Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rocky napisał:

"Polska – Raczej zyska (wizerunkowo i moralnie), bo Ukraińcy będą nam wdzięczni do końca świata za pomoc, wsparcie i schronienie. Polska obecna jest też w mediach całego świata jako kraj, który przyjmuje uchodźców oraz jest hubem transportowym do dostarczania Ukraińcom pomocy wojskowej i humanitarnej. Wprawdzie Polska narazi się na gniew Putina, ale on nigdy nas nie szanował, a w dodatku ma on już 70 lat i raczej nie zdoła nas zaatakować."

 

Yhy.

No rezuny na pewno będa nam wdzięczni.

"Prawy sektor" na 11 listopada będzie malował laurki w barwach Polski, 40 (tak  tyle jest) pomników stepana bandery przepasają wstęga biało-czerwoną. A tvn bedzie głosić, że toast "na pohybel Lachom" to wyraz miłości. 

B.szybko zapomną. Dostaną miliardy euro na odbudowę. I śmiać sie bedą z polaczków.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, $Szarak$ napisał:

Wysłały broń już Francja, Turcja, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Szwecja, Finlandia i nawet Luksemburg. Jeszcze tych państw trochę jest.

Mało tego, nawet neutralna Szwajcaria przyłączyła się do sankcji, co prawda nie wysłała broni.. ale akurat w przypadku tego państwa sankcje te mogą być najbardziej dotkliwe.

https://bezprawnik.pl/szwajcaria-naklada-sankcje/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej...to nie ja napisałem...:(

 

 

Ooooo, bajer:

 

"

Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że uchodźcy z Ukrainy otrzymają prawo do wszystkich świadczeń socjalnych przysługujących w Polsce. Rodzice mogą liczyć na świadczenie z programu 500plus, a także innych programów pomocowych."

 

Slava, slava!! 

Edytowane przez tmr
  • Like 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Personal Best napisał:

A ja z kolei nie słyszałem żeby skinheadzi i szmalcownicy  krzyczeli "Niech żyje Polska".
Ten okrzyk "Chwała Wielkiej Polsce" to "wynalazek" przedwojennych ultra-nacjonalistów z OWP. Nic co jednoczy. 
Okrzykowi Slava Ukrainie towarzyszy w Polsce na demonstracjach okrzyk niech żyje Polska ! Nie dotyczy to tylko demonstracji organizowanych przez Antifę-Konstancin czy Antifę Miasteczko Wilanów ale przez zwykłych obywateli którzy tak jak piszący te słowa demonstrują pod Ambasadą Ukrainy. 
 

 

Okej, jeśli okrzyk "Chwała Wielkiej Polsce" kojarzy Ci się pejoratywnie, to czy słyszałeś kiedykolwiek z ust celebryty czy dziennikarza okrzyk "Niech Żyje Polska"? Wyobrażasz sobie mediaworkerów z TVNu czy innego Newsweeka krzyczących "Niech Żyje Polska"? Bo czuję, że prędzej by zwymiotowali. Kraśko się będzie brandzlował 4 lipca amerykańskim Independence Day, a 11 listopada pluje na Marsz Niepodległości. Chodzi mi generalnie o tą niechęć różnych elit do polskości, jakby wręcz wstyd. Na pochód pójdą z unijną flagą, ale polska ich parzy.

 

Edytowane przez Eskel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eskel napisał:

 

Okej, jeśli okrzyk "Chwała Wielkiej Polsce" kojarzy Ci się pejoratywnie, to czy słyszałeś kiedykolwiek z ust celebryty czy dziennikarza okrzyk "Niech Żyje Polska"? Wyobrażasz sobie mediaworkerów z TVNu czy innego Newsweeka krzyczących "Niech Żyje Polska"? Bo czuję, że prędzej by zwymiotowali. Kraśko się będzie brandzlował 4 lipca amerykańskim Independence Day, a 11 listopada pluje na Marsz Niepodległości. Chodzi mi generalnie o tą niechęć różnych elit do polskości, jakby wręcz wstyd. Na pochód pójdą z unijną flagą, ale polska ich parzy.

Tak, słyszałem takie okrzyki  - "Niech żyje Polska". Gardzę Antifą Wiertnicza, Antifą Konstancin i Antifą Miasteczko Wilanów i każdą inną ale tymi najbardziej. Więc nie obchodzi mnie to co oni tam sobie krzyczą w tych elitach czy nie. Chodzę na demonstracje pod Ruską ambasadę i pod Ukraińską - tam sa okrzyki "Niech Żyje Polska" wznoszone zarówno przez Polaków jak i naszych obywateli którzy sa z Ukrainy czy Białorusi.

Nie,  nie jest to kwestia, że okrzyk ChWP   "kojarzy mi się pejoratywnie" .To zawołanie ma  po prostu źródło w ruchach faszystowskich które zaczęły powstawać w Polsce po Przewrocie Majowym i jest do dzisiaj używane przez takich samych słodziaków, niespełnionych wojowników w koszulkach Red is Bad  jak ci którzy wczoraj pierwszy raz w swoim Przemyslu zobaczyli ludzi o innym kolorze skóry i doznali z tego powodu szoku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi patrioci są na Ukrainie - bez histerycznych okrzyków robią swoje, wiedząc, że mogą zginąć.

 

Nasi narodowcy to banda rozwydrzonych dzieci z małymi kuśkami. Ile odwagi wymaga zbiorowe wpierdolenie kilku Afrykanom? Ich "umiłowanie ojczyzny" ma charakter destrukcyjny, opiera się na nienawiści do obcych, nie na miłości do swoich.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Prawdziwi patrioci są na Ukrainie - bez histerycznych okrzyków robią swoje, wiedząc, że mogą zginąć.

 

Nasi narodowcy to banda rozwydrzonych dzieci z małymi kuśkami. Ile odwagi wymaga zbiorowe wpierdolenie kilku Afrykanom? Ich "umiłowanie ojczyzny" ma charakter destrukcyjny, opiera się na nienawiści do obcych, nie na miłości do swoich.

 

 

Dokładnie. A sianie paniki i zabawa w szeryfów kilku lokalnych najebanych husarzy, którzy przyjezdzają tam na granicę, zdezelowanym passatem to woda na młyn dla Ruskich a dla świata przekaz, że Polacy zajmują się teraz napierdalaniem sztachetami osób o innym kolorze skóry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, $Szarak$ said:

wrotyczArtykuły sprzed roku...

 

Angole wycofali się z Ukrainy 12 lutego tego roku.

To raz.

 

Wszyscy zadeklarowali, że mają nas w de, i może gdyby to było sto lat temu to bym uwierzył, że to nieaktualne, ale rok?

 

55 minutes ago, $Szarak$ said:

Czy NATO się odwróciło od Ukrainy? Skończymy z gadaniem tych głupot już. 

 

Ukraina nie jest w NATO.

Czy państwa NATO się odwróciły? Poza Polską, która ewidentnie daje się manipulować, i dostarczeniem paru "stingerów", oczywiście nie za darmo (w przeciwieństwie do naiwnej Polandii) to ja nie widzę żeby coś zrobili.

Przepraszam, nałożyli sankcje. Co zadziwiające, wygląda jakby poddali się opinii publicznej, czego w czasie pandemii złowrogiego koronawirusa nie robili. Ciekawostka. Wytłumaczysz mi to?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Personal Best napisał:

Nie,  nie jest to kwestia, że okrzyk ChWP   "kojarzy mi się pejoratywnie" .To zawołanie ma  po prostu źródło w ruchach faszystowskich które zaczęły powstawać w Polsce po Przewrocie Majowym i jest do dzisiaj używane przez takich samych słodziaków, niespełnionych wojowników w koszulkach Red is Bad  jak ci którzy wczoraj pierwszy raz w swoim Przemyslu zobaczyli ludzi o innym kolorze skóry i doznali z tego powodu szoku.

 

9 minut temu, zychu napisał:

Prawdziwi patrioci są na Ukrainie - bez histerycznych okrzyków robią swoje, wiedząc, że mogą zginąć.

 

Nasi narodowcy to banda rozwydrzonych dzieci z małymi kuśkami. Ile odwagi wymaga zbiorowe wpierdolenie kilku Afrykanom? Ich "umiłowanie ojczyzny" ma charakter destrukcyjny, opiera się na nienawiści do obcych, nie na miłości do swoich.

 

2 minuty temu, Personal Best napisał:

Dokładnie. A sianie paniki i zabawa w szeryfów kilku lokalnych najebanych husarzy, którzy przyjezdzają tam na granicę, zdezelowanym passatem to woda na młyn dla Ruskich a dla świata przekaz, że Polacy zajmują się teraz napierdalaniem sztachetami osób o innym kolorze skóry.

 

Ale mi zupełnie nie o typów z husarzami na koszulkach chodzi, tylko o pseudoelity które wstydzą się polskości, a teraz cali by się w niebiesko-żółte barwy wymalowali. Łącznie z tymi, którzy nie tak dawno niewybrednie sobie z gwałtów na Ukrainkach żartowali...

 

Co do Ukraińców to z racji zawodowych byłem kilka razy na Ukrainie (zresztą na Białorusi i w Rosji też). Jak to wiadomo takie zawodowe spotkania zawsze kończyły się wieczorną bibą. I mają oni zwyczaj (Rosjanie i Białorusini też) wznoszenia bardzo długich toastów. Każda kolejka wódeczki zaczyna się od przemówienia kogoś z pijących, wszyscy wstają, i zawsze ten toast kończył się okrzykiem Slava Ukraini. Dla nas Polaków to bardzo egzotyczna postawa, bo u nas tylko "Na zdrowie" czy inne "Siup w głupi dziób".

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał:

@mac, wrzuciłeś bardzo ciekawą analizę, dzięki :) Prócz paru kuriozów w niej na koniec, na czele z tą "niezmiennie wielką wdzięcznością narodu ukraińskiego dla Polaków". Aż tak naiwny nie jestem : )

Autor wyraźnie oddziela własne prognozy od całościowego spojrzenia i w pewnym stopniu robi "życzeniowe" podsumowanie. Bardzo dobrze zebrał dane i przedstawił w adekwatny sposób. W porównaniu do dzisiejszego dziennikarstwa to perła pośród gówna.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tmr napisał:

z Ukrainy otrzymają prawo do wszystkich świadczeń socjalnych przysługujących w Polsce. Rodzice mogą liczyć na świadczenie z programu 500plus,

Jeszcze otrzymają priorytetowy dostęp do służby zdrowia, administracji publicznej i ch.j wie co jeszcze.

 

Byłoby to naprawdę fajne gdyby nie kur.y rządzące i te z opozycji niedawno grzmiały, że niezaszczepionym Polakom powinno się zabrać wszystko (np te 500+) i nigdzie nie wpuszczać.

 

Jak Was dumny jak paw prezydent Polin Jędrzej Judasz wciągnie do wojny, to przed pójściem na front proponuje rozpęd i uderzenie głową w ścianę.

 

Oczywiście broni w domu przed obroną dobytku mieć nie możecie.  Bo to jest złe. Ale jak wyślą na mięso armatnie, to to dobre jest umierać za ojczyznę.

 

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rocky napisał:

Yhy.

Yhyyyy. Co ty małpą jesteś? Wypowiedz się kurwa po ludzku. Yhy. Jak szympans. Widzisz słowo raczej na początku wywodu, czy nie bardzo? Raczej oznacza, że autor prognozuje i nie jest przekonany o wartości prognozy w 100%. Grzecznościowo zwracam uwagę. Nie znoszę takich komentarzy. Jeszcze yhy, jakby największy mędrzec się pojawił na horyzoncie. Litości.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wrotycz napisał:

Angole wycofali się z Ukrainy 12 lutego tego roku.

To raz

Ukraina nie jest w NATO. Ale co ja mam ci tłumaczyć skoro to do ciebie zwyczajnie nie dociera? Mam ci wszystko tu wpisać co kto dostarczył i będziesz dalej głupa udawał, że nikt nic nie zrobił? Polska była jednym z pierwszych krajów które zaczęło wysyłać. 

Dajesz mi artykuł sprzed roku i na tym się opierasz. Zmienił się układ sił w Europie. 

 

Broń i resztę dostarczają: 

- Francja, Portugalia, Litwa, Łotwa, Estonia, Luksemburg, Stany Zjednoczone, Niemcy, Turcja, Bułgaria, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Finalndia, Wielka Brytania - starczy ci? Zapewne o kimś zapomnialem. Pytanie co wysłali? Bo pewnie kaski nie? Rakiety, systemy przeciwlotnicze, javeliny, amunicję, myśliwce 70 sztuk, drony, granatniki. 

Pomoc humanitarna jeśli chodzi o granice w taki sam sposób udziela Rumunia, Słowacja, Węgry. 

Sankcje zostały założone przez każdy kraj zachodni. Nawet mała Szwajcaria nałożyła takie sankcje, jak Unia Europejska. 

 

Starczy ci czy mam ci dokładnie rozpisać ile sztuk kto wysłał? Nikt nie pomaga!!! Kurła gdzie ten zachód!!! Ps.  Zaraz zacznie się zmiana tematu i podcieranie się wirusem. 

 

Skończcie ludzie siać tą propagandę. Tak samo, że Polska przekazała myśliwce Ukrainie - stare zresztą. Czy Polska przeznaczyła tylko? Nie. Czy oddaliśmy za friko? Nie. Dostaniemy nowsze. 

 

Jeśli nie wiesz po co był zachód tam, to po to, by szkolić wojska Ukraińskie które jest szkolone przez zachód od 2014 roku...

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Januszek852 napisał:

Działania tych debili w momencie, gdy Fiutin rozpuszcza ploty o torturowaniu kolorowch na granicy są niestety działaniem na szkodę państwa, legitymizują kłamstwa propagandy putinowskiej.

 

Niestety, czego się spodziewać po tych przygłupach...

A ploty o gwałtach w Jarosławiu i rozróbach w Leżajsku, o których policja nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Eskel napisał:

Ale mi zupełnie nie o typów z husarzami na koszulkach chodzi, tylko o pseudoelity które wstydzą się polskości, a teraz cali by się w niebiesko-żółte barwy wymalowali. Łącznie z tymi, którzy nie tak dawno niewybrednie sobie z gwałtów na Ukrainkach żartowali...

Pełna zgoda. Ale internet nie zapomina.

 

Pamiętaj, że ta zgraja ma w dna wpisane takie zachowania. Tylko poklask dla nich się liczy. A my tu zaraz będziemy miec akcję "nie znasz ukraińskiego - nie idę z tobą do łóżka".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć kwestię tego jaką pozycję na świecie ma USA a jaką Rosja. 

Widać jak ogromna jest przepaść między tymi krajami, bo gdy USA rozpoczyna wojny na prawo i lewo na bliskim wschodzie to tak na prawdę świat reaguję w sposób przychylny na to co się tam dzieję, natomiast jak Ruskie atakują Ukrainę to jest przeogromne poruszenie na całym świecie, odcięcie Ruskich od świata zewnętrznego, sankcje których świat nie widział do tej pory. Jestem w szoku, Władek zapewne też się nie spodziewał aż takiej blokady. Myślę że pomału do niego dociera co zrobił i będzie to jego ostatni rok prezydentury, a nawet może i życia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, balin napisał:

A ploty o gwałtach w Jarosławiu i rozróbach w Leżajsku, o których policja nic nie wie?

Organizowanie obywatelskich patroli nie jest złym wyjściem. W razie czego ująć przestępcę i przekazać policji. Ale nie ganiać ludzi po ulicy tylko dlatego, że mają niewłaściwy kolor skóry.

Ale u nas wszystko musi być na dziko, w furii, z "Chwała wielkiej Polsce" na ustach*.

 

* za pierwszym razem napisało mi się "na sutach". Aj...

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał:

A my tu zaraz będziemy miec akcję "nie znasz ukraińskiego - nie idę z tobą do łóżka".

 

No właśnie o to mi chodzi, że pomóc Ukrainie trzeba, zarówno z dobroci serca jako ludzie i ze względów pragmatycznych z uwagi na polską rację stanu. Boję się tylko, że propaganda proukraińska w mediach zostanie przegrzana i w tym amoku pomocy ludzie zaczną sobie skakać do oczu, jak to już nieraz w Polsce bywało. Ile trwała solidarność po Smoleńsku? Potem ta tragedia podzieliła Polaków jeszcze bardziej niż przed katastrofą.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.