Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sargon napisał:

Stara zasada, którą obserwowałem w wielu organizacjach od środka - im ktoś bardziej moralnie gardłuje i się popisuje górnolotnymi frazesami - tym większą jest kanalią w rzeczywistości, i takie kanalie najszybciej się prują.

Też to zauważyłem.

 

15 minut temu, spacemarine napisał:

Trzeba się zdecydować albo narracja wojenna i kończy się temat dając ukr broń ofensywną albo takie bzdety które ośmieszają całą sytuację. No bo w końcu jak truskawki rosną i wracają na święta to co to za wojna???

To podobnie jak z tym zasiłkiem, który mieli otrzymywać ludzie przyjmujący do swoich domów Ukraińców. Nie będzie już wypłacany, bo Ukraińcy wracają do siebie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kleofas napisał:

Też to zauważyłem.

 

To podobnie jak z tym zasiłkiem, który mieli otrzymywać ludzie przyjmujący do swoich domów Ukraińców. Nie będzie już wypłacany, bo Ukraińcy wracają do siebie...

 

Część wróci bo znowu uratuje nas nasza bieda, jak Polacy nawet nie mogą się utrzymać, część zostanie i stoją w kolejkach pod punktami co widzę 3x w tygodniu, szkoda że tylko 25% z zdolnych do pracy faktycznie pracuje, oby to się zwiększyło. I oczywiście jest całe grono pracujących od lat, którzy zaryzykowali i ciężko pracują na budowach w IT itd. Natomiast hotele na sezon zaczną żegnać ludzi bo nie da się za darmo utrzymywać tylu osób, szczególnie jak mają straty po covidzie.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Ukraińcy już sami wierzą w bajki które produkują, mówią na Rosjan że są jak propagandowe zombie, a niczym się właściwie od nich nie różnią. Niech się z tym wspólnie kiszą z nimi. 

Szkoda tylko że większość Polaków temu ślepo wierzy

 

@Kleofas niech wracają co do jednego, nie po to ich mój śp. Dziadek z Bieszczad przeganiał ażeby znowu mieli tu wrócić i robić problemy i trzodę jak przed wojną i tuż po niej. Im mniej ich tutaj, tym lepiej. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Obliteraror said:

(Ziemkiewiczu znaczy) się naprawdę bym kiedyś nie spodziewał.

Od młodości chłonąłem jego publicystykę z zafascynowaniem.

A potem czytam: co tam benzyna po 10, ważne że nie ruska xD.

"Hej prorocy moi z gniewnych lat,

obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal,

zdrada płynie z ust."

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Tak bo wy wierzycie w takie bzdety, przypominam że ukr wynajęła wiele zagranicznych firm PR i co chwila wypuszczają jakieś bzdety typu rakieta wpadła do kuchni i nie wybuchła, o tu dziura w ścianie, ale kafelki na podłodze nie naruszone, ukradł ps4 i prosi o hasło i tego typu opowieści

Jakby część nie było prawdą, to wojna byłaby skończona. Minęło 100 dni i Rosjanie stoją w miejscu.... A wyglądają jak obdartusy... Myślisz, że Rosjanie nie mają agencji PR? Wiesz co to jest wojna informacyjna i ile pieniędzy Rosjanie na nią rocznie przeznaczają? 
1t2gdN8.jpg

 

 

13 godzin temu, sargon napisał:

StrusiaSprawa może zrealizuje swój gierojski potencjał i wypierdoli w końcu na front ukraiński, gdzie go jakiś szrapnel rozjebie, ale tak, to ta sama półka.

Zamierzam iść do obrony terytorialnej za jakiś czas, a jak dobrze pójdzie, to może i do profesjonalnego wojska, choć szkoda mi tracić tych umiejętności i doświadczenia co zyskałem w IT. Najlepiej połączyć obydwa. 
Możliwe, że tak się stanie. Całkowicie akceptuję fakt, że mogę umrzeć przed 40-tką. 


Kocham to wywyższanie się i wymądrzanie jajolizów kacapów. Bez urazy, ale cudownie się na to patrzy jak zżera ta "ukrofilia". 

DTVfVYO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maniek92 napisał:

Nie jesteśmy w żadnym konflikcie i żeby tak pozostało. Oby II wojna światowa była ostatnim konfliktem zbrojnym, w którym Polacy brali udział.

Widzę życzeniowe myślenie. "NIECH NIE BĘDZIE WOJEN", "JAK SIĘ PODDAMY, TO NIE BĘDZIE WOJNY I PRZEŻYJEMY!!!".... Ale co to będzie za życie...

16 godzin temu, Maniek92 napisał:

Na zawsze, bo w przeciwieństwie do Ciebie wiem doskonale co moja rodzina wycierpiała z rąk Niemców i Sowietów (i nie tylko) i to pamiętam, podobnie jak miliony polskich rodzin. 

 

Chcesz tego? W imię czego? Urojonych idei i marzeń? Bo Ja nie. 

Lepiej żyć wolnym i w bogactwie niż znów pod ruskim butem. Jeśli nie chcesz walczyć - w porządku, ale ja osobiście nie chcę być w strefie wpływów rosyjskich za żadną cenę, a taki cel sobie Rosjanie obrali i trzeba być ślepym albo głuchym by nie zauważać tego.

 

 

16 godzin temu, Maniek92 napisał:

III wojna światowa to jest już od wojny w Iraku i Syrii rozpoczętej w 2011 roku, Ukraina to narazie uwertura do wielkiej rozgrywki na Pacyfiku. 

Syria i Irak to typowe bantustany, w których jest wojna, ponieważ nie mają pod sobą buta europejskiego Pana. Jak rządzili tam Francuzi albo Brytyjczycy, to mieli spokój (nie licząc wojen światowych). Jak są "niepodlegli", to każdemu odp//rdalaj, a Izrael dodaje oliwy do ognia, by samemu być bezpieczniejszym,

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Zamierzam iść do obrony terytorialnej za jakiś czas, a jak dobrze pójdzie, to może i do profesjonalnego wojska, choć szkoda mi tracić tych umiejętności i doświadczenia co zyskałem w IT

 

No nareszcie. Wraca roczna "zetka". Tak że jak chcesz możesz zrobić sobie roczne wakacje.

Aż mi łezka nostalgii się w oku zakręciła: rejony, kopiec kreta, ppoż, przycinka, obcinka, wyścigi rydwanów, szafa grająca,  dywizjon 303, Święto lasu docieranie kociarstwa a na koniec chusta i pijackie śpiewy na dworcu:).

Żegnaj szefie, żegnaj MON-ie;
Ja już stoję na peronie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Baca1980 napisał:

No nareszcie. Wraca roczna "zetka". Tak że jak chcesz możesz zrobić sobie roczne wakacje.

Szkoda mi tracić rok z życia kompletnie odcięty od domu szczególnie gdy mam narzeczoną i za niedługi czas zapewne ślub. 
Lepiej byłoby jakby było coś wieczorowego 17:00 - 21:00. To spełnia chyba tylko obrona terytorialna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:
Zamierzam iść do obrony terytorialnej za jakiś czas, a jak dobrze pójdzie, to może i do profesjonalnego wojska, choć szkoda mi tracić tych umiejętności i doświadczenia co zyskałem w IT. Najlepiej połączyć obydwa. 

Jeżeli jesteś po studiach, to z doświadczeniem w IT możesz np. spróbować na kurs oficerski. A jeżeli bez studiów, to ciekawą ofertę ma WAT. Tyle że maturkę mat-fiz trzeba na rozszerzeniu napisać tak na 85-90%.

 

Koledzy, powielanie propagandy którejkolwiek ze stron powinno kończyć się tymczasowym banem. Tak jak wcześniej ktoś zauważył, albo trzymamy jakiś poziom, albo brandzlujemy się idiotycznymi niusami spreparowanymi dla głąbów. "Ukropy", "orkowie", "raszyści", "na Donbasie" - dajcie, kurwa, spokój.

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Lepiej byłoby jakby było coś wieczorowego 17:00 - 21:00. To spełnia chyba tylko obrona terytorialna...

 

Wojna też będzie wieczorowa? :). Bo jaśnie pan chce się wyspać i pochędożyć :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Libertyn napisał:

Tak sobie czytam i zastanawia mnie. Ilu z Was by w 39 podpisało Volksliste. 

Może się zastanów, czy ty byś nie podpisał. W gębie każdy mocny. 

4 godziny temu, $Szarak$ napisał:

 

No tak, a Ukraińcy im nawet magazynków nie zabrali... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Wojna też będzie wieczorowa? :). Bo jaśnie pan chce się wyspać i pochędożyć :).

Hahah, światełko nie świeci zbyt jasno...

Godzinę temu, zychu napisał:

Jeżeli jesteś po studiach, to z doświadczeniem w IT możesz np. spróbować na kurs oficerski. A jeżeli bez studiów, to ciekawą ofertę ma WAT. Tyle że maturkę mat-fiz trzeba na rozszerzeniu napisać tak na 85-90%.

Dzięki za info. Coś tam niby słyszałem o tym, ale doczytam. Magisterkę z Infy robię. 
 

 

Godzinę temu, zychu napisał:

Koledzy, powielanie propagandy którejkolwiek ze stron powinno kończyć się tymczasowym banem. Tak jak wcześniej ktoś zauważył, albo trzymamy jakiś poziom, albo brandzlujemy się idiotycznymi niusami spreparowanymi dla głąbów. "Ukropy", "orkowie", "raszyści", "na Donbasie" - dajcie, kurwa, spokój.

W sumie masz rację lecz bardzo często proruskie informacje i narracja mają tendencję do przenikania przez "niezależne media". I to wręcz bardzo. Wielbiciele "włącz myślenie"!
Kelthuz o tym mówił:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Obliteraror said:

ale po Ziemkiewiczu się naprawdę bym kiedyś nie spodziewał.

 

Ziemkiewiecz w swojej książce "Myśli nowoczesnego endeka" z 2012, bardzo dobrze tłumaczy zawiłości myśli i działalność lewicy laickiej, tu: PO, socjaldemokracja, itp. a jednocześnie wychwala PiS. Uderzyło mnie to od razu choć wtedy byłem w stanie to kupić bo nie pamiętałem, jak zresztą większość jedwabników, rządów PiS w latach 2005-2007 (nie interesowałem się aż tak czy inne głupoty w głowie - nie pamiętam). Ale już wtedy zauważyłem i zanotowałem sobie polityczne sympatie pana Ziemkiewicza.

 

I kiedy PiS zaczął swoją dobrą zmianę w 2015 to się okazało, że pan Ziemkiewicz ich tłumaczy i wspiera, praktycznie, we wszystkim. Praktycznie, bo czasem krytykował, ale ta krytyka była podszyta wiarą w deklarowany konserwatyzm i patriotyzm PiSu. Deklarowany bo nigdy sie faktyczny nie okazał. Żadne fakty tego nie potwierdziły, nie potwierdzają i potwierdzać nie będą.

 

Od razu mi się książka przypomniała i choć bardzo dobra i warta polecenia, nawet teraz, to jednak zwróciła mi uwagę na to co powiedziałem - na wiarę Ziemkiewicza w PiS. Wiarę. Nie wiedzę a wiarę, która jak każda wiara jest dogmatyczna, podszyta dysonansem poznawczym, i misją nawracania. Jednym słowem Ziemkiewicz był i wciąż jest wierzącym PiSlamistą i propaguje ze swojej ambony pislamistyczne dogmaty. Smutne ale prawdziwe, co sam zauważyłeś.

 

Tak, że jeżeli Ziemkiewicz mówi coś dobrego na temat PiSu, bądź propaguje jakąś narrację zgodną z ich należy ją, bez dowodu, odrzucić. Tak jak się w nauce odrzuca dogmaty wiary.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rnext napisał:

Nie mam czasu na analizę tych "dowodów i powiązań" teraz, w wolnej chwili przejrzę dokładniej, choć nazwisko Klementyny Suchanow powołującej się jeszcze na Lempartową i publikacje oko.press to taka antyrekomendacja, że już gorzej chyba z "dowodami" trafić się nie da. Ale nadal nie wiem co ma piernik do wiatraka, czyli Konfa i Ordo do siebie, poza pracą Bosakowej. I nawet jeśli to Kreml musi finansować partię najbardziej zbliżoną do polskiej idei konserwatywno-patriotycznej a nie Polacy, to zaczyna się robić smutno.

 

Co do Suchanow - zabawnym jest, że ona regularnie jeździła do Moskwy na "odczyty" dla proputinowskich organizacji feministycznych, gdzie to za słone wynagrodzenie dowodziła, jakim to gorszym od Rosji krajem jest Polska, bo - "aborcja, prześladowania mniejszości".

 

To były czasy, kiedy w Wyborczej nieironicznie ukazywały się artykuły o dobrej Rosji i groźnym zachodzie, że w zasadzie to Rosja była by dobra, ale zachód ją prowokuje ciągle, i ten biedny Putin nie ma wyjścia.

 

Także nie dziwię się, że kanalia posługuje się autorytetem innej kanalii - w końcu są zrodzeni z tego samego szamba.

Godzinę temu, wrotycz napisał:

 

. Jednym słowem Ziemkiewicz był i wciąż jest wierzącym PiSlamistą i propaguje ze swojej ambony pislamistyczne dogmaty. Smutne ale prawdziwe, co sam zauważyłeś.

 

 

Niestety, ale teraz te "negocjacje" KPO tylko potwierdziły, jak skurwiałą władzą jest PiS.

Niestety KPO wprost dąży do przebudowy Polski na skansen - opłaty ekstra od paliw, opłaty od dróg ekspresowych docelowo dla wszystkich, ciągłe wykluczanie mobilne gorzej zarabiających - czyli to, z czym wstępnie walczył ruch żółtych kamizelek (we Francji też Macron dojebał przede wszystkim podmiejskiej i małomiasteczkowej klasie średniej podwyżkami cen paliw i energii).

Do tego wykluczenie wspierania energii atomowej, czy likwidacja źródeł ogrzewania domów z paliw kopalnych od 2030.

 

Cały ten plan to ewidentne powielenie planów sprzed 100 lat, czyli Niemcy panem feudalnym, wschód dostarcza ekologicznych ziemniaczków, niewolników, konsumuje niemieckie produkty.

Bo bez taniej energii nie ma produkcji, a jak zrobić tanią z samych paneli.

 

Z całej ZP tylko ziobryści protestowali przed poprzednimi ustaleniami powiązania dotacji z mityczną "praworządnością", co się właśnie mści.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, sargon said:

Bo bez taniej energii nie ma produkcji, a jak zrobić tanią z samych paneli.

Podpisujących to już nie obchodzi, bo prowizja za "zjudaszowanie" narodu została tak skalkulowana, że gaz mogą nawet kupować marsjański od Muska. Ich interesuje tylko własna, ogrzana dupa i przydomowy basen. A idź pan w chuj z takimi "elitami". Ale są za to "patriotyczne"! A kijami (chrustem) po grzbietach tłuc!

29 minutes ago, sargon said:

Co do Suchanow - zabawnym jest, że ona regularnie jeździła do Moskwy na "odczyty" dla proputinowskich organizacji

Dlatego piszę o jej "wiarygodności" antykremlowskiej ;) Sama cuchnie agenturą w kroku.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rnext napisał:

Podpisujących to już nie obchodzi, bo prowizja za "zjudaszowanie" narodu została tak skalkulowana, że gaz mogą nawet kupować marsjański od Muska. Ich interesuje tylko własna, ogrzana dupa i przydomowy basen. A idź pan w chuj z takimi "elitami". Ale są za to "patriotyczne"! A kijami (chrustem) po grzbietach tłuc!

 

 

Ten chrust jest po 300 pln za m3.

Ciekawe, czy jak zakażą już tego okrutnego CO2 i barbarzyńskiego spalania chrustu, to będzie można sobie zbierać za darmo - no bo przecież nie do palenia, bo palenie zabronione ;)

 

Gdzieś czytałem pogląd, że dużo problemów w Pl bierze się z tego, że ruch intelektualny i polityczny zdominowała "neo-szlachta" z Kongresówki, z ich skretyniałą postawą "szabla w dłoń huzia na koń", gdzie rebelią wobec prymitywnych Moskali było właśnie to - bo więcej nie trzeba było, bo Moskwa była tak prostacka, że dało się wykpić tanim kosztem - wystarczyło nie świrować, dać łapówkę, poczapkować, i kacap był udobruchany. Więc cwany chłop i "jakoś to będzie" - co wystarczało na dawnych ruskich - teraz nie wystarcza jednak na fachowców z zachodu i ich aliantów , nowych ruskich.

 

Zaś prawdziwa walka toczyła się w Wielkopolsce i innych ziemiach okupowanych przez Niemcy - efektywne, dające jakiś potencjalny awans cywilizacyjny, stąd wielu Polaków lubiło się zniemczać. Trzeba było pracować, budować, zakładać spółdzielnie, banki, kombinować, łączyć się - bo szabelka na nic by się nie dała.

Zabór niemiecki był wymagającym testem cywilizacyjnym i społecznym.

Zabór rosyjski nie wymagał zbyt wiele, żeby przetrwały najgorsze karaluchy.

No i mamy właśnie efekt - albo bezmyślne kozakowanie z szabelką, albo karaluchy.

 

Zero budowania od podstaw, a wręcz odwrotnie, rozpierdolić wszystko, co daje jakąś wartość dodaną produkcji :

 

https://www.dziennikwschodni.pl/biznes/duza-firma-z-lublina-na-skraju-bankructwa-juz-im-odcieli-prad-ale-wlasciciele-walcza-do-konca,n,1000308782.html

 

https://www.money.pl/gospodarka/dobil-ich-drogi-gaz-upada-polska-rodzinna-huta-z-tradycja-6772611241630304a.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargon pełna zgoda. Nie ma co generalizować, ale do dzisiaj się dziwię niektórym swoim znajomym ze wschodniej części Kongresówki czy dawnej Galicji gdy mi mówią że ich w domach nie było centralnego ogrzewania, pieca albo łazienki, coś co u mnie w regionie jest normą od prawie 150 lat.

 

Żeby nie było bardzo lubię Kraków a Bieszczady są super. Po prostu mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Zachodu jako kraj i naród. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, sargon said:

Gdzieś czytałem pogląd, że dużo problemów w Pl bierze się z tego, że ruch intelektualny i polityczny zdominowała "neo-szlachta" z Kongresówki, z ich skretyniałą postawą "szabla w dłoń huzia na koń"

{...}

Zaś prawdziwa walka toczyła się w Wielkopolsce i innych ziemiach okupowanych przez Niemcy - efektywne, dające jakiś potencjalny awans cywilizacyjny

Jam Wielkopolanin z kilkoma dłuższymi epizodami również warszawskimi, więc raz - "Małą Moskwę" (zresztą pisałem już o tej prywatnej obserwacji ludzi i miasta) znam dość dobrze a dwa - też z naszej perspektywy tak to widzimy. 

Nam raczej bliżej do grodu Kraka mentalnością (jeśli już miał bym porównać), jakąś pracą organiczną niż do przebuzowanej Wawki, mimo, że mam do niej swoisty sentyment. Szczerze powiedziawszy w żadnym innym miejscu w PL nie natknąłem się na tylu głęboko szurniętych ludzi, naprawdę z wyraźnymi odchyłami. Dla nas tutaj, w kontekście Polski, Wawka jest swego rodzaju ilustracją powiedzenia, że "ryba psuje się od głowy". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Baca1980 napisał:

Lepiej byłoby jakby było coś wieczorowego 17:00 - 21:00. To spełnia chyba tylko obrona terytorialna

 

Wojna też będzie wieczorowa? :). Bo jaśnie pan chce się wyspać i pochędożyć :).

Zaoczna kurwa, na kompie. 

No ręce opadają. Mam zablokowane jego pierdolenia, ale widzę, że dużo tracę.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Polski B, a nawet C, czyli z Podkarpacia i nie narzekam na mentalność ludzi tutaj, a w czasie pandemii to byłem dumny z mojego regionu. Najniższe wyszczepienie, w sklepach można było chodzic bez masek na lajcie, generalnie ludzie mieli nastawienie żeby się od nas łaskawie odpieprzyli z tym teatrzykiem. Tutaj ludzie mają pewnego rodzaju mądrość ludową i nie jest tak łatwo ich omamić. Jest jeszcze jedna rzecz, co nieraz słyszałem od ludzi z innych regionów, że nigdzie indziej ludzie nie dbają tak o swoje domy, ogródki jak na Podkarpaciu. Tutaj naprawdę każdy chce mieć schludnie, trawka przystrzyżona, kwiatki, drzewka, ogrodzenia pomalowane, domy odpicowane tak bardzo jak tylko kogoś stać. Z kolei co mnie uderzyło na zachodzie to częsty widok zaniedbanych domów, ale na podjeździe fura za pół miliona. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że ludzie tam nie inwestują w domy bo się boją, że przyjdzie Niemiec i zabierze. Nie wiem ile prawdy w tym tłumaczeniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eskel no i zdroworozsądkowy stosunek do Ukraińców, który dla mnie nie jest niczym dziwnym. 

 

Co do dbałości - mniej zamożni ludzie bardziej dbają o swoje, ponadto dużo mieszkańców Podkarpacia jest potomkami Głuchoniemców, więc niejako zamiłowanie do czystości i porządku mają w genach. 

 

Kwestia strachu, tym bardziej że nadal w Niemczech działają jawnie lub skrycie środowiska, które kwestionują granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej, wprawdzie nie w takiej skali jak w latach 90-tych czy 00-tych, ale nadal działają. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maniek92 napisał:

no i zdroworozsądkowy stosunek do Ukraińców, który dla mnie nie jest niczym dziwnym. 

 

To fakt, mamy wrodzony brak zaufania do Ukraińców. Dużo trudnej historii + te ich pohukiwania o odzyskiwaniu Przemyśla robią swoje.

 

23 minuty temu, Maniek92 napisał:

Co do dbałości - mniej zamożni ludzie bardziej dbają o swoje, ponadto dużo mieszkańców Podkarpacia jest potomkami Głuchoniemców, więc niejako zamiłowanie do czystości i porządku mają w genach. 

 

Też fakt, jest u nas wyjątkowo dużo niemieckobrzmiących nazwisk. Pod hasłem Głuchoniemcy na Wikipedii jest fragment o mojej okolicy: "Lud tutejszy nie grzeszy zbytnią urodą, ale jest rosły, silny i wytrwały w pracy, a przytem uczciwy i moralny, w czem przedstawia zupełne przeciwieństwo z sąsiadującymi z nim ludnością ruską i mazurską, która nie posiada w tym stopniu żadnej z powyższych zalet, choć pod zewnętrznym względem przedstawia typ o wiele idealniejszy..." 

No jakbym siebie widział 😁😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eskel nie dziwię się, jeszcze zaledwie kilkadziesiąt lat temu Ukraińcy mordowali Polaków na Podkarpaciu, ponadto Ja, człowiek z centralnej Polski, ilekroć słyszę o "ukraińskim Przemyślu" to mnie krew zalewa, a co dopiero Was.

 

Rozmawiałem z jednym gościem z Przemyśla ponad 10 lat temu w jednym łódzkim barze, jego opinia na temat Ukraińców była dokładnie taka sama jak Twoja, a nawet zdecydowanie ostrzejsza. 

 

My mamy tak samo w stosunku do Niemców. Historia, po prostu. 

 

Co do drugiej części Twej wypowiedzi - zawsze staje mi przed oczyma przypadek Rudolfa Probsta, agenta AK w sanockim oddziale Gestapo.

https://youtu.be/atFG09A5Sk4

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.