Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Armengar napisał:

@Strusprawa1 Jesteś kłamcą i tyle. 

 

Biorąc pod uwagę stopień twojego proukraińskiego zakłamania, to podejrzewam, że jesteś Ukraińcem. 

Nie, ale znam ich wielu i są w porządku.

 

7 minut temu, Armengar napisał:

Tak. Rosjanie zaczęli odłączać elektrownię od sieci energetycznej Upainy i przyłączać do rosyjskiej.

Już to, że piszesz "Upainy" (ale chociaż z wielkiej litery! :D) świadczy o twoim braku obiektywnego spojrzenia na rzeczywistość i obrzucania drugiej strony łajnem. 

 

Cytat

Propaganda ukraińska wciska kit, że to Rosjanie bombardują elektrownię która jest w ich posiadaniu i z której najwidoczniej chcą korzystać. 

No i tak się późno wzięli za ten stopień propagandy, bo Rosjanie od początku mówili w swojej propagandzie, że Ukraińcy sami siebie ostrzeliwują (np. w Charkowie, Mikołajowie czy na Donbasie). Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
 

9 minut temu, Armengar napisał:

W Polsce media nie kwapią się do powiedzenia głośno, że Ukraińcy łżą. 

No straszne w ch.j

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Już to, że piszesz "Upainy" (ale chociaż z wielkiej litery! :D) świadczy o twoim braku obiektywnego spojrzenia na rzeczywistość i obrzucania drugiej strony łajnem

Niekoniecznie. Dla mnie jest znak równości między używaniem określenia "ruska onuca" i Upaina. Ruska onuca pasuje do rosyjskiej brudnej, barbarzyńskiej, prymitywnej mentalności sołdatów, natomiast wciąż żywe, popularne, tradycje banderowskie wśród współczesnych Ukraińców powodują, że śmiało można używać określenia "upaina" wskazując na konkretne tendencje tożsamości narodowej. Bardzo trafny neologizm.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, takiTomek said:

Także tutaj chodziło o biliony

 

Chyba nie rozumiesz liczb.

Nie masz pojęcia ile to jest bilion dolarów. To jest milion milionów.

 

Na początku wojny mieli 20 tys. javelinów/nlaw, po ok 100 tys. sztuka, za które zapłacili przed wojną. Ale nawet gdyby kupili to wszystko teraz, co jest nieprawdą, to by były 2 miliardy. Podobnie jest w przypadku czołgów, których od hameryki nie dostają, a jak już to od Polaków itd. posiadaczy radzieckiej technologii, która jest tańsza.

 

Swego czasu pisali, że ruscy wydają 90 milionów dziennie. A oni wydają więcej niż Ukraińcy, to na pewno. Taka dynamika atakującego i broniącego się.

Ale nawet gdyby tyle wydawali na broń i amunicję, całą z USA, to by było ~12 miliardów. Miliardów nie bilionów - to jest tysiąc (słownie 1000) razy mniej niż podają ci twoi internetowi eksperci.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Redbad napisał:

Niekoniecznie. Dla mnie jest znak równości między używaniem określenia "ruska onuca" i Upaina. Ruska onuca pasuje do rosyjskiej brudnej, barbarzyńskiej, prymitywnej mentalności sołdatów, natomiast wciąż żywe, popularne, tradycje banderowskie wśród współczesnych Ukraińców powodują, że śmiało można używać określenia "upaina" wskazując na konkretne tendencje tożsamości narodowej. Bardzo trafny neologizm.

Niby tak, ale nie do końca...
LmEkIg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Libertyn said:
5 hours ago, Armengar said:

Za to wbrew stereotypom, Rosjanie oszczędzają swoich żołnierzy. Najpierw orają Ukrów artylerią, a dopiero potem ostrożnie wysyłają piechotę.

Tak..
Normalnie kopiuj wklej taktyka Ententy  w latach 1914-1918 firmowana przez choćby Douglasa Rzeźnika Haiga

 

Kiedy nasz nakukochańszy brat zamieścił relację z Pińska to przeczytałem ją z rezerwą ale sprawdziłem i pochodzi z ukraińskiej strony. Umieścił ją chyba nie czytając bo nie świadczy ona o ukraińskim dowództwie zbyt dobrze, ale o tym w dalszym ciągu. Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że czytam pamiętnik z okopów I wojny światowej - analogiczne traktowanie ludzi jako mięsa dla artylerii. Mało kto wie, że to właśnie artyleria zabiła najwyżej ludzi w czasie tamtej wojny. Prawdopodobnie w czasie tej będzie tak samo.

Tym razem jednak nie będzie przełomowego wynalazku w postaci czołgu, który będzie w stanie przełamać wojnę pozycyjną.

Żal mi tych ludzi, bo są lepsze sposoby żeby się przed takim stanem bronić, w sensie zminimalizować ryzyko i straty, które, nie owijamy w bawełnę, są głupie i niepotrzebne. Ale to już media która należy kierować do ukraińskiego dowództwa.

 

Wracając do lektury, i wrażeń po niej, to pomyślałem, że ich straty muszą być ciężkie w takim wypadku ale nie przyszło mi do głowy zapytać jak ciężkie. Parę dni później ukazał się ten wpis o wycieku danych o stratach, które, wg tego dokumentu są porażające. Jeśli te same da prawdziwe to ja czarno widzę przyszłość Ukrainy w kontekście tel wojny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/12/2022 at 7:46 AM, Strusprawa1 said:

Powołuję się na Chmiela.

.

Jak przegrać wygraną...

 

Podobało mi się,  całkiem sensownie ale zapomniał wspomnieć kto te wojnę rozpętał wyssanym z palca atakiem w zatoce Tonkińskiej*, jak to LB Johnson zdecydował o odwecie zanim atak został w ogóle potwierdzony.

Zapomniał dodać, że prezydent Johnson był byłym szefem CIA, że CIA, czy ogólnie służby nadzorowały propagandę która była pretekstem do  włączenia się do I WŚ**, propagandę, która była pretekstem do włączenia się do II WŚ, propaganda antykomunistyczna w czasie wojny koreańskiej itd.

50+ lat tradycji w wojennej prpagandzie, propagandę w której uczestniczyły nawet lewicowe, socjalistyczne, związki zawodowe***, prowokacjach**** stanowiących pretekst do wojen, i nagle zapomnieli jak się robi propagandę? Serio?

 

* Why The Gulf Of Tonkin Incident Didn't Happen

The Gulf of Tonkin incident: the false flag operation that started the Vietnam war

The Gulf Of Tonkin Incident: The Lie That Sparked The Vietnam War

 

** How the US Government Used Propaganda to Sell Americans on World War I

A committee created by Woodrow Wilson to promote U.S. involvement in World War I changed public opinion, but also led to vigilante violence.

 

*** IWW, Progressive and Labor Propaganda during World War I

 

**** How U.S. Economic Warfare Provoked Japan's Attack on Pearl Harbor

 

FDR Knew Of Pearl Harbor Before It Happened Many find that a horror like Pearl Harbor would have never been done on purpose

 

Hard Evidence Proves President Roosevelt Was Warned About Pearl Harbor Attack Pearl Harbour memo shows US warned of Japanese attack

 

201496112747_1.jpg

 

tn_propagande13.jpg

 

tn_propagande26.jpg

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał:

 

Podobało mi się,  całkiem sensownie ale zapomniał wspomnieć kto te wojnę rozpętał wyssanym z palca atakiem w zatoce Tonkińskiej*, jak to LB Johnson zdecydował o odwecie zanim atak został w ogóle potwierdzony.

Zapomniał dodać, że prezydent Johnson był byłym szefem CIA, że CIA, czy ogólnie służby nadzorowały propagandę która była pretekstem do  włączenia się do I WŚ**, propagandę, która była pretekstem do włączenia się do II WŚ, propaganda antykomunistyczna w czasie wojny koreańskiej itd.

50+ lat tradycji w wojennej prpagandzie, propagandę w której uczestniczyły nawet lewicowe, socjalistyczne, związki zawodowe***, prowokacjach**** stanowiących pretekst do wojen, i nagle zapomnieli jak się robi propagandę? Serio?

 

* Why The Gulf Of Tonkin Incident Didn't Happen

The Gulf of Tonkin incident: the false flag operation that started the Vietnam war

The Gulf Of Tonkin Incident: The Lie That Sparked The Vietnam War

 

** How the US Government Used Propaganda to Sell Americans on World War I

A committee created by Woodrow Wilson to promote U.S. involvement in World War I changed public opinion, but also led to vigilante violence.

 

*** IWW, Progressive and Labor Propaganda during World War I

 

**** How U.S. Economic Warfare Provoked Japan's Attack on Pearl Harbor

 

FDR Knew Of Pearl Harbor Before It Happened Many find that a horror like Pearl Harbor would have never been done on purpose

 

Hard Evidence Proves President Roosevelt Was Warned About Pearl Harbor Attack Pearl Harbour memo shows US warned of Japanese attack

 

201496112747_1.jpg

 

tn_propagande13.jpg

 

tn_propagande26.jpg

 

Chciałbym serdecznie zauważyć, że przyjmując to co piszesz za prawdę, to CIA jest największą organizacją patriotyczną w USA.

Gdyby nie włączyli się do tych wojen, to nie USA nie byłoby aż taką potęgą jaką byli i są mniej-więcej dalej. 
Wiedzieli jaki jest ich polityczny i geostrategiczny interes i się go ściśle trzymali. 

Jednak zauważ, że podczas wojny w Wietnamie mogły działać sowieckie służby (to co Bezmenow omawiał), zaś w I i II wojnie światowej widocznie niemieckie służby nie były tak skuteczne by kształtować opinię publiczną w USA. Wiem, że to dziwacznie brzmi, że Amerykanom opłacało się poświęcić 200 tys. mężczyzn w I wojnie światowej i bodajże 420 tys. Amerykanów w II wojnie światowej, ale patrząc na zyski, to opłaciło im się.

Reasumując - bardzo dobrze, że CIA tak działało propagandowo, ponieważ to doprowadziło pośrednio USA do superpotęgi, przez co my uzyskaliśmy niepodległość 30 lat temu (wiem, że w to nie wierzysz, że uzyskaliśmy, ale spoko).

8 godzin temu, wrotycz napisał:

propaganda antykomunistyczna w czasie wojny koreańskiej itd.

Nieironicznie - co jest złego w propagandzie antykomunistycznej? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Strusprawa1 said:

Chciałbym serdecznie zauważyć, że przyjmując to co piszesz za prawdę, to CIA jest największą organizacją patriotyczną w USA.

 

Niezły fikołek.

Oszustwo to nie patriotyzm.

 

8 hours ago, Strusprawa1 said:

Gdyby nie włączyli się do tych wojen, to nie USA nie byłoby aż taką potęgą jaką byli i są mniej-więcej dalej. 

 

Sam sobie odpowiedziałeś - chęć posiadania większej potęgi, większego imperium. Imperializm świętego imperium brytyjskiego.

 

8 hours ago, Strusprawa1 said:

Jednak zauważ, że podczas wojny w Wietnamie mogły działać sowieckie służby

 

I te sowieckie służby wyciągnęły Stany Zjednoczone do wojny? Łatwiej im byli wygrać przeciwko USA nic przeciwko szturmu tworowi pod nazwą Wietnam południowy?

Fajny ten argument, taki nie za mądry.

 

8 hours ago, Strusprawa1 said:

bardzo dobrze, że CIA tak działało propagandowo, ponieważ to doprowadziło pośrednio USA do superpotęgi,

 

Jak wyżej.

 

No i skoro tak dobrze działali to czemu w sprawie Wietnamu działali Tak źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie bo się dowiedziałem od znajomego. W wiadomościach różnych mówi się o 6 raptorach, ale jest ich co najmniej 12 -  na tej bazie oficjalnej. 

 W całej Polsce - innych częściach też może coś być - raczej nawet napewno jest. 

Słyszałem np o myśliwcach Francuzkich między innymi i inne takie. 

 

Ciekawe ile tego wszystkiego tutaj jest. Do baz różnych naszych też jest sporo rzeczy zwożone - transporty z różnych krajów. Co wiozą? Nie wiadomo. 

 

Ciekawe ciekawe...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, $Szarak$ said:

Ciekawe ile tego wszystkiego tutaj jest. Do baz różnych naszych też jest sporo rzeczy zwożone - transporty z różnych krajów. Co wiozą? Nie wiadomo. 

 

W Polsce teraz się dzieje wiele ciekawych rzeczy wojskowych o których w mediach nie mówią. Moi teście mieszkają przy lotnisku. Trochę mi opowiadają ale na forum nie będę powtarzał. Ogólnie jest jakby intensyfikacja dostaw i zwiększenie ochrony nad wschodnią Polska. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.