Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, maroon napisał:

To nigdy nie była "Polska broń", bo nigdy nie byliśmy częscią ZSRR, tak jak Ukraińska SRR. 

Za Gierka chciano i próbowano skonstruować, ale sowieci się sprzeciwili.

Być może nawet ktoś poszedł do piachu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w internetach jest źdźbło prawdy to Rasyja dostaje w doope. Takze z czym oni pójdą na tą resztę Nato to ja nie mam pojęcia. Trochę to dla mnie dziwne , że druga potęga świata pod wzgledem armii nie podołała takiej Ukrainie no ale widać z wielkiej chmury wyszedł mały deszcz. Tak czy inaczej dla nas to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski biznesmen Alexander Konanykhin wyznaczył nagrodę miliona dolarów "za głowę Putina".

"Obiecuję zapłacić 1 milion dolarów policjantowi lub funkcjonariuszom, którzy spełnią swój konstytucyjny obowiązek i zatrzymają, aresztują Putina za zbrodnie wojenne, które są karane w prawie rosyjskim i międzynarodowym. Putin nie jest rosyjskim prezydentem, bo doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków w Rosji" - napisał biznesmen.

 

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się. 

 

Ruscy trafili rakietą statek pod banderą Bangladeszu. 😁 Statek płonie. 

 

Kolumna ruskich zmierzająca na Kijów podobno została zablokowana i jest systematycznie napierdalana przez Ukrów. 

 

2 Su-27 i 2 Su-24 naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. 

 

Aktualnie żadna ze stron nie ma przewagi powietrznej. Sytuacja bardzo dynamicznie się zmienia. 

 

Ukry zestrzeliły Iskandera skierowanego na ichni MON. 

 

A i ciekawostka. Ruscy wystrzelili do tej pory około 450 Iskanderów  co stanowi podobno połowę posiadanego zapasu. 

 

Kolejny Ka-52 zniszczony.

 

Koszt finansowy tej wojenki w sprzęcie, amunicji, paliwach i ludziach będzie dla ruskich przeogromny. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna teoria spiskowa jaka przychodzi mi do głowy myśląc o Putinie jako o cwanym lisie z tajgi to taka, że dla zmylenia przeciwnika na Ukrainę rzucił złom i młode wojsko a frykasy i zawodowców trzyma na właściwe uderzenie - Kraje Bałtyckie, Polska.

Oczywiście to tylko taka moja teoria spiskowa, nic innego mi nie przychodzi do głowy będąc pod wrażeniem prowadzenia tak chÓjowo wojny przez  samego Ojca Narodów Chorążego Światowego Pokoju Putina.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Brat Jan napisał:

Za Gierka chciano i próbowano skonstruować, ale sowieci się sprzeciwili.

Być może nawet ktoś poszedł do piachu.

 

Do piachu poszedł nasz geniusz Sylwester Kaliski, którego prace były bardzo zaawansowane. Niektóre źródła twierdzą, że ewentualne próby jądrowe chcieli przeprowadzać w wydrążonych tunelach gdzieś w Bieszczadach, żeby utrzymać to w tajemnicy przed Ruskimi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Ace of Spades said:

 a frykasy i zawodowców trzyma na właściwe uderzenie - 

A gdzie trzyma, bo wszyscy ciekawi? 

 

Ekipę na Ukrainę pociągi dobre 2-3 tygodnie woziły na Białoruś z całej europejskiej części. 

 

Według różnych szacunków obecnie na Ukrainie zaangażowane jest już 80-90% zgromadzonego potencjału. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eknm2005 napisał:

Pierwsze komunikaty od Ruskich o następnych celach po Ukrach - "dyskusja o granicach NATO przed 1997"

A już USA dekleraruje, że nie odda nawet guzika.

What is NATO? What does N.A.T.O. stand for, member states, map of countries  - are Ukraine and Russia involved? | NationalWorld

A kurwa, szkoda strzępić ryja po prostu... Jak zwykle, Polska znowu poza podium. Nawet w planach imperialnej inwazji nas dostatecznie nie szanują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ace of Spades napisał:

a frykasy i zawodowców trzyma

Trzyma ale nie na właściwe uderzenie tylko jako ostatnia deska obrony konwencjonalnej, gdyby coś poszło nie tak. Rosyjscy planiści po prostu dalej są mentalnie w 1980 roku. Ten kraj nie upadł przez przypadek. I dalej konserwują skansen. Dzięki Bogu, bo to daje nam chwilę czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.