Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Mam bekę z tego mema, bo Szojgu nigdy nie był w wojsku, a figuruje jako generał. xDD

Widziałeś może zdjęcia zmarłych ukraińskich żołnierzy? Na każdym zdjęciu, co ruscy robią, mają oni pozdejmowane buty, bo zwyczajnie ci je sobie biorą. 

 

To powiedz kolegom by nie ośmieszali wojny, to wy sobie robicie sami, a wystarczyło nie bredzić o ps4, bombie w kuchni,  innych bzdetach. Teraz dopiero będą skutki, bo nadal powstają kolejne bzdety i przechodzi wszystko na granicę parodii. Daj im znać, jak się już robi porządny pijar i bierze się za to pieniądze no to nie może być takich wpadek. Ludzi można oszukać, raz, dwa, ale z czasem oswajają się i zaczynają wyciągać wnioski.

29 minut temu, Baca1980 napisał:

A tak na marginesie to dopłynął już ten wungiel. Bo okoliczne składy węgla od tygodnia już pozamykane z powodu braku surowca.

 

Kolego dawno Ciebie nie był w tym wątku albo byłeś zamrożony, potęga węglowa teraz ma działać na prund, czołgi zasilane wiatrakami, rakiety i odrzutowce na prund, kombajny na panele słoneczne. To najlepsza broń państwa przygotowującego się do wojny, jak nam ktoś wejdzie do kraju to wpierw padnie ze śmiechu i mamy wtedy szanse wygrać. No bo po co w Polsce tani prąd jak jest prąd w Berlinie? Nie StrusiuPrawa? A tak będzie ruski prund i węglowodory z Niemiec a w praktyce z ru, ale moralnie jesteśmy zwycięzcami. Tylko nie zadawać pytań bo jest się zdrajcom!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Widziałeś może zdjęcia zmarłych ukraińskich żołnierzy? Na każdym zdjęciu, co ruscy robią, mają oni pozdejmowane buty, bo zwyczajnie ci je sobie biorą. 

A czemu tak jest? Bo ruskie wojsko, to na ukrainie to głównie są chłopaki z najbiedniejszych rejonów, rejonów które od czasów ZSRR są w rzyci państwa. Ot nasze eks PGRy tylko gorzej, bo jak u nas masz tego PKS do wojewódzkiego miasta jadącego maks 2 h, to tam masz województwa wielkości Francji i Niemiec razem wzietych.  
A dobry but na wypizdowie zawsze jest w cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Widziałeś może zdjęcia zmarłych ukraińskich żołnierzy? Na każdym zdjęciu, co ruscy robią, mają oni pozdejmowane buty, bo zwyczajnie ci je sobie biorą. 

 

Ajwaj. Jak byłem w "zecie" to biegało się w tzw. "józefach"919/MON. But tak c.hujowy że głowa mała. I szczerze mówiąc gdybym w razie "W" napotkał trupa wrażego żołnierza. Obutego w np. "meindle" lub inne "lowy". To chętnie bym się zamienił. :),

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baca1980 napisał:

Zdjęcie

 

Uchodźcy kosztują nad jedynie (jak na razie) 1,2% PKB.

 

*. kiedy odbiór nagrody pt "frajer roku"?

1. Ogarnij naszą sytuację demograficzną.

2. Sprawdź ile z tych uchodźców to dzieci i kobiety w wieku płodnym.

 

Połącz kropki.

Ukraińcom na 4chanach mówią, że Polacy im kobiety r/chają. Historyjki typu "dziecko dzwoniło - mama nie może rozmawiać, bo ją Polak zapina" jest jednym z orezy propagandy prorosyjskiej, aby złamać morale.

 

Ale żadna nowość, że nie patrzy się długoterminowo i urabia się propaganda strachu baranów. Zajebiście, fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strusprawa1 napisał:

1. Ogarnij naszą sytuację demograficzną.

2. Sprawdź ile z tych uchodźców to dzieci i kobiety w wieku płodnym.

 

Połącz kropki.

Ukraińcom na 4chanach mówią, że Polacy im kobiety r/chają. Historyjki typu "dziecko dzwoniło - mama nie może rozmawiać, bo ją Polak zapina" jest jednym z orezy propagandy prorosyjskiej, aby złamać morale.

 

Ale żadna nowość, że nie patrzy się długoterminowo i urabia się propaganda strachu baranów. Zajebiście, fajnie.

O, to zaczyna brzmieć jak jakieś hasełka z filmów z żółtymi napisami - połącz kropki.

Nie wiem, gdzie baca coś pisał o ruchaniu i 4chanach, chyba Ci się przywidziało bo masz jakieś inne karty otwarte. ;)

 

O demografii i przepierdalaniu na zasiłki powiem tak - przez lata arbajtu dosyć standardowym widokiem było pobieranie przez robotników zasiłków na dzieci, hartz i innych, rekordzista pobrał 15k euro, bo miał swoje i adoptowane.

 

Żadna z tych rodzin nie przebywała w Niemczech, bo zwyczajnie taniej było żyć z zasiłku w Polsce.

Podobnie robią absolutnie wszyscy - Turasy, rozmaite muslimy, np. gangi w Berlinie.

Nie można tego egzekwować jakoś, bo "rasizm".

 

Francja tak samo , o tu muslimy z Maroka wyłudziły 60k euro benefitów. To jest standard.

https://www.lavoixdunord.fr/1194655/article/2022-06-18/sallaumines-une-famille-soupconnee-d-avoir-percu-frauduleusement-plus-de-60

 

 

I teraz, powiedz mi bombelku, czy jak nadejdzie pokój, to te całe stada emerytów z Ukrainy wziętych na polski ZUS, dzieciaków dla których wg. niektórych histeryków trzeba robić specjalne klasy 100% po ukraińsku w szkołach, otrzymujących 700+ (po waloryzacji), kupujących samochody "dla ukraińców bez cła" - czy oni zostaną w Polsce, gdzie nasze koszty będą słabym dealem do życia, z powodu napędzanej m.in utrzymywaniem Ukrainy inflacją.

Czy też może wyjadą do Ukrainy, z Polski będą ciągnąć kasę, niczym Żydzi z Izraela ekstra emerytury, i tam sobie będą żyć godnie i tanio z polskiego podatnika, nic nie dokładając ?

Oczywiście nie będzie można tego sprawdzać, bo wjedzie standardowy "argument" - "ruskich onuc", a zmieniać też nie bardzo, bo raz danego socjalu nie da się odebrać bez minimum zamieszek, a Ukry umieją grać ofiary , jak udowodniły protesty blokujące polski transport, czy chryja z ambasadorem.

 

Wierzę w Twoją inteligencję bombelku, choćby dlatego, że mimo szczerego pokrzykiwania dla poklasku, nie wyjechałeś jeszcze na Ukrainę walczyć o przekonania, tylko wojujesz w internecie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

2. Sprawdź ile z tych uchodźców to dzieci i kobiety w wieku płodnym.

 

Po c.huj mi Ukrainka z dzieckiem? Chyba że według Ciebie mają je utrzymywać polskie beciaki. Póki nie wróci stepowy rezun.

 

Nie wychowuję się cudzych genów. Nawet swojskich. Nie mówiąc już o cudzych.

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

1. Ogarnij naszą sytuację demograficzną.

 

Za dwie góra trzy dekady będę wąchał kwiatki od dołu. Tak że mam w rzyci. Dla mnie osobiście liczy się tu i teraz.

  • Like 8
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Baca1980 napisał:

Uchodźcy kosztują nad jedynie (jak na razie) 1,2% PKB.

 

*. kiedy odbiór nagrody pt "frajer roku"?

 

To jest straszne. Z Polaków robi się frajerów i beciako-sponsorów, a co poniektórzy idioci się jeszcze cieszą, że "Polska pomaga Ukrainie". K-wa, może jakaś Szwajcaria im pomoże, albo Arabia Saudyjska, a nie mało zamożna Polska?  

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

1. Ogarnij naszą sytuację demograficzną.

2. Sprawdź ile z tych uchodźców to dzieci i kobiety w wieku płodnym.

 

Te dzieci i kobiety to narzędzie ukrainizacji i tym samym depolonizacji Polski. Nie ma się z czego cieszyć, a twój sposób myślenia to jedna wielka beciakowość i popieranie robienia dobrze Ukraińcom kosztem Polaków. 

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Połącz kropki.

 

Czy Ty zamierzasz kiedyś połączyć kropki i zdać sobie sprawę z tego, czym naprawdę jest twoja postawa? 

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Ukraińcom na 4chanach mówią, że Polacy im kobiety r/chają. Historyjki typu "dziecko dzwoniło - mama nie może rozmawiać, bo ją Polak zapina" jest jednym z orezy propagandy prorosyjskiej, aby złamać morale.

 

Przecież jasne, że wiele Ukrainek jest ruchanych przez Polaków. Przyjechały z biednego kraju do bogatszego. Bez nadzoru swoich facetów i bez otoczenia w którym ktoś może je rozpoznać. Zresztą Ukraina to od dawna główne źródło prostytutek w Europie. 

 

Niestety, z niewiernych dziwek ukraińskich prędzej wyjdzie mix pół-ukraiński, niż normalni Polacy. 

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Ale żadna nowość, że nie patrzy się długoterminowo i urabia się propaganda strachu baranów. Zajebiście, fajnie.

 

Urabianie propagandą strachu baranów? Oczywiście. Urabia się propagandą strachu, strachem przed Rosją baranów proukraińskich. Żeby ci się cieszyli jak niedorozwinięte dzieci, gdy z Polaków robi się frajerów żeby zrobić dobrze Ukraińcom. 

 

Wcześniej tak samo działała propaganda Covidowa. W tych samych mediach to leciało. 

 

1 godzinę temu, sargon napisał:

I teraz, powiedz mi bombelku, czy jak nadejdzie pokój, to te całe stada emerytów z Ukrainy wziętych na polski ZUS, dzieciaków dla których wg. niektórych histeryków trzeba robić specjalne klasy 100% po ukraińsku w szkołach, otrzymujących 700+ (po waloryzacji), kupujących samochody "dla ukraińców bez cła" - czy oni zostaną w Polsce, gdzie nasze koszty będą słabym dealem do życia, z powodu napędzanej m.in utrzymywaniem Ukrainy inflacją.

Czy też może wyjadą do Ukrainy, z Polski będą ciągnąć kasę, niczym Żydzi z Izraela ekstra emerytury, i tam sobie będą żyć godnie i tanio z polskiego podatnika, nic nie dokładając ?

Oczywiście nie będzie można tego sprawdzać, bo wjedzie standardowy "argument" - "ruskich onuc", a zmieniać też nie bardzo, bo raz danego socjalu nie da się odebrać bez minimum zamieszek, a Ukry umieją grać ofiary , jak udowodniły protesty blokujące polski transport, czy chryja z ambasadorem.

 

Dokładnie. A polskie państwo jest politycznie poprawne jeżeli chodzi o Ukraińców i tylko kombinuje, jak najwięcej im dać. Pewnie nawet nie będzie próbować tego sprawdzać. 

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Armengar napisał:

To jest straszne. Z Polaków robi się frajerów i beciako-sponsorów, a co poniektórzy idioci się jeszcze cieszą, że "Polska pomaga Ukrainie". K-wa, może jakaś Szwajcaria im pomoże, albo Arabia Saudyjska, a nie mało zamożna Polska?  

Amerykańce w II wojnie światowej - "kurła, pomagamy tym Sowietom jak beciaki, a co poniektórzy idioci się jeszcze cieszą, że "Ameryka pomaga ZSRR". K-wa, może jakaś Szwajcaria pomoże, albo Chiny, a nie mało zamożne USA?"

 

11 godzin temu, Armengar napisał:

Te dzieci i kobiety to narzędzie ukrainizacji i tym samym depolonizacji Polski. Nie ma się z czego cieszyć, a twój sposób myślenia to jedna wielka beciakowość i popieranie robienia dobrze Ukraińcom kosztem Polaków. 

To jest jeden z najbardziej odklejonych komentarzy jakie tu przeczytałem dotąd. XDD 
Gdzie beciakowość? Co to za sp/rdolona argumentacja? :D
Oni robią dobrze Polakom umierając zamiast nas w wojnie z Rosją. W tej układance tacy jak ty ciągle uważają, że Rosja to przyjazny kraj względem nas i absolutnie w ogóle nie mają żadnych planów wobec nas (nigdy nie mieli oczywiście, nigdy nas nie podbijali, a jak już, to wyzwalali). 

 

Polacy się sami depopulują. Nie posiadając dzieci, wyjeżdżając. Jak chcesz naprawić ostatnie 25 lat nieposiadania dzieci przez Polaków? Wiem, że zajebiście jest mieć homogeniczne w pełni państwo, nie zaprzeczam, jest w pytę, ale to jest na dłuższą metę nie do ogarnięcia, bo niestety liczba Polaków się kończy - co pokolenie jest połowa tego, co poprzednie. Winna kultura. 
Pisałem wyraźnie, że te dzieci trzeba spolszczyć. Zresztą nawet narodowcy przedwojenni mówili, że Polakami mogą być ludzie pozornie z innych nacji. 

 

11 godzin temu, Armengar napisał:

Przecież jasne, że wiele Ukrainek jest ruchanych przez Polaków. Przyjechały z biednego kraju do bogatszego. Bez nadzoru swoich facetów i bez otoczenia w którym ktoś może je rozpoznać. Zresztą Ukraina to od dawna główne źródło prostytutek w Europie. 

Jest być może, ale nakreślanie im tego jest elementem propagandy, która jest w interesie Rosjan (co jest tak oczywiste, ale i tak muszę to pisać). 

 

Propaganda rosyjska skierowana do Ukraińców - Polacy wam chcą przejąć kraj od zachodu, ruchają wam kobiety, 

Propaganda rosyjska skierowana do Polaków - na Ukrainie nie ma wojny, Ukraińcy chcą was oskubać, biorą sobie samochody do kraju, chcą przejąć wasz kraj i stworzyć ukropolin, jeśli krytykujecie Rosję jesteście nieświadomymi ogłupowanymi przez TV, każdy Ukrainiec do banderowiec, nazista i nienawidzi Polski. 

Jesteście tak samo ogłupiani jak ci, co oglądają telewizję, tylko w drugą stronę.

 

qASezJk.jpg

 

12 godzin temu, Armengar napisał:

Niestety, z niewiernych dziwek ukraińskich prędzej wyjdzie mix pół-ukraiński, niż normalni Polacy. 

Nie wiedziałem, że istnieje jeden typ Polaka - że zawsze dobry, moralny, ułożony. Wcale nie istnieje masa sebixów i mend społecznych, którzy na szczęście wyjeżdżają na zachód i tam robią nam opinię. Wcale takich nie ma. 
Nie nadają na Polaków teraz. Pokazuję tylko pokrętną logikę w tym. 

 

 

12 godzin temu, Armengar napisał:

Urabianie propagandą strachu baranów? Oczywiście. Urabia się propagandą strachu, strachem przed Rosją baranów proukraińskich. Żeby ci się cieszyli jak niedorozwinięte dzieci, gdy z Polaków robi się frajerów żeby zrobić dobrze Ukraińcom. 

 

Wcześniej tak samo działała propaganda Covidowa. W tych samych mediach to leciało. 

 

Tylko na to czekałem, aż porównasz to wszystko z pandemią. :D

 

Pisałem już wiele razy, ale widzę, że nie dociera, że moje poglądy na ten temat utwierdziłem z argumentów geopolitycznych, historycznych, kulturowych i ze spojrzeniem długoterminowym. 
Ale widzę, że jest problem z czytaniem dłuższych tekstów, które napisałem wcześniej na ten temat. Może być coś doszło.

 

12 godzin temu, Baca1980 napisał:

Po c.huj mi Ukrainka z dzieckiem? Chyba że według Ciebie mają je utrzymywać polskie beciaki. Póki nie wróci stepowy rezun.

A czy przyjeżdżają tylko Ukrainki z dziećmi czy także te samotne? 

 

12 godzin temu, Baca1980 napisał:

Za dwie góra trzy dekady będę wąchał kwiatki od dołu. Tak że mam w rzyci. Dla mnie osobiście liczy się tu i teraz.

XDDDDD
No to zajebiście, że tacy jak ty mają podejmować decyzję na takie tematy. Nie no - właśnie na taką wypowiedź czekałem, która w pełni pokazuje dlaczego i jest logiczna z twoim/waszym antyukraińskim i prorosyjskim podejściem. To jest cała podstawa tego myślenia - krótkoterminowość. 

14 godzin temu, sargon napisał:

O demografii i przepierdalaniu na zasiłki powiem tak - przez lata arbajtu dosyć standardowym widokiem było pobieranie przez robotników zasiłków na dzieci, hartz i innych, rekordzista pobrał 15k euro, bo miał swoje i adoptowane.

Nie jestem zwolenników rozwiązywania problemów demograficznych przez zasiłki. Dużo lepszym sposobem jest propagowanie poglądów prorodzinnym, jakieś religie (Mormoni są w tym nieźli) lub ulgi podatkowe. 

Długoterminowo socjal nie rozwiązał żadnych problemów i szczerze mówiąc nie jestem za dawaniem socjalu Ukraińcom - nie jestem za dawaniem socjalu dla nikogo. Pracy jest w brud w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

A czy przyjeżdżają tylko Ukrainki z dziećmi czy także te samotne? 

 

Większość jest żonata i dzieciata.

 

26 minut temu, Strusprawa1 napisał:

XDDDDD
No to zajebiście, że tacy jak ty mają podejmować decyzję na takie tematy. Nie no - właśnie na taką wypowiedź czekałem, która w pełni pokazuje dlaczego i jest logiczna z twoim/waszym antyukraińskim i prorosyjskim podejściem. To jest cała podstawa tego myślenia - krótkoterminowość. 

 

Jestem realistą i pesymistą. Naszą role w Europie ustaliła najpierw konferencja w Jałcie. A utrwalił układ okrągłostołowy oraz wejście Polski do UE czyli de Facto zrzeczenie się naszej suwerenności. Od tamtego czasu jesteśmy "becikiem" Europy.  Tak że można zapomnieć o wielkiej lechi czy międzymorzu.

Nie powtórzy się sytuacja z końca I WŚ. Bo tak naprawdę silna Polska nie jest nikomu potrzebna. Nawet Czechy (Turów) czy Litwa (sprawa tamtejszej polonii) jak tylko mają ku temu okazję to wbijają nam szpile.

Tak że według mnie. Zamiast bawić się w "mocarstwowość". Czy być chłopcem na posyłki. Powinniśmy się zająć tylko i wyłącznie własnym interesem. Zająć się teraźniejszością niż śnić sny o potędze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Amerykańce w II wojnie światowej - "kurła, pomagamy tym Sowietom jak beciaki, a co poniektórzy idioci się jeszcze cieszą, że "Ameryka pomaga ZSRR". K-wa, może jakaś Szwajcaria pomoże, albo Chiny, a nie mało zamożne USA?"

 

 

Ameryka niczego nie dawała za darmo. Lend-lease? To był leasing sprzętu, nie podarunek.*

Ustępstwa na konferencjach wielkiej trójki? Też nie za darmo, bo za mięso armatnie na wojnę z Japonią.

 

*Według aktualnych szacunków rosyjskich historyków, ZSRR otrzymał w ramach pomocy 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m² tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego

 

 

Armia lądowa USA w 41 i 42 roku nie była jeszcze silna. Wysyłanie sprzętu Sowietom i Brytolom to było świetne posunięcie jakby nie patrzeć.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cst9191 napisał:

 

Ameryka niczego nie dawała za darmo. Lend-lease? To był leasing sprzętu, nie podarunek.*

Ustępstwa na konferencjach wielkiej trójki? Też nie za darmo, bo za mięso armatnie na wojnę z Japonią.

A czy Amerykanie nie dają Ukrainie podarunki w ramach umierania Ukraińców? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Strusprawa1 napisał:

A czy Amerykanie nie dają Ukrainie podarunki w ramach umierania Ukraińców? 

Tak. 

 

Na Ukrainie mamy do czynienia z wojną zastępczą.

 

Właściwie chodzi w niej o:

1) osłabienie Rosji i 'przekonanie' jej do przejścia na stronę Zachodu(lub przynajmniej neutralności) w nadchodzącym starciu USA-Chiny, co moim zdaniem prędzej czy później nastąpi - bo jest to żywotny interes Rosji*;

 

i/lub

 

2) Zaangażowanie środków USA z dala od Pacyfiku, czyli Rosja daje czas Chinom (mniej prawdopodobny scenariusz imo);

 

 

*w jaki sposób? Przyjdzie nowy car, ogłosi się reset w stosunkach z Zachodem i pojednanie z Ukrainą. Stanie po stronie Chin dla Rosji jest skrajnie niekorzystne, bo oznacza coraz większe uzależnienie i brak rozwoju. Zachód mimo wszystko ma do zaoferowania więcej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2022 at 9:33 PM, Obliteraror said:

Jeżeli więc Obliteraror uzna, że w interesie narodu jest @Kespert zaszkodzić, albo pomóc, to to zrobi. Po przekalkulowaniu, co mu się bardziej opłaca i gdzie osiągnie większą korzyść.

Kluczem do tego zdania jest zrozumienie, co ukrywa się pod pojęciami "opłaca" i "korzyść".

Bo zawarte w tych słowach założenia, mogą zupełnie zmienić cały sens wypowiedzi - i wtedy mówimy o zupełnie innych sprawach.

 

Czasem korzyść ma inną postać, niż kupka papierowej waluty "tu i teraz" - ale większej części "społeczeństwa" tego jeszcze nie wytłumaczysz. Za dostatecznie dużą kupkę FIAT, zrobią wszystko - także demokratycznie nałożą sobie kaganiec. Kim jestem, by im w tym przeszkadzać... Ma być tani węgiel, igrzyska i chleb. Może dodatkowo odgórnie regulowane ceny mieszkań ;) by każdego było stać na wszystko.

Jeśli więc Kespert uzna, że w interesie narodu jest nie ograniczać ustawą ceny czynszów, to "zaszkodzi" czy "pomoże"?

 

On 6/16/2022 at 9:32 AM, zychu said:

Utrzymanie i logistyka tego wszystkiego to będzie koszmar.

Patrz kto w tej chwili używa to, co zamawiamy. Albo jak z K9, co z tego można skręcić w naszych fabrykach.

Trzeci wątek - jednorazówki. Szturmowcy nie potrzebują napraw sprzętu...

 

On 6/16/2022 at 9:33 PM, Obliteraror said:

Na czarnym rynku. W oficjalnym obiegu

Istnienie czarnego rynku jest możliwe dzięki uniwersalnemu narzędziu wymiany wartości - gotówce.

Stąd CBDC z terminem ważności - czarny rynek w takich warunkach będzie znacząco ograniczony. A barter nikomu z "onych" nie przeszkadza.

Uprzedzając - złoto itd, aby wróciło do roli środka wymiany, wymagałoby powszechności. Której już nie ma.

 

On 6/17/2022 at 12:05 AM, Libertyn said:

Czy silną podstawą są ludzie zarabiający dajmy na to te 3000 netto i wydający 2200 na mieszkanie?

Jako tania siła robocza - tak. Pytanie czy chcemy być tanią siłą roboczą.

 

On 6/17/2022 at 12:05 AM, Libertyn said:

Będziesz udowadniać ze było inaczej? W sądzie?

Umowy pozasądowe rozstrzyga się poza sądami.

Tylko wtedy o tym nikt nie napisze już na FB.

 

On 6/17/2022 at 12:05 AM, Libertyn said:

oznacza zmniejszenie cen do poziomu w którym normalna osoba jest w stanie je kupić

Przy zmniejszeniu cen, pierwszym kupującym będą fundusze, holdingi, spółki itd. Które potem będą wynajmować... po odpowiedniej cenie. Bo Kowalski ze zdolnością kredytową na 500 tysięcy, jest na przegranej pozycji względem pełnomocnika, który wykłada 520 tysięcy od razu, może być gotówką.

Oczywiście nie zamknie to całego rynku, pojawią się okazje... w szczerym polu, obok wysypiska śmieci itd.

 

On 6/17/2022 at 10:38 PM, Obliteraror said:

Za to na skurwienie się moment jest każdy dobry.

Ano tak. Wystarczy przestać być człowiekiem - także jako państwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kespert napisał:

Przy zmniejszeniu cen, pierwszym kupującym będą fundusze, holdingi, spółki itd. Które potem będą wynajmować... po odpowiedniej cenie. Bo Kowalski ze zdolnością kredytową na 500 tysięcy, jest na przegranej pozycji względem pełnomocnika, który wykłada 520 tysięcy od razu, może być gotówką.

Oczywiście nie zamknie to całego rynku, pojawią się okazje... w szczerym polu, obok wysypiska śmieci itd.

Czyli po cenie maksymalnej. Czyli tak czy siak cel osiągnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kespert napisał:

Ma być tani węgiel, igrzyska i chleb. Może dodatkowo odgórnie regulowane ceny mieszkań ;) by każdego było stać na wszystko.

Ma (powinno :) ) być państwo, które przeciętny Polak będzie lubił i z życia tutaj widział korzyści dla siebie. Państwo, które nie traktuje Polaka jako wroga albo owcy do ostrzyżenia. Państwo, które swoją polityką buduje przekonanie i obraz, że dobrobyt bierze się z pracy, nie rozdawania socjalu. Państwo, które w tym nie przeszkadza na tyle, na ile możliwe. Państwo, w którym to co nie jest zabronione gospodarczo z przyczyn strategicznych (np. w kwestii bezpieczeństwa energetycznego), to jest dozwolone. I tak dalej.

 

Państwo bogate bogactwem swoich obywateli. Państwo bez sztywnej struktury klasowej i kastowej, w ramach których ruch w górę jest możliwy. Nie dzięki politycznym konotacjom, a własnej pracowitości i kreatywności. Państwa, w którym nikt nie jest karany podatkowo za ciężką pracę.

 

Tak właśnie widzę nowoczesny patriotyzm. Cała "nadbudowa" (czyli emocjonalność, patriotyzm, polityka historyczna itd.) buduje się długoterminowo jako skutek tego pierwszego. Tej pierwszej zaspokojonej potrzeby. Państwa, które można polubić. I widzieć korzyść w płaceniu w nim podatków, a nie uciekania i optymalizacji wszelakiej.

 

Państwo, w którym zwykli obywatele mogą być emocjonalni. Państwo, którego elity ostatnią rzeczą, na jaką mogą sobie pozwolić, jest emocjonalność.

 

Państwo, w którym PODMIOTEM jest właściciel polskiego paszportu i portfela.

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Czyli po cenie maksymalnej. Czyli tak czy siak cel osiągnięty

Nie podpowiadam, ale jest taka możliwość... Fundusz jako właściciel tysięcy lokali, może z miastem/urzędami rozmawiać z pozycji innej niż Kowalski.

I na przykład zmieniając lokalne ustawy, kupione mieszkania 30m2, podzielić na mikroapartamenty po 10m2, oczywiście w cenie maksymalnej wynajmu.

Cel osiągnięty ;)

A poważniej, na ten biznes szykują się ludzie, którym żaden urzędas nie odmawia dwa razy.

 

21 minutes ago, Obliteraror said:

Państwo, które nie traktuje Polaka jako wroga albo owcy do ostrzyżenia.

Warunkiem istnienia takiego państwa, jest obywatel, który nie traktuje go jako owcy do strzyżenia, albo wroga.

Który patrzy dalej niż cena węgla. Którą właśnie powiązano z ewidencją źródeł ciepła (wpis==dotacja).

Co pierwsze, jajko czy kura ;)

22 minutes ago, Obliteraror said:

Tak właśnie widzę nowoczesny patriotyzm.

Jako ideał widziany emocjami - zgadzam się całym sercem.

 

Jako rozsądek nie kierujący się emocjami, muszę rzucić "veto". Nie jesteśmy na to gotowi. Może jednostki, ale nie naród. Mamy jedynie "nawóz pod ziarno". Tutaj trzeba właśnie realizmu.

 

Dopóki każdy obywatel nie jest PODMIOTEM intelektualnie, jest to wersja "dla wybranych". 

Czyli wracamy do władzy ludu, pod warunkiem że cały lud zmieści się w jednym dużym budynku, albo na jednej arenie.

Do definiowania kto jest "obywatelem", a kto nie.

 

Teraz przypomnę: "czasem dużo się musi zmienić, by wszystko zostało jak jest". Rozumiesz ironię?

 

Powrót do wiary ponad mamoną. Państwo, w którym każdy wierzy w korzyść płacenia podatków i ich nie optymalizuje, musi być oparte na wierze... na emocjach. Bez wiary/emocji, nigdy nie zadziała. A te, możemy gromadzić już dziś. Na przykład, przekonując Ukrainki, by uwierzyły że lepiej im będzie u nas 😜

Tego nie osiągniesz  realpolitik rozumianą klasycznie, a dopiero - zarządzaniem potrzebami.

 

Kazimierz Wierzyński
 
ZAWRACANIE GŁOWY
 
Co mi pan głowę zawraca?
Godność ludzka?
Ja panu mówię - gnój,
Podnieśliśmy śluzy,
Chlusnęło narodem,
Popłynął jak powódź
I płynie, mówią, na nowe życie,
A ja panu mówię 
Jeden procent jest nasz,
Jeden procent jest czegoś wart
A reszta 
Do kina płynie, do żarcia,
Na ubaw wiejski, 
Na chamstwo z kastetem,
Nie pytaj pan co to kosztuje
I co z nimi potem robić
I na co ich wynieść,
Na godność ludzką?
 
Nie zawracaj pan głowy,
Ja panu mówię - gnój,
Zaorze się to i zasieje,
Trudny płodozmian, wiadomo,
Ale od czego nasza kultura,
Agrykultura, humanizm,
Inżynierowie dusz
Obmyślą od czego zaczynać,
Jak podciągnąć tę nadbudowę,
Tylko, mój panie, bazą jest gnój,
Gnój pospolity,
Łajno ojczyste,
Nawóz pod ziarno,
Gówno za pozwoleniem,
Nie żadna godność,
Nie żadna ludzkość,
To się wyprodukuje
Gdy przyjdzie czas.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cst9191 said:

osłabienie Rosji i 'przekonanie' jej do przejścia na stronę Zachodu(lub przynajmniej neutralności) w nadchodzącym starciu USA-Chiny, co moim zdaniem prędzej czy później nastąpi - bo jest to żywotny interes Rosji*;


Jak miałoby do tego dojść przy obecnej eskalacji i Chinach, które na to nie pozwolą ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.