Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, wrotycz said:

Ostatnio za tobą nie nadążam.

Na przykładzie Fukishimy, gdzie władza przyznała się do fałszowania danych pomiarowych "w celu uniknięcia paniki". Pełny raport https://www.nirs.org/wp-content/uploads/fukushima/naiic_report.pdf

No i nie muszę chyba dodawać, ile czasu zajęło ZSRR ujawnienie Czarnobyla.

 

Jaki ma związek niezależny pomiar dokonany przez kucharza, z długofalowymi danymi podawanymi przez rząd?

Ano taki, że władzy już udowodniono, że w kwestii pomiarów - kłamie. A Bourdainowi jeszcze nie.

 

W ramach ciekawostki, zaraz po wejściu Rosjan Ukraińskie źródła mówiły o "naruszeniu radioaktywnego pyłu":

FMbLy-3WYAA4-sK.jpg?quality=75&width=136

 

Ale "pomiary tła" dokonane przez EU pokazały że "nic się nie dzieje". To samo powiedzieli Rosjanie.

Oczywiście, że ktoś kłamie... tylko kto, jeśli żadne sieci pomiarowe nie są naprawdę niezależne, tak jak japoński SafeCast?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kespert said:

ile czasu zajęło ZSRR ujawnienie Czarnobyla.

 

 

Jeden dzień. Już  drugiego dnia po  katastrofie pojawiła się w telewizji informacja o awarii. Nie brzmiała zbyt alarmująco, ale była.

 

3 hours ago, Kespert said:

Oczywiście, że ktoś kłamie...

 

Czyli kto? Nie może co przejść przez gardło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wrotycz said:

Nie brzmiała zbyt alarmująco, ale była.

A teraz jest w rosyjskich mediach "operacja specjalna na Ukrainie".

Nie wojna, a operacja specjalna, bo to brzmi "mniej alarmująco".

Stara sprawdzona szkoła...

3 hours ago, wrotycz said:

Czyli kto? Nie może co przejść przez gardło?

Może - akurat trzy strony mają interes, by kłamać, i wszystkie kłamią.

Bo nie zakładam a priori, że jak jedna strona kłamie, to druga mówi prawdę... Natomiast bez niezależnej sieci monitoringu, będą znowu "korekcje danych" żeby nie wywoływać paniki... bo czasem ludzie kłamią z pobudek, o których myślą, że są szlachetne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Kespert said:

akurat trzy strony mają interes, by kłamać, i wszystkie kłamią.

 

To jest hit sezonu!

 

Pytanie - czy Rosjanie wywołali skażenie radioaktywne w Czarnobylu?

Możliwe są trzy odpowiedzi, przepraszam cztery, trzy fałszywe.

 

Możesz mi zdradzić jakie są te trzy?

Bo ja nie jestem aż taki bystry.

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=CCChNnGU1_o&t

Polecam obejrzeć...

W dniu 9.04.2022 o 19:31, wrotycz napisał:

Tym już nie musisz się przejmować, cenzorzu się tym zajęli. Ten fakt każe mi się zastanawiać co takiego tam było, że postępowa cenzura uznała to za zło?

 

Tam był gwałt rocznego dziecka przez rosyjskiego sołdata. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz wyciągnięty z zamrażarki jutro dokona wielkiego ujawnienia:

 

Macierewicz: w poniedziałek zostanie przedstawiony raport, w Polsce nastąpi zasadnicza zmiana

W poniedziałek na godz. 11 zapowiedziano konferencję podkomisji smoleńskiej, podczas której zostanie zaprezentowany raport z badania katastrofy. — Jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją — mówił w niedzielę w Polskim Radiu 24 przewodniczący Antoni Macierewicz.

 

 

— W Polsce nastąpi zasadnicza zmiana po opublikowaniu raportu i po stanowisku, które zajmie państwo, podejmując prawne działania międzynarodowe związane ze zbrodnią smoleńską — dodał.

 

Na pytanie, kto i kiedy zaingerował w statek powietrzny, Macierewicz powiedział, że w 2008 r. zdecydowano, że oba samoloty TU-154 zostaną wyremontowane przez firmę związaną z Olegiem Deripaską — przyjacielem Putina. Od tego momentu — jak mówił — służby rosyjskie kontrolowały każde działanie związane z wizytą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jaroslaw-kaczynski-o-smolensku-wiemy-co-sie-stalo-mamy-odpowiedz/bfwpyem,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Strusprawa1 said:

Polecam obejrzeć...

 

Ja rozumiem, że wujek Timo, z racji zamieszkania, broni Ameryki i twierdzi, że zachód przegrywa wojnę propagandową.

Pomijam obronę Ameryki, Ameryki, która tę wojnę pomogła wywołać, niech będzie, że nie będę się powoływał na ich hipokryzję ale wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że zachód a przede wszystkim Ukraina te wojnę wygrywa. Fakty nieco burzą ten obraz i wynika z nich, że co najwyżej wojnę propagandową ale jednak wygrywa. Więc nie rozumiem tego "argumentu".

 

Po drugie brzydze się kłamstwem. Nie żebym nigdy nie kłamał, bo nie raz, ale staram się nie oszukiwać, a do tego kłamstwo służy i bardzo nie lubię być oszukiwany. Natomiast to nie Rosja a Ukraina mnie oszukała i robi to od pierwszego dnia wojny. Prywatnie i służbowo. Co więcej ja za to płacę, co jest mi tym bardziej nie w smak. Nie życzę sobie być okłamywany, oszukiwany, popychany, poniżany i upokarzany bo nie godzę się na oszustwo.

 

Zarzucanie mi, że jestem zły bo nie wierzę w ukraińskie kłamstwa jest bezczelne i obrzydliwe.

 

A co do ruskich, to jeszcze dwa tygodnie temu nic takiego się nie działo, nie gwałcili i nie mordowali dla samego gwałtu. Coś się zmieniło i jedno tłumaczy Ziemkiewicz w swoim komentarzu a drugie a może pierwsze to po półtorej miesiąca wyzwania ruskich od morderców i gwałcicieli, ci, a  była ich znakomita większość, którzy tego nie robili a nawet by o tym nie pomyśleli, dostosowali się, stanęli na wysokości zadania i zaczęli robić to czego od nich "zachód" oczekiwał - zaczęli gwałcić i mordować. Efekt Pigmaliona w skali makro, wskutek tejże zachodniej propagandy. Oczekiwaliście od nich gwałtów, mordów, a oni tego nie robili i im więcej się starali tym bardziej dostawali za to po dupie fizycznie i psychicznie, wojskowo i propagandowo. W końcu zaczęli to robić bo ileż można być jebanym za coś czego się nie robi, za wymyślone przewiny i "zbrodnie". W końcu dochodzi się do wniosku, że lepiej dostać wpierdol za coś niż za nic. Chcieliście, to macie. Cieszycie się?!

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, wrotycz said:

Efekt Pigmaliona w skali makro, wskutek tejże zachodniej

 

No i się dowiedzieliśmy...

To Zachód stosując presję medialną zmusił ruskich do gwałtów na dzieciach... 

 

W tym usprawiedliwieniu Ruskich coraz lepsze fikołki robisz. 

 

Oni gwałcą bo to ruska dzika mentalność, post sowiecka szkoła i kałmuckie geny. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Co za łeb. Ty jesteś jakiś odklejony? No chyba wychodzi na to, że tak. 

 

Przecież oni mają swoją propgadane - myślisz, że tam w wojsku mają materiały zachodnie? Przecież oni gówno wiedzą. W kraju uchodzą za bohaterów a mediów oprócz rządowych, nie mają wcale  ludzie zwykli a gdzie dopiero żołnierze mają dostęp. 

Jakim trzeba być łbem żeby takie bzdury pisać. Już ostatnio pisałeś o propagandzie ukraińskiej gościu a zobaczyłeś tabelkę ze stratami ze źródeł ROSYJSKICH i łyknąłeś, jak pelikan. Tyle jest wart twój ,,obiektywizm". 

 

Gość co analizować chce, dokładnie każde ciało zamordowane a gdy dostanie z drugiej strony tabelkę z dupy to wrzuca na forum i się podnieca.

 

Niech ktoś zatrzyma tą karuzele żenady...

 

@wrotycz Wytłumacz mi mózgu, jak rosyjski żołnierz może czuć się jechany przez zachodnie media, skoro nie ma do nich PRAWIE ŻADNEGO dostępu? Albo nawet i żadnego. 

Ty nie rozumiesz, że oni tam to inaczej wszystko widzą? 

 

 

 

https://www.tvp.info/58874529/cherson-rosjanie-gwalca-ukrainki-w-zajetych-miastach

A to artykuł krótki po rozpoczęciu wojny. No, ale przecież nie ma dowodów! No masz rację, gdyby źródła rosyjskie były to byś łyknął a takto życzysz sobie dowody.....

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Kespert said:

W ramach ciekawostki, zaraz po wejściu Rosjan Ukraińskie źródła mówiły o "naruszeniu radioaktywnego pyłu":

Ale "pomiary tła" dokonane przez EU pokazały że "nic się nie dzieje". To samo powiedzieli Rosjanie.

Oczywiście, że ktoś kłamie...

 

15 hours ago, wrotycz said:

Możesz mi zdradzić jakie są te trzy?

Bo ja nie jestem aż taki bystry.

Nie umniejszaj Waćpan swego intelektu... Wystarczy policzyć, mówiłem o ukraińskich źródłach, pomiarach EU i Rosjanach. To trzy.

 

15 hours ago, wrotycz said:

Pytanie - czy Rosjanie wywołali skażenie radioaktywne w Czarnobylu?

Możliwe są trzy odpowiedzi, przepraszam cztery, trzy fałszywe.

1. Nie, Rosjanie nie odpowiadają za pierwotny wybuch.

2. Tak, Rosjanie odpowiadają za pierwotny wybuch.

3. Tak, Rosjanie wkraczając na tereny skażone, poruszając osiadłe złoża pyłów powiększyli chwilowo poziom skażenia powietrza.

4. Nie, wkraczając na tereny skażone, gąsienice rosyjskich czołgów poruszały się delikatnie niczym motylki, w żaden sposób nie naruszając zalegających na ziemi pyłów skażonych radioaktywnie; a wszelkie prace okopowo/budowlane prowadzono z zachowaniem rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa, z użyciem sprzętu ochronnego, dekontaminacją ziemi z wykopów itd...

 

Teraz, w takiej formie słownej, jedna powyższa odpowiedź jest bezwzględnie prawdziwa, druga bezwzględnie fałszywa i absurdalna, a o dwóch można dyskutować, i przedstawić argumenty popierające/obalające tezę, ale bez definitywnego rozstrzygnięcia.

Edytowane przez Kespert
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kraje afrykańskie i brak pomocy krajom afrykańskim... Ile krajów afrykańskich opowiedziało się za Ukraina podczas głosowań? Oni mają to tak samo w dupie, jak my ich. Mieszkamy od siebie tysiące km. Większość afrykanczyków by Ukrainy na mapie nie wskazała a my tych krajów afrykańskich. 

A pieniądze na dzieci np  w Jemenie są od dawna zbierane przez Europejczyków. Jest wiele organizacji co jeździ do Afryki i im pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, RealLife said:

No i się dowiedzieliśmy...

To Zachód stosując presję medialną zmusił ruskich do gwałtów na dzieciach... 

 

Zaczynają się podśmiewujki.

Skoro ruchu tacy źli, to jak wytłumaczy, że przez pierwsze trzy, może cztery tygodnie wojny pełno było doniesień, i to od Ukraińców, że ruscy żołnierze przyszli do nich prosić o jedzenie, o paliwo. Podkreślam, prosić.

Nawet mój ukrofilny kolega, który mnie zwyzywał za typ, że podałem w wątpliwość ukraińską propagandę nie był mi w stanie tego wyjaśnić.

 

Potem się to skończyło a jeszcze później się zaczęły masowe mordy.

 

Weź, ty mi to wyjaśnij bo ja za cienki jestem na to.

 

--

 

5 hours ago, RealLife said:

 kałmuckie geny. 

 

Nie wątpię w to.

 

Haplogroup-R1a-distribution-http-wwweuro

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczNa pierwszym rzucie były zrzucane osoby które często nawet nie wiedziały, że są na Ukrainie. Poborowi między innymi... Zbrodnie zostały odkryte dopiero, jak ruska armia się wycofała. Jak mieli wcześniej pokazać zbrodnie gdy teren był zajęty przez Ruskich? 

 

Odpowiedz sobie na pytanie w jakiej miejscowości były pokazane zbrodnie wojenne i w której były najbardziej nagłośnione? A no w Buczy. A Bucza ile czasu zajęta była? A no już na początku kontfilktu. 

 

O gwałtach w Chersoniu w pierwszych dniach jego przejęcia mówili.  

No, ale głupa się najlepiej gra...

 

@RealLife A to mordo początek góry lodowej. Niestety niektórzy za wszelką cenę próbują tłumaczyć pedofili i gwałcili. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, $Szarak$ said:

Zbrodnie zostały odkryte dopiero, jak ruska armia się wycofała.

 

Zbrodnie zostały odkryte w Kijowie który został zaatakowany po dwóch albo trzech tygodniach, bo przez  pierwsze dni w ogóle tam nie ruszyli a potem jechali ten kawałek ponad tydzień. Już zapomniałeś artykuły w mainstreamowych mediach o 30km konwoju?

 

11 minutes ago, $Szarak$ said:

O gwałtach w Chersoniu w pierwszych dniach jego przejęcia mówili.  

 

Ukraińcy o masowych mordach i gwałtach mówili od pierwszego dnia, jak Jackowski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jednych a za drugimi nie przepadam, co nie znaczy, że wojna mnie cieszy.

Smuci mnie najbardziej, gdy giną niewinni, bo wojskowi, to chyba wiedzą na co się piszą wstępując do wojska.

Poborowych też w sumie szkoda.

 

Mam nadzieję, że zginie jak najwięcej ruskich i że na tyle się obie strony konfliktu pokulawią, że będzie spokój w regionie na kolejne lata.

Putin sobie może zajmie kawałek Ukrainy, będzie miał się czym pochwalić, Ukraińcy dostaną pokój, będą mogli odetchnąć a Zachód sobie na tym porobi interesy i też będzie zadowolony.

 

Coś w tym jest, że karma wraca, co prawda po tylu latach ale jednak wróciła.

Oby tylko nasz durny rząd niczego nie odjebał, bo już "expert" smoleński powrócił do łask i robi show.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Bucza to miasto w  regionie Kijowskim a nie Kijów. O Buczy było najgłośniej a sama Bucza została zajęta na początku kontfilktu. lol 

6 minut temu, wrotycz napisał:

Ukraińcy o masowych mordach i gwałtach mówili od pierwszego dnia, jak Jackowski.

 

33 minuty temu, wrotycz napisał:

 

Potem się to skończyło a jeszcze później się zaczęły masowe mordy

? To jak to? Mówili czy nie mówili? Czy już się gubisz?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Quo Vadis? said:

Mam nadzieję, że zginie jak najwięcej ruskich i że na tyle się obie strony konfliktu pokulawią, że będzie spokój w regionie na kolejne lata.

Z wszystkim zgoda, ale dalej nie wiem, czy te wszystkie twierdzenia o tym osłabianiu Rosji to takie wieczne i na serio będą.

 

2 WŚ pokazała, że polityka to rzecz bardzo zmienna.

Niby teraz USA z Rosjanami mają kosę, ale niektórzy, jak np. Michalkiewicz, piszą o tym że USA dało FR prezent w postaci Ukrainy.

Co jak to wszystko jest poustawiane i USA się zbratają za jakiś czas z Ruskimi przeciwko Chinom?

 

Czy wtedy każdy będzie szlochał, że tylu dobrych Ukrainców (ofkoz) i tylu dobrych Rosjan (łot?) zginęło w małym konflikcie 2022 i nie ma komu bronić ziemi w roku 2xxx?

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, wrotycz said:

Podkreślam, prosić.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wojna-na-ukrainie-rosyjscy-zolnierze-zabili-ukrainskiego-polityka-ktory-ich-ugoscil/qmd2143

Dopóki spełniał co prosili, to "prosili". Ale raz odmówił...

Prośba, której nie możesz odmówić, ma inną nazwę. Rabunek? Rozbój, wymuszenie rozbójnicze? Jakoś tak.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.