Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Eskel napisał:

Wychodzi na to, że nasz ruch z przekazaniem samolotów Amerykanom nie był z nimi uzgodniony

Panowie, temat samolotów zaczął Barell z UE na konferencji, następnie tweet-a zamieściła UA o tym że dostaną 70 samolotów m.in. z Polski, Słowacji i Bułgarii, nasi nic w tym temacie nie mówili, zaczął się szum, Blinken i my to zdementowaliśmy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Foster napisał:

Panowie, temat samolotów zaczął Barell z UE na konferencji, następnie tweet-a zamieściła UA o tym że dostaną 70 samolotów m.in. z Polski, Słowacji i Bułgarii, nasi nic w tym temacie nie mówili, zaczął się szum, Blinken i my to zdementowaliśmy i tyle.

 

Tak było. Ale potem znowu zaczęło się ze strony USA to podpuszczanie nas, dawanie nam zielonego światła itp. 

Ewidentnie wszyscy się boją przekazać te samoloty, prawdopodobnie dlatego że mogłyby one zmienić obraz wojny i ruscy wkurwiliby się nie na żarty. Taka liczba samolotów mogłaby rozpieprzyć w puch ten cały konwój ciągnący na Kijów. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Eskel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie to czytałem ale ponoć Natowskich MIGow nie da się tak od ręki przekazać Ukrainie bo zostały wyposażone w sprzęt nawigacyjny zwany Tucan, które Ukraińskie lotniska w ogóle nie mają. Więc się mogę rozbić przy lądowaniu. 

 

Dodatkowo zmieniono oprzyrządowanie aby było zgodne z innym system metrycznym tj. mile, stopy, węzły czy co tam oni mają. 

 

Tego się nie da cofnąć w dwa dni.

 

Trzeba by to było wszystko zdemontować i założyć rosyjskie wyposażenie. Innymi słowy MIG NATOwski to jest ten sam MIG do ma Ukraina. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zamienimy ruski złom (bez możliwości serwisowania, jak my serwisujemy pokazały dwa trupy pilotów usiłujących się katapultować), na hamerykanski złom z możliwością serwisowania i kupnem części za ciężkie dolce. 

 

Konstrukcyjnie oba samoloty wywodzą się z 70 lat. 

 

Ogólnie na plus. 

@RealLife

Edytowane przez PyrMen
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeśli my Polacy i Polki nie zadbamy o siebie i nie staniemy ponad podziałami, to jeśli nie teraz to za ileś lat historia się powtórzy. Pamiętajcie nikt o nas nie zadba, jeśli sami tego nie zrobimy. Nie liczcie na Niemca, Anglika, Amerykana czy Hiszpana, że przyjedzie umierać za wasz kraj.

Nie bądźcie naiwni, to w naszym interesie jest by Polka i Polak się rozmnażali i budowali nowe pokolenia, zdrowe psychicznie i fizyczne oraz żyjące w obfitości i bezpieczeństwie. 

 

Poniżej zamieszczam znalezione na szybko rysunki jak to nasi "przyjaciele" byli uprzejmi dla nas jeszcze nie tak dawno temu. Myślę że zdjęcia nie wymagają specjalnego komentarza bo każdy sam oceni. Dodatkowo nasi "przyjaciele" chcą byśmy ruszyli na Rosję - więc przepraszam bardzo ale dla mnie to słaba perspektywa, że 3 tygodnie wcześniej mój przyjaciel blokuje pociągi z towarem przed atakiem, który miał do nas pojechać a teraz dajemy tak wiele za to, że nas podle traktowano. 

 

Mi osobiście jest przykro, że Polacy i Polki są tak podzieleni i sobie skaczemy do gardeł o nic, no ale cóż. 

 

Poniżej obiecane szkice:

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

Obrazy warte więcej niż 1000 słów.

 

275371524_504006317837217_6334546555488060893_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=4Q7_2jDBEmoAX8yrD-S&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=03_AVK3RPTL17B0NtHwgcvJlltjiVks4aYeHvLl9JLDvuYYcg&oe=624E912F

Gra role jaką mu przypisano ;) 

Pt0k9kpTURBXy9kMzczN2Q5MWRhYTk3OTM5ZTZiMuSIk9kpTURBXy8zYWM3MWIwMzZmYjRlOGFiNzNmNopfk9kpTURBXy8xZWUwMjUxOTQ5ZDNkNDA5NmVjNnTxk9kpTURBXy83ZGEzYzQ2MjNkNTVkYzFmMjcxN

oeVk9kpTURBXy81OTQyNjIyY2E0NmI5MTUzN2Y4M

Edytowane przez SzatanK
  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyło mi na yt. Kolejny przykład, jakimi idiotami są wspólcześni ludzie. Przyjmą wszystko z połykiem. Cyganie z ruskim czołgiem, dwaj ruscy pytający ukraińskich policjantów o paliwo (tak! na pewno!), oraz 13 gierojów, którzy poneśli chwalebną, lecz zupełnie bezsensowną śmierć na jakiejś wysepce nie mającej żadnego znaczenia...

Podobno ruscy podczas ofensywy flirtowali z Ukrainkami przez tindera, choć wiadomo, że nie mieli roamingu. A, i nie wiedzieli, że jadą na wojnę...

Dobra. Dość. Od tej pory czytam tylko specjalistyczne opracowania, wymeldowuję się z tej śmierdzącej nory, jaką jest internet. To zbyt bolesne, nawet dla mnie.

 

A nasza rusofobia i histeria wojenna przerażają mnie. Nie trzeba ruskich, sami się wykończymy.

 

Czekam na niusa, że ruscy wyruchali i zjedli niemowlę. Jak nic polskie kapucyny z miejsca zgłoszą się do wojo, aby uzyźnić ukraińską ziemię.

12 minut temu, SzatanK napisał:

Pt0k9kpTURBXy9kMzczN2Q5MWRhYTk3OTM5ZTZiM

oeVk9kpTURBXy81OTQyNjIyY2E0NmI5MTUzN2Y4M

Zapewniam cię, że przeciętny zachodni odbiorca nie byłby w stanie w to uwierzyć. To jest coś tak potwornego, że tym simpom nie mieści się we łbach.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zychu napisał:

Zapewniam cię, że przeciętny zachodni odbiorca nie byłby w stanie w to uwierzyć. To jest coś tak potwornego, że tym simpom nie mieści się we łbach.

Nie ma znaczenia czy wierzy czy nie.

Jak jest głupi to niech nie wierzy dla nas dobrze w jakimś sensie, najważniejsze byśmy my pamiętali bo ludzie zapominają, że wojna to nie call of duty czy medal of honor, tylko rzeź.

 

Wkleiłem te zdjęcia by przypomnieć, że z tą nadmierną pomocą to ostrożnie, bo jak widzę prezydenta, który mówi że Ukraina nigdy nic złego nie zrobiła, to natychmiast wstrzymałbym wszelką pomoc, jako prezydent tego kraju i kazał temu prezydentowi publicznie przeprosić za te słowa i dopiero znów korytarze pomocy by były otwarte i czynne. Jest to nikczemne dla ofiar tych ponurych działań.

Musimy respektować siebie i poległych oraz niewinne dzieci, które były mordowane jakby sam diabeł wyszedł z piekła. I jest to niegodziwym byśmy pomagali krajowi, który ignoruje publicznie zbrodnie, które popełnij. Tym bardziej, kiedy sam ma ogromne kłopoty i puszcza farmazony by wzbudzić litość.

 

Albo traktujemy siebie z szacunkiem albo nie ma rozmów i tyle.

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[brak PL klaw]

 

Ja mam, czego nie ukrywam, wiele obaw co do tego co bedzie sie dzialo w najblizszym czasie z gospodarka. Romantyczny zryw i duch bohatera mina, gdy przyjdzie zmierzyc sie z sytuacja ekonomiczna. Rekordy na surowcach, zaraz walnie inflacja dalej, repriorytyzacja wydatkow budzetowych - i mowie tutaj o calym swiecie. W PL doszlo jeszcze kilkaset tysieczy dodatkowych obciazen fiskalnych. Bedzie ciezko, bardzo ciezko i dowiedza sie o tym wszyscy w kraju niebawem. Do tego zmieni sie struktura spoleczna, i to bardzo. Mozna mowic co sie chce, ale nie bedzie na to przebacz. A to moze rodzic konflikty wewnetrzne i takowe zaczna sie pojawiac jak entuzjazm ostygnie. Na zachodzie juz stygnie, i nie bardzo chca uchodzcow zabierac tak ot. A my wpuszczamy wszystko jak leci, bez zadnej lepsiejszej weryfikacji.

 

15 minutes ago, SzatanK said:

Dodatkowo nasi "przyjaciele" chcą byśmy ruszyli na Rosję

Oni graja kartami jakie maja. Sam zauwazylem ostra zmiane retoryki - z 'prosze pomozcie' na 'macie nam pomoc, nam sie nalezy'. Ale to sa prawa wojny i poniekad ich mentalnosc. Dziwie sie tez, ze takie roszczeniowe podejscie jest akceptowalne przez innych - choc zachod juz zrozumial temat i teraz duzo mowi, a robi tak jak trzeba dla siebie. Z tym zamykaniem nieba to mnie mocno zadziwili, bo powtarzaja to jak mantre wiedzac, ze to jest sprowadzenie wojny na innych.

 

3 minutes ago, SzatanK said:

Wkleiłem tylko te zdjęcia by przypomnieć, że z tą nadmierną pomocą to ostrożnie, bo jak widzę prezydenta, który mówi że Ukraina nigdy nic złego nie zrobiła, to natychmiast wstrzymałbym wszelką pomoc, jako prezydent tego kraju i kazał temu prezydentowi publicznie przeprosić za te słowa i dopiero znów korytarze pomocy by były otwarte i czynne.

Pelna zgoda. W ogole dziwie sie, ze zgrywamy takich fafa rafa, bedac zdanymi na pomoc innych w razie W. Choc nie ukrywam - w ramach malej dygresji - ze usmiech na mojej twarzy wywoluje porownanie tego jak sie zachowywali nasi prawicowi politycy w stosunku do UE i US przed konfliktem, a jak to wyglada teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Iceman84PL napisał:

Haniebny zapis w ustawie o pomocy Ukraincom tzw. "Bezkarność+" urzędników.

 

„czy strażak ma się zastanawiać czy warto wybić szybę i wyłamać drzwi żeby ratować życie ludzkie...”

 

No i jak wyglada dzialanie w sytuacji kryzysowej.

Ja rozumiem,ze jak ktos np jest glodny, nie ma na zarcie to moze umrzec,wiec w takim wypadku powinien moc wejsc do sklepu nawpierdalac sie i wyjsc bezkarnie no bo to uratowalo jego zycie itd itd.

No tak powinno byc, ktos moze umrzec na mrozie bo nie ma gdzie mieszkac , a ukry juz zajeli wszystkie wolne kwatery w pl, to rozumiem,ze bekarnie moze wejsc do domu premiera i jebnac sie w jego wyrku, bo przeciez w nocy moglby zamarznac.

a nie nie to przeciez tylko urzednicy moga bezkarnie ''ratowac zycie''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-amerykanie-zaskoczeni-decyzja-o-przekazaniu-mysliwcow-mig-29/sy38qg5,79cfc278

 

A polactwo zachwycone...

Polskie media powielają ukraińską propagandę tak bezkrytycznie, że nie da się już tego dłużej czytać.

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SzatanK napisał:

Poniżej obiecane szkice:

 

W Odessie w 2014 roku można było zobaczyć podobne obrazki. Choć dziwne, bo te rzekomo popalone ciała, często miały spaloną tylko głowę i ramiona.

Jak chcesz zdjęcia, to podrzucę link na priv.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zychu napisał:

A polactwo zachwycone...

Do czasu, scenariusz pewnie dalej bedzie taki, ze najlepsia psiapsiolka Komika nasz Andzej bohater powie, no skoro mielismy je oddac usra, a oni ich nie chcom to ja tobie kochany Wladymirze przekaze. No bylo wiadomo,ze beda jakies chece, ze niby nie chca i wogole.

Z tymi samolotami to jest kurwa dokladnie ten sam cyrk jak z oczekiwaniem na pierwszego zakazonego kowidem w pl.

Pamietam to napiecie i wyczekiwanie.

Mi juz kurwa nawet ulzylo jak przez chwile pomyslalem,ze sprawa latawcow zalatwiona , bo przynajmniej ten aktorzyna nie bedzie zebral dalej dzien w dzien, a tu chuj, zwrot akcji jak u hiczkoka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eskel napisał:

Wychodzi na to, że nasz ruch z przekazaniem samolotów Amerykanom nie był z nimi uzgodniony:

Wątpię, żebyśmy publikowali coś nie uzgodnionego wcześniej. Chyba, że przez pomyłkę. W drugą stronę jak najbardziej.

 

Mimo wszystko dobry ruch, rząd na pewno był mocno naciskany, żeby sprowokować ruskich.

 

Są jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza - migi muszą być dostosowane i powinni to zrobić Amerykanie. Czyli my dajemy samoloty nie nadające się do walki w Ukr, a oni je dostosowują. Mimo wszystko istotne.

 

Druga sprawa - którędy te migi dotrą na Ukr? Oby nie przez polską granicę.

 

Jeśli te dwie rzeczy są załatwione, to jesteśmy kryci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cst9191 napisał:

Jak chcesz zdjęcia, to podrzucę link na priv.

 

Nie do końca podniecają mnie zdewastowane ciała ludzkie ale dziękuje za zapytanie.

 

 

Wstawiłem tylko te zdjęcia by przypomnieć o obłudzie rządzącego w Ukrainie oraz byśmy nie podzielili losu naszych przodków pchając się w konflikty. Ofiary nie są potrzebne ani po naszej stronie ani przeciwnika. 

Nie dajmy się wepchnąć do konfliktu, bo jak damy to tym razem z tej ziemi nic nie zostanie tylko gruz i zniszczone marzenia oraz nadzieje. 

 

Zdrówka wszystkim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, RealLife said:

Więc się mogę rozbić przy lądowaniu. 

ILSa potrzebujesz tylko przy małej widoczności do lądowania. 

3 hours ago, IBRA said:

Jak USA boi się angażować w wojnę to po co ma to robić Polska. 

Bo każda walka to straty. Osłabienie Rosji czyimiś rękoma to idealna sytuacja dla USA. Dlatego np. sponsorowali i zbroili Afgańczyków gdy walczyli z USSR. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.