Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, zychu napisał:

wg sondażu Polityki, prawie połowa polactwa jest za zbrojną interwencją przeciwko Rosji, czyli mówiąc wprost - wypowiedzeniu Rosji wojny

 

Oczami wyobraźni widzę tabuny Januszy i Grażyn uciekające w stronę zachodniej granicy. I ich zdziwienie że zamiast "refugees welcome". Przywita ich płot. Zamknięta granica i uzbrojona Bundesgrenzschutz. Jak że się będą miotać w matni. Gdy z drugiej strony "Rus" będzie im już przypiekał tyłki.

A co zrobi NATO? Wyśle notę dyplomatyczną. W Paryżu i Londynie zapalą świeczki w ramach solidarności :).

No i w sumie to wszyscy odetchną. Bo z tymi Polakami to zawsze były jakieś problemy.

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Zychowicz, TVP, Wolski, polskie jenerały oraz inne spece ze Stratedżi-ent-fjuczer mówią, że jak zaatakujemy Rosję, to Moskwa padnie raz dwa.

Więc Janusze będa leciec szybko zajmowac najlepsze placówki na plażach w Królewcu ;) .

Zresztą, to wszystko jest nie istotne.

 

To co jest istotne, to znajomość języka w XXI wieku. Czy już znacie podstawowe zwroty w tych trudnych czasach? 😆

 

Nauka języka swoich panów na razie zupełnie za darmo ;) .

 

Jak komuś nie chcę się oglądać, to poniżej najważniejsze zwroty jakie każdy prawdziwy Polak powinien znać:

- Pereproshuyu (przepraszam)!

- Szczo tobi potrebno (czego potrzebujesz)?

- Chy ty khochesch yisty (chcesz jeść)?

- Chy potribni leky (potrzebujesz lekarstw)?

 

Bonus ode mnie, na tyle na ile znam jakieś słówka rosyjsko-ukraińskie :P

- Chy potribni dziengi (czy chcesz pieniążki)?

 

Mam nadzieję, że niedługo będą kursy z marszałkiem Grodzkim jako nauczycielem ukraińskiego do polszego narodu tubylczego, ma on pikny akcent.

Ciekawe czy na BS też będzie specjalny dział dla wschodnich "braci" ? 😆

 

  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Baca1980 said:

 

Myślę że będzie niezbędny. Bo jak stepowe Bohuny zapoznają się bliżej z naszymi narowistymi "kobyłami". To jeszcze zatęsknią za frontem :).

Ja to już widzę oczami duszy, jak niektórzy bracia buszujący ciągle po rezerwacie, by coś wyrwać będą niepocieszeni, jak nowi gieroje tu wpadną i cała atencja naszych pięknych i mądrych rezerwatek na nich spadnie 😛 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, $Szarak$ said:

Ciekawe. 

A czy według was powinniśmy usunąć pomniki z nimi powiązane? No oni ostrzegają, że gdy my zaczniemy to oni zabiorą się za Katyń.

 

Interesujące.

 

Moim zdaniem powinniśmy usunąć pomniki ruskich z terenu kraju. Zrobić derusyfikację do końca. Żadnych pomników Armii Czerwonej lub ruskiego żołnierza. Wymazać ich z krajobrazu. To trzeba zrobić koniecznie i aż dziwię się dlaczego nie zostało to jeszcze zrobione. 

 

Inna sprawa czy akurat powinno się to robić w świetle reflektorów telewizyjnych. Może po cichu, w nudny sposób za pomocą uchwały lokalnej gminy albo pod pretekstem zagrożenia budowlanego.

 

Z drugiej strony usunięcie pomnika czołga albo żołnierza to nie to samo co zbezczeszczenie cmentarza, które jak rozumiem chcą zrobić. 

 

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RealLife napisał:

 

Interesujące.

 

Moim zdaniem powinniśmy usunąć pomniki ruskich z terenu kraju. Zrobić derusyfikację do końca. Żadnych pomników Armii Czerwonej lub ruskiego żołnierza. Wymazać ich z krajobrazu. To trzeba zrobić koniecznie i aż dziwię się dlaczego nie zostało to jeszcze zrobione. 

 

Inna sprawa czy akurat powinno się to robić w świetle reflektorów telewizyjnych. Może po cichu, w nudny sposób za pomocą uchwały lokalnej gminy albo pod pretekstem zagrożenia budowlanego.

 

Z drugiej strony usunięcie pomnika czołga albo żołnierza to nie to samo co zbezczeszczenie cmentarza, które jak rozumiem chcą zrobić. 

 

 

 

To ciekawe.

Rozumiem, że w takim razie inne operacje "dena..." też powinny nastąpić?

Ot, choćby depiłsudczyzacja?

Zniszczenie pomników i usunięcie nazw ulicom na cześć człowieka, który został przywieziony pociągiem przez wiadomo kogo i z jaką obstawą miłych gentalmenów z wywiadu Cesarstwa Niemieckiego? Człowieka, który w przeddzień bitwy warszawskiej złożył dymisję na ręce Witosa i spie***** do kochanki na południu Polski?

Nie?

No... w takim razie proponowałbym zająć się ważniejszymi tematami, a nie durnowatymi przepychankami związanymi ze stertą kamieni.

P.S Sowieci sowietami. Ale bądź co bądź uratowali nas pośrednio (rzecz jasna nie bezpośrednio, bo mieli nas w dup*** i chcieli nas mieć pod swoim batem) od zwycięstwa Niemców i realizacji końcowych elementów planu generalnego wschód.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Tak jak macie tam napisane. 80%-85% Polaków miało spłonąć w PIECU po zagazowaniu. Fizyczna likwidacja naszego narodu w 100%, bo reszta miała być zgermanizowana/wywieziona za Ural.

Dlatego też zastanówcie się  co chcecie usuwać? Sowiecki żołnierz GWAŁCICIEL, BANDYTA i ZŁODZIEJ bądź co bądź... uratował nasz naród od śmierci.

Ale z racji, że to też byli skur**** mam pomniki ku ich czci najzwyczajniej w świecie w dupie. Proponuję wam mieć podobny mindset @RealLife@$Szarak$.

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Hubertius said:

To ciekawe.

Rozumiem, że w takim razie inne operacje "dena..." też powinny nastąpić?

Ot, choćby depiłsudczyzacja?

Zniszczenie pomników i usunięcie nazw ulicom na cześć człowieka, który został przywieziony pociągiem przez wiadomo kogo i z jaką obstawą miłych gentalmenów z wywiadu Cesarstwa Niemieckiego? Człowieka, który w przeddzień bitwy warszawskiej złożył dymisję na ręce Witosa i spie***** do kochanki na południu Polski?

Nie?

No... w takim razie proponowałbym zająć się ważniejszymi tematami, a nie durnowatymi przepychankami związanymi ze stertą kamieni.

P.S Sowieci sowietami. Ale bądź co bądź uratowali nas pośrednio (rzecz jasna nie bezpośrednio, bo mieli nas w dup*** i chcieli nas mieć pod swoim batem) od zwycięstwa Niemców i realizacji końcowych elementów planu generalnego wschód.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Tak jak macie tam napisane. 80%-85% Polaków miało spłonąć w PIECU po zagazowaniu. Fizyczna likwidacja naszego narodu w 100%, bo reszta miała być zgermanizowana/wywieziona za Ural.

Dlatego też zastanówcie się  co chcecie usuwać? Sowiecki żołnierz GWAŁCICIEL, BANDYTA i ZŁODZIEJ bądź co bądź... uratował nasz naród od śmierci.

Ale z racji, że to też byli skur**** mam pomniki ku ich czci najzwyczajniej w świecie w dupie. Proponuję wam mieć podobny mindset @RealLife@$Szarak$.

 

 

Bzdura.

 

Tak samo nas uratowali  jak dzisiaj ratują Ukraińców. 

 

Jest to mit ruskich wyzwolicieli. Cześć propogandy sowieckiej. Nie było żadnego wyzwolenie a brutalna akupacja. Nic nie jesteśmy im winni a nic za nic nie musimy dziękować. 

 

 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/04/18/10-faktow-o-rzekomym-wyzwoleniu-polski-ktore-otrzezwia-najwiekszych-sympatykow-komunizmu/

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RealLife napisał:

 

Bzdura.

 

Tak samo nas uratowali  jak dzisiaj ratują Ukraińców. 

 

Jest to mit ruskich wyzwolicieli. Cześć propogandy sowieckiej. Nie było żadnego wyzwolenie a brutalna akupacja. Nic nie jesteśmy im winni a nic za nic nie musimy dziękować. 

 

 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/04/18/10-faktow-o-rzekomym-wyzwoleniu-polski-ktore-otrzezwia-najwiekszych-sympatykow-komunizmu/

 

 

 

Powtórzę to jeszcze raz, bo coś nie dociera do twojej głowy.

Oki, słuchaj uważnie.

85% Polaków idzie z dymem hen wysoko do nieba. Pozostali jak trafiło im się w genach posiadanie blond włosów i oczów o wiadomym kolorze + wiek dziecięcy miała szansę przeżyć i stać się wspaniałymi nowymi zgermanizowanymi obywatelami.

Ci którzy nie mieliby wymarzonych przez Niemców genów:

- zdychają przy katorżniczych pracach zapierdzielając po kilkanaście godzin w gospodarstwach Helmuta i Helgi utworzonych z ziem ich polskich przodków zarzynając się na śmierć lub innych ciężkich pracach w innych miejscach

- są wywożeni za Ural (scenariusz mało prawdopodobny z racji, że ekspansja niemiecka nawet przy największym dla nich "cudzie" mogłaby co najwyżej zakończyć się na Wołdze, dalej już logistyka zaczęłaby szkopów dojeżdżać)

Tak więc naród polski przestałby istnieć.

Sowiet jak sowieta kur** kur** pogania. Ale to była trzymanie pod batem, nie fizyczna likwidacja narodu, o czym dobrze wiemy, bo mamy teraz okazję pisać.

Więc jak dla mnie te pomniki mogą zostać, bo de acto to wysiłek ZSRR spowodował, że ten kolos niemiecki się upi******. Co nie znaczy, że nie należy mieć ich w dupie. :)

Nawet usuwać po cichu w ciągu następnych lat, z czego wynika moje powyższe zresztą zdanie.

Tylko na miłość Boską bez odstawienia turbo oznak patriotyzmu jakby sterta gruzu coś miała zmienić w życiu waszym i współobywateli.

Nie kurła, nie zmieni. Możecie teraz wytrzeć łzę spływającą z oka, że jednak chęć dowalenia Ruskowi jest co najmniej prymitywna i żałosna i ch*** co z tego będziemy tak naprawdę realnie mieli i zająć się czymś innym. Tyle ode mnie, elo.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubertius, nie przetłumaczysz.

 

Nie zamierzam bronić Armii Czerwonej, bo przecież wolności nie przyniosła. Ale fakty są takie, że to Niemcy planowali fizyczne unicestwienie narodu polskiego. Pomijając okres bezpośrednio po wojnie, to "okupacja radziecka" była dość łagodna, bez szeroko zakrojonej rusyfikacji i permanentnego terroru.

 

Jak dla mnie, radzieckie pomniki mogą zniknąć. Ale ja jestem z tych, którzy również by wykopali pomniki kaczyńskie i janopawłowskie.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hubertius napisał:

Powtórzę to jeszcze raz, bo coś nie dociera do twojej głowy.

Oki, słuchaj uważnie.

85% Polaków idzie z dymem hen wysoko do nieba. Pozostali jak trafiło im się w genach posiadanie blond włosów i oczów o wiadomym kolorze + wiek dziecięcy miała szansę przeżyć i stać się wspaniałymi nowymi zgermanizowanymi obywatelami.

Ci którzy nie mieliby wymarzonych przez Niemców genów:

- zdychają przy katorżniczych pracach zapierdzielając po kilkanaście godzin w gospodarstwach Helmuta i Helgi utworzonych z ziem ich polskich przodków zarzynając się na śmierć lub innych ciężkich pracach w innych miejscach

- są wywożeni za Ural (scenariusz mało prawdopodobny z racji, że ekspansja niemiecka nawet przy największym dla nich "cudzie" mogłaby co najwyżej zakończyć się na Wołdze, dalej już logistyka zaczęłaby szkopów dojeżdżać)

Tak więc naród polski przestałby istnieć.

Sowiet jak sowieta kur** kur** pogania. Ale to była trzymanie pod batem, nie fizyczna likwidacja narodu, o czym dobrze wiemy, bo mamy teraz okazję pisać.

Więc jak dla mnie te pomniki mogą zostać, bo de acto to wysiłek ZSRR spowodował, że ten kolos niemiecki się upi******. Co nie znaczy, że nie należy mieć ich w dupie. :)

Nawet usuwać po cichu w ciągu następnych lat, z czego wynika moje powyższe zresztą zdanie.

Tylko na miłość Boską bez odstawienia turbo oznak patriotyzmu jakby sterta gruzu coś miała zmienić w życiu waszym i współobywateli.

Nie kurła, nie zmieni. Możecie teraz wytrzeć łzę spływającą z oka, że jednak chęć dowalenia Ruskowi jest co najmniej prymitywna i żałosna i ch*** co z tego będziemy tak naprawdę realnie mieli i zająć się czymś innym. Tyle ode mnie, elo.

Pamiętam, jak mi rodzice i dziadkowie opowiadali, jak to było np. przy zbieraniu jagód. Chodzi o to, że przed wojna w Polsce był taki tygiel narodów, i w okolicy u nas był taki szwab majętny co to maił lasy, pola. Kobiety poszły jagód nazbierać, dowiedział się o tym, to jak wyszły z lasu z pełnymi koszykami to kazał im to wysypać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis z rana widze,ze alerc rcb ostrzega przed ruska propaganda, ktora ma na celu zniechecic Polakow do pomocy Ukr.

No i przyklady tej ruskiej propagandy to :

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „RCB Disinfo Radar Monitorowany Okres: 11-15.04.2022 Obszar Informacyjny: Narracje Federacji Rosyjskiej wymierzone W postrzeganie uchodźców z Ukrainy FAŁSZYWE Linie rosyjskich narracji 01 aby przypodobać się USA UE. Polski rząd przyjmuje uchodźców z Ukrainy, 02 Rząd obciąża budżet kraju, zapewniając Ukraińcom bezpłatną opiekę medyczną, żywność, mieszkania edukację. 03 finansowaniu ich utrzymania. Unia Europejska nie zamierza przyjmować kolejnych uchodźców ani uczestniczyć w 04 utrzymanie Ukraińców wywoła ubóstwo Wydatkowanie środków finansowych na Polaków. Przyjmowanie uchodźców Ukrainy 05 doprowadzi do destabilizacji Polski masowych protestów. 06 sprowadza zagrożenie dla bezpieczeństwa i Polityka Polski wobec Ukrainy nieuchronnie prowokuje wybuch wojny. gov.pl/rcb @RCB_RP @rcbgovpl @rządowecentrumbezpieczenstwa”

 

 

Powtorze sie, ale oni naprawde maja nas za debili.

No i ten sondaz ,ze niby 85 procent Polakow jest za wojna z ruskimi, to nie wiem chyba byl przeprowadzony wsrod partii rzadzacej, bo jakos nie widze wsord ludzi ktorych znam czy nawet w komentach obcych w necie parcia na wojenke,a raczej wkurw na tych debili,ze sie na nia zgodzili, bo inaczej nie ma nawet sensu tego okreslac, ze to juz przyklepane dawno i teraz tylko krok po kroczku oswajanie bydla poradnikami jak sie ewakuowac z plecakiem i kurwa busola, nawet dzis znowu cyztam o tych kontrolerach lotu co nie chca pracowac za 30 kola ,bo przed pandemia mieli 45 kola, wiec od maja beda na ich miejsce najprawdopodobniej wojskowych kotrolerow pakowac, ale koniec koncow to moim zdaniem taka sciema,zeby nie siac paniki wsrod bydla,ze w maju sie u nas zrobi goraco,wiec pisza debile,ze moze byc problem i beda odwolywane loty bla bla.

Oby zdechli jebani.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Hubertius said:

Ale to była trzymanie pod batem, nie fizyczna likwidacja narodu, o czym dobrze wiemy

Ci w Katyniu mają inne zdanie, na przykład. Ale nie żyją, więc ja Ci to muszę za nich powiedzieć - zastanów się...

10 hours ago, Hubertius said:

jakby sterta gruzu coś miała zmienić w życiu waszym i współobywateli

Jakby zupełnie nic nie znaczyła, to nie byłoby oryginalnej wiadomości o wyprawie aktywistów rosyjskich w celu zburzenia Katynia.

Jednak ich w oczy kłuje, skoro im zależy.

Jednak uznali, że to coś zmieni.

10 hours ago, zychu said:

Pomijając okres bezpośrednio po wojnie, to "okupacja radziecka" była dość łagodna

Znaczy, Rosjanie i ich sojusznicy powiedzieli, że tymże Rosjanom mamy być wdzięczni "za ratunek" - a jak ktoś protestował i wdzięczny jednak nie był, kula w łeb i do ziemi.

 

No tak, teraz też mówią, że "wyzwalają" Ukrainę od nazistów.

@zychu Twoim zdaniem, jeśli do końca ją "wyzwolą", to ile czasu tym razem będą zabijać , zanim znów przejdą do "łagodnej okupacji"?

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał:

@zychu Twoim zdaniem, jeśli do końca ją "wyzwolą", to ile czasu tym razem będą zabijać , zanim znów przejdą do "łagodnej okupacji"?

Półtora tygodnia. Plus minus dwa dni. Ale moi przełożeni z Kremla wciąż się naradzają.

 

Kespert, czyli wg ciebie okres od postalinowskiej odwilży do rozpadu ZSRR to była jaka okupacja? Porównywalna z niemiecką lat 1939-1945? Jeżeli w to wierzysz, to nie mamy o czym rozmawiać, bo to dyskusja fakty vs emocje.

 

Cytat

nie żyją, więc ja Ci to muszę za nich powiedzieć

Nie wypowiadaj się w imieniu zmarłych, proszę.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hubertius napisał:

Nawet usuwać po cichu w ciągu następnych lat, z czego wynika moje powyższe zresztą zdanie.

Tylko na miłość Boską bez odstawienia turbo oznak patriotyzmu jakby sterta gruzu coś miała zmienić w życiu waszym i współobywateli.

Nie kurła, nie zmieni. Możecie teraz wytrzeć łzę spływającą z oka, że jednak chęć dowalenia Ruskowi jest co najmniej prymitywna i żałosna i ch*** co z tego będziemy tak naprawdę realnie mieli i zająć się czymś innym. Tyle ode mnie, elo.

Ekspert się wypowiedział widzę. 
Zmieni. Bardzo dużo zmieni w życiu każdego z nas. Każde przetasowanie na arenie międzynarodowej stwarza ogromne zagrożenia lub ogromne możliwości. Celem Rosji było po trupie polskim, ukraińskich i bałtyckim przejść do Niemców, dawać im grzecznie gaz, a tamci jako zapłatę by dawali modernizację. Dlatego Francuzi i Niemcy nie kwapią się do pomocy Ukrainie. Było ustalone, ale średnio jak na razie wyszło. My w tym położeniu bylibyśmy g/wnem na wieki wieków. 
Obecna sytuacja, potencjalne zwycięstwo Ukrainy stwarza nowe możliwości - jeśli udałoby się zapewnić Amerykanów, że wraz z Ukraińcami stworzymy swego rodzaju strefę bezpieczeństwa w Europie Środkowej, zawrzemy z Ukraińcami ścisły sojusz, to stworzyłoby to kompletnie nowy obraz - moglibyśmy inwestować i zarabiać na złożach i polach ukraińskich, które mają przeogromny potencjał. 

Wiem, że to co piszę, to jest niemożliwe dla wielu z was, bo głęboko jesteście przekonani, że Polak nadaje się tylko do pracy w firmie u Hansa i nawet nie ma co marzyć o innym podziale i to ze TFU!! Banderowcami (Zabijali nas! Pamiętajcie Polaczki! Wcale Rosjanie nie robili tego 10 razy bardziej w 1937-1946...!)

I sobie wierzcie dalej. To dzięki temu nic się w tym kraju nie zmieni. Lecz potencjał jest i trzeba być kompletnym ignorantem, aby napisać, że nie ma to na nas żadnego wpływu. Ma przeogromny wpływ. Na dosłownie całe nasze życia.

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Otóż to. Walczmy z Rosjanami do ostatniego Ukraińca. Dzięki czemu Rosja jak i Ukraina ulegnie osłabieniu. 

Koniec końców w naszym interesie jest, aby złoża gazu i ropy na Ukrainie zostały przejęte przez Polskę. 
Wiem, że nikt w to nie wierzy i wydaje się abstrakcyjne, ale gdyby Ukraina wygrała ogromnym kosztem, to dałoby się to ogarnąć uzgadniając z Amerykanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ekspert się wypowiedział widzę. 
Zmieni. Bardzo dużo zmieni w życiu każdego z nas. Każde przetasowanie na arenie międzynarodowej stwarza ogromne zagrożenia lub ogromne możliwości. Celem Rosji było po trupie polskim, ukraińskich i bałtyckim przejść do Niemców, dawać im grzecznie gaz, a tamci jako zapłatę by dawali modernizację. Dlatego Francuzi i Niemcy nie kwapią się do pomocy Ukrainie. Było ustalone, ale średnio jak na razie wyszło. My w tym położeniu bylibyśmy g/wnem na wieki wieków. 
Obecna sytuacja, potencjalne zwycięstwo Ukrainy stwarza nowe możliwości - jeśli udałoby się zapewnić Amerykanów, że wraz z Ukraińcami stworzymy swego rodzaju strefę bezpieczeństwa w Europie Środkowej, zawrzemy z Ukraińcami ścisły sojusz, to stworzyłoby to kompletnie nowy obraz - moglibyśmy inwestować i zarabiać na złożach i polach ukraińskich, które mają przeogromny potencjał. 

Wiem, że to co piszę, to jest niemożliwe dla wielu z was, bo głęboko jesteście przekonani, że Polak nadaje się tylko do pracy w firmie u Hansa i nawet nie ma co marzyć o innym podziale i to ze TFU!! Banderowcami (Zabijali nas! Pamiętajcie Polaczki! Wcale Rosjanie nie robili tego 10 razy bardziej w 1937-1946...!)

I sobie wierzcie dalej. To dzięki temu nic się w tym kraju nie zmieni. Lecz potencjał jest i trzeba być kompletnym ignorantem, aby napisać, że nie ma to na nas żadnego wpływu. Ma przeogromny wpływ. Na dosłownie całe nasze życia.

Koniec końców w naszym interesie jest, aby złoża gazu i ropy na Ukrainie zostały przejęte przez Polskę. 
Wiem, że nikt w to nie wierzy i wydaje się abstrakcyjne, ale gdyby Ukraina wygrała ogromnym kosztem, to dałoby się to ogarnąć uzgadniając z Amerykanami.

W naszym interesie jest by:

- Rosja dostała po dupie na tej swojej "spec operacji"

- Ukraina była po wojne kompletną ruiną. Jak to ktoś ładnie powiedział "Poland loves Ukraine", a nie "Ukraine loves Poland". Gdyby nie ta wojna za parę lat zaczęliby przysłowiowo szczekać w naszym kierunku, co zresztązaczynali już robić. Tak więc zniszczona Ukraina > silna Ukraina.

A my na tej wojnie politycznie/pieniężnie nie skorzystamy. Nasze władze to sługusy, nie są niezależną siłą. 

Jedyny plus bezpośredni od razu dla Polski to taki, że choć trochę załatamy dziurę demograficzną. Mimo wszystko będzie to niewielki dodatek, bo nachodźcy z Ukrainy przykryją problem, a nie go rozwiąże długodystansowo.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Proffesor napisał:

dzis z rana widze,ze alerc rcb ostrzega przed ruska propaganda, ktora ma na celu zniechecic Polakow do pomocy Ukr.

No i przyklady tej ruskiej propagandy to :

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „RCB Disinfo Radar Monitorowany Okres: 11-15.04.2022 Obszar Informacyjny: Narracje Federacji Rosyjskiej wymierzone W postrzeganie uchodźców z Ukrainy FAŁSZYWE Linie rosyjskich narracji 01 aby przypodobać się USA UE. Polski rząd przyjmuje uchodźców z Ukrainy, 02 Rząd obciąża budżet kraju, zapewniając Ukraińcom bezpłatną opiekę medyczną, żywność, mieszkania edukację. 03 finansowaniu ich utrzymania. Unia Europejska nie zamierza przyjmować kolejnych uchodźców ani uczestniczyć w 04 utrzymanie Ukraińców wywoła ubóstwo Wydatkowanie środków finansowych na Polaków. Przyjmowanie uchodźców Ukrainy 05 doprowadzi do destabilizacji Polski masowych protestów. 06 sprowadza zagrożenie dla bezpieczeństwa i Polityka Polski wobec Ukrainy nieuchronnie prowokuje wybuch wojny. gov.pl/rcb @RCB_RP @rcbgovpl @rządowecentrumbezpieczenstwa”

 

 

Powtorze sie, ale oni naprawde maja nas za debili.

No i ten sondaz ,ze niby 85 procent Polakow jest za wojna z ruskimi, to nie wiem chyba byl przeprowadzony wsrod partii rzadzacej, bo jakos nie widze wsord ludzi ktorych znam czy nawet w komentach obcych w necie parcia na wojenke,a raczej wkurw na tych debili,ze sie na nia zgodzili, bo inaczej nie ma nawet sensu tego okreslac, ze to juz przyklepane dawno i teraz tylko krok po kroczku oswajanie bydla poradnikami jak sie ewakuowac z plecakiem i kurwa busola, nawet dzis znowu cyztam o tych kontrolerach lotu co nie chca pracowac za 30 kola ,bo przed pandemia mieli 45 kola, wiec od maja beda na ich miejsce najprawdopodobniej wojskowych kotrolerow pakowac, ale koniec koncow to moim zdaniem taka sciema,zeby nie siac paniki wsrod bydla,ze w maju sie u nas zrobi goraco,wiec pisza debile,ze moze byc problem i beda odwolywane loty bla bla.

Oby zdechli jebani.

Nie no, oczywiście żeby zdechli. Żadnej ruskiej propagandy nie ma. Żodnej. 

Ruską propagandę wymyślili sobie CIA, aby skłócić wielkich Słowian. Tak było, nie zmyślam. 
A na poważnie:

Sam spotkałem się z ciekawymi komentarzami, w których zamiast "90" używano "9O". Szukałem, ale pogubił mi się.
 

2 minuty temu, Hubertius napisał:

W naszym interesie jest by:

- Rosja dostała po dupie na tej swojej "spec operacji"

- Ukraina była po wojne kompletną ruiną. Jak to ktoś ładnie powiedział "Poland loves Ukraine", a nie "Ukraine loves Poland". Gdyby nie ta wojna za parę lat zaczęliby przysłowiowo szczekać w naszym kierunku, co zresztązaczynali już robić. Tak więc zniszczona Ukraina > silna Ukraina.

A my na tej wojnie politycznie/pieniężnie nie skorzystamy. Nasze władze to sługusy, nie są niezależną siłą. 

Jedyny plus bezpośredni od razu dla Polski to taki, że choć trochę załatamy dziurę demograficzną. Ale to niewielki plus, bo to jedynie przykryje problem, a nie go rozwiąże długodystansowo.

Poznałeś kiedykolwiek jakiegokolwiek Ukraińca? 75% Ukraińców uważa nas za największych przyjaciół. Nikt by nie szczekał. Nie mają potencjału. Cały swój kapitał i wrogość nakierowali na Rosję, bo to oni realnie im zagrażają. 

Piszę - od Polaków, tych zwykłych też to zależy. Naród jest bierny i o wszystko, o wszystkie przegrane kraju oskarża swoich polityków, których wygrają przy tym gdy sami są bierni i zgotowali sobie ten los. Napisałem, że jest potencjał, aż się prosi, aby to zrobić, aby wejść z kapitałem, ale Polacy zapewne tego nie zrobią, bo taka mentalność jaką teraz zasurfowałeś "YYYY Nie da się, po co? Przecież jesteśmy beznadziejni, a poza tym Ukraińcy nas nie lubio"

Zajebiście się zapowiada przyszłość z takimi narodowymi championami..

No to niech narodowcy zaczną mówić o rozwiązaniu problemu dzietności, a nie o złych Zydach, dobrych Rosjanach i Putinie, złych Ukraińcach banderowcach oraz 447. Tylko Rafał Wójcikowski świętej pamięci o tym mówił i proponował coś konkretnego, a reszta nic - wielcy k/rwa narodowcy prawicowcy mają w d/pie najważniejszy problem Polski i Polaków, bo pierdololo o Żydach lepiej się sprzedaje... 


Tu przykład mieszkańca z Charkowa, który obecnie bohatersko się broni (nie, ich przodkowie nie mordowali Polaków):

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, są, a o co chodzi?
Jeśli walczą o interesy państwa polskiego, to Bóg z nimi. 

A myślałem, że upainy.

W szale ukrofili robisz z siebie durnia.

Bo kibicować ludziom, którzy noszą znaki formacji ss, która mordowała naszych rodakow to może tylko dureń.

 

I nie otwieraj mordy w moją stronę bo cie durniu blokuje wpisując na czarną liste.

Edytowane przez tmr
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no, oczywiście żeby zdechli. Żadnej ruskiej propagandy nie ma. Żodnej. 

Ruską propagandę wymyślili sobie CIA, aby skłócić wielkich Słowian. Tak było, nie zmyślam. 
A na poważnie:

rozumiem,ze nie widzisz roznicy pomiedzy punktami podanymi przez rcb, ktore sa faktem,a nie zadna propaganda ,jesli ma choc dwie szare komorki, a tymi wysrawymi z telegrama typu nwk 24 gdzie jest juz takie lanie wody i belkot , w ktory chyba tylko moze uwierzyc ktos kto nie ma ani jednej klepki pod sufitem, gosc co to prowadzi to ja sie dziwie ,ze on jest w stani ezachowac powage pierdolac te farmozony lub rozmawijac ze swoimi gosci,ktorzy sa blizej choroby psychicznej niz oswiecenia, wiec prosze mi tu mieszac zdroworozsadkowego myslenia i wyciagania wnioskow z prostych zdarzen z jakimis zjebami dla naiwnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Jak to ktoś ładnie powiedział "Poland loves Ukraine", a nie "Ukraine loves Poland". Gdyby nie ta wojna za parę lat zaczęliby przysłowiowo szczekać w naszym kierunku, co zresztązaczynali już robić.

 

TAK! 

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Poznałeś kiedykolwiek jakiegokolwiek Ukraińca? 75% Ukraińców uważa nas za największych przyjaciół. Nikt by nie szczekał. Nie mają potencjału.

 

Jesteś strasznie naiwny i nie znasz się na tych sprawach. 

 

Ukraińcy są bardzo podobni do Rosjan. Jedni i drudzy MÓWIĄ, że są dobrzy, ale w zachowaniu widać coś zupełnie innego. A Ty dałeś ukraińskim cwaniakom zrobić z siebie frajera.

 

Polska od wielu lat pomaga Ukrainie, a Ukraina jest względem nas niewdzięczna. Kilka miesięcy temu Ukraina szantażowała Polskę:

 

https://logistyka.rp.pl/szynowy/art19210861-ukraina-zablokowala-pociagi-z-chin

 

"Ukraina domaga się więcej zezwoleń dla ciężarówek i szantażuje Polskę zatrzymaniem ruchu pociągów."

 

My im od lat pomagamy, a oni nas szantażują. Taka jest prawdziwa natura "przyjaźni" Ukraińców względem nas.

 

Blokują też ekshumacje szczątków ofiar UPA - żeby nie rozpowszechniły się zdjęcia kości polskich dzieci ze śladami ukraińskich siekier. I żeby nie pojawiły się tuziny upamiętnień tych ofiar, bo to by psuło dobre samopoczucie banderowców. Oni chcą pomniki UPA i kult "bohaterów", tuziny tablic upamiętniających ich zbrodnie by to zaburzały. 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.