Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, I mieczem napisał:

To był pojedynczy wóz Strieła 10, poza tym na Ukrainie nie był żadnych przypadków z samochodami-pułapkami. 

Nie ma takich przypadków ale chciałbyś trafić na pierwszy? Widząc tego typu pojazd bezpieczniej zjechać na pobocze, niech jedzie... Ale ogólnie się w skali całego Twojego postu zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cst9191 napisał:

 

Błagam, ograniczcie ilość takich fejków, bo to zaniża poziom treści. Albo utwórzcie wątek "Kabaret Ukraina" (analogicznie do  "kabaretu corona").

Najpierw cyganie z czołgiem, teraz dwóch ruskich kretynów. Naprawdę, proszę was - dość.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zapomnieli, ale wojna na Ukrainie nie zaczęła sie kilka dni temu, lecz 8 lat. To wtedy czołgi wysłane przez nowe banderowskie władze w Kijowie przyjechały "w gościnę" do Donbasu/Noworosji, i nikt nie protestował, gdy to wojsko mordowało cywilną ludność, której jedyną winą było, iż chcieli dalej mówić po rosyjsku. Hipokryzja z jaka podchodzimy do różnych wojen, jest już normą. Atak USA na Libię, Irak, Syrię to "demokratyzacja", atak Rosji na Ukrainę, to "bestialstwo".

Ukraina to zlepek ziem, jakie czerwoni zabrali innym krajom, Dobnad/Noworosję Rosji, podobnie Krym, nam Kresy, do tego jeszcze ziemie Wegier, Rumuni, czy Słowacji. 

 

W temacie wojny na Ukrainie polecam tę stronkę- https://adnovumteam.wordpress.com/2022/02/27/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-27-02-2022r-2441-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-10/#more-130223

 

7 minut temu, Sundance Kid napisał:

Serio jestem jedyną osobą, która kwiczy ze śmiechu, widząc jak ktoś nadyma się, że nie łyka propagandy i jednocześnie powołuje się na Pravdę i Sputnika?

I co jeszcze, kurła, może Russia Today?

 

Wy sobie jaja robicie?

Specjalnie wkleiłem różne źródełka, do wyboru, w czym problem? Masz problem, że ukraińskie kłamstwa są ujawniane i piszą o tym polskie media? Tak, jesteś jedną osobą która chce łykać propagandę jednej strony.

Ale to nikogo nie śmieszy.

Edytowane przez I mieczem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sundance Kid napisał:

Serio jestem jedyną osobą, która kwiczy ze śmiechu, widząc jak ktoś nadyma się, że nie łyka propagandy i jednocześnie powołuje się na Pravdę i Sputnika?

 Nie :) Po prostu każdy ma rozum, każdy widzi, każdy wyciąga wnioski. Onucki niech się produkują - mało kto się nabierze. Więcej wiary w ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NurniF napisał:

 Nie :) Po prostu każdy ma rozum, każdy widzi, każdy wyciąga wnioski. Onucki niech się produkują - mało kto się nabierze. Więcej wiary w ludzi ;)

Jakie onucki, te polskojęzyczne udające Polaków i szczujące na Rosjan? Coś w tym jest, jak by nie było, 500 tyś polskojęzycznych Ukraińców w Polsce mieszka. 

Edytowane przez I mieczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, I mieczem said:

Masz różne źródełka, do wyboru, w czym problem? Masz problem, ze wychodzą ukraińskie kłamstwa i piszą o tym polskie media?

Jeśli ktoś z różnych źródełek wybiera przezornie tylko ścieki z Kremla zawierające prymitywną propagandę, to znaczy, że ten ktoś jest albo bezdennie głupi, albo jest po prostu tanią rosyjską kurwą internetową.

 

Ja już wyrobiłem sobie zdanie na temat tego, kim ty jesteś.

 

Miałem rodzinę na Sybirze, nie bierze mnie propaganda capiąca starymi onucami.

 

Ale baw się dalej, co jeszcze nam mądrego powiesz? Może coś o Wołyniu i UPA, zdaje mi się, że to miał być wasz oficjalny przekaz dnia na Polskę?🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, I mieczem napisał:

Wszyscy zapomnieli, ale wojna na Ukrainie nie zaczęła sie kilka dni temu, lecz 8 lat. To wtedy czołgi wysłane przez nowe banderowskie władze w Kijowie przyjechały "w gościnę" do Donbasu/Noworosji, i nikt nie protestował, gdy to wojsko mordowało cywilną ludność, której jedyną winą było, iż chcieli dalej mówić po rosyjsku. Hipokryzja z jaka podchodzimy do różnych wojen, jest już normą. Atak USA na Libię, Irak, Syrię to "demokratyzacja", atak Rosji na Ukrainę, to "bestialstwo".

Ogólnie masz rację odnośnie do różnicy w postrzeganiu róznych konfliktów - ale Ukraińcy po oddaniu Krymu bez walki nie mogli odpuścić Donbasu, bo by im się cały kraj rozsypał. Zresztą tak samo musieli postąpić Rosjanie z Czeczenią.

Obecna napaść na Ukrainę to taki sam bandytyzm, jak agresja na Irak w 2003 - i oby tylko konsekwencje obecnej wojny nie były tak tragiczne dla regionu, jak rozpierdol w Iraku dla Bliskiego Wschodu.

 

@Sundance Kid

Cytat

I co jeszcze, kurła, może Russia Today?

Wchodziłem - nie działa. 😆

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sundance Kid napisał:

Jeśli ktoś z różnych źródełek wybiera przezornie tylko ścieki z Kremla zawierające prymitywną propagandę, to znaczy, że ten ktoś jest albo bezdennie głupi, albo jest po prostu tanią rosyjską kurwą internetową.

 

Ja już wyrobiłem sobie zdanie na temat tego, kim ty jesteś.

 

Miałem rodzinę na Sybirze, nie bierze mnie propaganda capiąca starymi onucami.

 

Ale baw się dalej, co jeszcze nam mądrego powiesz? Może coś o Wołyniu i UPA, zdaje mi się, że to miał być wasz oficjalny przekaz dnia na Polskę?🤣

Jeśli nie jesteś w stanie wkleić wpisu do którego sie odnosisz, bo by to pokazywało iż kłamiesz, to jesteś manipulant i głąb. Do tego cham niezdolny do dyskusji na argumenty. Tak "dyskutują" polskojezyczni ukraińcy, szczujacy Polaków na Rosjan, żałosne przypadki, wiem, na nic innego cię nie stać, deficyt odwagi blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał:

Ogólnie masz rację odnośnie do różnicy w postrzeganiu róznych konfliktów - ale Ukraińcy po oddaniu Krymu bez walki nie mogli odpuścić Donbasu, bo by im się cały kraj rozsypał. Zresztą tak samo musieli postąpić Rosjanie z Czeczenią.

Obecna napaść na Ukrainę to taki sam bandytyzm, jak agresja na Irak w 2003 - i oby tylko konsekwencje obecnej wojny nie były tak tragiczne dla regionu, jak rozpierdol w Iraku dla Bliskiego Wschodu.

Kraj im by się nie rozsypał, gdyby do Donbasu przysłali dyplomatów, a nie czołgi. 8 lat to dużo czasu by sie zastanowić, co dalej z Donbasem. Nowe probanderowskie władze na Ukrainie zabronili mieszkańcom Donbasu używania języka rosyjskiego w urzędach, a to był jedyny język jaki większość znała.

5 minut temu, Foster napisał:

Skąd oni się tu biorą, przecież za nowe konto chyba się coś płaci co?:)

A skąd Ty się wziąłeś drogi kolego, jak do tej pory niewiele a nawet nic nie wnosisz do tej dyskusji, statysta? 

Edytowane przez I mieczem
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie, bo dostalem uorna za obrazenie kogos tu, kto mnie ruskim trollem nazwal , hehe

Na marginesie to dzis podczas porannej toalety tak sobie myslalem, czy gdybym zalozyl sobie kanal na jutjubie i mowil co mysle o obecnej sytuacji to bym od razu zostal nazwany ruskim trollem, bo teraz bardzo popularne zauwazylem jest, ale niestety nawet kanalu nie musialem zakladac, bo juz tu mnie ktos nazwal, wiec oszczedzil mi czasu i kanal sobie odpuszcze:) takze dziekuje kolego co mnie tak nazwales.

 

Dlatego nadal bede tu sobie czytac,ale nie bede sie udzielac gdyz nie zamierzam ulegac propagandzie kto ma racje czy ruscu czy ukraincy, kto jest ruskim trollem etc ani jakie kto ma szanse w wojence, bo to troche jakbym sie wrestlingiem podniecal lub ustawionym meczem, wspolczuje ludziom ktorzy musza opuszczac swoje domy itd,ale nie wierze w samowole Ptina ani w odwage aktora komedii romantycznych Zelenskiego, anie w oburzenie Zachodu i Europy, wierze,ze to ustawiona walka.

 

Zostawiam to dla przypomnienia to jest prawda spod lady (spod stolika) 

 

Andy Kasprzyk na Twitterze: „@patka0091 Fragment... https://t.co/m3s9uoYKxi” / Twitter

 

''my nie chcemy tej wojny'' ''najlepszym sposobem zawsze byla wojna'' S P O S O B E M 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eknm2005 napisał:

Według rosyjskiego portalu pravda.ru, Mariupol został zamknięty przez oddziały rosyjskie.

 

https://xsport.ua/boxing_s/news/my-okruzheny-vitaliy-klichko-soobshchil-chto-vse-puti-iz-kieva-zablokirovany_8066761/

 

wg Ukraińskiego, KLiczko mówi że Kijów też. "Сейчас мы окружены"

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, I mieczem said:

Jeśli nie jesteś w stanie wkleić wpisu do którego sie odnosisz, bo by to pokazywało iż kłamiesz, to jesteś manipulant i głąb. Do tego cham niezdolny do dyskusji na argumenty. Tak "dyskutują" polskojezyczni ukraińcy, szczujacy Polaków na Rosjan, żałosne przypadki, wiem, na nic innego cię nie stać, deficyt odwagi blokuje.

I tak, dzieci drogie, wygląda właśnie piękny przykład onuckowej retoryki. "Polskojęzyczni Ukraińcy" "szczujący na Rosjan".

 

A przelewy to jak będą teraz szły, towarzyszu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, I mieczem napisał:

Jeśli nie jesteś w stanie wkleić wpisu do którego sie odnosisz, bo by to pokazywało iż kłamiesz, to jesteś manipulant i głąb. Do tego cham niezdolny do dyskusji na argumenty. Tak "dyskutują" polskojezyczni ukraińcy, szczujacy Polaków na Rosjan, żałosne przypadki, wiem, na nic innego cię nie stać, deficyt odwagi blokuje.

 

Idź być ruskim trollem gdzie indziej. Śmierdzisz mi dezinformatorem/manipulantem.

Edytowane przez Mgławica_Oriona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Na granice wzywani są weterynarze oraz technicy weterynarii. Aby  wspomóc akcję szczepień zwierząt domowych. Ciekawe czy ktoś sprawdza stan zaszczepienia ludzi np. na gruźlice, odrę czy COVID ? O nosicielach HIV nawet nie wspominam. Za jakiś czas szykuję się niezłe pandemonium epidemiologiczne. 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zmiana-polityki-niemiec-komentarz-sierakowskiego/ncwd5q3,79cfc278

Cytat

Całą tę sieć wpływów, którą Putin szył w Europie od dwudziestu lat, spruli mu Ukraińcy w trzy dni, bo nie okazali się domkiem z kart, jak opowiadał wszystkim. W efekcie Putin to nie Ukrainę skazał na Rosję, ale samego siebie.

Największy problem z takimi artykułami polega na tym, że pisane są na gorąco (a Sławuś tak lubi) - ile z tych tez wytrzyma zderzenie z rzeczywistością, przekonamy się na dniach. Niemniej warto poczytać.

 

O, już pojawiło się moralne wzburzenie w temacie czarnych:

https://krytykapolityczna.pl/kraj/niebiali-tez-uciekaja-przed-wojna-i-tez-z-ukrainy/

Pewnie, po co pomagać kobietom i dzieciom uciekającym przed bombardowaniami, skoro cwaniaczki z Afryki lecą na pałę pchają się na przód (a znając ich, raczej mają wyjebane na jakieś ukraińskie dziwki - tacy to mężczyźni z tych mokebów).

Cytat

Wszyscy ci studenci (czy też pracownicy) są teraz bardzo zagubieni i bardzo daleko od swoich rodzin. Wielu z nich studiowało w oblężonych obecnie Kijowie i Charkowie. Zazwyczaj nie znają rosyjskiego ani ukraińskiego, zazwyczaj nie orientują się też dobrze w kodach kulturowych postradzieckiego świata

To co oni tam, kurwa, robili?

Ach, no tak - ruchali paszynki w Odessie...

Przecież to jest właśnie coś, czego powinniśmy się wystrzegać - tysiące bezczelnych buchajów, którzy mają w dupie nasz kraj i jego kulturę, nie znają języka, a jedynym ich wkładem w miejscową populację jest egzotyczne DNA wpompowywane w miejscowe kobiety.

 

Swoją drogą, czytam profile fb - natemat, Krytyka Polityczna. Co tam się odpierdala w komentarzach, to głowa mała. Jedni probanderowcy, drudzy ruskie onuce. Nawet wojna za miedzą jest okazją do napierdalanki polsko-polskiej.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.