Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Obliteraror napisał:

bezpośredniej rosyjskiej agresji wobec członka NATO

A nie miałeś myśli w pierwszych dniach wojny, że mogą wejść na członków NATO? 

Wtedy wydawali się bardzo silni. Zdobyli tak o, duży cherson, okrążony był Mariupol... 

 

Z perspektywy czasu (obecnie) wydaje się, że to nie miałoby sensu, ale kto ich tam wie, jeśli rzeczywiście by tacy silni byli, jak się chwalili... 

 

Ludzie przed wojną o wiele bardziej ich pompowali. Tzn mieli większe możliwości tak grania strachem a teraz już tego za bardzo nie ma. Nawet, jeśli Miedwiejew mówi po raz 30 w ciągu trwania wojny, że bombkę zrzuci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tornado napisał:

Jakieś konkrety?

Kto co gdzie?

Ke ?

Od kiedy do Kiedy?

Z chinami czy bez?

:)

 

 

W czasie Zielonego Wału łatwiej zrobić te cipy , niż baterie do wibratorów..tzn elektryków ;>

https://www.zerohedge.com/energy/volkswagen-says-ev-battery-plants-practically-unviable-eu-due-soaring-energy-costs

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle. Znam Ukraińców, znam Rosjan. 

Mam kolegę, co prawda kontakt się trochę urwał ale wiem że niedawno został ojcem. 

Jestem wkurwiony tym że bardzo możliwe że został on zmobilizowany i gdzieś tam może gnije. 



Miałem (bo możliwe że nie żyje) znajomą w Charkowie. 

Niemiłosiernie wkurwia mnie to że jest masa ludzi którzy z różnych powodów trzepią kapucyna czy wkładają sobie przedmioty w pizdę na wieść ze  ludzie wyrzynają ludzi.

Jasne kult Bandery, brak przeprosin za Wołyń. 
Historia. Ale to nie powód by trzepać kapucyna do tego że ktoś teraz traci dom, bliskich, kończyny, życie. 

A jak dla kogoś to powód, to ten ktoś się niczym nie różni od tych co wyrzynali w Wołyniu. Czy tej chorej z nienawiści  tłuszczy wrzeszczącej Sieg Heil!.

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

A nie miałeś myśli w pierwszych dniach wojny, że mogą wejść na członków NATO? 

Ponoć były jakieś plany ataku na Japonię

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Libertyn said:

A tak w ogóle. Znam Ukraińców, znam Rosjan. 
Mam kolegę, co prawda kontakt się trochę urwał ale wiem że niedawno został ojcem. 
Jestem wkurwiony tym że bardzo możliwe że został on zmobilizowany i gdzieś tam może gnije. 
Miałem (bo możliwe że nie żyje) znajomą w Charkowie. 
Niemiłosiernie wkurwia mnie to że jest masa ludzi którzy z różnych powodów trzepią kapucyna czy wkładają sobie przedmioty w pizdę na wieść ze  ludzie wyrzynają ludzi.

A co chodzi, przecież jeszcze daleko do 24 Grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

Nie no w to akurat nie wierzę bo Rosja ma słaba marynarke. 

Japońska marynarka by ich zmiażdżyła 

Lotnictwem też by sobie nie dali rady raczej a z resztą tam stacjonuje sporo wojska amerykańskiego...

Taka teoria spiskowa. 
Ukraina miała być poligonem ćwiczebnym przed Japonią, testującym zachowanie USA i Zachodu. 
Japonia jest poza NATO.


@eknm2005 A co mnie 24 Grudzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Libertyn napisał:

Taka teoria spiskowa. 
Ukraina miała być poligonem ćwiczebnym przed Japonią, testującym zachowanie USA i Zachodu. 
Japonia jest poza NATO.
 

Ciekawe.

Sama Rosja z Japonią to może nie.

Ale jeżeli faktycznie były plany ataku na Japonię to z udziałem lub wsparciem Chin.

Cel dla Chin to wypchnąć wpływy i bazy USA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Libertyn napisał:

aka teoria spiskowa. 
Ukraina miała być poligonem ćwiczebnym przed Japonią, testującym zachowanie USA i Zachodu. 
Japonia jest poza NATO.

No bo przecież Japonia nie ma armii, a wyłącznie siły samoobrony. ;) Na które wydają tak po 50 mld USD rocznie od wielu lat.... ale nie mają armii. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, niemlodyjoda said:

Kiedy my się tego od anglosasów nauczymy?

Chyba nigdy...

My - w większości chyba - nie chcemy Ukrainy, bo zniszczona, bo korupcja, bo przestępczość, bo Wołyń i tak dalej.

A anglosasi nawet w przypadku gdy będzie bardziej zniszczona - i tak chcą.

Nam się "nie chce", a im się opłaca.

1 hour ago, Obliteraror said:

Jak można ładnie powiedzieć - "na świętego nigdy"?

Ale to w niczym nie zmienia dostaw broni... które za kulisami trwają od dawna.

Bo "należeć do NATO" - to "dostawać pomoc od NATO". Jedna wyrzutnia fizyczna, więcej warta niż tysiąc deklaracji słownych. Czy traktatów.

1 hour ago, niemlodyjoda said:

tych "patryjotów idiotów" powinno się izolować od reszty społeczeństwa albo dać im się wystrzelać nawzajem

Mamy w Polsce nasze odpowiedniki "Azowców"... cóż, ktoś musi ten pierwszy decyl rozkładu inteligencji zapełniać - w każdym narodzie.

1 hour ago, niemlodyjoda said:

to zazwyczaj był taki szary, zwykły człowiek, którego podjudzono i który stracił człowieczeństwo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama

Na początku Milgram myślał, że coś w Niemczech jest specjalnego, co sprawia że są podatniejsi na dehumanizację. Ale jak zrobił badania w USA, to do Niemiec już jechać nie musiał.

 

"Człowiek jest człowiekiem w ludzkich warunkach" - to nie jest usprawiedliwienie, a procedura.

 

Zauważ dodatkowo, że zmiana postrzegania "naszych bliźnich", taka globalna, przypadkowa zdecydowanie nie jest. Komuś na tym zależało... i pokazał nam, jacy jesteśmy bez cenzury i ograniczającej moralności. Ostatni na liście jest zakup Twittera... wcześniej FB, Tinder, Ig, media i tak dalej.

Jakie mogą być kobiety, gdy moralność staje się "niemodna".

Jak radzi sobie 80% mężczyzn w warunkach konkurencji o zasoby... lub zasiłków.

To jest clou naszych czasów - wszystko co potrzeba byśmy znienawidzili ludzi, to pozwolić im być sobą - publicznie.

Sami poprosimy o bat.

1 hour ago, Tornado said:

Jakieś konkrety?

Z mediów obcojęzycznych:

https://www.rfi.fr/en/science-and-technology/20220208-eu-joins-chips-race-with-a-€42-billion-bid-to-end-its-dependence-on-asia

https://twitter.com/hashtag/EUChipsAct?src=hash&ref_src=twsrc^tfw

Bez Chin, przynajmniej oficjalnie. Z delikatnym napomknięciem, że "nie ścigamy się z identycznym programem w USA".

Cóż, teraz większość tego co robi "bum", musi też wcześniej robić "bip-bip".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał:

Lepszej antywojennej grafiki długo nie znajdę.

Za to po latach się okazuje, że takie sowiety to na sponsorowanie ruchów antywojennych w USA (np. według Lunev'a - taki ruski z GRU co zwiał do USA) wydały więcej niż na dostawy broni dla towarzyszy z Wietnamu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BumTrarara napisał:

Za to po latach się okazuje, że takie sowiety to na sponsorowanie ruchów antywojennych w USA (np. według Lunev'a - taki ruski z GRU co zwiał do USA) wydały więcej niż na dostawy broni dla towarzyszy z Wietnamu.

W sumie niewiele umiem (co zawsze szczerze przyznaję), ale akurat uczenie mnie historii najnowszej jest dosyć głupim pomysłem ;) Oczywiste, że USA przegrały Wietnam nie stricte na polu bitwy, a w uniwersyteckich campusach i na ulicach.

 

Czy był sens tam wchodzić i mieszać;  robiąc to, czego udało się Francuzom, to temat na inną dyskusję. Niezależnie od stopnia radzieckiego udziału i ówczesnych celebrytów w rodzaju Hanoi Jane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spacemarine napisał:

a najlepsi są tacy co myślą że są wyjątkowi inni niż wszyscy a sami natłukli ponad 590 postów w tym wątku ;)

Ani wyjątkowy (może troszkę), ani inny, ale Warzechą czy Zychowiczem się nie brandzluję. :)

 

Stawać w obronie tych (lub innych) doraźnych ekspertów - nie upadajmy aż tak nisko. ;) 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, spacemarine said:

więc kocioł chyba niedługo się zacznie.

Jak im nie zrobią drugiego Tiananmen. Władza nie ma oporów żeby posunąć się do mordów i rzezi na potrzeby jej utrzymania. A przewagę nad jedwabnikiem ma kolosalną. Żeby pozamiatać tych wszystkich bandytów rządowych (nie tylko w Chinach) potrzeba by z 60-70% jedwabnika i znaczna część z gotowością na śmierć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

W Chinach też ciekawie

Akurat sami zachodni dziennikarze przyznają, że protesty są mniejsze znacznie niż Tiananmen. Czyli na kilkumilionowe miasto zbiera się sto-dwieście osób... Porównując skale, coś jak u nas wiece pod hasłem "stop ukrainizacji Polski" ;)

2 hours ago, Rnext said:

Władza nie ma oporów żeby posunąć się do mordów i rzezi na potrzeby jej utrzymania

Nawet nie musi. Jak na razie chyba tylko jednego z BBC pobili "nieznani sprawcy" podczas próby filmowania "zamieszek".

Wydaje mi się, że dopiero teraz specjaliści od "demokratycznych oddolnych inicjatyw społecznych" zaczną choć trochę rozumieć, że Chiny to zupełnie inna mentalność.

 

W zamian za niemieckie Patrioty (a raczej ich brak), USA przyznaje Ukrainie (i finansuje) kontrakt na sześć systemów przeciwlotniczych NASAMs

https://www.theguardian.com/world/live/2022/dec/01/russia-ukraine-war-live-us-hands-raytheon-12bn-ukraine-missile-systems-contract-6-million-without-power-as-winter-begins?page=with:block-63883b098f08f5eb2e314d3b#block-63883b098f08f5eb2e314d3b

 

W Rosji w życie wchodzi zaostrzenie prawa "przeciw obcym agenturom", i związanych z tym ograniczeń wolności wypowiedzi

https://edition.cnn.com/2022/12/01/europe/russia-foreign-agents-repression-intl/index.html

Swoją drogą, akurat to mi się podoba. Można by wprowadzić w jakimś zakresie w Polsce... od razu kilka niemieckich czy rosyjskich "fundacji" miałoby problem. Tylko że raz wprowadzonego knebla, nikt już potem nie wyciągnie... co najwyżej zamieni na mocniejszy.

 

Dziś jest 31 rocznica referendum niepodległościowego Ukrainy, w sprawie odłączenia od ZSRR. Może to wiązać się z akcjami "propagandowymi" z obu stron.

 

Deputowani Bundestagu w środę zdecydowaną większością głosów oficjalnie uznali klęskę celowo wywołanego głodu na Ukrainie w latach 1932-1933 za zbrodnię ludobójstwa. Ławrow nazwał tą rezolucję "prowokacją".

 

Quote

"Na terenie Białorusi Rosja formułuje swoje zgrupowania uderzeniowe wojsk lądowych, które prawdopodobnie będzie chciała wykorzystać do operacji przeciwko Ukrainie przypuszczalnie w styczniu lub lutym przyszłego roku, kiedy ziemia będzie zmarznięta – przewiduje generał Waldemar Skrzypczak"

 

NASA udostępniła zdjęcie, obrazujące skalę ataków infrastrukturalnych 24 listopada.

_127784435_ukraine_night_time_satellite_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Kespert said:

NASA udostępniła zdjęcie, obrazujące skalę ataków infrastrukturalnych 24 listopada.

_127784435_ukraine_night_time_satellite_

Trochę czarny (nomen omen) pół-żart się ciśnie - a nie wierzyli że UKR jest pionierem we wprowadzaniu projektu FitFor55...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BumTrarara napisał:

No bo przecież Japonia nie ma armii, a wyłącznie siły samoobrony. ;) Na które wydają tak po 50 mld USD rocznie od wielu lat.... ale nie mają armii. ;)

 

Nie mają atomu, 

A Armia Rosyjska jest cudowna. Silna i Potężna (Na papierze) 

Papier wszystko przyjmie. 

 

23 godziny temu, Brat Jan napisał:

Ciekawe.

Sama Rosja z Japonią to może nie.

Ale jeżeli faktycznie były plany ataku na Japonię to z udziałem lub wsparciem Chin.

Cel dla Chin to wypchnąć wpływy i bazy USA.

Cel dla Chin może być zupełnie inny niż nam się wydaje. 
Oczywiście jest kwestia Tajwanu i ekspansji w rejonie Pacyfiku, sztuczne wyspy itd.
Ale Chiny inaczej niz Rosja poszły po rozum do głowy i zamiast prowadzić ekspansje militarną od lat prowadzą ekspansje kulturalno-gospodarczą.
I to nie jest też tak że Chiny by od razu poszły Rosji na rękę. 
Chinom atak na Japonie by się nie opłacał. 
Chinom opłaca się włączenie Tajwanu, ale nie musi to być teraz.  
Chinom opłaca sie status quo czyli dalsze drenowanie kapitału i wzrost gospodarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, spacemarine said:

Zaczynają się wezwania wg nowej ustawy na 33 dniowe szkolenia

Chodzą plotki że w ciągu kilku tygodni zaostrzy się sytuacja w Izraelu, co potencjalnie może wpłynąć na stosunki Niemcy-USA. I przestawienie Niemiec w stronę Rosji...

 

Plus już cytowałem, ale jeszcze raz: "Na terenie Białorusi Rosja formułuje swoje zgrupowania uderzeniowe wojsk lądowych, które prawdopodobnie będzie chciała wykorzystać do operacji przeciwko Ukrainie przypuszczalnie w styczniu lub lutym przyszłego roku, kiedy ziemia będzie zmarznięta – przewiduje generał Waldemar Skrzypczak".

 

6 minutes ago, Libertyn said:

Chinom opłaca się włączenie Tajwanu

Już nie. Zmiana jaka zaszła to dogadanie się szefostwa TSMC z USA i Chinami naraz. Jaką część przeniosą do USA, jaką do Chin. UE prawdopodobnie zaspała, zobaczymy za rok.

Więc teraz wartość Tajwanu jest już jedynie propagandowa... za rok-dwa USA się stamtąd wycofa, i nikt już nie będzie się nimi przejmował.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.