Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich tych, którzy mnie tak łaskawie zwyzywali, kiedy mówiłem, że NATO nie będzie nas bronić. A mówiłem to na podstawie danych, całkiem aktualnych i które podałem.

 

Oto słowa sekretarza generalnego NATO:

 

Sekretarz generalny Sojuszu miał wskazać, że NATO nie będzie w stanie obronić Polski w razie konfliktu z Rosją. Sam MacGregor stwierdził na antenie amerykańskiej stacji, że Sojusz nie jest w tej chwili w stanie przeciwstawić się militarnie Moskwie.

 

Możecie naiwnie w to wierzyć, tego wam nikt nie zabroni, nawet konstytucja daje wolność wyznania ale to nie zmieni rzeczywistości.

Przykro mi.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 10
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONZ uchwalił rezolucję potępiającą Rosję. 

 

 

 

Zastanawiam się jakie kroki pójdą za tym. Ja wiem, że te rezolucje na pierwszy rzut oka mogą się wydawać równie skuteczne co potencjalna rezolucja braci samców potępiających Julki za wypinanie dupy na Instagramie ale nie do końca. To rodzaj głosowania i określania poparcia międzynarodowego, takie sondowanie nastrojów. 

 

Zastanawiam się czy ona legitymizuje i otwiera użycie sił zbrojnych w ramach ONZ. Są to tzw. siły pokojowe o takich charakterystycznych nazwach jak UNcostam np. UNEF. 

 

NATO nie wejdzie do Ukrainy ale ONZ może. 

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

 

ONZ wejdzie? Po co i kim?

Wyślą sławetne niebieskie kaski?

 

Przecież to nie jest konflikt etniczny. Nie ma co ochraniać ludności przed mordami. A i wiemy jak kończyła się ochrona przed czystkami u Jugoli czy w Rwandzie…

 

ONZ nie ma sił ofensywnych, o ile mi wiadomo. A już na pewno sama rezolucja potępiająca nie spowoduje takiej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że dochód otrzymany z rosyjskiego złomu na Ukrainie, jest zwolniony z podatku dochodowego. :) 

Do tego widziałem filmik nie wiem czy nie fejk, jak chopy opuszczały paliwko z cystern i ciężarówek stojących w słynnej wielokilometrowej kolumnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że entuzjastyczne informacje o "startowaniu polskich samolotów przekazanych Ukrainie przez Polskę , z polskich lotnisk" było hurraoptymistycznie wydalone przez Borrela, powielane przez TVP, ale przede wszystkim grzane przez ukraińskie społecznościówki.

 

Dopiero dorosły Stoltenberg musiał przyjechać i utemperować Dudę, że w zasadzie po co Polsce wchodzenie pierwszej do 3 WŚ, bo NATO tak średnio ma ochotę.

 

Także info o "Rosjanach atakujących statki innych krajów" to równie dobrze mogą być wysiłki mające wciągnąć inne kraje do wojny.

 

Kilka lat temu Izrael zaatakował turecki statek i pozabijał marynarzy - Turcy jakoś się do wojny nie kwapili, choć to mniejszy kraj.

 

Zamiast entuzjastycznych hurra z szabelką na czołgi proponuję uruchomić najpierw mózgi.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sargon napisał:

Dopiero dorosły Stoltenberg musiał przyjechać i utemperować Dudę, że w zasadzie po co Polsce wchodzenie pierwszej do 3 WŚ, bo NATO tak średnio ma ochotę.

Pamiętajcie Panowie, my tylko wiemy tyle, ile oni chcą żebyśmy wiedzieli i tyle, przecież nie powiedzą że wchodzimy do wojny, że wywiad odkrył ruchy w silosach atomowych, wyobrażacie sobie co by się wtedy wydarzyło? . Ja zaczynam powoli się jednak skłaniać ku temu, że Zachód poczuł krew i jednak wykorzysta sytuacje w której są teraz kacapy, a sytuacja jak sami widzicie jest bez precedensu i szybko się nie powtórzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Foster napisał:

Pamiętajcie Panowie, my tylko wiemy tyle, ile oni chcą żebyśmy wiedzieli i tyle, przecież nie powiedzą że wchodzimy do wojny, że wywiad odkrył ruchy w silosach atomowych, wyobrażacie sobie co by się wtedy wydarzyło? . Ja zaczynam powoli się jednak skłaniać ku temu, że Zachód poczuł krew i jednak wykorzysta sytuacje w której są teraz kacapy, a sytuacja jak sami widzicie jest bez precedensu i szybko się nie powtórzy.

 

Ale z sekwencji wynika to, że :

1. Albo TVP jest bytem mocno uniezależnionym od rządu i prezydenta, skoro wydaje tak ryzykowne komunikaty bez myślenia.

2. Albo TVP jest połączone z rządem, tylko zarówno TVP i rząd jadą na emocjach, a mózgi zostawili gdzieś w słoikach, i dopiero NATO musiało im przemówić do rozumu.

2a. Rozochocili się tym Borellem, też bez myślenia.

3. Albo NATO co innego przekazało wcześniej, co stanowi pewną przygotówkę - patrzcie Rosjanie, Polska ciśnie na was , a my tu w NATO robimy wszystko żeby utemperować tych idiotów.

 

Ustawka pod prowokację brzmi dla nas najgorzej.

Dlatego Polska powinna się patrzeć, jak konfliktem operują Chiny. Niby pomagają, ale mediują, a tak naprawdę zarabiają kasę.

Bo bez kasy - nie ma sił na własne wojsko.

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, sargon said:

.

Dlatego Polska powinna się patrzeć, 

Kto patrzeć? Przecież u nas nie ma interesu narodowego, tylko są interesiki poszczególnych cwelebrytów na stołkach. Dlatego każdy pierdoli co ślina na język przyniesie, byle tylko mieć swoje 5 mnut. Jak w takich warunkach mówić o jakiejkolwiek strategii? 

 

Usłyszeliśmy coś o decyzjach z zakresu obronności? Rozwoju przemysłu zbrojeniowego? Przekierowaniu hajsu z patoplusów na dozbrajanie? Niezależności energetycznej? 

 

Nie. 

 

Jest tylko #loveukraina. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

 

 NATO nie będzie w stanie obronić Polski w razie konfliktu z Rosją. Sam MacGregor stwierdził na antenie amerykańskiej stacji, że Sojusz nie jest w tej chwili w stanie przeciwstawić się militarnie Moskwie.

 

Jakim cudem? Brakuje wojska i sprzętu czy się nie chce? Xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sargon napisał:

tylko zarówno TVP i rząd jadą na emocjach, a mózgi zostawili gdzieś w słoikach,

Mam wrażenie, ze to dotyczy znacznej części polskich tzw. dziennikarzy cy polityków.

Wystarczy spojrzeć co ostatnio powiedziała największa gwiazda "wolnych" mediów:

Nawet gość w studio nie załapał, że on chciała zamykać przestrzeń ukraińską dla rosyjskich samolotów wojskowych.

- zabraniamy wam latać złe kacapy!!! Słuchajcie się, bo jak nie to napiszemy ostre memorandum.

:rolleyes:

 

Typek z UE chlapnął, bo może i nic mu za to nie grozi, a oni się podniecili. I kopiują.

Logika dzisiejszych mediów i walki o klikalność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sargon napisał:

równie dobrze mogą być wysiłki mające wciągnąć inne kraje do wojny.

Rzeczywiście, statek Bangladeszu i Finlandii to jak zastrzelenie arcyksięcia Ferdynanda. Rosji na pewno wciągnięcie NATO bardzo się opłaca, choć stoją w łajnie po kolana na Ukrainie. Rosji nie potrzeba już żadnych pretekstów, już je mają - ogłaszane i wysyłane uzbrojenie dla armii Ukrainy.

 

Rosja w tej chwili zarządza strachem, a to pokazuje, że operacja lądowa idzie źle. A politycznie jest dla Putina katastrofą, nawet jak wygra militarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.