Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, $Szarak$ napisał:

tu robię najwięcej analiz. 

Moje źródła, dobre źródła i analizy własne. To się sprawdzało i sprawdza.

Chłopie, ależ ty masz ego. Powielenie tego, co się przeczytało gdzie indziej, to nie analiza, błagam.

Analizy tworzą OSW, IHS, Jane's etc. - ośrodki badawcze, które posiadają kompetentną kadrę.

 

A pisanina twoja, moja, a także pana Fiszera czy Lewandowskiego, to nie analizy, a opinie - ich wartość merytoryczna bywa różna.

 

No chyba że twoje xd wpisy oparte są na pogłębionych studiach nad materiałami wywiadowczymi, wtedy co innego. Ale wątpię, bo zazwyczaj powołujesz się na jakieś twitterowe konta. 

 

Pisz sobie, ale też miej umiar.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu 

analiza

1. «rozpatrywanie jakiegoś problemu, zjawiska z różnych stron w celu jego zrozumienia lub wyjaśnienia; też: wyjaśnienie lub opis, będące wynikiem takiego rozpatrywania»

2. «metoda badawcza polegająca na wyodrębnieniu z danej całości jej elementów i badaniu każdego z osobna»

3. «badanie składu chemicznego substancji; też: badanie laboratoryjne krwi, moczu it

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemkiewicz kłóci się z komentatorami (BTW - mało kto mnie tak ostatnio nie wkurwia, jak on) zamienia się w Melnyka ;)

Tak upadają autorytety z dorobkiem. Buta, pycha i przekonanie o własnej doskonałości. Aż mu się chce pożyczyć, by tuskoidzi go wyjebali na czarno, zakręcając mu całkowicie medialny kurek za tak prostackie włażenie w pisowską dupę w ostatnich latach ;)

 

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh Tak btw głos ich taki sam, jak 2 lata temu? Nie podstawiony ani nic? 

 

Ciekawe w sumie te rozmowy są bo w teorii to było tylko 2 lata - więc ciekawe, że po głosie nie rozpoznał. 

Oczywiście rozmów od tamtej pory miał ogromną ilość, ale chodzi mi o to, że nie zapomina się takiego czegoś - jeśli rzeczywiście to była wkręta wtedy. 

 

To był wtedy wyjątkowy w teorii przypadek który powinien mu zostać w pamięci na bardzo długo... Więc ciekawe ciekawe. 

 

Pewnie ustawione.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Obliteraror napisał:

Ziemkiewicz kłóci się z komentatorami (BTW - mało kto mnie tak ostatnio nie wkurwia, jak on) zamienia się w Melnyka ;)

Tak upadają autorytety z dorobkiem. Buta, pycha i przekonanie o własnej doskonałości. Aż mu się chce pożyczyć, by tuskoidzi go wyjebali na czarno, zakręcając mu całkowicie medialny kurek za tak prostackie włażenie w pisowską dupę w ostatnich latach ;)

 

 

 

Najgorsze że saloniki polityczne co kiedyś nawet były fajne bo orały wszystkich to teraz ciągle tylko PO, a nawet o Wałęsie ostatnio plotły, kompletne bzdety, gdyby nie Warzecha to by nie było czego słuchać na tych spotkaniach, bo porusza bieżące sprawy wschodnie. Ziemkiewicz mocno stracił w moich oczach, o ile w srovidzie nie bał się mówić że to cyrk za co go nadal chwalę to teraz aż nie chce się wieżyc jak broni co się dzieje, no żal patrzeć.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Obliteraror said:

Ziemkiewicz kłóci się z komentatorami (BTW - mało kto mnie tak ostatnio nie wkurwia, jak on)

Niestety. Niedawno pisaliśmy chyba o nim, gdzie z żalem przytoczyłem:

"hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz.

Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust...". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

 

Najgorsze że saloniki polityczne co kiedyś nawet były fajne bo orały wszystkich to teraz ciągle tylko PO, a nawet o Wałęsie ostatnio plotły, kompletne bzdety, gdyby nie Warzecha to by nie było czego słuchać na tych spotkaniach, bo porusza bieżące sprawy wschodnie. Ziemkiewicz mocno stracił w moich oczach, o ile w srovidzie nie bał się mówić że to cyrk za co go nadal chwalę to teraz aż nie chce się wieżyc jak broni co się dzieje, no żal patrzeć.

Widocznie myśli samodzielnie, a nie leci z tłumem jak większość "realistów" i "antysystemowców", którzy potrafią jedynie powtarzać co ich guru mają do powiedzenia, a którzy są stronniczy (wręcz antystronniczy w tym przypadku do cna antysystemowi i nie zależy im gdzie jest prawda - tak jakby "władza robi nas w chuja, więc jak będziemy robić wszystko przeciwnie, to będziemy moralni, bogaci i wplywowi).

 

Słuchasz Warzechy, mimo ze pierdoli takie kocopoły, że głowa mała, bo wpasuje się w narrację tego, którego napisałem wyżej - nie ma on wypracowanych swoich zasad czy metod dochodzenia do prawdy, nie ma żadnego pomysłu na Polskę, ani nawet do końca nie wie gdzie powinniśmy zmierzać i jak osiągać cele - tak jak grupa, do której kieruje swoje słowa. Wystarczy przeanalizować prawdziwość jego wpisów sprzed miesięcy przepowiadające choćby co będzie teraz - i co? Nic się nie sprawdza. Pi/rdoli i straszy ludzi by zarabiać na baranach

 

Jest to taka sama forma npc jak typowy mainstream.

"O Boże! Muszę słuchac tych foliarzy bo nie będę wiedzieć co mam o czym myśleć!!!"

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Ziemkiewicz kłóci się z komentatorami (BTW - mało kto mnie tak ostatnio nie wkurwia, jak on) zamienia się w Melnyka ;)

Tak upadają autorytety z dorobkiem. Buta, pycha i przekonanie o własnej doskonałości. Aż mu się chce pożyczyć, by tuskoidzi go wyjebali na czarno, zakręcając mu całkowicie medialny kurek za tak prostackie włażenie w pisowską dupę w ostatnich latach ;)

 

 

No, upadają autorytety bo ktoś śmie myśleć głębiej i w większej skali niż to czy dzisiaj będzie pełna micha oraz nieważne co będzie w pojutrze. ;)

 

No i nowe słowo "ryalistów ukrofobów" zamieniające teraz Polaków kibicującym Ukraińców nie w banderowców ale w Mielników. xD

Widzę emocje trzymane na wodzy.

Jeszcze k/rwa Ziemkiewicz w swoich książkach odnosi się na realnych danych i spójnej logice. Bogowie szurów i tego typu antysystemowców co napisałem wyżej nie.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ntech said:

Po cichu czyli jak ?

Czyli tak, by nie dawać potencjalnemu agresorowi podanej jak na tacy racjonalizacji, czemu miałby zaatakować:

- szkolenia bojowników UA na terytorium polskim

- wychodzenie z pomysłami przeprowadzenia misji pokojowo-bojowych na Ukrainie, pomrukiwania o napaści na Królewiec i inne tego typu głupoty

- ostentacyjne dostarczanie broni (jak chyba gdzieś jest podane, Polska nie tylko dostarczyła największą ilość po USA, ale też zrobiła to przed innymi krajami poza USA)

- szereg innych prowokacji (jak choćby uznanie Rosji za kraj terrorystyczny, zmiana ulic na promujące rusofobizm itp)

 

Nawet przyjmując, że obowiązkiem państwa polskiego jest jak największa pomoc Ukrainie by osłabiać Rosję, to wszystko co do tej pory się działo jest przygotowaniem do ewentualnego konfliktu. Nawet naszemu największemu sojusznikowi jakby przyszło się stąd wywinąć i uwikłać Polskę w wojne to jest to zaledwie pstryknięcie palcem, parę newsów w mediach jak to Polska sama z siebie prowokuje konflikt od początku, a dobre Stany nie chcą konfliktu globalnego.

I to Polska dostarczyła dowodów, że sama dąży do konfliktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spacemarine napisał:

Pamiętajcie Panowie że teraz mamy szczytowe najlepsze przyjacielskie stosunki...

Pomyślcie co będzie gdy będą gorsze...

Ukraińcy złożą wypowiedzenia i wrócą do siebie a Tobie wzrosną koszty przesyłek, budów, całej masy rzeczy produkowanych u nas rękoma Ukraińców (Bo Polak to woli w DE). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

No, upadają autorytety bo ktoś śmie myśleć głębiej i w większej skali niż to czy dzisiaj będzie pełna micha oraz nieważne co będzie w pojutrze.

Zaiste, głęboko refleksyjny jest Pan Rafał. W pisowskiej dupie siedzi już głęboko, jednakże od paru miesięcy posiadł zdolność prawdopodobnie bilokacji, bo w ukraińskiej utkwił po sam nos ;) Jakoś zapomniał swoje zdroworozsądkowe komentarze nt. polityki i relacji polsko - ukraińskich, których kiedyś jednak nie miał oporów formułować. Bardzo krytycznych, dodajmy.

 

Prawdopodobnie dzieje się to z wyjątkowego cynizmu i wyrachowania, bo nie uwierzę, by tak inteligentny człowiek jak RAZ w takie rzeczy realnie wierzył. W jakieś upadki i rozpady FR, wygrane Ukrainy, "Wielką Polskę" itd. Z czego ta nieszczęsna "Wielka Polska" ma powstać? Z gospodarczej recesji, która postępuje, m.in z powodu tak intensywnego zaangażowania się w ukraiński konflikt? Z rujnowania klasy średniej i aspirujących do niej (bo realnie klasa średnia to promil społeczeństwa)? Z rozpieprzenia tej "małej stabilizacji", którą wielu po latach udało się w końcu zbudować?

 

Z czego, słucham? Daj mi jakiś powód, by udzieliła mi się podobna neoficka wiara ;)

  • Like 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, $Szarak$ said:

@zychu 

analiza

1. «rozpatrywanie jakiegoś problemu, zjawiska z różnych stron w celu jego zrozumienia lub wyjaśnienia; też: wyjaśnienie lub opis, będące wynikiem takiego rozpatrywania»

2. «metoda badawcza polegająca na wyodrębnieniu z danej całości jej elementów i badaniu każdego z osobna»

3. «badanie składu chemicznego substancji; też: badanie laboratoryjne krwi, moczu it

A jak ktoś rozpatruje jakiś problem z tzw.  "dupy strony" to też analiza? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Libertyn napisał:

Ukraińcy złożą wypowiedzenia i wrócą do siebie a Tobie wzrosną koszty przesyłek, budów, całej masy rzeczy produkowanych u nas rękoma Ukraińców (Bo Polak to woli w DE). 

Na budowach widzę "oliwkowych",

Wyjadą ukry to nie będziemy im 200 mln miesięcznie dawać socjalu ( samo 500+) itd itp.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tmr napisał:

Na budowach widzę "oliwkowych",

Wyjadą ukry to nie będziemy im 200 mln miesięcznie dawać socjalu ( samo 500+) itd itp.

 

 

Wobec obecnej polityki zasiłkowej to w populacji Ukr będzie raczej niekorzystna podmianka.

Przed wojną do Polski przyjeżdżali ludzie nastawieni na samodzielność, de facto często się polonizujący w jakimś tam stopniu.

Ewentualnie byli faktycznie jak "gastarbaiter", zarobić, wysłać rodzinie, odłożyć na dom/AGD/samochód, choć wielu decydowało się na pozostanie i integrację.

No i ci się lekko wkurwili na przywileje dla masówki napływającej po wybuchu wojny, nawet filmiki nagrywali (w stylu "pana jareczka" czy "płaćcie za bilet")

Bo oni musieli pracować, i uznali jakiś polski porządek społeczny, jakieś zasady.

A "nowi" - wszystko na tacy.

I pewnie ktoś tu zacznie pierdolić o łzawych historyjkach o bombach, a prawda jest taka, że najpierw napłynęli ludzie, którym nic nie groziło, z zachodniej Ukrainy (zresztą to są ci , którzy masowo wyłudzają zasiłki i wracają , bo mają blisko do granicy).

Dopiero dalsze fale to byli autentyczni uchodźcy z terenów walk i zniszczeń.

Ale jakikolwiek głos rozsądku wskazujący - że jak kogoś stać na penthouse w Kijowie i najnowsze Audi, to raczej nie jest zbytnio pokrzywdzonym uchodźcą, a raczej małym rekinem cwaniactwa, który w środowisku naturalnego "klimatu" Ukrainy dorobił się takich rzeczy, czyli na pewno nie jest bezbronną babcią z dzieckiem, a bliżej mu do krzyżówki biznesowego Janusza z gangsterem Słowikiem - był sekowany przez naszych zakompleksionych chrystusków, czyli Dulskie samarytanki za cudzą kasę.

Rzeczywistość wkracza powoli, ale największe głąby nadal brandzlują się swoim nikomu niepotrzebnym mesjanizmem.

 

I ta grupa Ukraińców, która zauważyła, że praca nie popłaca, wystarczy popłakusiać i pomachać flagą, ewentualnie postraszyć coś bombami, czy wyborem hańby, zostanie na dłużej, a kiedy zacznie być traktowana jak dorośli, zacznie się kwik o "dyskryminacji" i dalsza usłużność zakompleksionego polactwa.

 

Zmarnowaliśmy potencjał porządnej imigracji, tak jak się produkuje rozpieszczonego gnojka "bezstresowym wychowaniem", czyli bez wymagań, bez zasad, bez ograniczeń, tylko po to, żeby część Polaków mogła się pobrandzlować w narcystycznym samoupojeniu.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🇷🇺🇫🇷🇵🇱🇺🇦 Vovan and Lexus pretended to be Macron and talked with Polish President Duda about the fallen rocket.

 

"Emmanuel, believe me, I'm extremely careful. I don't blame the Russians. Do you think I need a war with Russia? No. I don't want that," he said in a conversation.

 

After all this, an excuse from Duda's office immediately appeared on Twitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Libertyn napisał:

Ukraińcy złożą wypowiedzenia i wrócą do siebie a Tobie wzrosną koszty przesyłek, budów, całej masy rzeczy produkowanych u nas rękoma Ukraińców (Bo Polak to woli w DE). 

 

Ciężko pracujące osoby, które od wielu lat budują naszą gospodarkę, do nich nie mam kompletnie nic, chodzi o polityków którzy nie liczą się z nami. Ws umie sami jesteśmy sobie winni, o czym tu gadać.

 

 

 

 

Jeśli naprawdę dzwonił do naszego jak z fr i przedstawił się za Makarona to pomyślcie co bybyło jakby ktoś podstawiony powiedział idźcie na wojnę, zrobiliby to? Z nimi wszystko chyba jest możliwe jak nawet nie sprawdzają kto do nich dzwoni. To jest serio igranie z ogniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, spacemarine said:

Jeśli naprawdę dzwonił do naszego jak z fr i przedstawił się za Makarona to pomyślcie co bybyło jakby ktoś

 

Krw

 

 

5 hours ago, Rnext said:

Napisałem przecież - z raportu Światowej Rady Złota

 

Headquarters: London, United Kingdom

 

Well, to tyle jeżeli chodzi o ich wiarygodność xD kolejna nuta tej samej śpiewki, Rosja już upada, jeszcze tylko chwila

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Tornado said:

jaka śrutu na śniadanie?

Chlebek własny na żytnim zakwasie, polędwiczka od znajomego rolnika :). Wczoraj smalczyk domowy z prawdziwymi skwarkami.

12 hours ago, Tornado said:

Na pewno?

Tak, na pewno.

Dla A - głód to wina B, trzeba im dokopać to się najemy (tym co zrabujemy).

Dla B - głód to wina A, trzeba im dokopać to się najemy (tym co zrabujemy).

Dziel i rządź. (w celu rozwiązania równania, za symbol podstaw dowolny ciąg).

 

5 hours ago, Rnext said:

Szacuje się, że przygotowane uprzednio przez RUS rezerwy złota, wystarczą jeszcze na 4-6 miesięcy prowadzenia wojny

Czyli do wiosennej ofensywy...

W okolicach maja-czerwca, nie chciałbym być bogatym rosyjskim oligarchą z własnymi zapasami złota. Za narod, bić kułaka!

 

1 hour ago, Obliteraror said:

Z czego, słucham?

Dobrobyt zawsze jest względny.

Oni mają sztabkę złota, my dwie - mamy dobrobyt.

Oni mają pieczonego szczura, my dwa pieczone szczury i keczup - mamy dobrobyt.

A w przypadku skrajnym - oni mają sztabkę złota, my dwa pieczone szczury, i handele handele, pół na pół.

 

Głodowałbyś trzy miesiące, by na końcu dostać w zamian sztabkę złota? ;)  Wartość->Wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sargon napisał:

tylko po to, żeby część Polaków mogła się pobrandzlować w narcystycznym samoupojeniu.

Dlatego takich wzmożonych faryzeuszy nie darzę wielką sympatią ;) Chodzi o krytykę podejścia, niekoniecznie personalnie nie lubię ;)

Ot, taki mój znajomy dyrektor. Człowieka (jako człowieka) lubię (bo znam lata), wpadam na kawę do firmy, jak zaprosi, bo lubię pogadać (on chyba też lubi, bo stale zaprasza ;) ). Mimo że od tej gadki mnie szlag ostatnio trafia.

I siedzi taki, kurwa, kiwa smętnie przy mnie głową, no bo "ciężko jest", "recesja idzie", "zwalniać trzeba", ale "trzeba zęby zacisnąć", przetrwać, pomagać, by tego "Ruska zajebać, dziejowa szansa" itd.

Ciężko mu. Trzy dychy miesięcznie bierze i mu ciężko. Już mu wczoraj przygadałem, by z dupy wyjął ukraińską chorągiewkę i nie pieprzył mi głodnych kawałków, jak mu prywatnie ciężko. Pracownikom z hipotekami realnie jest ciężko, nie farmazoniarzom jego pokroju. Nie lubię hipokryzji, bo w przeciwieństwie do panów pokroju RAZ-a ja stale pamiętam, skąd mi nogi wyrastają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.