Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Vishkah said:

Przymusowa rusyfikacja? Wywózki? Wypędzenia? Czytałeś artykuł który sam wrzuciłeś?

 

Myślę, że czytał, dlatego wrzucił. Taki sarkazm. Rosjanie wywieźli ich "wgłąb" Rosji pi czym puścili wolno, żeby mogli sobie pojechać do Estonii. Rozumiem, że ten "wgłąb" był blisko Estonii...

 

Zupełnie jak Ci "ruscy" torturujący Irakijczyków i innych w amerykańskich bazach na bliskim wschodzie i w Polsce.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Rosjanie chcą utrzymać część wschodniej Ukrainy, to oczywiste jest, że będą musieli dokonać podmianki ludności - czyli np. wywieźć Ukraińców do Rosji (lub wypędzić ich na zachód), a w ich miejsce nawieźć swoich. To nie jest dla nich nic nowego.

Rozdzielanie dzieci (podlegających leczeniu) od rodziców jest dziwną praktyką - jeżeli towarzyszy temu pozbawianie ich ukraińskich dokumentów, to mam podstawy, aby zakładać najgorsze. Oczywiście dopuszczam też możliwość, że wszystko zostało zmyślone lub "przeinterpretowane medialnie".

 

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są zjebani z tymi wojnami. Czy naprawdę jeszcze im nie zbrzydły wojny, zabijanie, krew, bieda, ruina, cofanie się w rozwoju, bieda umysłowa, strach, głód? No i urwane kończyny, zgwałcenie i inne takie?

 

Cała historia ludzkości to historia wojen.

 

Ile razy ludzkość ma powtarzać błędy aby wbiła sobie do głowy, że wojny to najgorszy wynalazek i powinny odejść do lamusa/muzeum?

 

Ta wojna na Ukrainie to jest niemal nic jak poczyta się o wojnach religijnych - to dopiero one są okropne i 200% gorsze bo "walczy się" o dusze.

 

Wkurza mnie to, że Rosjanie nie zamknęli sadystę w wariatkowie od razu jak wydał rozkaz napaści.

 

Co mają ludzie w głowach co nie umieją powiedzieć NIE wojnie i posłusznie zabijają ludzi?

Edytowane przez Martius777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie. Obeznanych z historią. 

Bo mój brat Reznikow powiedział:

"Trudno nawet zakwalifikować je jako terroryzm czy przestępczość. Są esencją, naturą tych szalonych rzeźników, którzy najechali naszą ziemię. To właśnie robili w przeszłości żołnierze SS."

 

Jemu chodzi o ss galizien ? I metody stosowane przez ss galizien ? 

Bo sie gubię o które ss chodzi? 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martius777 napisał:

Wkurza mnie to, że Rosjanie nie zamknęli sadystę w wariatkowie od razu jak wydał rozkaz napaści.

Bo Putin jest wodzem na miarę Rosji. Gdyby im tak naprawdę nie odpowiadał to by go 10 lat temu obalili.

clik clik

 

Narracja "Putin zły, Putin szalony" to życzenia "zachodu" żeby szybko wrócić do tego co było... i dalej kręcić lody z jakimś nowym ruskim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martius777 napisał:

Ludzie są zjebani z tymi wojnami. Czy naprawdę jeszcze im nie zbrzydły wojny, zabijanie, krew, bieda, ruina, cofanie się w rozwoju, bieda umysłowa, strach, głód? No i urwane kończyny, zgwałcenie i inne takie?

 

Cała historia ludzkości to historia wojen.

 

Ile razy ludzkość ma powtarzać błędy aby wbiła sobie do głowy, że wojny to najgorszy wynalazek i powinny odejść do lamusa/muzeum?

 

Ta wojna na Ukrainie to jest niemal nic jak poczyta się o wojnach religijnych - to dopiero one są okropne i 200% gorsze bo "walczy się" o dusze.

 

Wkurza mnie to, że Rosjanie nie zamknęli sadystę w wariatkowie od razu jak wydał rozkaz napaści.

 

Co mają ludzie w głowach co nie umieją powiedzieć NIE wojnie i posłusznie zabijają ludzi?

Też tak myślałem. Wojna? Relikt przeszłości... Popatrz co dał okres bez wojny, a nie oszukujmy się, jest to tylko wojna między dwoma państwami, nie ma nic do wojny światowej itd. 

 

Niestety większość ludzi, zaczyna myśleć logicznie tylko wtedy gdy są jakieś kłopoty. Gdy jest dobrze - na wszystko wywalone. Kredyt? Biorę. Praca? Nudzi mnie, nie chce mi się itd ale chodzę. 

 

Problemy sprawiają że doceniamy to co mamy, albo dążymy do tego czego nie mamy. Nikt mi tutaj na forum nie wmówi, że nagle wstał rano, wyszedł z matrixa i zaczął myśleć. Każdy miał swoje większe lub mniejsze upadki. 

 

Co jakby to porównać do całego gatunku ludzkiego? Kiedy ludzie się zatrzymują i zaczynają myśleć, a co za tym idzie rozwijają się? Wojna, pandemie (te prawdziwe), kataklizmy przyrodnicze itd. 

 

Ja w życiu, zazwyczaj oczywiście w czasie jakichś porażek, mówię sobie, że to wszystko jest po coś, nawet jeśli tego teraz nie widzę. To pozwala mi docenić, zastanowić się i rozwijać. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Ludzie są zjebani z tymi wojnami. Czy naprawdę jeszcze im nie zbrzydły wojny, zabijanie, krew, bieda, ruina, cofanie się w rozwoju, bieda umysłowa, strach, głód? No i urwane kończyny, zgwałcenie i inne takie?

 

Cała historia ludzkości to historia wojen.

 

Ile razy ludzkość ma powtarzać błędy aby wbiła sobie do głowy, że wojny to najgorszy wynalazek i powinny odejść do lamusa/muzeum?

 

Ta wojna na Ukrainie to jest niemal nic jak poczyta się o wojnach religijnych - to dopiero one są okropne i 200% gorsze bo "walczy się" o dusze.

 

Wkurza mnie to, że Rosjanie nie zamknęli sadystę w wariatkowie od razu jak wydał rozkaz napaści.

 

Co mają ludzie w głowach co nie umieją powiedzieć NIE wojnie i posłusznie zabijają ludzi?

 

Niestety , ale w Rosji sporo ludzi ma tak sprane mózgi ,że popiera Putina.  Inaczej jest ponoć na Białorusi , gdzie Łukaszenka ma bardzo słabe poparcie wśród społeczeństwa. Tak naprawdę jego władzę utrzymuje tylko wojsko.  

W Rosji musiałby do władzy dojść ktoś kto nie ma nic wspólnego z ustrojem jaki panował  w ZSRR. Jak tam będą dochodzić do władzy ludzie z FSB , które jest tak naprawdę przedłużeniem KGB pod inną nazwą to nic w tym kraju się nie zmieni. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Martius777 said:

Ludzie są zjebani z tymi wojnami. Czy naprawdę jeszcze im nie zbrzydły wojny, zabijanie, krew, bieda, ruina, cofanie się w rozwoju, bieda umysłowa, strach, głód? No i urwane kończyny, zgwałcenie i inne takie?

 

Cała historia ludzkości to historia wojen.

 

Ile razy ludzkość ma powtarzać błędy aby wbiła sobie do głowy, że wojny to najgorszy wynalazek i powinny odejść do lamusa/muzeum?

 

Ta wojna na Ukrainie to jest niemal nic jak poczyta się o wojnach religijnych - to dopiero one są okropne i 200% gorsze bo "walczy się" o dusze.

 

Wkurza mnie to, że Rosjanie nie zamknęli sadystę w wariatkowie od razu jak wydał rozkaz napaści.

 

Co mają ludzie w głowach co nie umieją powiedzieć NIE wojnie i posłusznie zabijają ludzi?

 

Widzisz. Problemem jest to że tak naprawdę jestesmy po prostu zwierzętami. Niby główki mniej lub bardziej pracują ale przytłaczającą większością ludzi kierują instynkty i nie ma znaczenia na jakiej społecznej pozycji jesteś. Tak po prsotu jest. Nasi rządzący mają nas po prostu za bydło. Gotowi sa pociągnąć takie sznurki jakie trzeba żeby taką wojnę rozpętać. Covidem wzmocnili strach, a od strachu już tylko krok do agresji i nienawiści, a nienawiśc łatwo rozpalić wojną. "Wojna zmienia perspektywę w 5 minut". To czego chcą ludzie przestaje mieć znaczenie kiedy te rzesze młokosów 20 letnich chwytają za karabin myślac że bedą przeżywać cudowna przygodę a pójdą masami do maszynki do mięsa.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

Widzisz. Problemem jest to że tak naprawdę jestesmy po prostu zwierzętami.

W punkt. A cały czas niektórzy odkrywają ową prawdę na nowo. owe forum również powstało przez zwierzęcy instynkt. 

 

Za dużo zachodniej strefy komfortu, która zabije instynkt przetrwania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Perun82 said:

W punkt. A cały czas niektórzy odkrywają ową prawdę na nowo. owe forum również powstało przez zwierzęcy instynkt. 

 

Fakt. Prawdopodobnie powstało przez zwierzęcy instynkt, ale jest też miejscem w którym moim zdaniem jest miejsce na godność i szacunek dla siebie i innych nawet jeśli czasem się nie zgadzamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście jak wyglądają ci koleżkowcy którzy odpowiadają za urządzenie sobie safarii na ludzi w Buczy.
No, na pewno nie tak jak na zdjęciu wrzuconym powyżej. To mołodcy ze wsi Kniazie-Wołkońskie w kraju chabarowskim (kraj chabarowski to mniej więcej tam, skąd Janek Kos przywiózł Szarika i nóż powstańca styczniowego z grawerą). Prawdziwi kurwa Słowianie.



 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Personal Best napisał:

Nie wiem czy widzieliście jak wyglądają ci koleżkowcy którzy odpowiadają za urządzenie sobie safarii na ludzi w Buczy.
No, na pewno nie tak jak na zdjęciu wrzuconym powyżej. To mołodcy ze wsi Kniazie-Wołkońskie w kraju chabarowskim (kraj chabarowski to mniej więcej tam, skąd Janek Kos przywiózł Szarika i nóż powstańca styczniowego z grawerą). Prawdziwi kurwa Słowianie.



 

A skąd wiesz czy oni robią sobie polowanie? Ta "operacja specjalna" już wiele razy udoeidniła, że prawdą jest tylko to, co zobaczysz na żywo. Przekazy medialne są pożal się Boże zlepkiem propagandy z jednej jak i z drugiej strony. 

 

Mnie bezpośrednio nie interesuje wojna. Jest jak jest. Silniejszy, walczy ze "słabszym". Kto ma zarobić ten zarobi, kto ma stracić ten straci. Nie odemnie to zależy. Pośrednio dotyka to mnie przez chore ceny ropy itd. Jednak też na to wpływu nie mam bezpośrednio. Pośrednio mam - zamiast samochodem wolę rowerem... 

 

Niech mi zapłacą to też pójdę do tv i będę mówił jako Putin to świnia i że muszą być sankcje i dzięki temu zyskamy... A kto zyska? Hehe 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthew88 W takich sytuacjach lubię powtarzać: Byłeś tam? Widziałeś to? Nagrałeś coś tam? Jeśli nie to czy masz chociaż kogoś zaufanego ,który tam był? 
Jeśli nie to jesteś ZMUSZONY uwierzyć, że było tak jak ktoś Ci to przedstawia. Większość ludzi nie chce myśleć logicznie, woli uwierzyć ,że to co im się prezentuje to prawda. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, mpawel5 said:

Nie twierdzę, że wszystko co pokazują to propaganda, ale dwa lata temu też trupy wywożono z Bergamo i trumny ofiar covida leżały w kościołach. Także ten.... 

 

Nie wszystkie zdjęcia z Buczy sa prawdziwe, i nie wszystkie sa fałszywe. Po prostu coś się tam stało, i Ukraińcy to wykorzystują do nakręcenia historyjki o masowej rzezi. 

 

Prawdopodobnie zginęło tam wielu cywili podczas zwykłych działan wojennych. Kto wie może miała tam miejsce jakas masakra, może celowo może przez przypadek.Tak jak pisze @TruthInPlainSight nie wiemy co tam się dzieje. Obydwie strony są zaangażowane w okłamywanie swoich obywateli a kraje NATO zachowują się niemal jakby były stroną konfliktu (a przecież nie toczymy wojny z Rosją - poza swoistego rodzaju zimną wojną głównie na tle gospodarczym). Widać gołym okiem ile u nas nakręcania emocji i propagandy. Wystarczy posłuchać tego co mówią u nas w mediach (jak te propozycje Skrzypczaka żeby upomnieć się o Kaliningrad xD). Coś nie samowitego xD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Personal Best napisał:

Nie wiem czy widzieliście jak wyglądają ci koleżkowcy którzy odpowiadają za urządzenie sobie safarii na ludzi w Buczy.

 

Czy cokolwiek zmieniło się w ruskiej armii na przestrzeni kilkuset lat?

 

-chlanie*;

-brak dyscypliny;

-bylejakość;

-wojna = wyprawa po łupy;

-brak poszanowania dla życia własnego i czyjegoś;

 

 

Anegdotka: w 1944 ruscy 'wyzwolili' jakieś miasto na Ukrainie, którego nazwy już nie pamiętam. Zastali tam cysterny ze spirytusem. Dalej chyba nie muszę pisać co się działo.

 

 

1 minutę temu, Trevor napisał:

Nie wszystkie zdjęcia z Buczy sa prawdziwe, i nie wszystkie sa fałszywe. Po prostu coś się tam stało, i Ukraińcy to wykorzystują do nakręcenia historyjki o masowej rzezi. 

 

I Ukraińcy robią to bardzo dobrze. 

 

Czy Ruscy strzelali do cywilów? Nie potrzebuję dowodów, żeby napisać: tak.

 

Dlaczego?

Bo są pijani, sfrustrowani i przerażeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.