Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Peter Quinn napisał:


Jak miałoby do tego dojść przy obecnej eskalacji i Chinach, które na to nie pozwolą ? 

Aktualnie nie. Ale gdy Chinom zacznie się robić gorąco, Ruscy będą mieli okazję zerwać "przyjaźń" z nimi (lub przynajmniej zwiększać swoją pozycję względem nich np. szantażami surowcowymi).

Negatywne konsekwencje? Chyba jedynie groźba chińskiego uderzenia na Dalekim Wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał:

Nie podpowiadam, ale jest taka możliwość... Fundusz jako właściciel tysięcy lokali, może z miastem/urzędami rozmawiać z pozycji innej niż Kowalski.

I na przykład zmieniając lokalne ustawy, kupione mieszkania 30m2, podzielić na mikroapartamenty po 10m2, oczywiście w cenie maksymalnej wynajmu.

Cel osiągnięty ;)

A poważniej, na ten biznes szykują się ludzie, którym żaden urzędas nie odmawia dwa razy.

Metraż minimalny :) Poza tym. cena się kształtuje od metra więc podział 50 metrów na 5  mikrokawalerek nie zmienia ich ceny całkowitej. Czyli ładujesz kasę w ściany działowe i nie ma z tego zysku. Wlicz w to 5 łazienek zamiast jednej i 5 aneksów kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

Aktualnie nie. Ale gdy Chinom zacznie się robić gorąco, Ruscy będą mieli okazję zerwać "przyjaźń" z nimi (lub przynajmniej zwiększać swoją pozycję względem nich np. szantażami surowcowymi).

Negatywne konsekwencje? Chyba jedynie groźba chińskiego uderzenia na Dalekim Wschodzie.


Aktualnie czas gra na korzyść Chin i na niekorzyść Rosji i Stanów Zjednoczonych. 
Nie rozumiem zbytnio, dlaczego później miałoby być korzystne wybranie opcji zachodniej przez Rosję, zwłaszcza że bliżej im mentalnie do Chin i oni już w zasadzie wybrali. 

Zachód, gdyby wszedł w sojusz z Rosją po tym co ona odwala też straciłby wizerunkowo. 

Jak dla mnie ta opcja jest w obecnym układzie nierealna już. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na pierwsze stacje koncernu MOL. Podobno Węgrzy mają zagwarantowane że mogą na nich sprzedawać własne(rosyjskie) paliwo. Oczyma wyobraźni widzę te kolejki bo paliwo 30-50 gr. tańsze.

:).

 

Drzewiej tankowałem na Łukoilu bo było taniej niż na pobliskim Orlenie :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość tej propagandowej agitki. Rozumiem, że to ważne dla Ukraińców, żeby podtrzymywać ich na duchu, ale ja wolałbym jakieś realne dane i poważne analizy, a nie pierdolenie o tym ile zarabia ruski pilot z zestrzelonego samolotu, albo, że jakiś ruski dowódca prosi o dostawy srajtaśmy. To jest już niestrawne. Sorry, ale tylko tu mogę się wyżalić.

Edytowane przez Kleofas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Amerykańce w II wojnie światowej - "kurła, pomagamy tym Sowietom jak beciaki, a co poniektórzy idioci się jeszcze cieszą, że "Ameryka pomaga ZSRR". K-wa, może jakaś Szwajcaria pomoże, albo Chiny, a nie mało zamożne USA?"

 

Ładnie się dałeś ogłupić propagandzie robiącej z Rosji III Rzeszę. 

 

III Rzesza była prawdziwą potęgą podbijającą kolejne kraje. Współczesna Rosja prowadzi lokalną wojnę zastępczą z Ukrainą jako poza NATOwskim proxy USA i średnio jej to idzie. 

 

My się niepotrzebnie angażujemy w coś, co powinno lecieć w 100% na koszt USA. 

 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

To jest jeden z najbardziej odklejonych komentarzy jakie tu przeczytałem dotąd. XDD 
Gdzie beciakowość? Co to za sp/rdolona argumentacja? :D

 

Zostałeś urobiony propagandą i wydaje ci się, że ludzie którzy nie są pod jej wpływem są odklejeni. A tak naprawdę sam jesteś odklejony, a także urobiony na geopolitycznego beciaka, naiwniaka. Ktoś cię tak urobił, żebyś uważał cudzy interes za swój interes. 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Oni robią dobrze Polakom umierając zamiast nas w wojnie z Rosją.

 

Tutaj pięknie widać jak bardzo jesteś odklejony i jak bardzo dałeś się ogłupić propagandzie. 

 

Treści typu "Ukraińcy umierają za nas" to nic innego jak obłudna propaganda. To ma odwoływać się do emocji, ma wywoływać u ludzi poczucie zagrożenia, a także nieuzasadnioną wdzięczność względem Ukraińców. Głupi ludzie się na to nabierają, a tacy nieco mądrzejsi wyłapują w tym fałsz. 

 

Ukraińcy nie umierają za nas - to jest kłamstwo. My jesteśmy w NATO i nie jesteśmy zagrożeni. Rosja może zabrać Ukrainie Donbas i korytarz lądowy na Krym, a życie w Polsce będzie się toczyło dalej, bez żadnej wojny. 

 

Jako ofiara propagandy pewnie nie wiesz o tym, że rozkład winy za tegoroczną inwazję wygląda zupełnie inaczej niż przedstawia się to w polskich mediach. Ukraina nie chciała zaakceptować oderwania Doniecka i Ługańska - pewnie dlatego, że takie miała polecenia z USA. Ukraina nie dążyła do pokoju, tylko do wojny - wielokrotnie bombardowała Donieck, a także przygotowywała siły do ataku na terytorium separatystów. Rosja chciała zrobić to samo co zrobiła w Gruzji, gdzie anektowała trochę terytorium, a potem odpuściła. I jakimś cudem nie było drugiego ataku Rosji na Gruzję, a od 2008 minęło więcej czasu niż od 2014 . Ukraina mogła dążyć do tego samego, ale wybrała drogę konfrontacji, zapewne dlatego, że takie dostała polecenia z USA.

 

Ja nie mówię, że Rosja ma prawo anektować co chce, nie o to chodzi. Chodzi mi o to, że Ukraina miała wybór między zaakceptowaniem gangstersko narzuconych, ale w gruncie rzeczy znośnych dla niej warunków, a drugą wojną. I wybrała drugą wojnę - pewnie w wyniku "sterowania" ze strony USA. W Polsce się o tym nie mówi, media i co gorsza eksperci uprawiają propagandę która ma nakręcać przeciwko Rosji, a nie obiektywnie informować. A potem nakręceni przez propagandę idioci nie rozumieją, że Ukraina miała wybór i jej elity wybrały wojnę. 

 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

W tej układance tacy jak ty ciągle uważają, że Rosja to przyjazny kraj względem nas i absolutnie w ogóle nie mają żadnych planów wobec nas (nigdy nie mieli oczywiście, nigdy nas nie podbijali, a jak już, to wyzwalali). 

 

Tutaj mamy kolejny przykład bełkotu człowieka ogłupionego propagandą. 

 

Jednym z elementów propagandy naszych elit jest przedstawianie wszystkich ludzi sprzeciwiających się proukraińskiemu obłędowi jako sympatyków Rosji lub wyznawców rosyjskiej propagandy. To samo miało miejsce podczas akcji propagandowej z Covidem - gdy z ludzi dostrzegających dziury w propagandzie robiono irracjonalnych szurów. 

 

Ja wiem, że Rosja nie jest przyjaznym, ani fajnym krajem. Natomiast wiem też, że prawda o tej wojnie wygląda inaczej niż przedstawia to propaganda naszych elit. Rosja to gangster, ale "słodka i niewinna" Ukraina wybrała drugą wojnę zamiast dogadania się. 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Polacy się sami depopulują. Nie posiadając dzieci, wyjeżdżając. Jak chcesz naprawić ostatnie 25 lat nieposiadania dzieci przez Polaków? Wiem, że zajebiście jest mieć homogeniczne w pełni państwo, nie zaprzeczam, jest w pytę, ale to jest na dłuższą metę nie do ogarnięcia, bo niestety liczba Polaków się kończy - co pokolenie jest połowa tego, co poprzednie. Winna kultura. 

 

To jest inna sprawa. Ja mówię o depolonizacji, rozwodnieniu narodowościowym. 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Pisałem wyraźnie, że te dzieci trzeba spolszczyć.

 

Tak, należy je spolszczać, ale i tak mamy do czynienia z jakimś stopniem depolonizacji. 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Zresztą nawet narodowcy przedwojenni mówili, że Polakami mogą być ludzie pozornie z innych nacji. 

 

A ja mówię o tym, że wiele z tych dzieci wyrośnie na obywateli RP czujących się Ukraińcami lub "nieokreślonych narodowościowo". 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Jest być może, ale nakreślanie im tego jest elementem propagandy, która jest w interesie Rosjan (co jest tak oczywiste, ale i tak muszę to pisać). 

 

"Być może". 😂

 

Ukraina to kraj seksturystyczny i wielki eksporter prostytutek. Bez żadnego "być może". 

 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Tylko na to czekałem, aż porównasz to wszystko z pandemią. :D

 

Od strony medialnej wygląda to niezwykle podobnie. Leci propaganda do nakręcania baranów, "w wielkiej i słusznej sprawie!", a ludzie którzy dostrzegają wciskanie kitu są atakowani i obrzucani błotem. 

 

W pewnym momencie nastąpiła płynna zmiana dyżurnego tematu i Covid nagle zniknął z mediów, zastąpiła go Ukraina. 😂 Co mądrzejszych ludzi to nie zdziwiło, bo wiedzieli od dawna, że temat Covida jest sztucznie pompowany w mediach, a w realu jego znaczenie jest niewielkie. Jeden slajd propagandowy dla idiotów został zastąpiony drugim slajdem propagandowym dla idiotów. 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Pisałem już wiele razy, ale widzę, że nie dociera, że moje poglądy na ten temat utwierdziłem z argumentów geopolitycznych, historycznych, kulturowych i ze spojrzeniem długoterminowym. 

 

Twoje poglądy (a raczej halucynacje) to wynik ogłupienia propagandą. Ty myślisz, że to geopolityka, historia, kultura i "spojrzenie długoterminowe" doprowadziły cię akurat do takich poglądów, jakie zaszczepia propaganda naszych mediów? 😂  To jest jednocześnie śmieszne i tragiczne. 

 

 

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Ale widzę, że jest problem z czytaniem dłuższych tekstów, które napisałem wcześniej na ten temat. Może być coś doszło.

 

Ja rozumiem naturę twoich wypocin lepiej niż ty sam. 🙂

 

Jesteś ogłupiony propagandą i wydaje ci się co innego, ale tak właśnie działa skuteczna propaganda. 

 

Jesteś niekumaty i dlatego nie kumasz tego, że jesteś niekumaty. 

 

 

7 godzin temu, Baca1980 napisał:

Jestem realistą i pesymistą. Naszą role w Europie ustaliła najpierw konferencja w Jałcie. A utrwalił układ okrągłostołowy oraz wejście Polski do UE czyli de Facto zrzeczenie się naszej suwerenności. Od tamtego czasu jesteśmy "becikiem" Europy.  Tak że można zapomnieć o wielkiej lechi czy międzymorzu.

 

Międzymorzu? Nędzymorzu. 😂

 

Tak na poważnie, to tak, jesteśmy beciakiem. Obecny rząd beciakuje USA, a opozycja beciakuje Niemcom. Do tego jedni i drudzy beciakują Ukraińcom, co już jest dnem. 

 

Mamy mieszankę codziennego beciakowania i służalczości, nawet względem Ukraińców, z odlotowymi, nierealnymi pomysłami o kolorycie jagiellońsko-mocarstwowym. To jest tak słabe, że aż komiczne. 

 

7 godzin temu, Baca1980 napisał:

Nie powtórzy się sytuacja z końca I WŚ. Bo tak naprawdę silna Polska nie jest nikomu potrzebna. Nawet Czechy (Turów) czy Litwa (sprawa tamtejszej polonii) jak tylko mają ku temu okazję to wbijają nam szpile.

 

Dokładnie. Na początku tego roku szantażowała nas Ukraina: https://logistyka.rp.pl/szynowy/art19210861-ukraina-zablokowala-pociagi-z-chin

 

Efekt? Polska im ustąpiła. 🤦‍♂️ Po czym twierdzi, że nasze stosunki są świetne i jest wielka przyjaźń polsko-ukraińska. 

 

7 godzin temu, Baca1980 napisał:

Tak że według mnie. Zamiast bawić się w "mocarstwowość". Czy być chłopcem na posyłki. Powinniśmy się zająć tylko i wyłącznie własnym interesem. Zająć się teraźniejszością niż śnić sny o potędze.

 

Dokładnie. Ale jak to zrobić, gdy tak wielu Polaków to naiwniacy, idioci i geopolityczne beciaki? ☹

  • Like 3
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Armengar napisał:

Ja rozumiem naturę twoich wypocin lepiej niż ty sam. 🙂

 

Antologię swoich wypowiedzi biorę z przemyślanych wniosków z rzeczywistości. 
Skończ pi/rdolić, że "blabla jesteś okłamywany przez propagandę, mówisz to co w telewizji", bo to nie jest argumentem. Większość tych, którzy "myślą samodzielnie", fapią nad tym jak to oni nie są za mainstreamem są takimi samymi idiotami, którzy swoje zdanie mają wprost we wszystkim przeciwne co mainstream. To jest ten sam poziom bycia NPC co bycie za wszystkim co mainstream. 

 

 

26 minut temu, Armengar napisał:

Ładnie się dałeś ogłupić propagandzie robiącej z Rosji III Rzeszę. 

Związek Radziecki nigdy nie był przez nikogo rozliczony. Nie zabito elitę sowieckich NKWD-istów i nigdy nie ujawniono kto kogo zabił podczas gdy Związek Radziecki był krajem bardziej zbrodniczym od III Rzeszy. Teraz kultywuje się w Rosji pamięć o tym kraju jako wielkim imperium, a Rosjanie są z niego dumni. Trzeba być ślepym by tego nie dostrzegać.

 

 

28 minut temu, Armengar napisał:

III Rzesza była prawdziwą potęgą podbijającą kolejne kraje. Współczesna Rosja prowadzi lokalną wojnę zastępczą z Ukrainą jako poza NATOwskim proxy USA i średnio jej to idzie. 

No właśnie. Rosja nigdy nie będzie imperium, a bardzo chce nim być. Biedactwo :( 
 

28 minut temu, Armengar napisał:

My się niepotrzebnie angażujemy w coś, co powinno lecieć w 100% na koszt USA. 

Bzdura kolejna, która jest typową narracją u polskich kacapów - że Ukraina walczy za interes USA. Nie. Walczy także za nasz interes. Za interes krajów bałtyckich (które także dały gigantycznie dużo), za interes Czech, Słowaków, Rumunów. Mamy interes w tym, aby nie być w rosyjskiej strefie wpływów, bo lepiej jest w obecnej. Niemcom to nie gra, bo lepiej by od wschodu graniczyli z Rosją.

 

 

30 minut temu, Armengar napisał:

Zostałeś urobiony propagandą i wydaje ci się, że ludzie którzy nie są pod jej wpływem są odklejeni. A tak naprawdę sam jesteś odklejony, a także urobiony na geopolitycznego beciaka, naiwniaka. Ktoś cię tak urobił, żebyś uważał cudzy interes za swój interes. 

Pisałem już w pierwszym. Powtarzasz się kilka razy i jest to argument na bardzo niskim poziomie bez klarownych odpowiedzi na dane zadane pytania lub przeciwstawianie się do moich argumentów. Kompletnie nic nie wnosi, a tylko utwierdzasz mnie przy swoim stanowisku. Nie dajesz żadnej bazy. Nie odnosisz się do walki kultur, nie podajesz danych, które mogłyby zaprzeczyć mojej argumentacji. Po prostu dojebujesz "jesteś ujebany propagandą" i ch/j, zaorane. 

 

 

32 minuty temu, Armengar napisał:

Ukraińcy nie umierają za nas - to jest kłamstwo. My jesteśmy w NATO i nie jesteśmy zagrożeni. Rosja może zabrać Ukrainie Donbas i korytarz lądowy na Krym, a życie w Polsce będzie się toczyło dalej, bez żadnej wojny. 

No jasne, że nie jesteśmy zagrożeni. Przecież sojusznicy na pewno nam pomogą. Niemcy już się śpieszą. Na pewno zrobią hab przeładunkowy dla zachodniej broni gdy nas zaatakują. 

 

No tak, będzie, tylko dlaczego mieliby się zatrzymywać gdy już zdobędą Donbas? Przecież szli na Odessę. Ukraina bez dostępu do morza to państwo upadłe. Państwo upadłe po kilku latach musi być zdobyte przez kogoś innego. Ten ktoś inny to my albo Rosja. Nie ma innej opcji. 
 

34 minuty temu, Armengar napisał:

Międzymorzu? Nędzymorzu. 😂

 

HAHAHAH ALE ŚMIESZNE. KRUWA 
JESTEŚMY BIEDNI :D
No zobacz
Ale wciąż bogatsi od kacapowa per capita i w majątku na obywatela. 
 

 

35 minut temu, Armengar napisał:

Dokładnie. Ale jak to zrobić, gdy tak wielu Polaków to naiwniacy, idioci i geopolityczne beciaki? ☹

Fajnie, że jesteś elitą intelektualną gdy chodzi o geopolitykę i drugim Mackinderem (poza tym polecam jego książki, pomaga zrozumieć przestrzeń). 

 

 

36 minut temu, Armengar napisał:

Dokładnie. Na początku tego roku szantażowała nas Ukraina: https://logistyka.rp.pl/szynowy/art19210861-ukraina-zablokowala-pociagi-z-chin

 

Efekt? Polska im ustąpiła. 🤦‍♂️ Po czym twierdzi, że nasze stosunki są świetne i jest wielka przyjaźń polsko-ukraińska. 

No tak, poczytaj o tym, że Polska ograniczała im handel. Tego szczekacze pokroju Sykulskiego nie powiedzą

 

36 minut temu, Armengar napisał:

Twoje poglądy (a raczej halucynacje) to wynik ogłupienia propagandą. Ty myślisz, że to geopolityka, historia, kultura i "spojrzenie długoterminowe" doprowadziły cię akurat do takich poglądów, jakie zaszczepia propaganda naszych mediów? 😂  To jest jednocześnie śmieszne i tragiczne. 

Kolejny nic nie wnoszący komentarz. 
Emocjonalne wyśmianie. Bezsensowne przytyki. 

 

 

37 minut temu, Armengar napisał:

Jesteś niekumaty i dlatego nie kumasz tego, że jesteś niekumaty. 

THATS DEEP

 

37 minut temu, Armengar napisał:

Jako ofiara propagandy pewnie nie wiesz o tym, że rozkład winy za tegoroczną inwazję wygląda zupełnie inaczej niż przedstawia się to w polskich mediach. Ukraina nie chciała zaakceptować oderwania Doniecka i Ługańska - pewnie dlatego, że takie miała polecenia z USA. Ukraina nie dążyła do pokoju, tylko do wojny - wielokrotnie bombardowała Donieck, a także przygotowywała siły do ataku na terytorium separatystów. Rosja chciała zrobić to samo co zrobiła w Gruzji, gdzie anektowała trochę terytorium, a potem odpuściła. I jakimś cudem nie było drugiego ataku Rosji na Gruzję, a od 2008 minęło więcej czasu niż od 2014 . Ukraina mogła dążyć do tego samego, ale wybrała drogę konfrontacji, zapewne dlatego, że takie dostała polecenia z USA.

Ukraińcy w Ługańsku i Doniecku to 50/50. Dodatkowo ustępstwa Ukrainy posypałyby resztę ustępstw wobec całej "Małorosji" (mimo że Dnipro, Charków czy Chersoń były jeszcze przed wojną wyraźnie proukraińskie). Także dla Ukrainy bogactwa tych terenów są bardzo ważne. Jest naprawdę dużo przyczyn. 

O i widzę przykład rosyjskiej propagandy i ogłupienia. Ostrzały były obustronne. Ruscy walili artylerią z Doniecka, a Ukraińcy odpowiadali z Awdijiwki. Setki ukraińskich żołnierzy rok co roku ginęło od ostrzałów. 
https://memorybook.org.ua/index.htm

O tym ci na twoim "niezależnych" mediach nie powiedzą. 

 

 

Co do myślenia samodzielnego sam zrobiłem gówno-film bez montażu.

 

41 minut temu, Armengar napisał:

Ja wiem, że Rosja nie jest przyjaznym, ani fajnym krajem. Natomiast wiem też, że prawda o tej wojnie wygląda inaczej niż przedstawia to propaganda naszych elit. Rosja to gangster, ale "słodka i niewinna" Ukraina wybrała drugą wojnę zamiast dogadania się. 

Ale jesteś naiwny. XDD Celem Rosji jest podbicie Ukrainy, bo według rosyjskiej narracji Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie to jeden naród. Dodatkowo ugięcie się Ukrainy pod żądaniami Rosji oznaczałoby kompletny upadek tego kraju. Tu nie ma zgody na obydwu stronach, kompletnie to się nie spina, stąd wojna. Poznaj lepiej kulturę strategiczną Rosji zamiast mi pi/rdolić o tym jak to zajebiście ogłupiony nie jestem. 


A jeszcze napisałeś o ustępstwie wobec Rosji, bo na pewno to miałoby sprawić, że Rosja odczepiłaby się od Ukrainy. XDD 
Czemu jesteś taki naiwny? Może jeszcze powiesz, że Rosjanie przestrzegają memorandum budapesztańskie? 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Libertyn said:

Metraż minimalny :) Poza tym. cena się kształtuje od metra

Metraż minimalny dotyczy mieszkań. Nie mikroapartamentów/szaf/pomieszczeń technicznych itd. Nikt nie każe w nich mieszkać... ale i tak będą tańsze.

A cena od metra - jesteś pewien? Przecież socjalizm mówi, że "każdej osobie po równo"... ;) 500+ nie zależy od wieku dziecka, tylko od sztuk. Także cena maksymalna na jedną "potrzebę mieszkaniową", nie musi zależeć od metrażu, a np. od liczby osób zamieszkujących lokal... koniaczek?

Łazienka na końcu korytarza. Wejście płatne dodatkowo, czytnik przyjmuje chipy albo karty zbliżeniowe.

Kuchni brak, żywność i tak dostajesz przydziałową i przygotowaną do spożycia (ale nie do przechowywania).

 

27 minutes ago, Kleofas said:

ja wolałbym jakieś realne dane i poważne analizy, a nie pierdolenie

Dostajesz to, co działa na WIĘKSZOŚĆ.

Demokratycznie.

Plus "gratis" dodatek sosu z przeterminowanych składników: onuc, cebuli, steka i lagera.

 

21 minutes ago, Armengar said:

Ty myślisz, że to geopolityka, historia, kultura i "spojrzenie długoterminowe" doprowadziły cię akurat do takich poglądów, jakie zaszczepia propaganda naszych mediów?

Jakie to proste podejście. Wystarczy robić dokładnie odwrotnie, niż mówi propaganda. Żadnych wątpliwości, nie skapną się, o nie, nie są tacy cwani. Ewentualne głosy sumienia zagłuszy propaganda drugiej strony... Podsunie argumenty, Wołyń! Zasłoni wątpliwości, Katyń!

Nic więcej nie trzeba do wywołania z zewnątrz polaryzacji. Której nam właśnie - nie trzeba. Która nie leży w naszym interesie.

 

Nawet zepsuty zegar, dwa razy dziennie ma rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

Metraż minimalny dotyczy mieszkań. Nie mikroapartamentów/szaf/pomieszczeń technicznych itd. Nikt nie każe w nich mieszkać... ale i tak będą tańsze.

Spoko. Teraz w skarbówce wychodzi że ktoś wynajmuje szafę/mikrokawalerkę za dużą sumę. rejestruje 5 wpływów, ale podatek od nieruchomości jeden.
Prawdopodobnie coś jest podejrzanego. I cyk kontrola. Hmm, czyżby płacił podatek od 1 nieruchomości  50m2  pod adresem Kesperta 10/5?  Ale w takim razie gdzie reszta?
Ojej, wszystkie pod tym samym adresem. Właściciel łamie prawo. Inkasował  2 razy tyle za metr niż powinien? To mnożymy metraż prawidłowy lokalu czyli 50 metrów, Razy 5, Bo typ wynajmuje 5 mikrokawalerek do celów de facto mieszkalnych. Czyli 250 metrów. I mnożymy kwotę przez mnożnik  wykorzystany przez fundusz.  mikrokawalerek  było sto? To mnożymy przez sto.
I to jest mandat.
Poza mandatem fundusz załatwia lokale zastępcze w przeciągu 30 dni i przystępuje do przerabiania mikrokawalerki do stanu pierwotnego. Na swój koszt. Najwyżej dywidendy nie będzie. Lokale zastępcze mogą być też w hotelach. 
I zwraca różnice między własną ceną a kwotą maksymalną najemcom. To że najemca się zgodził na inną kwotę to nie ważne. Podpisał umowę z klauzulą niedozwoloną

Cytat

A cena od metra - jesteś pewien? Przecież socjalizm mówi, że "każdej osobie po równo"... ;) 500+ nie zależy od wieku dziecka, tylko od sztuk. Także cena maksymalna na jedną "potrzebę mieszkaniową", nie musi zależeć od metrażu, a np. od liczby osób zamieszkujących lokal... koniaczek?

Jestem pewien.  Cena nie zależy od ilości mieszkańców.  Cena jest stała. Nie jestem socjalistą. Mam lewicowe poglądy, ale bliżej mi do XIX wiecznych autokratów wymuszających szczęście i rozwój swoich narodów, choćby na bagnetach. Mój idol?
Wielki komunista:
800px-Meiji_tenno1.jpg (800×1095) (wikimedia.org)
 

Cytat

Łazienka na końcu korytarza. Wejście płatne dodatkowo, czytnik przyjmuje chipy albo karty zbliżeniowe.

Super, czyli płatności do zwrotu. Jeden lokal to z reguły jedna rodzina. Jedna rodzina to z reguły jedno nazwisko. Czy w 5 klitkach są bliscy krewniacy? Wątpię. Zwrot opłat za korzystanie z WC i mandat :)

Cytat

Kuchni brak, żywność i tak dostajesz przydziałową i przygotowaną do spożycia (ale nie do przechowywania).

Do laboratorium technologii żywności sprawdzić czy spełnia normy kaloryczne i jest pożywne i zgodne z preferencjami lokatorów, jeśli tak to ok

 

Edytowane przez Libertyn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Bzdura kolejna, która jest typową narracją u polskich kacapów - że Ukraina walczy za interes USA. Nie. Walczy także za nasz interes. Za interes krajów bałtyckich (które także dały gigantycznie dużo), za interes Czech, Słowaków, Rumunów.

 

Wybitnie nie lubię tego argumentu. Ukraina walczy za siebie a nie za nas. Jak się komuś pali chałupa to ją gasi za wszelką cenę żeby mieć gdzie mieszkać, a nie z troski o to żeby się chałupy sąsiadom nie zajęły. Tym bardziej, jeśli chałupy sąsiadów są odgrodzone od tej palącej się chałupy pasem przeciwpożarowym (NATO). 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje tym Ukraińcom - ich własna nomenklatura uwłaszcza się na narodowym majątku zupełnie jak nasza to robiła od 1989 roku.
Tak, to my tej wojny nie wygramy!


Nowi oligarchowie zarabiają na wojnie. Na Ukrainie rosną fortuny

 

Na Ukrainie rośnie nowa wojenna oligarchia. Ukraińscy dziennikarze wskazują na obszary, gdzie dochodzi - ich zdaniem - do największych nieprawidłowości. Ostrzegają, że nadużycia gospodarcze mogą doprowadzić do ograniczenia lub zamrożenia pomocy Ukrainie. A to byłoby równoznaczne z przegraną wojną.
 

Baron Rothschild, osiemnastowieczny brytyjski noblista i członek rodziny znanych bankierów, powiedział kiedyś, że: "Czas do kupowania jest wtedy, gdy na ulicach jest krew."

Jego słowa, zdaniem ukraińskich mediów, wzięli sobie mocno do serca niektórzy ukraińscy urzędnicy, deputowani, menedżerowie i biznesmeni, którzy dorabiają się fortun na toczącej się wojnie. Według serwisu "Ekonomiczna Prawda", którego artykuł pod względem rzetelności money.pl sprawdził w dwóch niezależnych źródłach, jednym z sektorów, który miała przeżreć korupcja, jest sektor energetyczny.

 

Według Kurtewa pokusa "dorabiania" w państwowych spółkach w czasie wojny nie zniknęła. Przeciwnie. "Wojna nie zmieniła ludzi i nie zmniejszyła ich "apetytów". Nie chcą i nie mogą działać inaczej" – pisze Kurtew i dodaje, że kierownictwo sektora energetycznego Ukrainy stara się za wszelką cenę przywrócić schematy korupcyjne, które panowały tam jeszcze przed wojną z Rosją.

Według dziennikarza, menedżerowie państwowych spółek, którym bardzo zależy na zachowaniu anonimowości, czekają już w blokach startowych, aby doprowadzić do przejęcia państwowych przedsiębiorstw, które wcześniej - swoim złym zarządzaniem - doprowadzili do ruiny.

Kurtew uważa, że przejęcie po obniżonych kosztach państwowych spółek, może być niezwykle intratą inwestycją. Moc ukraińskich przedsiębiorstw energetycznych znacznie przewyższa potrzeby ukraińskiej gospodarki. Kraj dysponuje sporą nadwyżką energii, którą mógłby sprzedawać z zyskiem np. do państw sąsiednich: Mołdawii, Rumunii, Węgier oraz Polski.

 

Całość:

Nowi oligarchowie zarabiaja na wojnie na Ukrainie fortuny

 

Można to przeczytać bez uciekania się do wyłączania blokowania reklam, co u mnie i tak nie działa. Trzeba zapisać stronę na dysku (Plik->Zapisz jako HTML) i wczytać ten zapisany plik w przeglądarce. Działa jak złoto.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Eskel napisał:

 

Wybitnie nie lubię tego argumentu. Ukraina walczy za siebie a nie za nas. Jak się komuś pali chałupa to ją gasi za wszelką cenę żeby mieć gdzie mieszkać, a nie z troski o to żeby się chałupy sąsiadom nie zajęły. Tym bardziej, jeśli chałupy sąsiadów są odgrodzone od tej palącej się chałupy pasem przeciwpożarowym (NATO). 

No trafne spostrzeżenie. W ich zamysłach walczy za siebie PRZEDE WSZYSTKIM, ale w międzyczasie walczy za te wszystkie kraje. Jeśli przegraliby i Rosjanie nie mieliby za wielkich strat - poszliby NA PEWNO dalej do Polski i krajów bałtyckich. Jeśli nie, to nie pójdą i potencjalnie żaden polski zołnierz nawet nie zginie. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysokie opłaty rejestracyjne i podatek od własności samochodów spalinowych do połowy 2026 r. - to jeden z kamieni milowych polskiego KPO. Polski rząd, który niedawno entuzjastycznie i ponoć dla zdrowia obywateli wprowadził podatek cukrowy i podwyższał akcyzę, zapewnia, że ta opłata nie uderzy nikogo po kieszeni. Ale taki jest jej cel - ma wymusić przechodzenie na bardziej ekologiczne formy transportu."
https://www.prawo.pl/prawo/podatek-od-samochodu-i-oplata-rejestracyjna-kpo,515735.html

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne propagandowe "mleko się wylało". Żadnych gwałtów dzieci przez Ruskich jednak nie było: "była komisarz ds. praw człowieka Rady Najwyższej Ukrainy Ludmiła Denisowa przyznała, że napisała nieprawdziwe wiadomości o okrucieństwach rosyjskich żołnierzy na Ukrainie".

 

https://www.bibula.com/?p=134564

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Jeśli przegraliby i Rosjanie nie mieliby za wielkich strat - poszliby NA PEWNO dalej do Polski i krajów bałtyckich.

Na pewno to jest dzisiaj wtorek.

Na pewno moja szwagierka kocha lans i pieniądze.

Na pewno mój pies miał ostatnio sraczkę po zmianie karmy.

Na pewno Starfield wychodzi w 2023 r. (sorry, to nie na pewno xDD).

 

A poważniej - naprawdę mocno Ci weszła ta kuriozalna narracja :) Jak katarynka. Dziwię się nadal, z czego to wynika.

 

@Rnext, a tu ciekawy kontr - artykuł Demagoga. Sprawa nie jest czarno - biała, ale.... jedno zdanie jest niezłe :)

 

https://demagog.org.pl/fake_news/ukrainska-rzeczniczka-nie-przyznala-ze-klamala-o-rosyjskich-zbrodniach/

 

Nawet jakby Denisowa rzeczywiście kłamała, nie oznaczałoby to, że z prawdą mija się Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, mer Mariupola, ukraiński rząd czy prezydent.
 
;)
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Obliteraror napisał:

A poważniej - naprawdę mocno Ci weszła ta kuriozalna narracja :) Jak katarynka. Dziwię się nadal, z czego to wynika.;)

No właśnie. Według takich jak ty - czemu mieliby wejść? Powinniśmy się wszyscy lubić i będzie FAJNIE. :)

 

Jakie życie jest proste.

 

12 minut temu, Obliteraror napisał:

A tu nic się nie dzieje tralalala: 
https://streamable.com/ijzbo6

 

Wcale nie chodziło nagranie jak rosyjski żołnierz gwałci niemowlę, tralalala:
https://www.wykop.pl/link/6608185/ostrzegaja-przed-rosyjskim-zolnierzem-gwalci-male-dzieci-nagrywa-i-publikuje/

 

Rosyjscy żołnierze nie gwałcą, tralalala. 
Teraz wajcha w drugą stronę. :) Broń swoich wybawicieli Obliterator! Broń swoich ukochanych sołdatów! ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Strusprawa1 napisał:

 

Rosyjscy żołnierze nie gwałcą, tralalala. 
Teraz wajcha w drugą stronę. :) Broń swoich wybawicieli Obliterator! Broń swoich ukochanych sołdatów! ;3

 

Przeczytaj  na spokojnie link @Rnext-a, potem link Demagoga :) Nie wkładaj w moje usta tez, których nie głoszę. Naucz się argumentować inaczej, niż rozemocjonowany gówniarz, wrócimy do rozmowy.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

 

Przeczytaj  na spokojnie link @Rnext-a, potem link Demagoga :) Nie wkładaj w moje usta tez, których nie głoszę. Naucz się argumentować inaczej, niż rozemocjonowany gówniarz, wrócimy do rozmowy.

Co się wykręcasz? Piszesz, że nie ma gwałtów i ch*j! Baba kłamała - Rosjanie to czcigodni żołnierze, którzy ze ogromną precyzją niczym chirurg skalpelem wybijają złych banderowców, a cywile witają wyzwolicieli kwiatami! Ja ci pokazałem mały ułamek tego, z czym się spotkałem, co weszło do internetu, a ty wyparcie. 


Ja emocjonalny. xDD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.