Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Panowie widzieli film ''Fakty i akty'' ?

Jak nie to polecam.

Ja juz sie zmeczylem tym tematem potwornie, choc plan pewnie bedzie szedl dalej jak juz napisalem w watku o wirusie przy okazji, to wydaje mi sie,ze cale to niszczenie miast w zasadzie sluzy temu,zeby ludzie nie mieli nie tyle po co wracac ile nie mieli gdzie mieszkac i byli splukani , no bo ubezpieczenia nie obejmuja takich zdarzen jak wojna, wiec jak u nas bedzi epodobnie to rowniez kto ma nie wiadomo jak zajebista chate i nie wiadomo jak zajebiscie ubezpieczona to jak mu pierdolnie pocisk , to jakby juz no ni ma chaty i kaski nie doatanie z ubezpieczenia, wiec wtedy jak to Mati mowil jedni kapia rowy inni zasypuja, to bedzie sie na gruzach wszedzie budowac pewnie jakies supernowoczesne kontery dla bydla ktore juz nie bedzie mialo niczego i bedzie szczesliwe,ze dostanie kontener z fotokomorka zamiast kluczyka, jak bedzie juz mialo 40 dawke szczepionki, takze ten teges.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

prawo do tylko jednego mieszkania. 

Tak jest! Ze ślepą kuchnią i sraczykiem na półpiętrze :)

Od każdego wg. zdolności, każdemu wg. potrzeb. Socjalistyczny nowotwór wiecznie żywy, jak truchło wodza z Placu Czerwonego xD.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

Skąd czerpiecie źródła ogólnie o stratach po obu stronach

Z tego samego źródła co o tym, że jak się nie zaszczepię to umrę i inni przeze mnie umrą oraz z tego źródła, gdzie zabili 13 żołnierzy na wyspie zamieszkanej przez kobry.

 

(Spoiler alert)

 

W drugim odcinku jednak się okazało, że wszyscy przeżyli.

 

Nie ma wiarygodnych źródeł @$Szarak$ masz do dyspozycji tylko swój umysł.

Wiemy tyle ile nam powiedzą i tyle co chcą byśmy wiedzieli.

 

A jak będziesz słuchał i wierzył we wszystko to będziesz miał w głowię hemoglobinę, h2o, najczęściej ziemia i coś takiego - taka sytuacja i mistyfikacja.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Kespert said:

Postuluje tylko, żeby cywilowi decyzję o użyciu broni - pozostawić w jego własnej gestii, i nie rozbrajać go na siłę "dla jego dobra".

 

A co ja powiedziałem? Przecież nikt cywila nie zmusza do posiadania broni ani jej wzięcia w sytuacji zagrożenia - to się nazywa wolność.

A masz brat uważa, że "dla dobra cywila" należy mu broń odebrać, bo sobie jeszcze krzywdę zrobi.

Jakiś Ukraińcy dostali broń, nawet przeciwpancerną i jakoś sobie krzywdy nie zrobili. Widziałem filmik, jak kilku gierojów wyszło z auta z RPG7 i zdjęli czołg czy inny pojazd opancerzony. Nie widziałem żeby sie postrzelili.

 

Znowu, uważam, że jeśli ktoś nie umie się bronią posługiwać to powinien sam zdecydować czy chce brać ją do ręki i się postrzelić, czy raczej zostawić to osobom obeznanym.

 

Co więcej, właśnie sobie uświadomiłem, że zawodowa armia  zamiast poborowej, jest w interesie polityków bo ludzie nie potrafią się bronią posługiwać, nie potrafią się bić, i łatwiej oddadzą bezpieczeństwo w ręce zawodowców. Tylko trzeba mieć świadomość kto tym zawodowo bezpośrednio płaci i wydaje rozkazy.

To pozostawię domyślności czytelników.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rosyjskie drony z plastikową butelką po wodzie jako zbiornik paliwa i Canonem na rzepy. Wygląda to mało profesjonalnie ale jeśli lata, jest tanie i spełnia swoją rolę to ja bym tego tak nie wyśmiewał.

 

Chyba że grube miliony rublów poszły na fabrykę mającej konstruować drony najnowszej generacji...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

 

 

Rosyjskie drony z plastikową butelką po wodzie jako zbiornik paliwa i Canonem na rzepy. Wygląda to mało profesjonalnie ale jeśli lata, jest tanie i spełnia swoją rolę to ja bym tego tak nie wyśmiewał.

 

Chyba że grube miliony rublów poszły na fabrykę mającej konstruować drony najnowszej generacji...

 

 

 

Też bym tego nie wyśmiewał. Założę się, że w zachodnim dronie jest podobna matryca i obiektyw, tyle że nie w postaci aparatu Canona, a w postaci "specjalnego modułu o przeznaczeniu wojskowym". Ten moduł jest pewnie 10x droższy, a robi dokładnie to samo. Zbiornik paliwa z butelki po wodzie? A jakie to ma znaczenie, skoro taki dron jest przewidziany na maksymalnie kilka lotów i ten plastik nawet nie zacznie się rozpuszczać? W zachodnim dronie zbiornik będzie z 50x droższego, opatentowanego materiału o niesamowitych właściwościach. Najważniejsze że zbudowanie ruskiego drona będzie kosztowało 5 tysięcy dolarów, zachodniego 100 tysięcy, a zdolności do obserwacji terenu i naprowadzania artylerii mają takie same.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Rachonia, wierzy, że Niemcy będą po dobrej stronie mocy podczas III wojny światowej. Wyśmiali prezydenta Niemiec, za to , że uważa że obywatele jego kraju nie powinni płacić za politykę sankcji. rachoń uważa, że Polak może płacić tyle ile trzeba. Info to propaganda wojenna level hard. Wczoraj po informacji, że kilku żołnierzom oczy łzawią już ruszali na III wojnę światową. Nie wygląda to dobrze ale jak z covidem się zmieni. Ludzi nie da się terroryzować bez przerwy. Nawet porównajcie wypowiedzi @$Szarak$ dziś i pod koniec lutego :) 

 

https://www.youtube.com/c/JACEKMIĘDLARArchiwum  - polecam kanał, ocalić od zapomnienia.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 00:49, wrotycz napisał:

Ja rozumiem, że wujek Timo, z racji zamieszkania, broni Ameryki i twierdzi, że zachód przegrywa wojnę propagandową.

Pomijam obronę Ameryki, Ameryki, która tę wojnę pomogła wywołać, niech będzie, że nie będę się powoływał na ich hipokryzję ale wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że zachód a przede wszystkim Ukraina te wojnę wygrywa. Fakty nieco burzą ten obraz i wynika z nich, że co najwyżej wojnę propagandową ale jednak wygrywa. Więc nie rozumiem tego "argumentu"

Jak Ameryka jest odpowiedzialna? Przecież to jest jakiś obłęd co piszesz. 
ROSJA NIGDY NIE JEST WINNA, ONA TYLKO ZAWSZE SIĘ BRONI! 
To coś takiego. Rosja jest w pełni odpowiedzialna. Zapomnieli, że to nie jest ZSRR, a ich gospodarka jest mniejsza niż Belgii i Holandii razem wziętych. Mniejsza od Włoch. Przegrywa wojnę propagandową u "oświeconych", co wszystko wiedzą z filmików z żółtymi napisami.
 

 

W dniu 11.04.2022 o 00:49, wrotycz napisał:

Po drugie brzydze się kłamstwem. Nie żebym nigdy nie kłamał, bo nie raz, ale staram się nie oszukiwać, a do tego kłamstwo służy i bardzo nie lubię być oszukiwany. Natomiast to nie Rosja a Ukraina mnie oszukała i robi to od pierwszego dnia wojny. Prywatnie i służbowo. Co więcej ja za to płacę, co jest mi tym bardziej nie w smak. Nie życzę sobie być okłamywany, oszukiwany, popychany, poniżany i upokarzany bo nie godzę się na oszustwo.

No jasne. Ukraina przegrywa. Kijów, Charków i Mikołajów zdobyty. Teraz Rosjanie jadą 80-km konwojem na Lwów. Nie słuchaj mediów, telewizji, ani przekazów. MYŚL SAMODZIELNIE! 
Niee, Rosja wcale nie oszukuje. 20 razy już ogłaszali, że zdobyli Mariupol, oszukali, że nie zaatakują, tworzą fejki i nie potrafią zdobyć miast rzut beretem od granicy z Rosją. II ARMIA ŚWIATA. URAAA

 

W dniu 11.04.2022 o 00:49, wrotycz napisał:

A co do ruskich, to jeszcze dwa tygodnie temu nic takiego się nie działo, nie gwałcili i nie mordowali dla samego gwałtu. Coś się zmieniło i jedno tłumaczy Ziemkiewicz w swoim komentarzu a drugie a może pierwsze to po półtorej miesiąca wyzwania ruskich od morderców i gwałcicieli, ci, a  była ich znakomita większość, którzy tego nie robili a nawet by o tym nie pomyśleli, dostosowali się, stanęli na wysokości zadania i zaczęli robić to czego od nich "zachód" oczekiwał - zaczęli gwałcić i mordować. Efekt Pigmaliona w skali makro, wskutek tejże zachodniej propagandy. Oczekiwaliście od nich gwałtów, mordów, a oni tego nie robili i im więcej się starali tym bardziej dostawali za to po dupie fizycznie i psychicznie, wojskowo i propagandowo. W końcu zaczęli to robić bo ileż można być jebanym za coś czego się nie robi, za wymyślone przewiny i "zbrodnie". W końcu dochodzi się do wniosku, że lepiej dostać wpierdol za coś niż za nic. Chcieliście, to macie. Cieszycie się?!

 

No NIEEEEEEEEE. Wcale nie gwałcili. Nic nie robili złego. To wszystko tylko złe globohomo wymyśliło, aby dać pretekst do... No właśnie nic się nie stało. Zachód daje broń ofensywną tylko. Po prostu Ukraińcy odbili okolice Kijowa. 
Ukraińcy walili do nich z artylerii precyzyjnej, a te imbecyle myślały, że wśród ludności cywilnej są służby, którzy podają wojsku ukraińskiemu koordynaty. Resztę sobie dopowiedz co z nimi zrobili w Buczy, bo tam Rosjanie mieli przez to ogromne straty. 

Ty tłumaczysz Rosjan jakby to były bezwolne zwierzęta - nazywają ich gwałcicielami, WIĘC WSZYSCY GWAŁCĄ! Widzicie co zrobiliście na zachodzie! Gdybyście ich tak nie nazwali, to by nie gwałcili i nie kradli! 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw, jak bardzo rozwiniętą broń chemiczną/biologiczna ma np USA i jak dużą rolę by odgrywała w razie pełnoskalowej wojny światowej. Od czegoś te laboratoria mają. Nie wierzę, żeby przy pomocy obecnych możliwościach nie było to wysoko rozwinięte. Tylko pytanie, jak bardzo. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, $Szarak$ napisał:

A ja jestem ciekaw, jak bardzo rozwiniętą broń chemiczną/biologiczna ma np USA i jak dużą rolę by odgrywała w razie pełnoskalowej wojny światowej. Od czegoś te laboratoria mają.

Nikt tego nie wie. Oficjalnie konwencja o broni chemicznej z 1993 r. zakazała jej zarówno przetrzymywania, jak i wykorzystywania.

Oficjalnie :)

Tak samo oficjalnie najbardziej śmiercionośny (bodajże) w swojej postaci gaz bojowy VX mają Amerykanie, Rosjanie, Francuzi i Brytyjczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, RealLife said:

Poziom absordu tych przykładów

Każdy przypadek, że rząd występuje przeciwko życiu swych obywateli, wydaje się absurdalny. Przecież władza chce dobra obywateli...

A potem nadchodzi Kristallnacht, czy likwidacja getta. Dziś nie religijnego czy narodowościowego, ale socjalnego...

A nawet bliżej, mieliśmy przecież kopalnię Wujek, grudzień, sierpień... teoretycznie, ciekawe ile lat mniej Polska byłaby socjalistyczna, gdyby nie NKWD rozbrajające "bandy polskiej reakcji".

Tak, korzenie mentalności rozbrajania Polaków są dobrze udokumentowane, co poddać zawsze warto pod rozwagę dzisiejszym zwolennikom zakazania posiadania broni przez Polaków... I warto pamiętać, kto dziś na ten zakaz leje ciepłym moczem.

16 hours ago, Libertyn said:

Dostęp. To nie tak że sobie kupisz broń na allegro.

Narkotyki też są zakazane, i niby na allegro nie kupisz...

Kto chce, a nie przejmuje się papierami, znajdzie. Szczególnie teraz.

16 hours ago, Libertyn said:

koledzy hoplofile by chcieli by była w sklepach jak w USA

Z dwojga złego wolę wzór amerykański, niż rosyjski.

Tak w dziedzinie broni, jak i praw człowieka, systemu gospodarczego itd... bo to jest połączone. Socjalizmu nie da się wprowadzić skutecznie wśród wolnych, uzbrojonych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione o 2 tygodnie xd:

 

Quote

Zadaliśmy Polkom i Polakom najważniejsze obecnie pytanie: Czy Pana/Pani zdaniem Polska powinna wprowadzić pełne sankcje na surowce z Rosji (gaz, węgiel, ropę), nawet jeśli będzie to oznaczać paliwo po 10 zł za litr, kartki na ten towar, czasowe ograniczenia w dostawie prądu i reglamentację gazu?

oraz

Quote

Chcemy sankcji wobec Rosji, nawet jeśli benzyna będzie po 10 zł za litr i pojawią się przerwy w dostawach prądu

https://wyborcza.biz/biznes/7,147743,28329851,sondaz-wyborczej-chcemy-sankcji-na-rosje-nawet-jesli-benzyna.html?_ga=2.180042852.1797337360.1649846957-1461507883.1644755543#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 

HA HA HA HA HA!

Dokładnie, jechać z Ruskimi! :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rosyjskie żony..

 

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/rosjanka-namawia-meza-zolnierza-do-gwalcenia-ukrainek-klip-trafil-do-sieci/kg5jes2,2b83378a

 

 

Cytat

 

Rosjanka namawia męża żołnierza do gwałcenia Ukrainek. Klip trafił do sieci

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała 30-sekundową wymianę zdań między rosyjskim żołnierzem a jego kobietą. Na nagraniu słychać, jak ta zgadza się, by partner gwałcił Ukrainki

 

"Zgwałćcie je"

Nagranie rozpoczyna się niebiesko-żółtym napisem: "Przechwycone przez służbę bezpieczeństwa". Później słyszymy kobiecy głos: "Więc tak, zróbcie to tam". Zaraz okazuje się, czego dotyczy pozwolenie. — Tam są ukraińskie kobiety. Zgwałćcie je. Tak. Nie mów mi nic, zrozum — rzuca, wyraźnie się śmiejąc. W tym momencie pojawia się odpowiedź: "Aha".

— Więc powinienem [je] zgwałcić i nic ci nie mówić? — upewnia się mężczyzna. — Tak, żebym nic nie wiedziała — przytakuje zaraz jego partnerka. Później słychać śmiech obojga. — Naprawdę mogę? — ponawia pytanie Rosjanin. — Tak, pozwalam ci — chichocze kobieta. — Tylko się zabezpiecz — nakazuje. Jedyną reakcją po drugiej stronie jest: "Ok".

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/wmeritum.pl/sztuk-broni-przypada-100-mieszkancow-europie-posel-kukiz15-publikuje-zestawienie/165806/amp

 

Polecam porównać się z resztą europy. 

 

Dostęp do broni w Polsce jest. Problem stanowią jedynie procedury które trwają średnio pół roku i są sztucznie rozciągnięte w czasie. Ja robię teraz pozwolenie i widzę jak moje papiery leżą i czekają na zatwierdzenie. Egzamin jest trudny, badania są szczegółowe i to działa. Słyszał ktoś o strzelaninie z czarno prochowcow lub legalnie posiadanej broni? Stalin bardzo starannie zadbał by straszyć ludzi że będzie dziki zachód. Znam paru gości co ma broni po kilkanaście sztuk a jakoś nie latają po ulicy i nie strzelają. 

Sam koszt pozwolenia i sejfu to jakieś 4-5k. Do tego jakiś fajny pistolet to min 2k. Jest wizyta dzielnicowego itp. 

Wszystko już jest, wystarczy narzucić krótsze terminy żeby to nie zniechęcało... 

Edytowane przez Gixer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/11/2022 at 11:48 AM, $Szarak$ said:

 

Ale to już było tu, a to stąd (wywiad z CNN).

Dowiedziałam się od osoby, którą znam osobiście, że siedemnastoletnia dziewczyna została zgwałcona...

 

Tak, wiemy, wiemy. Za komuny, wróć, za kowida też były miliony ludzi, których kuzynki kolega miał koleżankę, której ciotka umarła na covid. Już zapomniałeś?

 

Przypomnę, że z tego samego artykułu, który podałeś, można się dowiedzieć, że mieszkańcy Chersonia protestują przeciwko rosyjskiemu okupantowi. A okupant, ruska swołocz, bezsilnie rozkłada ręce. I ten sam okupant gwałci i morduje 11 i odpowiednio 6 osób.

 

No i w innych miastach nie było tylko w tym nieszczęsnym Chersoniu.

 

Skoro to było w CNN to musi być prawda. I kobieta nie ma problemu udzielać wywiadu CNN ale ma problem udowodnić swoje "oskarżenia".

To nawet nie jest "dowód anegdotyczny".

 

Świetny przykład wybrałeś, bardzo rzeczowy, i poparty dowodami, faktami ¯\_(ツ)_/¯ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczI co ja mam ci na to odpisać? Będę ci wysłał znowu x rzeczy? Nudzi mnie to. 

Wejdź sobie wpisz i zobacz, że w cherosniu ci okupanci do nich strzelali - do cywili, którzy protestowali na ulicy. Masz nagrania x stron do tyłu. Jak mam dyskutować z tobą, jak ty nawet tego nie widziałeś pewnie?

 

Już mnie to zwyczajnie nudzi. Nie mam już zamiaru poświęcać czasu, aby wrzucać wszystkiego co się da - z resztą co już tu było wrzucane. Tyle.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Strusprawa1 said:

ROSJA NIGDY NIE JEST WINNA, ONA TYLKO ZAWSZE SIĘ BRONI! 

 

Pokaż mi gdzie i kiedy ja tak powiedziałem? Bo może mam jakieś luki w pamięci.

 

14 hours ago, Strusprawa1 said:

Jak Ameryka jest odpowiedzialna? Przecież to jest jakiś obłęd co piszesz. 

 

Ano tak, że robiła dużo, żeby Rosję sprowokować, a gdy już wiedzieli, że będzie wojna to składki zapewnienia dla Zełeńskiego, no i oczywiście broń tak żeby wszyscy wiedzieli. Taka "tajemnica"...

 

14 hours ago, Strusprawa1 said:

Rosja jest w pełni odpowiedzialna.

 

A czy ja powiedziałem, że nie jest odpowiedzialna? Ale czy w pełni? Tu bym się mocno ugryzł w język.

 

Sołżenicym w Archipelagu Gułag zastanawiam się w jaki sposób on przyczynił się do do tego, że wylądował w obozie. Tak, on też się do tego przyczynił. To jak on się mógł przyczynić, to tym bardziej takie Stany Zjednoczone, które jak powiedział wujek Timo, którego sam cytowałeś, są bardzo agresywnym i drapieżnym państwem.

 

14 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie słuchaj mediów, telewizji, ani przekazów. MYŚL SAMODZIELNIE! 

 

I kto to mówi?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.