Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam apel - nie łapcie się na takie g/wna:
s3vlxmb.jpg

13 godzin temu, slusa napisał:

THE WHOLE ROTTEN STRUCTURE: Ukrainian army documents reportedly LEAKED to public put Ukrainian casualties at STAGGERING 191,000, with HALF of ALL Ukrainian military forces out of action, and SEVERE lack of weapons and gear within Kiev’s armed forces, all pointing towards IMMINENT collapse of Ukrainian army.

Najbardziej wiarygodna liczba ofiar ukraińskich to około 50 tys.
Wolski ją podawał z konkretnych wyliczeń.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

 

Dobra. W tym filmie nie ma nic w sumie konkretnego. Sam gość mówi, że nie wiadomo kiedy to wszystko powstanie, czy w ogóle się sprawdzi itd. 

Jest sobie brics od x lat który się pewnie poszerzy i tyle. Nie wiadomo, jak będzie to dalej wyglądało. 

 

Nic nowego poza tym, że istnieje coś takiego, jak Brics, jakie ma założenia itd. 

 

A na pytanie odnośnie milionera. No cóż, mam 20 lat to mogę być i milionerem albo i bezdomnym. Mało czasu mam?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Dobra. W tym filmie nie ma nic w sumie konkretnego.

Acha, czyli dla Ciebie liczby i fakty to nic konkretnego. No nieźle :D

Ty nawet nie wiesz, że trollujesz (oprócz projekcji oczywiście). 

 

1 hour ago, $Szarak$ said:

A na pytanie odnośnie milionera. No cóż, mam 20 lat to mogę być i milionerem albo i bezdomnym. Mało czasu mam?

Właściciel Comarchu wystartował po 50-tce. Ale nie ważny jest wiek, tylko odległość do śmierci. Tak że nie wiem, może masz mało a może dużo. Jednak nie o to chodzi, tylko o Twoją obłudę - zarzucasz innym, to co sam permanentnie robisz ze zdwojoną mocą. No ale dobra, dzieciak jesteś jeszcze, więc taka mała rada - więcej pokory. Takie ruskie życzenie jest - żeby "um" za "rozum" nie zachodziło. Tego Ci życzę. Nie masz pojęcia jak bardzo w tym wieku (i niestety jeszcze długo później) neurony jeszcze nie stykają. Wiem choćby po sobie. 

 

54 minutes ago, $Szarak$ said:

A tutaj mam coś dla ciebie odnośnie demografii chińskiej. Jeśli nic się nie zmieni będą mieli ogromne problemy z tym związane.

Im taka populacja nie jest już potrzebna. Większym problemem jest nadmiar mężczyzn, których trzeba będzie zutylizować na wojnie, bo do rozwoju gospodarczego i utrzymywania Bizancjum dla elit, aż tylu nie jest potrzebnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rnext napisał:

Większym problemem jest nadmiar mężczyzn, których trzeba będzie zutylizować na wojnie, bo do rozwoju gospodarczego i utrzymywania Bizancjum dla elit, aż tylu nie jest potrzebnych.

Słuszna teza, ale myślisz, że większa szansa jest, że takie kolejne bizancjum powstanie w USA czy Chinach? Dokąd pójdzie biały człowiek a dokąd hindus? Które państwo na chwile obecną ma lepsze perspektywy do rozwoju wewnętrznego?

23 minuty temu, Rnext napisał:

Im taka populacja nie jest już potrzebna.

Tylko jak Chiny planują sobie poradzić z tym, że coraz więcej ludzi będzie przechodzić na emeryturę a coraz mniej za nich wchodzić na rynek pracy? Czy mają w planach jakieś reformy? Czy emerytura będzie zależeć od liczby punktów? Mniej niż dwójka dzieci - nie masz prawa do opieki medycznej i emerytury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Patryk said:

Tylko jak Chiny planują sobie poradzić z tym, że coraz więcej ludzi będzie przechodzić na emeryturę a coraz mniej za nich wchodzić na rynek pracy? Czy mają w planach jakieś reformy? Czy emerytura będzie zależeć od liczby punktów? Mniej niż dwójka dzieci - nie masz prawa do opieki medycznej i emerytury? 

Tego nie wiem, myślę że są to strategie ściśle tajne i dostępne tylko dla kierownictwa partii. Na tzw. "rynku pracy" potrzeba będzie coraz mniej ludzi, więc rodzić się w dużych ilościach też nie mają potrzeby. Zresztą temu sprzyja nawet system podatkowy (również w Polsce). Rządy tak sterują gospodarką, żeby pracownik równał się zbędnym a przy tym koszmarnym kosztom. W końcu za robota nie musisz płacić ZUSów czy podatków (ale będą ;)).

 

To co mamy do dyspozycji to tylko trochę faktów, hipotezy i ich prawdopodobieństwa. Dlatego nie wykluczył bym tego, że Chinom będzie na rękę redukcja męskiej populacji w jakimś konflikcie zbrojnym i jako drugi etap - zatrzymanie ich w koszarach (czyli obozach). Tam sama automatyzacja w portach przeładunkowych osiągnęła taki poziom, że marynarze nie mają nawet z kim po Chińsku pogadać po zawinięciu do portu, a i tak po chwili kontenery są tam gdzie trzeba. Więc potrzebny jest jakikolwiek pretekst do zagospodarowania facetów. Sam C19 był możliwe że jakąś przygrywką, bo uderzał w większości w mężczyzn. 

3 hours ago, Patryk said:

Które państwo na chwile obecną ma lepsze perspektywy do rozwoju wewnętrznego?

Sądząc po wprowadzanym na "zachodzie" chińskim modelu kontroli nad jedwabnikiem, większość doradców/analityków (pewnie nie wyłączając AI) jest zgodna, że model chiński jest najbardziej efektywny (dla elit). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

No może i masz rację. Przekonamy się z czasem - w sumie i tak najważniejsze dla mnie jest, żeby Polska z tego wyszła, jak najlepiej. A to czy będą Chiny top 1 czy dalej Ameryka nie robi aż takiej różnicy. 

 

Najważniejsze żeby Pl z nadchodzącej burzy wyszła, jak najlepiej. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich spędzających wakacje nad Morzem Czarnym w Novofedorivce na Krymie. Fajerwerki do was przywieźli.

 

To nie są HIMARSy, bo te mają do 80 km zasięgu, a Novofedorivka jest 200 km od linii frontu. A przecież Amerykanie mówili, że tych o zasięgu 300 km nie dadzą. Pewnie to było coś, co każdy może sobie kupić w zwykłym sklepie z rakietami. Albo 12 niedopałków papierosów przyleciało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, $Szarak$ said:

A to czy będą Chiny top 1 czy dalej Ameryka nie robi aż takiej różnicy. 

Niby jest i nie ma. Raz, że to nie Chińczycy chcą nam tu zdewastować wolność i własność czy ponumerować nas kodami QR jak więźniów obozowych, tylko anglosaskie "elYty" a dwa, z chińskich znaków na niebie i ziemi, wynika raczej to, że in nie zależy na monocentrycznym świecie pod swoim zarządem, tylko na świecie policentrycznym w którym sobie wszyscy konkurują i kooperują, opierając wymianę na uczciwym pieniądzu. To naturalnie może być dezinformacja na potrzeby aktualnej sytuacji, żeby się wszyscy złapali i ostatecznie pracowali na rzecz Chin. Tyle, że i tak pracują. W końcu kto tu dziś coś produkuje na taką skalę? 

 

6 hours ago, $Szarak$ said:

Najważniejsze żeby Pl z nadchodzącej burzy wyszła, jak najlepiej. 

Dokładnie o to chodzi. Tylko to się raczej nie uda, bo tak jak zarówno zachód i wschód mieli swój "dobry" plan zrobienia z Polski bufora wypalonej atomowo ziemi, tak podejrzewam i do dziś ten plan jest dla nich nadal "dobry". W takie tereny nie inwestuje się nadmiernie. A PiS ewidentnie gra pod dyktando rozkazów "z góry" mając jakieś niewielkie obszary samodzielności, więc nic dobrego z tego nie może wyniknąć. Zresztą sam widzisz do jakiej ruiny Polskę doprowadzili, ściągając na nas "plagi PiSowskie". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextOczywiście, tutaj w tym rejonie Europy zawsze ciężko było - no dobra, nie zawsze, ale wiele wiele lat nas cisnęli z obu stron. Teraz odnoszę wrażenie, że tutaj będzie źle, ale u innych jeszcze znacznie gorzej. 

 

Zastanawia mnie np kwestia tego, że do Niemiec kiedyś i tamtych rejonów sprowadzano dużo uchodźców. Dlaczego do nas tego nie sprowadzano? No bo nie wierzę, żeby nasi politycy byli na tyle asertywni, by samemu nie pozwolić im się tutaj dostać. 

 

Niepokojące jest dla mnie to, że na zachodzie likwidowane są kościoły a powstają meczety. Coraz więcej jest muzułmanów którzy będą chcieli narzucić swoje obyczaje na tamtych obywateli - już przecież są obszary, gdzie oni próbują ustalać swoje zasady gry. 

 

Dużo się ich rodzi w Niemczech i po prostu w papierach są, jako Niemcy. W strukturach krajowych coraz częściej można zauważyć muzułmanina. 

 

Najbardziej mnie zastanawia właśnie to, dlaczego do Niemiec i innych krajów tyle sprowadzili ich a tutaj do Polski mimo wszystko tak mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Patryk said:

lejne bizancjum powstanie w USA czy Chinach? Dokąd pójdzie biały człowiek a dokąd hindus

 

Roughly 21% of Generation Z Americans who have reached adulthood -- those born between 1997 and 2003 -- identify as LGBT

 

https://news.gallup.com/poll/389792/lgbt-identification-ticks-up.aspx

 

 

Panowie, co jest dla Was większym fejkiem, 1 milionowa armia i ofensywa zapowiadana przez zelenski ego, czy wyciek dokumentów nt stanu ukraińskiej armii, 190 tys zabitych i rannych, problemy ze sprzętem? 

45 minutes ago, Rnext said:

wynika raczej to, że in nie zależy na monocentrycznym świecie pod swoim zarządem, tylko na świecie policentrycznym w którym sobie wszyscy konkurują i kooperują, opierając wymianę na uczciwym pieniądzu.

 

Ja tego nie kupuję, predzej czy później wykorzystają swoją pozycję, zawsze się tak dzieje, taka mamy naturę. Oby okres, zanim się to stanie, i będzie można się dorabiać na zadupiach świata skończył się zanim z niego zejdę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, slusa said:

Ja tego nie kupuję, predzej czy później wykorzystają swoją pozycję

Dlatego napisałem, że trzeba uważać czy to nie podpucha. Na razie fakty wskazują jednak co innego.

Tak to już wygląda - PiS niby walczy z importem imigrantów a sprowadził ich więcej niż ktokolwiek. Gadanie jest tanie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrotycz napisał:

Za to ty wierzysz w totalne fejk newsy ukraińskie, ale rosyjskie już nie.

 

Zależy co rozumiesz przez totalne fejk newsy.  

 

Dla mnie rosyjska propgadana jest złożona z praktycznie samego kłamania a ukraińska jest mieszana z kłamstwem i prawda - tak, jak to robią na zachodzie. Po prostu ich przeszkolili. 

 

Tutaj słychać historię ukraińskie tylko na zachodzie, ale jak się posłucha rosyjskich w Rosji to kurła. Duch Kijowa to przy tym nic - tak btw a jeśli chodzi o niego. Ukraińcy oficjalnie zdementowali, że zestrzelił x myśliwców, jak zostało to podniesione do formy beki - a Rosjanie nie cofają się wcale. 

 

Oglądam czasami rosyjskie programy niektóre to tam jest propgadana, jak za komuchów. Każdy drze się, że zaraz atakują UK, do Berlina w 1 dzień, super bronie które nie ma nikt na świecie i inne takie kwiatki. 

 

Z resztą zapewne wiesz, jak tam wyglądają dyskusje. xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rnext said:

Dlatego napisałem, że trzeba uważać czy to nie podpucha. Na razie fakty wskazują jednak co innego.

Tak to już wygląda - PiS niby walczy z importem imigrantów a sprowadził ich więcej niż ktokolwiek. Gadanie jest tanie.

 

To nie jest podpucha, Chiny rzeczywiście  doprowadza do tego aby wszyscy byli zadowoleni i kasa się zgadzała. Zrobią sobie tym świetny PR i będą potem spijać śmietankę robiąc co będą chcieli, nauczyli się tego od amerykańców. Byli pracownicy cia robili fajne filmy o ich wojsku, podczas gdy w rzeczywistości  bombardowali słabe państwa i kradli surowce. Zarządzanie percepcją. W chinach jest u steru cholerne inteligentny gość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

️BREAKING NEWS

 

US Defense Secretary Lloyd Austin says NATO DOES NOT seek to confront Russia and is NOT a threat to Moscow following meeting in Riga with his Latvian counterpart.

 

ruska propaganda xD

@Libertyn zależy kto będzie wygrywać, nie jestem głupi xD fanatykiem żadnej że stron też nie

 

🇺🇦 Infantry is dying in batches Ukrainian chief medical officer on the losses of the Armed Forces of Ukraine

In her emotional posts, Chief Medical Officer of the 56th Brigade of the Armed Forces of Ukraine Anna Kornitskaya reports losses in the ranks of the Armed Forces of Ukraine. “Infantry is dying in batches,” she writes, while sharply criticizing the Kiev command. Artillery, she said, has become a "curse" rather than a cover for Ukrainian soldiers. Widely advertised American MLRS and howitzers became the number one target for Russian missiles. Thus, more and more often arrives at Ukrainian positions than before.

The long-suffering 56th brigade of the Armed Forces of Ukraine is now suffering losses in Peski of the Donetsk People's Republic. One of Zelensky's soldiers fighting there, Sergei Gnezdilov, called the place a real hell. He said that the Armed Forces of Ukraine urgently deployed reserves to close the breakthroughs, and after a few minutes only one of the 15 Ukrainian military remained alive.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slusa napisał:

Infantry is dying in batches Ukrainian chief medical officer on the losses of the Armed Forces of Ukraine

In her emotional posts, Chief Medical Officer of the 56th Brigade of the Armed Forces of Ukraine Anna Kornitskaya reports losses in the ranks of the Armed Forces of Ukraine. “Infantry is dying in batches,” she writes, while sharply criticizing the Kiev command. Artillery, she said, has become a "curse" rather than a cover for Ukrainian soldiers. Widely advertised American MLRS and howitzers became the number one target for Russian missiles. Thus, more and more often arrives at Ukrainian positions than before.

The long-suffering 56th brigade of the Armed Forces of Ukraine is now suffering losses in Peski of the Donetsk People's Republic. One of Zelensky's soldiers fighting there, Sergei Gnezdilov, called the place a real hell. He said that the Armed Forces of Ukraine urgently deployed reserves to close the breakthroughs, and after a few minutes only one of the 15 Ukrainian military remained alive.

Ten news wychodzi tylko w 2 miejscach:

 

https://teleg.eu/s/intelslava

i

https://ruprop.live/🇺🇦-infantry-is-dying-in-batches-ukrainian-chief-medical-officer-on-the-losses-of-the-armed-forces-of-ukraine-in-her-emotional-posts-chief-medical-officer-of-the-56th-brigade/

 

Mocny towar. 😎

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, slusa said:

ruska propaganda xD

Pozwolę sobie zacytować słowa Brata @wrotycz z innego wątku:

Quote

 

Kto wierzy w propagandę sam sobie szkodzi.

I to niezależnie od tego czy jest to propaganda ich czy nasza, czy jakąkolwiek inna - propaganda, zgodnie z Leninowską zasadą organizatorskiej roli prasy* nie jest po to żeby informować więc nie jest, z definicji, źródłem informacji.

 

 

partyjny_belkot_1981_2021.jpeg

 

Quote

* prasa (dziś, ogólnie media), wg Lenina, nie tyle powinna informować o wydarzeniach i faktach zachodzących w otaczającej nas rzeczywistości ale przede wszystkim powinna takie fakty i wydarzenia organizować. Tak pojmowana funkcja prasy na te zaletę, że można wykreować tyle faktów i takich, ile i jak się chce, bądź potrzeba.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Strusprawa1 said:

Źródło to kanał Slava Z z telegrama czy coś innego?

 

Raczej "IntelRepublic" (takie mają "logo" na zdjęciach)

Ukrainian army documents reportedly LEAKED to public put Ukrainian casualties at STAGGERING 191,000, with HALF of ALL Ukrainian military forces out of action.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

 

Raczej "IntelRepublic" (takie mają "logo" na zdjęciach)

Ukrainian army documents reportedly LEAKED to public put Ukrainian casualties at STAGGERING 191,000, with HALF of ALL Ukrainian military forces out of action.

 

Cytat

all pointing towards IMMINENT collapse

To gdzie ten natychmiastowy upadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.