Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

Są już próby uwiązania oddziałów rosyjskich na Kaukazie:

Za to sami Rosjanie zrobili sobie pod górkę w Azji. 🤣

 

58346329ba6eb602688b4b99?width=300&forma

A jak więcej wojska ze wschodu pojedzie na front zachodni...

jPg6nVECI3ZEMYih-U6VMAuriOgON8kY_qbF15n9

 

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

że wybuchnie 3 wojna światowa.

Choćby ten słynny tekst z deklaracjami zwycięstwa po 2 dniach z RIA Nowosti, który był zapewne przez pomyłkę puszczony i zaraz zdjęty. No, tylko w internecie nic nie ginie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrararaWłaśnie pasowałoby trochę te wojska rosyjskie rozbujać po różnych częściach kraju a nie tylko wszystko do Ukrainy. Wbrew pozorom Rosja nie ma tak wielkiej armii biorąc pod uwagę ich powierzchnię. Przecież w Gruzji może coś się stać, na Pacyfiku a może na Syberii. Ja przykładowo widziałem dziś film, jak dużo czołgów było sprowadzane z okolic Gruzji. 

Niektóre kraje mogą to wykorzystać. Naprawdę to trzeba w uj ludzi żeby terytorium utrzymać. 

@eknm2005No cóż, tak to z Anglosasmi jest. Ja nie wierzę sam osobiście w to, że tutaj masowo będą żołnierze Anglosascy ginąć, ale łudzę się chociaż w razie W na wsparcie z morza i powietrza. Ciężkich brygad pancernych ich za dużo nie będzie - są 3 w europie, ale to i tak tyle co i nic. 

Nasze wojska by najbardziej ucierpiały bo obrona NATO opierałaby się na naszycy jednostkach lądowych. 

Według mnie dobrze byłoby stąd wypchnąć Rosję. Patrzę na historię i widzę, że od zawsze mamy zbieżne interesy. Od wieków Polska walczy z Rosją o wpływy dzisiejszej Ukrainy, Białorusi i państw bałtyckich. 

Przejęcie tych państw przez Rosję to dla nas całkowite wasalastwo. 

Ja jestem w ch*j optymistą i chciałbym by to Polska miała wpływy w tych krajach a nie ruscy. Z Ukrainą idzie w niezłym kierunki a w krajach bałtyckich stacjonują nasi żołnierze i relacje mamy dobre. 

Kwestia Białorusi - my tak naprawdę mieliśmy dobre relacje, dopóki Łukaszenka nie zaczął tak odwalać. Jak patrzyłem badania to stosunek Polaków do Białorusinów i odwrotnie naprawdę były dobre. Tym bardziej, że na Białorusi dużo Polaków mieszka + jak widać było po protestach, można by było kogoś wziąć na jego miejsce. 

Sory za tak długi wpis, ale znasz mnie i wiesz, że się rozpisać muszę. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Baca1980 said:

 

Ajwaj. Kto przyjmie Pfizera ten ruska onuca :). Chodź cichutko nad tą informacją. Za to wszyscy srają żarem jeśli chodzi o np. Decathlon. Głupie ludzie :).

 

Byłem dziś po bluze do biegania w Decathlonie, Praha Chodov. Ludziów jak mrówków.. Ciekawe czy w Polsce podobnie?
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

my tak naprawdę mieliśmy dobre relacje, dopóki Łukaszenka nie zaczął tak odwalać.

To nie Łukaszenka odwalał, ale naszym mocarstwowa sodówa uderzyła do łbów. Po nieudanej próbie przewrotu na Białorusi (pewnie, że wybory były sfałszowane - ale poparcie dla ruchów odśrodkowych to był dyplomatyczny samobój) Łukaszenka poszedł w ramiona Putina - a zeszłoroczna dywersja na granicy była przecież z polecenia ruskich. Co do reszty wpisu, to się zgodzę - z jednym zastrzeżeniem. Polska nigdy nie będzie mieć wpływów na Ukrainie czy Białorusi, bo po to NATO chce wyrugować ruskich z tych krajów, aby Ameryka się tam zainstalowała. Polsce - wiernemu murzynowi - zostaną ochłapy na pocieszenie, ewentualnie pozory wpływów.

Do wybuchu wojny to Ukraina miała duży przemysł zbrojeniowy (choćby zakłady Motor Sicz) - a polskie próby "wywierania wpływu" w tamtym regionie zawsze były żałosne. I sądzę, że również po wojnie niewiele się zmieni. To Ukraina jest w centrum zainteresowania NATO, a polactwo trzeba co jakiś czas poklepać po plecach, powiedzieć "good job" - i zostawić ich w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku dziejowego. W tej chwili widzę właśnie urabianie polactwa - i to całkiem skuteczne, bo zdaje się, że i ty uważasz, że teraz jest najlepszym moment, aby wybić Rosji zęby. Rzeczywiście, druga taka sposobność może się już nie trafić - mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jakim kosztem się to odbędzie.

Osobiście chętnie widziałbym Rosję do Uralu - więcej im nie trzeba, bo i tak nie potrafią dobrze rozporządzać tymi wszystkimi zasobami. 😜 Ale to już mi uderza mocarstwowa sodówa... ;)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuNo nie wiem - zależy. Pewnie Anglosasi będą chcieli, ale USA siedzieć tu wiecznie nie będzie. Nie bez powodu Putin zaatakował akurat teraz. USA cofnęło się z Afganistanu to miał nadzieję, że stąd się cofnie. Przerzucają na Pacyfik manaty i to jest szansa dla Polski. Według mnie serio. Gdyby to było x lat temu to Anglosasi pełna kontrola, ale teraz jest okazja. 

Wiem, że może mam wyobraźnię niezłą, ale ten Pacyfik jest dla USA najważniejszy. Kiedyś myślałem, że atak na Tajwan przejdzie bez 3 wojny światowej. Teraz gdy dowiedziałem się, co się produkuje na Tajwanie i jak ważne jest - według mnie 3 wojna by wybuchła. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy i Ukraińcy zaczynają ze sobą współpracować - na razie dyplomatycznie, dogadywać się co i jak - co prawda bez misji pokojowej sankcjonowanej przez NATO, ale po kij polskiej niezwyciężonej armii jakieś kijowe NATO. ;) 

A z Kaliningradu to już rzut beretem do Moskwy, potem St Petersburg, bogate złoża Uralu, elektrownie jądrowe, samochody elektryczne, loty na Marsa, zniszczenie wrogiej cywilizacji Borg...

Mają rozmach sk... 

 

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-danilow-pomogloby-nam-otwarcie-rosji-drugiego-frontu-i-suger,nId,5919168#crp_state=1

 

Quote

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow (Ukraina) powiedział, że jego państwu pomogłoby otwarcie "dodatkowych frontów" wojennych. Wskazał tutaj Górski Karabach i Wyspy Kurylskie, ale także zasugerował, że Polska mogłaby zgłosić roszczenia do obwodu kaliningradzkiego.

 

https://dorzeczy.pl/opinie/280465/gen-skrzypczak-chce-by-polska-odzyskala-kaliningrad.html

 

Quote

Gen. Waldemar Skrzypczak (Polska) stwierdził, że Obwód Kaliningradzki znajduje się pod okupacją rosyjską, a Polska powinna się "upomnieć o niego".

 

Edytowane przez eknm2005
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zychu napisał:

Odkładając żarty na bok - Biden dał dobre przemówienie. Nie buńczuczno-wojenne, ale dość stonowane, rzeczowe. Duduś, ucz się.

Mysle,ze powiedzial to co bogobojni fanatycy jp2 chcieli uslyszec.

NIkt w Polsce nie chcialby usluszec od Bajdena yo frajerzy, niebawem dudu wysyla wojakow, ale nie lekajcie sie wszystko juz dawno dogadane, jak ruscy beda napierdalac w was owieczki rakietami i atomicami, to my moze odpowiemy, ale raczej juz odpuscimy, bo juz reszta owieczek na swiecie wystarczojaco sie przerazi waszym zbolalym losem, zreszta my tak to ustawilismy, ktos musi isc na odstrzal, a wy sie najlepiej nadajacie, takze dont worry , spijcie dalej ,zjedzcie picke napijcie sie coli niech Bog ma Was w opiece.

 

3 minuty temu, trop napisał:

Rosja prawdopodobnie użyje broni jądrowej wobec Polski...

I to rozmawiają nie jakieś szury tylko kolesie znają się na rzeczy...

jak pisalem miesiac temu o tym, to bylem szurem i przy okazji ruska onuca.

Po prostu taki jest kurwa plan deeskalacja przez eskalacje i inne belkoty,najlepszym sposobem zawsze byla wojna no kurwa ludzie czy mati musi przyjsc do was do lozka i wyszeptac do uszka,ze jestescie w czarnej dupie i,ze to ustawka? Nie wystarczy naprawde, ze wszyscy uslyszeli to co piedolil u sowy?

Czy wedlug Was mati u swoy sciemnial, a prawde mowi do kamer? 

W kazdej chwili miec tu rakiety, pytanie czy to bedzie za tydzien za miesiac czy za 4-5 miesciecy.

Oni sie kurwa nie cofna przed niczym, teraz juz jest znowu bicie katastrofu smolenskiej, jarek chce ujawniac dokumaty, juz teraz wszyscy luzno mowia,ze to byl zamach ,ale jak ktos to mowil zaraz po katastrofie to byl szurem no nie?

po prostu to czekalo na ta chwile, zeby polaczki myslaly o jeje to faktycznie ruscy zrobili, to nie no trzeba teraz walczyc, taka kurwa logika, ze mysla, ze bydlo takie glupie jest i wystarczy grac na emocjach,zeby miec jakies usprawiedliwienie.

Mamy przejabne i tyyle.

Podniecajcie sie dalej cyganami co czolg ukradli, u nas pewnie tez beda smiszne rzeczy, pewnie jakas babcia rozbori lecaca glowice atomowa, swoim dekoderem polsatu.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eknm2005 napisał:

Polacy i Ukraińcy zaczynają ze sobą współpracować - na razie dyplomatycznie, dogadywać się co i jak - co prawda bez misji pokojowej sankcjonowanej przez NATO, ale po kij polskiej niezwyciężonej armii jakieś kijowe NATO. ;) 

A z Kaliningradu to już rzut beretem do Moskwy, potem St Petersburg, bogate złoża Uralu, elektrownie jądrowe, samochody elektryczne, loty na Marsa, zniszczenie wrogiej cywilizacji Borg...

Mają rozmach sk... 

 

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-danilow-pomogloby-nam-otwarcie-rosji-drugiego-frontu-i-suger,nId,5919168#crp_state=1

 

 

https://dorzeczy.pl/opinie/280465/gen-skrzypczak-chce-by-polska-odzyskala-kaliningrad.html

 

 

 

Bosze...

No przecież nie chodzi o faktyczne walki tylko o zmuszenie przeciwnika aby myślał, że faktycznie coś się szykuje i do rozlokowania sił poza terenem aktualnych walk robiąc np manewry przygraniczne.

31 minut temu, Proffesor napisał:

Mamy przejabne i tyyle.

No i chój,:)

Ile chcesz żyć?

200 lat?:D

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

No i chój,

Ile chcesz żyć?

200 lat?

No wiesz w sumie to byloby fajnie,ale mam dopiero 10 lat i chcialbym jeszcze troche pozyc:D hehehe

A tak serio to wiesz, nie jest glownym problem ile lat kto chcialby pozyc w tym wszystkim , tylko to ,ze o tym czy umrzesz i kiedy umrzesz decyduje banda szalncow.

Bo jeszcze raz ja w spontanicznosc decyzji wojennych decyzji nie wierze, ze sobie Putin tak zdecydowal, spontanicznie to moze jakis tepy zolnierz na wojnie co najwyzej ukrasc futro i toster, ale sama decyzja o wojnie tej wojnie ,ktora sie zaczela i to jej poczetek zostala ustalona dawno pomiedzy stronami, jak walka wrestlerow. 

Ale bycie wampirem i zycie wieki faktycznie byloby czyms bardzo interesujacym.

Chyba nie zaprzeczysz, mozliwosc sledzenia losow ludzkosci od jej poczatku do konca to byloby cos niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Brat Jan napisał:

Ile chcesz żyć?

 

Tu nawet nie o utratę życia chodzi. Niektórzy oddaliby wszystko w zamian za ułudę spokoju i bezpieczeństwa. 

 

5 minut temu, Proffesor napisał:

Chyba nie zaprzeczysz, mozliwosc sledzenia losow ludzkosci od jej poczatku do konca to byloby cos niesamowitego.

 

Toś wymyślił. Przecież wciąż jako ludzkość odpierdalamy tę samą manianę. Tylko opakowanie coraz ładniejsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yolo napisał:

 

Tu nawet nie o utratę życia chodzi. Niektórzy oddaliby wszystko w zamian za ułudę spokoju i bezpieczeństwa. 

 

 

Toś wymyślił. Przecież wciąż jako ludzkość odpierdalamy tę samą manianę. Tylko opakowanie coraz ładniejsze. 

Fakt, ale chcialbym miec taka mzoliwosc, wiesz lubie stroje z innej opoki.

HEHE. No po prostu kino jest na tyle mlode,ze wtecz ledwie 100 lat mozna podejrzec, a to stanowczo za malo ,zeby zaspokoic ciekawosc , malartswo jeszcze moze to jakos uzupelnic,ale ja lubie ogladac stare filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Proffesor napisał:

powiedzial to co bogobojni fanatycy jp2 chcieli uslyszeć.

Czyli postapił jak wytrawny dyplomata. Ale posłuchaj sobie buńczucznych wypowiedzi naszego żyrandola, a zobaczysz, gdzie leży różnica.

Nasze Słońce Narodu, gdyby puścić go samopas, już by nam napuścił ruskie rakiety na łby - pewnie przy aprobacie wielu polackich kretynów, którzy do bitki z Iwanem są bardziej wyrywni niż całe NATO. Pierdolone pojeby, aż mi skręca flaki, gdy pomyślę, że miałbym z kałachem nadstawiać dupy za takie bydło.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rosjanie mają czas do 28 marca, czyli najbliższego poniedziałku na to, by zwrócić zachodnim firmom leasingowym ponad 400 samolotów. Firmy wiedzą już, że odzyskanie wartych ponad 10 mld dol. maszyn jest trudne, jeśli nie niewykonalne."

 

https://businessinsider.com.pl/firmy/obawiam-sie-ze-bedziemy-swiadkami-najwiekszej-kradziezy-w-historii-lotnictwa/bzz7gbp

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.