Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, takiTomek napisał:

Idąc Twoim tokiem myślenia jak np. USA może być imperium gdzie nie mogą rozwiązać fundamentalnego problemu przestępczości. Crime index między Iranem i Irakiem 
https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp

Znawco tematu, w USA za przestępczość odpowiadają czarni. Biali mają przestępczość na poziomie zachodnioeuropejskim, czyli niską. Rosjanie natomiast są biali, a mają mentalność i zachowanie murzynów. 

Godzinę temu, takiTomek napisał:

Co do korupcji, jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Tak, Rosja jest skorumpowana, ale nie jest skorumpowana aż tak bardzo na wysokich szczeblach władzy jak Ukraina. Na Ukrainie sobie można było wybrać prezydenta, na Ukrainie prezydenci byli albo marionetkami zachodu albo Rosji. W Rosji żaden oligarcha z kilkoma miliardami nie może zrobić tego samego co na Ukrainie.

A w Rosji szefem MONu albo Rosgwardii mogli zostać generałowie, którzy nigdy nie byli w wojsku. Gościu, czego ty bronisz? Kacapii? No jasne, że Ukraina jest przedmiotem w rozgrywce międzynarodowej i ciąży ku zachodowi. Stąd też takie pierdy Korwina, że ukraina nas podbije są żałośnie śmieszne. 
No jak nie może? Putin sam nie zachowuje się jak oligarcha i wyrobił wokół palca ludzi wiernych ale biernych? Słabo znasz temat. 
 

 

Godzinę temu, takiTomek napisał:

To nie jest takie proste żeby sobie parę wskaźników wziąć i na ich podstawie wywnioskować gdzie jest miejsce jakiego kraju. Jeżeli chcesz więcej o tym wiedzieć to przeczytaj najnowszą książke Ray Dalio "Principles for Dealing with the Changing World Order" on tam porusza ten temat w rzetelny sposób.

Zamierzam przeczytać, choć liczę, że wyjdzie po polsku. 

 

Godzinę temu, takiTomek napisał:

Bo to zależy jakie sobie wskaźniki weźmiesz jeśli chodzi o to czy kraj może być imperium czy nimi już jest. Jak dla mnie Rosja jest już imperium bo może używać kilka znaczących argumentów, w tym siły militarnej, według różnych rankingów zgodnie jest w topce. Np.
https://militarywatchmagazine.com/forceapp/countries
https://www.globalfirepower.com/countries-listing.php

Ale według tych rankingów powinni pokonać Ukrainę w dosłownie kilka dni, a ugrzęźli. Gdyby na ślepo poszli na NATO nie mając rozpoznania praktycznego na temat zdolności swojej armii, to NATO by ich zniosło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Strusprawa1 said:

Znawco tematu, w USA za przestępczość odpowiadają czarni. Biali mają przestępczość na poziomie zachodnioeuropejskim, czyli niską. Rosjanie natomiast są biali, a mają mentalność i zachowanie murzynów. 

Odniosę się tylko do tego komentarza, bo do innych to szkoda mojego czasu, a tutaj będzie chociaż zabawnie, mam taką nadzieję ;)


Jak to jest, że Rosjanie mają mentalność i zachowanie murzynów? Proszę wytłumacz mi to zjawisko, z czego to się wzięło.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, takiTomek napisał:

Jak to jest, że Rosjanie mają mentalność i zachowanie murzynów? Proszę wytłumacz mi to zjawisko, z czego to się wzięło.

Wstawiałem to wiele razy, ale nigdy nie za wiele. Kombinacja ich historii - szczególnie ostatniej gdy wytworzył się typ człowieka sowieckiego. Połączenie alkoholizmu, degeneracji moralnej (przestępstwa, aborcje, gigantyczna korupcja, kompletny brak poszanowania dla życia ludzkiego). 
To z zachowaniem murzynów odnosiłem się do podobieństwa wskaźników z afrykańskimi. 


ZlkZOcr.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/polka-byla-w-ulubionym-kurorcie-rosjan-w-turcji-brak-mi-slow-list/zdeqx2q,07640b54

W końcu! Polacy już nie są najgorszymi turystami! 

 

Strusie, Kolegi, Reale - xD, goście pod czterdziestkę, trzepiący sobie kapucyna do tabelek z pkb Rosji. :D 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zychu napisał:

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/polka-byla-w-ulubionym-kurorcie-rosjan-w-turcji-brak-mi-slow-list/zdeqx2q,07640b54

W końcu! Polacy już nie są najgorszymi turystami! 

 

Strusie, Kolegi, Reale - xD, goście pod czterdziestkę, trzepiący sobie kapucyna do tabelek z pkb Rosji. :D 

No przecież nie pisałem, że Moskwa jest biedna. Natomiast cała Rosja jest patologiczna. Pisałem o epidemii HIV, nadmiernych aborcjach, korupcji, alkoholizmie i narkomanii. Przeciętny Rosjanin jest 2 razy biedniejszy od Polaka. 
Natomiast nie pisałem, że sankcje działają. To głębszy temat...

Godzinę temu, cst9191 napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-zamierza-zaakceptowac-kult-bandery-wczesniej-byl-gwaltowny-opor/qvtmc8k,79cfc278

 

@KolegiKolega to jak, będziecie towarzyszu paradować z czerwonoczarną flagą i wykrzykiwać hasła gloryfikujące bochatira Banderę?

Przyszły współrzędne dla patriotów od DER ONET. JA JA!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, korupcja to akurat występuje w całym posowieckim mirze, także na Ukrainie, która ma wiele do zrobienia w tej kwestii. Alkoholizm i narkomania - znajdziemy to też poza Rosją. No i pozostaje kwestia nacjonalizmu - a jak wiemy, również na Ukrainie istnieje silny nurt szowinistyczno-nacjonalistyczny, który (gdybyśmy chcieli być złośliwi) można by zestawić z obrazkami mokebe obracających ukraińskie patriotki - ale nie bądźmy złośliwi. :) 

 

Lwów czy Odessa to osobne bajki - ale na wschód od nich rozciąga się posowiecki pierdolnik, który nijak nie przystaje do propagandowego wizerunku Ukrainy forsowanego w mediach.

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-zamierza-zaakceptowac-kult-bandery-wczesniej-byl-gwaltowny-opor/qvtmc8k,79cfc278

 

@KolegiKolega to jak, będziecie towarzyszu paradować z czerwonoczarną flagą i wykrzykiwać hasła gloryfikujące bochatira Banderę?

Sk...syny...

Jeszcze tej szmacie banderze pomnik postawia...

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191Raczej to nie nowego. Już dawno temu od USA dostaliśmy zakaz głośno mówienia o Wołyniu, banderze itd - bo Ukraina to ich Skarbek był. Tzn już wtedy szykowali ją do wojny z ruskimi i proogadane pod nich robili. 

Duda oczywiście o zbrodniach rosyjskich ostatnio mówił głośno - ba, o rodzinach poszkodowanych też itd. 

No cóż, o ukraińskich nie pamięta - sory pamięta, ale przecież mówił, że już to przeszłość. 

 

W sumie to każda partia jest zjedzona przez służby z innego kraju. Nie ma żadnej Polskiej partii. Mamy obecnie agentów amerykańskich - część gówna wypływa to wychodzi na to, że coś tam w kierunku Chin myśleli, ale USA dobrze posmarowało więc heh. 

O oszołomach z opozycji nie ma sensu się rozpisywać. Po same kule Niemcom i ruskim - jasna agentura niemiecka i rosyjska. 

 

Noi tak to się kręci. Jak nie agenci rosyjscy i niemieccy to amerykańscy. 

Nie wiem, od czego mamy służby. Chodź w sumie nawet jakby one chciały to ogarnąć, to mają związane ręce. 

 

Ci ludzie mają w Polsce wysokie poparcie. Zamkniesz jednego z nich? Zadyma będzie na całą Unie Europejską - od razu Niemcy wkroczą politycznie ostro, USA itd. 

 

Jedynie chyba można to rozwiązać siłowo. Tzn musi przelać się krew. Krótka wycinka - nie raz tak w historii robiono. Tylko poparcie kogoś silnego musiałoby być. 

 

Kto mógłby takie coś zrobić? Nie wiem. Może jakiś generał z bardzo dużym autorytetem? Który będzie miał pod sobą siły zbrojne? 

 

Naprawdę jesteśmy zjedzeni. Szczególnie, że Polska to ważne miejsce geopolitycznie w Europie. Słowację, Węgry to tam w dupie mają, ale Polaków jest dużo, kraj jak na europejski nie taki mały, blok między zachodem a wschodem.

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191, aż dziwne, Onet całkiem niezły tekst przygotował. Nie w stu procentach, ale w dużym stopniu trzymający się historycznych realiów.

 

Ten kompleks, to zaprzaństwo polskiej polityki za każdym razem wyłazi. To poczucie gorszości, mentalność fornala, potrzeba wiecznego czapkowania i przepraszania.

 

To powinno być dosyć proste - zero pomocy finansowo - wojskowej, dopóki gdzieś tam trzepocze jeszcze ta parszywa czerwono - czarna flaga, albo stoi gdzieś pomnik tych zasrańców.

 

To nie ten moment, to nie ten moment. I tak kurwa w koło Macieju, grubo od ponad pół wieku. Nigdy nie jest dobry moment.

 

Za to na skurwienie się moment jest każdy dobry.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zychu napisał:

@Strusprawa1, korupcja to akurat występuje w całym posowieckim mirze, także na Ukrainie, która ma wiele do zrobienia w tej kwestii. Alkoholizm i narkomania - znajdziemy to też poza Rosją. No i pozostaje kwestia nacjonalizmu - a jak wiemy, również na Ukrainie istnieje silny nurt szowinistyczno-nacjonalistyczny, który (gdybyśmy chcieli być złośliwi) można by zestawić z obrazkami mokebe obracających ukraińskie patriotki - ale nie bądźmy złośliwi. :) 

No jasne, że jest wszędzie, ale chodzi o tą skalę. Korupcję ukraińską znam z życia. Jeździłem tam za młodu z braćmi i matką gdy się opłacało i ciężko sobie wyobrazić, że w Rosji jest jeszcze bardziej (oczywiście jest bogatsza, bo eksport surowców jest gigantyczny i idzie to do Moskwy, ale to inny temat). 
HIV-u dwa razy więcej niż na Ukrainie. Też jakoś strasznie ich nie bronię, ale w tym atakowaniu Ukrainy w tym wątku, że jest to patologiczne państwo przesiąknięte korupcją zapomina się, że ten atakujący nie jest jakimś wybawicielem ich od tego, ale tym, u którego jest większa.

 

To, że Rosja prezentuje się jako państwo, którym nie jest w rzeczywistości - to żadna nowość. Propaganda to ich główny oręż, na który nigdy nie oszczędzali kasy, a który to chyba Polacy powinni znać (akurat dzisiaj sobie odsłuchiwałem "Polactwo" Ziemkiewicza, to toczył ten temat).
KIADnai.jpg

 

No i oczywiście ukochany Jurij Bezmenow (uwaga - nie zaprzeczam, że tyczy się to także drugiej strony w obecnym konflikcie!!!)

dZIEKKS.png

 

 

Ze zjawiskiem "nacjonalistek" to też ciekawe zagadnienie, gdzie mogę w tym temacie poruszać się po cienkiej linii mojego i tak niewielkiego mizoginizmu (nie, nie jestem, ale...). 
Paradoksalnie nacjonalistkami nie jest ta, która krzyczy, że CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE lub coś w tej rzeczy, ale ta kobieta, która rodzi dużo dzieci, dobrze je wychowuje i jest dobrą obywatelką. Robi taka kobieta 10 razy więcej niż np. conservahot (określenie z amerykańskich alt-right), która krzyczy jaka to jest nacjonalistką prując się z wiadomo kim. 
Nacjonalizm i wierność grupie nie jest w naturze kobiet po prostu. Nie łączy się nijak. Kobiety mają w naturze przystosowanie do zastanych warunków, a mężczyźni konkurują ze sobą o kształt tych zastanych warunków.

Tutaj przykład z Rosji. Nie zaprzeczam, że takie zjawisko może być na Ukrainie. Przed wojną ten kraj niby słynął z łatwych kobiet, co miało swój wpływ na wskaźnik urodzeń (jeden z najniższych na świecie).  
Tutaj przykład - harda nacjonalistka, po czym zdrajczynia rasy słowiańskiej. xD
lqSs4ae.png

 

Godzinę temu, zychu napisał:

Lwów czy Odessa to osobne bajki - ale na wschód od nich rozciąga się posowiecki pierdolnik, który nijak nie przystaje do propagandowego wizerunku Ukrainy forsowanego w mediach.

Ogarnąłem niedawno z wielkim zaskoczeniem, że najwięcej ukraińskich ofiar w wojnie 2014-2021 było z okręgu Dnipro, które jest przecież rosyjskojęzyczne. Jednak też stamtąd jest oligarcha Kołomojski (choć ogólnie jest to "rdzeń" Ukrainy - nie Kijów - tam są bogactwa kilka razy większe od całych polskich na terytorium wielkości Lubelszczyzny dosłownie. Polecam zobaczyć na mapach satelitarnych jak wygląda Krzywy Róg). 
PTcMpUf.png

https://memorybook.org.ua/indexfile/statgrave1.htm

 

Taki obrazkowy wpis. :D

PS. Przepraszam za początek zdania z kwestiami nacjonalistek. Kompletnie mi się poplątała budowa zdania. Mało śpię ostatnio....

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Polecam zobaczyć na mapach satelitarnych jak wygląda Krzywy Róg

Chodzi Ci o kopalnie odkrywkowe rud żelaza?


To prawda, region słynie z bardzo bogatych złóż rud żelaza wysokiej jakości. Ciekawostka: do transportu m.in tych właśnie rud, z tego właśnie miejsca, w latach 70-tych powstała linia LHS (Linia hutniczo-siarkowa) która łączy granicę ukraińską (wtedy z ZSRR) z terminalem przeładunkowym w Sławkowie, skąd ruda transportowana była do m.in. Huty Katowice.

Fotki:
https://www.google.com/search?q=zagłębie+krzyworoskie&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsZpcue3ZuW2BVglUksv05MJFdouRg:1655502238969&tbm=isch&source=iu&ictx=1&vet=1&sa=X&ved=2ahUKEwiOr4O3urX4AhWDqIsKHfR5B_MQuqIBegQITxAD&biw=1920&bih=899&dpr=1#imgrc=dZvmOSca4IRVPM

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Odessie uratowano kocięta. Potem okazało się, że to niezwykle rzadki gatunek

 

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/w-odessie-uratowano-kocieta-potem-okazalo-sie-ze-to-niezwykle-rzadki-gatunek/5mwlrvb

 

Rakieta w kuchni

Skradzione ps4 i prośba o hasło

Uratowane kocięta...

 

Panowie czy powoli dociera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, spacemarine napisał:

Panowie czy powoli dociera?

SPISEK!!!! 
TO WSZYSTKO BYŁO ZAPLANOWANE! JAK ŚMIĄ MEDIA INFORMOWAĆ NAS O G/WNOINFORMACJACH?! 

A na serio - co to niby ma oznaczać? Nic. A co ma przez to dotrzeć? No serio, co ma docierać? 

PS. Przecież media specjalizują się w przekazywaniu g*wnoinformacji kompletnie zbędnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

SPISEK!!!! 
TO WSZYSTKO BYŁO ZAPLANOWANE! JAK ŚMIĄ MEDIA INFORMOWAĆ NAS O G/WNOINFORMACJACH?! 

A na serio - co to niby ma oznaczać? Nic. A co ma przez to dotrzeć? No serio, co ma docierać? 

PS. Przecież media specjalizują się w przekazywaniu g*wnoinformacji kompletnie zbędnych.

 

I to pisze gość co nazwał się "struś prawa".

No właśnie takie informacje są sączone, powiedz kolegom z pisu i tejwałen by się opamiętali w propagandzie i propagowaniu tych bzdur, bo sami się ośmieszacie a wybory tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spacemarine napisał:

 

I to pisze gość co nazwał się "struś prawa".

No właśnie takie informacje są sączone, powiedz kolegom z pisu i tejwałen by się opamiętali w propagandzie i propagowaniu tych bzdur, bo sami się ośmieszacie a wybory tuż tuż.

Struś prawa i porządku. 

I właśnie dlatego nie lubię demokracji. W demokracji politycy muszą działać krótkoterminowo, aby wygrać wyboru, mimo że te wyboru w dłuższym terminie będą prowadzić do drastycznych rezultatów. 
A z drugiej strony - jak tam II armia świata? W Kijowie już? Jeśli z drugiej strony nie jest tak zajebiście dla Ukraińców i Rosja to taka męska zajebista armia idealnie zbalansowana do dzisiejszych czasów, to dlaczego to tak się wlecze? 

No nie ukrywam, media potrafią być wkurwiające, a ludzie tylko nakręcają się w drugą stronę + podejrzane konta w komentarzach robią bajty typu "NO JAK TAM HEHE - BANDEROWCY JUŻ W MOSKWIE? :D "
Tak, strona ukraińska potrafi także kłamać i sączyć takie gównoinformacje, ale to nie jest powód by ich nie wspierać, bo wspieranie ich jest w naszym interesie, o czym wiele razy pisałem. Rozumiem nawet czemu zapodają i są tacy wk/rwiający. Absolutnie się im nie dziwię. We wrześniu 1939 też tacy byliśmy, tyle że tym się bardziej udało i obronili stolicę i znaczną część terytorium na północy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Raczej to nie nowego. Już dawno temu od USA dostaliśmy zakaz głośno mówienia o Wołyniu, banderze itd - bo Ukraina to ich Skarbek był. Tzn już wtedy szykowali ją do wojny z ruskimi i proogadane pod nich robili. 

 

Smutne to jest strasznie.  Polska na paluszkach, na kolanach prawie przed Ukraińcami, żeby przypadkiem wielbicieli Bandery nie urazić. 

 

Dobija mnie też to, że wśród Polaków jest wielu kretynów którzy nie rozumieją, że to co leci w naszych mediach to propaganda proukraińska. Polacy są urabiani propagandowo na sponsorów i służących dla Ukraińców. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tmr napisał:

A czy w interesie Polski jest zeby upaina była silna?

W  interesie Polski jest by Ukraina nas kochała i była buforem między nami a Rosją. Kij z banderą. 
Nie powinno się przedkładać przeszłości ponad obecne interesy i sytuacje.

Btw. Tak jak w Rosji wyszła propozycja anulowania niepodległości Litwy, tak może wyjść decyzja anulowania niepodległości Priwislansikiego Kraju. 
W 1913  Warszawa była częścią Rosji.  Ja jakoś wolę by się Rosja wykrwawiała w silnej UPAinie, niż by się miała wykrwawiać w moim sąsiedztwie.
Moja rodzina zaliczyła i Sybir i Wołyń. Wołyń jest pieśnią przeszłości. Sybir niekoniecznie.

W interesie Rosji jest jątrzenie Wołynia i sabotowanie Ukrainy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Libertyn napisał:

Nie powinno się przedkładać przeszłości ponad obecne interesy i sytuacje.

Nie pojmujesz jednej podstawowej sprawy. To, że jeśli (załóżmy) my nie będziemy przekładać, nie znaczy, że oni nie będą. 

 

Nigdy nas kochać nie będą, bo ONI patrzą mocno na historię. 

 

Oni tak samo ruskich nie lubią, jak i nas - no może teraz ruskich bardziej. No, ale teraz lizanie sobie tyłka jest, bo walczą o przetrwanie. 

 

Jak się skończy wojna według mnie - jeśli Ukraina przetrwa - wróci wszystko do stanu przed wojną. Kłócenie się z Polakami i mordobicie z ruskimi. 

 

Być może po wojnie zwrócą się do Niemiec czy tam Francji o odbudowę/ inwestycje w zamian za wpływy. W końcu Polaków bardziej nie lubią, niż Niemców, noi Niemcy bogatsi... 

 

W teorii nie powinni patrzeć na historię i zrobić z nami jakie blok tutaj, ale znając ich są tak samo głupi, jak my - kłócą się z każdym sąsiadem praktycznie. 

 

Z nami się kłócili, Białorusia, ruskimi, Węgrami...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.