Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Matthew88 said:

Wszystkie Państwa mówią Putin, bandyta, Putin zbrodniarz czy jak na filmiku wyżej jebać Putina. Tym czasem przedstawiciel Pentagonu oraz inni politycy USA mówią Pan Putin..

Widocznie w USA nie oglądaja TVP oraz innych polskich ekspertów z czatu.

 

edit:

Chyba nie tylko USA.

Chciałbym zobaczyć polityka na najwyższym szczeblu z poważnego kraju mówiącego o Putinie bandyta.

 

Za shorty z Mateo od razu dziękuje. xd

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Matthew88 napisał:

W Iraku zginęło ponad 7 tys ludności cywilnej i nikt nie jest zbrodniarzem wojennym. Podkreślę jeszcze raz - nie popieram wojny, ale nienawidzę hipokryzji, a tym czym Nas karmią media to niestety hipokryzja... 

 

Taka mała lecytynka by się przydała.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matthew88 napisał:

W Iraku zginęło ponad 7 tys ludności cywilnej i nikt nie jest zbrodniarzem wojennym. Podkreślę jeszcze raz - nie popieram wojny, ale nienawidzę hipokryzji, a tym czym Nas karmią media to niestety hipokryzja... 

 

Pierwsza zasada wojny brzmi: ,,jeśli nie chcesz trafić przed sąd wojenny, to lepiej tą wojnę wygraj".

 

Ponoć Goering po przechwyceniu przez wojska amerykańskie i po poinformowaniu go, że stanie przed sądem wojennym, na początku osłupiał, potem wybuchnął śmiechem, a potem ponownie osłupiał i zapytał, czy mówią poważnie.

 

Gdy Amerykanie potwierdzili, odparł, że ,,lepiej mnie teraz rozstrzelajcie jak żołnierza, niż macie mnie sądzić jak bandytę". Trzeba mu oddać to, że się zawziął i do swojego procesu nie dopuścił.

 

Goering pewne sprawy rozumiał, Amerykanie dalej pewne sprawy rozumieją, a pozostali dalej jak dzieci we mgle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Throgg napisał:

 

Pierwsza zasada wojny brzmi: ,,jeśli nie chcesz trafić przed sąd wojenny, to lepiej tą wojnę wygraj".

 

Ponoć Goering po przechwyceniu przez wojska amerykańskie i po poinformowaniu go, że stanie przed sądem wojennym, na początku osłupiał, potem wybuchnął śmiechem, a potem ponownie osłupiał i zapytał, czy mówią poważnie.

 

Gdy Amerykanie potwierdzili, odparł, że ,,lepiej mnie teraz rozstrzelajcie jak żołnierza, niż macie mnie sądzić jak bandytę". Trzeba mu oddać to, że się zawziął i do swojego procesu nie dopuścił.

 

Goering pewne sprawy rozumiał, Amerykanie dalej pewne sprawy rozumieją, a pozostali dalej jak dzieci we mgle.

Rosja tej wojny jeszcze nie przegrała. Wielu dziennikarzy odnosi się do jakichś godzin Np że po 72 godzinach zdobędą kijów. Czy Putin tak powiedział przed wojną? 

 

Wielu dziennikarzy odnosi się do blitzkrieg. Pomijając że teraz jest inna rzeczywistość prowadzenia wojny (moim zdaniem trudniejsza) to blitzkrieg trwał 4 tygodnie, a dopiero minął tydzień... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Foster napisał:

Proces się odbył, cyjanek połknął po skazaniu.

A to fakt, moje niedomówienie.

1 minutę temu, Matthew88 napisał:

Rosja tej wojny jeszcze nie przegrała. Wielu dziennikarzy odnosi się do jakichś godzin Np że po 72 godzinach zdobędą kijów. Czy Putin tak powiedział przed wojną? 

 

Wielu dziennikarzy odnosi się do blitzkrieg. Pomijając że teraz jest inna rzeczywistość prowadzenia wojny (moim zdaniem trudniejsza) to blitzkrieg trwał 4 tygodnie, a dopiero minął tydzień... 

 

Od 8 dni próbują zając cel, do którego mają mniej niż 100 km.

 

Podziwiam niektórych za samozaparcie w zaklinaniu rzeczywistości.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Throgg napisał:

A to fakt, moje niedomówienie.

 

Od 8 dni próbują zając cel, do którego mają mniej niż 100 km.

 

Podziwiam niektórych za samozaparcie w zaklinaniu rzeczywistości.

Czy w 41 roku mówiono ludziom jak robić koktajle? Czy w 41 roku mieli sprzęt niemiecki? 

 

Specjalnie się odnoszę do 41 a nie 39 roku, bo dziś w tvd24 był apel Ukrainek, które przeżyły drugą wojnę światową. Dla nich Polska dalej nie jest ważna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Throgg napisał:

Od 8 dni próbują zając cel,

 

Kijów, nie zając, nie ucieknie. Zważ, że celowo unikają większych miast. Chersoń jest pierwszym dużym miastem opanowanym przez Kacapów.

 

Helmuty też musiały się u nas postarać w 1939 roku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Throgg said:

Od 8 dni próbują zając cel, do którego mają mniej niż 100 km.

Podziwiam niektórych za samozaparcie w zaklinaniu rzeczywistości.

O, kolega zna plany Putina co i kiedy powinno być zdobyte.

Śmiało, podziel się z nami. 

Możesz zdementować to co dzisiaj Putin w swoim przemówieniu powiedział, że "operacja wojskowa idzie zgodnie z planem". 

 

Mnie najbardziej ciekawi, że tylu tutaj znawców  oblatanych w temacie bardziej od Putina/Bidena/Johnsona.

"Halyna, potrzymaj mnie te piwo. Ja, jakbym był Ukrem i prowadził tą wojenę, to już bym ją wygrał..."

 

Podczas 2 WŚ sztaby wywiadowcze USA i Brytoli dawali (z pamięci piszę) jakieś 3 tygodnie / tydzień, że Wermacht rozniesie sowietów na drobny mak i nie mają oni szans na zwycięstwo / zatrzymanie Niemców...

 

A potem jakoś pod Moskwą się zatrzymali.

A (znacznie) później pod Stalingradem.

A później był Łuk Kurski.

A później Sowieci byli pod Berlinem. 

 

Ja za to podziwiam wszystkich tych nagłych entuzjastów Ukraińców, którzy bardziej się martwią o ich sytuację jak sytuację w kraju. 

 

@Matthew88

Jeśli piszesz o tej starej babci co przeżyła 2 WŚ to dziwnie pozowała przy pewnej fladze, ale nie mogę powiedzieć którego państwa, bo byłbym określony jako antyeskimos. :P 

 

Niby tyle dni trwa wojna, a chyba z niej jest w necie jakieś 30-40 filmików i na nich te tysiące "wydarzeń" zbudowao. 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zwolennikom biednego Putina, co to go zmusili do "operacji", warto przypomnieć, że jak operacja odniesie sukces, to następna będzie "operowana" Polska i/lub kraje bałtyckie, co na jedno prawie wychodzi. 

 

Także trzymać kciuki za Putina, mocno. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon, Putin zachował się (opierając się na mojej ograniczonej wiedzy) idiotycznie. Donbaskie parapaństwa już były jego, Krym był już jego, miał swoich w Naddniestrzu. Mógłby kąsać Ukrainę po trochu, i trzymałby ją w stanie zawieszenia między Zachodem a Rosją. Nie wiem, co mu do łba strzeliło, może po nieoficjalnym anszlusie Białorusi uznał, że jest drugim Adolfem?

A może stawka jest większa niż tylko Ukraina?

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu megalomania niejednego zgubiła.

 

Poza tym ile lat Sowieci siedzieli w Afganistanie? Ile trupów i kasy poszło? Niektóre źródła wskazują, że to był istotny przyczynek do upadku ZSRR. 

 

Tu mamy bardzo podobną sytuację. I mogą być podobne konsekwencje. 

 

Fakty są takie, że Imperium Rosyjskie było Imperium tylko z nazwy - opanowało głównie niezamieszkałe tereny za Uralem. Reszta "zdobyczy" to albo wykorzystanie osłabienia ościennych państw albo efekt wojen światowych  - nigdy typowego zachodniego kolonializmu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matthew88 napisał:

Czy w 41 roku mieli sprzęt niemiecki?

Noooo... zależy o którą stronę pytasz.

3 minuty temu, Perun82 napisał:

Kijów, nie zając, nie ucieknie.

Ale ja miałem na myśli Charków. Około 40 km od granicy z Rosją.

3 minuty temu, eknm2005 napisał:

Śmiało, podziel się z nami.

Pisałem już o tym ponad dwa miesiące temu. Na dzień 05.03.2022r. przebieg konfliktu, wg mojej prognozy, jak na razie sprawdził się na jakieś 80%.

Kto patrzył, widział, kto słuchał, słyszał, a kto liczył, ten nie mnożył przez 0.

 

Chociaż muszę tutaj uderzyć się w pierś, bo do końca byłem głęboko przekonany, że Rosja aż takiej wojny nie rozpęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, zychu said:

https://natemat.pl/400365,mieszkanka-chersonia-switlana-zorina-w-cnn-rosjanie-gwalca-nasze-kobiety

Przeczuwam, że skończy się dobroć dla tej azjatyckiej dziczy.

 

Są jakieś inne źródła tych rewelacji?

Wszyscy przedrukowują CNN. Przypomina to słynną trzynastkę "bohaterów" z Wyspy Węży.

 

Powiem jak mawiają w internetach - picture or didn't happen.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maroon napisał:

Wszystkim zwolennikom biednego Putina, co to go zmusili do "operacji", warto przypomnieć, że jak operacja odniesie sukces, to następna będzie "operowana" Polska i/lub kraje bałtyckie, co na jedno prawie wychodzi. 

 

Także trzymać kciuki za Putina, mocno. 

 

Pobanować ruskie onuce bo ich jest pełno.

 

Ruscy pokazali jacy są słabi, a teraz chcą wmówić że "taki był plan" XDDDDDD. Po tych bohaterskich wyczynach już chyba żadne państwo nie będzie się bało Rosji. Od dawna pisałem że ruscy są biedni i słabi to mnie onuce chciały pożreć.

Zaczynam powątpiewać w potencjał atomowy tego kraju skoro nawet o czołgi nie potrafią zadbać. To już koniec Rosji i ich propagandy. Dostaną w dupę bo nawet jak się przedostaną do Lwowa to Ukraińcy zrobią tam taki Afganistan że kacapy i tak się wycofają.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, sargon said:

 

Dokładnie.

Pierwsze kryterium bana, dosyć jasne - ruski nick, czyli propagowanie.

Np. Władimir Władimirowicz.

Było miło, a teraz spierdalaj ! ;>

Ikonki śmieszkowatości kończą mi się tak szybko, więc bypassuje w komie: 

:D

 

A tak na pół-serio dalej śmieszkując - Twój komentarz definitywnie pokazuje, że sankcje są bronią obusieczną. ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eskel napisał:

Schwytany pilot ruskiego myśliwca

Co oni tymi myśliwcami w ogrodniczkach i T-szertach latają? Może raczej pilot jakiegoś transportowca. To tak jak kierowca autobusu, nawet wskazane żeby był gruby żeby robił przeciwwagę do ładunku 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruscy złamali zawieszenie broni na czas ewakuacji cywili z Marioupola. 

 

Ruskie wojsko wycofało się z Khersonu po masowym wyjściu ludzi na ulicę w proteście przeciwko okupacji. 

 

Kolejny SU-24 zestrzelony Stingerem. 

 

Kontrofensywa Ukraińców pod Charkowem. 

 

I tak to się toczy. 

 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.