Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Lukas3k said:

Co do śmierci Emila Czeczko to możliwe, że służby mu sprytnie załatwiły nową tożsamość.

 

Ściągnięcie ciała się nie uda i już ma chłop nową czystą kartę.

Tylko Poliniacy na tych ich durnych onetach, wp itd. są za głupi by na to wpaść.

 

Tylko po co? To nie był As wywiadu. On nie był taki ważny. Jego zeznania były bezwartościowe dla międzynarodowych sądów. 

 

Dalej nie wykluczam, że mógł popełnić samobójstwo samemu. Od samego początku były pogłoski, że jest zaburzony. Po tym wszystkim co zrobił, jako zdrajca, siedzi samotnie w przydzielonym mieszkaniu. Do Polski nie wróci, brak rodziny, znajomych i mnóstwo czasu na myślenie.  Pełne osamotnienie a to ono pcha ludzi do samobójstwa. I to poczucie, że nie wie jakie będzie jutro, że nie zna dnia i godziny.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Januszek852 said:
5 hours ago, wrotycz said:

NATO nie będzie w stanie obronić Polski w razie konfliktu z Rosją.

Z całym szacunkiem, ale ten człowiek sam sobie przeczy ;)

 

Również słowa sekretarza generalnego NATO

 

Ten sam człowiek, dwie zupełnie różne opinie. Która jest prawdziwa? ;) I jak odróżnić tę prawdziwą od tej fałszywej?

 

Teraz tak mówi. Teraz, kiedy go przełożeni, zwierzchnicy naprostowali po poprzedniej, nazbyt szczerej wypowiedzi. Teraz już będzie bardziej uważał. A i obiecanego się dużo zmieści.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Eskel napisał:

Jak dla mnie to nic innego tylko śmianie się nam prosto w twarz przez tego kutasa złamanego:

 

 

Ten skurwysyn najwyraźniej myśli, że uniknie konsekwencji. Wszyscy ci ludzie - niedziela, kurdupel, żyrandol, bankster - zasługują na majdan, konfiskatę majątków i gnicie w pierdlu.

  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fury King napisał:

Myśląlem że to fejk 🙂 on jest popierdolony. A ci żołnierze jak lekarze i pielęgniarki w plandemi. 

 

Dokładnie tak. Pamiętam te ich tańce, wyścigi na coraz wymyślniejsze choreografie. Wtedy stwierdziłem że pandemia to jakaś totalna farsa. A to co teraz wrzucił niedzielak odbieram jako trolling i komunikat, że możemy wam wcisnąć wszystko i chuja nam zrobicie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z youtube:

 

The Ukrainian strategy has been similar to what the Iraqis used during the 2nd Gulf War.  Let the armor pass and then attack the lightly defended supply columns that follow later.  They have also been blowing up bridges and putting up roadblocks in the path of Russian armor and then bookending the Russian columns that have been road-bound because they are afraid of getting bogged down on soft ground.  The Ukrainians hit the beginning and tail of the column to prevent retreat and then hit them with airstrikes, artillery, or wait until dark and attack with infantry.  This is why the Russians have bogged down.  Dispersing their armor into the countryside to avoid attacks won't work because when the Rasputitsa starts they will end up bogged down in the mud and their supply trucks won't be able to follow them. 

 

Right now the Russians don't have enough supply vehicles and moving their armor into the countryside will actually increase rather than decrease fuel consumption and make their armor even harder to supply.  Also dispersing your forces doesn't make it any easier to form a defensive perimeter and the Ukrainians will be able to surround, isolate, and destroy small units by using woods, swamps, and ravines to conceal their movement.  Considering how poorly Putin has done launching an attack way too late in winter and the fact that Spring rains will further immobilize his already stranded armies in the field Putin and Russia don't have many good options at this point.  If Putin wins and he occupies Ukraine the West is never going to let him get away with it.  As long as he and his oligarchs are in power Russia will suffer severe economic and political sanctions regardless of changes in administration in the West. 

 

The Chinese have more to gain from Russia losing than Russia winning.  India is a Russian client state and the majority of its weapons come from Russia.  The Indians aren't anywhere near self-sufficient in arms production and if the supply of weapons from Russia declines that benefits China.  India also receives undervalued development loans from the Russians so India's ability to build its infrastructure would become much more expensive without Russian loans and would become an economic drain.  If Russia loses and has another revolution some regions may opt for independence so China could gain buffer/client states on its borders.  Lastly, China has become largely self-sufficient in arms production.  Although many of their weapons are Russian designs they are built in China and without Russian arms, Chinese arms manufacturers would benefit from a diminished Russian presence in the arms market.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Był kiedyś taki kraj, Związek Radziecki się nazywał, też miał broń jądrową. I udało się w kontrolowany sposób przeprowadzić jego upadek, podział na mniejsze części i większość z tych części rozbroić z broni jądrowej.

 

Jak to było z tak zwanym upadkiem komuny - opisałem tu:

 

Wyjaśniłem również dlaczego już wtedy Michaił Gorbaczow - generałom rumuńskiej bezpieki - zacytował Jerzego Owsiaka:
- "A z Ceausescu to sobie róbta co chceta"

No to zrobili. Dwa razy nie trzeba było powtarzać.

Broń atomowa ma jeden podstawowy cel - strach.

A co za tym idzie - jej posiadacz jest człowiekiem poważnym, ktory może gwarantować spełnienie takich czy innych zobowiązań.

- noooo, bo spuszczę !
- ależ panie prezydencie, tego to chyba nam pan nie zrobi ?
- no nie, ale wiecie [.... i tu wstawiamy to co trzeba załatwić...]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem coraz więcej zakładów wstrzymuje produkcję nawozów. Nie dość że ceny poszybowały o kilkaset procent, to jeszcze fizycznie po prostu nie można ich dostać:

 

https://www.topagrar.pl/articles/top-uprawa/yara-anwil-oraz-zch-police-wstrzymuja-produkcje-nawozow/

 

Dodając do tego sytuację w spichlerzu Europy, gdzie rolnicy siedzą w okopach zamiast zasiewać pola, coś mi to pachnie ogromnym kryzysem na rynku rolnym.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański "bojownik" żali się, że rozjebali ich z powietrza. 😆 Ptyś pewnie myślał, że sobie poszczela jak w call of duty.

Jest mi niewymownie przykro, że go nie odjebali.

Ale jest pewien plus. Weterani i byli wojskowi - z tych będzie pożytek. A ptysie, militarystyczne świry, i głąby o mózgach sformatowanych grami wideo - zapewne szybko użyźnią ukraińską ziemię. Mam nadzieję, że i na nich wyrośnie coś ładnego. :)

W sumie to Ukraińcy powinni ich odstrzelić za niesubordynację (odmówili wykonania rozkazu). ISIS z zagranicznymi ochotnikami tak właśnie postępowało - tam też przybywały ptysie z Europy, licząc na przygodę. A gdy tylko pocisk świsnął im nad głową, uderzali w płacz i chcieli do domu. A ISIS, zamiast ich puścić, rozstrzeliwało ich, aby podtrzymać morale. :)

I tego życzę każdemu pajacowi, który zgrywa twardziela i wybiera się na obcą wojnę.

Tu też taki jeden jest/był, nawet się do mnie odezwał z pewną propozycją - tobie akurat życzę jak najlepiej, obyś wrócił cały i zdrowy. Ale wg mnie jesteś idiotą, pajacem. Wojna to nie sparing - ptysiu. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eskel napisał:

Tymczasem coraz więcej zakładów wstrzymuje produkcję nawozów. Nie dość że ceny poszybowały o kilkaset procent, to jeszcze fizycznie po prostu nie można ich dostać:

 

https://www.topagrar.pl/articles/top-uprawa/yara-anwil-oraz-zch-police-wstrzymuja-produkcje-nawozow/

 

Dodając do tego sytuację w spichlerzu Europy, gdzie rolnicy siedzą w okopach zamiast zasiewać pola, coś mi to pachnie ogromnym kryzysem na rynku rolnym.

4 jeźdźcy apokalipsa

Zaraza

Wojna

Glod

Śmierć liberalnego komunizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Ale jest pewien plus. Weterani i byli wojskowi - z tych będzie pożytek. A ptysie, militarystyczne świry, i głąby o mózgach sformatowanych grami wideo - zapewne szybko użyźnią ukraińską ziemię.

Tak, Archer (ten od "Gniewu Eufratu", jest podobno też na Ukrainie) o tym pisał parę dni temu na swoim profilu, jak wielu tych wannabe "psów wojny" spierdoliło od razu, nawet sprzęt porzucając przy drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror z tymi typami jest podobny problem jak z gangolami - niesamowici mitomani, lans i cool stylowa nad skuteczność. Żmudna żołnierska robota? Wojenne rzemiosło? Niee, to nie dla nich. Pokazać się w outfitach stylizowanych na skinach z Call of Duty, wrzucić na neta filmik z jakiejś rozpierduchy (no szczelają, ale nie wiadomo w co/kogo, po co - taki siwy dym dla gawiedzi). A potem buu, to niesprawiedliwe, że oni mają artylerię...

Takim to tylko chuj w dupę i pod nóż. Młode ukraińskie chłopaki giną, choć daliby wiele, aby żyć w pokoju - a te kurwy sobie disneyland robią.

W tych ambasadach też powinni przeprowadzać wstępną selekcję - masz doświadczenie bojowe, jesteś byłym wojskowym - bierzemy cię. A jeżeli chcesz sobie wojny doświadczyć - to proszę bardzo, do odgruzowywania, do pomocy w szpitalach. Tam też się napatrzysz, i może zmądrzejesz.

Edytowane przez zychu
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zychu napisał:

Amerykański "bojownik" żali się, że rozjebali ich z powietrza. 😆 Ptyś pewnie myślał, że sobie poszczela jak w call of duty

Myślę że sporo z tych jak to ładnie ująłeś "ptysiów" żartobliwie tytułujących siebie mercenaries natchnęło się call of duty i filmikami z YT.  

 

Sam wojnę widziałem jedynie na ekranie, a postrzelałbym sobie, z tym że mam świadomość, że w prawdziwych warunkach bojowych nie klikniesz w razie czego load checkpoint i nakurwiasz od nowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zychu napisał:

Pokazać się w outfitach stylizowanych na skinach z Call of Duty, wrzucić na neta filmik z jakiejś rozpierduchy (no szczelają, ale nie wiadomo w co/kogo, po co - taki siwy dym dla gawiedzi). A potem buu, to niesprawiedliwe, że oni mają artylerię...

 

O, tak jak rodzimy Val Kilmer spierdolił z planu "Gorączki" xD. Takim baranom do znudzenia puszczałbym intro z Plutona.

 

000EOB47NHGV1KPU-C129-F4.jpg

 

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się paintball. Już wtedy jak biegałem po okopach i budynkach adrenalina mi skakała, serce waliło jak młot, a to przecież tylko zabawa była. Podejrzewam, że jak bym był na froncie to pewnie po prostu palnął bym sobie w łeb. Zresztą już od tych 3 tygodni jestem psychicznym wrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam mapki Ukrainy.

Ludzie deklarujący język rosyjski jako pierwszy:


300px-Russianlang2001ua.PNG

 

Ludzie, którzy głosowali na Janukowycza (niebieski) i Tymoszenko (różowy):


320px-%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%

 

 

Postępy rosyjskie w tej wojnie:


320px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.s

 


Tak tylko zauważam pewien schemat i śmiem twierdzić, że Rosjanie kończą zajmowanie terenów, rosyjskojęzycznych i im potencjalnie "przychylnych". Jeśli mają choć trochę oleju w głowie to na tym zakończą tę wojnę bo reszty nie tyle nie będą w stanie zdobyć, ale na pewno nie będą w stanie utrzymać. Nie stać ich na okupację nieprzychylnego terenu.

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

pewnie myślał, że sobie poszczela jak w call of duty

f80f3a450d7d3a4ec4affd49c99a7ab7.webp?s=

 

1 hour ago, xander99 said:

Śmierć liberalnego komunizmu.

Śmierć była pierwsza, i nie chodzi o liberalny komunizm. Jest powszechna, akceptowana i propagowana.

Po prostu udajemy że jej nie zauważamy. Prawo decydowania o życiu i śmierci nazywamy "prawem wyboru"...

Ten jeździec już od dawna jest z nami, pośród nas, w naszych głowach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

Amerykański "bojownik" żali się,

 

On tam powiedział, że nie dostawali broni a jak dostali to z 10 sztukami amunicji.

Wygląda na to, że ukraińska armia dostała armię ochotników, których nie może wyposażyć bo zwyczajnie nie ma rezerw.

 

Tak właśnie wygląda sprawa w rozbrojonym kraju z zawodową armią, która ma wyposażenie tylko dla pracowników.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu taki kolejny przypadek raczej psychiatryczny, niż polityczny. Gdy kompletna szuria, rusofilia i antysemityzm spotkają się w jednym, tj. w osobie tego pana, swoją drogą byłego rzecznika Eurozetu i PR-owca telewizji Polsat.

 

Ja pierdolę, na Sołowiowie się wzoruje? xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.