Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, RealLife said:

Każdy ruski żołnierz to gwałciciel.

Amerykanie też mają kondomy w standardowym wyposażeniu - po co im?

 

edit:

A zresztą to pytanie retoryczne. Sam sobie mogę odpowiedzieć.

To tylko pokazuje wasz stan umysłu ruskofoby.

"Ruskie saldaty mają kondomy - bo gwałcą"

"American's boy mają kondomy, bo to szlachetne istoty". 

 

Pierwsze lepsze info wpisując ofkoz hasło "american's boys are noble warriors" - i oppa, co można znaleźć

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RealLife napisał:

 

Zgadza się. Jesteś ruską onucą i szurem. Dla ciebie każda głupota brzmi wiarygodnie. Im większa głupota tym bardziej jest wiarygodna dla szura. Dlatego tak bardzo wpadł ci w oko ruski ambasador. 

Chyba piszesz o sobie to sie nazywa projekcja.

Gdyby kazda glupota brzmiala dla mnie wiarygodnie to zaczalbym wierzyc w to co piszesz.

Prosilem tyle razy,zebys powstrzymywal swoje zapedy do wywolywania mojej osoby, ja nawet nie czytam debilizmow ,ktore tu wypisujesz,zeby mnie nie kusilo pisac, wiec doradzam podobne dzialania, albo dodaj mnie do ignorowanych czy cos w ten desen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Redbad said:

Nie weszła. Dla mnie to jak przegrana. Kompletnie nieudana operacja. Mnóstwo straconego sprzętu, porzucanego, dezercje, a co gorsza stracili tyłu generałów i wysokich oficerów, że to hańba. Ostateczny wynik i tak nie będzie wygrana. Albo będzie taka sama wygraną jak USA w Wietnamie czy Afganie.

 

Rosjanie nigdy nie zwracali uwagi na straty. Oni tak prowadzą wojny. Przed weekendem poszła informacja że mobilizują rezerwistów do 45 roku życia. Za kilka miesięcy wojna się skończy. Zapisze sobie twój komentarz i go ci przypomnę. 

 

Cały południowy front zajął znaczne ilości terytorium. Cały wschodni i północno wschodni front jest mocno naciskany. Ukraina przegra tą wojnę walcząc samotnie. 

 

Historia pokazuje że Rosja nie z takich tarapatów wychodziła. Tam sa takie ilości sprzetu w magazynach zakonserwowane że te stare T-55 czy T-64  będa tak długo rzucać na Ukraińską armię że tej zabraknie amunicji. Rosja tak prowadzi wojny. 

 

Nie mówię że Rosjanie nie mogą dostać będcków ale militarnie Ukraina stoi na straconej pozycji. Tylko akcje dyplomatyczno militarne są w stanie coś osiągnąć. Samym wojskiem Ukraina nie jest w stanie się samotnie obronić. 

 

Miej na uwadze ze tak samo jak Rosyjska propaganda okłamuje swoich tak samo i nasza okłamuje nas. Trzeba słuchać obydwu stron i wyciągać własne wnioski. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

Miej na uwadze ze tak samo jak Rosyjska propaganda okłamuje swoich tak samo i nasza okłamuje nas. Trzeba słuchać obydwu stron i wyciągać własne wnioski. 

Jasne. Ale kampania trwa już miesiąc. Ukraińcy potrafią odbijać miasta, niszczyć całe kolumny pancerne. Ofensywa Kijowa nie postępuje. Mariupol jeszcze nie padł. Naprawdę jak dla mnie trudno postawić tezę, że Rosja wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, zychu said:

https://defence24.pl/polityka-obronna/blaszczak-dla-defence24pl-musimy-miec-nowy-sprzet-tu-i-teraz-nie-mozemy-sobie-pozwolic-na-komfort-czekania

Przecież ten chuj dobrze wie, że wymagania będą takie, aby nikt oprócz Amerykanów nie mógł wygrać przetargu.

 

Nie mogę czytać tego co ten kutas pierdoli. Przepraszam ale Błaszczak to jest po prostu szkodnik. W tym momencie powinno iśc zamówienie do brytyjczyków o natychmiastowe zamówienie NLAW które właśnie sprawdzają się na Ukrainie. Powinien zostać przyspieszony proces wdrożenia nowego bwp Borsuk, zakupy zestawów przeciwlotniczych. Tu potrzeba rewolucji w zakupach dla WP i prawdziwej organizacji a nie tych urzędniczych sprzedajnych ku*@w które przez dziesięciolecia przepierdalały grube miliardy a z polskiego podatnika robiły kurwę sprzedając sie amerykanom żeby brać kase od lobbystów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Trevor said:

Nie mogę czytać tego co ten kutas pierdoli. Przepraszam ale Błaszczak to jest po prostu szkodnik.

Nie wiem czy to będzie pocieszające czy rozjaśniające sytuację, ale Polska utraciła suwerenność w 1939. 

Od tamtej pory słuch po niej zaniknął. 

Obecna bananowa republika służy tylko temu, by lokalni tubylcy powstań nie wzniecali, bo mieli taką przykrą manierę jak oficjalnie byli pod innym szyldem jak orzełek i biało-czerwona flaga.

 

Z tej perspektywy Błaszczak bardzo dobrze wypełnia swoją rolę. Podobnie zresztą jak inni politycy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Redbad said:

Jasne. Ale kampania trwa już miesiąc. Ukraińcy potrafią odbijać miasta, niszczyć całe kolumny pancerne. Ofensywa Kijowa nie postępuje. Mariupol jeszcze nie padł. Naprawdę jak dla mnie trudno postawić tezę, że Rosja wygrywa.

 

Ofensywa Kijowa nie postępuje bo Rosjanie zorientowali się że nie są w stanie utrzymać linii zaopatrzenia na północy. Cały południowy i wschodni front jest teraz naciskany bo tam zajmują więcej niż kilka dróg. Ich planem było szybkie zajęcie Kijowa. Nie udało się to więc przechodzą do metodycznego zajmowania terytorium. Zredukowali na ten czas swój plan do okrążenia armii znajdującej się na kierunku Donbasu co widać po próbach podejścia pod Zaporoże i atakowania Izjum (historycznie to miasto jest kluczem do zajęcia głównych arterii kierujących się na południe). W pierwszym rzucie armia Rosyjska użyła głównie rezerwistów. Teraz weszła tam armia zawodowa. Armia Rosyjska to głównie armia artyleryjska dlatego rozstrzeliwują tam wszystko co się rusza. 

 

Fajnei sobie obejrzeć śmieszne memy o Rosjanach, fajnie sie ogląda jak uśmiechnięci Ukraińcy biją ruskich ale prawda jest taka że Rosja to wygra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trevor napisał:

Ofensywa Kijowa nie postępuje bo Rosjanie zorientowali się że nie są w stanie utrzymać linii zaopatrzenia na północy

No właśnie to jest jedna ze składowych tego, że nie wygrywają.

 

3 minuty temu, Trevor napisał:

Fajnei sobie obejrzeć śmieszne memy o Rosjanach, fajnie sie ogląda jak uśmiechnięci Ukraińcy biją ruskich ale prawda jest taka że Rosja to wygra. 

Za stary jestem na legendy o stracaniu dronów słoikiem kiszonych przez pancerną babcie ukraińską. Filmiki pokazują wycinek rzeczywistości z punktu widzenia "ukraińskiej prawdy".

 

Też byłem w szoku jak Federacja się męczy, ale kiedy usłyszałem o brakach paliwa, starych oponach, które być może w wojskowych arsenałach wytrzymywały, ale już w ciągłym ruchu spraciała guma strzela jak banki mydlane, mnóstwo przechwyconego sprzętu, straceni główni dowódcy, no choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to Rosja nie wygrywa, może mozolnie przesuwa linię frontu, ale powtarzam - wygraną bym tego nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Trevor said:

Miej na uwadze ze tak samo jak Rosyjska propaganda okłamuje swoich tak samo i nasza okłamuje nas. Trzeba słuchać obydwu stron i wyciągać własne wnioski

 

Tak, tak. Słuchać obydwu stron... W końcu ta Rosja biedna jest i swoje racje ma. Panie sędzio, no zabił ale trudne dzieciństwo miał. 

 

Ta pozorowana obiektywność...

 

 

To nie jest tak samo i w żaden sposób nie można tego porównywać. 

 

Zapedziłeś się pisząc że propaganda w Rosji i narracja wojenna w Polsce to jest to samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor Już od miesiąca każdy to pisze. Postępy ostatnio zrobiłam marne. Robi, ale marne. Armia cała zawodowa już dawno weszła. Nie teraz tylko już ileś dni temu. Sprowadzają jednostki teraz nawet z okolic Mongolii do pomocy. 

Co do tych strat i ich ich brakiem przejmowania się też bym się zastanawiał. Zeby nie przejmować sie stratami to trzeba mieć wiele ludzi na ich miejsce w dodatku wyszkolonych. Rosja ich nie ma Zwyczajnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, eknm2005 said:

Pierwsze lepsze info wpisując ofkoz hasło "american's boys are noble warriors" - i oppa, co można znaleźć.

 

Różnica taka, że w USA army gwałt dokonany przez żołnierzy to wyjątek a w Rosji wyjątkiem jest jego NIE dokonanie przez żołdaków. 

 

*********

 

Kolejarze z Białorusi uszkodzili infrastrukturę kolejową prowadzącą na Ukrainę aby żaden ruski żołdak tam nie pojechał. Brawo!

 

 

 

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, $Szarak$ said:

@Trevor Już od miesiąca każdy to pisze. Postępy ostatnio zrobiłam marne. Robi, ale marne. Armia cała zawodowa już dawno weszła. Nie teraz tylko już ileś dni temu. Sprowadzają jednostki teraz nawet z okolic Mongolii do pomocy. 

Co do tych strat i ich ich brakiem przejmowania się też bym się zastanawiał. Zeby nie przejmować sie stratami to trzeba mieć wiele ludzi na ich miejsce w dodatku wyszkolonych. Rosja ich nie ma Zwyczajnie. 

 

Bo to jest klasyczna wojna, a nie taka jak prowadza amerykanie. Tak wyglądaja konflikty zbrojne miedzy dwiema armiami nasyconymi podobnym sprzętem które zanim pójda w rosypkę czeka ich wiele krwawych bojów. Nie nazwałbym postępów Rosjan mało znaczącymi. Moim zdaniem tempo jest dosyc duże. W Syrii podobny konflikt trwa od 2011 roku. Tam nadal trwają walki o usunięcie enklawy FSA wspieranej przez Turcję. Sama bitwa o Aleppo trwała 4 lata. Współczesne wojny nie cechuje takie tempo jakie osiągali amerykanie z jednej podstawowej przyczyny. Przewaga armii USA nad większością armii na świecie była przygniatająca. Żadna armia nie równa się potędze Stanów Zjednoczonych. Niedługo się to pewnie zmieni, ale póki co to jest największa potęga militarna swiata a biła sie z jakimiś zadupistanami nie mającymi żadnych szans. W polu walcząc bezposrednio przeciw amerykanom obecnie nikt nie ma szans. Będzie się to zmieniać. Czas pokaże. 

 

Życie to nie call of duty a taki konflikt to bagno. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój prosty robotniczo-chłopski rozum i tak tego nie pojmuje. Putin mógł wjechać czołgami do republik donbaskich, aby przypieczętować ich przygarnięcie - i na tym poprzestać. W rezultacie oddaliłby proces akcesyjny Ukrainy do UE i NATO o kolejne kilka-kilkanaście lat.

Co tam się wydarzyło - nie mam pojęcia. Być może jakieś uwarunkowania wewnętrzne pchnęły go do rozpętania pełnoskalowej wojny.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, RealLife said:

Zapedziłeś się pisząc że propaganda w Rosji i narracja wojenna w Polsce to jest to samo. 

 

Nie jest to to samo, ale jedna i druga strona kłamie. Wyspa węży - kłamstwo. Duch Kijowa - kłamstwo. 

 

 

To samo się dzieje u nas na poziomie międzyludzkim. To samo co w przypadku covida. Zadajesz pytania. Nie wierzysz w oficjalną narrację. Jestes ruska onuca. Do tego bluzgi i obrażanie dochodzą. 

 

Do dzisiaj pamietam jak cała rodzina na mnie naskoczyła jak powiedziałem że nie ma opcji że się nie zaszczepię. 

 

To samo się dzieje teraz. Najpierw wywołali strach a teraz chcą nas nastawić przeciw sobie. Zasiać nienawiść i to wykorzystać dla własnych celów. To kolejna wojna która została rozpętana w imię amerykańsko-rosyjskich rozgrywek na arenie międzynarodowej. 

 

Czy potępiam agresję? Oczywiście! Czy to zmienia fakt że chcę wiedzieć co sie dzieje na prawdę, a nie ślepo wierzyć jak stado baranów które to samo robiło w trakcie covida? Po to mam głowe żeby mysleć za siebie a nie powtarzać to co reszta bo tak łatwiej i będę mógł liczyć na przytaknięcie, i ciepełko że jestem z resztą w jednym obozie. Jebać te obozy jeśli sa to obozy kłamców, i nienawistników. 

 

559413e8eab8eac877d8d3ce?width=797&forma

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor Heh właśnie nie są znaczące. Minął miesiąc. 2 armia na świecie podejmuje kraj który jest zniszczony korupcja i sami mieszkańcy nie wiedzieli czy w ogóle ta armia będzie walczyć. Są blisko kulturowo, nawet mówią niektórzy po Rosyjsku. Podstawowym problemem armi rosyjskiej jest to, że nie mają sił na utrzymanie tak ogromnego terenu. Jeśli ktoś sobie ogląda mapki i tam widzi mapkę na czerwono to po prostu źle ją interpretuje. Straty ocenia się stosunkowo 1;3 czyli na jednego zabitego żołnierza ukraińskiego przypada 3 - ponad  - zabitych rosyjskich. Podobnie jest z czołgami. 

No więc tak - podstawowy problem Rosji jest taki, że nie może zbyt daleko się posuwać na przód, bo nie ma zbyt dużych sily na utrzymanie tego terenu, który już wcześniej przejęli. Chersoń niby przejęty a im się palą po nocach sprzęty. I jak oni mają dalej iść? To potrzeba by było rezerwy polować żeby pilnować terenu zajętego. Tak nie jest. 

 

Ale poświęcenie życia za wysadzenie mostu fejkiem nie jest. Z resztą ten młodych chłopak pracował w Pl. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Trevor said:

Czy to zmienia fakt że chcę wiedzieć co sie dzieje na prawdę,

 

A co twoim zdaniem dzieje się naprawdę na Ukrainie? Przecież Wyspa Węży (dialog był prawdziwy), czy Duch Kijowa to takie małe miki propagandowe. W czym one podważają obraz wojny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, RealLife said:

Zapedziłeś się pisząc że propaganda w Rosji i narracja wojenna w Polsce to jest to samo. 

Pełna zgoda.

 

W Rosji propaganda służy rosyjskim władzom i możliwe też, że zwykłym Rosjanom (jak wygrają wojnę i ogarną się ekonomicznie).

W Polsce propaganda służy... no właśnie komu? Ruskofobom  i obecnej nie-polskiej władzy na pewno.

Ale chyba nie Polakom.

Chyba, że kopanie niedźwiedzia z kilkoma tysiącami bomb nuklearnych to coś, na co zwykli Polacy czekali od lat.

 

1 minute ago, RealLife said:

Różnica taka, że w USA army gwałt dokonany przez żołnierzy to wyjątek a w Rosji wyjątkiem jest jego NIE dokonanie przez żołdaków. 

HA HA HA.

No nie mogę.

Też miałem to pisać w updacie powyżej - "Amerykany jak gwałcą to przede wszystkim terrorystów, a nawet jak ludność cywilną, to są to tylko WYJĄTKI"

"Za to ruskie ta swołocz niedobra, gwałci na potęgę!"

 

To teraz udowodnij te swoje mądrości - statystykę poproszę.

(znowu sobie odpowiem, że statystyki żadnej nie przytoczysz, co najwyżej jakieś wysrywy co ruskie w 1945 roku robiły lub jakieś ostatnie wydarzenia, najprawdopodobniej fejk niusy, z Ukrainy. No chyba że byłbyś na tyle bystry, że byś wspomniał jakieś jednostkowe rzeczy z Czeczeni. O łał. Czy to statystyka?... O, sam znalazłem - piękny wysryw z HRW. Czasami mam nadzieję, że znajdzie się nowy rusofobiczny @wrotycz co będzie można na poważnie podystkutować zachowując jakieś minimum rozumowania, tak jak to w covidiozie i PCR'ach było ;)  )

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, eknm2005 said:

To teraz udowodnij te swoje mądrości - statystykę poproszę.

 

Śmiechłem.... 

 

Statystyki gwałtów ci się zachciewa? A kto miałby ją prowadzić w czasie wojny? 

 

Ruska swołocz w czasie wojny zgwałci każdą kobietę i większość małoletnich dzieci jeśli tylko taką będą mieli okazję. Przyjdą ruskie do Polski (tak bardzo się boicie że PiS na wciągnie w wojnę) to se będziesz robił statystyki. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, RealLife said:

 

A co twoim zdaniem dzieje się naprawdę na Ukrainie? Przecież Wyspa Węży (dialog był prawdziwy), czy Duch Kijowa to takie małe miki propagandowe. W czym one podważają obraz wojny?

 

Trwa wojna. To nie jest czarno biała sytuacja. Tak jak mówię ta wojna potrwa. Tak samo jak miało to miejsce w Syrii. To bedzie mozolny proces w którym Rosjanie będa równać miasta z ziemią i dopiero wtedy je zajmować. Te miki propagandowe to po prostu kłamstwa. Jeśli uważasz ze to jest w porządku to czy m my mamy niby się róznić od Rosjan? 

 

Mamy tak lepiej naprawdę? Władza przez ostatnich pare lat decydowała czy możemy wyjśc z domu kiedy możemy robić zakupy, stopniowo ogarbiała nas z coraz większej ilości pieniędzy, nastawiała ludzi przeciw sobie. Nasyłali na ludzi policję. Zastanów się. Dlaczego jesteśmy na tym forum? Dlaczego ono w ogóle powstało? Żyjemy w pokrzywionej rzeczywistości. 

 

Wszystko się rozbija o kłamstwa, manipulacje, wykorzystywanie słabszych, i nastawianie ludzi jednych przeciw drugim. Z tych górnolotnych haseł którymi kiedyś deklarowały się zachodnie demokracje nie zostało nic. W czym my niby jesteśmy lepsi od Rosjan? Zachód finansował wojny na bliskim wschodzie, i zgineły tam miliony ludzi. I mamy na to WYJEBANE. Amerykanie jak z zabudowań ktoś strzelał to zrzucali w ten rejon 1000 kg bomby lotnicze. Bo Rosjanie bombardują miasta i równają je z ziemią? Tak wyglada wojna. To nie jest sobotni spacer przez park, a to całe pierdolenie amerykanów o precyzyjnych uderzeniach to jest dopiero głupota! Setki tysięcy jak nie miliony cywilów zginęły na bliskim wschodzie i mamy na to kolektywnie WYJEBANE na zachodzie. Nie bądźmy więc hipokrytami. 

48 minutes ago, RealLife said:

Różnica taka, że w USA army gwałt dokonany przez żołnierzy to wyjątek a w Rosji wyjątkiem jest jego NIE dokonanie przez żołdaków. 

 

Nie jest do końca tak jak piszesz. Debile są w każdej armii na świecie. Rosyjski żołdak z kamczatki nierzadko wcale się nie rózni od rednecka z jakiegoś zadupia w teksasie. Wojny dodatkowo wyciągają z ludzi to co najgorsze, a typy w grupach często się jeszcze nakręcaja kto wiekszy zwyrodnialec. Wykolejeńcy sa wszedzie na świecie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Trevor said:

To nie jest czarno biała sytuacja

 

Ja to nie jest czarno-biała? Przecież bardziej czarno-białej sytuacji być nie może. Rosja - agresor, rozpoczął działania wojenne bez wypowiedzenia wojny, wobec całkowicie niezagrażającemu mu państwu. Zwykła bandycka napaść. 

 

5 minutes ago, Trevor said:

W czym my niby jesteśmy lepsi od Rosjan?

 

We wszystkim. Co tam chcesz to wymieniaj. We wszystkich po poprostu. 

 

7 minutes ago, Trevor said:

Setki tysięcy jak nie miliony cywilów zginęły na bliskim wschodzie i mamy na to kolektywnie WYJEBANE na zachodzie. Nie bądźmy więc hipokrytami. 

 

Jaki to ma związek z wojną na Ukrainie?

 

Co to znaczy "nie bycie" hipokrytą w tej sytuacji? 

 

Jaki wpływ ma "nie bycie" hipokrytą na ocenę działań Rosji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na stronach ukrainskiego wywiadu pojawiła się lista 856 osób ktore  dokonały zbrodni wojennych i beda miec status sciganych.Proszę zwrócic uwagę, że pod koniec listy pojawiaja się nazwiska , stopnie i funkcje oraz oznaczenia jednostek numerów słuzbowych kobiet zbrodniarek i tak np. przewijają sie na niej- sanitariuszki, kucharki , jedna bibliotekarka , szefowa klubu wojskowego, farmaceutka, laborantka, pielegniarki. Szkoda ,że nie podano jakich czynów dopusciły się owe "panie". Co do reszty meżczyzn to raczej wiadomo co mordy, gwałty , grabieże.

Poniżej link

Военные преступники - военнослужащие 856 самоходного артиллерийского полка участвующие в совершении военных преступлений против народа Украины (gur.gov.ua)

Edytowane przez Taran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, RealLife said:

Ja to nie jest czarno-biała? Przecież bardziej czarno-białej sytuacji być nie może. Rosja - agresor, rozpoczął działania wojenne bez wypowiedzenia wojny, wobec całkowicie niezagrażającemu mu państwu. Zwykła bandycka napaść. 

 

Dobrze. Jeśli sytuacja jest czarno białą to wyjaśnij mi dlaczego Rosja napadła Ukrainę.

 

2 minutes ago, RealLife said:

We wszystkim. Co tam chcesz to wymieniaj. We wszystkich po poprostu. 

 

W bombardowaniu miast na przykład jesteśmy lepsi i zabijaniu cywilów. 

 

4 minutes ago, RealLife said:

Jaki to ma związek z wojną na Ukrainie?

 

Co to znaczy "nie bycie" hipokrytą w tej sytuacji? 

 

Jaki wpływ ma "nie bycie" hipokrytą na ocenę działań Rosji? 

 

Nie bycie hipokrytą w tej sytuacji to rozumienie że nasze mordy (jako kolektywnego zachodu) na Bliskim Wschodzie nie róznią się niczym od tego co Rosja robi teraz na Ukrainie. Dla zabitych nie ma znaczenia czy zginęli bo ktoś prowadził wojnę o wolność czy z terroryzmem czy operację specjalną. 

 

Rzeczywistośc to zimne wykalkulowane interesy w których jesteśmy tylko narzędziem i bydłem prowadzonym na rzeź przez naszych wykolejonych polityków (i dotyczy to jednej i drugiej strony).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Trevor napisał:

Wszystko się rozbija o kłamstwa, manipulacje, wykorzystywanie słabszych, i nastawianie ludzi jednych przeciw drugim.

Ostatnio w dość ciekawej dyskusji ze znajomymi doszliśmy do wniosku, że ludzie na szczyt wyprowadzają zawsze największego pojeba, skurwysyna, mordercę i tyrana. Dosłownie w każdym przypadku u władzy jest najgorszy rodzaj ludzkiego ścierwa. Jak to świadczy o społeczeństwie i naturze ludzkiej to nawet nie chce mi się tematu zaczynać. Wojna to podstawa życia ludzkiego, podobnie do jedzenia i oddychania. Konflikt wynika z praw tego świata. U podstaw rzeczywistości leży zagłada słabszych, więc ten skurwysyn urasta do miana najlepszego osobnika gatunku. Co do wojny uważam, że w końcu przeważy ekonomia, zwykłe kręcenie biznesu. Ukraina niestety tak, czy siak przegrała gospodarczo. Kto im pomoże z tego się odbudować? Ile kosztuje odbudowa jednego mostu, drogi? Horrendalne sumy. A już nie wspominam o perspektywach prowadzenia zwykłej działalności w spokoju. Oni już przegrali w momencie, kiedy czołgi się pojawiły. Nawet szybki koniec konfliktu oznacza pewnie lata upodlenia gospodarczego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Kespert said:

mam na myśli, DLACZEGO strategia obronna jest potrzebna, jaka jest pierwotna przyczyna jej istnienia.

 

Bo jest wojna. I Ukraińcy zostali zaatakowani. I wybrali żeby się bronić. I wybrali żeby się bronić w miastach.

 

1 hour ago, Kespert said:

Zabłąkana rakieta, działo które przestrzeliło cel - pojedyńcze przypadki to ofiary poboczne.

Ale nie ostrzał z wielu jednostek, dzielnicy o zerowym potencjale obrony. Teatru. Galerii handlowej.

 

A skąd Ty wiesz, że ktoś z tego teatru nie strzelał do ruskich?

Nie wiesz. Nie tylko nutę wiesz ale się nie dowiesz bo Ukraińcy zwyczajnie łżą.

Dlatego powoływanie się na kłamstwo jest kłamstwem samo w sobie. W najlepszym razie głupią naiwnością. Ale w momencie gdy to powielasz to sam jesteś współwinny oszustwa.

 

Nie ma tu nawet paradoksu kłamcy. To jest zasada - kłamca kłamie. Cokolwiek powie jest kłamstwem. Nie ma powodu żeby wierzyć, że jest inaczej. Wiemy, i to na podstawie faktów, że kłamie. Nad czym się tu rozwodzić?

 

3 hours ago, Kespert said:

Nie chcę Ciebie sądzić, ale nawrócić.

 

I na co mnie chcesz nawrócić? Bo nawrócić można tylko na wiarę. Jak rozumiem, wiarę w Ukrainę.

Ja jestem niewierzący. Nawet nie (tylko) ateistą a niewierzącym. Nie wierzę. Zwłaszcza kłamcy. Okłamali i oszukali mnie już tyle razy, że mam litanię powodów, jak stąd do Kijowa, żeby im nie wierzyć.

 

Powtórzę się jeszcze raz - mówiłem o tym, że nie ma dowodów (mam na myśli fakty, bo medialne doniesienia ukraińskiej telewizji a nawet rady narodowej, to nie są fakty) na masowe, systemowe zabijanie cywilów,  co mam nadzieję udowodniłem wcześniej.

 

Nie rozstrząsam czy agresja Rosji jest legalna czy nie, czy jest moralna czy nie. Nie jest. I co w związku z tym? Pozwij ich do sądu.

 

Oceniam, uczciwie i obiektywnie, na podstawie danych, zasadność twierdzenia o nielegalnej, zorganizowanej, systemowej rzezi cywilów. I wychodzi mi, że nic takiego nie ma miejsca.

 

Ten problem jest identyczny do wczesnych studiów koronawirusowej paniki, nagonki, medialnego oszustwa, politycznego łamania prawa itd. Wypisz, wymaluj, to samo. Wtedy też, na podstawie dostępnych danych wyliczyłem i wywnioskowałem, że żadnej pandemii złowrogiego koronawirusa nie ma. I teraz zrobiłem to samo. W ten sam sposób.

 

I na taką wiarę chcesz mnie nawrócić? Jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, że jak ktoś uwierzył w pandemię złowrogiego koronawirusa, to uwierzy w ukraińską propagandę. Ja, jak już mówiłem niewierzący.

Jeśli fakty tego nie potwierdzają to to jest nieprawda.

 

mqdefault.jpg

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.