Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już, że niektóre banki oscylują, że Rosja stanie się niewypłacalna w połowie kwietnia. 

 

A noi przyjaźń Rosyjski- Wenezuelska... Wenezuela jest wstanie podnieść wydobycie ropy o 50% po rozmowach z Ameryką. 

 

,, Przyjaźń" silna, ale dolar silniejszy.

Edytowane przez $Szarak$
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DOHC napisał:

Nawet tu ma Forum jest taki gostek, który chce się z nimi napieprzać, a każdego kto nie chce brać udział w tym syfie chce łapać jak małpy w siatki, naszprycować i na front. 

 

No to jest właśnie ten gość, któremu odpisałeś😁

I jak dobrze pamiętam chciał wyciągać mężczyzn z pociągów emigrujących przed wojną😆 

Pewnie sam w wojsku nie był a na forum jako random udaje kozaka.

Bawią mnie niektóre osoby na forum co chcą wszystko poświęcać w imię kobiet, polityków, państwa z dykty, które mężczyzn ma centralnie w głębokim poważaniu.

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, $Szarak$ said:

Widziałem już, że niektóre banki oscylują, że Rosja stanie się niewypłacalna w połowie kwietnia. 

 

A noi przyjaźń Rosyjski- Wenezuelska... Wenezuela jest wstanie podnieść wydobycie ropy o 50% po rozmowach z Ameryką. 

 

,, Przyjaźń" silna, ale dolar silniejszy.

W czym dziwne? Jak tego nie spierdolą, to dla nich szansa na wyjście z impasu gospodarczego. Ideologia ideologią, a hajs musi się zgadzać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SzatanK napisał:

Wiem, że off top i nie na miejscu ten mój post ale z tym całym tematem jakoś mi się skojarzył ten utwór:

 

 

Ta pogarda jednen do drugiego mnie dobija i to widać wszędzie od relacji między K/M do braku szacunku między państwami. 

Zamiast sie rozwijać i zdobywać kosmos to sie między sobą nawalamy i niszczymy planetę przy okazji.

 

No ale cóż...

 

Koniec off topu.

 

P.S polecam obejrzeć świetna wypowiedź:

 

 

Też jestem podobnego zdania. Wielkie parlamenty, mowy, garnitury, a rdzeń tego wszystkiego to prymitywny jaskiniowiec który chce jak najwięcej i po trupach dopnie swojego.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Iceman84PL napisał:

Bawią mnie niektóre osoby na forum co chcą wszystko poświęcać w imię kobiet, polityków, państwa z dykty, które mężczyzn ma centralnie w głębokim poważaniu.

 

A mnie bawią takie osoby jak Ty. Naoglądali się Jabłonowowskiego, Videoprezentacje, jakichś wąsatych panów i WYDAJE im się, że wszystko wiedzą a dookoła węszą spisek światowych elit. xD . Ja oczywiście popieram ten punkt widzenia, i BARDZO liczę, że jak najwięcej będzie takich osób jak Ty - bo właśnie na takich osobach, najlepiej i najmniejszym wysiłkiem mi się zarabia pieniądze.

 

No i zasadniczo racja - "WYDAJE wam się". Tematy te są tak skomplikowane a każdy tutaj to ekspert od geopolityki, wyrocznia moralna. Wszystko przewidział. Nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę wskazuje prawidłową godzinę.

 

Także PROSZĘ, więcej kanałów na Telegramie i więcej filmików z żółtymi napisami na YT oglądajcie . Jeszcze więcej TikToka, i FB - i KONIECZNIE zapisujcie się do grup na FB dla wykrywaczy spisków. I więcej spisków wykrywajcie - marnujcie jeszcze więcej czasu. Proszę, udostępniajcie te informacje jak najszerzej, i przekonuj jak najwięcej ludzi, że macie rację. Ale też PROSZĘ, nigdy nie weryfikujcie informacji.

 

A no i @Iceman84PL, - BEZ ODBIORU. xD Nie marnuj swojego czasu, nie odpisuj mi. Rób tam dalej screeny z FB jako dowód, i szybciutko odpalaj filmik na Videoprezentacje przecież gość używa mądrych słów, to nie może się mylić. 

 

PS. 

24 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Pewnie sam w wojsku nie był a na forum jako random udaje kozaka.

 

Przecież Ty na forum, też udajesz kozaka jako random. xD

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PLOjeju! Spokojnie, tobie też kupię róże, jak tym Ukraińcom co brat wcześniej filmik pokazał. I tak, będę wyciągał. Co do wojska... Co za różnica? W razie stanu wojennego od razu dostaje powołanie tak, jak moi koledzy a ty się pewnie pakujesz w suva i uciekasz...

Jako młodemu człowiekowi, jest mi naprawdę wstyd, że niektórzy ludzie biorą przykład właśnie z takiej ucieczki, jak szczurki. I to dorosły facet. 

 

Co tu jeszcze w Polsce robisz? Wojna obok, nie boisz się, że nie zdążysz uciec?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można już pomału podsumować tą wojnę, myślę, że bardzo sprytnie (albo im tak wyszło) Jankesi wpuścili w kanał Putina, zagrali słabiutkich, Putin łyknął przynętę, ruszył na Ukrainę i się wpierdolił jak śliwka w gówno, przy okazji Jankesi zdyscyplinowali Szffabów i osłabili Chinoli - dużo szamba w Wołdze upłynie zanim znowu wrócą do projektu Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy, wiele pieczeni na jednym ogniu a wszystko kosztem Ukrainy i Ukraińców, tradycyjnie czyimiś rękoma, dobrze, że nie Naszymi.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Pisałem, że szczęście w nieszczęściu. Gdyby Ukrainę przejęli w 2014 cała a my nie bylibyśmy w NATO np albo nawet, jak byśmy byli (mało by to zmieniło pewnie) istniałaby duża szansa, że znów padłoby na nas.

Myślę, że gdyby w 2014 Ukrainę już mieli to teraz przyszedłby czas na kraje Bałtyckie i pośrednio na Nas.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, zostanie obniżony poziom życia obecnie, ale w dłuższym okresie zwróci nam się to z nawiązką.

 

Naiwniak z ciebie😆

Jeszcze się zdziwisz jaką rzeczywistość zastaniesz.

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

W większości Ci ludzie nie będą mieli dokąd uciec.

 

To nie jest problem Polaków.

To Amerykanie przy udziale wybranych doprowadzili do destabilizacji więc niech się sami martwią.

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Komfort życia Polaków nie spadnie. Spadnie jak nie naprawimy problemu starzejącego się społeczeństwa. To wtedy duuużo spadnie. 

 

Nie będziemy łatać dziur imigrantami na głowę upadłeś?

Wpierw niech to państwo zapewni godne warunki życia dla młodych ludzi, zmieni prawo by było korzystniejsze dla mężczyzn

wtedy będą powstawać rodziny i rodzić się więcej dzieci.

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Masowe podwyżki cen i produktów nie są przez uchodźców ekonomisto z bożej łaski.

 

Czepiasz się i wyjmujesz zdanie z kontekstu.

Chyba dokładnie nie zrozumiałeś co napisałem, ale to już twój problem.

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Najgorzej gdyby uchodźców lub imigrantów trzeba byłoby sprowadzać z krajów trzeciego świata,

 

Wpierw zapoznaj się z faktami bo może coś Ci umknęło.

 

 

Zdjęcie

 

Zdjęcie

 

Zdjęcie

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

To pi/rdolenie, że Polak we własnym kraju jest mniej uprzywilejowany słyszę głównie od narodowych (sam jestem narodowcem) przegrywów z poczuciem wszelkiej niemocy, którzy swoje nieudacznictwo zganiają na wszystko inne. Wszystko - Żydzi, Ukraińcy, Niemcy, państwo, kobiety, gwiazdy, Amerykanie i tak dalej... 

 

Już się dowartościowałeś wygrywie🤣

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Co do Rosjan - tak! Nie mają żadnych zapędów! Do Amerykanów dla jaj mówili, że mają wycofać się za Bug! Dziękuję znawco geopolityki, już czuję się bezpiecznie! 
To pomyśl sobie jak wydolna musiała być służba zdrowia i ZUS na Ukrainie, że ją podbijają... A nie, czekaj...

 

Dobrze, że ty jest znawcą i przekazujesz rzetelne informacje😂

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

No tym co po sobie obecnie pokazują zabijając dosłownie własnych braci najbardziej krwiożerczymi bombami w Charkowie nie pokazują, że mają jakąkolwiek moralność, ducha czy poczucie celu.  Kradną, gwałcą i zabijają - współczesny ruski sołdat. 

 

Skąd masz takie informacje? z propagandy medialnej, gdzie polityk, producent, naczelny mówi dziennikarzowi co ma pisać ,mówić i robić,

jaki materiał preparować dla otumanionych mas niewolników by zobaczyli to co chcą zobaczyć, by wiecznie straszyć i trzymać za twarz.

Chłopie wyrzuć telewizor, radio przez okno, filtruj informacje w internecie bo to wszystko to igrzyska dla biedaków i stek kłamstw by stworzyć

pewien obraz, narracje jaka to Rosja jest be a Ukraincy i cały zachód super.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

To wszystko propaganda o Rosjanach. Tak naprawdę to dobre chłopaki,

 

Ilu znasz Rosjan? zwykłych obywateli?

To że ich władza jest zła nie znaczy, że oni tacy są skoro protestują przeciwko wojnie i są represjonowani za to.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Widzę za bardzo Jabłonowski swoim żałosnym pitoleniem zmielił już mózgi, że nie ogarniają takich prostych spraw.

 

Ciekawe, że ten człowiek jest co chwila zamykany i uciszany przez władzę, ale na pewno to przypadek.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Zresztą co do niego, to wiadomo dlaczego to robi - jest ruską wtyką, był nawet za to aresztowany. Podobnie jak Poręba. 

 

Agent nigdy się nie ujawnia więc masz mylne tropy.

Ci ludzie powiedzieli głośno co myślą i za to zostali aresztowani.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Widzę rozum nie działa u Ciebie zbyt intensywnie (sorry, ale to co napisałeś jest taką głupotą, że nie mogę), więc zapytam retorycznie parę pytań. 

 

Reasumując dobrnąłem do końca twoich wypocin, które są w pewien sposób atakiem w stosunku do mnie, ale czego spodziewać po osobie,

która usprawiedliwia Ukrainców.

Widzę jesteś kolejnym, który nie chce by ukrom przykro się zrobiło za czyny ich przodków rzezi na Wołyniu, Podolu, Pokuciu i Małopolsce wschodniej.

GDZIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA 250 TYŚ A NAWET 350 TYŚ OFIAR.

A MOŻE JESZCZE MAMY ICH PRZEPRASZAĆ😆?

 

 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HumanINC napisał:

A mnie bawią takie osoby jak Ty. Naoglądali się Jabłonowowskiego, Videoprezentacje, jakichś wąsatych panów i WYDAJE im się, że wszystko wiedzą a dookoła węszą spisek światowych elit. xD

 

O następny internetowy random znawca tematu, geopolityki😆

Człowieku wyjdź z domu, dotleń się, zrób coś pożytecznego a nie klepiesz takie głupoty.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iceman84PL napisał:

O następny internetowy random znawca tematu, geopolityki😆

Człowieku wyjdź z domu, dotleń się, zrób coś pożytecznego a nie klepiesz takie głupoty.

 

BEZ ODBIORU

 

PS. xD

Edytowane przez HumanINC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, $Szarak$ napisał:

W razie stanu wojennego od razu dostaje powołanie tak, jak moi koledzy a ty się pewnie pakujesz w suva i uciekasz...

 

A poświęcaj się za Ukrainę, państwo z dykty, kobiety i polityków, którzy dymają cię w cztery litery każdego dnia, droga wolna😆

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Iceman84PL napisał:

Bawią mnie niektóre osoby na forum co chcą wszystko poświęcać w imię kobiet, polityków, państwa z dykty, które mężczyzn ma centralnie w głębokim poważaniu.

Ja po wielu dyskusjach w kontekście tej wojny, stwierdzam, że to wada genetyczna Polaków. My mamy przegryw, mesjanizm i romantyzm wpisany w DNA. Nie chcę mi się już walczyć z polskimi kanapowymi, kapciowymi komandosami, rycerzami i zbawicielami świata w jednym...

  • Like 3
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Redbad napisał:

Nie chcę mi się już walczyć z polskimi kanapowymi, kapciowymi komandosami, rycerzami i zbawicielami świata w jednym...

 

Bardzo trafnie to oceniłeś👍

Oni dopiero zaczną robić pod siebie i płakać za mamusią jak znajdą się w sytuacji wojennej a nasz kraj będzie na samym dnie.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

Bardzo trafnie to oceniłeś👍

Oni dopiero zaczną robić pod siebie i płakać za mamusią jak znajdą się w sytuacji wojennej a nasz kraj będzie na samym dnie.

O wojnie to nawet nie mówmy w kontekście Polaków. Przecież mnóstwo z tych komando foki umarłaby po 2 tygodniach bez prądu! Rycerze Zakonu Smartfona w dupę jego mać...

Niemcy pokazują kolejny raz jak się robi politykę w interesie swojego narodu przede wszystkim. Niby ulegli presji i rzucali mocne hasła o rozbracie z ruskimi interesami, a wczoraj Scholz zakomunikował Zelenskiemu, że "Germany FIRST". Owszem wzięli parędziesiąt tysięcy Ukraińców, ale mówią o granicy wydolności takiej pomocy, i tyle.

 

U nas? Jak zwykle polityka na hurrrraa, dawać wszystkich, polityka "jakoś to będzie", patrzcie na nas, zbawiciele świata, kosztem swojego narodu! Ogromnym kosztem, który zaraz będzie trzeba spłacić. Ale mamy polskie soczyste zaklęcie na każdą pogodę: jebać to! Damy radę!

Edytowane przez Redbad
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Redbad napisał:

 

 

U nas? Jak zwykle polityka na hurrrraa, dawać wszystkich, polityka "jakoś to będzie", 

Naprawdę myślisz że ci Ukraińcy zostaną w PL na stałe?

Po wojnie większość wróci. Mieliśmy spory niedobór pracowników, który znacznie spowalniał gospodarkę. Te kilkaset tysięcy Ukraińców świetnie to wyrównają. A ci ludzie uciekają przed faktyczną wojna. Jesteśmy ich najbliższym sąsiadem oraz co tu dużo gadać, w ostatnich latach Ukraińcy wręcz ratowali polską ekonomię. Nie jestem za tym aby ich utrzymywać jak Niemcy ciapiatych, ale około miliona ludzi w wieku produkcyjnym uzupełni brakującą lukę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Naprawdę myślisz że ci Ukraińcy zostaną w PL na stałe?

Po wojnie większość wróci. Mieliśmy spory niedobór pracowników, który znacznie spowalniał gospodarkę. Te

Ależ ja nie potępiam w czambuł uchodźców z Ukrainy. Ja tylko apeluję o rozsadek i kalkulowanie swoich możliwości. Zobacz Niemców, przecież ich gospodarka jest w pierwszej 5 świata, a mimo to nie przyjmują Ukraińców na urrraaaaa. Inna rzecz: Erdogan tak straszył Europę przybyszami z Bliskiego Wschodu i Afryki, aż dostał od UE 6 mld euro pomocy. Ile nam UE dała? Część z 500 mln euro!

 

Szczerze wątpię w powrotny exodus na Ukrainę. Dlaczego? Bo to nie migracja zarobkowa, Urkaina jest w ruinie, trzeba to odbudowywać, zapierdalać od zera! Myślisz że młodym pokoleniom, które zasmakują zachodniego statusu życiowego będzie się chciało wracać do gruzów i zaczynać od niczego? Ośmielam się wątpić.

 

Co do przejścia Ukraińców dalej na Zachód. Owszem wieku z nich pójdzie, a jak i nasz kraj stanie się ruiną, to pójdą z nimi i Polacy, których najpierw dojechała pandemia, a teraz konsekwencje wojny. 

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Naprawdę myślisz że ci Ukraińcy zostaną w PL na stałe?

Po wojnie większość wróci. Mieliśmy spory niedobór pracowników, który znacznie spowalniał gospodarkę. Te kilkaset tysięcy Ukraińców świetnie to wyrównają. A ci ludzie uciekają przed faktyczną wojna. Jesteśmy ich najbliższym sąsiadem oraz co tu dużo gadać, w ostatnich latach Ukraińcy wręcz ratowali polską ekonomię. Nie jestem za tym aby ich utrzymywać jak Niemcy ciapiatych, ale około miliona ludzi w wieku produkcyjnym uzupełni brakującą lukę.

 

Ja obstawiam, że większość zostanie, a do tych kobiet z dziećmi dojadą ich faceci którzy teraz tam zostali. Jeśli przed wojna mieliśmy już około dwóch milionów Ukraińców, to po wojnie możemy mieć cztery miliony, a to już jest duża siła. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie minie wiele czasu a zaczną wchodzić w politykę, wejdą do sejmu. Nasza scena polityczna to już jeden wielki burdel, brakuje w tym jeszcze Ukraińców i ich nacjonalizmu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Oni dopiero zaczną robić pod siebie i płakać za mamusią jak znajdą się w sytuacji wojennej a nasz kraj będzie na samym dnie.

 

Zabawnie jest obserwować, jak komuś wali się wizja świata spowodowana tym, że mija równo drugi tydzień wojny, a na Polskę nie spadły jeszcze żadne bomby, chociaż wszyscy mówili, że przecież spadną.

 

Jak że nie che mi się dzisiaj specjalnie brać udział w tej dyskusji, to pozwól, że już odpowiem - nie, nie uważam, że Polska powinna się włączyć do tego konfliktu, bo obecnie bez naszego udziału, sprawy rozgrywają się na naszą korzyść i szkoda, żebyśmy mieli to w jakiś sposób spierdolić.

 

Nie mniej jednak, na dzień 10.03.2022r. można wyłuszczyć kilka faktów, a mianowicie:

 

- wg Pentagonu, na Ukrainie są już związane walką wszystkie siły, jakie Putin zgromadził na granicy przed 24.02.2022 (około 150-200 tys ludzi - na 45 mln kraj);

- wojsko Białorusi to około 40 tys. ludzi, z czego na realną siłę uderzeniową, składa się jakieś 20 tys żołnierzy. Nawet przyjmując, że Rosjanie trzymają tam w obwodach jakieś dodatkowe siły, to ze strony Białoruskiej możemy się spodziewać uderzenia w granicach 40 tys. żołnierzy.

- w Kaliningradzie stacjonowało zawsze około kilkunastu tys. żołnierzy, zakładając że na czas wojny, te siły zostały zwiększone, również można spodziewać się z tamtej strony uderzenia w liczbie 20-30 tys. żołnierzy.

 

Jeśli Putin chciałby więc w najbliższych dniach zaatakować Polskę, to ma teraz do dyspozycji jakieś 70-80 tys. ludzi, z czego trzeba pamiętać, że 20 tys. to Białorusini, których wartość bojowa wynosi 0. Bo mimo wszystko nie posądzałbym Łukaszenki o jakiś skrawek autonomii, co do wykorzystania białoruskiego wojska, więc fakt, że te nie bierze udziału w wojnie, to raczej decyzja Rosjan, którzy sami mają problem ze swoimi żołnierzami, a z Białorusinami mieli by jeszcze większy pierdolnik.

 

Wielu może więc mnie tu posądzić o herezję, ale na dzień dzisiejszy Rosja po prostu nie ma wystarczających sił, żeby zaatakować Polskę bezpośrednio z Kaliningradu i Białorusi. Możemy dostać iskanderem, albo atomówką, ale wtedy to już tylko błysk i wszelki trud skończony.

 

Zawsze jednak trzeba pamiętać, że na papierze Rosja ma 2 mln rezerwistów - w takiej liczbie to i samymi kijami by nas zatłukli, ale mobilizację takiej masy nie da się przeprowadzić po cichu, więc będziemy wiedzieć z wyprzedzeniem na jakieś 6-8 miesięcy, przed ewentualną inwazją.

 

Na razie jest więc chujowo, ale stabilnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.