Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@tmrA no to tak. 

 

A propos specnazu coś chciałbym zauważyć też przy okazji. 

W Czeczeni krótkie szkolenie to dla nich już elitarne oddziały. Wszystko co przylatuje z Czeczeni na Ukrainę mówią, że siły specjalne. To co, oni mają wiele tysięcy sił specjalnych na republikę tam 1.5mln ludzi? 

JAKOŚĆ jest dużo gorsza, niż zachodnia. 

U nas pojęcie sił specjalnych - na zachodzie to co innego, niż na wschodzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, $Szarak$ napisał:

 

W Czeczeni krótkie szkolenie to dla nich już elitarne oddziały. Wszystko co przylatuje z Czeczeni na Ukrainę mówią, że siły specjalne.

Dla mnie te czeczeńskie siły specjalne to zwykle dzbany, obwieszone drogim sprzętem o którym maja znikome pojęcie  i dla których wojowanie to jedyne sensowne zajęcie w życiu.

 

Można by nawet powiedzieć, że gdyby ich na front nie wysłali to dalej by wili to swoje marne życie w czeczeńskiej wsi.

 

Sory, ale czy normalne jest, że siły specjalne co chwile wrzucają na yt lub tik toka relacje? Najwyraźniej w Rosji tak, i tak jak powiedziałeś- siły specjalne na zachodzie i wschodzie to dwie zupełne inne rzeczy.

 

Co do specnazu- to tak samo jak cała armia rosyjska ładnie prezentowali się na paradach i pokazach, jak przyszło co do czego pokazali ile są warci.

Edytowane przez Kacperski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KacperskiOni służyli za straszak. Mieli się ich bać, siać strach. 

Przykład na początku wojny każdy się bał, co to będzie bo psów wojny wysłali na wojnę. Xd A jak widzę filmy poza tik tokiem to nawet pierwszej pomocy koledze udzielić nie umieją. 

 

Wyposażeni jako pojedyncze osoby być może tak, ALE ci ludzie w materiałach propagndowych jechali na Ukrainę w samochodach opancerzonych xD. 

 

Jako lekka piechota to oni tam tak narobią, że hoho. 

 

Jak oglądałem filmy na których nie pokazują specjalnie jakimi są bojownikami to taki strach mieli tam, że nie wiedzieli co się dzieje za bardzo gdy trafili na regularne siły ukr. 

 

Wiesz, obleganie w Mariupola w przewadze x razy im wychodziło jakoś a gdy już warunki wyrównane cienko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

No to są jaja z tymi filmikami.

Niepojęte, że im na to pozwalają.

 

Dla mnie jest to dowodem na to, że jest to straszak i właśnie te relacje to jeden z elementów siania paniki- pamietam jak

ich wysłali pierwszy raz na front i nagle był wysyp tych wszystkich filmików- jak to się zwykle szaraki podniecały jakich to ruscy teraz komandosów nie wysłali.

 

W rzeczywistości jedyne co potrafią to ładnie wyglądać i dodawać relacje na yt czy tik tok.

 

Największym sukcesem tych sil specjalnych na dzień dzisjeszy jest zebranie dużej liczy obserwujacych na tik toku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hubertius napisał:

No nie do końca, bo według tych ich korzenii ideologicznych południowo-wschodnia Polska im się należy... bo tak

No i? A według ideologów Kremla Rosja powinna odzyskać swoje ziemię z Warszawą włącznie. Wszak Warszawa była w Imperium Romanowów. 

 

Azowcy czy Prawy Sektor to jednak mała siła. 

Co innego stary typ na Kremlu garściami czerpiący z imperialnej tradycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maniek92 napisał:

@LibertynAzow itp to blisko 80 tysięcy dobrze uzbrojonych i wyszkolonych, sfanatyzowanych i doświadczonych w walce ludzi, czyli prawie tyle ile liczy nasza pożal się Boże "zawodowa" armia.

 

To takie samo zagrożenie dla Nas jak Rosjanie, nie można ich lekceważyć. 

Azow się mocno wykrwawia na froncie to raz. Dwa. To obecna polonifilia na Ukrainie. Trzy. Jesteśmy w Nato. Cztery. Gadki Prawego Sektora o Przemyślu są tak samo groźne co gadki narodowców o Wilnie i Lwowie. Pięć. Nie ma politycznego parcia na Przemyśl ani oficjalnego poparcia dla takich poglądów Sześć. Po uj prowadzić wojnę o Przemyśl, gdy można zwyczajnie tam zamieszkać i zarabiać więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maniek92 napisał:

@LibertynAzow itp to blisko 80 tysięcy dobrze uzbrojonych i wyszkolonych, sfanatyzowanych i doświadczonych w walce ludzi, czyli prawie tyle ile liczy nasza pożal się Boże "zawodowa" armia.

Azow, który walczył w Mariupolu miał 900-1200 żołnierzy, a to był tylko jeden batalion brygady Gwardii Narodowej. Po wojnie dopiero powstały Azow-Kijów, Azow-SSO i Azow-Dnipro. Chyba też niedawno powstał Azow-Charków. Wszystkie o podobnej wielkości jednego batalionu. 


Sorry, ale musiałem na twoje kłamstwa napisać, bo to się w pale nie mieści jak zmyślasz znikąd dane. 

Ogarnij jakie mają podejście do Polaków. To są nacjonaliści ze wschodniej, południowej i środkowej Ukrainy, nie zachodniej. Kompletnie nie masz pojęcia o tamtejszej sytuacji politycznej, a się wypowiadasz jak mędrzec i obrażasz gdy ktoś sprostuje te bzdury. 

1 godzinę temu, Maniek92 napisał:

Odpowiadam Ci ostatni raz, żeby nie było że jestem farmazoniarzem. Oto pierwszy z brzegu dowód na to jak chamsko i bez argumentów odpowiadasz ludziom, którzy skutecznie obnażają fałsz Twojej zerojedynkowej wizji świata. 

 

Nara. 

Nie obrażam ciebie, tylko jest to odniesienie do realiów napisanych przez ciebie informacji.
Nie znajdziesz gdzie cię obrażam i wyzywam, bo tego nie robię.

Ok. To moje ostatnie słowo.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka jeszcze odnośnie czeczeńców. W szeregach ukr ma walczyć około 1 tyś czeczenów. Dlaczego? Bo to są czeczeni którzy chcą niepodległości i często weterenii np 2 wojny czeczeńskiej. Tysiąc czeczenów dobrze wyszkolonych to jest naprawdę sporo i w sumie sama liczba nie jest tak mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Gadki Prawego Sektora o Przemyślu są tak samo groźne co gadki narodowców o Wilnie i Lwowie. Pięć. Nie

 

A jak było z gadkami prawego sektora dotyczących etnicznych Rosjan zamieszkałych na terenie Ukrainy? Skończyły się na paleniu ludzi  żywcem i torturami np. w Odessie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

To obecna polonifilia na Ukrainie

3 raz już chyba prosze o wskazanie mi tej polonofilii. Kurwa, orła białego na czarno-czerwonym polu pierdolnęli? Bo ja widziałem bander szmaty w szpitalach, na czołgach. Satyryk lache wywalił przy honorowaniu dziennikarzy.

Ps: polonofilia to nie są porady na forach jak najwięcej kasy wyciągnąć od durnych Lachów.

 Pokaż mi tą polonofilie. 

Nie 1przykład. Tylko masowe działania 

Czy na urzędach siczy są wywieszane flagi PL? Czy samochody rezunów jeżdza po stepie albo u nas z flagami PL? Czy z balkonów na siczy wywieszane są flagi PL? Czy w każdej rezuńskiej tv prezenterzy mają wpięty znaczek z kwiatem lnu? 

Edytowane przez tmr
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slusa napisał:

 

A jak było z gadkami prawego sektora dotyczących etnicznych Rosjan zamieszkałych na terenie Ukrainy? Skończyły się na paleniu ludzi  żywcem i torturami np. w Odessie. 

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Rosjanie zaczęli w Odessie inbę zabijając 7 Ukraińców. 

 

16 minut temu, Libertyn napisał:

A jak z Buczą i Iziumem?

 

I na tym myślę można zakończyć dyskusję na temat tego która ze stron jest tą "dobrą" i "właściwą". 😊

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak wolicie napierdalać się o dobre imię Ukraińców/Rosjan, nie zważając na to, czy jedni i drudzy sobie tego życzą. Gdyby taki ukrop czy kacap popatrzył na to, co tu się opierdala, to miałby niezły ubaw.

 

Popierdoliło was do reszty, zwłaszcza tę garstkę najbardziej aktywnych, dla których udzielanie się w tym temacie to chyba jakiś rodzaj masturbacji.

 

Nie mam nic do Ukraińców. Od kilku dni rucham jedną sąsiadkę z Ukrainy. Niczego sobie kobitka, lubię takie.

Gdyby była Rosjanką, to też bym ją ruchał, bo w sprawach ruchania nie uznaję podziałów narodowych.

 

A wy się napierdalajcie dalej, tylko nie płaczcie, gdy się okaże, że i was wyruchano. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zychu napisał:

gdy się okaże, że i was wyruchano. :)

Zgodnie z nowym  brzmieniem art. 131c ust. 1 na finansowanie ochrony zdrowia corocznie ma być przeznaczane nie mniej niż 7 proc. produktu krajowego brutto (PKB), przy czym w 2021 r. ma to być nie mniej niż 5,30 proc. PKB, w 2022 r. – 5,75 proc. PKB (zgodnie z obowiązującymi przepisami – 5,55 proc.

https://www.prawo.pl/zdrowie/7-proc-pkb-na-zdrowie-i-dotacja-dla-nfz-z-budzetu,509686.html
 

Szacowana wartość całkowitych rocznych wydatków władz publicznych przeznaczonych na pomoc uchodźcom wraz z kwotą prywatnych wydatków Polaków poniesionych na ten cel tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy wojny to w sumie 25,4 mld zł" – wskazał cytowany w raporcie dyrektor PIE Piotr Arak. Dodał, że odpowiada to 0,97 proc. polskiego PKB w 2021 r.

 

A propos ruchania.

 

5 procent PKB rocznie na opiekę zdrowotną w PL ...

1 procent PKB w ciągu 3 mcy dla ukrów.

Zyski : zero. 

Tak, wiem bomby, Wawa, Etiopia, demografia. I za 500 lat to nam się zwróci. Wiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zychu napisał:

Widzę, że jednak wolicie napierdalać się o dobre imię Ukraińców/Rosjan, nie zważając na to, czy jedni i drudzy sobie tego życzą. Gdyby taki ukrop czy kacap popatrzył na to, co tu się opierdala, to miałby niezły ubaw.

Ano dokładnie tak jest. Cały miesiąc napierniczania w klawiaturę tu na Forum ma mniejszy wpływ na rzeczywistość niż jedna para ciepłych kaleson wysłanych na Ukrainę czy 10 euro dorzucone do zrzutki na ukraińskiego drona.

 

Losy tej części Europy nie decydują się na Forum. Przykro mi jeśli któryś z was myślał inaczej. Nie, nie prawda - wcale mi nie przykro. Jest mi bardzo wszystko jedno. 

 

Sam tutaj bywam jedynie z powodu perwersyjnej przyjemności jaką odczuwam z obserwacji zmiany poglądów zwolenników "imperium surowcowego". Czekam na dzień, kiedy mój ulubieniec camarade @Rnext zacznie wciskać wersję, że tak w zasadzie putin to jest Żydem (a może nawet i żydem!) i wywołał tę wojnę na polecenie syjonistów i imperialistów aby sabotować projekt rubla kartonowego zagrażający hegemonii dolara 

 

I czuję, że się niedługo doczekam. Już @wrotycz i @niemlodyjoda wrzucili teksty, że to Anglosasi rozpoczęli wojnę na Ukrainie. Nie napisali jeszcze co prawda, że tak w rzeczywistości to w czołgach, które jechały z Białorusi w stronę Kijowa to siedzieli londyńscy bankierzy a nie kacapskie wojaki - ale wszystko jeszcze przed nimi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.