Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ruscy dzisiaj czasem nie powiedzieli, że wycofają wojska spod Kijowa żeby negocjacje lepiej wyszły? :)

To całkiem zabawne - bo on wschodu Kijowa i zachodu bardzo dostawali i nie robili żadnych postępów.

 

Dokładnie :) Kluczowy jest pas Krym - republiki i ew. ich powiększenie do pełnego obwodu donieckiego i ługańskiego. Tak jak pisałem wcześniej.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał:

 

Dokładnie :) Kluczowy jest pas Krym - republiki i ew. ich powiększenie do pełnego obwodu donieckiego i ługańskiego. Tak jak pisałem wcześniej.

 

O ile jest kluczowe z punktu widzenia Rosjan, to do przetargu na negocjacjach pokojowych z Ukrainą, to chyba jednak trochę za mało - ,,korytarz Mariupolski", to w teorii dość trudny do utrzymania teren. Wystarczy, że Ukraińcy lekko nacisną i Ruscy będą musieli się rozejść na boki, bo za plecami mają już morze.

 

Piszę w teorii, bo może Ruscy mają silne wsparcie artyleryjskie z okrętów na morzu Azowskim i to Ukraińcom byłoby ciężko, ale tutaj już tylko gdybam - niemniej jednak, jeśli Rosjanie się przebiją pomiędzy Krymem i Donbasem i uznają to za wystarczające w tej wojnie, to  Ukraińcy już niekoniecznie. Jeśli Rosja się wypstryka ze swoich sił na północy i kompletnie zarzuci kierunek Kijowski, to Ukraińcy mogą się pokusić o swoją własną ofensywę ,,Tet" w kierunku Mariupola.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą inwazją może być jak z negocjacją ceny z kontrahentem. Lepiej trochę zawyżyć wyjściową by kwota, którą chcesz uzyskać wydawała się stronie dobrą ceną. Analogicznie z wojną na Ukrainie. Dzisiaj wszystkim się wydaje, że operacja Moskwy jest totalną porażką, ale jej zaskakująca skala u samego początku może sprzyjać negocjacjom i temu co chce uzyskać Putin. No bo załóżmy, że Rosja atakuje tylko republiki separatystyczne i działania wojenne ledwo wychodzą za ten obwód. Mówiłoby się o tym jako konflikcie w Donbasie. Atakujac całą Ukrainę, nawet bez znaczących postępów inaczej przy stole negocjacyjny będzie brzmieć oferta: chcemy republiki Doniecką i Ługańską i pas wybrzeża do Odessy, resztę zachowujecie dla siebie i kończyny wojnę i rujnowanie całej Ukrainy. Putin wcale nie musiał mieć szalonego planu jak to mu się przypisuje.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Redbad said:

. Putin wcale nie musiał mieć szalonego planu jak to mu się przypisuje.

Ach. Teraz będą zachwyty nad geniuszem strategicznym Putina. 

 

Ach, och. 

 

Fakty są takie:

 

1) Ruska armia wygląda jak nasza w latach 90-tych. Co mogą, to kradną. 

 

2) Ruskie dostały pod Kijowem wpierdol, więc póki nie dostaną większego, to trzeba jakoś zachować twarz. 

 

3) W "oferty" kacapów nie należy wierzyć. Oferta wynika z pkt. 2). Jednak jak ruscy wycofają swoje siły i rzucą na Donbas, to Ukry nie będą mogły zrobić tego samego, bo zagrożenie z północy cały czas będzie.

 

4) Pierwotny plan był taki, żeby łyknąć całą Ukrainę, a potem dyktować warunki. No ale nie wyszło, więc gorączkowe poszukiwanie wyjścia z impasu. 

 

Ergo.

 

Wspaniałomyślnie rezygnujemy z ofensywy na Kijów. 

 

Wzmacniamy za free front wschodni i południowy. 

 

12 minutes ago, Redbad said:

 i rujnowanie całej Ukrainy. 

 

Wiesz ile te rujnowanie paru miast ruskich kosztuje? A to tylko parę miast. 

Edytowane przez maroon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

2) Ruskie dostały pod Kijowem wpierdol, więc póki nie dostaną większego, to trzeba jakoś zachować twarz. 

A to też prawda. Bo wyglądało to trochę tak, że tam, gdzie im dobrze szło (czyli w okolicach bantustanów), był na to jakiś plan. Na resztę plan był średni, albo było go brak. Jakiś kretyn dopisał na ostatnią chwilę resztę Ukrainy do "zdobyczy", bo chciał się przed Wołodią wykazać, a on to klepnął?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maroon napisał:

Ach. Teraz będą zachwyty nad geniuszem strategicznym Putina. 

 

Ach, och. 

Żadne zachwyty, po prostu brak tępej rusofobii, która zakłada ruską bezmyślną onucę od zwykłego sołdata, przez generalicję aż po Putina. Nie bawią mnie takie januszowo-grillowe rozkminy.

 

Nie wiemy co ostatecznie było celem Putina, nie wiadomo nawet czy ta wojna nie była sprawdzianem bojowym, a plan zakładał atak na republiki Pribałtyki czy nawet Polski. A wyciąganie kategorycznych wniosków po porażkach Rosji w niektórych miejscach frontu, nie świadczy o doskonałym rozeznaniu, a raczej o ignorancji.

 

16 minut temu, maroon napisał:

Wiesz ile te rujnowanie paru miast ruskich kosztuje? A to tylko parę miast. 

No kosztuje i co z tego? Ile kosztowało Rosjan atak na cele strategiczne Lwowa, Łucka, Ivano-Frankowska? Precyzyjny ostrzał rakietowy. Można przyjąć że zmasowany atak od razu miał wywołać szok i od razu ustawić odpowiednio szalę negocjacji. Im dłużej ta wojna trwa tym mam wrażenie trudniej jednoznacznie stwierdzić jakie były jej założenia.

 

 

16 minut temu, maroon napisał:

Pierwotny plan był taki, żeby łyknąć całą Ukrainę, a potem dyktować warunki. No ale nie wyszło, więc gorączkowe poszukiwanie wyjścia z impasu. 

I to są dane z jakiego wywiadu??? Bo tak lakonicznie i pewnie stwierdzone jakby co najmniej to były dane CIA. Czy wujek z FSB opowiadał? 😉

Edytowane przez Redbad
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2022 o 17:07, RealLife napisał:

 

Tak w ogóle to oni mieli już nie żyć.

Tak w ogóle, to Ukraina miała już przegrać miesiąc temu

6 minut temu, Redbad napisał:

Żadne zachwyty, po prostu brak tępej rusofobii, która zakłada ruską bezmyślną onucę od zwykłego sołdata, przez generalicję aż po Putina. Nie bawią mnie takie januszowo-grillowe rozkminy.

 

Nie wiemy co ostatecznie było celem Putina, nie wiadomo nawet czy ta wojna nie była sprawdzianem bojowym, a plan zakładał atak na republiki Pribałtyki czy nawet Polski. A wyciąganie kategorycznych wniosków po porażkach Rosji w niektórych miejscach frontu, nie świadczy o doskonałym rozeznaniu, a raczej o ignorancji.

No, nie wiemy. Zrobili desant na lotnisku w Hostomelu w celu zdobycia stolicy, ale nie - nie wiemy. xD 
Szachy 5D Putina. Wybitny strateg. Spodziewał się, że ma II armię świata, a wyszło łajno. 
40 km konwój - przecież k/rwa jakby on szedł na NATO, to amerykańskie lotnictwo zmasakrowałoby cały konwój w godzinę. Cała ta wojna to ośmieszenie wojsk Putina i to przeciwko BIEDNEJ UKRAINIE. To już jest kompletna porażka. Armia Rosji miała w zamyśle Niemiec i Francji odpowiadać za bezpieczeństwo w Europie - takie było zdanie przed wojną. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Obliteraror said:

A to też prawda. Bo wyglądało to trochę tak, że tam, gdzie im dobrze szło (czyli w okolicach bantustanów), był na to jakiś plan. Na resztę plan był średni, albo było go brak. Jakiś kretyn dopisał na ostatnią chwilę resztę Ukrainy do "zdobyczy", bo chciał się przed Wołodią wykazać, a on to klepnął?

Rosjan, szczególnie wojskowych, cechuje niesamowita buta i megalomania. Tam duża część generalicji i w ogóle kadry, nawet tej młodej, żyje potęgą Związku Radzieckiego. W szkoleniu kadry np. nie jest dopuszczane, że mogą przejebać i nie osiągnąć celu. Porażka w Afganistanie jest np. tłumaczona słaboscią Gorbaczowa, a nie tym, że sobie nie radzili. Lata płyną, na defiladach maszerują, ale mental się nie zmienia. Poza tym Putin też się drugiego Afganistanu boi. 

11 minutes ago, Redbad said:

 

I to są dane z jakiego wywiadu??? Bo tak lakonicznie i pewnie stwierdzone jakby co najmniej to były dane CIA. Czy wujek z FSB opowiadał? 😉

Miałeś kiedyś Ptysiu doczynienia z ruskimi wojskowymi? Jakbyś miał, to byś nie pierdolił o geniuszu strategicznym. U nich geniusze nie awansują, za to włazidupy a i owszem. Zresztą, podobnie jak u nas. Dziedzictwo Układu Warszawskiego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Strusprawa1 napisał:

ała ta wojna to ośmieszenie wojsk Putina i to przeciwko BIEDNEJ UKRAINIE

Przeciwko komu??? Jakiej biednej Ukrainie??? Przecież tam jest tyle sprzętu NATO, że Ty tyle włosów na głowie nie masz. Na kilka tygodni przed inwazją było już na Ukrainie kupę instruktorów, wsparcia technicznego. Cały wywiad NATO obserwuje terytorium Ukrainy dostarczając strategiczne dane, dzięki którym Ukraińcy mogą rozpierdala konwoje ruskie. Bez tego wszystkiego Ukraina miałaby taką siłę bojową jaka Ty masz z klawiaturą i po 4 Tigerach. 

 

Rosja walczy z biedna Ukrainą 😂 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Redbad said:

Żadne zachwyty, po prostu brak tępej rusofobii, która zakłada ruską bezmyślną onucę od zwykłego sołdata, przez generalicję aż po Putina.

Jeszcze a propos tępych onuc. 

 

Rosja miała pełne możliwości zostania jak nie pierwszą, to drugą potęgą gospodarczą świata i to nie w zakresie eksportu kopalin, jak afrykańskie bantustany, tylko w zakresie przemysłu i high-tech. 

 

A co ruscy zrobili? Ano pozwolili, żeby kraj został rozkradziony przez kilkudziesięciu, może kilkust oligarchów. 

 

Rozkradziony kurwa, rozumiesz? 

Największy kraj na świecie. 

 

A przy tej niewyobrażalnej skali złodziejstwa, te całe puszenie się mocarstwowością, bo zostało trochę rakiet z czasów ZSRR. 

 

Tak, onuca jest tępa. Tyle w temacie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maroon napisał:

Miałeś kiedyś Ptysiu doczynienia z ruskimi wojskowymi? Jakbyś miał, to byś nie pierdolił o geniuszu strategicznym. U nich geniusze nie awansują, za to włazidupy a i owszem. Zresztą, podobnie jak u nas. Dziedzictwo Układu Warszawskiego. 

Geopolityku z kijem do trzymania kiełby nad ogniskiem, ja o żadnym geniuszu nie pisze. Zakładam że to co widać nie musi wyglądać jednoznacznie, że nie do końca wiadomo jakie są cele Rosji. Tam się z nikt z człowiekiem nie liczy, sprzętu na razie stracili głównie poradzieckiego, więc co jest porażka dla Ciebie, człowieka z metalem Zachodu, nie musi być jeszcze porażką dla człowieka sowieckiego.

 

No ale tak, zapomniałem, że u nas co drugi w necie to genetyczny geopolityk, strateg wojenny i do tego dyplomowany sowietolog, z dyplomem wystawionym 24.02.2022 o 4.30 nad ranem 😂 osobiście odebranym z Moskwy.

14 minut temu, maroon napisał:

Rosja miała pełne możliwości zostania jak nie pierwszą, to drugą potęgą gospodarczą świata i to nie w zakresie eksportu kopalin, jak afrykańskie bantustany, tylko w zakresie przemysłu i high-tech.

Co Ty gadasz, oni mieli gospodarkę poza pierwsza dziesiątka jeśli chodzi o PKB. Eksport surowców to nie wszystko.

 

https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/mocarstwowe-ambicje-rosji-kontra-stan-gospodarki-ktora-od-lat-traci-znaczenie/yq1vfq4.amp

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie tu wiadomo jestem foliarzem i ruska onuca i od samego poczatku wkurwia mnie ten jebany komik do granic mozliwosci, jednoczesnie jestem przekonany iz to wszystko jest ustawka, ale niezaleznie od tego czy to ustawka by byla czy nie , to do kurwy nedzy ten filmik to juz przesada , ja rozumiem, ze jestesmy po sasiadzke i oglny klimat polityczny kreowany dla bydla, ale logicznie patrzac na sytuacje to sie ona nie rozni niczym od tego, ze dwoch zjebow ma cos do siebie i sie napierdalaja i jak bym szedl ulica i napierdalalby sie dwoch gosci to ja bym sie nie wpierdalal jakby ktorys krzyczal pomocy , tonadal bym nie wiedzial, czy to napastnik czy ofiara, moglbym wezwac psy co najwyzej, ale on nie chcialby psow tylko kazalby mi sie napierdalac , no ludzie kurwa niech ta pierdolona ukraina juz sie od nas odpierdoli (myslenie zyczeniowe bo ustawka) ale powinno im naprawde styknac,ze przez skurwysnstwo sprzedajne przyjelismy 2 miliona luda i jak wojaki przezyja to dojada koljne, o ile wczensiej nie zostaniemy razem z nimi poczestowani atmica.

 

Co cywili ruscy ukraisnscy i polscy maja do wojny , co to za pierdolenie,ze narod ruski nie zapobiegl wojnie i nie robi nic zeby przerwac i jest tak samo odpowiedzilany jak Putin za nia?

Czy ja kurwa odpowiadam za jarka i matiego,ze jade sie wpierdalac w nieswoje sprawy ,no nie kurwa bo jak ja mialbym jakikolwiek wplywa to bym kazal im wypierdalac gdziekolwiek bylybysmy juz ich mrod nie musili ogladac, no ale moge sobie pofantazjowac jedynie na ten temat jak kazdy jeden cywil w dowlnym kraju.

 

Naprawde jak nie bedzi ejakiejs kurwa totalnej rewolucji najeloiej jakis samotnych strzelcow wymierzonej w w wiodomo kogo to marny los czeka nas bydlo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maroon napisał:

Rozkradziony kurwa, rozumiesz? 

Największy kraj na świecie. 

 

A przy tej niewyobrażalnej skali złodziejstwa, te całe puszenie się mocarstwowością, bo zostało trochę rakiet z czasów ZSRR. 

Trochę rakiet??? Stary weź poczytaj zanim zaczniesz farmazonić albo już odstaw te onuce sprzed nosa. Z raportu instytutu SIPRI, który został opublikowany 18 czerwca 2018 wynika, że Rosja ma 7700 głowic, a następne 4 mocarstwa razem z USA na czele mają ledwie tyle samo.

 

Tu jeszcze o Szatanie 2

 

https://www.businessinsider.com/how-satan-2-icbm-nuclear-weapon-works-2018-3

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redbad napisał:

Przeciwko komu??? Jakiej biednej Ukrainie??? Przecież tam jest tyle sprzętu NATO, że Ty tyle włosów na głowie nie masz. Na kilka tygodni przed inwazją było już na Ukrainie kupę instruktorów, wsparcia technicznego. Cały wywiad NATO obserwuje terytorium Ukrainy dostarczając strategiczne dane, dzięki którym Ukraińcy mogą rozpierdala konwoje ruskie. Bez tego wszystkiego Ukraina miałaby taką siłę bojową jaka Ty masz z klawiaturą i po 4 Tigerach. 

 

Rosja walczy z biedna Ukrainą 😂 

Tak, kupę. Było może 500 Javelinów max. NLAW-ów może 1000. Mieli NATO-wskie czołgi? Sprzęt ciężki? Artylerię? Nie. Amerykanie nie ryzykowali, bo nie wiedzieli jakie jest morale Ukraińców i w wypadku przegranej wszystko przejęliby Rosjanie. 
No jasne, że dostarczają, a coś ty myślał? 
Otóż nie. Mieliby równie sporą siłę Ukraińcy, gdyż zbroją się nieprzerwanie od 2014 roku i mają naprawdę ogarniętego szefa sztabu generalnego. 

"WSZYSTKO BY SIĘ UDAŁO GDYBY NIE TE PRZEKLĘTE NATO" - podumał JE Włodzimierz Putin. 
No z biedną - popatrz jakie Ukraina ma PKB. Ile stamtąd przez ostatnie lata wyemigrowało. Jaka korupcja tam była.

 

Definitywnie upadł mit rosyjskiej armii i okazało się, że nie jest II, ale max X. Na pewno gorsza od chińskiej, japońskiej, francuskiej czy indyjskiej, nie mówiąc o amerykańskiej. 

9 minut temu, Proffesor napisał:
Jak powszechnie tu wiadomo jestem foliarzem i ruska onuca i od samego poczatku wkurwia mnie ten jebany komik do granic mozliwosci, jednoczesnie jestem przekonany iz to wszystko jest ustawka, ale niezaleznie od tego czy to ustawka by byla czy nie , to do kurwy nedzy ten filmik to juz przesada , ja rozumiem, ze jestesmy po sasiadzke i oglny klimat polityczny kreowany dla bydla

Po pierwsze - nie popłacz się z bezsilności :'( . Po drugie - po Ukrainie będziemy my i Ukraińcy teraz realnie walczą o naszą d/pę, abyśmy i my nie musieli walczyć z tym kacapstwem, więc więcej pokory trochę. 
Jeden z tych dwóch napierdalających się gdy skończy z drugim pójdzie do ciebie i co? Będziesz czekał grzecznie aż tamten dostanie wpierdol? No właśnie... 

 

11 minut temu, Proffesor napisał:
Co cywili ruscy ukraisnscy i polscy maja do wojny , co to za pierdolenie,ze narod ruski nie zapobiegl wojnie i nie robi nic zeby przerwac i jest tak samo odpowiedzilany jak Putin za nia?

Na właśnie naród rosyjski nie zapobiegł wojny, bo oni tego chcą. Naród zapijaczonych meneli o imperialnych zapędach - tylko potencjał nie ten. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Definitywnie upadł mit rosyjskiej armii i okazało się, że nie jest II, ale max X. Na pewno gorsza od chińskiej, japońskiej, francuskiej czy indyjskiej, nie mówiąc o amerykańskiej. 

 

4 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Po drugie - po Ukrainie będziemy my

 

Jak ma się jedno do drugiego? Skoro nie mogą dać sobie rady z Ukrainą to jak do nas wejdą? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Strusprawa1 napisał:
16 minut temu, Proffesor napisał:
Jak powszechnie tu wiadomo jestem foliarzem i ruska onuca i od samego poczatku wkurwia mnie ten jebany komik do granic mozliwosci, jednoczesnie jestem przekonany iz to wszystko jest ustawka, ale niezaleznie od tego czy to ustawka by byla czy nie , to do kurwy nedzy ten filmik to juz przesada , ja rozumiem, ze jestesmy po sasiadzke i oglny klimat polityczny kreowany dla bydla

Po pierwsze - nie popłacz się z bezsilności 😢 . Po drugie - po Ukrainie będziemy my i Ukraińcy teraz realnie walczą o naszą d/pę, abyśmy i my nie musieli walczyć z tym kacapstwem, więc więcej pokory trochę. 
Jeden z tych dwóch napierdalających się gdy skończy z drugim pójdzie do ciebie i co? Będziesz czekał grzecznie aż tamten dostanie wpierdol? No właśnie... 

 

16 minut temu, Proffesor napisał:
Co cywili ruscy ukraisnscy i polscy maja do wojny , co to za pierdolenie,ze narod ruski nie zapobiegl wojnie i nie robi nic zeby przerwac i jest tak samo odpowiedzilany jak Putin za nia?

Na właśnie naród rosyjski nie zapobiegł wojny, bo oni tego chcą. Naród zapijaczonych meneli o imperialnych zapędach - tylko potencjał nie ten. 

Wez mnie kurwa nie rozsmieszaj.

Bo co tak ci w telewizji powiedzieli, ze narod ukrainski walczy za nas? to fajnie , jedz im juz pomoz teraz.

Jasne,ze jestesmy nastepni, bo to jest ustawka, sam sie poplacz jak juz bedziesz w kamaszach z bezslinosci.

Ja nie mam zludzen , ale niedobrze mi sie robi od tej jebanej propgandy, ze jak ukraina wygra z rosja to wszyscy kurwa ocaleja caly swiat normalnie zbawi, no nie kurwa nie wygra i nikogo nie zbawi jej celem jest wciagniecie jak najwkszej ilosci panstw w to szambo, a nie jakas kurwa obrona slpecu.

I wlasnie to robia miedzy innimi takimi debilnymi filamami.

 

Nie wiem skad pewnosc ,ze jak dwoch kolesi rozwaze swoj problem miedzy soba to jeden pojdzie napirdalac koljnego, no naprawde masz bardzo uboga wyobraznie nie wspominajac o mozliwosciach anlitycznych i logicznego myslenia.

No,ale tak to jest jak sie ma telewizor zamiast mozgu.

Nie odpisuj z laski swojej.

 

To wlasnie dla takich matolow kierowana jest porpagadna, jak widac dziala.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, kupę. Było może 500 Javelinów max. NLAW-ów może 1000. Mieli NATO-wskie czołgi? Sprzęt ciężki? Artylerię? Nie. Amerykanie nie ryzykowali, bo nie wiedzieli jakie jest morale Ukraińców i w wypadku przegranej wszystko przejęliby Rosjanie

Dobra, niech będzie na liczby. Trochę danych o znikomych wręcz dostawach broni, które Ukraińcom się trochę przydały, ale bez tego dali radę, bo jak piszesz są bardzo biedni i walczą jak Rambo z nożem i łukiem.

 

Z danych do 27 lutego wynika, że poniższe kraje wsparły Ukrainę w następujący sposób:

  • Polska — amunicja, inteligentne zestawy rakietowe do rażenia powietrznych celów, a także bezzałogowe systemy rozpoznania i moździerze;
  • USA — rakiety Javelin, broń przeciwpancerna, śmigłowce Mi-17 i inne zasoby wojskowe;
  • Belgia - 2 tys. karabinów maszynowych i 3,8 tys. ton paliwa;
  • Czechy - 30 tys. pistoletów, 7 tys. karabinów szturmowych, 3 tys. karabinów maszynowych, kilkadziesiąt karabinów snajperskich, ok. miliona naboi;
  • Estonia — pociski Javelin, amunicja przeciwlotnicza, 25 tys. opakowań suchej żywności, sprzęt medyczny;
  • Francja — broń obronna, amunicja,
  • Finlandia — broń obronna, 2 tys. kamizelek kuloodpornych, 2 tys. hełmów;
  • Niemcy - 5 tys. hełmów, 1000 sztuk broni przeciwpancernej, 500 pocisków ziemia-powietrze Stinger;
  • Grecja — broń obronna;
  • Szwecja - 5 tys. ręcznych granatników przeciwpancernych (Pansarskott 86), 5 tys. hełmów, 5 tys. kamizelek kuloodpornych oraz 135 tys. porcji racji żywnościowych przeznaczonych do wykorzystania w warunkach polowych;
  • Wielka Brytania — ponad 2000 sztuk broni przeciwpancernej, broń przeciwlotnicza, amunicja, instruktorzy;
  • Słowacja — amunicja i paliwo o wartości 11 mln euro;
  • Słowenia — hełmy, karabiny, amunicja;
  • Belgia — 2000 karabinów maszynowych, 3,8 tys. ton paliwa;
  • Litwa — stingery, inne zasoby militarne o łącznej wartości 1,8 mln euro;
  • Łotwa — Stingery, pociski Javelin;
  • Luksemburg — Zapowiedziano wysłanie do Ukrainy 100 sztuk broni przeciwpancernej, jeepów
  • Kanada — broń i amunicja o wartości 7,8 mld dolarów kanadyjskich;
  • Holandia: tys. hełmów, 2 tys. kamizelek, 30 wykrywaczy metali oraz dwa roboty, które służą do wykrywania min. Dostarczone mają być również radary (siedem sztuk) oraz 100 karabinów snajperskich z 30 tys. sztuk amunicji;
  • Portugalia — kamizelki kuloodporne, hełmy, noktowizory, amunicja, granaty, przenośne radio

 

"UE przeznaczyła 450 mln euro (503 mln dolarów) na broń, w tym na systemy obrony przeciwlotniczej, broń przeciwpancerną, amunicję i inny sprzęt wojskowy dla ukraińskich sił zbrojnych. Kolejne 50 mln euro zostanie przeznaczone na dostawy paliwa, kamizelek kuloodpornych, hełmów i apteczek"

 

"Łączna wartość amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy w ciągu ostatniego roku wyniosła 1 mld dolarów, a od 2014 r. - ponad 2,5 mld"

 

Do tego drony od Turków i nie do przecenienia wywiad.

 

Ale to nic, bo przecież Duch Kijowa starym MiGiem strąca jeden za drugim ruskie samoloty, a babcie słoikami kiszonych trafiają drony wroga 😂

 

Litości kurwa mości stratedzy, owszem Rosja doznaje ciężkich strat, ale to nie przez szable kozaków zaporoskich i ducha walki.

 

 

21 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Po drugie - po Ukrainie będziemy my i Ukraińcy teraz realnie walczą o naszą d/pę, abyśmy i my nie musieli walczyć z tym kacapstwem, więc więcej pokory trochę. 
Jeden z tych dwóch napierdalających się gdy skończy z drugim pójdzie do ciebie i co?

Przecież z całą stanowczością dowodzicie, że Ukraina wyłącznie sama rżnie Moskali, a Rosją to jedna wielka wydmuszka militarna, to skąd ten strach???

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Strusprawa1 napisał:

po Ukrainie będziemy my i Ukraińcy teraz realnie walczą o naszą d/pę, abyśmy i my nie musieli walczyć z tym kacapstwem, więc więcej pokory trochę. 
Jeden z tych dwóch napierdalających się gdy skończy z drugim pójdzie do ciebie i co? Będziesz czekał grzecznie aż tamten dostanie wpierdol? No właśnie

Ciekawi mnie to przekonanie, ta pewność że Putin tak bardzo marzy pójść dalej niż poza swoją strefę wpływów i pstryknąć kraj NATO. :)

Ani logiki, ani sensu, ani większych korzyści dla FR w tym nie dostrzegam.

 

I proszę mi tu nie wmawiać farmazonów, że ruska strefa wpływów kończy się na Odrze. Nawet za czasów PRL i UW tamta Polska miała w nim zupełnie inną pozycję niż pozostałe demoludy, szczególnie po 56 roku. Nie naginajmy historii pod bieżące potrzeby czy obsesje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedbadDobrze zmanipulowałeś, nie powiem, że nie. Rosja ma tyle głowic co x krajów za nimi razem!!! No, ale hola hola Panie... Jaka jest różnica tych głowic między USA a Rosja? Przecież poza tymi krajami nie ma dluuugo, dluuugo nikogo. 

Ty widzisz tylko, że Mają i cyferki duże. Zadaj sobie pytanie, ile z tego rzeczywiście się nadaje u nich - bo to nie są groszowe sprawy. USA to, że ma trochę mniej, to nie zdziwilbym się jeśli mogłaby użyć ich więcej. Czołgów też mają masę a ile szrotu... 

Co do wyposażenie jakie dostali. No, ale przecież to Ukry walczą a nie broń. Wsparcie dużo bardzo daje, ale gdyby nie postawa Ukrów to już by nie było nic do pomagania. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Wsparcie dużo bardzo daje, ale gdyby nie postawa Ukrów to już by nie było nic do pomagania. 

Kobiety wysyłają do Polszy i mogą spokojnie walczyć. Mają wszystko podane na tacy. Łaski nie robią, ze walczą. 

 

Szkoda, że Polska w 39 nie miała takiej pomocy. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, $Szarak$ napisał:

Ty widzisz tylko, że Mają i cyferki duże. Zadaj sobie pytanie, ile z tego rzeczywiście się nadaje u nich - bo to nie są groszowe sprawy. USA to, że ma trochę mniej, to nie zdziwilbym się jeśli mogłaby użyć ich więcej. Czołgów też mają masę a ile wzrostu

Szarak, a Ty co widzisz? 😉 Przecież tylko na ogólnodostępne dane możemy się przerzucać, a reszta to nasze domenimania oparte na słuchaniu mądrzejszych w temacie.

 

Ja też stwierdzam (zresztą tu napisałem nawet ostatnio) że defilady wojskowe na Placu Czerwonym zdają się być wydmuszka i festiwalem pychy. Ale na Ukrainie to Rosja przegrywa z NATO, a nie bandą nieśmiertelnych Ukrów.

 

Potencjał nuklearny Rosji mówi sam za siebie. Owszem widząc co dzieje się ze sprzętem Rosji na Ukrainie, można sobie gdybac że połowa systemów machiny atomowej może nie zadziałać, ale co jeślli akurat o tę  część arsenału dbają restrykcyjnie? W końcu to broń strategiczna.

 

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

Co do wyposażenie jakie dostali. No, ale przecież to Ukry walczą a nie broń. Wsparcie dużo bardzo daje, ale gdyby nie postawa Ukrów to już by nie było nic do pomagania

Nie neguję bitności Ukrów, ale weź postaw partyzantkę wyposażona w kałacha, parę granatów, ckm, a zołnierza wyposażonego w javelina, kamizele, noktowizję, kolimator, mającego dane wywiadowcze a na pierwszy ostrzał wysyłająych drony. No chyba nie da się z tym dyskutować.

 

Zresztą nawet war footage i doniesienia o sukcesach Ukraińców już w zajawkach pokazują sprzęt precyzyjny jako głównego niszczyciela kolumn pancernych wroga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Perun82 napisał:

i mogą spokojnie walczyć. Mają wszystko podane na tacy. Łaski nie robią, ze walczą.

No ale zawsze mogliby się poddać. Więc walczą, bo chcą, a nie dlatego, że muszą. Poza tym - dostają broń i dane wywiadowcze, bo jeżeli NATO zależy na wschodnim przyczółku, to powinno się jakoś zaangażować. Zatem to raczej NATO nie robi łaski, że pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedbadA no z tym już się zgodzę. Nawet, gdyby mieli część Arsenału niezdolną, no to dalej jest bardzo duża... 

Ukry mają dużo szczęścia z tym wyposażeniem. NATO robi wszystko co może, oprócz włączenia się w konflikt. 

Przecież najnowocześniejsze systemy USA  latają nad Polską granicą, Rumuńska, Morzem Czarnym i namierzają wojska Rosyjskie przekazując Ukrom. Ukry dosłownie wszystko wiedzą - łączność ogarniali  w razie W od 2014 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Ukry dosłownie wszystko wiedzą - łączność ogarniali  w razie W od 2014 roku. 

Przecież USA już od konfliktu w Donbasie operuje na Ukrainie. Przez 8 lat Ukraina i ich personel wojskowy dostał potężny handicap militarny. Dla nich ta wojna nie zaczęła się 24.02.2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.