Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, $Szarak$ said:

Kopia z zachodu tylko robiona dużo taniej. 

Własnej myśli to tam nie ma za dużo. 

Ooooo mój drogi... Nie jesteś w temacie. Barachło produkcyjne jest głównie dla głupich Europejczyków. Już oni (niestety) potrafią. 

Jak na razie to nasze koleje "śmigają" ledwie 140 km/h a nie chińskie. 

 

28 minutes ago, $Szarak$ said:

Identyczny populizm z gazem. A bo, jak nie Europa to Chiny. Tylko pytanie ile % budżetu rus stanowi gaz, ropa itd no to heh.

Szastanie słowem "populizm" to taka samoaktualizująca się propaganda.

Chcemy mieć tanią energię = populizm.

Chcemy wyżyłować się ze wszystkiego na energię = prawilne, modne i trendy.

Weź się zastanów chociaż co Ty wypisujesz, bo proponujesz czysty destylat faszyzmu. Domaganie się skuteczności tam gdzie aparat nawala na całej linii to ma być populizm? Nie większym jest przypadkiem 500+, systemy dopłat/rekompensat i inne gówna przy jednoczesnym zadłużaniu (zniewalaniu kredytem) ich "beneficjentów" po uszy?

 

28 minutes ago, $Szarak$ said:

Czyli można tak bez końca. Już upada od 2 wojny światowej. Propaganda ruska tłucze to od wielu dziesiątek lat. Xd 

Może za 200 lat upadnie to wtedy powiedzą, że mieli rację heh. 

Nie. Po prostu ryzykowne jest wyznaczanie terminów a nie kierunków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ nie wiem do końca, o co Ci chodzi z tymi korwinami, i w ogóle, bo chyba zapomniałeś zadać pytanie.

 

Ale koledzy odpowiadają Chinami, to tu masz przykład, jak Energiewende i cała ta transformacja Net Zero, Fit For 55 i reszta komunistycznych agend zależy od - jednego państwa :

https://www.dw.com/en/the-eus-risky-dependency-on-critical-chinese-metals/a-61462687

 

COTW-6-5.png?auto=compress,format&crop=f

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, sargon said:

@$Szarak$ nie wiem do końca, o co Ci chodzi z tymi korwinami, i w ogóle, bo chyba zapomniałeś zadać pytanie.

 

Ale koledzy odpowiadają Chinami, to tu masz przykład, jak Energiewende i cała ta transformacja Net Zero, Fit For 55 i reszta komunistycznych agend zależy od - jednego państwa :

https://www.dw.com/en/the-eus-risky-dependency-on-critical-chinese-metals/a-61462687

 

COTW-6-5.png?auto=compress,format&crop=f

 

Zależność będzie tylko rosnąć. Elektryki. Te cholerne baterie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę, że Szakal zaczyna być kolektywnie przez braci szkalowany bo złą stronę trzyma i ma zbyt optymistyczny sposób pisania. 

Mnie oskarżano o to, że za duzo pisze w tym wątku, zmęczyłem się, a tu ci, co mnie oskarżali walą do pieca aż gorąco.

Oczywiście nikogo o nic nie oskarżam. Wolna wola. O to chodzi, żeby dyskutować. Fajnie się czyta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt optymistyczny sposób pisania?

Przecież on na prozacu jedzie i tu spamuje. Lol iksDe xD

 

I nie szkalowany. Co najwyżej z lekka opierdalany. Ja wiem, że wy bardzo byście chcieli być Męczennikami Słusznej Sprawy - ale musicie się jeszcze trochę postarać. :P 

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzecha, Warzecha... To nie jest czasem ten gość od "refjudżis łelkam"? Oczywiście "ruskie refjudżis łelkam". Że niby będą do nas jechać "aktywiści społeczni, artyści i blogerzy, wysokiej klasy specjaliści i informatycy". A wszyscy kochający pokój i szczerze nienawidzący pućki.

 

No tak, sam realizm.

Edytowane przez KolegiKolega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Warzecha, Warzecha... To nie jest czasem ten gość od "refjudżis łelkam"? Oczywiście "ruskie refjudżis łelkam". Że niby będą do nas jechać "aktywiści społeczni, artyści i blogerzy, wysokiej klasy specjaliści i informatycy". A wszyscy kochający pokój i szczerze nienawidzący pućki.

 

No tak, sam realizm.

 

Ten sam co mówił by zrobić  im obozy bo osłabia to potencjał mobilizacyjny.

Poza tym dlaczego ukr tak dobrze traktuje dezerterów z ru? No dlaczego???

Ano bo wiedzą że będzie im lepiej w niewoli u ukraińców niż łagry za dezercję.

Ludzie i Wy tacy fani ukr nie kumacie tej strategii wyśmiewacie ją mimo że ukr ją skutecznie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą KolejaKolei o czym rozmawiamy, dostałeś takie srogie lanie w wątku covidowym i nawet nie miałeś resztki honoru by przyznać, że mieliśmy rację że to hucpa na kasę i znowu wchodzisz jak w masło w kolejną kampanię pijarową

Edytowane przez spacemarine
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spacemarine napisał:

Ten sam co mówił by zrobić  im obozy bo osłabia to potencjał mobilizacyjny.

Nie. Ten co mówił, żeby dać im azyl, socjal i pozwolić spokojnie podróżować po naszym kraju.

 

1 minutę temu, wrotycz napisał:

Gdzie, kiedy, jak?

Tu:

https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha/1246534,wizy-dla-rosjan

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zychu napisał:

Zbyt optymistyczny sposób pisania?

Przecież on na prozacu jedzie i tu spamuje. Lol iksDe xD

 

I nie szkalowany. Co najwyżej z lekka opierdalany. Ja wiem, że wy bardzo byście chcieli być Męczennikami Słusznej Sprawy - ale musicie się jeszcze trochę postarać. :P 

Prozak? Że prozachodni?

No tak. Fajniej by było gdyby były klarowne argumenty dlaczego a nie opierdalany. Ja tam się już nie staram (jakby mi ktoś za to płacił 😆, wyjebane). Fajnie podyskutować ale się nie kłócić. Zmęczony tym jestem. Nigdy więcej.

Jeszcze @Rnext ciekawą kwestie poruszył jak daleko jesteśmy za Chińczykami, bo oni mają szybkie koleje. Otóż Japończycy czy Francuzi mają szybkie koleje. 

Chinczycy to jedna wielką niewiadoma. Prawdą jest, że w pewnych nowoczesnych technologiach bardzo się rozwinęli w ostatnich latach ale przesadą jest pisać, że zachód kompletnie stracił moce produkcyjne i polega kompletnie na usługach i takie tam co mówił dużo Bartosiak czy Karoń głównie w 2020 roku.

Może to byłaby prawda odnośnie UK czy USA patrząc na to co i ile importują, ale Niemcy czy Francja oraz Europa środkowa (jako montownia) dużo produkują. Mimo wszystko. 

 

Zresztą odchodzi się (jako fabryki) od Chin też w ostatnich latach na te rzecz innych biednych krajów jak Bangladesz czy Indonezja.

 

Choc fakt, coś w tym jest...

Dobrze to przedstawiono w filmie dokumentalnym "amerykańska fabryka", gdzie pokazywano różnice w produktywności amerykańskich i chińskich pracowników w chińskiej fabryce w USA produkującym szyby samochodowe. Chyba jedyny warty obejrzenia film od Netflixa.

 

 

 

3 minuty temu, spacemarine napisał:

 

 

Zresztą KolejaKolei o czym rozmawiamy, dostałeś takie srogie lanie w wątku covidowym i nawet nie miałeś resztki honoru by przyznać, że mieliśmy rację że to hucpa na kasę i znowu wchodzisz jak w masło w kolejną kampanię pijarową

Oho, coś mnie ominęło :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Wiem, że śledzicie często Panów  Warzechę, wielomskiego, sykulskiego i innych takich. 

 

Stary, nie wkładaj mi dziecka w brzuch :) Ja o Warzesze pisałem (i tym, za co go prywatnie cenię) nie wtryniaj mi bez kontekstu pozostałych sceptycznych publicystów.

 

Subskrybuję i Bartosiaka, Wolskiego, Zychowicza, Sykulskiego, Grygucia, Wielomskiego, Warzechę, polskie OSW, propagandystę Sołowiowa i sporo innych, którzy analizują sytuację po polsku, angielsku i rosyjsku. I co teraz? Jak wytłumaczyć taką "dywersyfikację"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Strusprawa1 said:

Zresztą odchodzi się (jako fabryki) od Chin też w ostatnich latach na te rzecz innych biednych krajów jak

 

Wielka Brytania.

 

Spotkałem parę lat temu inżyniera z GE w UK i mi powiedział, że całkiem niedawno przenieśli produkcję do Chin i od tego czasu wciąż mają jakieś reklamacje gwarancyjne. A to to, a to tamto. Po analizie kosztów okazji się, że naprawy gwarancyjne tego złomu jaki klepią Chińczycy kosztują ich więcej niż gdyby to byli produkowane w UK. I już przenoszą część produkcji z powrotem.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, ja tam kolegę @$Szarak$ lubię i nawet szanuję, bo chłop coś tam wie i potrafi używać rozumu. Ale tyle razy mi tu czynił bezpodstawne zarzuty (różnej treści), aż straciłem cierpliwość. A kolega @$Szarak$ ma to do siebie, że pisze dużo, często pod wpływem emocji, więc i czasem jakiś pierd mu się wymsknie.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Kto komu zrobił ostatnio największy prezent?

 

Pewien Prezydent powiedział, żeby NATO zawczasu walnęło nukami na ru, od tak. Wiecie czemu to prezent dla ru? Bo raz w doktrynie mają że broniąc się mogą walnąć nukami, a dwa skoro była taka zawoalowana groźba no to się oni bronią i w swoim urojonym świecie mają podkładkę. Takie prezenty się robi. Jak to ładnie można sprzedać własnemu narodowi w propagandzie, bo ich nie obchodzi co o nich myśli zachód.

 

Druga sprawa pomyślcie że taki nowy członek NATO mając dostęp do tajnych danych, systemów nagle ma zmianę władzy na prorosyjską , przecież jeszcze niedawno takowi tam siedzieli i dalej mają dostęp do wszelkich danych militarnych. Czy wy geniusz bierzecie to pod uwagę? Czy to podnosi bezpieczeństwo np nas? Bo poważni ludzie powinni myśleć np 10 lat wprzód a nie 2 miesiące.

 

Jasne trzeba pomagać, ale warto używać rozumu i myśleć dalej niż kolejny rozwalony czołg i mapki na twejterku

 

Ja już pomijam że czechy ostatnio rurociągiem ściągnęły gaz z ru i państwo objęte wojną dostało zapłatę za przesył rurociągiem.

Wygląda na to że widzimy niezłe przedstawienie tylko szkoda tych ludzi którzy umrą.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spacemarine said:

Wiecie kto jest sojusznikiem wroga? Kto komu zrobił ostatnio największy prezent?

 

Pewien Prezydent powiedział, żeby NATO zawczasu walnęło nukami na ru, od tak...

Tylko przy założeniu, że politycy kalibru "prezydent, premier, (były) minister spraw zagranicznych" palą (lub mogą sobie pozwolić palić) jakimiś głupotami ot tak, bo zupa była za gorąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.