Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej - pociesza mnie, że dominującym uczuciem jest wściekłość - ale nie nienawiść. Jeszcze ludzie potrafią rozmawiać. Podobno motywacja do walki u Rosjan jest coraz słabsza (bo o co mają się bić? to nie Wielka Ojczyźniana).

27 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Oby wjechali. lepiej mieć sąsiada Chińczyka niż tą bolszewicką kurwe.

Oj, obyś nie żałował tych słów...

1 godzinę temu, antyrefleks napisał:

Bracia, paszynki i witaminki ukradły moje skupienie i nie śledziłem tematu. Czy rozważał tutaj ktoś wątek uchodźców, którzy chcieli forsować granicę i najechać europę przez pryzmat obecnych wydarzeń?

 

Wiemy już, że Łukaszenko doskonale wiedział co Putin planuje, możemy zatem przyjąć, że kwestia uchodźców była przez nich uzgodniona i ustalona, musiał więc za tym iść gruby plan. Myślicie, że chcieli ich przerzucić do europy, zaprezentować się jako Ci dobrzy/ich wyzwoliciele i w tej chwili mogliby liczyć na ich pomoc, np. poprzez jakieś działania na terenie krajów UE?

Niczego nie można wykluczyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zychu napisał:
28 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Oby wjechali. lepiej mieć sąsiada Chińczyka niż tą bolszewicką kurwe.

Oj, obyś nie żałował tych słów...

Najlepiej żadnego dużego mocarstwa w pobliżu.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Skąd takie info? I jak mogli pomylić statek japonski z Ukraińskim? Przecież to 2 różne końce świata a nie morze czarne

 

https://www.gospodarkamorska.pl/jeden-marynarz-ranny-po-uderzeniu-rakiety-w-nalezacy-do-japonskiej-firmy-statek-na-morzu-czarnym-62890

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

I jak mogli pomylić statek japonski z Ukraińskim? Przecież to 2 różne końce świata a nie morze czarne

 

To jeszcze nic! Pod Odessą Ruskie chciały wysadzić desant, jakichś 40-50 spadachroniarzy. Pilot bał się podlecieć bliżej, żeby go nie trafili i wyrzucił ładunek trochę wcześniej.

Woda koło Odessy miała dzisiaj 0 C. Ukraińcy twierdzą, że nawet nie strzelali. Potem wyłowili zwłoki, załadowali na ciężarówkę i przekazali Ruskim.

Po powrocie kolegów do bazy na Krymie, w całej bazie nastroje były takie jakby minorowe.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Turop said:

Ator ostatnio wydaje mi się nieźle odklejonym , bardzo lubiłem go oglądać , ale mniej więcej od roku ma tylko wizję i straszy każdą możliwą ewentualnością.

 

"Jestem przerażony" powtarzał tak często że zaczęło mnie to serio irytować. 

Tu coś ciekawego. MT-LB z rakietowym zestawem przeciwlotniczym kontra ukraiński MRAP z karabinem maszynowym na ganerce. Poza opcją staranowania przez MT-LB ukrainskiego wozu nie mogli sobie dosłownie nic zrobić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IBRA napisał:

Tu co się odjebało?

 

 

Wg opisu to ludzie z Batalianu Azow. Ale chuj wie, co tak naprawdę tam się dzieje.

Na wojnie najgorsze nie są wojska regularne, ale takie właśnie ochotnicze formacje - ss, Azow, kadyrowcy od ruskich, różne te bojówki, które grasowały po Syrii. Tacy najczęściej dopuszczają się przestępstw.

Boję się, że właśnie Donbas może stać się drugą Bośnią.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zychu napisał:

Na wojnie najgorsze nie są wojska regularne, ale takie właśnie ochotnicze formacje - ss, Azow, kadyrowcy od ruskich, różne te bojówki, które grasowały po Syrii. Tacy najczęściej dopuszczają się przestępstw.

Otóż to. Na poprzednim filmiku jak sobie Ukrainiec zatrzymał auto przy popsutym BWP-ie to ze zwykłymi żołnierzami pożartował, tamci się pośmiali i każdy poszedł w swoją stronę.

 

Na filmiku z "posterunku" drogowego ruscy (albo ich sługusy najemnicy) od razu brutalnie do cywilów i od razu strzelanie do bezbronnych.

 

Szacunek dla kierowcy, który miał kamerkę pokładową za stalowe nerwy i szybką ewakuację z miejsca zagrożenia. Szczerze zazdroszczę refleksu i reakcji.

Nam łatwo komentować z bezpiecznego i ciepłego domu. Nie wiem czy miałbym na tyle jaźni aby w sytuacji stresowej zagrożenia życia podjąć takie racjonalne działania jak ten kierowca. Kiedyś, dawno temu, mnie i kolegów napadli dresiarze. Miałem w kieszeni gaz pieprzowy (na psy) a byłem tak sparaliżowany ze strachu, że nawet nie pomyślałem aby się bronić oraz, że mam czym. A tamci jak się szybko pojawili zadali ciosy, tak szybko zniknęli.

 

 

Edytowane przez samotny_wilk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Trevor said:

 

"Jestem przerażony" powtarzał tak często że zaczęło mnie to serio irytować. 

Tu coś ciekawego. MT-LB z rakietowym zestawem przeciwlotniczym kontra ukraiński MRAP z karabinem maszynowym na ganerce. Poza opcją staranowania przez MT-LB ukrainskiego wozu nie mogli sobie dosłownie nic zrobić. 

 

 

Ale wszystko zgodnie z regułami kodeksu drogowego - ruch prawostronny. 

 

To jest naprawdę surrealizm. Pojazdy wojskowe sobie jeżdżą po ulicach, czasem do siebie postrzelają, obok ludzie do roboty jeżdżą. No i kto puszcza samobieżny p-lot bez żadnej osłony? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Polacy..., którzy zadeklarowali że spierdolą w czasie wojny.... Haha. 

W sumie ciekawe czy Adrian lub Vateusz by zostali na polu walki jak Zełenski czy spierdolili? (Walka z ostrym cieniem mgły się nie liczy).

Ja myślę, że 99% naszych polityków i "oligarchów" nawet by nie zdążyło sobie zrobić propagandowej fotki z karabinem, mimo że mają znacznie więcej do stracenia niż szary Polak.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-nie-dziala-strona-kremla-i-gazpromu-anonymous-prowadza-cyber,nId,5857352#crp_state=1

 

Faktycznie te strony się nie ładują. Oby ten jebany kacap się przeliczył, bo chyba naprawdę nie spodziewał się że UA tak się zjednoczy i praktycznie cały świat stanie przeciw nim.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maroon napisał:

To jest naprawdę surrealizm.

 

Żaden surrealizm, po prostu realia XXI wieku. To nie 1939, kiedy w Europie, na 100 mieszkańców przypadała kierownica i jeden pedał - jest teraz zupełnie inne nasycenie społeczeństwa strategicznymi surowcami, doktryna ,,czołgów, zamiast masła" to archaizm od dobrych 40 lat. Sceptycyzm wobec wojny konwencjonalnej na terenie Europy, też nie wziął się znikąd, był w pełni uzasadniony - Ruscy muszą dokładnie miarkować siły na zamiary, taktyka ,,uraaaaa", kosztuje obecnie Rosję bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, samotny_wilk napisał:

Na filmiku z "posterunku" drogowego ruscy (albo ich sługusy najemnicy) od razu brutalnie do cywilów i od razu strzelanie do bezbronnych.

Czy ruscy, to też do końca nie jestem pewien, w tytule stoi, że to ukraiński batalion Azow (tylko skąd autor wie?). Ale teraz do każdej informacji należy podchodzić ostrożnie.

19 minut temu, Shark napisał:

W sumie ciekawe czy Adrian lub Vateusz by zostali na polu walki jak Zełenski czy spierdolili? (Walka z ostrym cieniem mgły się nie liczy).

 

Tak sobie oglądam nagrania prezydenta Zełeńskiego - i kurczę, ten gość zachowuje się jak mąż stanu. Po prostu dodaje otuchy, odwagi, ale bez tej nadętej, komicznej fanfaronady, która cechuje przemówienia naszego prezydenta.

28 minut temu, maroon napisał:

To jest naprawdę surrealizm.

Owszem, ale to wcale nie jest tak odosobniony przypadek. Historia wojen zna podobne sytuacje, i to z najróżniejszych okresów.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maroon napisał:

To nie jakaś republika bananowa. Sankcje muszą być takie żeby były, ale żeby ich jednocześnie nie było. 

Wiec dlatego te sankcje to śmiech na sali

28 minut temu, cst9191 napisał:

Wszystko wskazuje, że w ciągu kilkunastu godzin siły które uderzyły z Krymu połączą się z siłami w Donbasie.

Nie należy wpadać w zachwyt w mainstreamowych mediach mówią jedynie tylko, co chcą powiedzieć i nic więcej, po za tym opóźnienia w ofensywie "problemy" Rosyjskiej armii, znając Putina może być to celowa zagrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie Bartosiak mówi, że my w razie takiego konfliktu wytrzymalibyśmy 1 góra 2 dni, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to możliwe? Zawsze mi się wydawało, że mamy nowocześniejsze, zawodowe wojsko plus jakieś tam jednak nowsze sprzęty itd?

Jeśli tak jest to wydajemy 2% PKB i w sumie to na co to idzie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ManOfGod napisał:

W tym filmie Bartosiak mówi, że my w razie takiego konfliktu wytrzymalibyśmy 1 góra 2 dni,

Ma rację, dwa dni I nie byłoby co zbierać z Pl,  podobnie jak z Ukrainą. Rosjanie nie chcą jej zniszczyć tylko przejąć co jest oczywiste po tym jak działają. Gdyby chcieliby zniszczyć to dwa dni by to im zajęło zniszczenie i Pl I Uk. W zasadzie wystarczy jedna atomówka w środek polski i Arivederci lub 3, co prawda Niemym by sie dostało i południu.

 

Jak czytam o brutalności Rosjan to jest dobijające, bardziej delikatnym nie można być na tzw wojnie. 

 

Właśnie onet.pl napisał  ze Rosja uderzy wszystkim co ma :D

Gratuluję kreatywności i rozumowania.  

 

Brutalni to byli Ukraincy dla nas jeszcze nie tak dawno temu. Rosja przy tym to gentelmani. Poki co nie słyszałem by wkładali w cipki kobiet różnych rzeczy i patrzeli co sie stanie czy nabijali dzieci na pale itd.

Tu macie brutalność:

https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

 

  1. Rozcinanie brzucha ciężarnym kobietom i wybieranie płodu.
  2. Zamurowywanie dzieci żywcem w piwnicach klasztoru karmelitańskiego w Wiśniowcu.
  3. Zdzieranie żywcem skóry ofiary i polewanie otwartej rany wrzątkiem.

 

Rosjanie zaczną to robić i wysadzać co trzeba, ich głodzić its to wtedy będzie brutalnie teraz jest po prostu przejęcie. 

 

Nie łykajcie wszystkiego co wam mówią. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.