Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Edelgeist napisał:

Hmmm. A jakieś konkretne źródło dotyczące tego, że "jest to niedomówienie"...

 

Praktycznie każde opracowanie historyczne o Jeremim Wiśniowieckim. Choć wojownikiem i wodzem był wybitnym, to psychopatą również.

Czarnieckiemu również daleko było do wzoru szlachetnego rycerza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, eknm2005 napisał:

Kolego @KolegiKolega, dostałem telegram z Moskwy. Putin chciałby żelazny list świadczący o jego bezpieczeństwie podczas pobytu w Wawie.

Znając sprawę Jana Husa, wysrałbym się na taki list. ;)

2 godziny temu, Trevor napisał:

Jestem za tym żeby z Rosją rozmawiać do samego końca żeby uniknąć wojny, ale kiedy staje się to niemożliwe to trzeba ich napierdalać czym i ile się da. 

Jestem za tym żeby Ukraińcom pomagać ile się da. Ruskich trzeba tłuc.

+

2 godziny temu, Edelgeist napisał:

Ukraina to słabe, zdegenerowane i zakompleksione, którego mity założycielskie kolidują z samą egzystencją państwa polskiego.

Ani słabe, ani zdegenerowane. Słabym, zdegenerowanym państwem jest obecna Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Templariusz Jak na ogarniętego w życiu faceta strzelasz focha jak typowa pięciolatka. 😁

W życiu liczą się tylko dwie rzeczy. Ten, kto ma pozycję siły i ten kto dostaje wpier****.

Dobrze wiesz, że tak jest i nie ma co się na to obrażać. Życie.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej ekonomicznie:

https://www.pravda.ru/news/politics/1686352-rossija_sankcii_palladii/

Chyba jest okazja, by nieco zarobić? 

 

A że w przyrodzie jakiś balans być musi, więc tak jak Rosjanie nie wiedzą co robią na Ukrainie, 

tak samo Ukraińcy nie wiedza po co idą do armii - "zwerbowali mnie, abym naprawiał samochody" xd

https://www.pravda.ru/news/world/1686344-ukraina_lnr_nacgvardija/

 

@zychu

"Mnie ksiądz z buntownikiem równasz? Mordować ich tak, aby czuli, że umierają."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanK Rosja na tym ucierpi bardziej, niż sama Europa zachodnia. Ludzie w Rosji czują się Europejczykami, jak się ich odetnie od Europy zachodniej, to się wkurw*a. Ale mniejsza o to. 

Podsumowując: 

Ruscy chcieli zająć wszystko szybko, ale nie wyszło. Niemcy spodziewali się, szybkiego upadku Kijowa i brak nacisków. Niestety dla nich i Ruskich Kijów wspierany jest przez inne państwa i już walczy od x dni. Ludzie zaczynają tępić Rosję. Każdy na Europie zachodniej uważa, że to wina ruskich. Niemcy widzą, że przesada i sami się włączają do działania. Więc ruscy zjednoczyli przeciwko sobie całe NATO i Unię europejską. 

Putin próbował zagrać strachem. Zamiast strachu, Europa zachodnia poczuła zagrożenie i chce zacząć działać. 

Putin mówił, że każdy kto pomoże Ukrainie poniesie konsekwencje - NATO wysyła broń masowo Ukrainie. Ba! Rakiety, pociski przeciwpancerne a nawet obronę przeciw lotniczą. Więc straszenie Putina nie wyszło.

Na internecie każdy uważa, że NATO jest pokojowe i szuka tylko poki. I UWAGA nawet ruszyły międzynarodowe podpisy - już jest kilka mln podobno, żeby POKOJOWE NATO zaprowadziło spokój na Ukrainie. Teraz gwałci Ukrainę a potem będzie chciał żeby go kochała. 

Dalej uważasz, że wygrał w obecnej sytuacji? Nawet Chińczycy go nie poparli. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror, korupcja i oligarchia trzymają się tam mocno. Ale jednak byli zdolni zorganizować się i dają łupnia ruskim. Wątpię, aby nasze "niezdegenerowane" państwo było w stanie dokonać czegoś podobnego. Z pewnością nie teraz, może za jakiś czas to się zmieni.

A Bartosiak tu bardzo rzeczowo się wypowiada:

Trochę mi teraz głupio, że tak po nim jechałem, bo jednak chłop miał rację w wielu sprawach.

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

Równie dobrze można zarobić kulkę. Dziękuję, postoję. Za kilka lat możemy mieć okazję powalczyć - u siebie.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał:

Równie dobrze można zarobić kulkę.

Jest zabawa, jest ryzyko...

 

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

UWAGA nawet ruszyły międzynarodowe podpisy - już jest kilka mln podobno, żeby POKOJOWE NATO zaprowadziło spokój na Ukrainie.

Byłbym przeciwny.

Info pokazuje, że niszczony jest rosyjski sprzęt starszej generacji oraz brani do niewoli jacyś młodzi poborowi więc wszystko co nowsze i bardziej przeszkolone i doświadczone w różnych sytuacjach bojowych czeka na coś, na co? Może właśnie na ruch NATO.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan To dalej nie ma logiki w tym. Założenie zapewne było takie, żeby to przejąć szybko i mieć spokój. Skoro chcieli przejąć szybko to dlaczego wysłali słabych żołnierzy? Przecież wiedzieli, że czym dłużej tym gorzej dla nich. Co do wojska czy jest doświadczone czy nie... Ja tylko przypominam, że Rosja jest ogromnym krajem i nie może wszystkiego sprowadzić do Ukrainy. Kolejna sprawa, że ma problemy demograficzne - wcale nie ma tak wielu dobrych żołnierzy. Kiedyś armię ruskie opierały się na ogromnej ilości piechoty a dzisiaj tej piechoty, aż tak wielkiej nie mają. 

Poza tym ja już pisałem wcześniej, że wysłali dużo oddziałów specjalnych też i wojska doświadczonego też trochę. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Niemcy spodziewali się, szybkiego upadku Kijowa i brak nacisków.

Niemcy niczego się nie spodziewali bo są dogadani - nie bez powodu wszystko się stało po odejściu Makreli i zakończeniu olimpiady.

Niemcy nie chcą by od nich wyszła 3 wojna światowa, stąd nie widzieli gdzie dać 5 tysięcy Hełmów :D 

Grają głupa im na rękę taka Ukraina, pójdą tam ze swoim sprzętem na czarnoziemy, bo na tym im zależy pewno.

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Rosja na tym ucierpi bardziej, niż sama Europa zachodnia

To się okaże.

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Każdy na Europie zachodniej uważa, że to wina ruskich.

I co z tego?

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Putin próbował zagrać strachem. Zamiast strachu, Europa zachodnia poczuła zagrożenie i chce zacząć działać. 

Z każdego zła wychodzi dobro, modernizację trupich czołgów ktoś będzie musiał sponsorować - padnie pewno na Ciebie i mnie i nowych uchodźców, znaczy pracowników korporacji Polin.

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Putin mówił, że każdy kto pomoże Ukrainie poniesie konsekwencje - NATO wysyła broń masowo Ukrainie. Ba! Rakiety, pociski przeciwpancerne a nawet obronę przeciw lotniczą. Więc straszenie Putina nie wyszło.

To jest akceptowalna pomoc wliczona w koszt, chodzi o wtrącanie się bardziej konkretne. 

 

Wy myślicie, że Putin rozpętał wojnę dla jaj. 

Ludzie w Rosji są mistrzowie szachowymi jak Kasprov, to nie tylko ludzie na bani po wódce lecz również naprawdę łebscy panowie i mają ileś rozpisanych scenariuszy na wszystko. TO nie jest Polska, gdzie się myśli max do końca swojej kadencji czy od elekcji do elekcji - tam jest jeden gościu od iluś lat prezydentem i samo to pokazuje, że tam się myśli i jak widać działa. Agent czy nie agent ale reprezentant państwa, z którym się trzeba liczyć. Biden to nie jest reprezentant tylko marionetka, pewno nie wie gdzie leży nawet Ukraina jak mu nie powiedzą. Nie wiem jak ten gościu się stał prezydentem, serio.

"Weak, inept, confused, tired, clutching a note card like an unprepared student: That's how Biden is, and that's certainly how Putin sees him."

"Słaby, nieudolny, zdezorientowany, zmęczony, ściskając kartkę jak nieprzygotowany student: taki jest Biden iz pewnością tak widzi go Putin."

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Na internecie każdy uważa, że NATO jest pokojowe i szuka tylko poki. I UWAGA nawet ruszyły międzynarodowe podpisy - już jest kilka mln podobno, żeby POKOJOWE NATO zaprowadziło spokój na Ukrainie.

No to gratuluje testować cierpliwość mężczyzny, który mówił że jak się będą wtrącać to zrobi armaggeddon- bardzo nikczemni ludzie, podpisują papiery, że chcą wojny? Nie rozumiesz, że ten kto niesie pokój, niesie rownież wojnę ze sobą? :) Ameryka nie niosła czasem pokoju do kilku krajów już? :) 

Nikt Ukrainie NIE POMOŻE REALNIE BO SIĘ TO NIE OPŁACA. Gdyby się opłacało to by była w NATO. Jest to pionek, który się poświęciło dla celów krajów ościennych - według mnie.

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Dalej uważasz, że wygrał w obecnej sytuacji? Nawet Chińczycy go nie poparli. 

 

Oczywiście, że nie ale nieoficjalnie mają wolną rękę, Chiny zajmą się pewno Taiwanem lada moment :) 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się przez chwilę w upiornego proroka na prochach - opór Ukraińców okazał się większy, niż się komukolwiek wydawał. Żaden oligarcha nie "wzbogacił" herbatki Wołodii. Albo przekalkulował, że wszystko finansowo jest do odrobienia, albo z powodu zastraszenia/niemożliwości. Doktryna wojskowa FR przewiduje użycie taktycznego ładunku nuklearnego w razie konfliktu. Na jakieś większe ukraińskie miasto spada 20 kiloton (ładunek obecnie niewielki biorąc pod uwagę arsenały jądrowe, ale niewielki to porównywalny z tym, co użyto w Hiroszimie). Więc skala zniszczeń jest potworna.

 

Wołodia stawia ultimatum Ukrainie i państwom Zachodu - rozmowy "pokojowe" od razu, albo dalsza eskalacja konfliktu.

 

Przekonanie, że po takim zagraniu na Moskwę od Zachodu poleci od razu ICBM uważam jednak za trochę naiwne.

 

To dla mnie osobiście najmniej realny wariant, ale nawet jeden procent prawdopodobieństwa warto przedyskutować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Doktryna wojskowa FR przewiduje użycie taktycznego ładunku nuklearnego w razie konfliktu. Na jakieś większe ukraińskie miasto spada 20 kiloton (ładunek obecnie niewielki biorąc pod uwagę arsenały jądrowe, ale niewielki to porównywalny z tym, co użyto w Hiroszimie). Więc skala zniszczeń jest potworna.

 

Wołodia stawia ultimatum

Wtedy Wołodia stanie się w oczach zachodu nieobliczalnym szaleńcem.

Pójdą grube miliardy na zlikwidowanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Ukry rozbiły oddział Czeczeński który przyjechał bić się po stronie Rosjan i dowódcę tego oddziału też zabito. Bardzo spektakularne te zwycięstwa Ukrainy, jednakże dezinformacja z ich strony jest ogromna - podają że strącili 2 Transportery (Chyba IŁ76) które miały podchodzić do desantu w okolicach Kijowa, jednak nie ma to żadnych dowodów. Teraz pojawiają się głosy w mediach głównego ścieku że jednak obrońcy wyspy węży wszyscy nie zgineli, WTF? W mediach pokazują w kółko te same nagrania, dużo z nich podobnież w ogóle nie z tego roku. 

@Rnext Chyba dobrze prawił, coś dziwna ta wojna :P. 

I uguem to w mediach wypowiadają się najleprzi eksperci

 

Edytowane przez Młody_Pelikan
dodanie wideo
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Przynajmniej w razie W nie pleć takich głupot, bo kulkę od swoich dostaniesz a nie od ruskich. 

Wiem, że tak jest ale w przeciwieństwie do tych co kulkę mi sprzedadzą, nie boję się śmierci. I w przeciwieństwie do nich ja akceptuję ich stanowisko i pogląd, że Rosjanie są źli a "my dobrzy". Mnie to specjalnie nie uwiera, raczej współczuje krótkowzroczności i myślenia czarno/białe.

 

Prawda jest nie do zniesienia dla wielu, nawet jak napiszę, że gardzę wojnom i jestem najbardziej pokojowym człowiekiem jakiego możesz spotkać (to prawda) to niczego nie zmieni, bo to ja nagle jestem tym złym, że rozumiem w jakimś sensie zachowanie zdesperowanych Rosjan czy tam Putina. 

Choć napisałem, że również rozumiem NATO no ale mniejsza o to - co ciekawe jestem określany teraz niczym Rosja jako ten zły, bo stwierdziłem że Putin jest przynajmniej mężczyzną a nie jak nasze patałachy od kadencji do kadencji. Jak widać lepiej ruchać po cichu już głośno.

 

Innymi słowy robicie to co NATO z ROSJĄ, sprzedajcie mi zły PR - gdy tylko wyrażam swoje zdanie i co najlepsze nie jestem za żadną stroną, tylko stwierdzam fakty, że ROSJA ma prawo do obrony i zdecydowali zareagować i to nie jest brutalna wojna póki co.

 

No ale przyznanie, że uczestniczmy w czymś pośrednio i zyskamy na cierpieniu innych już nagle niszczy miraż o tym, że Polacy to taki kochany naród i chce pomagać ludziom, za free nie przyznając że im jest to cholernie na rękę dostać tysiące pracowników za firko dostać wykwalikowanych ludzi no i zwykłych obywateli, którzy będą tyrać za trzech. Innymi słowy idziemy drogą Niemiec jak on to uczynili z Turkami - przykro mi, że tego nie widzicie. 

A jeśli dostanę kulkę od rodaka to trudno, widać że była zasłużona za napisanie obiektywnych prawd bolących w oczy.

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Trochę bajkowa rzeczywistość i

Moja bajka mój problem, rzeczywistość pokaże czy to co napisałem choć w połowie się pokryje. Ja nie musze mieć racji i mi na niej nie zależy. Natomiast zależy mi na trzeźwym myśleniu i obiektywnym patrzeniu na sytuację.

 

No nic tyle ode mnie, bo dostanę w kulkę w łeb za bycie "Rusofilem", choć powininem być NATOFilem na to wygląda.

No cóż za bycie "Bez teamu" się płaci, czasem własną skronią.

 

Zdrówka.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Obliteraror napisał:

Na jakieś większe ukraińskie miasto spada 20 kiloton (ładunek obecnie niewielki biorąc pod uwagę arsenały jądrowe, ale niewielki to porównywalny z tym, co użyto w Hiroszimie). Więc skala zniszczeń jest potworna.

 

Wołodia stawia ultimatum Ukrainie i państwom Zachodu - rozmowy "pokojowe" od razu, albo dalsza eskalacja konfliktu.

 

No to poleci 20 kiloton w Smoleńsk lub jakieś inne rosyjskie miasto wielkości porówywalnej do zniszczonego ukraińskiego. Po czym propozycja rozmów pokojowych zostanie przyjęta.

 

Tak dla przypomnienia: NATO jest sojuszem nuklearnym. Użycie broni jądrowej przez Rosję oznacza zakończenie istnienia narodu rosyjskiego na tej planecie.

Bo co zostaje? Zgodzić się na rosyjski dyktat atomowy? Przecież rosyjska propozycja podczas rozmów "pokojowych" będzie brzmiała: "płacicie mi 100 mld USD okupu rocznie albo poślę drugą pigułę w Berlin. A może lepiej 200 mld"

 

Powtórzę jeszcze raz: użycie przez Rosję broni atomowej oznacza wypalenie Rosji do gołej ziemi. Każdy Rosjanin musi mieć świadomość, że jeśli sami Rosjanie nie powstrzymają Putina w porę to wszyscy oni zginą.

 

Już w tej chwili Putin ryzykuje konflikt z całym NATO:

#British Foreign Office: If #Russia is not stopped, it may lead to a conflict with #NATO.

 

Czy ten szaleniec chce doporwadzić do zakończenia historii narodu rosyjskiego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Czy ten szaleniec chce doporwadzić do zakończenia historii narodu rosyjskiego?

To nie jest szaleniec gryzący dywan, tylko bezwzględny i wiele lat bardzo skuteczny polityk.

Dlatego mi się coś w tej wojnie nie składa do końca.

Chyba że miałbym na poważnie wziąć teorię mojej żony, iż Wołodia jest śmiertelnie chory i zostało mu parę m-cy życia, więc ostatnim akordem próbuje odbudować imperium, a po mnie choćby potop.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

. I UWAGA nawet ruszyły międzynarodowe podpisy - już jest kilka mln podobno, żeby POKOJOWE NATO zaprowadziło spokój na Ukrainie

A ministrzynie obrony krajów unii liberalno-postepowej pokazały cipki, w ramach feministycznego sprzeciwu wobec samczej agresji. 

🙄

 

edit:

16 minut temu, Obliteraror napisał:

Dlatego mi się coś w tej wojnie nie składa do końca.

Co tu sie nie składa?

Biden obiecał zostawienie europy w rękach Niemiec. + wcześniejsza kompromitacja w Afganistanie czy wypowiedzi o \"nie wysyłaniu amerykańskich chłopców na śmierć".

Niemcy, jak widać po zachowaniu Scholza, popierały Rosję i ich politykę. Nawet obiecywał Putinowi pisemne gwarancje, że zawetuje każdą próbę wejścia Ukrainy do nato.

Chiny tak samo.

Włochy, Belgowie, Francuzi też.

Po aktywności NATO  widać, że robią to tylko Anglosasi, reszta Europy Wschodniej i Turcy.

Ukraińcy mieli się praktycznie nie bronić  i być zmuszeni do szybkiej kapitulacji ciosem w plecy od UE.

 

W efekcie "wojna" miała potrwać 2 dni, a nie tydzień i skończyć się w sumie bez wystrzałów.

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin na Ukrainie robi to co wcześniej robił w Gruzji i Czeczenii. To wyrachowany polityk (psychopata?), który od lat robił w chuja zachód. Sęk w tym, że dopiero teraz politycy zachodni przejrzeli cokolwiek na oczy. 

 

Polecam film dokumentalny "Rzeźnik Putin":

 

 

Oraz materiał od Doxa z Myślozbrodni, który od lat ogarnia tematykę polityki rosyjskiej, zwłaszcza putinowskiej:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.