Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, manygguh napisał:

Już teraz są ostrzeliwane rosyjskie miejscowości i nie ma żadnego odwetu

Wiem, ale mówię o chwili obecnej. Uważam, że po ogłoszeniu mobilizacji Wołodia idzie w eskalację, nie deeskalowanie konfliktu. To, że ostrzeliwano Krym z przyległościami jakiś czas temu bez reakcji bym nie odnosił wprost do chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

To, że ostrzeliwano Krym z przyległościami jakiś czas temu bez reakcji bym nie odnosił wprost do chwili obecnej.

A tam Krym, były filmiki jak helikopterami Ukraińcy niszczyli jakieś magazyny ropy w okolicach Biełgorodu (prawdziwej rosji ;) ), nie wspominając już o ostrzałach i sabotażystach. 

 

Ukraińcy nie mają już nic do stracenia, więc idąc za ciosem będą odbijać wszystko po kolei, nawet jak atomówka w nich jebnie. Pytanie czy putin będzie pierwszym w historii, który użyje atomówki w ataku a nie obronie, czy się obsra i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, radeq said:

Pytanie czy putin będzie pierwszym w historii, który użyje atomówki w ataku a nie obronie, czy się obsra i tyle. 

Paczając na mapę to parę kilometrów musieli hamerykańce przelecieć, aby zrzucić swoje bomby 'w obronie' własnej.

 

Jest dla mnie nie pojęte, jak wszyscy obrońcy wolnej Ukrainy aż wyczekują tego momentu, jak atomówka gdzieś spadnie.

Niektórzy sobie chyba wyobrażają, że jak atomówki będą spadać to będzie jak w sylwka, kupę fajerwerków i głos Zenka/Maryli z monitora. :( 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 15:08, zychu napisał:

Chuj mnie strzela, gdy czytam, że "Rosjanie zaatakowali przedszkole". Rosjanie i tab bardzo ostrożnie wybierają cele - gdyby mieli wyjebane, to zrobiliby z Kijowa gruzowisko na podobieństwo Groznego. To oczywiście nic nie zmienia, ale warto mieć na uwadze, że póki co większość cywilinych ofiar to collateral damage.


Fajnie jest wrócić do początków tego tematu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gazociągi według mnie zniszczyło UK-USA. Nie statkiem żadnym tylko pewnie ładunkami wybuchowymi. Polska jest zbyt słaba a nasze służby zbyt słabe na taką akcję - usa z uk pewnie. 

Już tutaj pisałem, że USA i UK będą chcieli Pl zbroić mocno i zrobić z niej w miarę silny kraj żeby zniszczyć układ Niemcy - Rosja - niekorzystny dla nas i w sumie dla nich. 

Patrzcie jakie przypadki. Olaf schoolz ostatnio krzyczał, że niemcy muszą mieć najsilniejszą armię w europie! I co? I jajo... Chcieli coś kupić z izraela to usa zablokowało. Oni NIE CHCĄ pozwolić niemcom na zbrojenie się. A teraz zobaczcie pewne mapki:

Pierwsza to trójmorze które powstało chyba w 2015r. Ten projekt ma być rozszerzony na Ukr jeszcze. Widzicie gdzie ma być turkish stream oprócz tych? No właśnie...

A drugie trasa gazociągów:

sEgvk9kuTURBXy9kN2JkZTZjYS1hNWI1LTRlOTgtYMajor_russian_gas_pipelines_to_europe.pn

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radeq napisał:

Fajnie jest wrócić do początków tego tematu :D

No tak, tyle że to prawda. Na początku cele ostrzałów były bardzo selektywne, ruscy nie walili po całości.

Wiemy zresztą, jak łatwo jest zmanipulować informację. Owszem, przedszkole, ale opuszczone, i z haubicą na dziedzińcu - czyli legit target.

Dlatego też lepiej nie łykać wszystkiego jak leci, nawet jeżeli nie ma wątpliwości, co ruscy tam wyprawiają. 

Ta wojna jest okrutnie stabloidyzowana, co mnie osobiście zupełnie zobojętniło na wszelkie frontowe niusy. Po prostu gównopapka dla motłochu, aby mógł się powymądrzać przy grillu.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu

To co mi się u ciebie "nie podoba" to to, że w miarę okoliczności starasz się być obiektywny.

 

Ja uważam, że obiektywizm to luksus na który obecnie nas nie stać. Uważam, że jest to rozgrywka o zbyt wysoką stawkę. Teraz trzeba napierniczać ruskich z całych sił i przy każdej okoliczności. Później ich kacapski bóg policzy ich w kacapskim niebie. I wtedy będziemy mogli pozwolić sobie na obiektywną ocenę tego co się wydarzyło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KolegiKolega napisał:

 

obiektywizm to luksus na który obecnie nas nie stać. Teraz trzeba napierniczać ruskich z całych sił i przy każdej okoliczności. 

Pełna zgoda. Choć uważam, że można być 'obiektywnym', i z pełnym przekonaniem lać ruskich, jeżeli jest taka potrzeba.

 

Na tę chwilę nikogo nie leję i lać nie zamierzam, wiem jednak, że sromotna klęska Rosji jest konieczna, pożądana, i będzie w pełni zasłużona. Ale zanim nastąpi, to ten gnijący twór może narobić jeszcze sporo smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eknm2005 napisał:

Możesz napisać jak miałaby się dokonać ta sromotna klęska bez wojny nuklearnej?

 

Ona się już dokonała.

Mogą się z tego jeszcze podnieść, ale to wymagałoby mądrego przywódcy. Póki co, idą w zaparte. 

Każdy kto chce z tym polemizować, niech przypomni sobie początki tej wojny i prognozy.

Pozycję putina na arenie miedzynarodowej. Porówna do obecnej sytuacji. 

 

Nie idzie im, co jest wynikiem m.in. bałaganu jaki mają. A teraz dojdą niepokoje wewnętrzne i zapaść w związku z mobilizacją, ucieczka młodych. 

USA poczuły krew i nie odpuszczą. 

One chcą tu rządzić, a sojusz niemiecko rosyjski był ealnym zagrożeniem.

 

Patrząc realnie, to już jest dla Rosji katastrofa i będą się z obecnego miejsca podnosić latami. A przecież się nie zatrzymali. 

Teraz, w tym miejscu nie ma dla nich dobrego rozwiązania. Niechby nawet rzucili milion żołnierzy na Ukrainę i wyrwali wschod- ten teren trzeba jeszcze utrzymać, stosunki międzynarodowe odbudować, gospodarkę odżywić. Ludzi nowych pozyskać. Zrobić coś z powracającymi. 

 

To są długie lata przy najbardziej dla nich sprzyjających scenariuszach, a na takie się nie zanosi. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i ckliwe historie o ukraińskich witaminkach - dzieciaty chłop rzucił rodzinę dla młodej uchodźczyni, jednak kiedy okazało się, że ta chleje i zakazuje mu kontaktów z dziećmi - zakończyło się interwencją policji.

Bad boj jednak nie dał sobie wejść na głowę.

 

https://wolnemedia.net/aresztowano-ukrainke-ktorej-brytyjski-kochanek-dal-kosza/

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Ja uważam, że obiektywizm to luksus na który obecnie nas nie stać. Uważam, że jest to rozgrywka o zbyt wysoką stawkę. Teraz trzeba napierniczać ruskich z całych sił i przy każdej okoliczności.

Wizja ładna, ale realnie stawiam ją na półce z futurystyką :)

 

Ot, to wizja z gatunku poniższych ;)

 

polska_jest_mocarstwem.jpg

 

Bić ruskich za "wolność naszą i waszą". Kolejny raz, kolejny polityczny błąd, kolejnych politycznych głupków, których polska historia niczego do tej pory nie nauczyła? Oby nie.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Obliteraror napisał:

Bić ruskich za "wolność naszą i waszą". Kolejny raz, kolejny polityczny błąd, kolejnych politycznych głupków, których polska historia niczego do tej pory nie nauczyła? Oby nie.

To co? Bierność i potraktowanie rosyjskich żądań względem Amerykanów odnośnie Polski za śmieszniutki żart? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Obliteraror napisał:

Bić ruskich za "wolność naszą i waszą". Kolejny raz, kolejny polityczny błąd, kolejnych politycznych głupków, których polska historia niczego do tej pory nie nauczyła? Oby nie.

Kolejne populistyczne bzdury. 

 

Wy naprawdę macie jakiś syndrom głupoty czy no nie wiem. Od x lat Niemcy i Rosja budują gazociągi nad naszymi głowami. Dzielą Europę na pół a potem wchodzisz ty cały na biało. 

Napewno by się pięknie skończyło, gdyby Ukraina została zajęta szybko. Wspaniałe! Wojska rosyjskie od Królewca po Ukrainę a z drugiej niemieckie. 

Wspaniała sytuacja cnie? Ale nie no! Trzeba walić populizmami - w końcu to sprzedaje się najlepiej. 

@ObliterarorMówisz na kogoś, że historii nie zna a sam ją zakłamujesz. Nie wiem czy specjalnie czy ze świadomością. 

Wasza logika jest pokraczna - co najmniej pokraczna. 

Za Białoruś nic za bardzo nie warta - straciliśmy Białoruś! Co to będzie była szansa! 

Ingerowanie w Ukrainę - ale nie ma co się odzywać! 

Tu jest logika czy kierowanie się swoimi widzi mi się?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

To co?

Nie, nie bierność :)

Uprawiać politykę, a nie jej emocjonalną imitację. Politykę "panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek".

Realna polityka nie nie ma nic wspólnego z manichejską wizją świata. Z konfliktem Światła z Ciemnością. Mówi się (słusznie), że polityka powinna być oparta na wartościach. Tak, oczywiście. Ale główną wartością jest interes narodowy i standard życia wyborców.

 

Nie interes Putina, Zelenskiego, Bidena, Macrona, Scholtza, Szojgu czy innych kurwiów.

Interes narodowy Polaka. Tak, Twój też :)

 

Ot, cała pomoc polska pomoc wojskowa Ukraińcom powinna mieć klauzulę najwyższej tajności. Nic z tego nie powinno przeciec do przestrzeni publicznej. Nic. Żadnych fotek, żadnych szejkhendów. Oficjalnie rząd polski uprawia dementi i zaprzecza, że cokolwiek tam przekazuje. A to co robi, robi po cichu.

Żadnych oficjalnych wystąpień potępiających, żadnego machania szabelką, tylko kuluary. A oficjalnie - PR-owskie formułki o współczuciu, przyjęciu uchodźców i rozmowami z jedną i drugą stroną w celu szybkiego dojścia do porozumienia i zatrzymania konfliktu.

Jednocześnie prowadzone są działania nt. dywersyfikacji dostępu do kluczowych surowców. Dopóki nie zostaną zakończone, nikt nie myśli nawet o odcinaniu sobie taniego rosyjskiego węgla czy ropy. A jeżeli FR ma takie pomysły, polska dyplomacja je stopuje w procesie rozmów, bo utrzymuje kontakt oficjalny zarówno z Zelenskim, jak i Putinem, jako duże europejskie państwo, kraj tranzytowy, mediator.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eknm2005 napisał:

Możesz napisać jak miałaby się dokonać ta sromotna klęska bez wojny nuklearnej?

Wystarczy robić to, co robiono do tej pory. 

 

Bo jakie jest inne wyjście? Scenariusz ugodowy to Rosja, która wzmocni się i za x lat znowu będzie się pchać do Europy.

 

Nie twierdzę, że Rosja nie ma swoich racji w walce o utrzymanie Europy wschodniej. Ale sposób realizacji jest dla mnie idiotyczny. Gdyby w lutym ruscy zatrzymali się na republikach donbaskich, uznali ich niepodległość i wzmocnili wymowę tego gestu wprowadzeniem wojska, to zyskaliby mniej więcej tyle samo co przy scenariuszu wojennym - a straciliby znacznie mniej.

 

Zatem moje pytanie brzmi - czy Putin jest idiotą, który uwierzył we własny geniusz? 

Może też pomogli mu jego przeciwnicy, którzy pozwolili mu uwierzyć, że rozwiązanie wojenne będzie najlepszym wyborem?

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw jeszcze odnośnie orbanowskich węgier. :D Orban może krzyczeć, że brak nowych sankcji, ale i tak wszystko przyklepać musi. Jak myślicie, przez jaki kraj gaz idzie do Węgier? Zelensky lub UE się zdenerwuję i pojawi się ,,awaria". I tyle będzie z ich ,,taniego" gazu hehe. Orban zapomina, że to jest kraj wielkości talerza i nawet nie mają sił, żeby na to ukrainę wejść w celu ,,ochrony węgierskiej ludności". Armia lądowa węgier liczy potężne... 11 tyś ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zychu napisał:

 

Zatem moje pytanie brzmi - czy Putin jest idiotą, który uwierzył we własny geniusz? 

Może też pomogli mu jego przeciwnicy, którzy pozwolili mu uwierzyć, że rozwiązanie wojenne będzie najlepszym wyborem?

Każda z tych opcji (jak i parę dodatkowych, o których myślę) jest w takim samym stopniu prawdopodobna. Nie, nie jest idiotą. A raczej nie był, tyle lat utrzymując władzę w takim regionie ;) Czy stał się pół roku temu, temat do rozważania.

 

To jest pan Igor Girkin. Pułkownik Specnazu, ostatni z żyjący z "donbaskiej piątki" (m.in z Giwim i Motorolą), których holenderska prokuratura w 2019 r. oskarżyła o zamach na Malaysia Airlines w 2014 r. Pan Igor Girkin od długiego już czasu publicznie lży pana Szojgu i administrację Federacji Rosyjskiej za błędy w ukraińskiej kampanii. Pan Igor Girkin jeszcze oddycha. Pytanie brzmi, ile jeszcze i ile w tym drugiego dna, co do ruchów na szczycie kremlowskiej władzy.

 

Szczerze mówiąc, wolałbym jednak tę obecną, niż ludzi pokroju pana Girkina.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.