Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Throgg napisał:

Rosja przedstawiła propozycje pokojowe, przed trzecią turą negocjacji. Tym samym, Ruscy są gotowi zakończyć działania zbrojne, jeśli Ukraina:

 

- zrzeknie się roszczeń terytorialnych do Krymu;

- uzna niepodległość Doniecka i Ługańska;

- wprowadzi poprawki do konstytucji, które wykluczą w przyszłości jej uczestnictwo w UE i NATO.

 

 

Zależy, jak Rosja rozumie tereny Doniecka i Ługańska - te, co sobie separatyści wywalczyli, czy całe okręgi - a to jest ze 2x więcej terenów.

 

Członkostwo w UE też może będą negocjować, może ich ktoś wesprze w pośrednictwie u Putina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sargon napisał:

Zależy, jak Rosja rozumie tereny Doniecka i Ługańska - te, co sobie separatyści wywalczyli, czy całe okręgi - a to jest ze 2x więcej terenów.

 

To też wcale nie musi być taki zły deal, jeżeli skala zniszczeń jest tam znaczna. Ukraina po prostu ucięłaby sobie nogę z gangreną, co jest w tej sytuacji całkiem racjonalne.

 

Z kolei Ruscy:

comment_16097470659S3Qn0zNlUjn2lkP6o7DA5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


W wywiadzie udzielonym amerykańskiej telewizji FOX News szef ukraińskiej delegacji David Arachmia powiedział, że Ukraina nigdy nie zgodzi się na to, by uznać niepodległość separatystycznych republik czy aneksję Krymu przez Rosję. W rozmowie padła jednak ważna deklaracja, że Ukraina może zrezygnować z ambicji wstąpienia do NATO, jeśli otrzyma od państw Zachodu inne gwarancje bezpieczeństwa.

— Mogę rozmawiać z Rosją o wszystkim, ale nigdy nie zaakceptujemy ustępstw terytorialnych — mówi Arachmia. — I nie chodzi tu o polityków, chodzi o Ukraińców, którzy nigdy do tego nie dopuszczą —dodał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Throgg napisał:

bo to stawia ich na pozycji Finlandii z 1940 

Ja zacząłem czytać Twojego posta, o tym samym dokładnie pomyślałem. Nawet bardziej o analogii z okresu po pokoju paryskim z 1947 roku, bo wykluczam prawdopodobieństwa udziału Ukrainy w "wojnie kontynuacyjnej". Ta wymagałaby agresji innego państwa/koalicji na Rosję, a na to się nie zanosi, o ile sama Rosja nie rozpęta takiej wojny z odpowiednio zdeterminowanym państwem/państwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy bliżej niż dalej do deeskalacji:

 

Rzecznik Kremla powiedział, że Rosja nie dąży do wysuwania dalszych roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy, a rosyjskie wojsko "kończy demilitaryzację" kraju.

 

Rosja domaga się, aby Ukraina zaprzestała działań wojskowych, zmieniła konstytucję w celu zapisania neutralności, uznała Krym za terytorium Rosji i uznała separatystyczne republiki Donieck i Ługańsk za niezależne terytoria - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Pieskow dodał, że Rosja jest gotowa w każdej chwili przerwać działania wojenne, jeśli Ukraina przyjmie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruscy mało negocjują. Ja bym wrzucił jeszcze republikę Charkowską i jakiś pas lączący Ługansk z Krymem. I warunek konieczny Polsza uwalnia więźniów politycznych: Jabłonowskiego i Osadowskiego. Zakaz darcia ryja przez Janę Szostak. Rozliczenie pisu z Nowego nie ładu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Obliteraror said:

Ciekawe, czy bliżej niż dalej do deeskalacji:

 

Rzecznik Kremla powiedział, że Rosja nie dąży do wysuwania dalszych roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy, a rosyjskie wojsko "kończy demilitaryzację" kraju.

 

Rosja domaga się, aby Ukraina zaprzestała działań wojskowych, zmieniła konstytucję w celu zapisania neutralności, uznała Krym za terytorium Rosji i uznała separatystyczne republiki Donieck i Ługańsk za niezależne terytoria - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Pieskow dodał, że Rosja jest gotowa w każdej chwili przerwać działania wojenne, jeśli Ukraina przyjmie warunki.

 

Ruskie to mają łeb do interesów...

 

Próbują wyjść z twarzą jako wygrani bo przecież Krym i dwie republiki to już mieli i to bez sankcji. Chyba że to chodziło o zniszczenie gospodarcze Ukrainy ale uderzyli też w siebie. 

 

Ta wojna jest zupełną pomyłką. Coraz bardziej wierzę że Putin żył w bańce informacyjnej, okłamywany przez swoich wojskowych na temat potęgi Rosji bo inaczej nie widzę jakie korzyści wojna miała by mu przynieść zwłaszcza biorąc pod uwagę najnowsze propozycje rozejmu. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fury King napisał:

I warunek konieczny Polsza uwalnia więźniów politycznych: Jabłonowskiego i Osadowskiego.

A wiesz co by się działo jakby Panowie wyskoczyli teraz pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej xD?

Swoją drogą szkoda, że Maciek Poręba ucichł coś ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Throgg napisał:

 

To też wcale nie musi być taki zły deal, jeżeli skala zniszczeń jest tam znaczna. Ukraina po prostu ucięłaby sobie nogę z gangreną, co jest w tej sytuacji całkiem racjonalne.

 

 

 

Z punktu widzenia sieci kolejowych i dróg, oraz większych zakładów i zasobów - nie było by to takie korzystne.

W tej chwili większość prorosyjskich Ukraińców to już chyba tylko w tej DNR LNR.

 

Krym to nie wiem czy odzyskają, tam i przed 2014 był ogromny sentyment prorosyjski.

 

Ciężko powiedzieć jakie mają pozycje negocjacyjne, obie strony mocno kłamią w informacjach o stanie wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, cst9191 said:

The scale of the some of the Russian convoys that are being attacked and destroyed by the Ukrainians has to be seen to be believed.

 

To wygląda na porzucone, nie na zniszczone. Nie widziałem tam ani jednego zniszczonego pojazdu.

Cześć już rozszabrowana ale nie zniszczona.

 

Porzucili ze względu na brak paliwa a może na dezercję ale na pewno nie jest to sukces ukraińskiej armii, per se.

Może sukces ich propagandy, jeśli to dezercja, ale nie armii.

 

--

 

22 hours ago, Syfik said:

NATO teoretycznie nie musiałoby zareagować?

 

Praktycznie też.

 

NATO nie będzie w stanie obronić Polski w razie konfliktu z Rosją

 

21 hours ago, Foster said:

To chyba niepotwierdzone stwierdzenie, jeżeli nie, podaj proszę źródło.

 

Jw.

21 hours ago, yrl said:

Oficjalnie tego nie potwierdzili bo takich rzeczy się nie mówi wprost.

 

Jw

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie gen Skrzypczaka i Gen Polko. Powiem wam że ostro mielą propagandę na rzecz Ukraińców. Ja wszystko rozumiem, ale Skrzypczak teraz twierdzi że to nie Javeliny nie NLAWy tylko Ukraińcy swoimi materiałami rozstrzeliwują Rosjan. Paranoja. 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trevor napisał:

Proszę cały wywiad. Nie wiem co on pierniczy.

Przecież Skrzypczak to aferzysta. Miał modernizować armię, a skończyło się na jego wypierdoleniu bez komentarza, czyli musiał być nieprawdopodobny syf. Albo po prostu zbyt uczciwy, albo zbyt głupi, albo wszystko jednocześnie. Można sobie poczytać, w czym brał udział. Mi się nie chce komentować. Mamy wojsko, które nie spełnia minimalnych standardów NATO, więc o czym w ogóle rozmawiamy.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trevor napisał:

Proszę cały wywiad. Nie wiem co on pierniczy. Na prawdę Generał WP a gada takie pierdy że mała głowa. 

 

 

On jeszcze kilka dni przed inwazją twierdził, że to niemożliwe i że nie ma się czego bać. Nie ma co go brać na poważnie, bo głupoty gada. 

 

Mam nadzieję, że tych nasi niedorozwinięci radzący nie przekażą Ukrom tych samolotów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mac said:

Przecież Skrzypczak to aferzysta. Miał modernizować armię, a skończyło się na jego wypierdoleniu bez komentarza, czyli musiał być nieprawdopodobny syf.

 

Kto wie. Moze chciał coś zrobić dobrego, i dlatego tak szybko go usunęli bo w końcu zmodernizowana nie została. Jedyne co się naprawdę udało to moim zdaniem wdrożenie Grota, i zwiększenie ilości Rosomaków jeśli chodzi o sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mac napisał:

Przecież Skrzypczak to aferzysta. Miał modernizować armię, a skończyło się na jego wypierdoleniu bez komentarza, czyli musiał być nieprawdopodobny syf. Albo po prostu zbyt uczciwy, albo zbyt głupi, albo wszystko jednocześnie. Można sobie poczytać, w czym brał udział. Mi się nie chce komentować. Mamy wojsko, które nie spełnia minimalnych standardów NATO, więc o czym w ogóle rozmawiamy.

 

Ja tylko kojarzę jego fantazję do rozdawania mieszkań byłym żonom - NIE coś takiego pisało.

Żona-rozwód-mieszkanie-uwłaszczenie na mieszkaniu wojskowym (powtórz x3).

A jak słucham, to wychodzi propagandysta, bo żaden zdrowy na umyśle wojskowy nie miałby takich urojeń.

 

 

Stan na 6.03.2022 23:00

 

FNOCaZeXoAArzQy?format=jpg&name=4096x409

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.