Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź na pytanie : czemu ukraina nie przyzna się, że w PL spadła ich rakieta i zabiła obywateli PL:

 

"Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zrezygnował z pełnienia swojej funkcji - podała agencja Reutera. Ołeksij Arestowicz decyzję podjął po kontrowersjach wywołanych przez wypowiedź, w której sugerował, że rosyjska rakieta, która zabiła co najmniej 41 osób w mieście Dniepr, została zestrzelona przez Ukrainę"

Interia.pl

 

Nooo....ten....

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, to prawda. To niewielka cena za nazwanie mnie 50 razy kłamcą i Ukraińcem nie będąc nim.

Przepraszam. 

 

Zasady to zasady, inni widzę dostali ostrzeżenia za słownictwo, to i Ty dostać musisz, symbolicznie ale jednak.

 

 

Najgorsze jest to, że jak czytam te kłótnie, to rozumiem argumenty dwóch stron... każdy ma sporo racji, po co więc te kłótnie?

 

Wątek wieczorem prawdopodobnie zamknę, gdyż niektórzy ludzie nie umieją powstrzymać emocji (co rozumiem doskonale, sam bym nie powstrzymał).

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Wątek wieczorem prawdopodobnie zamknę, gdyż niektórzy ludzie nie umieją powstrzymać emocji

 

Nie lepiej zablokować możliwość tylko tym ludziom? 

Jednak jest to sprawa dotyczącą nas wszystkich, "ban na temat" może nie być skuteczny. Wielu jednak wstawia interesujące informacje, które przyciągają innych userów -> forum rośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2023 at 1:55 PM, Rnext said:

nie uważacie że zbyt wiele jadu się w tym wątku wylewa?

Jest to - w pewien sposób - bardzo cenna informacja o intensyfikacji.

On 1/15/2023 at 4:04 PM, Obliteraror said:

Politycy w mediach jawnie kłapią o sztukach sprzętu wojskowego który trafił na Ukrainę

Nie należy im wierzyć, także w tej kwestii. Polityk kłamie wtedy, gdy ustami rusza.

19 hours ago, Strusprawa1 said:

Majdan był opłacany, protesty na Białorusi były opłacane i Solidarność była opłacana!

Solidarność byłą dofinansowywana z "kapitalistycznego zachodu", a jeśli wierzyć WikiLeaks i J. Assange, także na Majdan znalazły się finansowe środki "wspierania demokracji".

Co wcale nie jest niczym złym - po prostu polityka w pragmatycznym wydaniu.

47 minutes ago, Strusprawa1 said:

Przepraszam za wywołanie inby, albo za bycie po prostu jej częścią.

Zamiast reagować, obserwuj i pomyśl o powodach nagłej intensyfikacji działań... zbieżności czasowej.

12 minutes ago, Marek Kotoński said:

Wątek wieczorem prawdopodobnie zamknę

W jakiejś formie, wróci na pewno - jest to przecież najważniejsze wydarzenie polityczne otaczającej nas (dosłownie) rzeczywistości.

Jeśli byłoby to technicznie możliwe, może lepiej wprowadzić "spam-limit" - np. dwa posty w danym wątku na użytkownika, dziennie - nie więcej.

 

Wieści ogólne - https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1516783%2Cszczyt-ue-ukraina-odbedzie-sie-3-lutego-w-kijowie.html

3 lutego w Kijowie odbędzie się spotkanie UE-Ukraina, i być może też inni politycy się tam pojawią.

Co ciekawe, uczestnicy będą mogli obserwować... przelot komety: https://www.polskiastrobloger.pl/2022/12/kometa-c2022-e3-ztf-potencjalnie-widoczna-golym-okiem-w-styczniu-i-lutym-2023.html

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ciekawa informacja o przygotowaniach do ataku z terytorium Białorusi na kierunek Lwów - Łuck. 

https://ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,29367245,gierasimowa-ma-miec-diabelski-plan-ataku-na-luck-i-lwow-putin.html#s=BoxOpMT

 

Co ciekawe wczoraj wspominał o tym Wolski jako zmyłce mającej zmusić Ukrainę do przerzucenia części oddziałów ze wschodniej części kraju, co umożliwi Rosji przełamanie ich obrony na wschodzie.

 

 

Niezależnie od tego czy to prawda czy nie, to możemy się spodziewać kolejnej fali uchodźców. Jeśli rzeczywiście do takiego uderzenia dojdzie to wojna może szybko zakończyć się kapitulacją Ukrainy. Główny bowiem korytarz dostaw z Zachodu wiedzie przez zachodnią część Ukrainy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niemlodyjoda napisał:

Ludzie tu w Polsce mają rodziny, majątki, swoje życie i też chodzą obsrani - tak - ja też się boję o rodziców - nie nakręcajmy tego jeszcze bardziej.

No ja niestety też spizgany jestem, jak pomyślę co tu się może dziać. Choć optymistycznie (naiwnie) zakładam, że czołgami tu nie wjadą, ale kąsać innymi metodami jak najbardziej. Możliwe też, że nie za rok, nie za dwa może i będziemy w tym konflikcie. Tak czy inaczej, chcąc nie chcąc ja tu zostaję. 

 

56 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Najgorsze jest to, że jak czytam te kłótnie, to rozumiem argumenty dwóch stron... każdy ma sporo racji, po co więc te kłótnie?

Dokładnie, jedną i drugą strona ma swoje rację. Zamiast osiągnąć jakieś porozumienie zostały kłótnie i obelgi.

 

Co się zaś tyczy się Ukrainy, moim zdaniem niezależnie od tego jak wojna się skończy oni i tak przegrali. Tragiczny przyrost naturalny, kobiety na zachodzie w życiu tam nie w wrócą, kraj w zgliszczach, a mężczyźni giną tysiącami, no i pewnie ziemie już rozdane komu trzeba.

Jeśli chodzi o samych Ukraińców to różne miałem z nimi doświadczenia. Raz w sklepie patrzeli się na mnie, że serio myślałem, że mi siekierą łep rozwalą. Natomiast jest u nas taki Ukrainiec od 2016 roku mieszka i wydaje się być w porządku. Wielokrotnie byłem świadkiem jak Polacy się z niego śmieją bo kiepski samochód na przykład. Robili sobie z niego żarty i z jego dziewczyny też. 

Jeśli chodzi o Rosjan to mój znajomy jakaś Rosjankę online szkolił już nie pamiętam w czym. Tak czy inaczej po rozpoczęciu wojny coś o tym wspomniał, a ta że nic złego nie robimy, a Putin to dobry prezydent, lekcję przerwała;)

Tak jak mówię to tylko moje takie doświadczenia.

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kleofas napisał:

informacja o przygotowaniach do ataku z terytorium Białorusi na kierunek Lwów - Łuck. 

Shoppee zawinęło się z Polski w tydzień. Jeszcze w pierwszym tygodniu stycznia mieli wypunktowane cele ekspansji w PL na 2023 rok. W argumentacji do mediów wprost powiedzieli, że traktują polski rynek jako wybitnie niestabilny politycznie i gospodarczo. Już nawet sobie nie robili PRu pod ewentualny powrót. A wpompowali tu NIEWYOBRAŻALNĄ ilość siana w marketing.

 

Albo niewidzialna ręka rynku, albo coś ptaszki jednak ćwierkają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory na forum, to w pigułce maniery społeczeństwa.

 

"Coś ci się nie podoba?"

"W ryj chcesz?"

"Masz coś do mnie?" 

 

Chcemy czy nie chcemy, ale jesteśmy (albo może bardziej staliśmy się) narodem buraków, chamów i prostaków. Ostatnio pisałem, że kiedyś w swojej masie społeczeństwo było bardziej wykształcone i mimo wszystko kulturalniejsze. 

 

To oczywiście znikąd się nie wzięło, ta wojna polsko-polska. Szczekającymi na siebie ludźmi łatwiej jest rządzić, wiec co zrobił PiS 8 lat temu? Ano napuścił biedotę umyslową na tych zaradnych "wykształciuchów". Potem i aż do dzisiaj mamy regularne szczucie na różne grupy społeczne i indywidualne osoby. Mamy gloryfikację i wynoszenie na szczyty buractwa, chamstwa, cwaniactwa i buty. 

 

To wszystko robi nam nasz własny rząd, a przykład zawsze idzie z góry. 

 

Dodatkowo ludziom dowalono covidem i kryzysem. Liczba zaburzeń psychicznych wzrosła lawinowo, kupa ludzi jest na krawędzi wytrzymałości nerwowej. 

 

No to mamy, co mamy i to widać wszędzie - na ulicy, w sklepie, w dyskusji. 

 

Dużo trudniejsza jest odpowiedź na pytanie czy da się ten trend w ogóle odwrócić, a jeżeli tak, to jak? 

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

Ja bym jeszcze tylko zwrócił uwagę, że takie zwroty jak:

- "pali się ruskie mięso"

- "gdybym mógł wstąpiłbym do policji i pałowałbym tych co myślą inaczej"

- "tych co nie chcieliby iść do wojska należy łapać w siatki (jak małpy)"

- "ruskie karaluchy"

- cieszenie się że dwa narody się wyrzynają i giną ludzie

i kilka innych określeń, co do użycia których autorzy się pewnie chętnie przyznają, nakręcają tylko atmosferę i tu przytoczę słowa @Iceman84PL - "ten wątek o Ukrainie na głównej już dawno powinien być zamknięty".

 

Ja rozumiem, że niektórzy się tak emocjonalnie zaangażowali że nastukali kilkaset postów (lub więcej) ale chyba czas ochłonąć - a nerwy kilku osób wynikają też z tego, iż strona, której "kibicują" (jakby to były zawody sportowe albo gra wideo a nie realny konflikt na którym giną ludzie) zaczyna zbierać baty, podczas gdy miesiącami byli upojeni informacjami o jej zwycięstwie.

 

Wojna to nie jest zabawa i żarty, liga piłki nożnej ani gra gdzie jest save i load i żaden normalnie myślący człowiek się tak nie nie ekscytuje. Na Ukrainie ludzie tracą życie i dorobek pokoleń.

 

Ludzie tu w Polsce mają rodziny, majątki, swoje życie i też chodzą obsrani - tak - ja też się boję o rodziców - nie nakręcajmy tego jeszcze bardziej.

 

Ten wątek powinien być prywatny tylko dla zarejestrowanych, ja rozumiem że część ludzi ma swoje katharsis ale niech to będzie za wallem chociaż. 

 

 

@Strusprawa1Poproś moderatora o wykasowanie tych nazwisk rodzinnych itd, po co to komu w necie

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Vlad_Lokietnichuk said:

Shoppee zawinęło się z Polski w tydzień. 

 

Shopee się zawinęło z Europy, bo im się nie sklejało. Jako przyczółek wybrali sobie kraj z jedną najsilniejszych lokalnych platform sprzedażowych i zonk, nie udało się. Azjaci też kalkulują. Jak się ładuje w marketing, a przyrost cały czas stoi to trzeba jakieś decyzje podjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2023 at 8:39 AM, niemlodyjoda said:

Głównym celem ameryki nie jest Rosja a Chiny

 

Nawet jeśli, to jakoś tego nie widać.

Od 120 lat USA próbuje rozpieprzyć Rosję. Udało się jej to już trzy razy, w tym dwa, bezpośrednio, teraz jest czwarty, który przypomina wojnę z Japonią, czytaj podpuchy, sankcje, zbrojenie sąsiadów.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Vlad_Lokietnichuk said:

True. Teraz doczytałem. Mieli masę jednorazowych klientów. Ciekawość, a nie przywiązanie do platformy ten kramik napędzała.

Żeby nawiązać konkurencję z Alledrogo, to musiałbyś oprócz ładowania niebotycznej kasy w marketing, to jeszcze zaoferować ten sam poziom obsługi klienta i do tego bez żadnych opłat i prowizji, w tym za przesyłki przez minimum 3 do 5 lat. Wtedy mógłbyś wyszarpnąć spory % rynku. Tylko pytanie czy to by się kalkulowało, bo to jednak duży pieniądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie również że mimo temperatury wypowiedzi ten wątek ma wartość historyczną podobnie jak wątek covidowy gdzie były przedstawione dzień po dniu kolejne:

- bieżące informacje czyli propagandę, którą rozbijali użytkownicy na czynniki pierwsze

- dyskusje na argumenty a było gorąco nie raz

- zmianę nastawienia wielu użytkowników do oficjalnej narracji względem coraz większej ilości faktów

W zasadzie można by na podstawie wątku covidowego napisać ciekawą książkę, to samo będzie z tym wątkiem po czasie, mam taką nadzieję

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z naszego podwórka.

 

Weź parę rur, pospawaj z nich przyczepkę, wyceń na 120'000 PLN, nazwij "rydwanem życia", wrzuć na zrzutkę, #profit.

Ciężko mi wymyślić dlaczego ktoś miałby wozić rannych, na takiej przyczepce za pickupem, terenówką zamiast w pickupie. Strach pomyśleć co się dzieje z pasażerem tego wynalazku na zakrętach.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 08:39, niemlodyjoda napisał:

Na Ukrainie plan był prosty - wyniszczyć Rosję i zmusić ją do jakiś ustępstw w stronę zachodu, wzbudzić tam ferment wewnętrzny cokolwiek co ją osłabi i da gwarancję że Rosja nie stanie po stronie Chin.

Nie udało się  - zachód się przeliczył.

 

Plan był nie dopuścić do integracji UE z WNP + kolejowy Jedwabny Szlak czyli Chiny.

Czyli do Unii Euroazjatyckiej.

Rosja jest naturalnym, surowcowym partnerem handlowym UE oraz kolejowym łącznikiem Europy z Chinami.

 

Gospodarczo być może i PL by na tym więcej zyskała niż na byciu "amerykańskim lotniskowcem".

 

Stanom się to w pełni udało.

Gospodarka UE została zachwiana i Europa musiała się opowiedzieć po stronie USA.

Żadnej głębszej integracji z Rosją nie będzie.

 

BRICS również się chwieje.

W Brazylii demonstracje, w Chinach pandemia...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z low level kto ile komu zabił ludzi, przejdźcie wyżej i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy silna Rosja jest dla nas korzystna? Ale tak uczciwie, uwzględniając ich imperializm i nasze 45 lat pod ruskim butem, a jeszcze wcześniej zabory, wojnę polsko-bolszewicką, itp. 

 

Tu odpowiedź jest dość prosta. Jak nie zachodnia (amerykańska) strefa wpływów, to rosyjska. Jednakowoż co, poza tanią ropą i gazem, ruski mir ma do zaoferowania? Według mnie nic. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maroon napisał:

Może z low level kto ile komu zabił ludzi, przejdźcie wyżej i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy silna Rosja jest dla nas korzystna? Ale tak uczciwie, uwzględniając ich imperializm i nasze 45 lat pod ruskim butem, a jeszcze wcześniej zabory, wojnę polsko-bolszewicką, itp. 

 

Tu odpowiedź jest dość prosta. Jak nie zachodnia (amerykańska) strefa wpływów, to rosyjska. Jednakowoż co, poza tanią ropą i gazem, ruski mir ma do zaoferowania? Według mnie nic. 

Wreszcie jakiś głos rozsądku, sowiety dzisiaj tak naprawdę do niczego nie są nam potrzebni, także trzymajmy kciuki żeby tzw. Zachód pompował do UA takie ilości broni by kacapy się wyrżnęły na tym konflikcie i  przez najbliższe dekady żarły kartoszki z kapustą popijając bimbrem z żołędzi. Ten kraj i ta mentalność sowietusów to zgnilizna cuchnąca na odległość o imperialistycznych zakusach, to kraj przesiąknięty korupcją, alkoholikami i przeświadczeniem o swojej wyimaginowanej wielkości. O propagandzie wlewanej do ich czerepów nawet nie wspomnę, w pale mi się nie mieści co tutaj niektórzy wypisują, jak chociażby ten twierdzący że przed wojną zagrożenie dla PL ze strony UA było większe niż RU. Oni już u nas byli przez bez mała 5 dekad, jak to wyglądało i co po sobie zostawili większość rozumnych wie. Także jak wspomniałeś, silna RU nie jest absolutnie w naszym szeroko pojętym interesie i aby z dala od tego ruskiego miru.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

podobnie jak wątek covidowy

Przypominam tylko, że w wątku covidowym rację ostatecznie miała "proruska szuria", która nie wierzyła mass mendiom oraz badaniom i nałóce. A ileż jadu tam się wylało? Ile wyzwisk było?

 

Tutaj podobnie. Zwolennicy ukrainy i "zmłócenia ruskiej armii" oraz parady polskich wojsk na Placu Czerwonym pokrywają się w dużym stopniu z tymi, co naganiali na szczepienia, lockdowny i wyzywali sceptyków od szurów, płaskoziemców i, a jakże, ruskich onuc. Widzicie zależność? 

 

Na razie 1:0 dla szurii. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maroon napisał:

Jak nie zachodnia (amerykańska) strefa wpływów, to rosyjska. Jednakowoż co, poza tanią ropą i gazem, ruski mir ma do zaoferowania? Według mnie nic.

W sumie to Royjsko-Niemiecko-Hlendersko-Bruskelko-oligarchiczna. ;) Ruscy, sami bez Niemca/Francuza/Eurokratów nie mają mocy sprawczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

Może z low level kto ile komu zabił ludzi, przejdźcie wyżej i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy silna Rosja jest dla nas korzystna? Ale tak uczciwie, uwzględniając ich imperializm i nasze 45 lat pod ruskim butem, a jeszcze wcześniej zabory, wojnę polsko-bolszewicką, itp. 

 

Tu odpowiedź jest dość prosta. Jak nie zachodnia (amerykańska) strefa wpływów, to rosyjska. Jednakowoż co, poza tanią ropą i gazem, ruski mir ma do zaoferowania? Według mnie nic. 

 

Oczywiście.

Ale wciągnięcie jej i Chin do współpracy z UE mogłoby dać ciekawe efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.