Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, $Szarak$ said:

Będzie coraz brutalnej a to coraz gorzej dla Rosji. Czym filmy będą brutalniejsze i dłużej będzie to trwało tym cięższe sankcje gospodarcze. Zachód jest wstanie zniszczyć Rosję gospodarczo. 

Zniszczenie Rosyjskiej gospodarki to konieczność. Najcięższe sankcje gospodarcze jeszcze nie zostały nałożone. 

Chodź dzisiaj już kolejny pakiecik ma polecieć. 

 

Te sankcje bolą bardziej nas niż ich. U nas widać postepującą inflację i biedę. Spójrz na ceny czegokolwiek. Jest dużo drożej. Transport drożeje surowce drożeją a najlepsze jeszcze przed nami bo na jesień beda ustalane ceny płodów rolnych po żniwach (info od kolegi rolnika) i wtedy jak jebną ceny żywności to sie nie pozbieramy. Sankcje tylko przyspieszają ten proces. Z powodu sankcji Rosjanie zdecydowali o przejściu na rozliczanie za ropę w rublach. To uderzy w petrodolara. Już teraz widać na całym zachodzie galopującą inflację. Biorąc pod uwagę GIGANTYCZNY dodruk pieniądza w USA mamy gwarantowany wielki kryzys na jesień tego roku. To u nas bedzie bieda i to dlatego zachód prze do wojny z Rosją - bo nie ma innego wyjścia a nie że komukolwiek zależy na Ukraińcach. 

 

Polaków w 1939 r. wszyscy mieli w dupie "nie będizemy umierać za Gdańsk" a teraz niby im zależy? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Dlatego mają wysłać zespół niezależnych osób które to sobie zbadają. Myślę, że z udowodnieniem zbrodnii wojennych problemu nie będzie. 

 

To pokazuje jaką mają siłę media. Gdyby nagle pokazywano jeszcze gorsze filmy w tv, to ludzie by się z bombardowania Moskwy cieszyli. Ja nie lubię ruskich od zawsze a nie od czasu wybuchu wojny. 

Zrobiłem sobie test ostatnio i koledze który brzydzi się przemocą, pokazałem filmy z Ukrainy, jak dzieci są zabite. Wtedy widziałem w jego oczach, że sam by zabijał za to każdego rosjanina a nie tych którzy to zrobili. Jeśli Ukry dostaną się jakoś na Krym, to nie zazdroszczę ;) .

 

 

@Trevor No ja bym się nie zgodził z tym co piszesz. U nas gospodarka jest ruiną przez nasz rząd a nie przez sankcje które nakładamy na Rosję i przez samą wojnę. Oczywiście wojna ma też wpływ, ale to nie przez nią jest, aż tak gówniane. Wojna jest teraz idealnym argumentem żeby wytłumaczyć swoją nieudolność. 

Wszystko zrzuca na wojnę. Ceny mieszkań, żywności = wszystko wina Putina i wojny. 

Kolejna kwestia to rubelek. Już kraje zachodnie w tym Niemcy i Francja na to się nie zgodzili i dalej płacą tak samo. 

 

Taka różnica, że u nich ludzie znoszą dużą naprawdę biedę całkiem nieźle a my ją znosimy ciężko. Oni są przyzwyczajeni do sankcji na okrągło. Ile to już na ruskich sankcji było... Odbije się to na nich. Te sankcje aktualne jeśli będą długo trwać i będą kolejne to bardzo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, $Szarak$ said:

No ja bym się nie zgodził z tym co piszesz. U nas gospodarka jest ruiną przez nasz rząd a nie przez sankcje które nakładamy na Rosję i przez samą wojnę. Oczywiście wojna ma też wpływ, ale to nie przez nią jest, aż tak gówniane. Wojna jest teraz idealnym argumentem żeby wytłumaczyć swoją nieudolność. 

Wszystko zrzuca na wojnę. Ceny mieszkań, żywności = wszystko wina Putina i wojny. 

 

No ale gdzie ja napisałem że tak nie jest. Sankcje tylko to zaostrzyły tak samo jak wojna. Upadek gospodarczy krajów zachodu to wina zakredytowania. Tak jak mówił Morawiecki w Sowa i Przyjaciele. 

 

6 hours ago, $Szarak$ said:

Kolejna kwestia to rubelek. Już kraje zachodnie w tym Niemcy i Francja na to się nie zgodzili i dalej płacą tak samo. 

 

To rozumiem że sankcje nie działają w takim razie.

 

6 hours ago, $Szarak$ said:

Taka różnica, że u nich ludzie znoszą dużą naprawdę biedę całkiem nieźle a my ją znosimy ciężko. Oni są przyzwyczajeni do sankcji na okrągło. Ile to już na ruskich sankcji było... Odbije się to na nich. Te sankcje aktualne jeśli będą długo trwać i będą kolejne to bardzo. 

 

Rosjanie przeboleją te sankcje. Do pewnych braków się przyzwyczają, a z pewnymi sobie dadzą radę. Po pierwszych sankcjach w 2014 roku wiele gałęzi wytwórczości dało sobie radę i pootwierały się rodzime biznesy które wypełniły lukę. Oczywiście nie wszystko dadzą radę ogarnąć choćby z powodu pewnego zacofania technologicznego. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, wrotycz said:

Dopóki nie jest to potwierdzone przez niezależne źródła to nie jest to warte papieru, na którym to jest wydrukowane.

Ależ jest już potwierdzone przez niezależne źródło, najbardziej wiarygodne.

Przez Kreml.

 

Może niektórzy bracia są zbyt młodzi, żeby to wiedzieć, ale jest taka stara sowiecka zasada: jeśli Kreml czemuś zaprzeczył, to znaczy, że to prawda.

Kreml zaprzeczył, żeby Bucza była sprawką Rosjan, więc na 100% to jest ich dzieło.

Co więcej, ich propaganda histerycznie zaczęła pierdolić głupoty o tym, że Ukraińcy szykują kolejne "prowokacje" w miejscowościach odbitych od Rosjan - a więc doskonale wiedzą, że w innych wiochach są po nich takie same ślady "wyzwolenia".

 

Rosjanie od dawien dawna mają taką samą metodę prowadzenia wojny wszędzie, więc nie bardzo rozumiem skąd się tu bierze to dziecinnie naiwne założenie, że tym razem rosyjska armia nagle i z niepojętych przyczyn zaczęła się zachowywać jak cywilizowani ludzie. Taktyka ruskich zawsze nastawiana była na terroryzowanie i okradanie ludności cywilnej, bo z cywilami się łatwiej walczy niż z regularnym wojskiem. Poza tym jak masz kiepsko traktowane i kiepsko wyposażone oraz zaprowiantowane wojsko z niskim morale, to zezwolenie mu na to, żeby się wyżyło i obłowiło na cywilach jest standardową taktyką. Taka niepisana umowa społeczna. "Może jesteśmy chujowym dowództwem, ale przynajmniej możecie sobie na tej wojnie poszaleć, poruchać i przywieźć zdobyczne fanty".

 

EDIT:

Nie zdziwiłbym się, gdyby zresztą pozostawienie oczywistych śladów mordów na cywilnej ludności było celowym działaniem ze strony Ruskich. Z wojny się zrobiła im typowa kacapska chujnia, więc jedyna szansa na wyjście z twarzą to zastraszenie Ukraińców na tyle, żeby się zgodzili na JAKIŚ pokój, byleby zapobiec kolejnym rzeziom na swoich rodzinach. Plus dzięki wywołaniu furii wśród wojska ukraińskiego mają dodatkową motywację dla swoich żołnierzy ("no teraz Iwan nie możesz już dać ciała, bo jak się poddacie, to Ukraińce was żywcem obedrą ze skóry"). Same korzyści, jeśli ma się mental psychopaty.

 

Edytowane przez Sundance Kid
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami myśli mi przelatują czy ta wojna to też nie jest jakąś większą ustawka globalną pod coś jak covid. Coś tym chcą więcej ugrać. A to ropa podrożeje do takich rozmiarów że w końcu te elektryki bardziej ludzie będą kupować, porobią takie zakazy wiazdu  do miast że w końcu siłą rzeczy ludzie się przesiądą.

Skoro już coś tam brzęczą że będzie brakować jedzenia. A za jakiś czas zrobią sztuczne jedzenie mięso (gdzieś to już w jakimś filmie dawno temu oglądałem yyy czy to nie był powrót do przyszłości albo mucha? Już nie pamiętam") Albo zrobią zakazy produkcji zwierząt pod przykrywką CO2 albo jakiś dwutlenek węgla lub jakiś inny cyrk. Tak zrobią że rolnik nie będzie mógł produkować bo inaczej zabiorą dotacje itd. ( już zwierzęta są kolczyków aneks, to już za komuny się zabijało świniaki po kryjomu.) Mogą zrobić tak z pieniądzem że będziesz mógł wydać zarobioną kasę w ciągu np. 3 miesiecy taki zrobią termin. Będzie wszystko yyy "na kredyt abonament, auto, mieszkanie, rower, wakacje itd. Pracujesz masz. Tylko co by zrobili z ludźmi nie produktywnymi? 

Albo  po prostu mylę się w przemyśleniach. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie uwierzą póki nie zobaczą na własne oczy zamordowanych, nadpalonych ciał własnych rodzin, kobiet zgwlaconych lufami karabinów. 

 

Wszystkich takich namawiam do załatwienia wizy i wyjazdu gdzieś na Syberię. Tam odkryją wolność i toalety gdzieś zdala od ziemianek. 

 

Tu mamy gdzie trzymać takich ruskich troli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ukraińska armia podłożyła te ciała to znaczy że sprofanowali ciała własnych współobywateli, a przyznam szczerze że jak patrzę na te obrazki z buczy to coś mi nie pasuje. Ludzie chodzą koło tych trupów jak gdyby nigdy nic. Generalnie widok trupa to nie jest coś normalnego koło czego się przechodzi obojetnie, a tam sobie ludzie chodzą jak gdyby nigdy nic. To samo z tymi masowymi grobami. Popakowali trupy w worki i wrzucili do wykopu? Nawet ich nie ułozyli? Coś tu mocno nie gra. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład tego, że "polska" (pisowska) polityka, względem UA, jest polityką debilną:

 

 

 

Godzinę temu, Sundance Kid napisał:

Co więcej, ich propaganda histerycznie zaczęła pierdolić głupoty o tym, że Ukraińcy szykują kolejne "prowokacje" w miejscowościach odbitych od Rosjan

 

 Ukraińskie prowokacje były tuż przed atakiem Rosji, kiedy w przedszkolu powyciągali ręcznie cegły ze ściany i powiedzieli, że "artyleria" ich ostrzelała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MG-42 napisał:

Tak czasami myśli mi przelatują czy ta wojna to też nie jest jakąś większą ustawka globalną pod coś jak covid. Coś tym chcą więcej ugrać. A to ropa podrożeje do takich rozmiarów że w końcu te elektryki bardziej ludzie będą kupować, porobią takie zakazy wiazdu  do miast że w końcu siłą rzeczy ludzie się przesiądą.

Skoro już coś tam brzęczą że będzie brakować jedzenia. A za jakiś czas zrobią sztuczne jedzenie mięso (gdzieś to już w jakimś filmie dawno temu oglądałem yyy czy to nie był powrót do przyszłości albo mucha? Już nie pamiętam") Albo zrobią zakazy produkcji zwierząt pod przykrywką CO2 albo jakiś dwutlenek węgla lub jakiś inny cyrk. Tak zrobią że rolnik nie będzie mógł produkować bo inaczej zabiorą dotacje itd. ( już zwierzęta są kolczyków aneks, to już za komuny się zabijało świniaki po kryjomu.) Mogą zrobić tak z pieniądzem że będziesz mógł wydać zarobioną kasę w ciągu np. 3 miesiecy taki zrobią termin. Będzie wszystko yyy "na kredyt abonament, auto, mieszkanie, rower, wakacje itd. Pracujesz masz. Tylko co by zrobili z ludźmi nie produktywnymi? 

Albo  po prostu mylę się w przemyśleniach. 

Od dawna było mówione, że plan cały czas jest realizowany i idzie do przodu tylko różnymi środkami i metodami. Twoje przemyślenia (niestety) są słuszne i wkoncu spotka nas taki los jak odpisałeś. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MG-42 napisał:

@Szczery Człowiek Tylko teraz co robić? Albo czy jeszcze jest gdzie uciekać? Jest jakieś miejsce na ziemi? 

 

 Chyba tylko Nowe Jeruzalem będzie ratunkiem, bo jak jest zapowiedziane, tam "Chrystus będzie rządził laską żelazną", a na zewnątrz (poza murami Jeruzalemu) będzie płacz i zgrzytanie zębów... Zmierzam do tego, że nadzieją jedynie wydaje się być oczekiwanie ingerencji boskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trevor napisał:

 

To rozumiem że sankcje nie działają w takim razie

Jak nie działają? Przecież nie płacą mu w rublach, jak chciał, tylko w dolarach lub euro. Nie śledzisz. W ciągu 1 miesiąca Rosja musiała użyć 40 miliardów dolarów rezerw. A sankcje cały czas dochodzą. 

 

3 godziny temu, Trevor napisał:

Rosjanie przeboleją te sankcje. Do pewnych braków się przyzwyczają, a z pewnymi sobie dadzą radę.

To, że przeżyją to jest wiadome. Pytanie tylko co z tego kraju już powoli zostaje. Przypominam, że demografia tam jest coraz gorsza. Ostatnio bardzo dużo osób stamtąd wyjeżdża którzy znają na czymś. Nie dość, że młodych nie ma, to jeszcze z kraju uciekają. Surowce też się kiedyś skończą. Jeśli będzie kolejna duża zapaść no to jeszcze więcej młodych ambitnych wyjedzie i tak o to sama upadnie. 

 

@Trevor Może wrażliwy jesteś na punkcie trupów. Wcześniej widziałem, że oburzony byłeś, jak azow traktuje jeńców a teraz dziwisz się, że ludzie na trupy tak reagują. A jak mają reagować? Sam nie raz trupa widziałem i emocji za wielkich nie miałem bo tak każdy kiedyś skończy. A czym się więcej widzi tym większa obojętność. 

 

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/rosja-wlasnie-traci-to-co-ma-najcenniejszego-trwa-ogromny-exodus-programistow-6751062119324608a.html%3famp=1

Widzisz w czym tkwi problem też?

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam ten wątek i mam do użytkowników pytanie. Czy naprawdę myślicie, że rosyjski atak na Polskę uzależniony jest od tego czy nasz prezydent lub premier powie coś niepochlebnego o Rosji lub od ilość konserw wysłanych do Ukrainy? Jeżeli federacja rosyjska ma w strategicznych planach atak na Polskę to żadnego znaczenia, podkreślam ŻADNEGO, nie ma to czy i ile wojskowych zabawek przekażemy Ukraińcom. Żadnego! To typowo rosyjska machina napędzania strachu, w której są mistrzami. Uważam, że w dyskrecji należy oddać cały postsowiecki złom Ukraińcom i niech tłuką kacapów naszym sprzętem "per procura"! W razie pytań strony rosyjskiej? To typowe zabawki ze sklepów z ruskimi czołgami. W każdym sklepie z ruskimi czołgami można takie kupić. Odpowiadać im tą samą tępa propagandą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał:

koledze który brzydzi się przemocą, pokazałem filmy z Ukrainy, jak dzieci są zabite. Wtedy widziałem w jego oczach, że sam by zabijał za to każdego rosjanina a nie tych którzy to zrobili.

I tak się właśnie wysyła ludzi na wojny.

Ja jednak wciąż uważam, że wśród tych 140 milionów Rosjan są ci, którzy na śmierć (ani inne nieszczęścia) nie zasługują. Aczkolwiek tępe poparcie dla wielkoruskiego imperializmu jest dla mnie zdumiewające.

Być może w dłuższej perspektywie nie będzie innej rady - i pozostanie zdławić ten szowinistyczny imperializm tak, jak zdławiono go w Niemczech hitlerowskich. Pokonanie zbrojne, zmiana władzy, reedukacja - czyli zastosowanie wobec ruskich ich własnej piguły. Z jednej strony być może Rosja powinna się kończyć na Uralu - ale wątpię, aby rozpad Rosji był pokojowy i w dłuższym czasie zakończył się dobrze dla Eurazji. Chyba że jako nowy hegemon weszłyby tam Chiny (ale znów - co na to Ameryka?). Za dużo gdybania.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Oczywiście, że nie. Tylko widzisz jaki problem jest. Oni mają tylko swoje media, więc widzą inny całkiem obraz. U nas płaczą, że tvp robi co robi, ale TVN jest. U nich takiego TVN, jak u nas nie ma. To tak, jakby ci leciał każdy kanał pisowski

No, ale to i tak jest niepokojące. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Veneziano napisał:

w dyskrecji należy oddać cały postsowiecki złom Ukraińcom i niech tłuką kacapów naszym sprzętem "per procura"!

I z czym zostaniemy? Poza tym, Ukraińcy tłuką kacapów właśnie tym "postsowieckim złomem"* - więc może jednak ten sprzęt jest coś warty na polu walki (przy odpowiedniej taktyce).

A, no tak - "Amerykanie dadzą". Tia. 😅

 

 

* jesteś w stanie mi podać charakterystykę np. naszych mi-14? i napisać, jakie są zachodnie odpowiedniki tych maszyn? pytanie kontrolne, bo nie lubię ignorantów piszących o sowieckim złomie, którzy miga-21 nie odróżniają od su-7...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Veneziano napisał:

Przyglądam ten wątek i mam do użytkowników pytanie. Czy naprawdę myślicie, że rosyjski atak na Polskę uzależniony jest od tego czy nasz prezydent lub premier powie coś niepochlebnego o Rosji lub od ilość konserw wysłanych do Ukrainy? Jeżeli federacja rosyjska ma w strategicznych planach atak na Polskę to żadnego znaczenia, podkreślam ŻADNEGO, nie ma to czy i ile wojskowych zabawek przekażemy Ukraińcom. Żadnego! To typowo rosyjska machina napędzania strachu, w której są mistrzami. Uważam, że w dyskrecji należy oddać cały postsowiecki złom Ukraińcom i niech tłuką kacapów naszym sprzętem "per procura"! W razie pytań strony rosyjskiej? To typowe zabawki ze sklepów z ruskimi czołgami. W każdym sklepie z ruskimi czołgami można takie kupić. Odpowiadać im tą samą tępa propagandą. 

 

 Sęk w tym, że art. 5 mówi, że NATO jest sojuszem obronnym. I NATO ma obowiązek bronić członków, jeśli zostaną bezpardonowo zaatakowani. A takie przekazywanie broni może być uznane przez "sojuszników", jako dobrowolne przystąpienie do działań wojennych i być dla nich koronnym argumentem do tego, żeby się wypiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu jestem ignorantem. Z punktu wiedzenia tego, że tym razem jesteśmy po własnościowej stronie żelaznej kurtyny i opieramy swoje bezpieczeństwo o struktury NATO, to ten sprzęt postsowiecki jest nam zbędny. Nasz przemysł obecnie jest niewydolny do samodzielnej obsługi armii. Związki zawodowe w fabrykach, wszechobecny tumiwisizmizm itp. 

Uważam, że obecnie lepiej podczepić się pod dostawy gotowego sprzętu z USA lub zachodniej europy. Kupić gotowe rozwiązania z potężnym zapasem części zamiennych. Uważam, że lepiej być podłączonym pod system logistyczny światowego mocarstwa, który dostarcza identyczne produkty do połowy świata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.