Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, Rnext said:

czyli znalezienie "alfonsa" który bierze najniższą marżę

Tego, że jeden alfons wali pięścią w nery, nie wziąłeś pod uwagę.

Ten, który nie bije, mniej płaci i większą marżę nakłada. A i klienci jakby bardziej cywilizowani.

 

Cena to nie wszystko.

Niektóre pieniądze jednak śmierdzą. A przynajmniej mnie - ale ja jestem dziwny... taki niedemokratycznie jednostkowy.

 

27 minutes ago, Rnext said:

Aktualnie jesteśmy szykowani na wielkie dymanie i to nie przez Rosję lecz przez Anglosasów.

Yup, nie da się zaprzeczyć.

Tylko jeśli Anglo- się wycofają, to wtedy gospodarczo wydymie nas UE/Niemcy. Może z mydłem, a może poprzez zrobienie tu parkingu dla tych bez mydła. Bo oni nadejdą, szybciej niż się spodziewamy.

Ale jeśli i oni odpuszczą, to Rosja nie odpuści. I wtedy będzie tak ostro, tak że nie wypada się do znajomości fachowych określeń przyznawać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert Anglosasi raczej tu zostaną. 

 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28389780,usa-kongres-przywraca-program-lend-lease-z-czasow-ii-wojny.amp 

 

+ Sprzętu dużo sprowadzanego od nich ciężkiego powoli do europy + podobno nastroje są tam taki, że trzeba już docisnąć do końca. 

 

Wielka Brytania coś tam mówi, że sprowadzi najwięcej w historii żołnierzy w ramach wschodniej flanki... No ciekawie. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Anglosasi raczej tu zostaną

Nic nie jest tak ulotne, jak "wieczna przyjaźń", gdy zrobi się zbyt gorąco.

15 minutes ago, Rnext said:

cena to nie tylko ilość waluty (cena życia, cena wolności itd...)

W Rosji luda wiele, czy jakoś tak to szło. Czyli cena życia niewysoka.

A wolność to bardziej ulotne zjawisko... ale trudniej uciec z łagru, niż ze złotej klatki. Technicznie. Bo mentalnie łagr jest bardziej oczywisty; złotą klatkę ludzie często wybierają sami.

Dodaj też że dla kogoś, kto pamięta PRL, inaczej działa trochę selektor. Pokolenie <35 już by się nie odnalazło w realiach "wielkiego brata" - raczej by pomyśleli o jakimś hotelu z panienkami i kamerami? Fejmie i lajkach?

Krasicki nadal żyje, tylko czasem odwrotnie...

 

„Czegoż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -
Masz teraz lepsze w klatce, niż w polu wygody”.
„Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę”.

Edytowane przez Kespert
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim oczadzonym propagandowo, ze specjalną dedykacją dla @Strusprawa1 w naiwnej nadziei, że mu się umysł przewietrzy, polecam raport z Instytutu Shillera i posłuchanie co myślą amerykańskie "ruskie onuce":

 

A jak ktoś woli transkrypcję:

https://schillerinstitute.com/blog/2022/04/26/video-col-richard-black-u-s-leading-world-to-nuclear-war/

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny Duch Kijowa poległ ("w walce z przeważającymi siłami wroga" - no zaczaili się na niego jak wilcy, bezczelni). Ukraińskie źródła potwierdziły info. Jego hełm zostanie wystawiony na aukcji i zapewne sprzedany za ciężki szmal.

Ukraińcy potrafią w pr - no, ale pół świata wierzy, że istniał Duch Kijowa, który ma na koncie 60 zestrzeleń (!). Ja wiem, wojna, propaganda - ale nie sposób się nie uśmiechnąć pod nosem. Zaczynam rozumieć Syryjczyków rozgoryczonych tym wszystkim - ich zmagania świat miał głęboko w dupie (tyle że w wojnie syryjskiej nie było tego jasnego podziału dobry-zły - może tylko na początku, gdy bezwarunkowo świat wspierał opozycję, zanim ta ewoluowała w mniej sympatyczny twór).

18 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Jest tam gdzie miejsce wszystkich sługusów czerwonej gwiazdy, czyli w pierdlu i daj Bóg go zostawić tam na zawsze ;*

Ty kurwo, ty! Jak Wojtek wyjdzie na wolność (przy naszym czynnym udziale), to ci łeb upierdoli bagnetem swoim francuskim! 😆

Miejsce tego zacnego człowieka jest na czele Odrodzonego Państwa Polskiego. Trójwładza w jednym ciele - oto nasza przyszłość!

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zachodnie ptysie na tłitku mają nadzieję, że Ukraińcy ruszą na Naddniestrze i "wpierdolą ruskim". Takie jest rozeznanie w sytuacji zachodnich ptysiów. Fajno jest sobie oglądać wojnę w internecie - nawet jeżeli rozleje się na kilka krajów, to ptysiom jeden chuj, bo oni daleko. A emocje związane z wojną na Ukrainie to już zbyt mało (habituacja) - im trzeba wincyj! Ptysie nawet nie rozumieją, że pomiędzy ludnością Mołdawii i Naddniestrza nie ma wrogości - nie ma nawet dystansu. To nie Donbas, tam jedynie rosyjskie "siły pokojowe" pilnujące magazynów w Kołbasnej są dla wszystkich cierniem w zadku. Władze naddniestrzańskie też nie potrzebują wojny, bo ta zakłóciłaby ich nieźle prosperujące interesy.

Ale ptysie, które chuja się znają na Europie Wschodniej, myślą, że tam rządzi Kim, za którym pójdą masy zindoktrynowanych ruskich.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

 

 

Bez urazy, kolego, ale takie nagranie to sobie można w dupę wsadzić. Ja wiem, że rosyjska prowincja to bida, ale podobne wsie to nawet u mnie (pomiędzy Słupskiem a Kołobrzegiem) można spotkać - zapuszczone rudery, które przejęto po Niemcu i położono lachę. Tylko drogi w lepszym stanie (choć to dopiero zasługa ostatnich lat). Jeżeli jakieś budynki są nowe i zadbane, to najczęściej należą do miastowych.

Nie wiem, może potrzebujecie takich ciekawostek, aby mieć do czego konia walić - ale warto jednak czasem wstać od komputera i samemu zobaczyć trochę świata.

Ruska onuca over&out!

Edytowane przez zychu
  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał:

Bez urazy, kolego, ale takie nagranie to sobie można w dupę wsadzić. Ja wiem, że rosyjska prowincja to bida, ale podobne wsie to nawet u mnie (pomiędzy Słupskiem a Kołobrzegiem) można spotkać - zapuszczone rudery, które przejęto po Niemcu i położono lachę. Tylko drogi w lepszym stanie (choć to dopiero zasługa ostatnich lat). Jeżeli jakieś budynki są nowe i zadbane, to najczęściej należą do miastowych.

Nie wiem, może potrzebujecie takich ciekawostek, aby mieć do czego konia walić - ale warto jednak czasem wstać od komputera i samemu zobaczyć trochę świata.

Ruska onuca over&out!

No właśnie jak wstanę od komputera i pojadę w Polsce, to nie jest tak źle... A w Rosji gdzie się nie spojrzy, to ma się przeświadczenie, że zdecydowana większość ludzi żyje w skrajnej nędzy... I dane to potwierdzają. 
Jakoś ciężko ci idzie to tłumaczenie kacapów, oj ciężko...

Kraj leży na ropie, węglu oraz gazie, a normalnego bogactwa nie jest w stanie zapewnić swoim obywatelom. HAŃBA! SKANDAL! :O 
 

3 godziny temu, Rnext napisał:

Wszystkim oczadzonym propagandowo, ze specjalną dedykacją dla @Strusprawa1 w naiwnej nadziei, że mu się umysł przewietrzy, polecam raport z Instytutu Shillera i posłuchanie co myślą amerykańskie "ruskie onuce":

 

A jak ktoś woli transkrypcję:

https://schillerinstitute.com/blog/2022/04/26/video-col-richard-black-u-s-leading-world-to-nuclear-war/

 

Oczywiście, wiem, wiem. Amerykanie wszystkiemu winni. To nasz nowy antychryst. Dziękuję komisarzu, że mi mówisz co mam myśleć i jaką mam przyjąć percepcję. 

Dziękuję, ale nie chcę Rosji u siebie. Niech spi/rdalają. Niech spi/rdalają z wojną. To Rosja jest w pełni za nią odpowiedzialna. To, że wśród Amerykanów jest rosyjska V kolumna wiadomo już od lat '80. Żadna nowość. Nawet alt-right fapie do Aleksandra Dugina. 
Pamiętajcie, Rosjanie nie są biali. To wybawiciele czarnych: 
wvDrxOk.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Bez urazy, kolego, ale takie nagranie to sobie można w dupę wsadzić. Ja wiem, że rosyjska prowincja to bida, ale podobne wsie to nawet u mnie (pomiędzy Słupskiem a Kołobrzegiem) można spotkać - zapuszczone rudery, które przejęto po Niemcu i położono lachę. Tylko drogi w lepszym stanie (choć to dopiero zasługa ostatnich lat). Jeżeli


Ano - prawda. Też ten rejon i potwierdzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 tak podejrzewałem, jesteś niereformowalnym, takim na "I", albo nawet na "P.I." :D 

No OK. masz prawo. Mam nadzieję, że pierwszy polecisz z kałaszem. Tak będzie? Czy czmychniesz a tutaj kozaczysz tylko? Koniecznie daj fotki z okopów, żebyśmy jako niewierni Tomasze uwierzyli, żeś piersią się rzucił bronić interesów Obajtków i Morawieckich. Medal dostaniesz. Pośmiertny albo i nie.

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

No właśnie jak wstanę od komputera i pojadę w Polsce, to nie jest tak źle... A w Rosji gdzie się nie spojrzy, to ma się przeświadczenie, że zdecydowana większość ludzi żyje w skrajnej nędzy... I dane to potwierdzają. 
Jakoś ciężko ci idzie to tłumaczenie kacapów, oj ciężko...

Wszystko było okej - do ostatniego zdania. Ja nie tłumaczę kacapów - po prostu nie uważam, aby jedno nagranie dowodziło czegokolwiek (bo takie nagranie mogę zrobić u nas pod Sławnem i też puszczę w świat z przekazem - tak zrujnowaliśmy schedę po Niemcach). Co do całości, to ja się z tobą zgadzam - Rosja to kraj, który całą parę ładuje w budowę imperium, na które zaiwaniać będą tacy mużycy karmieni mitem wielkiej Rosji i cara-batiuszki. I chyba nie ma na nich innej rady, jak spuścić im wpierdol i pozwolić, aby ten wielki kraj rozpadł się na mniejsze. Chciałem sobie w tym roku przejechać Podole, Budżak, Besarabię - i chuj, ruscy ze swoimi zapędami (inni napiszą: tarcia geopolityczne - niech im będzie) spieprzyli mi placy wakacyjne. To już wystarczający powód, abym ich nie lubił. :)

Tak więc, ja nie jestem żadnym sympatykiem ruskich jako zbiorowości. Uwielbiam wschodnią Europę - ale wschodnia Europa to nie Rosja. :)

 

zresztą, standardowy sympatyk naszej umiłowanej Partii wcale tak bardzo się nie różni od ruskiego mużyka. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania które warto sobie zadać do tego co wyżej mówi ten gość.

 

Skoro wojska rosyjskie nie były przygotowane dobrze na atak, jak to możliwe, że już w kwietniu tamtego roku przy granicy się one zbierały? Zbieranie sił przez praktycznie rok i brak przygotowania? Jak to się stało, że akurat zaatakowali gdy mieli albo byli już po ćwiczeniach z Białorusią? Na Krymie też przypadkiem wysłali przed wojnę dużo większe siły, niż zwykle tam bywają? No nie wiem. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

No właśnie jak wstanę od komputera i pojadę w Polsce, to nie jest tak źle... A w Rosji gdzie się nie spojrzy, to ma się przeświadczenie, że zdecydowana większość ludzi żyje w skrajnej nędzy... I dane to potwierdzają. 

Polska - kraj miodem i mlekiem płynącym.

Czemu tylko ludzie z tej pięknej krainy masowo wyjeżdzają?

Czemu ja musiałem uciekać dekadę temu? Hmmm.

 

W swojej nienawiści do Rosji mógłbyś napisać (trochę Ci pomogę), że nawet jak już wyjeżdzają, to na Zachód a nie do Rosji.

No tak. To fakt.

Polska jest cywilizacyjnie jakieś 10-15 lat przed Rosją.

Tak więc to, że wychodki na dworze nawet w miastach wojewódzkich były jakieś 15 lat temu (z doświadczenia) a teraz ich nie ma daje moralne prawo by pokazać swą wyższość nad tymi zacofanymi Ruskimi. Okej, rozumiem. 

Tylko broń dobry panie Boże pytać się Amerykanów czy Anglików co sądzą o Polsce i Polakach, bo to już wtedy nietolerancja będzie. I będzie be. 

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Oczywiście, wiem, wiem. Amerykanie wszystkiemu winni. To nasz nowy antychryst. Dziękuję komisarzu, że mi mówisz co mam myśleć i jaką mam przyjąć percepcję. 
+
To Rosja jest w pełni za nią odpowiedzialna. To, że wśród Amerykanów jest rosyjska V kolumna wiadomo już od lat '80. 

Tobie chyba już nic nie pomoże.

Żyjesz w jakimś matriksie kompletnie obłąkany na temat Rosji i Rosjan i zaślepiony, chyba niespełnioną, miłością do anglosasów.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eknm2005 napisał:

Żyjesz w jakimś matriksie kompletnie obłąkany na temat Rosji i Rosjan i zaślepiony, chyba niespełnioną, miłością do anglosasów.

 

Prawda jest taka, że z dwojga złego lepiej w tę stronę.

Mamy przykłady z minionych epok na to, jak rozwijały się państwa z bloku wschodniego, a jak to wyglądało na zachodzie. 

 

16 minut temu, $Szarak$ napisał:

Skoro wojska rosyjskie nie były przygotowane dobrze na atak, jak to możliwe, że już w kwietniu tamtego roku przy granicy się one zbierały?

Były przygotowane na atak, który nie spotyka się z oporem:)

 

Godzinę temu, zychu napisał:

zresztą, standardowy sympatyk naszej umiłowanej Partii wcale tak bardzo się nie różni od ruskiego mużyka. :)

To samo można powiedzieć o tych, którzy dosłownie za wszystko potrafią obwiniać rząd.

Nawet nie krytyką, a krytykanctwem. 

Nie wiem skąd ta polaryzacja u większości, że albo skrajne za, albo przeciw. Chyba za dużo tv, za mało samodzielnego osądu. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

@Strusprawa1 tak podejrzewałem, jesteś niereformowalnym, takim na "I", albo nawet na "P.I." :D 

No OK. masz prawo. Mam nadzieję, że pierwszy polecisz z kałaszem. Tak będzie? Czy czmychniesz a tutaj kozaczysz tylko? Koniecznie daj fotki z okopów, żebyśmy jako niewierni Tomasze uwierzyli, żeś piersią się rzucił bronić interesów Obajtków i Morawieckich. Medal dostaniesz. Pośmiertny albo i nie.


Mam nadzieję, że pierwszego cię odprawią, abyś na Niemcy szedł jako rozpoznanie boju. Za twoją ukochaną matuszkę Rasiję! Śmierć Ameryce towarzyszu! 

 

Pamiętaj! Rosja nigdy nie atakuje! Rosja się zawsze broni! I to Ameryka jest temu winna! To Amerykanie chcą nas w wojnę wtrącić w wojnę, bo Rosjanie chcą nas podbić! Logiczne jak sk/rwysyn! 

Dlatego najlepszą strategię jest się wypiąć do kapitana kacapa i nastawić wprost wypięty anus dla nadludzi rosyjskich! Nigdy wojnie! Śmierć Ameryce! 

gcejgiH.jpg

 

1 godzinę temu, zychu napisał:

zresztą, standardowy sympatyk naszej umiłowanej Partii wcale tak bardzo się nie różni od ruskiego mużyka. :)

To prawda mniej więcej, choć w Polsce realnie żyje się lepiej niż w Rosji. Majątek typowego Polaka jest 4 razy większy od typowego Rosjanina. Toteż można napi/rdalać na władzę ile wlezie, z czego każdy otwarcie korzysta. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Yolo napisał:

Nie wiem skąd ta polaryzacja u większości

Skąd polaryzacja? Z góry - od mediów, od polityków. Skłóconymi łatwiej się zarządza. Ja tam potrafię dobrze żyć z jednymi i z drugimi - sprawa jest dziecinnie prosta: gdy schodzą na tematy polityczne, mówię im to, co chcą usłyszeć. 😆

Przy okazji wyborów typ, u którego wynajmuję, pytał mnie, na kogo głosowałem. A ja, że na nikogo. Typ się krzywi, dopytuje: no a gdybym głosował, to na kogo? Ja się zastanawiam, typ patrzy na mnie wyczekująco - to mu w końcu odpaliłem, że wiadomo na kogo. Typ chwila konsternacji, przetwarza dane, aż w końcu obdarowuje mnie serdecznym uśmiechem mówiąc: "i w was, młodych, jest nadzieja".

Tak więc trzeba być dyplomatą, rabinem a i rabinem b w jednej osobie. Czasami stosuję tu na forum, o dziwo całkiem nieźle się sprawdza. 😆

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eknm2005 napisał:

Polska - kraj miodem i mlekiem płynącym.

Czemu tylko ludzie z tej pięknej krainy masowo wyjeżdzają?

Czemu ja musiałem uciekać dekadę temu? Hmmm.

 

W swojej nienawiści do Rosji mógłbyś napisać (trochę Ci pomogę), że nawet jak już wyjeżdzają, to na Zachód a nie do Rosji.

No tak. To fakt.

Polska jest cywilizacyjnie jakieś 10-15 lat przed Rosją.

W 1990 roku byliśmy biedniejsi od Niemców 30 razy. Teraz jesteśmy 2 razy. 
Pytanie - czy z Rosji ludzie MOGĄ wyjeżdżać masowo? Nie, nie mogą. 
II pytanie - czy Polacy wyjeżdżają do Rosji pracować? Jeśli nie to dlaczego? 
III pytanie - co mają kraje i co miały w 1945-1989 latach, do których Polacy wyjeżdżają? 
IV pytanie - co jest złego w nienawiści do Rosji gdy spojrzymy na to co nam zrobili (jakoby usprawiedliwiane jest historią nienawiść do Ukraińców generalnie w tym środowisku - Rosjanie nam zrobili 10 razy więcej złego, co odczuwamy po dziś dzień). 
 

Cytat

Polska jest cywilizacyjnie jakieś 10-15 lat przez Rosją. 

Tak jest towarzyszu! A papież sra w lesie! 
VWz5fGM.jpg

54 minuty temu, eknm2005 napisał:

Tobie chyba już nic nie pomoże.

Żyjesz w jakimś matriksie kompletnie obłąkany na temat Rosji i Rosjan i zaślepiony, chyba niespełnioną, miłością do anglosasów.

Historia zweryfikowała co lepsze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak liczymy że jesteśmy tylko 2x biedniejsi. 

Bo jeśli np. fryc położy 2m.kw. płytek za 1tyś. złotych a ja położę 5m.kw. za 500zł. No to żeczywiście zarabiam tylko o połowę mniej tylko jakim yyyy kosztem, frycowi jakby czas wolniej płynął a mi szybciej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zychu napisał:

Słynny Duch Kijowa poległ ("w walce z przeważającymi siłami wroga" - no zaczaili się na niego jak wilcy, bezczelni). Ukraińskie źródła potwierdziły info. Jego hełm zostanie wystawiony na aukcji i zapewne sprzedany za ciężki szmal.

Ukraińcy potrafią w pr - no, ale pół świata wierzy, że istniał Duch Kijowa, który ma na koncie 60 zestrzeleń (!). Ja wiem, wojna, propaganda - ale nie sposób się nie uśmiechnąć pod nosem. Zaczynam rozumieć Syryjczyków rozgoryczonych tym wszystkim - ich zmagania świat miał głęboko w dupie (tyle że w wojnie syryjskiej nie było tego jasnego podziału dobry-zły - może tylko na początku, gdy bezwarunkowo świat wspierał opozycję, zanim ta ewoluowała w mniej sympatyczny twór).

 

Hah, z godzinę temu na polsat news gadali o innym lotniku-bohaterze, który rozkuriwił 40 ruskich samolotów i poległ (prawdopodobnie w walce?) :)

 

Same asy, można tylko pogratulować :)

 

 

53 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Mam nadzieję, że pierwszego cię odprawią, abyś na Niemcy szedł jako rozpoznanie boju. Za twoją ukochaną matuszkę Rasiję! Śmierć Ameryce towarzyszu! 

 

Pamiętaj! Rosja nigdy nie atakuje! Rosja się zawsze broni! I to Ameryka jest temu winna! To Amerykanie chcą nas w wojnę wtrącić w wojnę, bo Rosjanie chcą nas podbić! Logiczne jak sk/rwysyn! 

 

Idź se zwal konia, bo widzę że Ci odwala trochę :)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.