Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Kespert napisał:

Pacyfikacja - wolicie rakiety spadające na polski teren w aktualnych granicach, czy spadające na obszar ochraniany przez NATO pod Lwowem?

Ale tam się nic nie dzieje praktycznie. Nie ma praktycznie żadnych bombardowań porządnych oprócz tego, że tam nie mają światła. 

Niebo a ziemia to co się dzieje teraz w Bachmucie a w takim Lwowie. Zachodnia Ukraina jest prawie nietknięta. 

Oni nie czują tam NIEBEZPIECZEŃSTWA bo tam niebezpiecznstwa praktycznie nie ma żadnego. 

Front to oni mają kilkaset km dalej.

48 minut temu, Kespert napisał:

A mu, analogicznie mając "wybór", ten garb weźmiemy - jeśli tak zdecyduje USA

No to skończy się tragedią prędzej czy później i tak to. 

Bardzo łatwo by było skłócić wtedy Polaków i Ukraińców. 

I bandery sobie nie odpuszcza i tak. Przeprosiny prezydenta to tam nic nie zmienia praktycznie... Jeśli dalej społeczeństwo będzie go wielbić i stawiać pomniki. 

A walki na tle ukr - Pl mogą się skończyć tym, że zmieni się kierunek w stronę ruskich, że jednak te ukr to nie tacy super. Wspólny wróg łączy... 

A jak oglądam rus kanały to tam główny wróg rus: USA, UK, ukr. 

Polska jako wasal USA, ale nie wróg nr 1. 

48 minut temu, Kespert napisał:

Tak może było pół roku temu. Już nie.

Według mnie dalej. O dziwo w mediach ruskich nie jesteśmy tak bardzo na celowniku - jakiegoś wielkiego szczucia nie ma. 

Skupieni najbardziej właśnie na uk, USA i ukr. 

 

Rosja jest niebezpieczna. No, ale dopóki będzie Ukraina to Ukraina będzie celem wcześniejszym, niż Polska. 

 

Jeśli nie będzie Ukrainy tylko sama Polska to jest to automatycznie wojna i nasza... Po co mają nasi ginąć i miasta niszczone mają być? 

Dawać broń, pilnować żeby istnieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, tmr said:

Wtedy też mieli.

Wtedy - mieli możliwość grania z Niemcami przeciw Rosji, w sytuacji gdy Polska była już wymazana z mapy. Wybrali Niemcy... przegrali. Do tego stopnia przegrali, że pro-rosyjskie wojska ich trzebiły jak zwierzęta po '46r., po obu stronach nowej, wewnętrznej granicy "układu warszawskiego". I tego też nie zapomnieli.

 

Teraz Niemcy grają po rosyjskiej stronie. Alternatywą dla Rosji jest USA - i ich wasal, Polska. Taki mają teraz wybór.

 

14 minutes ago, $Szarak$ said:

Oni nie czują tam NIEBEZPIECZEŃSTWA bo tam niebezpiecznstwa praktycznie nie ma żadnego. 

Front to oni mają kilkaset km dalej.

Wyobraź sobie 48 godzin bez prądu w mieście, gdzie po 12 padają wodociągi i ciepłownictwo centralne, a po 24 - telefonia komórkowa. Potem - włączenie prądu na 4 godziny, i następne 20 bez. I dalej taki dzień, następny,  i następny...

Czują presję.

Co jest w tym ironiczne, to działania rosyjskie wymierzone w infrastrukturę - niejako wymuszają na nich decyzję o opowiedzeniu się "po drugiej stronie". I nie jestem pewien, czy gdzieś na Kremlu o tym doskonale nie wiedzą.

22 minutes ago, $Szarak$ said:

I bandery sobie nie odpuszcza i tak. Przeprosiny prezydenta to tam nic nie zmienia praktycznie... Jeśli dalej społeczeństwo będzie go wielbić i stawiać pomniki. 

Decyzja prezydenta zmienia, na jakie pomniki znajdzie się kasa. Jak będzie trzeba, to i orły na cmentarzu poodnawiają - dopóki trwają walki, albo jest zagrożenie wznowieniem, sami będą pacyfikować wszelkie przejawy resentymentów "putinowskich prowokatorów".

Inna historia, co będzie po zakończeniu walk na terenach Ukrainy. Jeśli dobrze myślę, przez kilka następnych lat i tak będzie tak niestabilnie, że nie zawahają się naruszyć "kroplówki uzbrojenia". Poem zaś... cóż, najprawdopodobniej zdecydują USA... albo Chiny. Na pewno nie "ludzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertTak czy inaczej. 

Według mnie czeka ich druga runda i jednak póki co rzeczywiście na nią czekają.

To już będą ogromne straty obu stron. 

 

Według mnie coś tam zdobędą, ale armia UA nie pęknie. Będą jakieś wycofania na lepsze pozycję itd, ale bez wielkich sukcesów. 

Zobaczymy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy sobie w ogóle roicie? Jakąś II Rzeczpospolitą Obojga Narodów? Nową unię lubelską? Z Ukraińcami? 😅 Przecież to jest jakiś kompletny absurd. Zróbmy taki eksperyment myślowy, że mielibyśmy stworzyć taką unię z Niemcami. Spróbujmy sobie wyobrazić, jak z wielkim zaangażowaniem Polacy poddają się germanizacji, uczą się niemieckiego języka, z radością i dumą śpiewają niemiecki hymn i kibicują niemieckim piłkarzom. Tymczasem Niemcy z satysfakcją oddają swój dobrobyt aby zasypywać przepaść gospodarczą dzielącą nasze dwa kraje. No po prostu sielanka.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kespert napisał:

Wyobraź sobie 48 godzin bez prądu w mieście, gdzie po 12 padają wodociągi i ciepłownictwo centralne, a po 24 - telefonia komórkowa. Potem - włączenie prądu na 4 godziny, i następne 20 bez. I dalej taki dzień, następny,  i następny...

Czują presję.

Co jest w tym ironiczne, to działania rosyjskie wymierzone w infrastrukturę - niejako wymuszają na nich decyzję o opowiedzeniu się "po drugiej stronie". I nie jestem pewien, czy gdzieś na Kremlu o tym doskonale nie wiedzą.

Rosja by mogła wygrać gdyby nie Bucza itd. Gdyby nie medialna pralnia mózgów sprawiająca że już od początku zarzynano "banderowców i nazistów".

Bo by zmęczenie strony Ukraińskiej by tworzyło presje na pokój. 
Ale jeśli walczysz w swoim odczuciu o życie to się nie poddajesz.


 

19 minut temu, Eskel napisał:

Zróbmy taki eksperyment myślowy, że mielibyśmy stworzyć taką unię z Niemcami. Spróbujmy sobie wyobrazić, jak z wielkim zaangażowaniem Polacy poddają się germanizacji, uczą się niemieckiego języka, z radością i dumą śpiewają niemiecki hymn i kibicują niemieckim piłkarzom.

To było możliwe w XVIII wieku. Ale zamiast Saksonia  uzdrowić RP to pewnie RP by zakaziła Saksonie. Ale tak czy siak wszystko się zjebało przez Prusy

Polakom na gwałt by się przydał niemiecki ordnung w miejsce sobiepaństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Obliteraror napisał:

Przypominam - są dobre bomby, są złe bomby ;)

 

 

To mogli nie bombardować i eksterminować Bośniaków. 

A poza tym w Kosowie jest więcej Albańczyków niż Rosjan na Krymie. 
Wiem, wiem, to samo można powiedzieć o Ukraińcach, tyle że tutaj akurat Rosjanie zaczęli zabierając Krym i tworząc rebelię (przez agenta FSB Girkina) wojny na Donbasie. 

MpSnMZU.png

 

A poza tym jak tam? Dalej brniemy w whataboutism czy dyskutujemy z punktu widzenia własnych długoterminowych interesów strategicznych? (a nie krótkoterminowych - z naciskiem).

 

Co to whataboutismu, to ostatnio oglądałem dokument o wojnie gruzińskiej - polecam.

 

4 godziny temu, zychu napisał:

Jeden z użytkowników w lutym wybierał się turystyczno-bojowo na Ukrainę, czy mógłby choć w części potwierdzić doniesienia o cywilach rozpruwanych przez ruskich, flakach rozciąganych po wiejskich płotach i duchownych wieszanych na latarniach?

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/za-wolnosc-wasza-i-nasza-polacy-na-wojnie-z-rosja/dmn10yx

 

bo to jednak trochę podejrzane, że w dobie internetu i nagrań muszę wierzyć na słowo jakiemuś "bojownikowi". Zbrodnie ISIS są dobrze udokumentowane (także przez samych wykonawców), z krótkiej wojny armeńsko-azerskiej też "wycieka" nagranie z rozstrzelania jeńców, a tu taka rzeź - i nic?

Zwyczajnie podejrzane. Nie, żebym sądził, jakoby ruscy nie byli do tego zdolni.

Ależ oczywiście, że są takie nagrania. Choćby w Mariupolu. 
https://streamable.com/ijzbo6

(takich nagrania jak te wyżej było także dosyć sporo, ale były usuwane)

Ucięty łeb był na płocie z Popasnej (przyfrontowa - teren ATO), teraz już pod okupacją Rosji. Cywile rozpruwani przez ruskich byli w Chersoniu (przez BMP), w Mikołajowie (ataki kasetowe zmasowane), Charkowie (Saltiwka głównie). Najbardziej widać na wschód i zachód od Kijowa, bo tam była największa gęstość rus żołnierzy. 

 

Było nagranie jak rosyjski żołnierz wsadzał w tyłek niemowlakowi tusz do rzęs. Oczywiście w całym internecie było i jest masowo usuwane (nie wiem czy mogę pisać, że to miałem...)

Jedna z gwiazd Fame MMA posłuchała się i pojechała tam na własne oczy zobaczyć. 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

To mogli nie bombardować i eksterminować Bośniaków. 

No tak, racja. A polscy oficerowie z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa uciekli do Mandżurii ;) No Stalin tak odpowiedział, musiała to być prawda. Jak z "masakrami serbskimi". Z racji wieku raczej nie jesteś w stanie pamiętać tych wydarzeń i ich relacjonowania w polskich mediach, prawda?

 

To Ci powiem szczerze, iż to był to taki amok, taki proalbański propagandowy pierdolec, że po ponad dwóch dekadach go nadal doskonale pamiętam.

Putin swoją drogą powinien zszejkendować się z NATO, bo po raz pierwszy w tej skali zakwestionowali ład graniczny po IIwś, tworząc groźny precedens ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

No tak, racja. A polscy oficerowie z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa uciekli do Mandżurii ;) No Stalin tak odpowiedział, musiała to być prawda. Jak z "masakrami serbskimi". Z racji wieku raczej nie jesteś w stanie pamiętać tych wydarzeń i ich relacjonowania w polskich mediach, prawda?

Oczywiście, że nie pamiętam. 
Nie wiem natomiast czemu w tej rywalizacji Serbowie maja uchodzić za tych dobrych. Konflikt po rozpadzie Jugosławii był pewny.

 

1 minutę temu, spacemarine napisał:

Huehue dobre

 

 

No tak, co w tym dziwnego? Odkrywasz na nowo świat, że jest to dla ciebie takie wow?
Tak, Amerykanie zrobili narrację, że to Ukraińcy uderzyli w Polskę. Ty w to wierzysz. 

Przecież Bartosiak mówił w wystąpieniu (gdyby podał chociaż link kulfon do tego), że Amerykanie najprawdopodobniej skłamali, że jest to ukraińska - i jest to ich narracja w celu deeskalacji. Tj. - kłamią, bo konsekwencje tego kłamstwa są lepsze niż konsekwencje mówienia prawdy masom. 

Natomiast kanał kulfona jest powszechnie wśród twitterowiczów znany jako nieobiektywny i skrajnie prorosyjski. 
WPROST tworzy i rozprzestrzenia narrację rosyjską. On dokładnie robi to samo. Wystarczy przejrzeć jego wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Eskel said:

Spróbujmy sobie wyobrazić, jak z wielkim zaangażowaniem Polacy poddają się germanizacji, uczą się niemieckiego języka, z radością i dumą śpiewają niemiecki hymn i kibicują niemieckim piłkarzom.

Nie trzeba sobie wyobrażać - E36, Passaty i Golfy, byle niemieckie. Robota przy zbiorze szparagów, byle "w Reichu". Powszechna mantra "młody, wyjedź do Niemiec do roboty". A i niemieckiej reprezentacji możnaby wtedy krzyczeć "Lewandowski" jeszcze do niedawna.

Ostatnio na 11 listopada, może jedynie kilkanaście osób na placu odśpiewało polski hymn do końca.

 

A teraz dodaj do równania Rosję - albo uczymy się niemieckiego hymnu, albo przez Białoruś walczymy z Rosją...

 

1 hour ago, Eskel said:

Tymczasem Niemcy z satysfakcją oddają swój dobrobyt aby zasypywać przepaść gospodarczą dzielącą nasze dwa kraje.

Co to to nie. W takim scenariuszu robilibyśmy Niemcom "łaskę" w wersji Sikorskiego, za banana albo ochłap KPO.

Więc bez zewnętrznego bodźca raczej nikt by się na to nie zgodził - ale przy odpowiedniej dawce bodźców, wszystko jest możliwe. Szczególnie gdyby bodźce były wielogłowicowe...

 

1 hour ago, Libertyn said:

Ale jeśli walczysz w swoim odczuciu o życie to się nie poddajesz.

Patrz artykuł przytoczony przez Zycha - "oddział kamikaze".

Sporo z nich walczyło 24-25 lutego, bez wiary w zwycięstwo.

 

26 minutes ago, spacemarine said:

Huehue dobre

Smutne ale prawdziwe. Czasem wojny wygrywa percepcja zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, spacemarine napisał:

Struś rób szkolenie prezydentowi na wykrywanie trolli może jakiś medal dostaniesz jako strażnik internetu, może jak Ciebie zobaczą już się nie dadzą na takie żarty FR

Fajne tworzenie narratywu, brawo! Jestem zachwycony jak robisz dosłownie to samo o co masz pretensje do Bartosiaka. :D
 

Nie wiedziałem, że polski rząd kontroluje twittera. Jakich to ja się rzeczy od ciebie dowiaduję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.