Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, sargon napisał:

Niby złom , ale na ilość idą.

Szyłki z Syberii....przed tym nawet żelbet słabo chroni, cegła w ogóle - czyli nastawiają się na walki w ruinach.

 

 

 

Ruskich mnoga, ale pamiętajcie, że to Chińczycy potrafią atakować mały.i grupkami po 2 mln żołnierzy.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Conrad napisał:

Ruskich mnoga, ale pamiętajcie, że to Chińczycy potrafią atakować mały.i grupkami po 2 mln żołnierzy.

 

A wiesz że myślałem sobie ostatnio jakby wyglądała wojna ojczyźniana w takich Chinach. 1 mld partyzantów. Bez atomu nie do zdobycia.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, sargon said:

Niby złom , ale na ilość idą.

Szyłki z Syberii....przed tym nawet żelbet słabo chroni, cegła w ogóle - czyli nastawiają się na walki w ruinach.

 

ZSU przyjmuje jeden stary RPG-7 z dowolnej strony i odlatuje. To jest sprzęt OPL batalionu. Do miasta to się nie bardzo nadaje. A starocie straszne jadą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, דניאל napisał:

40zł dziennie to 1200zł na miesiąc.

 

Teraz jest 120 zł dziennie na osobę (w skali kraju można sobie policzyć ile wydajemy dziennie). Wojewoda przygotowuje miejsca, podpisuję umowy z ośrodkami przez starostwa. Osoby przyjmujące prywatnie nie dostają nic. Za te 120 zł trzeba zapewnić zakwaterowanie, wyżywienie i ewentualnie pomoc psychologiczną. 

Boimy się że 2 fala uchodźców będzie za jakieś 2-3 tygodnie jak ludzie zaczną ich wywalać z domów i nie będzie co z nimi zrobić bo ośrodki już są pełne w 60-70%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, דניאל said:

 

No i mamy propozycję nowego programu socjalnego Ukrainiec+

 

40zł dziennie to 1200zł na miesiąc. Na swoje 50m2 bierzesz 8 uchodźców, karmisz ich kartoflami i co miesiąc dycha na konto wpływa.

 

Lobby inwestorów w kawalerki do wynajęcia zawsze silne. 

 

Chory kurwa pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sargon napisał:

Niby złom , ale na ilość idą.

Szyłki z Syberii....przed tym nawet żelbet słabo chroni, cegła w ogóle - czyli nastawiają się na walki w ruinach.

 

 

Rzuciłem okiem na mapy, to jedzie z nad Morza Ochockiego, znaczy na wschód za Mongolią jeszcze. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BlackDrake napisał:

Co myślicie o tym filmiku.  

 

Na Ukrainę przybędą żydzi z Usraela.  

 

 

 

Stek propagandowych bzdur oderwanych od rzeczywistości. Nikt poważny nie uważa, że Izrael zniknie. Mają bardzo silną armię, bardzo silne wpływy i to Arabowie z okolic pracują u nich. W dodatku to pierdololo o apartheidzie. Ja pi/rdolę. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat...

 

20:51

Media: Putin podpisał ustawę o karach za "fake newsy".

Jak informuje agencja Reutera, powołując się na TASS, prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w piątek ustawę o karach za rozpowszechnianie tzw. "fake newsów" (tj. nieprawdziwych informacji - red.) na temat działania sił rosyjskich. 
 
Ustawa przewiduje karę 15 lat więzienia dla osób, które - zdaniem władz rosyjskich - dopuściłyby się dezinformacji w tym zakresie. 
 
Dodatkowo kary będą wymierzone w te osoby, które będą nawoływać do nakładania sankcji na Rosję za agresję wobec Ukrainy. 



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-04/wojna-w-ukrainie-dziewiaty-dzien-rosyjskiej-inwazji/?ref=slider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2022 at 1:12 AM, Obliteraror said:

“Teraz w temacie rolnictwa. Czy wiesz, że udział importowanych zbóż w Rosji wynosi prawie 40 proc.? A w przypadku ziemniaków nawet 90 proc.? Czyli oczywiście rolnicy z czasem coś wymyślą, ale przynajmniej krótkoterminowo należy spodziewać się deficytu podstawowych produktów i gwałtownego wzrostu cen”.

Propaganda? Czy prawda?

Russia is the world's largest exporter of wheat, accounting for more than 18 percent of international exports. In 2019, Russia and Ukraine together exported more than a quarter (25.4 percent) of the world's wheat, according to the Observatory of Economic Complexity (OEC).Feb 17, 2022
 
 
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają kolejne pomysły po kaskach i zepsutych rakietach.

 

Tym razem pomysł aby dać Ukrainie zezłomowane samoloty, znaleźć pilotów weteranów, nadać im obywatelstwo ukraińskie i wysłać na wojnę...

 

To jest poważny politolog, niby jakis uznany. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManBehindTheSunNarzeka bo chcą żeby NATO mu zamknęło niebo. Jeśli NATO zamknie, to wciągnie się w wojnę. Zresztą Ukraińcy próbują, na różne sposoby, żeby nas wkręcić w nią, więc uważajcie na propagandę po obu stronach. 

Co do lotnictwa to Ukraina jeszcze ma - nawet większość. Xd

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotnictwa i włączenia się Nato, od mniej więcej 59 minuty na poniższym filmiku, ogólnie bardzo ciekawy cały odcinek ale od podanego czasu wątek zamknięcia nieba nad zachodnią UA. Wg mnie gość ma rację i jestem coraz bardziej przekonany że Zachód się włączy do tego konfliktu, pisałem już wczesniej że lepszej okazji może szybko nie być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22:54
NATO dało zielone światło do dalszego bombardowania Ukrainy, odmawiając zamknięcia przestrzeni powietrznej nad naszym krajem – oświadczył w piątek wieczorem prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

– Kraje NATO stworzyły narrację, że zamknięcie nieba spowoduje agresję Rosji przeciw NATO. To autohipnoza tych, którzy są słabi i wewnętrznie niepewni (...). Wszyscy ludzie, którzy zginą od tego dnia, zginą także przez was – oznajmił.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-walki-o-mikolajow-i-mariupol-relacja-na-zywo/ztv0qk4

 

42 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

Zełensky chyba coś marudzi na brak pomocy odnośnie lotnictwa.

Nawciskali mu kitu przed wojną a teraz udaje rozczarowanego. Co on myślał, że NATO będzie za niego walczyć? 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RealLife napisał:

Niemcy mają kolejne pomysły po kaskach i zepsutych rakietach.

 

Tym razem pomysł aby dać Ukrainie zezłomowane samoloty, znaleźć pilotów weteranów, nadać im obywatelstwo ukraińskie i wysłać na wojnę...

 

 

...ruscy by dali jeszcze medal Bohatera Związku Radzieckiego.

 

Przelicytowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Foster napisał:

Będzie ciekawie...

 

Ja pierdole jeszcze Makarona tylko brakowało do tego dania.

Naprawdę socjalistów z EU to strach się bać co tam im po głowie chodzi, wiadomo natomiast ze będzie źle tylko pytanie jak bardzo.

Mogłem nie czytać tego przed spaniem i się nie dobijać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, by ktoś mnie źle zrozumiał. Nie popieram wojny, wojna zawsze jest zła. Jednak to nie jest takie czarno białe jak Nas karmią media. 

 

Opieram się na faktach, a fakty są takie:

 

Przed wojną:

 

Jest Ukraina, bez żadnych zobowiązań popartych umowami z NATO czy też UE. 

 

Ukraina wspomagana miliardami dolarów na uzbrojenia przede wszystkim z USA. 

 

Korzyści finansowe przechyliły szale bardziej na zachód jak na wschód.

 

Prezydent Ukrainy mówi, że układ z Budapesztu jest nieaktualny (być może, że Rosja złamała układ biorąc Krym, a być może ma większe zapędy.)

 

Wojna:

 

Ruskie wysłało na bój stary sprzęt i młodych chłopaków (zlekceważyło czy taki był plan, że sobie poradzą?, albo plan że tak ma być?) 

 

Ukraina mówi o ofiarach ludności cywilnej w tysiącach. Onz wydał oświadczenie że ofiar cywilnych to 331 osób. Dużo? Część bombardowania, a część ludzie z koktajlami Mołotowa (zastrzelić czy zostać spalonym?) 

 

Sankcje na Rosję są na chwilę. Ucierpią mieszkańcy! Ale nie państwo. 

 

Nienawidzę hipokryzji. Mówią rządy o sankcjach, np Polski, a jednocześnie codziennie przyjeżdżają transporty węgla z Rosji do Polski za 16 mln zł. Do Niemiec płynie gaz. Do Francji płynie gaz. 

 

Widzieliście w tv żołnierza rosyjskiego? Ja widziałem... Niby tych w niewoli co mówią że nie wiedzieli po co jadą! Widziałem też tych którym ukraińcy dają filmiki pod nos i nikt im nie robi krzywdy. 

 

Resztę absurdów napiszę później. 

 

 

W Iraku zginęło ponad 7 tys ludności cywilnej i nikt nie jest zbrodniarzem wojennym. Podkreślę jeszcze raz - nie popieram wojny, ale nienawidzę hipokryzji, a tym czym Nas karmią media to niestety hipokryzja... 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Legionista napisał:

 

 

Powinni iść siedzieć za mowe nienawiści.  

 

Rosja, Ukraina, Białoruś może jeszcze kilka państw które trzymają za mordę kobiety.  

Nie ma w nich pedalstwa, lgbt, pierdolnietych julek, prawa tworzonego po to żeby baby rozwalały rodziny i niszczyły rodziny, mężczyzn i dzieci. 

Ukraińcy naprawdę chcą u siebie mieć to samo co dała Unia Polsce ? 

Takie marsze i takie coś ? 

ZBe96Mf.jpeg

 

Niech się Ukraina podda bo inaczej źle skończą. Pod zepsutym prawem uni.  

 

Edytowane przez BlackDrake
  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perun82 napisał:

NATO dało zielone światło do dalszego bombardowania Ukrainy, odmawiając zamknięcia przestrzeni powietrznej nad naszym krajem

Tworzenie gruntu żeby Zachód miał usprawiedliwienie do wejścia w konflikt, takie moje zdanie.

 

2 minuty temu, SzatanK napisał:

Ja pierdole jeszcze Makarona tylko brakowało do tego dania.

Naprawdę socjalistów z EU to strach się bać co tam im po głowie chodzi, wiadomo natomiast ze będzie źle tylko pytanie jak bardzo.

Makaronowi to się nawet nie dziwię, po tym jak został upokorzony i potraktowany jak gówniarz przez putina ma chyba powody do ,,jeżenia,, się, nie zapominajmy też że Francja to jednak potęga nuklearna. Bardziej serio, zaczyna mi się to coraz bardziej spinać, zobaczcie, putin straszył że za pomoc będzie eksodus, nic się nie stało, wręcz przeciwnie, wszyscy się zjednoczyli plus największe sankcje jakie do tej pory nałożył Świat. Nato oficjalnie przekazuje kacapom przed inwazją że wiedzą co planują, wysyłają instruktorów, broń jedzie całkowicie oficjalnie, dalej zero reakcji putina, tylko jakieś rady od włodii żeby nie eskalowali. Dzisiaj Pentagon oficjalnie przyznał że przekazuje UA pełne dane wywiadowcze w czasie rzeczywistym, dalej nic. Pozostaje więc tylko zamknąć niebo pod pretekstem ochrony korytarzy humanitarnych, zasilić w kosmiczne ilości broni UA i po zawodach, Usa temat Europy ma zamknięty i zostają im tylko Chiny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.