Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Będą szybciej. Za 2 podejrzewam

To zabawne, bo Amerykanie twierdzą inaczej. I to nie jest 2 lata, ani nawet 5. 

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Nie. Leopardy nie oddamy za darmo, ale chodziło mi, że będziemy mieć kosę z Niemcami i nie będzie jak kupować komponentów do tych czołgów.

A skąd będziemy brać części do abmsoww? Będziemy mieć kosę z każdym, ale wchodzić w dupę Ameryce która jest x tysięcy km stąd mam rozumieć? 

Super logika, wypchnąć leopardy chodź są jednymi z najlepszych czołgów na świecie z ale byleby nie od Niemca. :D

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Strukturalnie także my jesteśmy w wojnie z Rosją.

Przez takich głupich ludzi, jak wy. 

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Niby dlaczego mielibyśmy mieć wojnę z Ukrainą?

Jeśli Ukraina przegra tą wojnę - a przegrywa obecnie - to kto będzie rządził Ukraina? Rząd będzie pro polski czy będzie druga Białoruś? Hm? Zastanawiałeś się nad tym w ogóle?

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

wojna z Ukrainą bo WOŁYŃ I BANDERA

Niemcy o których tutaj piszesz wyparły się Hitlera i skuliły głowę a bandera jest do dzisiaj bohaterem narodowym a nacjonalizm podczas wojny wzrósł znaczenie. 

Czy w Berlinie są organizowane różne święta dla hiltera, jak na Ukrainie dla bandery?

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

ponieważ rosyjski sołdat w potencjalnej wojnie w 2027 roku nie zabije polskiego żołnierza, ponieważ ten zostanie zabity przez ukraińskiego żołnierza w 2021

Hahaha. A czy Rosja nie zdąży uzupełnić strat do takiego czasu? Ludzi nie mają? Ile zginęło ich na tej Ukrainie, że już nie mają nic? To jest kraj 140-150 mln ludzi. Mają PEŁNO ludzi. 

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

, którzy twierdzą, że wysyłanie im broni to zły pomysł

Oczywiście, za darmo jest dobrym pomysłem. :D gut gut.

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Ale to, że się nie nadawały nie oznacza, że były zajebiste i cud miód malina. Były stare i choćby się do cna je powyposażało, to nijak nie mają porównania do Abramsów, które sa najlepszymi czołgami na świecie

Naprawdę jesteś idiotą. A lepiej mieć 250 abramsów czy 250 abramsów i 500 innych nadających się do walki? A Rosja na Ukrainie czym walczy? 

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Po pierwsze, na tej wojnie ta broń miała swoją reklamę, przez co będzie więcej chętnych od sojuszników by ją kupować. Polski przemysł zyskuje (amerykanie podobno kupują już pioruny i drony np.). Wciąż piszę - oni walczą z naszym strukturalnym wrogiem. 

Kolejny popis. Oddaliśmy broń za darmo i żeby uzupełnić braki będzie trzeba zapłacić NASZYMI pieniędzmi. Rozumiesz? Do tego trzeba czasu itd. 

Ps żebyś wiedział jedno. Ja śledzę dobrze i wiem, że pioruny Amerykanie już chcieli kupić PRZED wojna, więc ja nie wiem jaką im reklame robią. ;)

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

A i jeszcze kompletnie nie widzę logiki w tym czemu Ukraina niemająca broni atomowej miałaby napadać na państwo należące do NATO - jest to tak debilna myśl, że się w pale nie mieści.

Czekaj czekaj... To francja, uk lub USA w razie ataku na nas zrzuca na przeciwnika bombę atomową? Już widzę, jak Francja zrzuca na Ukraine atomówkę. Napewno. :F

 

 

śledzę filmy które sa wrzucane do sieci.

@BumTrarara Ta, znając życie bardziej pod media, niż rzeczywiście coś działali konkretnie. 

 

@Strusprawa1Piszesz o wojnie w 2027r. Mamy rok 2022. Pamiętasz kiedy mamy otrzymać i mieć gotowe do walki f-35 np? Bo ich do takiego czasu gotowych do walki mieć nie będziemy. ;)

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

A skąd będziemy brać części do abmsoww? Będziemy mieć kosę z każdym, ale wchodzić w dupę Ameryce która jest x tysięcy km stąd mam rozumieć? 

Super logika, wypchnąć leopardy chodź są jednymi z najlepszych czołgów na świecie z ale byleby nie od Niemca. :D

Przez takich głupich ludzi, jak wy. 

A czy Egipcjanie wchodzą w dupę Amerykanom? Na pewno nie będziemy mieć z nimi wrogich stosunków, ani wojny. Nie oznacza to od razu, że będziemy wchodzić w dupę. Mamy wspólne interesy geopolityczne. Oni są potrzebni nam, a my im.

Właśnie rzecz w tym, że gdyby doszłoby do wojny polsko-niemieckiej, to jesteśmy wtedy w czarnej dupie gdy mamy Leopardy. Abramsy są lepsze od Leopardów. Rozumiesz czy nie dociera? 

 

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Przez takich głupich ludzi, jak wy. 

Jakie wy? Do żadnej organizacji nie należę? Poza tym to przez imperialne zapędy Rosji a nie przez "nas". Oczywiście wszyscy na około winni, byle nie święta Rosja. 
 

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Jeśli Ukraina przegra tą wojnę - a przegrywa obecnie - to kto będzie rządził Ukraina? Rząd będzie pro polski czy będzie druga Białoruś? Hm? Zastanawiałeś się nad tym w ogóle?

Żeby była druga Białoruś, to Rosjanie musieliby zdobyć Kijów, a w obecnym tempie zajmie to Rosjanom około 5 lat. Ogarniasz sytuację na froncie czy słuchasz od innych mediów co masz myśleć?

A ty się zastanawiasz co piszesz teraz? 

 

23 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Niemcy o których tutaj piszesz wyparły się Hitlera i skuliły głowę a bandera jest do dzisiaj bohaterem narodowym a nacjonalizm podczas wojny wzrósł znaczenie. 

Czy w Berlinie są organizowane różne święta dla hiltera, jak na Ukrainie dla bandery?

AfD wygrało w Saksonii i w Turyngii. To mi wystarczy by podejrzewać w którą stronę wiatr wieje. Dopóki Amerykanie ich okupują, to nie będą czcić Hitlera. 
Ukraińcy nie są żadnym zagrożeniem, a sami Ukraińcy mają bardzo pozytywny stosunek do Polaków. Czemu tego nie zauważasz tylko zauważasz to, co podadzą ci media "alternetywne" (zastanawiam się przez kogo finansowane i komu służące hmmm).

25 minut temu, $Szarak$ napisał:

Hahaha. A czy Rosja nie zdąży uzupełnić strat do takiego czasu? Ludzi nie mają? Ile zginęło ich na tej Ukrainie, że już nie mają nic? To jest kraj 140-150 mln ludzi. Mają PEŁNO ludzi. 

 

Największe straty Rosja poniosła w jednostkach WDW, których szkolenie jest bardzo długotrwałe i kosztochłonne. Stracili sprzęt - łącznie 4 tys. UDOKUMENTOWANYCH sztuk sprzętu. Mają problemy demograficzne - mężczyzn w wieku poborowym mają tyle samo, co 85 milionowa Turcja.
 

27 minut temu, $Szarak$ napisał:

Naprawdę jesteś idiotą. A lepiej mieć 250 abramsów czy 250 abramsów i 500 innych nadających się do walki? A Rosja na Ukrainie czym walczy?

Mam tłumaczyć tą samą rzecz jak małemu dziecku czy dalej? Im więcej Ukrainie da się broni, którą będzie w stanie szybko użyć (tj. czołgi postradzieckie) - tym więcej potencjalnych strat rosyjskich i mniej strat przyszłych polskich, rozumiesz to? Czy to jest dla ciebie zbyt zaawansowana zalezność matematyczna?
 

Czy Amerykanie dając sprzęt Sowietom podczas II wojny światowej, aby walczyli z wrogiem Ameryki, rozbrajali się? Czy Amerykanie krzyczeli, że tak nie można, bo potrzebują tego w Normandii? Rozumiesz analogię?

 

29 minut temu, $Szarak$ napisał:

Kolejny popis. Oddaliśmy broń za darmo i żeby uzupełnić braki będzie trzeba zapłacić NASZYMI pieniędzmi. Rozumiesz? Do tego trzeba czasu itd. 

Tak, ale nie przelewa się NASZEJ KRWI walcząc z NASZYM WROGIEM. To jest win-win. 

 

30 minut temu, $Szarak$ napisał:

Czekaj czekaj... To francja, uk lub USA w razie ataku na nas zrzuca na przeciwnika bombę atomową? Już widzę, jak Francja zrzuca na Ukraine atomówkę. Napewno. :F

Przecież Francja już rok temu oferowała parasol atomowy dla Polski, bo wiedziały służby francuskie co się zapowiada. 

 

W następnym komentarzu jak dalej palniesz tekstem typu "oddajemy broń za darmo a my nie będziemy się mieli czym bronić", to narysuję Ci wykresy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Natomiast Rosjanie w grudniu przestawiali do Amerykanów wprost, że chcą nasz kraj jako swoją strefę wpływów, a Polacy generalnie i polski rząd nie chce być w rosyjskiej strefie wpływów. Rezultat? Wojna. 
Tylko nie zaatakują teraz wprost, bo nie stać ich na kolejny front i o to właśnie chodzi by dawać broń Ukraińcom by oni mieli czym walczyć i by w ostatecznym rozrachunku jak najmniej nas zginęło po kilku latach, ponieważ rosyjski sołdat w potencjalnej wojnie w 2027 roku nie zabije polskiego żołnierza, ponieważ ten zostanie zabity przez ukraińskiego żołnierza w 2021 roku. 
Ci, którzy twierdzą, że wysyłanie im broni to zły pomysł albo po prostu nie rozumieją obecnej sytuacji geopolitycznej w naszym regionie (i ogólnie na świecie, bo jest to przez wzrost potęgi Chin), albo po prostu liczą by Rosja wygrała jak najszybciej. Nie widzę trzeciej możliwości. Chyba że ktoś jest masochistą i marzy mu się by Polska miała wojnę wcześniej niż później.

Gdy Jacek Bartosiak wejdzie zdecydowanie za mocno, rezultat widać na ww. przykładzie :)

xD

 

To się nazywa ładnie - amok. Bardziej nienawidzimy FR, niż zależy nam na Polsce.

Obłęd i zbiorowy pierdolec w oparach ukraińskiej miłości bez wzajemności.

 

Obłęd rozbrojenia własnego kraju w zamian za mrzonki i obietnice sojuszników.

 

Obłęd wiary, zamiast wystawiania rachunków i liczenia się po kupiecku, jak naród wybrany.

 

Obłęd niszczenia gospodarki własnego kraju i stopniowego pauperyzowania rzeszy Polaków w zamian za poklepanie po plecach w Kijowie.

 

Obłęd urojonej wojny z krajem NATO i osłabianie się w imię tych urojeń na własne życzenie.

 

To jakiś upiorny konkurs z Choroszczy, w stylu, kto pierwszy złapie fartuch ten doktor? xD 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Strusprawa1 said:

Czy Amerykanie dając sprzęt Sowietom podczas II wojny światowej, aby walczyli z wrogiem Ameryki, rozbrajali się? Czy Amerykanie krzyczeli, że tak nie można, bo potrzebują tego w Normandii? Rozumiesz analogię?

Miszcz analogii. 

Amerykanie mieli wojnę z Niemcami, Polska wojny z Rosją nie ma.

Ale tego w Matrixie Ci nie powiedzą :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

To się nazywa ładnie - amok. Bardziej nienawidzimy FR, niż zależy nam na Polsce.

No dobra, to czy Rosja nie zgłaszała pretensji do Amerykanów w grudniu, że chcą wycofania wojsk amerykańskich z krajów NATO, które weszły po 1997? Nie, nie było? Czy ja doczekam się odpowiedzi na to pytanie, bo zawsze tylko słyszę IRRACJONALNE zarzuty typu "hehe Bartosiak wszedł za mocno", albo "ktoś tu za bardzo Rosji nienawidzi xD". 
To nie jest odpowiedź. To nic nie rozwiązuje. To jest omijanie tej kwestii, aby "czuć się dobrze".


Ale właśnie dlatego zależy mi na Polsce i chcę oddalić wizję wejścia Polski do rosyjskiej strefy wpływów, gdyż oznacza to dla nas ponownie cofnięcie się w rozwoju jak to było za komuny.

 

8 minut temu, Obliteraror napisał:

Obłęd i zbiorowy pierdolec w oparach ukraińskiej miłości bez wzajemności.

 

Obłęd rozbrojenia własnego kraju w zamian za mrzonki i obietnice sojuszników.

 

Obłęd wiary, zamiast wystawiania rachunków i liczenia się po kupiecku, jak naród wybrany.

 

Obłęd niszczenia gospodarki własnego kraju i stopniowego pauperyzowania rzeszy Polaków w zamian za poklepanie po plecach w Kijowie.

 

Obłęd urojonej wojny z krajem NATO i osłabianie się w imię tych urojeń na własne życzenie.

 


Przepraszam bardzo, ale czy ktokolwiek z krzykaczy antyukraińskich i prorosyjskich ma jakikolwiek pomysł oprócz narzekania i krzyczenia jak to bardzo nas Ukraińcy i Amerykanie nie ruchają w dupę zamiast spojrzeć na to chłodno? 
Przecież po to służą siły zbrojne, aby działały w imię interesów narodowych i wysyłanie sprzętu krajowi, który walczy z naszym wprost wrogiem (czy ja mam się powtarzać, czy tak trudno połączyć kropki?).

Gdzie ty widzisz popsutą gospodarkę? Akurat tutaj co do czego, to Ukraińcy przez ostatnie lata nam ratowali swoją tanią siłą roboczą, ponieważ masa naszych czempionów narodowych wyjechało na zachód i teraz ci sami czempioni mądrzą się ze swoich komputerów nad Renem lub w Londynie jak to bardzo Ukraińcy szkodzą Polsce podczas gdy bez nich gospodarka nasza byłaby w dużo gorszym położeniu.

 

Gdzie się mylę? Zamiast klarownych argumentów piszesz jakieś banaluki bogoojczyźniane. Dawaj konkrety - według Ciebie Rosja to partner, z którym można współpracować współcześnie czy nie? 
Czy wykrwawianie Rosji na Ukrainie jest w interesie państwa polskiego czy nie? 
Czy Ukraińcy swoją obecnością w Polsce szkodzą w Polsce czy nie? Wzrosła przestępczość? Zapełnili brakujące miejsca pracy? 

 

Jaki jest interes państwa polskiego długoterminowy, strategiczny?

Która strefa wpływów bardziej gwarantuje nam rozwój gospodarczy i technologiczny? 
Jak z obecnego położenia zapewnić dalszy wzrost gospodarczy przy obecnej sytuacji demograficznej? 

Jak na te pytania odpowiesz, gdyż ja się nie doczekam nigdy od żadnych narodowych mediów, żadnych mędrców prawicowych klarownej i spójnej odpowiedzi na podstawowe pytania, które powinny być trzonem w polskiej polityce. 
Tylko płaczki, że łeeee Bandera, łeee Wołyń, a gdy wspomni się o zbrodniach, które dokonali Rosjanie i które chętnie dokonają ponownie (co zresztą WPROST mówią - na forach, w swojej telewizji, w swoich dokumentach - my następni), to morda się zamyka i nie ma odpowiedzi i nawet nie ma co na nią liczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Niestety chciałbym podzielać twój optymizm, że rosja zostanie zostawiona sama sobie, osamotniona i odcięta od technologii, jednak do jej upadku niestety długa droga.

Ten wrzód ma to do siebie, że potrafi przetrwać w skrajnie niekorzystnych warunkach. Nie sugerujmy się tym, co dzieje się w Europie - patrzmy na Eurazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

To jakiś upiorny konkurs z Choroszczy, w stylu, kto pierwszy złapie fartuch ten doktor? xD 

Tutaj kadyrowiec dumnie mówi, że następna będzie Polska, ale nie, Achmat siła, bo odważni kadyrowcy i Rosjanie walczą z naszym największym wrogiem - ze złymi wrrrr banderowcami. 
Pamiętajcie, przygotowujcie się na wojnę z Ukrainą! Nie pozwólcie na powstanie ukropolinu! Niech was Pitonie, Grygucie i Brauny prowadzą ku naszemu wybawicielowi, JE Włodzimierzowi Putinowi!
Tak, jaja sobie robię. 
https://streamable.com/3000dv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

tutaj kadyrowiec dumnie mówi, że następna będzie Polska

Pamiętam, jak Czeczen walczący przeciw Rosjanom też mówił polskiemu reporterowi, że i do nas islam zaniosą. A reporter wniebowzięty, gotów był kuśkę obciągnąć dzielnemu bojownikowi.

Allahu akbar!

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

Podziwiam Panów, że tego głąba nie zablokowaliście. Tylko staracie sie mu merytorycznie odpowiadać. Ja toto zablokowałem. I jedynie w cytatach widzę, że toto dalej głupieje.

Panie dzięki niemu wiemy co Nowogrodzka myśli i to z pierwszej ręki, jak gorąca linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spacemarine napisał:

Panie dzięki niemu wiemy co Nowogrodzka myśli i to z pierwszej ręki, jak gorąca linia.

Tak, tutaj CIA. Nakryliście mnie.

19 minut temu, tmr napisał:

Podziwiam Panów, że tego głąba nie zablokowaliście. Tylko staracie sie mu merytorycznie odpowiadać. Ja toto zablokowałem. I jedynie w cytatach widzę, że toto dalej głupieje.

Co tam szczekasz, pogromco banderowców? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, $Szarak$ napisał:

To zabawne, bo Amerykanie twierdzą inaczej. I to nie jest 2 lata, ani nawet 5. 

 

A skąd będziemy brać części do abmsoww? Będziemy mieć kosę z każdym, ale wchodzić w dupę Ameryce która jest x tysięcy km stąd mam rozumieć? 

Super logika, wypchnąć leopardy chodź są jednymi z najlepszych czołgów na świecie z ale byleby nie od Niemca. :D

Przez takich głupich ludzi, jak wy. 

 

Jeśli Ukraina przegra tą wojnę - a przegrywa obecnie - to kto będzie rządził Ukraina? Rząd będzie pro polski czy będzie druga Białoruś? Hm? Zastanawiałeś się nad tym w ogóle?

 

Niemcy o których tutaj piszesz wyparły się Hitlera i skuliły głowę a bandera jest do dzisiaj bohaterem narodowym a nacjonalizm podczas wojny wzrósł znaczenie. 

Czy w Berlinie są organizowane różne święta dla hiltera, jak na Ukrainie dla bandery?

Hahaha. A czy Rosja nie zdąży uzupełnić strat do takiego czasu? Ludzi nie mają? Ile zginęło ich na tej Ukrainie, że już nie mają nic? To jest kraj 140-150 mln ludzi. Mają PEŁNO ludzi. 

 

Oczywiście, za darmo jest dobrym pomysłem. :D gut gut.

 

Naprawdę jesteś idiotą. A lepiej mieć 250 abramsów czy 250 abramsów i 500 innych nadających się do walki? A Rosja na Ukrainie czym walczy? 

 

Kolejny popis. Oddaliśmy broń za darmo i żeby uzupełnić braki będzie trzeba zapłacić NASZYMI pieniędzmi. Rozumiesz? Do tego trzeba czasu itd. 

Ps żebyś wiedział jedno. Ja śledzę dobrze i wiem, że pioruny Amerykanie już chcieli kupić PRZED wojna, więc ja nie wiem jaką im reklame robią. ;)

Czekaj czekaj... To francja, uk lub USA w razie ataku na nas zrzuca na przeciwnika bombę atomową? Już widzę, jak Francja zrzuca na Ukraine atomówkę. Napewno. :F

 

 

śledzę filmy które sa wrzucane do sieci.

@BumTrarara Ta, znając życie bardziej pod media, niż rzeczywiście coś działali konkretnie. 

 

@Strusprawa1Piszesz o wojnie w 2027r. Mamy rok 2022. Pamiętasz kiedy mamy otrzymać i mieć gotowe do walki f-35 np? Bo ich do takiego czasu gotowych do walki mieć nie będziemy. ;)

 

Tu masz odpowiedź od Wolskiego. 

Podałem godzinę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@Strusprawa1 Nie uwierzę, jak nie zobaczę. Gdzie są leopardy niemieckie o których mówił bodajże Morawiecki? 

Od kiedy Niemcy są Amerykanami? Ile Niemcy pomagają? 

Brytyjczycy wysłali czołgi wraz z załogami.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@Strusprawa1A ile tych czołgów wysłali Brytyjczycy do nas w stosunku ile my na Ukrainę? Tak btw Brytyjczycy ich tutaj nie zostawiają. Nope. Oni nie zabiorą do siebie tylko nie wiadomo kiedy. 

Ale to przecież nasz rząd mówił, że Niemcy nam uzupełnią braki między innymi Leopardami. :D

Nie chodzi o ile. Jakościowo są kilka razy lepsze od tych sowieckich jeżdżących trumien.

Jak nie ma się o co przywalić, to o byle co. Fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1Ale nie są najlepsze - tak, jak wcześniej zasugerowałeś, że abramsy są najlepsze a reszta ble. No to heh. 

Kwestionował bym czy akurat te czołgi brytyjskie są jakieś super, ale dobra. 

 

A ty zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest po prostu uzupełnienie na pewien czas a potem je biorą za morze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Obliteraror said:

Obłęd urojonej wojny z krajem NATO

Załóżmy dla celów eksperymentu umysłowego, że Morawiecki przyciśnięty medialną nagonką, powie jutro "patrzcie, tu w USA w porcie X stoi 130 Abramsów, a pierwsze sto już płynie statkiem Y wyczarterowanym przez polski rząd".

Rosyjski biały wywiad cieszy się.

Rosyjski wydział propagandy medialnej odnosi spektakularny sukces, hodowla opłaciła się w tej jednej chwili.

Rosyjskie łodzie podwodne wypływają na ćwiczenia.

Statek Y znika bez wieści.

Amerykanie dostarczają zdjęcia satelitarne, wyjaśniające los statku Y.

Polska nagle znajduje się w stanie wojny. Jak najzupełniej nie urojonej.

 

Dlatego nikt nie będzie się bawił w "informowanie społeczeństwa" - społeczeństwo mamy takie, że samo na spokojnie do takich wniosków nie dojdzie (a szczególnie jeśli rosyjska agit-prop dołoży swoje 3 kopiejki).

 

Po co ten przydługi wstęp... do podania jednej myśli. Jednego słowa - odpowiedzi. Smoleńsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert, atakowanie przez Rosję konwoju NATO poza terytorium obecnych działań wojennych uważam za science - fiction. Aż tak głupi nie są, by prosić się o bardziej realny casus belli.

Co do Smoleńska, nie mam pewności co do realnego przebiegu zdarzeń.

18 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Dawaj konkrety - według Ciebie Rosja to partner, z którym można współpracować współcześnie czy nie? 
Czy wykrwawianie Rosji na Ukrainie jest w interesie państwa polskiego czy nie? 
Czy Ukraińcy swoją obecnością w Polsce szkodzą w Polsce czy nie? Wzrosła przestępczość? Zapełnili brakujące miejsca pracy? 

Tak, można, chociaż obecnie staje się to niestety coraz mniej realne. :) Korzystać z tej taniej stacji benzynowo - gazowej i robić duży eksport polskich towarów, jak to się wiele lat działo.  Ukraińcy mi średnio przeszkadzają, o ile będą tu pracować i płacić podatki, a nie doić podatnika, którego zadeklarowaną odgórnie dobroczynnością się spauperyzuje. Wielu już to udowodniło, bo w Polsce nie są od wczoraj.

A wzrostu przestępczości się niestety dopiero doczekasz. Niekoniecznie ze strony Ukraińców i nie tylko od nich. Stanie się ona efektem rujnowania polskiej gospodarki przez m.in ideologicznie motywowane ruchy związane z sankcjami nałożonymi na FR.

 

Bo trzeba być albo durniem, albo jurgieltnikiem, by odcinać się od rosyjskiego węgla w sytuacji braku pełnego bezpieczeństwa energetycznego kraju, przy obłędnej polityce wygaszania polskich kopalń od czasów Buzka.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a węgiel z Polski na węglu stojącej zniknął, premier się dość późno obsrał i zarządził jeszcze więcej socjalizmu:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/panstwowe-rezerwy-wegla-puste-pilna-decyzja-premiera/l9y0zh4,79cfc278

 

Ciekawe czy na zimę czeka nas ustawa znosząca chłód i przymrozki. 

 

Za to sztandarowe synekury rządu idą pełną parą :D Mierzeja też (@RealLife - nadal czekam na odpowiedź - żeby nie było, od osoby zarzucającej mi populizm, hasełkowość i miganie się od konkretów. Do rzekomego 5%-towego wzrostu PKB r/r też się nie odniosłeś. Właściwie poza stonowanym gardłowaniem nie ma z Tobą pola do dyskusji. Ale za to masz "advocatus diaboli" w osobie @XYZ)

 

Chcesz konkretów? Oto one:

Koszty operacyjne spółki CPK w ubiegłym roku wyniosły niemal 90 mln zł.

Portal pasażer.com zauważył, że firma od 2018 r. zanotowała już 243 mln zł strat.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/spolka-od-cpk-notuje-duze-straty-marcin-horala-wyjasnia/64bgd2f,79cfc278

 

Brawo PiS!

Jeszcze nas ujebali w temat Ukrainy po uszy.

Przepał naszej pracy (podatków) idzie na pełnej k...wie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.