Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ustawa-o-weglu-przyjeta-przez-sejm-tak-maja-wygladac-doplaty/tx1hd17

 

Ustalona w ustawie maksymalna cena jednej tony węgla wyniesie 996,60 zł.

Członkowie gospodarstwa domowego będą mogli kupić maksymalnie 3 tony węgla w tej cenie

 

To już nie lepiej od razu wprowadzić kartki na ten węgiel? Od razu by się tak "swojsko" zrobiło :). Bo rząd chyba zapomniał że dzięki ustawie węgla na rynku nie przybędzie :).

 

No i gdzie te statki z węglem? Wraże u-booty je zatopiły?

 

 

 

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/bony-weglowe-zamiast-rekompensat-to-proponuja-sprzedawcy/h1bwflr

 

– To tylko piarowo robi dobre wrażenie. W realnym życiu, w realnej gospodarce liczą się fakty. Pierwszy i najważniejszy jest taki, że od projektu rekompensat węgla nie przybędzie. Trzeba mieć świadomość, że w nadchodzącym sezonie grzewczym węgla opałowego w Polsce zabraknie. Zabraknie groszku, ekogroszku, węgla grubego, to niestety w zasadzie jest już pewne. Musimy twardo stąpać po ziemi – komentuje Kolorz.

 

Kurła jaka piękna katastrofa:). 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czemu nie ma z nami Strusia?

 

Stru%C5%9B-p%C4%99dziwiatr.jpg

 

Uciekł?

 

 

A tymczasem rozpoczynamy sezon na pożary, najpierw nielegalne złomowisko:

https://www.zawszepomorze.pl/potezny-pozar-w-leborku-plonie-skladowisko

 

Co następne? Jakieś śmietnisko? Odpady na wynajętych działkach na słupa?

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Garrett napisał:

Okno Overtona się powoli przesuwa.... Tym razem nasz ulubieniec Bodnar  :D

 

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28615876,tu-pracuja-placa-podatki-wychowuja-dzieci-pozwolmy-ukraincom.html

 

Niech głosują nawet i w prezydenckich. Ja w wyborach i tak nie biorę udziału juz,

Czy w jakimś innym kraju są takie rozwiązania? Mam na myśli przyznanie prawa wyborczego obywatelom innego kraju, przebywającym czasowo na terenie jakiegoś państwa? Bo mi to wygląda na wsadzanie już nie po łokieć, ale po bark w rezuńską doope.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tmr napisał:

Czy w jakimś innym kraju są takie rozwiązania? Mam na myśli przyznanie prawa wyborczego obywatelom innego kraju, przebywającym czasowo na terenie jakiegoś państwa? Bo mi to wygląda na wsadzanie już nie po łokieć, ale po bark w rezuńską doope.

Mi to wygląda raczej na wsadzanie języka.
A tak serio to się rząd chwyta czegokolwiek by uratować demografie. Ta metoda jest akurat debilna. Podobnie 500+
Bykowe by pewnie przyniosło więcej profitów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Garrett napisał:

Okno Overtona się powoli przesuwa.... Tym razem nasz ulubieniec Bodnar  :D

 

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28615876,tu-pracuja-placa-podatki-wychowuja-dzieci-pozwolmy-ukraincom.html

 

Niech głosują nawet i w prezydenckich. Ja w wyborach i tak nie biorę udziału juz,

Adaś ma ukraińskie korzenie, skąd ta ukrainofilia.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie pojąć taką konstrukcję, w której osoby zamieszkujące na danym obszarze, odprowadzające daniny itd, mogą/powinny mieć wpływ na funkcjonowanie tego "skrawka". Ale polaczki pierdolną to na swój sposób: na 3 mce przed wyborami samorządowymi, lokalny biznesmen wraz z kolegami "zatrudni" 1000 ukrów, kwity się nasztukuje, po zwycięskich wyborach kolega biznesmena puści mu przetarg na ławki w parku po 500 000 zł sztuka. Zamiast łapanki na lajzerów pod Caritasem to będą łapanki na ukrów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

A ja się pytam czemu nie ma z nami Strusia?

Wpada, wpada, głównie żeby obśmiać reakcjami wpisy nie będące ukrofilskimi albo chociaż wrogimi Ruskom.

Ale młody jest, może jeszcze nie wie, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Bo trudno się będzie mu śmiać na klęczkach.

 

Nie będzie żadnego gazu z BalticPipe, żadnej kolejki gazowców z LNG w gazoporcie bo USA będzie za chwilę miało poważniejsze problemy, nawet rewersów z DE nie będzie, bo im samym sporo zabraknie. Tak jesteśmy zabezpieczeni a nie jak niektórzy co tu śnili o pełnych magazynach gazu i dostawach nawet od Klingonów. 

Niemcy gadają o zwiększeniu wydobycia węgla u siebie, o paleniu nim w piecach elektrowni a nasi geniusze, zajęci głaskaniem Ukraińców w przerwach od kręcenia lodów, nawet chyba o polskich kopalniach nie myślą w kontekście zwiększania wydobycia. A taka jest okazja, żeby PL się kolokwialnie mówiąc wysrała centralnie na te wszystkie pakiety klimatyczne. To nie, będziemy pionierami postępu, tyle że w łachmanach. Banda skarlałych umysłowo durniów i niedojd. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Baca1980 said:

No i gdzie te statki z węglem? Wraże u-booty je zatopiły?

Płyną. Z miałem, którego do domków jednorodzinnych nie sprzedasz. Ale przez chwilę napędzi elektrociepłownie i elektrownie.

59 minutes ago, tmr said:

Mam na myśli przyznanie prawa wyborczego obywatelom innego kraju, przebywającym czasowo na terenie jakiegoś państwa?

Wszędzie, na całym świecie ;)

Ale niedobra o tym mówić, to antysemityzm jest.

767071,375371,9.jpg

 

1 minute ago, Rnext said:

A taka jest okazja, żeby PL się kolokwialnie mówiąc wysrała centralnie na te wszystkie pakiety klimatyczne.

Jak panna na wydaniu, srać powinna delikatnie i w ukryciu, a nie pierdzieć na cały salon, czy ostentacyjnie walić klocka do wazy z zupą.

Więc nic nie zobaczymy w mediach. Nie będzie artykułów, wywiadów, reportaży.

Ma być prąd w gniazdku i ciepło w dupę, bez wrzeszczenia "patrzcie jaki dym".

Ale to nie znaczy, że się nie dzieje...

 

https://abcnews.go.com/International/wireStory/germany-faces-gas-supply-crisis-declares-alarm-level-85578970

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Kespert said:

Ma być prąd w gniazdku i ciepło w dupę, bez wrzeszczenia "patrzcie jaki dym".

Nie zgodzę się. Mamy otwarcie i bez wstydu wypowiedzieć zobowiązanie wygaszania kopalń i zaprzestania używania węgla, zamiast udawać że się stosujemy do prikazów. Inaczej kogo w zasadzie oszukujemy? Od ukrywania się i krętactw to jest hochsztapler albo złodziej. Tak się szacunku nigdy nie zdobędzie, tylko będzie się odbieranym jak słaby, literacki żyd karczmiany, czapkujący "wyżej urodzonemu" i szykujący na nim zdradę i podstęp. I znów będzie, że "Polaczki to zawsze kręcą".

 

No i dla kogo mamy węgiel oszczędzać? Dla Niemców może? Tak sobie kombinują? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Garrett napisał:

Okno Overtona się powoli przesuwa.... Tym razem nasz ulubieniec Bodnar  :D

 

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28615876,tu-pracuja-placa-podatki-wychowuja-dzieci-pozwolmy-ukraincom.html

 

Niech głosują nawet i w prezydenckich. Ja w wyborach i tak nie biorę udziału juz,

Haha, jak kilka miesięcy mówiłem że tak się skończy to tylko wyzwiska, ale spoko jak ostatnio pisałem czekam aż będzie szok jak Ukr jak każde normalne państwo dbające o swój interes przymierzy się z de, a my wyjdziemy na frajerów z rachunkiem. Pomagać trzeba ale z głową, aha i chyba od początku lipca kończą się dopłaty do wynajmu oraz zamykają się ostatnie punkty pomocy, więc będzie ciekawie.

 

 

    Rząd Niemiec nie zgodzi się na planowany przez Unię Europejską zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku - powiedział we wtorek minister finansów Christian Lindner. 

https://tvn24.pl/biznes/moto/niemcy-przeciwne-zakazowi-sprzedazy-diesli-i-samochodow-benzynowych-minister-finansow-christian-lindner-komentuje-5759088

 

No ale mocarstwo humanitarne zgodziło się być rynkiem zbytu nowych elektryków od 2035... FRAJERSKOŚĆ

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spacemarine napisał:

Rząd Niemiec nie zgodzi się na planowany przez Unię Europejską zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku - powiedział we wtorek minister finansów Christian Lindner. 

Czyli zakazu raczej nie będzie, jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości xD UE równa się Niemcy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Czyli zakazu raczej nie będzie, jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości xD UE równa się Niemcy.

Zakaz będzie w PL bo się zgodzili inaczej nie będzie kasy z UE, więc tak czy siak będziemy do UE tylko wpłacali bez pobierania czegokolwiek więc sfrajerzyli się podwójnie. Będzie jak z Turowem, nawet jak nasi nie wprowadzą podatku na disle albo symboliczne to będą nam walić kary i obcinać fundusze, więc nie dość że od dawna dopłacamy do całego interesu to teraz to już wogóle...

Ale bez obaw diesle i ich odpady nadal będą jeździły do pl do spalenia....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rnext napisał:

Inaczej kogo w zasadzie oszukujemy?

No nie wiem. Odrobina makiawelicznego kręcenia jest jak dla mnie raczej wskazana :)

Typu: tak tak, brukselscy towarzysze, macie oczywiście rację, ale wicie rozumicie, wy rozumicie, my też rozumimy, sytuacja jest trudna, bezpieczeństwo kraju jest oparte na energetyce węglowej, więc reaktywujemy albo otwieramy nowe kopalnie. I robić swoje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spacemarine napisał:

A ja się pytam czemu nie ma z nami Strusia?

 

Stru%C5%9B-p%C4%99dziwiatr.jpg

 

Uciekł?

Ktoś mnie wzywał? 

Życie prywatne wzywa. Pi/rdolenie w internecie nie skompensuje ustawienia życia prywatnego. Jedyną realną rzeczą, aby mieć jakikolwiek wpływ na szerszy świat to umacniać swoją pozycję, a nie narzekać i tłumaczyć wszystko innym w internecie. 

Szkoda czasu, szkoda życia. Przebiegu wojny nie zmienię. Mogę przygotować się sam. Pisałbym dalej, ale męczy mnie to już wszystko. Równo 4 miesiące myślenia o tym dzień w dzień. Setki wypracowań bez efektu skali. Stworzenie sobie kłopotów w życiu prywatnym. 

Jadę na weekend na wieś do teściów. Przy okazji jutro zrobię sobie wycieczkę rowerową po okolicznych hrubieszowskich wiochach. Kurła, będzie w pytę, żyć nie umierać. A w tle zamyślenia przy tym audiobooku:

 

Miłego weekendu i wszystkiego dobrego wam. Zmęczony jestem tym tematem strasznie. Przepraszam za mój ostry język tutaj. Trzymajcie się i zawsze bądźcie silni, zdrowi i wypełniajcie swoje plany. To jest najważniejsi. Silni ludzie to silny kraj. 

Miesiąc temu spotkałem się na 4chanie z tym memem. To ja mniej więcej....
xjJ0QAu.png

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

Tak się szacunku nigdy nie zdobędzie, tylko będzie się odbieranym jak słaby

Państwa mają interesy, nie emocje. Czasem emocje da się przeliczyć na interes, ale w tym przypadku unoszenie się emocjami jest złe - trzeba po cichutku robić swoje, a jak trzeba, to oficjalnie co innego w prasie kłamać.

Jak panna na wydaniu, zawsze wierna i głośno krzycząca beciakom o monogamii i swej wierności (znaczy, alfa rozumie, tylko anal i oral).

A Sun Tzu jasno mówił - kiedy jesteś słaby, staraj się być odbierany jako silny. Kiedy jesteś silny, lub budujesz siłę, staraj się być odbierany jako słaby.

1 hour ago, Rnext said:

No i dla kogo mamy węgiel oszczędzać?

Dla nas. Nas - jako kraju, narodu.

58 minutes ago, Obliteraror said:

Czyli zakazu raczej nie będzie

Zakaz zrobił swoje, szumu medialnego narobił, odwrócił uwagę. Połowy Europy, nie tylko nas.

Co następne, aborcja, dopalacze? ;) Chociaż patrząc na roszadę JK - Błaszczak, może coś w polityce.

 

30 minutes ago, Strusprawa1 said:

po okolicznych hrubieszowskich wiochach

Jak trafisz na tory, podumaj chwilę nad historią LHS. Na kiedy przypadał jej rozkwit, i jak to się ma do poniższego wykresu.

Wegiel-wydobycie-1.png

 

Polecam też hrubieszowskie muzeum.

Edytowane przez Kespert
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kespert napisał:

Polecam też hrubieszowskie muzeum.

Byłem i nawet wizualizowałem go. Piękny zabytek. 

Wyślę Ci link na pw, bo jest tam moje imię i nazwisko.

 

16 minut temu, Kespert napisał:

Jak trafisz na tory, podumaj chwilę nad historią LHS. Na kiedy przypadał jej rozkwit, i jak to się ma do poniższego wykresu.

Wegiel-wydobycie-1.png

Jak się stoi w Czerniczynie/Ślipczach lub Czumowie widać po drugiej stronie Bugu ukraińską kopalnię węgla. Dosłownie kilometr od granicy z Polską. 

Wiadomym jest, że wiele miast lepiej prosperowało za komuny niż współcześnie. Także moja rodzinna Nieledew bardzo ucierpiała po komunie. Na ogół gospodarka zyskała, ale kosztem wzmożonej urbanizacji. Polska była krajem bardzo, jakby to rzec, rozłożonym ludnościowo. W sąsiednich krajach nie spotkałem się z tym. Poza tym Hrubieszów to miasto chyba najbardziej wymierające w Polsce. Dzietność przez ostatnie lata spadła do poziomu poniżej 1 (poziom koreański). Ludzie masowo wyjeżdżają do innych miast lub za granicę. Zresztą komuna też nie była złotym okresem. Polska przesyłała drogą kolejową na wschód masę bogactw za półdarmo.

 

Trzeba sobie uświadomić, że po 1990 roku struktura gospodarcza całego bloku wschodniego się dosłownie posypała. Rosja i Ukraina, z którymi Polska miała główne kontakty handlowe, sięgnęły dna. Wtedy, jako biedni, podłączyliśmy się do Niemiec i zyskała na tym najbardziej zachodnia Polska. Wschodnia natomiast, wraz ze swoim konserwatyzmem i przywiązaniem do tej przestrzeni znienawidziła ten stan, nowy porządek i głosuje na PiS. 
 

U Rosjan i Ukraińców wiele kopalń zostało, ale wciąż per capita są znacznie biedniejsi od Polaków (tak, Rosjanie także). Gospodarka to skomplikowana układanka. Współcześnie dzięki globalizacji jest jeszcze trudniejsza do rozwikłania. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tmr napisał:

Czy w jakimś innym kraju są takie rozwiązania? Mam na myśli przyznanie prawa wyborczego obywatelom innego kraju, przebywającym czasowo na terenie jakiegoś państwa? Bo mi to wygląda na wsadzanie już nie po łokieć, ale po bark w rezuńską doope.

USA, niektóre stany lobbują , żeby przyznawać Meksykanom....i wszystkim latynosom co wędrują z południa przez Meksyk.

De facto, to prawo już trochę działa, bo nie wszędzie jest konieczność sprawdzania prawa do głosowania.

Bodajże w Illinois, czyli ostoi lewactwa, próby sprawdzania dokumentów zostały okrzyknięte oznaką rasizmu xD

 

Ale to USA, bo tam każdy stan sobie rzepkę skrobie w wielu dziedzinach, także nie ma wspólnego systemu i polityk głosowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Ktoś mnie wzywał? 

Życie prywatne wzywa. Pi/rdolenie w internecie nie skompensuje ustawienia życia prywatnego. Jedyną realną rzeczą, aby mieć jakikolwiek wpływ na szerszy świat to umacniać swoją pozycję, a nie narzekać i tłumaczyć wszystko innym w internecie. 

Szkoda czasu, szkoda życia. Przebiegu wojny nie zmienię. Mogę przygotować się sam. Pisałbym dalej, ale męczy mnie to już wszystko. Równo 4 miesiące myślenia o tym dzień w dzień. Setki wypracowań bez efektu skali. Stworzenie sobie kłopotów w życiu prywatnym. 

Jadę na weekend na wieś do teściów. Przy okazji jutro zrobię sobie wycieczkę rowerową po okolicznych hrubieszowskich wiochach. Kurła, będzie w pytę, żyć nie umierać. A w tle zamyślenia przy tym audiobooku:

 

Miłego weekendu i wszystkiego dobrego wam. Zmęczony jestem tym tematem strasznie. Przepraszam za mój ostry język tutaj. Trzymajcie się i zawsze bądźcie silni, zdrowi i wypełniajcie swoje plany. To jest najważniejsi. Silni ludzie to silny kraj. 

Miesiąc temu spotkałem się na 4chanie z tym memem. To ja mniej więcej....
xjJ0QAu.png

Nie no weź my tu lubimy każdą perspektywę, ale dokładnie czasem trzeba przewietrzyć głowę i nie  ma co wierzyć mediom bo to hydra która żywi się klikami i emocjami. Wypoczywaj i z nową energią wróć jak feniks, bo tu trzeba patrzeć na lata  co będzie, a łatwo napewno w polszy nie będzie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Nie no weź my tu lubimy każdą perspektywę, ale dokładnie czasem trzeba przewietrzyć głowę i nie  ma co wierzyć mediom bo to hydra która żywi się klikami i emocjami. Wypoczywaj i z nową energią wróć jak feniks, bo tu trzeba patrzeć na lata  co będzie, a łatwo napewno w polszy nie będzie.

Tak. Wybacz, że w drugim wątku znowu się odpaliłem (to już ostatni raz! .... W tym miesiącu :D). Trzymaj się również i wszystkiego dobrego. :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin zapowiada utworzenie nowej międzynarodowej waluty rezerwowej

 

Trwają prace nad stworzeniem międzynarodowej waluty rezerwowej na bazie koszyka walut krajów BRICS. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział.

"Trwają prace nad stworzeniem międzynarodowej waluty rezerwowej na podstawie koszyka walut naszych krajów" - powiedział Putin w dzisiejszym przemówieniu do uczestników forum biznesowego BRICS.


Ponadto Putin zaznaczył, że wspólnie z partnerami z BRICS opracowywane są niezawodne alternatywne mechanizmy rozliczeń międzynarodowych.

 

"Rosyjski system komunikatów finansowych jest otwarty dla banków z pięciu krajów. Geografia rosyjskiego systemu płatniczego Mir jest rozszerzana" - dodał prezydent Rosji.
Putin przypomniał również, że Rosja podejmuje kompleksowe działania mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu sankcji oraz wzmocnienie więzi handlowych i inwestycyjnych ze wszystkimi zainteresowanymi państwami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Poza tym Hrubieszów to miasto chyba najbardziej wymierające w Polsce

Hrubieszów to Polska B. Polska A to dowolna metropolia gdzie masz masy korpoludków  pracujących tylko dlatego że w PL edukacja jest darmowa, znają angielski i są tańsi od kolegów z zagranicy. Ten ZUS na który wiecznie narzekają to jest nic.  Niech nawet byłby wyższy. To i tak polski Accountant czy AML Analyst zarabiajacy tyle co order picker w państwie gdzie jest główna działalność będzie tańszy.

Do Hrubieszowa, Prudnika, Głuchołaz czy Tucholi żadne korpo nie zawita. A jak zawita to z montownią.

Edytowane przez Libertyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.