Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

widok trupa to nie jest coś normalnego koło czego się przechodzi obojetnie, a tam sobie ludzie chodzą jak gdyby nigdy nic.

Po miesiącu wśród trupów każdy przywyknie.

 

A tu dla tych, którzy rwą się w bój:

4bb0d6592741c5d6e974a2d649e50106,700,0,0

https://natemat.pl/403697,co-dzieje-sie-w-ukrainie-wojna-oczami-lekarza-i-fotoreportera

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fury King napisał:

Marek miał audycje, idź na wojnę, broń Ojczyzny, stracisz noge ale dostaniesz kawałek metalu za góra 2 zł. Coś w tym jest. 

 

 Wojna to takie coś, że plebs na dole zabija się o interesy tych na górze, którzy sączą drinki na sąsiednich leżakach na Bahamach, czy innej Majorce...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu daleki jestem od rwania się do boju. Zważ, że dzisiaj to Ukraińcy chcą ginąć między innymi za nasze bezpieczeństwo w bitwie nad Dnieprem, a nie nad Wisłą. Uważam, że należy im to umożliwić dając maksymalna ilość sprzętu i wsparcia. Rosja nam nic nie zrobi. To typowa dla nich metoda zastraszyć byś się bał na samą myśl o możliwości agresji ich wojska.  Podważanie art. 5 i wiarygodności naszej obecności w strukturach zachodu to powtarzanie ruskiej propagandy.  Przeżyję wyjazd w góry w wakacje na PB 98 za 7 zł jeżeli tylko taka ma być cenę za wspieranie Ukraińców w tej wojnie.

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RealLife napisał:

Wy pisaliście, że uzywa się kondomów do survival-u (już nie pamiętam która onuca forumowa linkowala artykuł o kondonach w survival-u). Wstydu nie macie. 

 

 

Ajwaj. :).

 

W czasie wojny w byłej Jugosławii. Czy w czasie konfliktu w Czeczeni oraz na co dzień w np.Afryce . Nie ma za dużo weselej. Różnica jest taka. Że Ukraina jest naszym sąsiadem. Oraz dzięki mediom społecznościowym wszystko jest na żywo i w kolorze. Kiedyś była to tylko wzmianka w wiadomościach.

 

Co do kondomów. To sam mam trzy paczki w pakiecie przetrwania. :).

 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Veneziano said:

dzisiaj to Ukraińcy chcą ginąć między innymi za nasze bezpieczeństwo

To chyba najgłupsza, medialna wrzutka propagandowa dla naiwnych a do tego widzę, że coraz chętniej i szerzej powtarzana. Zwłaszcza, że sam w to jakoś chyba nie wierzysz, skoro piszesz:

7 hours ago, Veneziano said:

Rosja nam nic nie zrobi. To typowa dla nich metoda

Jesteśmy jako naród tak ekstremalnie ogłupieni, że straciliśmy orientację co to się właściwie odpierdala a każdego kto choćby przebąknie że to wszystko nie jest tak jak mówi propaganda, zaraz metkuje się "ruską onucą". To są tak oczywiste symptomy prania mózgów, że aż dziw iż sami nie widzicie. A każdy taki mądry.

 

7 hours ago, Veneziano said:

Przeżyję wyjazd w góry w wakacje na PB 98 za 7 zł jeżeli tylko taka ma być cenę za wspieranie Ukraińców w tej wojnie.

I proszę - kolejny przykład przekierowania uwagi i medialnego zarządzania percepcją. Nie wspierasz w ten sposób Ukraińców ani krztynę. Za to znakomicie wspierasz interesy tłustych kotów w USA. Naprawdę nikt nie zadał sobie pytania "cui bono"??? 

No i przede wszystkim nie chodzi o żaden jednorazowy wypad w góry ani o same paliwa i gaz. Żadna gospodarka nie opiera się na Twoim jednorazowym wysiłku finansowym, bo raz się szarpniesz. Zresztą - jak to miałoby pomóc Ukrainie dorzucenie przez Ciebie dwóch stówek extra... Amerykanom? Poza tym - bądź ze sobą szczery - gdybyś miał dwa dystrybutory na stacji, w jednym paliwo po 5.10 (za tyle tankują ruską {o zgrozo!!!} benzynę Ukraińcy) a w drugim za 10 PLN to ciekaw jestem jak szybko skończyła by Wam się rusofobia połączona z patologiczną ukrofilią. Tak samo byłoby, gdyby w każdym sklepie były te same produkty w cenach dla ukrofili, tyle że o 100% wyższych. Pusty śmiech.

 

Zresztą jeszcze sami zobaczycie jak nas wszystkich Ukraina wydyma, szczególnie tych, którzy z rozwartymi pośladkami chcą być jej "sługami" (jak to nazwał po imieniu rzecznik polskiego MSZ ostatnio). Drogie "ukraińskie onuce", oprzytomnijcie, bo jesteście tak robieni w wuja, że żal patrzeć. 

 

6 hours ago, Baca1980 said:

Co do kondomów. To sam mam trzy paczki w pakiecie przetrwania. :).

Budziesz jebat tigra? ;)

  • Like 9
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rnext napisał:

To chyba najgłupsza, medialna wrzutka propagandowa dla naiwnych a do tego widzę, że coraz chętniej i szerzej powtarzana.

Mówi się że ponad 100 agencji pijarowych pracuje nad odpowiednim przekazem z Ukrainy, zatem głodna, rozemocjonowana publika chwyta i będzie chwytać coraz bardziej populistyczne hasła.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redbad napisał:

Mówi się że ponad 100 agencji pijarowych pracuje nad odpowiednim przekazem z Ukrainy, zatem głodna, rozemocjonowana publika chwyta i będzie chwytać coraz bardziej populistyczne hasła.

 

Pytanie tylko, kto na to kasiorę wyłożył i po co? Dzisiaj (6 kwietnia) nagle grzeje się "masakrą" w Buczy, który (może jestem leniwy, ale wedle mojego researchu) wydarzyła się w okolicach 27 lutego... Że miech z hakiem nie daje nikomu do myślenia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj ten materiał od @zychu. I jeżeli to prawda i ankieter lufy do głowy nikomu tam nie przykładał, to faktycznie to społeczeństwo musi żreć brukiew i zostać całkowicie odizolowane od jakiejkolwiek cywilizacji i technologii :). Co jest oczywiście pewnie nierealne na dłuższą metę, szczególnie że business as usual wróci prędzej, niż później, ale próbować warto. Szczególnie pod kątem zmiany na Kremlu, bo innego przewrotu tam nie będzie. Nierealne.

 

Warto to "głodzenie" robić oczywiście nie polskim kosztem polskiego społeczeństwa na tyle, na ile to możliwe. Jestem daleki od optymizmu, czy całe społeczeństwo radośnie zaakceptuje paliwo po 8-10 złotych i chlebek po paręnaście. Warto patrzeć na problem poza własnymi czterema literami. Ja dam radę, Ty dasz radę, duża część społeczeństwa nie da rady. Tylko jeszcze pewnie o tym nie wie. A nie chciałbym, by ta nauka odbywała się na polskiej dupie, bo jestem patriotą i polski interes jest dla mnie najistotniejszy. Podobnie jak ostatnie 30 lat polskiego rozwoju.

 

A może trzeba, by wyleczyć ten polski "winkelridyzm"? Ten paskudny romantyzm, który tyle już razy prowadził do zgliszcz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Widziałem wczoraj ten materiał od @zychu. I jeżeli to prawda i ankieter lufy do głowy nikomu tam nie przykładał, to faktycznie to społeczeństwo musi żreć brukiew i zostać całkowicie odizolowane od jakiejkolwiek cywilizacji i technologii :). Co jest oczywiście pewnie nierealne na dłuższą metę, szczególnie że business as usual wróci prędzej, niż później, ale próbować warto. Szczególnie pod kątem zmiany na Kremlu, bo innego przewrotu tam nie będzie. Nierealne.

 

Warto to "głodzenie" robić oczywiście nie polskim kosztem polskiego społeczeństwa na tyle, na ile to możliwe. Jestem daleki od optymizmu, czy całe społeczeństwo radośnie zaakceptuje paliwo po 8-10 złotych i chlebek po paręnaście. Warto patrzeć na problem poza własnymi czterema literami. Ja dam radę, Ty dasz radę, duża część społeczeństwa nie da rady. Tylko jeszcze pewnie o tym nie wie. A nie chciałbym, by ta nauka odbywała się na polskiej dupie, bo jestem patriotą i polski interes jest dla mnie najistotniejszy. Podobnie jak ostatnie 30 lat polskiego rozwoju.

 

A może trzeba, by wyleczyć ten polski "winkelridyzm"? Ten paskudny romantyzm, który tyle już razy prowadził do zgliszcz?

Dawanie Ukraińcom broni by bili się w naszym interesie to raczej makiawelizm :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Veneziano napisał:

Dawanie Ukraińcom broni by bili się w naszym interesie to raczej makiawelizm :).

Który jest częścią polityki. Dużo dłużej, niż od czasów Talleyranda :)

Tak, też bym najchętniej uruchomił silniki rakietowe na krawędziach i zadokował Polskę gdzieś w okolicach Nowej Zelandii ; ), ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rnext napisał:

No i przede wszystkim nie chodzi o żaden jednorazowy wypad w góry ani o same paliwa i gaz. Żadna gospodarka nie opiera się na Twoim jednorazowym wysiłku finansowym, bo raz się szarpniesz. Zresztą - jak to miałoby pomóc Ukrainie dorzucenie przez Ciebie dwóch stówek extra? Poza tym - bądź ze sobą szczery - gdybyś miał dwa dystrybutory na stacji, w jednym paliwo po 5.10 (za tyle tankują ruską!!! benzynę Ukraińcy) a w drugim za 10 PLN to ciekaw jestem jak szybko skończyła by Wam się rusofobia połączona z patologiczną ukrofilią. Tak samo byłoby, gdyby w każdym sklepie były te same produkty w cenach dla ukrofili, tyle że o 100% wyższych. Pusty śmiech.

A tak ad vocem jeszcze. Powyższe, jak i cała Twoja wypowiedź, to wybitna, pragmatyczna rozprawa z mainstreamową propagandystyczną klepaniną dla fanów "breaking news!".

 

Bardzo dobre to było!

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veneziano wbrew pozorom, tęgo skorzystać na sankcjach może również Rosja. A nie sądzę, żeby Pućko nie przewidział tej szansy na dealu z Chinami w zakresie najogólniej mówiąc - walutowym. Zresztą pewną poszlaką jest zapoczątkowanie handlu w rublu.

Jak na razie sankcje najbardziej uderzają w EU i wpisują się w plany raków-globalniaków. Całkiem możliwe, że w handlu ropą wykorzysta się "wenezuelski myk" i EU będzie kupowało za pośrednictwem USA właśnie ruską ropę jako wenezuelską. A do tego wzmacnia się w ten sposób coraz silniejszą Azję, która kupuje i będzie kupowała ruską ropę z bardzo fajnym dyskontem. Dzięki temu tanio zje resztę gospodarek w tym europejską i nastąpi upragniona przez psycholi z Davos, deindustrializacja Europy. Ale to już się robi pole minowe z setkami dygresji a nie na temat. 

 

3 minutes ago, tmr said:

To une, te ukry, sie bijo w naszym interesie?

Noooo :D Szok, nie? :D

I ludzie w to wierzą.

Szczególnie, że patrząc na FAKTY jesteśmy jako kraj najbardziej stratni. Niby mają nam swoją pracą "odrobić". Tak mówi telewizor ;)

A ile naszych mld $$$ poszło na samo "ratowanie hrywny"...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Noooo :D Szok, nie? :D

I ludzie w to wierzą.

 

 Tak, jak w "naszym interesie" nie przepuszczali transportów z Chin i w "naszym interesie" zabronili ekshumacji.... Kiedyś na youtube działał taki jeden pan, teraz chyba go nie ma. Działał pod nickiem "Jack Caleib" i on kilka lat temu nagrał materiał o tym, jak mogiły z polskimi ofiarami na Ukrainie są masowo opróżniane z kości i potem te kości są mielone i mieszane z cementem...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

 

Ajwaj. :).

 

W czasie wojny w byłej Jugosławii. Czy w czasie konfliktu w Czeczeni oraz na co dzień w np.Afryce . Nie ma za dużo weselej. Różnica jest taka. Że Ukraina jest naszym sąsiadem. Oraz dzięki mediom społecznościowym wszystko jest na żywo i w kolorze. Kiedyś była to tylko wzmianka w wiadomościach.

 

Co do kondomów. To sam mam trzy paczki w pakiecie przetrwania. :).

 

Ta ogległość a własciwie bliskość naszej granicy  to właśnie est ta zasadnicza róznica. A jakie są podłości Sowietów dowiemy sie pewnie w całości po wojnie tak jak dopiero po wojnie dowiedzieliśmy się o ich podłosciach w Czeczenii czy Afryce.
Nie wiem skąd ten uśmieszek u Ciebie. Co cię w tym tak bardzo śmieszy?

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gaźnik napisał:

 

Niektórzy "specjaliści" to powinni serio mieć zakaz dotykania klawiatury, bo piszą takie głupoty że szok.

Człowieku, ogarnij się.

 

 Podobno "rząd" Morawieckiego zrobił z rok temu, czy dwa lata temu taki "deal", że zakupił od USA kontenerowiec ruskiego gazu, jako "amerykański".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edelgeist napisał:

Tak, jak w "naszym interesie" nie przepuszczali transportów z Chin i w "naszym interesie" zabronili ekshumacji....

To są nasi bracia w potrzebie. Mają swoje prawa, Jak ich Bronek prezydent rezydent odwiedził to tego dnia sejm uchwalił bohaterstwo Stepana Bandery. Mają wyczucie czasu. Nasi bracia ukochani. 

Jest taki paradoks Polak Polakowi wilkiem, a Polak Ukraińcowi sługą i bratem. To jest piękne.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ obawiam się, że to kolejny konstrukt propagandowy. Same Chiny, choć dość wzgardliwe względem "białej rasy", nie wydają się zainteresowane hegemonią w jednobiegunowym świecie. Ale ja specem od Chin żadnym nie jestem. Po prostu stoję z boku i patrzę. Szansa jaka się pojawiła w stworzonej dla podtrzymania (jeszcze trochę) hegemonii dolara i przepchnięcia paru innych planów kosztem ludzkich żyć, to przede wszystkim uczciwy handel międzynarodowy za pośrednictwem wartości (wymienialnej). Tego się najbardziej obawiają podpięci do drukarki, więc w ich interesie jest eskalacja konfliktu a więc wciągnięcie strachem, zainteresowaniem i zaangażowaniem jak najszerszych mas tzw. "wolnego świata". 

 

10 minutes ago, gaźnik said:

Człowieku, ogarnij się.

Zawsze mnie bawi, gdy osoba bez pojęcia o rzeczywistości, radzi komukolwiek coś podobnego :D

Sprawdź sobie fakty dotyczące handlu, objętą embargiem, wenezuelską ropą za pośrednictwem Rosji do USA. Mamy rok 2022 i łatwy dostęp do informacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fury King napisał:

Jest taki paradoks Polak Polakowi wilkiem, a Polak Ukraińcowi sługą i bratem. To jest piękne.

Ten paradoks bardzo dobrze wybrzmiewa słowami jednego z polityków:

 

"Polskich repatriantów nie opłaca się sprowadzać do Polski, bo są za drodzy w utrzymaniu i nie znają języka"

~Paweł Chorąży (PiS) były Podsekretarz Stanu w ministerstwie inwestycji i rozwoju, podczas debaty Klubu Jagiellońskiego w 2018roku.

 

Skandaliczne.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.