Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Strusprawa1 said:

IV pytanie - co jest złego w nienawiści do Rosji gdy spojrzymy na to co nam zrobili (jakoby usprawiedliwiane jest historią nienawiść do Ukraińców generalnie w tym środowisku - Rosjanie nam zrobili 10 razy więcej złego, co odczuwamy po dziś dzień). 

W polityce liczą się interesy, nie sentymenty.

A jeśli chodzi o indywidualne nastawienie, to nie spotkałem tutaj tych słynnych ruskich onuc, którzy ewidentnie zdejmowali cały ciężar zbrodni z Rosji i/lub jednocześnie pokazując Ukraińców jako jedyne zło. 

Tak samo nie widziałem wpisów, że to wszystko wina Amerykanów.

To tylko Ty tak piszesz, że Rosja to cało zło, a Amerykanie są święci, co jest bzdurą.

 

Z historii wynika, że każdy kraj jest sobie wrogi do pewnego stopnia. 

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Tak jest towarzyszu! A papież sra w lesie! 

Może źle się wyraziłem. Polska jest jakieś 15 lat przed Rosją - w znaczeniu o 15 lat bardziej rozwinięta od Rosji. 

Jak ze wskaźnikami wyskakujesz by pokazać, że jest 30 lat a nie 15 za nami  czy coś takiego to OK. 

Ale mój komentarz tyczył się wpisów, jak to niby w Rosji wszystko jest takie zabite dechami,a Polska to cud nad cudy.

15 lat temu w Polinie (a ja ze ściany wschodniej) to był dalej syf i kiła. 

Teraz wiele rzeczy nowych pobudowanych itd. to jest lepiej (jeśli chodzi o moje strony), ale nie zdziwłbym się jakbyś pojechał gdzieś dalej na podlaskie by dalej porobić zdjęcia jak z lat 80 czy 90'.

 

A tak poza tym nie wiem czy to zrozumiałe jest. 

Ja nie piszę, że Rosja to fajny kraj, do którego fajno się przeprowadzić. Tam jest chujnia wg mojej opinii.

Ale podobnie w Polsce jest chujnia i dlatego stąd wyjechałem. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cst9191 napisał:

 

Co następne? Występy Jabłonowskiego jako wyrocznię? Maciej Zaręba walący konia do Kadyrowców? A możę wypowiedzi z partii Zmiana? 

Pan Nikt dostawał i dostaje na swój patronite ogromne kwoty - idące w dziesiątki i setki tysięcy złotych. Polecam się przyjrzeć bliżej i od razu wychodzi na wierzch "od kogo wy". 
Łapanie się na tego narracje pokazuje niezbyt wysokie IQ u fanów tego contentu. 
No cóż, wszystko dla ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, eknm2005 said:

W polityce liczą się interesy, nie sentymenty

 

Nie prawda. To tylko punkt widzenia. Są inne. 

 

Poniżej dla chętnych bardzo ciekawe uzasadnienie, że real politics nastowiana na interesy nie działa. 

 

 

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Co następne? Występy Jabłonowskiego jako wyrocznię? Maciej Zaręba walący konia do Kadyrowców? A możę wypowiedzi z partii Zmiana? 

Nie. Przemowy Hitlera w Reichstagu. Jak walić, to z grubej rury.

 

48 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Pan Nikt dostawał i dostaje na swój patronite ogromne kwoty - idące w dziesiątki i setki tysięcy złotych. Polecam się przyjrzeć bliżej i od razu wychodzi na wierzch "od kogo wy". 

Jest prorosyjski, wiem o tym, ale mimo to słucham jego nagrań.

 

Rozumiem, że nie wypada? :)

 

49 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Łapanie się na tego narracje pokazuje niezbyt wysokie IQ u fanów tego contentu. 
No cóż, wszystko dla ludzi...

Zacytuję Ciebie:

 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Argumenty najwyższych lotów. 

 

Ament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191to taki ukraiński Red Baron.

    Ja osobiście w nic nie wierzę co podają w TV. Nie wiem o co chodzi, ale nie mogę dojść do tego, po co Puten robi rozpierduchę ukrom. Korzyści z tego żadnych. Dalej na zachód nie pójdzie. Tylko sobie PR zmasakrował na amen. Korzyści żadnych, stracić może wiele. Na głowę raczej nie choruje. Gra toczy się o coś, o czym nawet nie wiemy, albo chowamy głęboko w naszych analitycznych główkach. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musk zakupił Twitera, prawdopodobnie Trump zostanie odblokowany.

W 2024 nastepne wybory w USA  co jeśli Trump wygra?

A był do tej pory pro putinowski.

Wycofa USA z Europy Śr.?

-Zostaniemy na łasce Rosji...?

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Brat Jan napisał:

Musk zakupił Twitera, prawdopodobnie Trump zostanie odblokowany.

W 2024 nastepne wybory w USA  co jeśli Trump wygra?

A był do tej pory pro putinowski.

Wycofa USA z Europy Śr.?

-Zostaniemy na łasce Rosji...?

 

 

Jeżeli wojna na Ukrainie będzie trwała w stanie ciągłym do 2024 z ciągle zmieniającym się frontem (czyli nie sytuacja z Donbasu między 2014-2022 do lutego) to Rosjanie będą mieli większy problem. Mianowicie ścięcie takiej ilości drzew, by starczyło im na trumny... .

A tak na poważnie, jeżeli do 2024 udało by się osiągnąć straty na poziomie do 200 tysięcy rosyjskich żołnierzy (praktycznie chyba to by było 2/3 stanu ich armii lądowej przed wojną) to powinno być na jakiś czas spokój z ich strony. Nie mówiąc o tym, że cały zmodernizowany sprzęt jak i ten z czasów sowieckich pójdzie się im chrzanić, bo zostanie wytracony.

No i przy okazji z Ukrainą będzie na jakiś czas z głowy, bo szczekali "za mocno" w ostatnim czasie przed wojną. Ale nasz rząd znowu to przepierdzieli i zamiast narzucać im warunki z pozycji siły, to będzie wchodził im w dupę i dawał nasze pieniądze za kompletny bezcen.

To ostatnie to chyba już tylko może powstrzymać upadek naszej gospodarki. Nie wierzę, że to mówię, ale to będzie chyba jedyny pozytywny tego skutek. 😆

 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mpawel5 said:

po co Puten robi rozpierduchę ukrom

Mi wychodzi, że aby odciąć ich od Morza Czarnego. Co oznacza, że na widelcu będzie potem Odessa.

A po co? Po to, że Chiny się ostro wkurwiły na USA.

Problemem tej wersji jest niestety, że potem my jesteśmy "ostatnią prostą" przed granicą rosyjsko-niemiecką na Odrze.

1 hour ago, Brat Jan said:

co jeśli Trump wygra?

Co będzie, jeśli nie przywróci Trumpa, sam zacznie kandydować, i wygra?

Zioło bez ograniczeń, akcje Tesli i bilet na Marsa dla każdego :) aa, i może jeszcze przywrócenie składu oryginalnej Koka-coli. Kto obieca więcej 😜

 

Pojawiają się nowe spekulacje, ile Polska przekaże/przekazała czołgów T-72. Nie wiem, nie powtórzę spekulacji, kto chce znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kespert napisał:

Pojawiają się nowe spekulacje, ile Polska przekaże/przekazała czołgów T-72. Nie wiem, nie powtórzę spekulacji, kto chce znajdzie.

W tym temacie jest "gorzej" niż się może wydawać. W Stanach już spekulują czy Polska aby przypadkiem nie mogłaby przekazać Abramsów Ukrainie... tak, tych które zostały zakupione za nasze ciężkie pieniądze i otrzymaliśmy ich dopiero parę sztuk.

@Kespert W interesie "suwerennego" rządu powinno być, aby Rosja traciła w cholerę i jeszcze więcej. I przy okazji aby Ukaraina miała na tyle wsparcia, by trwała, ale nie naszym kosztem. No cóż, suwerenny rząd to nie jest, więc mamy to co mamy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/410392,angelina-jolie-we-lwowie-pokazano-nagranie-z-ewa

Cytat

We Lwowie Jolie doświadczyła, co to znaczy ewakuacja. Gdy w czasie jej wizyty zawył alarm, musiała udać się do schronu. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które zamieściło Centrum Komunikacji Strategicznych i Bezpieczeństwa Informacyjnego przy ukraińskim Ministerstwie Kultury

Cytat

Ten film jest ważny, aby zrozumieć przez co Ukraińcy w tym kraju przechodzą na co dzień. Angelina Jolie ucieka z wolontariuszami i innymi osobami, aby ukryć się z powodu zagrożenia atakiem rakietowym" – skomentowała nagranie białoruska dziennikarka.

Bo bez tego filmu nikt by nie zrozumiał. Od dwóch miesięcy cierpimy na brak informacji z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie wygląda sytuacja na odcinku donbaskim:

 

Aleksandr Dwornikow i jego niefinezyjna, aczkolwiek skuteczna taktyka

Zupełnie inny obraz działań wojennych na wschodzie jest w dużej mierze związany z osobą Aleksandra Dwornikowa. To on po początkowych rozkazach płynących prosto z Kremla, wcielił się w rolę głównodowodzącego. Jego doświadczenie z Syrii oraz umiejętność dobrego planowania pomogły najeźdźcom do tego stopnia, że mimo własnych mankamentów zaczęli oni coraz wyraźniej akcentować swoją dominującą pozycję w Donbasie. To z kolei przyczyniło się do zdziesiątkowania ukraińskich brygad i konsekwentnego realizowania założonych celów.

 

— Wojska rosyjskie nacierają z kierunku północnego i północno-wschodniego na pozycje Ukraińców, spychając je w kierunku swoich sił w rejonie Gorłowki i Rubiżnego. Dwornikow robi dokładnie to, czego uczono rosyjskich dowódców. Nie ma w tym finezji, ale przy dużej przewadze artyleryjskiej jest to taktyka skuteczna. Być może artyleria rosyjska nie działa tak skutecznie, jak manewrująca, wykonująca rajdy artyleria ukraińska, ale ma zdecydowaną przewagę — uważa Lewandowski.

 

Nie znamy strat ich brygad, ale możemy założyć, że niektóre z nich sięgają 60, może nawet 70 procent, więc są na granicy rozbicia. Oczywiście, trzyma ich wola walki, odwody ukraińskie cały czas walczą, ale mimo to Rosjanie idą do przodu. Powoli, ale skutecznie — uzupełnia.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donbas-rosjanie-ida-do-przodu-sytuacja-okiem-polskiego-weterana/9p8wj67,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg The Times (na który od rana namiętnie powołują się polskie media) Rosja miałaby powtórzyć scenariusz donbaski w separatystycznym Naddniestrzu, aby zdestabilizować sytuację w Mołdawii i zmusić Ukrainę do przerzucenia wojsk na południowy-zachód. Nie można tego wykluczyć (po coś tych kacapów tam trzymają), ale i tak uważam, że Naddniestrze to nie Donbas, i taki manewr może im zwyczajnie nie wypalić. Choć patrząc, jak ruscy cisną wiele spraw na pałę, to i w tamtym kierunku należy patrzeć z niepokojem. Ale wyczekuję na opinię naszych polskich analityków spraw mołdawsko-naddniestrzańskich, tj. Kamila Całusa i Piotra Oleksego. A oni póki co milczą.

Jesteśmy coraz bliżej rozszerzenia konfliktu na większą część Europy. Przypominam, że II wś też dopiero z czasem stała się awanturą ogólnoświatową. Tak czy inaczej - spokojne czasy już były.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogromny sukces Ukrainy.

Spektakularny atak Ukraińców w pobliżu Wyspy Węży

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/spektakularny-atak-ukraincow-w-poblizu-wyspy-wezy-relacja-na-zywo/tc5htgg

Cytat

W pobliżu Wyspy Węży ukraińskie bayraktary zniszczyły dwie rosyjskie łodzie typu Raptor

A oto rosyjska łódź typu raptor:

Image-1-Raptor-1.jpg

 

Doprawdy, ogromny sukces. Punkt zwrotny tej wojny.

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Wy na to? :D

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/izrael-wzywa-rosyjskiego-ambasadora-po-slowach-lawrowa-o-hitlerze/9kkrqyy,79cfc278

 

W niedzielę szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, rozmawiając z włoską telewizją o wojnie w Ukrainie, wtrącił, że "Hitler też był Żydem". W konsekwencji izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do siebie rosyjskiego ambasadora w Tel Awiwie.

 

  • – Najgorszymi antysemitami są sami Żydzi – powiedział Ławrow w wywiadzie dla włoskiej telewizji
  • Słowa te wywołały oburzenie w Izraelu. Tamtejszy minister spraw zagranicznych określił je jako "najbardziej elementarny rasizm"

 

Na uwagę prowadzącego wywiad dziennikarza Giuseppe Brindisiego, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest pochodzenia żydowskiego, Ławrow odpowiedział, że "Hitler też był Żydem". – Najgorszymi antysemitami są sami Żydzi – dodał minister spraw zagranicznych Rosji.

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 13:57, Rnext napisał:

interesów Obajtków

to mój znajomy, dobry i mądry człowiek. 

W dniu 30.04.2022 o 19:35, Strusprawa1 napisał:

Występy Jabłonowskiego jako wyrocznię? Maciej Zaręba walący konia do Kadyrowców?

Raczej Poręba, to że grał w filmie lgbtq nie świadczy, że można mu przypisywać fapanie. Jabłonowski siedzi w więźniu za poglądy (zamiast dostarczać nam codziennej dawki humoru)   jak Nawalny. Tak w Polin jako i w Rosjii :(

 

W dniu 1.05.2022 o 10:14, Hubertius napisał:

to będzie wchodził im w dupę i dawał nasze pieniądze za kompletny bezcen.

jesteśmy sługami bohaterskiego narodu ukraińskiego (Jasina), , który nigdy nie shanbił się krwią niewinnych (Zelensky)

 

20 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no możesz nawet słuchać ludzi w psychiatryku albo komuchów

A nawet TVNu albo TVPis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak słuchajcie, bo nie śledzę tej propagandy na bieżąco - co z tą masakrą w Buczy? Jakoś parę tyg. temu, wywiad amerykański się odgrażał że dysponuje materiałami i zdjęciami satelitarnymi i po ich analizie w ciągu tygodnia powie kto tam zmasakrował ludność. Coś komuś wiadomo? Czy może prawda okazała się z rodzaju tej niewygodnej i próbuje się zamilczeć temat? Ktoś coś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.