Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Brat Jan napisał:

Ważniejsze jest to, że nagranie z 2016, a ma spore odniesienia do działań bieżących i być może przyszłych.

 

Przekaz agentury wpływu nastawiany jest w centrali wrogiego wywiadu. W centralach wywiadowczych nie ma w ciemię bitych, więc i poddawane do wierzenia brednie trzymają się kupy. Można je odczytywać jako błyskotliwe proroctwa, tak jak horoskopy pasujące do każdej przewidywanej okoliczności. 

 

Z daleka bije ruską onucą. Miłująca pokój Rosja jest wpędzana do wojny przez USA. To NATO prze do wojny..... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 12:54, slusa napisał:

@Strusprawa1wszyscy wiedzą że wrócisz. Za wpisy na bracia samcy twój ukraiński alfons płaci podwójnie xD

Przecież to ty robisz za kremlowską wtykę i mam teraz twardy dowód, że okłamałaś wszystkich użytkowników tutaj piszacych.

 

Pamiętacie jak @slusa rozsyłał zdjęcie reklamy, że niby na Ukrainie za pół ceny można usunąć za pół ceny swastykę? To była przeróbka, a samo studio tatuażu jest w Rosji. Czy przeprosisz za to, ze wszystkich okłamałeś? Nie! Skądże! Powyzywasz mnie jak pizdeczka i dalej będziesz pisać bzdury wprost z kacapskich trollowni!

Nie da się dyskutować kompletnie na argumenty, bo potraficie jedynie szmacić i wstawiać jawne fejki. 

 

https://youtu.be/FWjv9JVRscE

 

Większość informacji co tutaj zamieszczasz to jawne bzdury jak choćby "historie z Kupianska" albo "polscy najemnicy". 

 

Tak, płacą mi za pisanie tutaj! No jasne! 

Majdan był opłacany, protesty na Białorusi były opłacane i Solidarność była opłacana! Witajcie w kacapskim świecie spisków, gdzie każde działanie można wywołać za pieniądze i agenturę!

W dniu 13.01.2023 o 12:32, slusa napisał:

IMG-20230113-142924-930.jpg

 

"promocja! Jedziesz do Europy? Usuń swastykę za połowę ceny!" 

 

Ale pamiętajcie dzieci, tam nie ma nazizmu, zupełnie nic, zero! To wszystko ruskie fejki, sam Putin w paincie przerabiał xD 

Piję do tego. 5 lajków. Widać jak świadomie myślący łapią zarzutki. Brawo! 

23 godziny temu, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1 w przeciwieństwie do Ciebie jestem 100% Polakiem :) 

Nie, nie jestem Polakiem. Dwóch moich pradziadków walczyło w kampanii wrześniowej, 3 prapradziadków walczyło w 1920 roku, ale nie mając żadnych dowodów będziesz w kółko nawijał, że jestem Ukraińcem nie mając żadnych na to dowodów. Przedstawiłem wprost przed chwilą, że slusa powiela rosyjską propagandę - i co? Nazwiesz go Rosjaninem? No dawaj.

 

 

 

 

To wszystko co chciałem przedstawić. Twardy dowód, na który nie działa "ale ty klamiesz!!!!" albo "JESTES UKRAIŃCEM!!!".

Solidne potwierdzenie na do widzenia, ze @slusa kłamał do was wszystkich, oszukał was, po czym gdy złapie się go na tym jak wcześniej robiono, to dalej będzie powielać nigdzie nie sprawdzone informacje. Brawo! Wzorowy Polak! (?)

Edytowane przez Strusprawa1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Veneziano napisał:

 

To mnie zastanawia ???? :):

W marcu 2022 wystąpił jako tłumacz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy podczas spotkania z uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Zdarzenie to wywołało szeroki rozgłos medialny z uwagi na toczące się wobec Mateusza Piskorskiego postępowanie karne związane z zarzutami szpiegostwa

 

Też się na to nabrałem lata temu, ale po wszystkim okazało się, jak bardzo skurwiały jest polski aparat państwowy.

 

Piskorski siedział w areszcie "tymczasowym", który de facto był aresztem wydobywczym - przedłużanym w nieskończoność.

Dlaczego tam siedział ? - bo absolutnie nic mu nie udowodniono.

Prokuratura liczyła, że jak będzie gościa nękać aresztem, to się w końcu sam do czegoś przyzna, dla świętego spokoju.

Bo nie było absolutnie żadnych dowodów, "śledztwo" zapadło się, bo nie opierało się na niczym.

Wszystko miało być "success story" ambitnego prokuratora i służb, Piskorski po prostu nadepnął komuś na odcisk.

 

Dlatego wszystko skończyło się interwencją ONZ, bo przyznanie się do błędu nie leży w naturze polskich urzędasów.

 

Sam miałem pośrednią przyjemność pomagać koledze z jednego z państw Maghrebu, z którym studiowałem - kolega miał nieszczęście, że jego któryś stryj był jakimś tam sekretarzem w jednym z ministerstw tego kraju.

No i nasze "zdolne" służby stwierdziły, że go zrekrutują - zrobiły to w fantastyczny sposób, porywając go do samochodu , jak szedł ulicą i proponując wybór "będziesz szpiegiem i namówisz stryjka, albo oskarżymy cię o terroryzm".

Kolega wiązał plany z Polską, miał dziewczynę i planował doktorat.

Ale stwierdził, że nie będzie szpiegował rodziny, zwłaszcza po tak "profesjonalnym" zaproszeniu.

No i dostał dęte zarzuty i musiał opuścić kraj - dziś ma żonę i 3 dzieci i sobie żyje w UK, Polskę wspomina w sposób "mieszany".

 

Tyle odnośnie "profesjonalizmu" polskich służb - w sprawie Piskorskiego ktoś chciał mieć szybki awans, no ale ofiara nie pękła i się nie obciążyła pomimo aresztu wydobywczego.

Dla niektórych debili myślenie w kategorii "co będzie lepszym interesem dla Polski w danej chwili" przekracza zakres smyczy.

 

A sprawa "Studenta/Jakoba" nawet nie skomentowana, a jakby była 100% fałszywką - to byłby niezły cios w opozycję i uwiarygodnienie Matołuszka.

No ale cisza - ciekawe dlaczego xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 no w końcu niechcący ale jednak się przyznałeś że nie jesteś Polakiem. W przeciwieństwie do Ciebie mam pewność że udokumentowaną w dokumentach historycznych że moi przodkowie byli Polakami z dziada pradziada. A Ty? 

 

Skoro tak, to czemu tak bardzo nerwowo reagujesz, zamiast to normalnie "olać"? Jeszcze do tego nadal obrażasz innych. 

 

Kilku użytkowników już Cię wyjaśniło że jesteś Ukrem, gdyż sposób robienia propagandy, pokrętna, na wpół azjatycka "logika" typowa dla Ukraińców, a jaką stosujesz, na to wskazuje . Tak, jasne, Twoi przodkowie na pewno walczyli, wątpiłbym jednak że w WP. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nick17 napisał:

To państwo 3 RP, nie zapewnia obywatelą  bezpieczeństwa: kinetycznego, ekonomicznego i zdrowotnego.

A jest na ziemi jakiekolwiek państwo które to zapewnia? Nie. Ale jest u nas całkiem nieźle wyjąwszy porypaną sytuacje na rynku nieruchomości. 

5 godzin temu, nick17 napisał:

Można powiedzieć, że żeruje na nich. To ja mam na nie płacić, bo tak? 

Wiesz, Zawsze możesz zostać menelem i wtedy nie płacić nic poza vatem od denaturatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

@Strusprawa1 no w końcu niechcący ale jednak się przyznałeś że nie jesteś Polakiem. W przeciwieństwie do Ciebie mam pewność że udokumentowaną w dokumentach historycznych że moi przodkowie byli Polakami z dziada pradziada. A Ty? 

Już Ci piszę z imionami i nazwiskami. 

Babcia od strony mamy pochodzi z okolic Rzeszowa, z Galicji. W czasach II RP jej rodzina przeprowadziła się na ziemię hrubieszowską. Jej ojciec, Kazimierz Dudek, walczył w kampanii wrześniowej i dostał się do niewoli. Ona, wraz ze swoją matką i 3 rodzeństwa musiała uciekać z Abisynii koło Masłomęcza do Tyszowiec w marcu 1944 roku podczas apogeum walk UPA na ziemiach hrubieszowskich. Z tego łatwo wywnioskować, że była Polką. 

Dziadek ze strony matki pochodził z okolic Zamościa, z Łabuń. Miał starszych braci przyrodnich (ich ojciec zmarł na polowaniu) i byli oni w partyzantce koło Zamościa, która była tam wyjątkowo mocna. Nazwisko Uchacz. Sam dziadek spędził wojnę w lepiance, bo podczas walk chatę jego rodziny spalono. 

Od strony ojca babcia pochodziła z Nieledwi. Jej ojciec walczył w kampanii wrześniowej (Franciszek Jonaszek), zaś jego ojciec w 1920 roku w Trzeszczanach z bolszewikami walczył. Tutaj rodzina w Nieledwi była przez pokolenia - głównie jako chłopy pańszczyźniane lub służący, niestety.

Dziadek od strony ojca pochodził z okolic Wilna i wygoniono jego rodzinę w 1945 roku po zagraniu tamtych ziem przez sowietów na ziemię hrubieszowską. Nazwisko bardzo polskie (miałem wstawiać dowód osobisty, ale to już byłaby przesada. Nazwisko powszechne w okolicach Hrubieszowa, Chełma czy Zamościa (na Sko), bo pradziadek miał wielu synów i oni mieli wielu synów. 
Od każdej strony w 100% polska.

Nie uważam jednak by np. to, że byłbym w 1/128 Żydem miałoby sprawić, że byłbym proizraelski. Nie przekłada się to na myśl - bardziej chodzi o priorytety. Na Ukrainę jeździłem za młodu mamą w latach 2007-2012 roku, bo każdy wtedy jeżdził tam kupować ropę lub po prostu tanie produkty. Potem się nie opłacało, choć obarczone to było wielkim ryzykiem jak choćby walące w szyby samochodów ukraińskie dresy żądające hajsu przy przyzwoleniu straży granicznej.

Byłem także na wycieczce szkolnej we Lwowie 2010. Ukraińców dopiero poznałem na studiach i tak - trochę są inni, choć wciąż ci z Galicji zadziwiająco dobrze po polsku mówili. Wielu z nich miało babki/dziadków Polaków.

 

2 godziny temu, Maniek92 napisał:

Skoro tak, to czemu tak bardzo nerwowo reagujesz, zamiast to normalnie "olać"? Jeszcze do tego nadal obrażasz innych. 

 

Kilku użytkowników już Cię wyjaśniło że jesteś Ukrem, gdyż sposób robienia propagandy, pokrętna, na wpół azjatycka "logika" typowa dla Ukraińców, a jaką stosujesz, na to wskazuje . Tak, jasne, Twoi przodkowie na pewno walczyli, wątpiłbym jednak że w WP. 

A jak mam reagować gdy mam nadzieję na wyważoną dyskusję odnośnie tego co by się Polsce DŁUGOTERMINOWO najlepiej opłaciło, a w zamian dostaję wyzwiska, że jestem agentem, Ukraińcem, że mi alfons płaci? Z jakiej paki ktoś ma mi mówić, że nie jestem Polakiem? Bo staram się patrzeć długoterminowo na interes Polski? To jakby mi ktoś napisał, że jestem babą, bo np. się myję. Coś w tym rodzaju. To nie jest argument na dyskusję, której źródłem argumentów powinno być wybranie długoterminowej strategii dla Polski, w której Polacy najwięcej by zwyciężyli, by nie były blokowane żywotne interesy w postaci naszych inwestycji (z czym zwycięstwo Rosji się wiąże), żeby stworzyć tu gospodarkę z powiązaniami niezależną od marży niemieckiej byśmy nie musieli wyjeżdżać na zachód, jak mój brat i wielu moich kuzynów. Jak to osiągnąć? Z obecnym potencjałem? Z obecną liczbą ludności? Ciężko w ogóle się doprosić o to, bo łatwiej mnie nazwać agentem, ukrolem czy tanią dziwką niż pomyśleć o tym. W ogóle - jakbym ja tak nazwał slusę jak on mnie nazywa (nie mówiąc, że groził mi śmiercią), to już dawno wylałyby się na mnie pomyje, ale jest powszechne teraz tutaj przyzwolenie na sranie na mnie do woli. 

Pytałem się Armengara 20 razy gdzie ja kłamię i nie dowiedziałem się, bo ciągle w kółko pisze, że jestem kłamcą i Ukraińcem - skąd, jak, gdzie???

 

Natomiast wprost przedstawiłem, że slusa zrobił w ch/ja wstawiając fałszywe zdjęcie zjednając sobie 5 braci plusujących fałszywą informację i co? Nic, że jest kłamcą, bo jest amok antyukraiński i nieważne czy informacja jest prawdziwa - jebiemy po tych którzy Ukrainy nie-nienawidzą i wszystko co ukraińskie. W czystej postaci psychologia tłumu.


Ja mam azjatycką logikę? Gdy slusa wylewa typową rosyjską narrację, że zgniły zachód moralnie upada lub że Rosja jest bardzo tradycjonalistyczna i ratunkiem dla nas itd., Ja wtedy wstawiam słynną grafikę by bazować na realnych danych o tym czy Rosja jest państwem pełnych ludzi moralnych - tj "Russia is Nigeria with snow", która jednoznacznie pokazuje, że nie jest moralna - siedlisko alkoholizmu, rozwodów, aborcji i korupcji przewyższającą tą ukraińską, a tu naprawdę trzeba się postarać. Co on na to? Że to nic, że to nie ma znaczenia, bo liczy się, że nie akceptują LGBT. Tyle. Taki miernik moralności. 

 

Dlaczego tu jestem? Od wielu lat piszę na tym forum - tj. od 2017 i od zawsze dyskutuję lub zapodaję dane i interesujące teksty. 

Nie popieram Ukrainy, bo jestem Ukraińcem, bo nie jestem, ale ponieważ z moich kalkulacji zwycięstwo ich w tej wojnie jest zgodne z interesami państwa polskiego i przedstawiałem ten pogląd w długiej pisaninie nie raz. Aby realnie dojść co się Polsce lepiej przedstawia trzeba rozpisać się na tematy strategii, geopolityki, ekonomii, demografii czy kultur. To jest najważniejsze, bo inaczej ZAWSZE podlega się propagandzie którejś ze stron. Jak się tej makroskali nie rozumie, to jest się podległym w pełni siłom zewnętrznym - kto bardziej drze ryje, kto więcej powyzywa, kto ładniej mówi - temu się wierzy. To nie jest godne realnie "niezależnemu, świadomie myślącemu".

 

Jeśli ktokolwiek ma coś wartościowego z tej mojej pisaniny, to polecam głęboko zapoznać się z piramidą argumentacji, bo krew mnie zalewa jak czytam takie kompletnie z d/py argumenty, które wymieniałem wyżej:
1673010219ea04e27067353_15075589759.jpg

 

Piłem do tego:
vwuOHlY.png

 

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze jedno, co miałem napisać, a tyle tych wątków. Nie raz pisałem, że jakby jutro przykładowo miałaby wybuchnąć wojna Polski z Ukrainą, to bez wahania poszedłbym walczyć za Polskę. Nie mówiąc już o wojnie z Rosją czy Niemcami. No, zajebisty Ukrainiec ze mnie. xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 12:25, slusa napisał:

 

Łżesz jak pojebany,

 

Dokładnie, @Strusprawa1 łże jak pojebany. Widać u niego zakłamaną, ukraińską mentalność. 

 

W dniu 15.01.2023 o 12:54, slusa napisał:

@Strusprawa1wszyscy wiedzą że wrócisz. Za wpisy na bracia samcy twój ukraiński alfons płaci podwójnie xD

 

Napisał "To mój ostatni wpis tutaj" i pisze nadal. 😂

 

To też jest objaw ukraińskiej mentalności. To jest zachowanie ukraińskiego krętacza, który plecie co mu ślina na język przyniesie i nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa. 

 

W dniu 15.01.2023 o 17:10, Rnext napisał:

Kacap to kacap. I jak wciąż się upieram - ruski niespecjalnie różni się od ukrowskiego. Poza tym, że ten drugi bywa cwańszy, dłużej i sprytniej potrafi się kamuflować i udawać, zanim pokaże prawdziwe oblicze. 

 

Tak. Specjalność ukraińców to uśmiechanie się gdy są słabi i czegoś potrzebują, a potem zdrada w dogodnym dla nich momencie. 

 

Ku przestrodze dla naiwniaków: https://wikisource.org/wiki/Po_powrocie/VIII

 

"Zdarzyło się, że do rodzącej czarownicy, trzeba było wezwać lekarza. Pojechał do niego rezun i całował po rękach prosząc, by się udał z pomocą. Lekarza tego uważano za świętego człowieka, szedł naprzeciwko tyfusowej śmierci bez wahania do najbiedniejszego, w tej chwili tedy udał się z pomocą do rezunów. Kiedy czynność swoją spełnił, zamordowano go ohydnie, potem zamordowano jego córkę."

 

W dniu 15.01.2023 o 19:41, zychu napisał:

Ludzie, zwłaszcza z Zachodu, są naprawdę naiwni, i łykają nawet najbardziej siermiężną propagandę. Tak ich dobrobyt i gry wideo oderwały od rzeczywistości.

 

Tak i to zaczęło się tyczyć również Polaków. 

 

3 godziny temu, Maniek92 napisał:

Kilku użytkowników już Cię wyjaśniło że jesteś Ukrem, gdyż sposób robienia propagandy, pokrętna, na wpół azjatycka "logika" typowa dla Ukraińców, a jaką stosujesz, na to wskazuje .

 

Dokładnie. U @Strusprawa1 widać ukraińską mentalność i zakłamanie. Nie chodzi o same proukraińskie poglądy, a to, że łże na lewo i prawo, we wschodnim, ukraińskim stylu. Czyli na chama, bezczelnie, licząc na to, że czystym tupetem oszuka wszystkich. 

 

To dlatego ukraina jest biednym krajem, pomimo żyznej ziemi. Ziemia jest żyzna, ale mentalność ukraińska jest jest gówniana. I nie ma co zwalać winy na rosjan i zsrr, bo białoruś jest bogatsza. Na ukrainie jest dużo ludzi z mentalnością ukraińską jak @Strusprawa1 - zakłamanych, cwaniaczących i myślących, że przepchną wszystko samym tupetem. Nie biorących odpowiedzialności za własne słowa. Także roszczeniowych - zwróć uwagę na to, jak @Strusprawa1 próbuje wymóc na innych, aby zachowywali się tak, jakby nie widzieli, że on łże na lewo i prawo. Oni tak mają. To jest u nich częste, że ukrainiec coś odpierdoli, nasra na lewo i prawo, a potem idzie w zaparte i domaga się takiego traktowania, jakby to się nigdy nie zdarzyło. Na poziomie makro to widać świetnie na przykładzie Rzezi Wołyńskiej. W tej sprawie ukraińcy łżą na lewo i prawo, idą w zaparte, budują pomniki zbrodniarzom, ale oczekują od Polaków takiego traktowania, jakby tego nie robili. Na poziomie mikro to są właśnie takie akcje jak z @Strusprawa1, który kłamie na lewo i prawo, pokazuje ukraińską mentalność i cwaniactwo, potem jest oburzony, że jest oceniany według swojego zachowania. To jest aż do bólu ukraińskie zachowanie. 

 

Z taką mentalnością nic dziwnego, że tam jest bieda pomimo żyznej ziemi. Zakłamanie, cwaniactwo, brak odpowiedzialności za swoje czyny i próby radzenia sobie z problemami przez tupet nie służą budowaniu dobrobytu społeczeństwa. Tak było tam zawsze:

 

https://wikisource.org/wiki/Po_powrocie/VIII

 

"Dziki człowiek z ukraińskiego stepu, w nędzy swojej duchowej i z głodu umierający na najżyźniejszej ziemi świata"

 

Dawne pokolenia Polaków wiedziały, że ukraińcy tacy są. Dzisiaj duża część społeczeństwa dała się ogłupić politycznie poprawnej propagandzie i myśli, że ukraińcy są jak Polacy. Przez co jest też słabo z rozpoznawaniem "Polaków" z ukraińską mentalnością jak @Strusprawa1.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes BlackRock Larry Fink i prezydent Ukrainy Wolodymyr Zełeński podczas wideokonferencji w tym tygodniu uzgodnili koordynację działań inwestycyjnych na rzecz odbudowy Ukrainy*.

 

Niektórzy zauważyli, że dyrektor zarządzający firmy, Eric Van Nostrand, został zatrudniony w sierpniu tego roku na stanowisku starszego doradcy w Departamencie Skarbu administracji Bidena**, którego zadaniem jest kształtowanie polityki gospodarczej USA wobec Rosji i Ukrainy.

 

Inni zauważyli, że BlackRock jest głównym właścicielem akcji głównych producentów broni, którzy czerpią ogromne zyski z wojny na Ukrainie, z dziesiątkami miliardów zainwestowanych w Lockheed Martin, Boeing, General Dynamics, Northrop Grumman i Raytheon***.

 

Zupełnie przez przypadek były dyrektor BlackRock został doradcą W DS. Przypadki chodzą po ludziach...


* Zelensky agrees to Ukraine rebuild investment with BlackRock CEO

 

** Biden Ties to BlackRock Deepen With Latest Treasury Hire

 

*** BlackRock Logo To Be Added To Ukrainian Flag

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Armengar napisał:

Dokładnie, @Strusprawa1 łże jak pojebany. Widać u niego zakłamaną, ukraińską mentalność. 

Umiesz czytać czy cię w tym kacapowie nie nauczyli?

 

16 minut temu, Armengar napisał:

Napisał "To mój ostatni wpis tutaj" i pisze nadal. 😂

Tak. Ostatni. Na takie kłamstwa jak twoje czy slusy nie mogę patrzeć i nie skończę dopóki nie postawię ostatniego zdania i przekazać co mam do przekazania.

 

17 minut temu, Armengar napisał:

Dokładnie. U @Strusprawa1 widać ukraińską mentalność i zakłamanie. Nie chodzi o same proukraińskie poglądy, a to, że łże na lewo i prawo, we wschodnim, ukraińskim stylu. Czyli na chama, bezczelnie, licząc na to, że czystym tupetem oszuka wszystkich. 

Gdzie? Dawaj konkrety? Piszę to po raz 10. Napisałem dokładnie, że Ukraińcem nie jestem.

Masz jakiś autyzm? Zobacz co ty piszesz. 

 

GDZIE KŁAMIĘ. Przestań pierdolić pusto, bez odniesienia do absolutnie niczego, tylko odwołuj się do argumentów, bo to ty się zachowujesz jakby ci płacono za twojej słabej jakości tarzanie mnie w błocie. 

 

19 minut temu, Armengar napisał:

To dlatego ukraina jest biednym krajem, pomimo żyznej ziemi. Ziemia jest żyzna, ale mentalność ukraińska jest jest gówniana. I nie ma co zwalać winy na rosjan i zsrr, bo białoruś jest bogatsza. Na ukrainie jest dużo ludzi z mentalnością ukraińską jak @Strusprawa1 - zakłamanych, cwaniaczących i myślących, że przepchną wszystko samym tupetem. Nie biorących odpowiedzialności za własne słowa. Także roszczeniowych - zwróć uwagę na to, jak @Strusprawa1 próbuje wymóc na innych, aby zachowywali się tak, jakby nie widzieli, że on łże na lewo i prawo. Oni tak mają. To jest u nich częste, że ukrainiec coś odpierdoli, nasra na lewo i prawo, a potem idzie w zaparte i domaga się takiego traktowania, jakby to się nigdy nie zdarzyło. Na poziomie makro to widać świetnie na przykładzie Rzezi Wołyńskiej. W tej sprawie ukraińcy łżą na lewo i prawo, idą w zaparte, budują pomniki zbrodniarzom, ale oczekują od Polaków takiego traktowania, jakby tego nie robili. Na poziomie mikro to są właśnie takie akcje jak z @Strusprawa1, który kłamie na lewo i prawo, pokazuje ukraińską mentalność i cwaniactwo, potem jest oburzony, że jest oceniany według swojego zachowania. To jest aż do bólu ukraińskie zachowanie. 

Miałem rację tutaj:

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Ciężko w ogóle się doprosić o to, bo łatwiej mnie nazwać agentem, ukrolem czy tanią dziwką niż pomyśleć o tym. W ogóle - jakbym ja tak nazwał slusę jak on mnie nazywa (nie mówiąc, że groził mi śmiercią), to już dawno wylałyby się na mnie pomyje, ale jest powszechne teraz tutaj przyzwolenie na sranie na mnie do woli. 

Pytałem się Armengara 20 razy gdzie ja kłamię i nie dowiedziałem się, bo ciągle w kółko pisze, że jestem kłamcą i Ukraińcem - skąd, jak, gdzie???

 

Nic, że jest kłamcą, bo jest amok antyukraiński i nieważne czy informacja jest prawdziwa - jebiemy po tych którzy Ukrainy nie-nienawidzą i wszystko co ukraińskie. W czystej postaci psychologia tłumu.

 

Dlaczego tu jestem? Od wielu lat piszę na tym forum - tj. od 2017 i od zawsze dyskutuję lub zapodaję dane i interesujące teksty. 

Nie popieram Ukrainy, bo jestem Ukraińcem, bo nie jestem, ale ponieważ z moich kalkulacji zwycięstwo ich w tej wojnie jest zgodne z interesami państwa polskiego i przedstawiałem ten pogląd w długiej pisaninie nie raz. Aby realnie dojść co się Polsce lepiej przedstawia trzeba rozpisać się na tematy strategii, geopolityki, ekonomii, demografii czy kultur. To jest najważniejsze, bo inaczej ZAWSZE podlega się propagandzie którejś ze stron. Jak się tej makroskali nie rozumie, to jest się podległym w pełni siłom zewnętrznym - kto bardziej drze ryje, kto więcej powyzywa, kto ładniej mówi - temu się wierzy. To nie jest godne realnie "niezależnemu, świadomie myślącemu".

 

Cytat

zwróć uwagę na to, jak @Strusprawa1 próbuje wymóc na innych, aby zachowywali się tak, jakby nie widzieli, że on łże na lewo i prawo.

Tak gnoju, chcę abyś zaczął mówić argumentami, abyś mi wskazał gdzie kłamię. 

 

22 minuty temu, Armengar napisał:

Na poziomie makro to widać świetnie na przykładzie Rzezi Wołyńskiej. W tej sprawie ukraińcy łżą na lewo i prawo, idą w zaparte, budują pomniki zbrodniarzom, ale oczekują od Polaków takiego traktowania, jakby tego nie robili. Na poziomie mikro to są właśnie takie akcje jak z @Strusprawa1, który kłamie na lewo i prawo, pokazuje ukraińską mentalność i cwaniactwo, potem jest oburzony, że jest oceniany według swojego zachowania. To jest aż do bólu ukraińskie zachowanie. 

Czytałeś kurwo co pisałem? Wkurwiłeś mnie teraz. Albo trollujesz albo jesteś kompletnie pierdolnięty.

 

23 minuty temu, Armengar napisał:

Dawne pokolenia Polaków wiedziały, że ukraińcy tacy są. Dzisiaj duża część społeczeństwa dała się ogłupić politycznie poprawnej propagandzie i myśli, że ukraińcy są jak Polacy. Przez co jest też słabo z rozpoznawaniem "Polaków" z ukraińską mentalnością jak @Strusprawa1.

PODAJ MI ARGUMENTY A NIE WYZWISKA. NAPISAŁEM O SWOJEJ RODZINIE. PRZESTAŃ MNIE OBRAŻAĆ. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy post na forum i niestety do zamieszczenia jego skłoniła mnie temperatura i kierunek w jakim zmierza dyskusja.

    Mam wrażenie że wszyscy dyskutanci chcą tego samego ale każdy  mówi z innej perspektywy. Nie ma potrzeby się kłócić i wyzywać

skoro każdy chce by na tym kawałku ziemi dobrze się żyło.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Ciężko w ogóle się doprosić o to, bo łatwiej mnie nazwać agentem, ukrolem czy tanią dziwką niż pomyśleć o tym. W ogóle - jakbym ja tak nazwał slusę jak on mnie nazywa (nie mówiąc, że groził mi śmiercią), to już dawno wylałyby się na mnie pomyje, ale jest powszechne teraz tutaj przyzwolenie na sranie na mnie do woli. 

Pytałem się Armengara 20 razy gdzie ja kłamię i nie dowiedziałem się, bo ciągle w kółko pisze, że jestem kłamcą i Ukraińcem - skąd, jak, gdzie???

 

To jest straszne co piszesz. Mało jestem obecny z racji powstania nowego portalu, ale to co się w tym wątku dzieje, to mnie po prostu przeraża.

 

Nie tylko dlatego że widzę tu prawdziwe uczucia takie jak nienawiść i rozpacz (sam to przecież znam z wykopu i nie tylko), to dlatego że dwóch skłóconych Polaków to zadowolony wróg.

 

Struś, wklej mi proszę gdzie dokładnie Ci grożono śmiercią, gdzie była ta "tania dziwka" i z tego co widzę, to już lecą jakieś warny. Znam Cię dłużej i wiem że dobry chłopak jesteś a Twoich przeciwników nie znam, może też są dobre chłopaki, może emocje się wylały za mocne, a może też robią sobie propagandę, jak wszędzie w necie robią dwie strony konfliktu.

 

Dlaczego nie potrafimy rozmawiać zamiast się kłócić? Przecież na tym korzysta tylko zawsze nasz wróg. Ale z drugiej strony często bywa tak, że ktoś chce rozmawiać, wklejać jakieś statystyki, dowody, a druga strona sprytnie go "podjeżdża". Wtedy ten ktoś kto chce normalnie dyskutować, będąc obrażany bądź wyszydzany, wybucha gniewem - a cwaniak już czeka żeby to zgłosić. 

 

Niestety taki styl działania poznałem aż za dobrze. 

 

I żeby to wszystko rozsądzić, trzeba by króla Salomona, a ja nim nie jestem. Musimy na forum przyjąć zasadę, że kto klnie dostaje warna czyli ostrzeżenie. To system pełen dziur, bo człowieka można obrazić bez użycia wulgaryzmu. Ale wierzę że jakoś sobie poradzimy.

 

Wiem że to śmiesznie naiwne, ale to napiszę - proszę was, jesteśmy w rozkradanym, wyrzynanym systematycznie państwie, nasza kłótnia to zawsze zysk dla naszych wrogów.

  • Like 12
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Struś, wklej mi proszę gdzie dokładnie Ci grożono śmiercią, gdzie była ta "tania dziwka" i z tego co widzę, to już lecą jakieś warny. Znam Cię dłużej i wiem że dobry chłopak jesteś a Twoich przeciwników nie znam, może też są dobre chłopaki, może emocje się wylały za mocne, a może też robią sobie propagandę, jak wszędzie w necie robią dwie strony konfliktu.

Dziękuję Ci bardzo. 
Chodziło o to:

Strona 288

W dniu 7.08.2022 o 08:37, slusa napisał:

Jeżeli rzeczywiście mamy tutaj tworzyć jakąś brać, wnioskuję o wyrzucenie z niej strusia paruwy, ten człowiek nie dość że nic do niej nie wnosi, to działa również na jej szkodę, kiedyś jeden z nad by po cichu wbił mu nóż podczas snu i każdy by mu skrycie dziękował 

A tutaj sugerowanie, że jestem dziwką: 

W dniu 15.01.2023 o 12:54, slusa napisał:

@Strusprawa1wszyscy wiedzą że wrócisz. Za wpisy na bracia samcy twój ukraiński alfons płaci podwójnie xD

strona 478

 

Też przepraszam, że podgrzewam temat. Jednak nie mogę się powstrzymać od reakcji gdy jestem obrażany, ktoś powiela fałszywe informacje jak tutaj przedstawiłem: 
 

15 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Pamiętacie jak @slusa rozsyłał zdjęcie reklamy, że niby na Ukrainie za pół ceny można usunąć za pół ceny swastykę? To była przeróbka, a samo studio tatuażu jest w Rosji. Czy przeprosisz za to, ze wszystkich okłamałeś? Nie! Skądże! Powyzywasz mnie jak pizdeczka i dalej będziesz pisać bzdury wprost z kacapskich trollowni!

Nie da się dyskutować kompletnie na argumenty, bo potraficie jedynie szmacić i wstawiać jawne fejki. 

https://youtu.be/FWjv9JVRscE

 

Teraz także można poprosić drugą stronę gdzie ja obrażam i gdzie kłamię. Już postaram się nie kłócić i ograniczę się pod każdym względem. Też czuję, że tracę zdrowie i rozumiem Cię jak Ty przez lata jesteś hejtowany. Bardzo mi głupio jest.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

kłótnia to zawsze zysk dla naszych wrogów.

A kto nim jest ? Tym wrogiem ? Ci którzy obsiedli nas jak pasożyty ? Żerują na nas i strasząc innym pasożytem, wymagają oddawania im wszystkiego co mamy ?

To jest ta "rozpacz". 40 mld zł oddano potomkom naszych katów. A oni hihocząc stawiają nowe pomniki ku czci kreatur. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr Ukraina to nie jest spójny naród i nie powinno się wszystkich wrzucać do tego samego worka czy stosować odpowiedzialności zbiorowej. Ci ze wschodu, w porównaniu z tymi z zachodu mają nawet kompletnie różny język i kulturę. Poza tym skończcie z dowodami anegdotycznymi czy jednostkowymi. Masa Polaków jednak ma dobre doświadczenia z Ukraińcami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ksanti napisał:

@tmr Ukraina to nie jest spójny naród i nie powinno się wszystkich wrzucać do tego samego worka czy stosować odpowiedzialności zbiorowej. Ci ze wschodu, w porównaniu z tymi z zachodu mają nawet kompletnie różny język i kulturę. Poza tym skończcie z dowodami anegdotycznymi czy jednostkowymi. Masa Polaków jednak ma dobre doświadczenia z Ukraińcami.

 

Nie piszę o historii. O doświadczeniach z nimi ( też mi grozili, a obywatel upainy Vasyl M. złożył falszywe zawiadomienie jakobym przyjął od niego korzyść za odstąpienie od czynności )

Piszę o oddawaniu obywatelom tego niespójnego narodu 40 mld zł. Oddajemy im wsz. co mamy. Więc czule pytam "na...uj".

Bo im zawsze będzie mało. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tmr napisał:

Piszę o oddawaniu obywatelom tego niespójnego narodu 40 mld zł. Oddajemy im wsz. co mamy. Więc czule pytam "na...uj".

Sorki, że się wtrącam ale po 1 daje rząd na usługach USA, po 2 w demokracji rządzi większość i nawet gdyby zrobić referendum to i tak większość będzie za pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Brat Jan napisał:

Sorki, że się wtrącam ale po 1 daje rząd na usługach USA, po 2 w demokracji rządzi większość i nawet gdyby zrobić referendum to i tak większość będzie za pomocą.

I pomoc prywatna i publiczne środki. W zestawieniach dot. wartości udzielonej pomocy to było sumowane...w niecały rok 40 mld zł. O ilu rzeczach nie wiemy ? Widzę upaińskie cysterny, zdjęcia z frontu i są tam pojazdy, których oficjalnie nie przekazywali z PL...

Może dotrze do ludzi, że oddają im ( upaińcom ) wszystko i to będzie zawsze mało. Wydrenują PL ile się da. Skamląc, grożąc, strasząc. A co mamy w zamian ? "Bomby sie spadajo". Obawiam się, że ta obłąkana ukrofilia może nam przysporzyć wyłącznie problemów. Po co nam takie "dziady" ? Żeby Anżej miał w końcu kolegów? W PL jest pośmiewiskiem, w PIS marionetką, no ale za 40 mld ma w Kijowie kolegę. Za 200 czołgów i 80 Krabów poklepali po plecach Anżeja.

Edytowane przez tmr
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 Twój oponent zgłosił, że napisałeś do niego na PW i nazwałeś go "cwelem jebanym", to prawda?

1 godzinę temu, tmr napisał:

A kto nim jest ? Tym wrogiem ? Ci którzy obsiedli nas jak pasożyty ? Żerują na nas i strasząc innym pasożytem, wymagają oddawania im wszystkiego co mamy ?

To jest ta "rozpacz". 40 mld zł oddano potomkom naszych katów. A oni hihocząc stawiają nowe pomniki ku czci kreatur. 

 

 

To nieważne kto nim jest, jeśli mamy 40 milionowy naród i wiele dóbr, to niemal każdy chciałby coś uszczknąć. 

 

Pasożyt zawsze jest tam, gdzie jest coś do ukąszenia. I w interesie pasożyta jest by okradany, wysysany kłócił się z drugim wysysanym, zamiast we dwóch pasożyta wygonić.

 

A tu mamy nienawiść okradanych Polaków do siebie, tracących energię i czas zamiast na walkę z pasożytem, to na kłótnię.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marek Kotoński napisał:

@Strusprawa1 Twój oponent zgłosił, że napisałeś do niego na PW i nazwałeś go "cwelem jebanym", to prawda?

Tak, to prawda. To niewielka cena za nazwanie mnie 50 razy kłamcą i Ukraińcem nie będąc nim.

Przepraszam. 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze tylko zwrócił uwagę, że takie zwroty jak:

- "pali się ruskie mięso"

- "gdybym mógł wstąpiłbym do policji i pałowałbym tych co myślą inaczej"

- "tych co nie chcieliby iść do wojska należy łapać w siatki (jak małpy)"

- "ruskie karaluchy"

- cieszenie się że dwa narody się wyrzynają i giną ludzie

i kilka innych określeń, co do użycia których autorzy się pewnie chętnie przyznają, nakręcają tylko atmosferę i tu przytoczę słowa @Iceman84PL - "ten wątek o Ukrainie na głównej już dawno powinien być zamknięty".

 

Ja rozumiem, że niektórzy się tak emocjonalnie zaangażowali że nastukali kilkaset postów (lub więcej) ale chyba czas ochłonąć - a nerwy kilku osób wynikają też z tego, iż strona, której "kibicują" (jakby to były zawody sportowe albo gra wideo a nie realny konflikt na którym giną ludzie) zaczyna zbierać baty, podczas gdy miesiącami byli upojeni informacjami o jej zwycięstwie.

 

Wojna to nie jest zabawa i żarty, liga piłki nożnej ani gra gdzie jest save i load i żaden normalnie myślący człowiek się tak nie nie ekscytuje. Na Ukrainie ludzie tracą życie i dorobek pokoleń.

 

Ludzie tu w Polsce mają rodziny, majątki, swoje życie i też chodzą obsrani - tak - ja też się boję o rodziców - nie nakręcajmy tego jeszcze bardziej.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narzeczona przychodzi zbudzona o 1:00 w nocy, bo ja siedzę wkurzony na drugiego użytkownika tłumacząc, że nie jestem Ukraińcem i rozpisując się wcześniej o historii swojej rodziny, to serio coś to pisanie robi ze mną nie tak i warto, abym bezwzględnie tu nie pisał i nie zaglądał...

 

Przepraszam za wywołanie inby, albo za bycie po prostu jej częścią.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.