Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, trek napisał:

Tak? Artykul udzielil Ci odpowiedzi?

Wszystko co dzieje sie wokol sytuacji na Ukr jest bardzo niskich lotow zaczynajac od aktora komika przez bajdena i naszych chlopakow jadacych pociagiem,zeby wpierdolic nas w wojenke.

 

Pierdolenie o sklocaniu spoleczenstwa jest tak idiotyczne,ze bardziej nic glupszego nie mozna wymyslac, trudno wogole zjednoczyc spoleczenstwo w czym kolwiek i nie trzeba do tego ruskich czy kogokolwiek innego , bo ludzie w wiekszosci to tumany i zawsze beda sie o cos klocic, a to aborocje, a to lgbt, a to czy to wina Tuska czy jozka, a to czy lepiej wpierdalac mieso czy jednak sojowe kotlety i naprawde nie trzeba ruskich,zeby spoleczenstwo bylo podzielone, bo taka jest kurwa ludzka natura jeden ma wiecej rozumu inny mniej.

 

a ten cytat z art , ktory wrzuciles  jest tak blisko prawdy,ze blizej sie nie da 

Następnie Dmitrij Miedwiediew w długim wpisie na serwisie społecznościowymi Telegram rozwodził się nad niewdzięcznością Polaków oraz łajdactwem "politycznych imbecyli", którzy nimi rządzą. Aby na koniec oświadczyć, że dla "wasalnych polskich elit o wiele ważniejsze jest przysięganie wierności swemu zwierzchnikowi - Ameryce - niż pomaganie własnym obywatelom, więc będą one stale podtrzymywać ogień nienawiści do wroga w postaci Rosji. Co na tym zyskają obywatele? Absolutnie nic. Ale prędzej czy później zrozumieją, że nienawiść do Rosji nie jednoczy społeczeństwa, nie przyczynia się do dobrobytu i spokoju".

 

i chuj mozes zmnie nazwac ruska onuca, bo jak ktos nie mysli logicznie to sobie wymysl jakies przezwisko, a twoja matka to ku wa, albo bo ty jestes ruska onuca albo antyszczepionkowcem.

 

I do chuja pana nie znam osobiscie nikogo kto trawi rzadzacych niezaleznie czy to bylby tusk dudus czy prezes czy ktokolwiek, wiec skoro oni nas tak wkurwiaja to wyobrazcie sobie jak musi taki morawiecki na wyprawie z kaczka wkurwiac putina.

 

Zalozmy czysto teoretycznie (czyli nie twierdze,ze tak jest, ani ze nie jest, bo nie wiem przeciez) ,ze Putin wierzy w swoja misje wojskowa i jej cele i on jest swiecie przekonany,ze tak jest i,ze robi dobrze , a tu mu sie wpierdalaja jacys goscie , to jakybs ty np wiedzial, ze twoj sasiad pobil ci mlodszego braciszka i idziesz do niego zrobic misje pacyfikacyjna , a tu pieciu sasiadow z budynku wpierdala sie i mowia,ze jestes bandyta i chca ratowac goscia ktory skul ryj twojemu braciszkowi..itd itd.

 

To sa luzne rozwazania, bo ja od poczatku konliktu jestem zdania,ze to wszystko to ustawka, aczkolwiek ruscy tak trafnie okreslaja niektore rzeczy, ze czasem mam watpliwosci ...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Trevor said:

Dobrze. Jeśli sytuacja jest czarno białą to wyjaśnij mi dlaczego Rosja napadła Ukrainę.

 

Jest kilka powodów które się podaje - od imperialnej nostalgii po problemy demograficzne i gospodarcze. 

 

"Dlaczego" - pytanie o powód w tym przypadku nie jest istotne aby ocenić moralnie co zrobiła Rosja. 

 

Podkowy jakie miałam absolutnie nie mogą służyć próbie usprawiedliwienia wojny. 

 

7 hours ago, Trevor said:

W bombardowaniu miast na przykład jesteśmy lepsi i zabijaniu cywilów. 

 

Nie, nie jesteśmy. Daj się ruskim rozkręcić (o ile będę mieli zapasy) to zobaczysz jak równają miasto po mieście. 

 

My od ruskich jesteśmy lepsi poprostu cywilizacyjnie.

 

Imigranci z całego świata płyną na tych pontonach do Europy i USA a nikt nie chce do Rosji. Czemu? Według twojej teorii powinni równie chętnie wybierać Rosję? A jednak nie. Odpowiem ci dlaczego - Zachodnia cywilizacji jest o niebo lepsza niż to postsowieckie gówno w którym żyją Rosjanie.

 

7 hours ago, Trevor said:

Nie bycie hipokrytą w tej sytuacji to rozumienie że nasze mordy (jako kolektywnego zachodu) na Bliskim Wschodzie nie róznią się niczym od tego co Rosja robi teraz na Ukrainie. Dla zabitych nie ma znaczenia czy zginęli bo ktoś prowadził wojnę o wolność czy z terroryzmem czy operację specjalną

 

Dalej nie wiem co to ma wspólnego z wojną na Ukrainie?

 

Czy chcesz powiedzieć, że Rosja ma moralne prawo zabijać Ukraińców bo Zachód zabijał Ahmedów? 

 

7 hours ago, Trevor said:

Rzeczywistośc to zimne wykalkulowane interesy w których jesteśmy tylko narzędziem i bydłem prowadzonym na rzeź przez naszych wykolejonych polityków (i dotyczy to jednej i drugiej strony).

 

Nie. To szurska rzeczywiść. Rzeczywistość zwolenników teorii spiskowych. Zdaje się, że bliska tobie skoro ją przywołałeś. 

 

Rzeczywistość jest bardziej losowa, nieuporządkowana, chaotyczna i ci "wykolejeni" politycy (których sami obywatele sobie wybrali) nie są wstanie robić co chcą bo złożoność świata na to nie pozwala. 

 

Weź przykład Niemiec. Od początku wojny rząd niemiecki kładł większy nacisk na interesy z Rosją niż pomoc Ukrainie. Można by powiedzieć to są te "zimne interesy polityków" o których piszesz. Pod wpływem jednak presji międzynarodowej, własnych obywateli, wysłali broń na Ukrainę. Teraz wysyłają już bezpośrednio od producentów.

Także nie wszystko da się zaplonować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrevorNo gadają tak od miesiąca prawie. Największe zdzwiko jest z tego Mariupola. Ile on czasu upada? On już z 3 tyg jest oblegany i końca nie widać. XD I ciągle latają eksperci i już koniec po Ukrainie! Kurła koniec!  Ah te eksperty. Co oprócz Chersonia dużego zostało zajęte od ponad 3 tyg? Bo Chersoń padł w 1 w tyg. Jakie miasto? Żadne z dużych. Wywiad amerykański, wywiad brytyjski, Niemiecki też mówi, że to prawie stanęło. Wtedy wchodzi cały na biało ekspert pokroju jakieś bartosiaka pewnie i on wie kurła! On wie!

Ile można słuchać tych ekspertów i ich mądrości.

@zychu też dyskutowałem już nie wiem ile dni temu, bo miał stronę na której pisało, że już prawie po Ukrainie. Minęło sporo czasu i po żadnej Ukrainie nie jest. To tylko pokazuje jacy z nich eksperci. Skoro Pentagon nie wie, jak to się potoczy (oprócz tego, że będzie trwać jeszcze wiele tygodni według nich) to ,,ekspert" z neta wie. 😜daje do myślenia też to, że armia Ukraińska w 2014 roku w ogóle nie istniała jeszcze. Rosjanie przejęli Krym praktycznie bez strzału. Teraz druga armia świata można powiedzieć, że się męczy.

W ciągu miesiąca mieli stracić ponad 10 k ludzi. Niech to trwa x miesięcy jeszcze. Czy stracenie dziesiątek tysięcy żołnierzy w zdecydowanej większości zawodowych to nie porażka? Oni Mariupola zdobyć nie mogą od 3 tygodni. Nie wiem, jak chcą Kijów zdobyć który jest ogromny. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KolegiKolega napisał:

Piękne zdjęcia z portu w Berdiansku nadeszły dziś rano. Śpijcie spokojnie aniołki!

 

Herbatkę sobie z tej okazji zrobię. Nawet 3 łyżeczki posłodzę, a co! @Profesor, a ty słodzisz? Oj zapomniałem, Rosjanie wybierają nie słodzić bo nie mają wyboru. Oj, jak mi przykro!

A na ruskim telegramie jakieś zjeby uważają że za karę powinno się bombardować Lwów. 

 

Masa użytkowników zaś uważa że Można byłoby użyć atomu. Mam wrażenie że Rosjanie w sporej liczbie mają jakiś hive mind. Rosja ma zwyciężać bo inaczej jej byt jest zagrożony. Choćby ceną miałaby zagłada większości ludzi. Rusofobów nie będzie szkoda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, $Szarak$ napisał:

Nie wiem, jak chcą Kijów zdobyć który jest ogromny. 

Sądzę, że już nikt o tym nie myśli. Kluczowy jest upadek Mariupola i wybicie korytarza Krym - ruskie bantustany (tj. te ichnie republiki). Wtedy siądą do negocjacji "na poważnie".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RealLife napisał:
12 godzin temu, Trevor napisał:

Dobrze. Jeśli sytuacja jest czarno białą to wyjaśnij mi dlaczego Rosja napadła Ukrainę.

 

Jest kilka powodów które się podaje - od imperialnej nostalgii po problemy demograficzne i gospodarcze. 

No i jeszcze kwestia geopolityczna 🤣, a dokładnie Biden. Przecież on od początku kadencji wyglądał na kompletnego alzheimera. Dołóżmy do tego blamaż w Afganistanie, oddanie polityki europejskiej szwabowi i odblokowanie NS2.

To przecież wygląda na idealną sytuację do szybkiej wojenki. Kiedy indziej trafiłby mu się tak słaby przywódca USA?

Tylko, że Ukraina okazała się silniejsza, ruskie wojsko słabsze a amerykanie mieli czas i zebrali się jednak do kupy.

 

Należałoby też dodać, że szef FSB na kierunku ukraińskim siedzi w areszcie. a Shojgu i Gierasimow też gdzieś zniknęli.

Czyżby Putin się wkurzył, że wciskali mu kity na temat gotowości do aneksji Ukrainy? 🙀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nowy00 napisał:

A znam ten problem!

 

Moja mama też rzadko wywala jedzenie i zanim cokolwiek wezmę z lodówki patrzę na datę ważności, bo ta potrafi zaskoczyć :D 

Moja dawna sąsiadka starsza kobieta miała identyczny problem, zaś mojego najlepszego kolegi mama również lubi trzymać przeterminowane rzeczy z tego co wiem. W ogóle byłem obiektem do testu i wszamałem przeterminowane Haribo (chyba tylko pół roku) dzięki uprzejmości mamy kolegi ale mam się dobrze, strach pomyśleć co by bybyło gdyby poczęstowała mnie pasztetem.

Branie od starszych osób pasztecików, które były pyszne i dobre ale rok temu albo i więcej jest nasączone dużym ryzkiem. Babcia chciała dobrze a wykończyła pasztetem z cebulką 8 chłopa, lol. Jaka dobijająca śmierć, już chyba lepiej dostać kulką w czoło niż być otrutym kanapką i w dodatku przez babcię.

Ciekawe ile ten pasztet musiał leżeć w lodówce, pewno zielono/biało/czarne i robaki zeskrobała i im dała.

 

Bardzo interesujące jest też to, że te starsze osoby się nie przekręcają od tych przeterminowanych rzeczy, ta adaptacja do trującego żarcia jest fascynująca i nosi jak dla mnie znamiona tajemnicy dla mnie nie zrozumiałej oraz ociera się o mistycyzm.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Obliteraror napisał:

Kluczowy jest upadek Mariupola i wybicie korytarza Krym - ruskie bantustany (tj. te ichnie republiki). Wtedy siądą do negocjacji "na poważnie".

Korytarz wybity już by był. Kłopot jest z ukraińskimi siłami wojskowymi, których nie można zostawić, bo będą kontratakować na tyłach. Cała ta inwazja wiąże się właśnie z tym problemem. Rosjanie maja zdobyty teren, a tu pojawiają się Ukraińcy i atakują linie dostaw, albo robią krwawe zasadzki. Azowa trzeba wybić, a w mieście nie jest to takie proste. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

z @zychu też dyskutowałem już nie wiem ile dni temu, bo miał stronę na której pisało, że już prawie po Ukrainie.

Z tego co pamiętam, to tam nie było, że "już prawie po Ukrainie", ale że wcale nie jest tak, że Rosjanie to niedołęgi, a Ukraińcy kozaki, bo sytuacja wygląda tak, że ruscy wysokim kosztem, ale czynią postępy na wschodzie i południu. A przekaz medialny, który ludkowie łykają, był taki, że Ukraina miażdży ruskich, i w ogóle "zwycięstwo będzie rychłe, zwycięstwo będzie nasze". A to bzdura.

Można psioczyć na różne ośrodki analityczne, ale prawda jest taka, że gdyby nie one, bylibyśmy skazani na prymitywną propagandę. Wolę analityka, który się pomyli, niż codzienną prasówkę, która traktuje mnie jak idiotę.

 

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Oj zapomniałem, Rosjanie wybierają nie słodzić bo nie mają wyboru. Oj, jak mi przykro!

Przestawią się na sok z brzozy, na zdrowie im wyjdzie.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Można psioczyć na różne ośrodki analityczne, ale prawda jest taka, że gdyby nie one, bylibyśmy skazani na prymitywną propagandę. Wolę analityka, który się pomyli, niż codzienną prasówkę, która traktuje mnie jak idiotę.

Nie można natomiast odmówić faktu, że jest kompletnie inaczej niż każdy się spodziewał. Teoretycznie armia rosyjska powinna zmiażdżyć armię ukraińską swoim potencjałem, a tak się nie stało. Ta armia miała iść na NATO, a teraz się okazuje, że przy takim potencjale jaki przedstawiła na Ukrainie, to Amerykanie zmiażdżyliby ich w pierwszych dniach. 
To jest największe pozytywne zaskoczenie tej wojny i poza kwestią bomby atomowej jest jasne, że możemy spać spokojnie, ale modernizować swoją armię przy tym, bo wróg nie okazał się tym, co prezentował na paradach. 

 

Polecam wysłuchać. 

 

PS. Gość przepowiedział tą wojnę około 2014. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Piękne zdjęcia z portu w Berdiansku nadeszły dziś rano. Śpijcie spokojnie aniołki!

 

Herbatkę sobie z tej okazji zrobię. Nawet 3 łyżeczki posłodzę, a co! @Profesor, a ty słodzisz? Oj zapomniałem, Rosjanie wybierają nie słodzić bo nie mają wyboru. Oj, jak mi przykro!

Ty to chyba jestes jakims klonem RealLife, przyznajcie sie towarzyszu.

Heeh. Jeszcze dzis nie zapoznalem sie ze  zdjeciami o ktorych piszesz, wiec nie wiem o co kamon, poszukam pozniej.

No nie slodze jak juz to herbatke miodzikiem, wiesz od wielkiego niedzwiedzia, co zajebal pszczolkom z drzewa:)

 

Dla tych co tak sie podniecali, zapewne tez dla Ceibie kolego ,ze rubel chuja wart, a ja pisalem ,ze zaraz wroci do normy USD RUB kurs I Notowania US dolar Rubel rosyjski - Investing.com  , obecnie gorzej ma sie jen zlotowka tez slabo,ale jedn wyjatkowo w ostatnich sie oslabil.

 

Gielda ruska ruszyla i zakaz sprzedazy jest,ale moi drodzy rillajfy i kolego , ja naprawde zyczylbym sobie,zebby nie bylo zadnej wojny , bo to po prostu jest uwlaczajace dla inteligencji czlowieka. Banda prostakow w znakomitej wiekszosci robiaca za mieso armatnie zabija sie wzajemnie ,bo ktos im dal rozkaz i tak sobie mysle,ze to jest ostatnia wojna na swiecie ilu ja przezyje ciezko stwierdzic, wolalabym,zeby na ukrainie sie skonczylo,ale zbyt czesto telewizor i gazety programuja i oswajaja lud z mozliwoscia nuka, wiec niestety nie mam dobrych przeczuc.

Gdyby nie bylo to ustawka i reszta cywilizowanego swiata bylaby przekonana o tym,ze Putin jest agresorem psycholem itd czyli to o czym trabia plus majac dane wywiadowcze o dniu inwazji no dwa dni pomylka:) o mozliwosci uzycia broni chemicznej nuka itd, to kochani czy logika nie nakazywala by prewencyjnego nuka wycelowanego w zrodlo zla , nawet kilku?

No pomyslcie, bo przeciez skoro programuje nas sie na to,ze konflikt na ukr sie nie zakonczy,ze Polska w koljce itd itp , to nalezaloby postapic jak z terrosta zadnych negocjacji i zmiesc bez oznajmiania tego nikogomu , jak dudus o migach komu je i jak przekaze i inne pierdololo do pubicznej informacji siejace tylko ferment.

Po prostu kilka glowic owszem zgineliby niewinni ludzie byloby skazenie olbrzymie,ktore tez dosiegneloby reszte swiata, ale to bylby warunki nie Putina, tylko dajmy na to Natowskie. Tajna narada i odpalany glowice . Tak postapionoby z kazdym szarakiem ktory by grozil ,ze sie wysadzi w powietrze razem nie wiem z centrum handlowym .

Mozna bylo polowac na Osame po jaskiniach bo rzekoma massdestruction weapon? no mozna to jaki problem majac dane wywiadowcze sprzatnac go bylo Putina zanim rozpetal pieklo? Bo to dopiero poczatek.

I tak jak mowilem, ze zandych wojsk i czolgow nie bedzie sie opylalo nawet wysylac do pl wystarczy taktyczny nuke i tam juz bez ceregieli w tv rassija pierdola jak to zrobia?

No to skoro polowa interentu to wie, zanim to to ktos glosno wypowie czy ja wiem to co NATO nie wie?

Ludzie obudzcie sie lepiej, bo jestesmy dymani bez wazeliny.

Jutro kukla Bajdena przyleci i da Dudusiowi blogoslawiestwo misji pokojowej , God Bless Poland i idziemy na rzez, marionetki robia swoj teatr, a my zamiast spiewac giw pis a czens (nie pisowi) podniecamy sie ,ze babcia otrula pasztecikami ruskich etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam polski sejm....

 

"Mamy nadwyżkę żywności..."

"Mamy spore zapasy paliwa... "

"Wzrost cen wywołany jedynie przez fejk niusy." xd

 

No i super.. 

Co niektórzy kolesie w PL będą sobie pili herbatki z 3 fikcyjnymi łyżeczkami cukru, tylko na śniadanko, obiadek i kolacyjke będą mieli fejk niusy :D

 (chociaż przypuszczam, że dla nich to i tak główna dieta)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawa kwestia. Wyobraźmy sobie, że nagle Ukraina wygrywa tą wojnę. Czym odbicie Krymu siłowe, będzie się różniło od przejęcia go przez Rosję w 2014r? W obu przypadkach będzie to przejęcie siłą. Krym już nie jest Ukraiński. Argument, że był ich w 2014r też znaczenia nie ma - Rosyjski był jeszcze wcześniej. Historia to nie tylko wiele lat do tyłu, ale to co się działo chwilę temu też. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Trevor said:

Posłuchajcie tego gostka. Dobrze mówi. 

 

 

 

Faktycznie, dobra analiza. I zrobił to gość który, najwyraźniej pa russkij nie gawarit. Tak sądzę że sposobu w jaki wymawia, źle i w angielskim stylu, nazwy miast. A mimo to potrafił przeczytać co się dzieje na Telegramie i wyciągnąć naprawdę logiczne wnioski z tego co wiemy.

 

Jak to jest, że zarówno twiterowi jak i wojskowi eksperci (bo o politykach to szkoda gadać, szkoda strępić ryja) w głównym ścieku tak bardzo tego nie potrafią? Może to nie są eksperci. Tak jak eksperci pandemiczni nakręcali kłamliwą narrację tak Ci "wojskowi" dzisiaj nakręcają antyputinowską i proukraińską narrację, która ma tyle wspólnego z rzeczywistością co duch Kijowa z Kijowem.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.