Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Potencjalnie próba wejścia na te tereny może być traktowana jak wejście na teren Federacji Rosyjskiej i wtedy jest spełniony warunek obrony wszelikimi środkami, z użyciem broni atomowej włącznie. Bo przecież Rosja nigdy nikogo nie atakuje , zawsze się broni ...

 

Mam świetny pomysł.

Zróbmy na terenie niemieckiej Brandenburgii „demokratyczne referendum” na podstawie którego przyłączymy Brandenburgię do RP.

 

Będziemy jednym państwem na świecie które to uzna, ale to nie będzie ważne, ważne będzie to, że od momentu przyłączenia wszystkie niemieckie wojska znajdujące się na tym terenie będzie można traktować jako jawny atak na terytorium RP i na tej podstawie będziemy mogli stosować wobec Niemców wszelkie środki obrony.

 

Serio, jeszcze przed wojna myślałem, że Putin jest dobrym dyplomatą, aktualnie chłopak prowadzi politykę w która sam do końca nie wierzy- mało tego obawiam się tego, że zaczyna on mieć naprawdę coraz większe problemy psychiczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maniek92 napisał:

Karma odbiła się w nich z nawiązką - straszyli że wszystkim swoim wrogom i "wrogom" Ukrainy zrobią to samo (tu można wstawić nazwę wroga dowolną), to dostali za swoje. 

Czy to co pi/rdoli Skalski cwel ma służyć jako poglądy każdego Polaka (polskie Wilno, polskie Grodno itd.)? Bo właśnie teraz taką głupotę palnąłeś. Nie ma karmy. Nie ma sprawiedliwości. 

Przypomnę tylko co zrobili Rosjanie, którzy odnoszą się do Sowietów:
Deportacje na sybir w kilku falach po 39 roku - 1 500 000
Akcja polska nkwd - 200 000 ofiar
Zesłani do gułagu polscy jeńcy - 170 000
Tzw. Masakry więzienne - 40 000 ofiar
Deportacje ludności do Kazachstanu w 1936 - 40 000
Katyń - 20 000
Obława augustowska - 1000
Aresztowania i szykany władz okupacyjnych - 110 000

 

To co? Zapominamy co zrobili nam Rosjanie (10 razy więcej?) i czepiamy się Ukraińców bo jest okazja doj/bać słabszemu? Gdzie władze ukraińskie ubiegały się o polskie terytorium jak robiła to Rosja w grudniu 2021 roku? 

2 minuty temu, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1sam jesteś z d..y.

 

W......j z tego forum. To nie miejsce dla z....w.

Odpowiedz mi na to co napisałem do ciebie. 
Czy chodzi w ostatnim o żymian?

 

Czyżby narzekanko na złych nazistów nie obijało się przypoadkiem o ideologie antifa i komuchów popierających DNR? Olaboga wszędzie naziści. :D 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 nie będę Ci na nic kurwa odpowiadał, bo każdemu kto sensownie pisze na ten temat albo nie wyraża jedynej słusznej i bezwarunkowej ukrofilii, odpowiadasz danymi z dupy albo wyzywasz i ubliżasz.

 

Dosyć podałem Ci argumentów i faktów na Twoje równie zjebane pytania jak i odpowiedzi, za każdym razem odpowiadasz tak samo - wulgarnie, emocjonalnie, bez oparcia w danych i faktach. Byś nawet św. Piotra w niebie z równowagi wyprowadził. 

 

Nie będę się kopał po czole z koniem. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Czy to co pi/rdoli Skalski cwel ma służyć jako poglądy każdego Polaka (polskie Wilno, polskie Grodno itd.)? Bo właśnie teraz taką głupotę palnąłeś. Nie ma karmy. Nie ma sprawiedliwości. 

Przypomnę tylko co zrobili Rosjanie, którzy odnoszą się do Sowietów:
Deportacje na sybir w kilku falach po 39 roku - 1 500 000
Akcja polska nkwd - 200 000 ofiar
Zesłani do gułagu polscy jeńcy - 170 000
Tzw. Masakry więzienne - 40 000 ofiar
Deportacje ludności do Kazachstanu w 1936 - 40 000
Katyń - 20 000
Obława augustowska - 1000
Aresztowania i szykany władz okupacyjnych - 110 000

 

 

Dodałbym jeszcze masowe i brutalne  gwalty armi czerwonej na polskich kobietach z czego później powstała masa chorób wenerycznych oraz aborcji - był to też powód wielu problemów w powojennej Polsce ( m.in. depresje kobiet,  dzieci „kacapskie” ,choroby psychiczne  kobiet oraz wynikające z tego problemy demograficzne.

 

To, że ruskie kurwy lubią gwałcić przekonaliśmy się oglądając obrazki m.in z Buczy.

 

 

Edytowane przez Kacperski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1 nie będę Ci na nic kurwa odpowiadał, bo każdemu kto sensownie pisze na ten temat albo nie nie wyraża jedynej słusznej i bezwarunkowej ukrofilii, odpowiadasz danymi z dupy albo wyzywasz i ubliżasz.

 

Dosyć podałem Ci argumentów i faktów na Twoje równie zjebane pytania jak i odpowiedzi, za każdym razem odpowiadasz tak samo - wulgarnie, emocjonalnie, bez oparcia w danych i faktach. Byś nawet św. Piotra w niebie z równowagi wyprowadził. 

 

Nie będę się kopał po czole z koniem. 

To ja się kopię po czole z koniem wprost dając argumenty na tacy, po czym dostaję taki wysryw wprost dyskredytujące mnie. 

Gdzie ja podaję ukrofilię? Ty podajesz rusofilię i ukrofobię i co z tego? Gwno, bo to są wyzwiska i epitety typowe dla lewaków "łeee a ty ksenofob", "łeeee a ty rasista". Nie ma tu klarownych argumentów. 

 

Gdzie danymi z dupy? Czyżbyś powątpiewał w zbrodnie Sowietów sprzed 80 lat? Co ty w ogóle piszesz?
Przecież ty teraz wulgarnie i emocjonalnie do mnie piszesz. :D 

 

6 minut temu, Kacperski napisał:

Dodałbym jeszcze masowe i brutalne  gwalty armi czerwonej na polskich kobietach z czego później powstała masa chorób wenerycznych oraz aborcji - był to też powód problemów psychicznych oraz demograficznych w powojennej Polsce.

Ojej, ale to przecież zła rusofobia! :D

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1jak jesteś ślepy to przeczytaj moje posty w tym temacie jeszcze raz, a zwłaszcza wczorajszy, gdzie wyraziłem się jasno, że powinniśmy być neutralni i przyglądać się jak Ukraińcy z Rosjanami się po gębach ostro tłuką, bo jedni i drudzy to NASI WROGOWIE.

 

Jak Ty tam kurwa widzisz jakąś "rusofilię i ukrainofobię" to naprawdę jesteś z....y albo jesteś jakimś Dmytrem znad naddnieprzańskiego zadupia, którego piecze że w rzeczywistości większość Polaków nie bez powodu "darzy miłością" Ukraińców w równym stopniu co i Rosjan, słusznie gardząc cywilizacją turańską, która jest niczym innym jak dzikim chaosem i bezprawiem od stuleci, bez osiągnięć i dokonań na polu rozwoju cywilizacyjnego, gdzie jedynie co się robi skutecznie, to morduje, niszczy i kradnie. 

 

@tmr masz rację, z idiotami nie ma co się kłócić, bo zawsze pokonają Cię swoim doświadczeniem, nawet mimo braku logicznych i sensownych argumentów. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacperski napisał:

Dodałbym jeszcze masowe i brutalne  gwalty armi czerwonej na polskich kobietach

A te zbrodnie to jakoś mają umniejszyć winę azova? Bo dyskusja dotyczyła azova i ich zbrodni. Nikt nie poddaje w wątpliwość tego co wskazaleś...tylko dotyczy (to co napisałeś) zbrodni azova w takim sanym zakresie jak np: inf., że brytole podczas wojen burskich tworzyli obozy. Czyli ni uja nie na temat i w stylu "a u was bija murzynów".

Dobrze, że przestępcy z azova zostali dojechani. Morda mi się cieszy z tego powodu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1jak jesteś ślepy, to przeczytaj moje posty w tym temacie jeszcze raz, a zwłaszcza wczorajszy, gdzie wyraziłem jasno, że powinniśmy być neutralni i przyglądać się jak Ukraińcy z Rosjanami się po gębach ostro tłuką, bo jedni i drudzy to NASI WROGOWIE.

Pisałem też o tym - z jakiej racji to piszesz? Na jakiej bazie określasz kto jest naszym wrogiem a kto sojusznikiem? Nie no krwa najlepiej każdego określać jako wroga, bo mamy na pieńku za byle co. Mamy z Ukrainą wspólne interesy. Nam zależy na istnieniu naszego państwa, im na istnieniu niezależności ich państwa. Obydwom krajom zagraża Rosja, która dała wyraz w żądaniach z grudnia 2021 roku poprzez przesunięcie strefy wpływów o kraje NATO, które dołączyły po 1997 roku. To tak w skrócie. Temat jest bardziej zawiły i produkowałem się bardziej. Ukraińcy nijak nie mają możliwości nas podbić, ani zaatakować - trzeba mieć kompletne urojenia by tak nie irocznie sądzić - patrząc na ich demografię, gospodarkę i postawę społeczną (propolską, szczególnie ostatnio - bazowane na masie badań statystycznych).

 

Natomiast twój post w pełni odnosi się do emocji, w których "łee Ukraińcy źli, bo 1% z nich to banderowcy" i mówimy tu o poziomie wiedzy, w której nie rozróżnia się nacjonalistów banderowskich od nacjonalistów azowa (którzy są propolscy)

 

12 minut temu, Maniek92 napisał:

Jak Ty tam kurwa widzisz jakąś "rusofilię i ukrainofobię" to naprawdę jesteś z....y, albo jesteś jakimś Dmytrem znad naddnieprzańskiego zadupia. 

Ja tu cię proszę o racjonalne argumenty, a ty jak płaczka wyzywasz mnie. Czego się spodziewasz, że ci przyznam rację? 

 

12 minut temu, Maniek92 napisał:

masz rację, z idiotami nie ma co się kłócić, bo zawsze pokonają Cię swoim doświadczeniem, nawet mimo braku logicznych i sensownych argumentów. 

Ojej, jakie to głębokie...
7639-nigdy-nie-kloc-sie-z-idiotami.jpg

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

A te zbrodnie to jakoś mają umniejszyć winę azova? Bo dyskusja dotyczyła azova i ich zbrodni. Nikt nie poddaje w wątpliwość tego co wskazaleś...

 

Nie mają, poprostu dodałem ważna rzecz, która pominął kolega a uważam, że ważne jest aby o tym nie zapominać bo jest to w moich oczach tragedia nie mniejsza jak np Katyń a często jest pomijana.

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że nie trzymam żadnej ze stron- dla mnie te dwa państwa to zwykle dzikusy i mam wyjebane co tam się dzieje do

momentu kiedy sytuacja ta nie dotyka rykoszetem mnie lub mojej rodziny.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1powiedziałem Ci kurwa, obserwuję Twoje wypowiedzi od dłuższego czasu i pierdolisz, do każdego kto ma inne od Twojego zdanie i potrafi je sensownie uargumentować, przypierdalasz się, nie cofając się przed wyzwiskami i osobistymi atakami.

 

Ponadto napierdalasz cały czas propagandę jaka wylewa się z mediów głównego nurtu i tworzysz fałszywy obraz "Dobrzy i mądrzy Ukraińcy - Źli i tępi Rosjanie". Nie bierzesz pod uwagę faktów, iż Rosjanie w swoim rozumieniu świata, postawieni w ich mniemaniu pod "ścianą", nie cofną się przed niczym, byle swój cel osiągnąć. Jeśli (odpukać) do tego dojdzie, to pierwsi oberwiemy My, przez takich "tytanów" pierdolonego "intelektu" jak Ty, bo Zachód prędzej czy później tradycyjnie dogada się z Rosją w takiej sytuacji, jak zawsze ponad naszymi głowami. 

 

Historia to już wielokrotnie pokazała, pierwszy przykład z brzegu to II wojna światowa, wcześniejsze to chociażby III wojna północna ze Szwecją w XVIII wieku i wojny z Napoleonem. 

 

Powtórzę, nawet św. Piotra byś w niebie z równowagi wyprowadził, a co dopiero zwykłych ludzi, tu na forum, co właśnie robisz. 

 

W.....j, "Nie chcę mi się z Tobą gadać", jak mawia klasyk. 

 

PS. Nie udawaj teraz niewinnej i pokrzywdzonej cipy, doskonale wiesz za co teraz ode mnie i innych użytkowników forum obrywasz, tak się ukazując zachowujesz się niczym stereotypowa współczesna, młoda kobieta. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maniek92 napisał:

Nie będę się kopał po czole z koniem. 

Przyznam rację w jednym - kulturowo Ukraińcy są bardzo bliscy Rosjanom. Tak, to fakt. 
Jednak dla anglosasów ci zacofani Sowieci także byli sojusznikami i ich wspierali, bo tak im się opłacało. 
 

Teraz, Maniek92 napisał:

 nie cofając się przed wyzwiskami i osobistymi atakami.

Zwyzywałeś mnie kilka razy i teraz zacytuj mnie gdzie ja kogokolwiek wyzywam albo osobiście atakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maniek92 napisał:

 żal Ci skurwysynów którzy gdyby tylko mogli, to by Nam zrobili Wołyń 2.0, zajebali Przemyśl z Rzeszowem aż do Lublina i palili Ruskich żywcem w Odessie 8 lat temu? 

To niech ich przewiozą do Moskwy i zrobią proces. Przedstawią takie dowody, że nikt z kręgów międzynarodowych nie będzie mógł protestować, że to ruska ustawka, a potem wszystkich powieszą/wyślą na 50 lat do łagru. Jak Alianci Niemców po II wojnie.

Ale zagłodzić typa prawie na śmierć, jednocześnie trąbiąc o "chrześcijańskich wartościach i walce ze zgnilizną zachodu"? Tak wiem, że to gadka pod naiwnych prawaków i takich tam.

 

A co do strasznych nazistów i swastyk:

To co myślisz o tym panu?

62136c56d088a_o_large.jpg

Słynnym "kucharzu Putina", jego organizacją i ich "dokonaniami" w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara pełna zgoda, pokazowy proces byłby dla nich lepszą opcją, ale jak to powiedział Mackett w "Pogranicze w Ogniu" - "Przyszła potem wojna, nie było czasu na koronkową robotę".

 

Ponadto wiemy obydwaj doskonale że Rosjanie są bardzo bezwzględni wobec tych, których uznają za swych śmiertelnych wrogów. Nic nowego. 

 

Co sądzę? J...ć równie po całości jak tamtych. 

 

Chory radykalizm nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maniek92 napisał:

Ponadto napierdalasz cały czas propagandę jaka wylewa się z mediów głównego nurtu i tworzysz fałszywy obraz "Dobrzy i mądrzy Ukraińcy - Źli i tępi Rosjanie". Nie bierz pod uwagę faktów, iż Rosjanie w swoim rozumieniu świata postawieni w ich mniemaniu pod "ścianą", nie cofną się przed niczym byle swój cel osiągnąć. Jeśli (odpukać) do tego dojdzie, to pierwsi oberwiemy My, przez takich tytanów pierdolonego intelektu jak Ty, bo Zachód prędzej czy później tradycyjnie dogada się z Rosją w takiej sytuacji, jak zawsze ponad naszymi głowami. 

Gdzie ktokolwiek powie w mediach głównego nurtu o żądaniach Ławrowa z grudnia? Ba - kto powie w niezależnych świadomych mediach o tym? Albo czy to, że "a bo to jest część narracji mediów" może być jakimkolwiek racjonalnym argumentem przeciwko danej tezie?

Nie pisałem na ślepo, że Ukraińcy wprost są dobrzy per se. Pisałem, że ich wygrana w tej wojnie jest w pełni w interesach Polaków i państwa polskiego. 
Tak, w ich mniemaniu są postawieni przed ścianą, ale co z tego? Wyłania się obraz, że musimy się pogodzić z tym, że Rosji chce się być wielkim mocarstwem, to każdy musi się na to zgodzić, bo oni MUSZĄ, a to czy nasza wola posiadania własnego państwa już nie wchodzi w grę. A i oczywiście "po co się wysilać, przecież zachód nam nie pomoże. Nigdy nam nie pomogli to czemu teraz mieliby?". No i według takich "realistów" jak Rosja uderzy np. atomowo w Polskę, to oczywiście zachód jest zbyt spedalony aby na to odpowiedzieć. 

I pojawia się pytanie - dlaczego? Dlaczego Amerykanie mieliby nie odpowiedzieć? Dlaczego wojsko Polskie miałoby sobie z Rosją nie poradzić po obecnych zakupach i powiększeniu armii? Dlaczego mielibyśmy zrezygnować z woli posiadania własnego państwa, bo "Rosja może użyć broni jądrowej i ch/j, game over"?
To jest całe źródło problemów, a nie jak rozkapryszona dziewczynka wyzywasz mnie od najgorszych i też się wkurwiam, ale nie wyrażam tego. Mogę mieć bardziej wyważony sposób - na przykład motywuje mnie to do dołączenia do policji lub paru innych ciekawych rzeczy. 

 

No to właśnie to tym bardziej pokazuje (twoje ostatnie zdanie), że powinniśmy się dogadywać z Ukrainą, krajami bałtyckimi, Rumunią, Czechami, Słowacją i może Finlandią w celu stworzenia bloku militarno-gospodarczego, który realizowałby interesy tych państw, nie? 

2 minuty temu, Kacperski napisał:

Tutaj tez jestem tego zdania, grupa ta mogłaby stanowić w późniejszym czasie zagrożenie dla nas samych (wiadomo jakie wartości wyznają).

Azowcy mieli pro-polskie poglądy. 
To nie byli banderowcy. Poczytaj o tym więcej, a nie łykasz propagandę z portalu typu "musisz to wiedzieć"...

Dla przykładu Azowcy byli za pozostawieniem lwów na cmentarzu orląt lwowskich, opowiadali się za ścisłą współpracą i sojuszem z Polską, czy też ciepło odnosili się do dawnej Rzeczpospolitej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eknm2005 napisał:

Różnica jest taka, że rosyjską aneksję może ktoś poprzec (Chiny? Indie?). 

Chiny z pewnością nie uznają aneksji nowych terenów przez rosję.

 

Chiny od lat stoją na stanowisku nienaruszalności międzynarodowo uznanych granic państwowych. To co jest w traktatach ma być przestrzegane i koniec. Żadnych referendów. To jest nienaruszalna podstawa polityki zagranicznej Chin.

 

Ma to oczywiście związek ze sprawą Tajwanu i 'polityką jednych Chin'. Otóż Chiny stoją na stanowisku, że istnieje tylko jedno państwo chińskie. Nie możesz równocześnie utrzymywać stosunków dyplomatycznych z dwoma państwami chińskimi (ChRL i Tajwan) bo istnieją tylko jedne Chiny. ChRL zrywa natomiast stosunki dyplomatyczne z każdym krajem, który nawiązały takie relacje z Tajwanem. A ponieważ Chiny kontynentalne są dużo większe, bogatsze i ważniejsze od Tajwanu to ambasady są w Pekinie a nie w Tajpei.

 

Skoro większość świata utrzymuje stosunki dyplomatyczne z ChRL i uznaje że ChRL to te jedyne 'właściwe' Chiny, to ChRL jest w linii prostej następca prawnym Cesarstwa Chińskiego i ChRL funkcjonuje w dawnych granicach Cesarstwa, potwierdzonych przez zawarte z Cesarstwem traktaty międzynarodowe i w swego czasu powszechnie uznanych. A zatem Tajwan jest częścią Chin, jest tylko zbuntowaną prowincją i wszystko co się dzieje między ChRL a Tajwanem to wewnętrzna sprawa Chin.

 

Tak więc Chiny nigdy nie uznawały i nie uznają zmiany granic państwowych w drodze jakichś dziwnych referendów bo w ten sposób otworzyłyby furtkę do przeprowadzenia takiego referendum na Tajwanie i uznania Tajwanu za niepodległe państwo.

 

Chiny by musiały zacząć dbać o interes rosyjski bardziej niż o chiński a na to się nie zanosi.

 

Chiny nie uznały aneksji Krymu w 2014 roku. Wręcz przeciwnie, Chiny 'wyraziły wsparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy i jej prawa do istnienia w traktatowo określonych granicach '.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD Kto pamięta?

Antoni Macierewicz: WOT ma przeciwdziałać także operacjom specnazu

wtorek, 11 października 2016

 

Musimy mieć zdolności obronne, które pozwolą nam utrzymać się do czasu nadejścia pomocy ze strony sojuszników. To fundament polskiej myśli politycznej – podkreślał minister Antoni Macierewicz w wywiadzie, którego udzielił dziennikarzom miesięcznika „Polska Zbrojna”. Szef MON-u mówił także o zakupach dla wojska, tworzeniu WOT-u i reformie szkolnictwa wojskowego.

http://www.polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/20711

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

 

Azowcy mieli pro-polskie poglądy. 

Po przeczytaniu tego dla własnego bezpieczeństwa z zrezygnowałem z czytania dalszej części.

 

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

 

Musimy mieć zdolności obronne, które pozwolą nam utrzymać się do czasu nadejścia pomocy ze strony sojuszników.

 

 

Tutaj pozwolę sobie zacytować słowa refrenu piosenki  Uprising zespołu  Sabaton a brzmią one:

 

”pomoc, nigdy nie nadeszła”

 

I tego się trzymajmy rozpatrywując aktualną sytuacje geopolityczną. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolega mówią tak, bo Chiny wszystko co mogły terytorialnie uzyskać, dla siebie zabrały. Tybet, Sinciang, Makau, Hongkong, kawałek Kaszmiru, korzystne dla nich obszary graniczne z Indiami w Himalajach, a że wyznają zasadę silniejszego, to stosują taką politykę, bo jest to dla nich wygodne i pożyteczne.

 

Nic nowego w geopolityce, silniejszy zawsze ma rację. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, zychu said:

Armie NATO nawet w stanie wyjściowym wystawią lepszego żołnierza niż milionowa armia rosyjska. Nie potrzeba mobilizacji.

A u ruskich? Branka, dwa tygodnie szkolenia - i na front. Tam się nic nie zmienia.


Zanim pierwszy rzut się zbierze w kraju granicznym mobilizacja będzie konieczna. Przerzucenie ludzi ze sprzętem potrwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Instytut danych z dupy

Odpowiadam Ci ostatni raz, żeby nie było że jestem farmazoniarzem. Oto pierwszy z brzegu dowód na to jak chamsko i bez argumentów odpowiadasz ludziom, którzy skutecznie obnażają fałsz Twojej zerojedynkowej wizji świata. 

 

Nara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Antoni Macierewicz: WOT ma przeciwdziałać także operacjom specnazu

I już ze 3 lata temu najzwyklejsze bataliony lekkiej piechoty były szkolone do działań "antydywersyjnych"

WOT to nie tylko hobbiści 

Znam i takich, którzy "w ogniu", na misjach byli. Pracują teraz. A równicześnie służą w WOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.