Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Perun82 napisał:

Chyba jednak muszą:) Oni nie chcieli wojny na swoim terenie. 

No tak. :) Ale jak już napisałem - mogliby przecież walczyć mniej zaciekle, mniej skutecznie, a nawet oddawać się w niewolę. Co by nie mówić, Rosjanie to nie ISIS, zatem tymczasowa niewola mogłaby niejednemu chłopakowi ocalić tyłek. Ale ci jednak walczą, co znaczy, że zależy im na niepodległym* państwie.

 

* niepodległym wobec Rosji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że Rosjanie przed wybuchem wojny nie robil potajemnie na terenie Ukrainy magazynów paliw, żywności czy amunicji,  a tak musieli to wszystko przemieszczać spod granicy i Ukraina im to niszczyła, na pewno by to zmieniło losy wojny może byli zbyt pewni siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Ciekawi mnie to przekonanie, ta pewność że Putin tak bardzo marzy pójść dalej niż poza swoją strefę wpływów i pstryknąć kraj NATO. :)

Ani logiki, ani sensu, ani większych korzyści dla FR w tym nie dostrzegam.

Twierdzenia, że Polska będzie następna, to propaganda ukraińska. Prędzej następna będzie... Ukraina, czyli kolejny atak.

 

Rosja ma interesy i problemy w wielu rejonach świata, nam chętnie by przykopali, ale inne rzeczy są ważniejsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Strusprawa1 said:

Amerykanie nie ryzykowali, bo nie wiedzieli jakie jest morale Ukraińców i w wypadku przegranej wszystko przejęliby Rosjanie

 

Z tym ryzykiem to sprawa ciekawa. 

 

Jakoś to nie przeszkadzało im inwestować w armię Afganską gdzie każdy kto widział jakie mają morale to mówił że nic tego nie będzie. Że to pieniądze zmarnowane.  Wyposażali za grube miliardy Agańczyków, żeby ci poddali się Talibom w jeden dzień. 

 

To był blamaż USA. 

 

Gdyby zainwestowali tyle w Ukrainę, Ruskie nie przekroczyli by granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/24/2022 at 8:39 PM, RealLife said:

 

On 3/24/2022 at 8:39 PM, RealLife said:
On 3/24/2022 at 7:06 PM, SzatanK said:

To rząd Ukrainy powinien w pierwszej kolejności zapewnić swoim obywatelom schronienie na dużej części terenów nie objętych działaniami wojennymi

 

Jakie to są bzdury to aż oczy szczypią.

 

Od kiedy ukraiński rząd nie jest odpowiedzialny za obywateli Ukrainy?

A od kiedy Polski rząd jest odpowiedzialny za obywateli Ukrainy?

 

--

 

On 3/24/2022 at 8:39 PM, RealLife said:

Orban to sprzedawczyk.

 

Orban nie jest sprzedawczykiem tylko działa w interesie Węgier a nie w interesie obcych mocarstw, a to że czasem musi lawirować to zasługa tychże mocarstw a nie Węgier.

 

Orban: nie pozwolimy, by lewica wciągnęła nas w wojnę. Europa Środkowa jest tylko szachownicą dla mocarstw światowych.

 

Orban oburzony. „Ukraińcy proszą, byśmy całkowicie zatrzymali węgierską gospodarkę”

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morale faktycznie nie wysokie u Orków.

 

 

 

Tu z terenów Rosji, przy granicy z UKR.

 

 

 

 

12 minutes ago, wrotycz said:

Orban nie jest sprzedawczykiem tylko działa w interesie Węgier a nie w interesie obcych mocarstw, a to że czasem musi lawirować to zasługa tychże mocarstw a nie Węgier.

 

Będą jaja jak go z NATO wywalą a później Putin zrobi sobie z Węgier kolonię.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, RealLife said:

Gdyby zainwestowali tyle w Ukrainę, Ruskie nie przekroczyli by granicy. 

 

Przecież dokładnie to się stało. Bez pomocy USA Ukraina poddała by sie tak jak w 2014 Krym który zajęto bez wystrzału. Jeszcze przed wojną szły tam tak potężne transporty sprzętu że to wręcz absurdalne. Ponadto widać wyraźnie że Ukraińcy opierają swoje główne punkty oporu o duże miasta. Bronia się bardzo skutecznie, i nie wierzę że nie macza w tym ręki USA. Podejrzewam że w sztabach mają amerykanskich konsultantów, albo łaczą się przez sieć. Dane wywiadowcze tez pewnie dostają nie mówiąc już o nieoficjalnej pomocy jaka idzie. Ukraina to tak biedny kraj że masakra, a tam kazdy żołnierz ma nówka oporządzenie, kamizelki, torby zrzutowe na magazynki, goretexy, kabury udowe itd. itp. To nie jest przypadek a Ukraina sama tego nie dokonała że ma teraz tak wyposażonych żołnierzy. Nie miej złudzeń. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fury King 

Gwarantami bezpieczeństwa Ukrainy powinni być przede wszystkim stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ – między innymi Wielka Brytania i Chiny" - powiedział po rozmowach rosyjsko-ukraińskich w tureckim Stambule negocjator Dawyd Arachamija z Ukrainy. W dalszej kolejności wymienił także Turcję, Niemcy, Kanadę, Izrael oraz Polskę.

 

Więc nie tylko my. ;)

 

Wgl za kulisami są podobno prowadzone rozmowy na temat wspólnej obrony przeciwrakietowej - Niemiec i Pl. 

 

A tu taki film dodatkowy. 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy po raz kolejny zostali podzieleni. Tym razem rolę odgrywają kryteria językowe. Wszystko za sprawą nadgorliwego używania zwrotu „w Ukrainie” zamiast „na Ukrainie”. Zwolennicy pierwszej opcji nieustannie usiłują udowodnić, że to oni mają rację, a zamiana „na” na „w” to wyraz empatii i solidarności z Ukraińcami, a forma odwrotna „odbiera” im suwerenność. Głos w sprawie zabrał znany filolog.

Sztuczne wprowadzanie zmian językowych budzi w wielu Polakach w najlepszym razie opór. Do sprawy odniósł się znany filolog prof. Gościwit Malinowski.

 

„Zasada jest prosta – kraje i regiony bliskie nam historycznie i uczuciowo pojawiają się wyłącznie z przyimkiem «na», kraje i regiony dalsze z przyimkiem «w». Wyjątkiem jest kraj nam najbliższy «w (Wielko-, Mało-)Polsce» – napisał.

 

„Każdy kto mówi «w Ukrainie» nie tylko mówi jak kacap, używa rusycyzmu, ale do tego usuwa Ukrainę z serc i pamięci Polaków. Pojawiający się niekiedy argument, że mówiąc «w Ukrainie» podkreślamy, że chodzi o państwo, a nie o region (i do tego jeszcze region, do którego Polska zgłasza jakieś pretensje terytorialne) jest absurdalne, ponieważ w ten sam sposób określamy także państwo, które nigdy nie było regionem Polski, ani nawet Rzeczypospolitej – «na Węgrzech»” – dodał.

„Dlatego w przypadku Ukrainy i Węgier, jeśli chcemy podkreślić, że chodzi nam nie o kraj, a o dzisiejsze państwo, brakuje nam tego dookreślenia «republika», «królestwo», «księstwo», «cesarstwo», jakie mamy w innych nazwach. Dlatego musimy sobie sami je dopowiedzieć i pisać małą literą, bo to nie jest część nazwy państwa, a więc:

– na Ukrainie ale w państwie Ukraina

– na Węgrzech ale w państwie Węgry

 

A poza tym:

Putin mówi „w Ukrainie” („в Украине”). Nie mów jak Putin!”.

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Perun82 napisał:

Jak ma się jedno do drugiego? Skoro nie mogą dać sobie rady z Ukrainą to jak do nas wejdą? 

No dobre pytanie. Jednak nie zmienia faktu, że mieli to w planach. To, że ich armia okazała się 1/10  tego, co pokazywali to inna kwestia. 

 

18 godzin temu, Proffesor napisał:

Wez mnie kurwa nie rozsmieszaj.

Bo co tak ci w telewizji powiedzieli, ze narod ukrainski walczy za nas? to fajnie , jedz im juz pomoz teraz.

Jasne,ze jestesmy nastepni, bo to jest ustawka, sam sie poplacz jak juz bedziesz w kamaszach z bezslinosci.

Ja nie mam zludzen , ale niedobrze mi sie robi od tej jebanej propgandy, ze jak ukraina wygra z rosja to wszyscy kurwa ocaleja caly swiat normalnie zbawi, no nie kurwa nie wygra i nikogo nie zbawi jej celem jest wciagniecie jak najwkszej ilosci panstw w to szambo, a nie jakas kurwa obrona slpecu.

I wlasnie to robia miedzy innimi takimi debilnymi filamami.

 

Nie wiem skad pewnosc ,ze jak dwoch kolesi rozwaze swoj problem miedzy soba to jeden pojdzie napirdalac koljnego, no naprawde masz bardzo uboga wyobraznie nie wspominajac o mozliwosciach anlitycznych i logicznego myslenia.

No,ale tak to jest jak sie ma telewizor zamiast mozgu.

Nie odpisuj z laski swojej.

 

To wlasnie dla takich matolow kierowana jest porpagadna, jak widac dziala.

Nie, nie z telewizji. Telewizji nie mam i nie oglądam. Widzę ukazał się jaśnie oświecony "włącz myślenie", który myśli to, co powiedzą mu na kanałach na youtube z dziwnymi finansowaniami w stylu Pana Niktiego. 

Wszystko jest ustawką, wszystkie wojny, wszystkie rewolucje... Srogie piguły widzę. 

Przecież k/rwa Ławrow wskazał, że żądają od Amerykanów poszerzenia swojej strefy wpływów do Odry - trzeba być kompletnym idiotą, aby nie rozumieć co to dla nas oznacza. Właśnie o to chodzi, że pójdzie napierdalać kolejnego. Ty masz problem z logicznym myśleniem i opierasz się na myśleniu życzeniowym, że "Rosja taka nie jest", "Wybawi nas od zgniłego zachodu", albo "to wszystko ukraińska propaganda". Ja pi/rdolę. 

Ty zacznij myśleć samodzielnie, bo wszystkich, którzy się z Tobą nie zgadzają z góry określasz jako "niemyślących samodzielnie", "ogłupionych propagandą" NIE DAJĄC OD SIEBIE ŻADNYCH LOGICZNYCH ARGUMENTÓW.

Kto tu jest matołem w takim razie?

17 godzin temu, Redbad napisał:

Ale to nic, bo przecież Duch Kijowa starym MiGiem strąca jeden za drugim ruskie samoloty, a babcie słoikami kiszonych trafiają drony wroga 😂

 

Litości kurwa mości stratedzy, owszem Rosja doznaje ciężkich strat, ale to nie przez szable kozaków zaporoskich i ducha walki.

 

Przecież z całą stanowczością dowodzicie, że Ukraina wyłącznie sama rżnie Moskali, a Rosją to jedna wielka wydmuszka militarna, to skąd ten strach???

Gdyby naprawdę Rosja miała to, co pokazywała na paradach (a ma), to powinna już dawno wygrać. 
Wojna tak by nie przebiegała gdyby nie morale Ukraińców i ich chrzest bojowy w Donbasie. Nieważne ile mają broni (na pewno mniej od Rosjan w sumie) - ważne kto nimi steruje. 

W Czernihowie jedna brygada broni miasta będąc okrążona. W Mariupolu od 3 tygodniu jest oblegane miasto i obrońcy walczą do śmierci. Nie mówiąc już o Iziumie, Siewierodoniecku czy Irpieniu. 

 

Strach wynikał ze statystyk. Okazało się, że Rosja musi jednak pozostawiać znaczą część wojsk na swoim ogromnym terytorium, aby od tyłu nikt im nie wszedł. 

Teraz wielcy fani Rosji mają dyzonans poznawczy jak bardzo pokazać, że Ukraina jest przez zachód potężna, a oni mają tyle broni, że nie muszą nic walczyć. Naprawdę, parodia jakaś z tym wyparciem ze świadomości, że wielka Rasija okazała się skorumpowanym państwem z kartonu (nie twierdzę, że Ukraina nie jest skorumpowana, ale tutaj mieli nacisk na militaria, aby było co trzeba). 

17 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ciekawi mnie to przekonanie, ta pewność że Putin tak bardzo marzy pójść dalej niż poza swoją strefę wpływów i pstryknąć kraj NATO. :)

Ani logiki, ani sensu, ani większych korzyści dla FR w tym nie dostrzegam.

 

I proszę mi tu nie wmawiać farmazonów, że ruska strefa wpływów kończy się na Odrze. Nawet za czasów PRL i UW tamta Polska miała w nim zupełnie inną pozycję niż pozostałe demoludy, szczególnie po 56 roku. Nie naginajmy historii pod bieżące potrzeby czy obsesje.

"Hehe nie rozumiem. Jak to możliwe? Po co mieli to robić? xDD No debile no"
Przecież o to chodzi, żeby Rosjanie mieli wpływ na tutejsze spółki. Taki współczesny gospodarczy podbój. By owoce naszej pracy szły do nich. 

No tak, ja sobie to wymyśliłem. xD
https://www.pism.pl/publikacje/rosyjskie-zadania-gwarancji-bezpieczenstwa-wobec-usa-i-nato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Przecież o to chodzi, żeby Rosjanie mieli wpływ na tutejsze spółki. Taki współczesny gospodarczy podbój. By owoce naszej pracy szły do nich. 

By mieć wpływ na spółki to jak rozumiem wojny trzeba, nie wystarczy obecność w akcjonariacie? : ) Legalna, powiększana w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Strusprawa1 napisał:

opierasz się na myśleniu życzeniowym, że "Rosja taka nie jest", "Wybawi nas od zgniłego zachodu", albo "to wszystko ukraińska propaganda". Ja pi/rdolę. 

No chyba mnie nie zrozumiales mimo staran widze.

Ja twierdze, ze ruscy owszem dalej pokusza sie o wyprawe do Poslki i zaczna ja z hukiem zanim tu sie wogole pojawia, kilka rakiet etc.

Co nie zmienia w zaden sposob iz jest to ustawka i srogie piguly tu nie sa potrzebne wystarczy myslec i wyciagac logiczne wnioski,niekoniecznie z filmow z oltymi napisami czy telewzji , bo wiesz istnieje cos takiego jak myslenie samodzielne ,anliza i wyciagnie wnioskow na postawie roznych materialow.

 

Co do zasady jesli jest konflikt pomiedzy dwoma osobnikami nie wazne niech bedzie dwoch anonimow na ulicy to to jest ich konflikt, ty nawet nie musisz wiedziec o co on jest i oni ten konflikt moga rozwiazac dowlnie , napierdalajac sie lub rozmawiajac i ustalajac cokowlwiek miedzy soba i takich sytuacji na Swieci ejest tyle ilu ludzi i one nie maja wplywu na ciebie. Rozumiesz? konflikt twojego sasiada z tesciem Ciebie nie dotyczy, owszem moze cie dotyczyc, jesli wejdziesz im na chate i bedziesz sie wpierdalal owszem z duzym prawdopodobienstwem dostaniesz wpierdol mozliwe,ze od obu , a oni majac wpsolnego wroga - ciebie moze nawet zapomna o sowim konflikcie bo juz sobie ulza na tobie.

 

Zreszta nie wazne ty wiesz swoje ja swoje i w obu wypadkach obaj widzimy ,ze jestesmy w koljce nastepni, co prawda ty uwazasz,ze jesli ukr wygra z ruskimi , to nie jestesmy:) no dobrze niech ci bedzie, bardzo bym chcial zeby tak bylo,ale jestem realista wbrew temu co sadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuska szkoła organizuje randkę w ciemno dla Ukrainek, z Afrykańczykami

kiedy ich koledzy z klas mają zakaz opuszczania kraju, są bez dostępu do broni, giną z głodu, śpią pod gołym niebem, umierają.
 
W tym samym czasie ich koleżanki biorą udział w randkach z imigrantami organizowanymi przez francuskie szkoły.
 
 
ukr-1024x764.jpg

To zdjęcie które opublikowała szkoła na swoim fanpage z komentarzem.

Accueil des ukrainies du sur le dispositif. Les garacons africanes et les filles ukrainiennes ont fait connaissance a la facon "speed dating"


Witamy ukraińskie dziewczyny na zabawie. Afrykańscy chłopcy i ukraińskie dziewczyny poznali się w formie "speed datingu".

- Speed dating (ang. „szybkie randki”) – metoda zawierania kontaktów międzyludzkich o charakterze miłosnym, polegająca na sesjach krótkich rozmów (limitowanych czasowo przez organizatora) i selekcji przez uczestników osób, z którymi chcieliby skontaktować się poza sesją.

Jeżeli nie wierzysz że to prawda, bo usunęli zdjęcie kiedy ludzie zaczęli to powielać i z tego szydzić, (masz setki stron i profili które to udostępniły dalej). Napisz do nich do kancelarii czy to fake czy nie.

 

:D

 

Aż chce się walczyć :D:D:D

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 1
  • Haha 5
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Martius777 napisał:

Francuska szkoła organizuje randkę w ciemno dla Ukrainek, z Afrykańczykami

https://www.fdesouche.com/2022/03/29/quand-leducation-nationale-doit-composer-avec-larrivee-des-jeunes-ukrainiennes/

 

 
ukr-1024x764.jpg

To zdjęcie które opublikowała szkoła na swoim fanpage z komentarzem.

Accueil des ukrainies du sur le dispositif. Les garacons africanes et les filles ukrainiennes ont fait connaissance a la facon "speed dating"


Witamy ukraińskie dziewczyny na zabawie. Afrykańscy chłopcy i ukraińskie dziewczyny poznali się w formie "speed datingu".

 

Pierwszy raz nie wiem, jak skomentować - odczuwam coś pomiędzy "to było do przewidzenia" a "ja pierdolę".

To oczywiste, że musiało do tego dojść - sparowanie dziewczyny ze wschodniej Europy z czarnym jest wysoce pożądane. Właściwie to francuskie postępowe ngosy powinny wysłać swoje delegacje na granicę pol-ukr, aby tam dokonywano wstępnej selekcji płodnych paszynek.

Oni już się nawet nie czają.

 

I czy nie pisałem o tym już kilka miesięcy temu? Mężczyźni na wojnę, na przemiał, kobiety - na eksport, do rozpłodu. A z Ukrainy wyjechało ponad milion kobiet w wieku rozpłodowym. Póki co, tylko kilkaset tysięcy ma realną szansę przyjąć murzyńskie nasienie, ale i w tej kwestii poczyniono już pewne działania:

https://nczas.com/2022/03/30/ue-kombinuje-jak-nam-zabrac-ukraincow/

Cytat

komisarz Ylva Johansson uznała, że konieczne jest „zachęcenie” uchodźców z Ukrainy do wyjazdu do innych krajów UE.

Johansson powiedziała, że należy „zachęcać” uchodźców z Ukrainy do wyjazdów do krajów UE. Według Komisji Europejskiej z 3,8 mln osób, które uciekły przed rosyjską ofensywą na Ukrainie, 1,5 mln przebywa obecnie w Polsce.

 

Ważne jest zachęcanie uchodźców do wyjazdu z Polski i organizowanie wyjazdów także do innych państw członkowskich, w przeciwnym razie sytuacja nie będzie możliwa do utrzymania” – ostrzegła komisarz do spraw wewnętrznych.

Zauważyła, że „większość uchodźców chce pozostać w Polsce”. Dlatego jej zdaniem konieczne jest, by inne państwa członkowskie „aktywnie informowały tych uchodźców, że będą mogli mieć takie same prawa w innych państwach członkowskich”.

Wszystko zaczyna się logicznie zazębiać. Ukraina wyręcza NATO w łojeniu ruskich, a kraj wyludnia się z płodnych kobiet, które zachodnia Europa chętnie by sobie przygruchała. A na miejscu - "speed dating" z negroidami.

"a nie mówiłem?". To nie jest przypadek.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał:

@zychuNo cóż z tego. Bardzo powątpiewam w to, że Ukry stąd zaczną się masowo wyprowadzać na zachód.

 

Zależy jak eurokomuchy podejdą do problemu. Jeżeli będą zdeterminowani, to zainwestują. Negroidów i brązetek jest u nich w opór, więc na milion płodnych paszynek mogą się połakomić (eurokomuchy, ale negroidy też). :)

 

@Anonim84

Cytat

u nas jest ich dużo, podobna kultura język, i jest im tu dobrze.

Na razie. Być może Polska przewidziana jest jako swoisty hub dla wschodnioeuropejek. Nie wiemy, jak będzie żyło się w tym kraju za 2-3 lata (tzn. ja się domyślam, a do tego nie trzeba wybitnego intelektu). Wytrawni gracze są cierpliwi.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@zychuNo cóż z tego. Bardzo powątpiewam w to, że Ukry stąd zaczną się masowo wyprowadzać na zachód.

 

 

Nie oddamy nawet guzika z płaszczów naszych Paszynek. Oni nie są wcale chętni, siłą ich nie wezmą. Do Szwecji nie mogli zebrać 100 osób chętnych na wyjazd: https://www.tvp.info/59303996/ukraincy-nie-chca-do-szwecji-obawiaja-sie-osiedlac

 

Pewnie się nasłuchali Kaczora o strefach "No go". ;) Wiedzą, co się dzieje w zachodnich krajach, poza tym u nas jest ich dużo, podobna kultura język, i jest im tu dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuCzy ja wiem. Niby by mogli, ale już bardzo dużo wjechało i tu znalazło jakieś mieszkania itd... nie wiem czy będzie im się chciało nagle stąd po takim czasie wynosić dalej. Mogli działać na samym początku no a teraz te największa fala przeszła i masa w Pl została. 

@zychu @Anonim84 W ogóle ostatnio dziwne słuchy mnie dochodzą i się w sumie zdziwiłem. Kilku Polaków którzy wstąpili do Legi, miało wstąpić do pułku Azow - i w sumie bardzo zdziwko mocno. Oczywiście też chcieli dołączyć jacyś instragramowe chłopaki, którzy poszli do Legii nie wiedząc, jak tam grubo jest ogólnie na Ukrainie a do Azowa wrot sobie nie otworzyli. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.