Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, manygguh napisał:

Struś mnie przekonał do Ukrainy. Potrzebujemy ich więcej, by nas ubogacili. Tak o to, pojawił się u nas ukraiński Tyson w Poznaniu, który wjebał się kobiecie do samochodu i... odgryzł jej ucho! 

 

https://wydarzenia.interia.pl/wielkopolskie/news-poznan-ukrainiec-wtargnal-do-auta-odgryzl-kobiecie-kawalek-u,nId,6560798

 

Oczywiście to jest nieprawda, bo to nie może być prawda. Strusiu, proszę zainterweniuj jakoś. Nie może być tak, że szkalują pobratymów. Ty wiesz, że jest to nieprawda bo ich znasz. Jeździłeś przecież tam w dzieciństwie po słodycze i gadałeś z kilkoma w akademiku. A tutaj takie szkalowanie. Ja wiem, że "ale za to w Rosji...", ale tu sprawa jest jednak poważna. Proszę zainterweniuj jakoś! Ruszaj w sukurs, no bo kto jak nie ty? 

Co mam napisać ci o tym? Źle, że się wydarzyło i powinno się go wyjebać do kraju. To zresztą też wczoraj czy przedwczoraj pisałem, że brakuje już im ludzi. Takie jest moje zdanie. Wiadomo, że takie rzeczy wraz ze skalą będą się trafiać i było to oczywiste. Grasz na emocjach teraz i ośmieszasz mnie, co jest bezsensowne.

Nie potrafisz patrzeć w większej skali, tylko patrzysz w małej i tu ktoś coś zrobił, tam ktoś kogoś jebnął, a tak nie patrzy się na decydowanie o strategiczno-politycznych kwestiach.

Czy mi się wydaje czy tmr zapostował link do gościa z twittera - słynnego prorosyjskiego cygana z twittera, którzy wraz z Panasiukiem są skrajnie antypolscy i prorosyjscy? Czemu teraz nikt nie nazwie go Rosjaninem? hmm?

W dniu 27.01.2023 o 12:16, Obliteraror napisał:

Ale Ty się im dziwisz? :)

Jako młody człowiek, że chcą żyć, a nie dać sobie odstrzelić łba i zgnić w jakimś okopie najczęściej nie wiedząc, co ich zabiło? To Cię dziwi, że chcą po prostu żyć? Z dala od tej maszynki ludzkiego mięsa?

 

Mam się dziwić np. ukraińskim chłopakom co w moim rodzinnym miasteczku w bloku mieszkają już trochę lat, że nie wracają? Ale oni tam nie zamierzali nigdy wracać, co sami mi w rozmowach powiedzieli. Tylko żyć z rodzinami w PL (w ich przypadku). Bo tu jest wg nich normalnie. Nie pasożytują, uczciwie pracują, złego słowa na Polskę od nich nie usłyszałem.

 

Chyba że należysz do tego grona naiwnych młodych ludzi, którzy są dotknięci czymś, co prywatnie nazywam syndromem nieśmiertelności, dosyć częstym gdzieś tak właśnie do trzydziestki.

Ale osobiście wątpię ;)

 

PS. Wrzuć proszę (jeżeli jest dostępna) link do tej książki Sykulskiego z 2011 r, bo jej nie znam. 

Bardzo ciężko tą książkę znaleźć. 
Na chomiku nie ma.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/129408/ku-nowej-europie---perspektywa-zwiazku-unii-europejskiej-i-rosji

No trochę mam tak, że nie potrafię sobie wyobrazić, że umrę, choć próbuję świadomie sobie wmówić, że jest to w każdym momencie realne. Trochę tak jest, ciężko zaprzeczać. 
Też znam takich trochę z dawnych lat i pracują, są spoko, ale jednak... Tamci mają problemy. Nie za bardzo mi się to podoba. Tak jak @manygguh mnie naciskał, że ja jestem full Refugees Welcome, to nie jestem gdy chodzi o takie sytuacje, bo w 2015 roku pamiętam był ten sam problem z Syryjczykami (teoretycznie, migrowała także cała Afryka) i jest dylemat co robić z nimi gdy realnie są potrzebni tam...

W dniu 27.01.2023 o 12:00, $Szarak$ napisał:

A myślisz, że po drugiej stronie co jest? 

Ok tutaj najczęstszy argument jest taki: rosja ma większe możliwości mobilizacyjne! - I ma. Noi co z tego?

Nie mają dla nich odpowiedniego sprzętu za bardzo - z reszta sami mają problem z jego obsługą często bo to jakieś mobiki. 

To JUŻ NIE SĄ ci ruscy którzy sobie mariupol zdobywali np.

Do ofensywy trzeba dobrze wyszkolonych ludzi. Oni już po prostu praktycznie takich nie mają. 

Pisałem wyżej:

- Bojówki lrn i drl to już najlepsi wycięci bo walczą od początku wojny 

- Kadyrowcy też bardzo mocno wycięci. Kadyrow już tak ciszej siedzi a wysłać swoich nie może bo muszą mu władzy pilnować w czeczeni

- Wagnerowcy. Wagnerowcy biorą ludzi z paki i też im się kończą możliwości mobilizacyjne. Więzniowie się dowiadują, jaka tam rzeź więc pier...

Prigozyn sadził się do gierasimowa i szojgu to odcieli im trochę sprzęt wojskowy armii ru - no bo przecież wagner nie ma swoich myśliwców czy jakiś czołgów 

 

Została armia regularna rusa. Dlatego dowodzenie przejął teraz gierasimow. Tak, jak wcześniej każdy sobie dowodził, jak chciał - bojówki oddzielnie, kadyrow oddzielnie, prigozyn oddzielnie tak teraz ministerstwo obrony ru się wzieło. \

 

Ale by była heca - chodź może słowo heca w tym przypadku to nie taka heca - ale jakby np tak, jak pisze @Kespert wjechali przez Pl. Oni tam na BY mają takie oddziały no lekkie. To są takie mobilne raczej oddziały - do szybkiego ataku + trochę czołgów, jakieś bwp i inne takie. 

Właściwie ciężko stwierdzić co oni w ogóle knują bo jest sporo destanów ćwiczonych, ludzie tam są ,,gotowi" do ataku, ale ruchów nie ma. 

Najbardziej prawdopodobna opcja to wjazd na ukr żeby te dostawy przeciąć. Mi to trochę przypomina to co się działo przed 24 lutego. Stali wtedy w mrozie żołnierze gotowi do walki, ale atak nastąpił późno. Teraz też marzną i czekają - a moral spada. 

Po obu stronach to już nie ci sami. I Gwardyjska Pancerna, która walczyła głównie z ukraińskimi wojskami desantowymi podobno została rozbita przy ofensywie charkowskiej, a przecież to była główna siła uderzeniowa przeciwko planowej wojny z Polską. Po to powstała. Każdego kto jest obeznany w sytuacji, to mówi - jest naprawdę źle. 

Zacytuje ci Piotra Ryczka, który był na froncie około w nowym roku z darami oraz w Bachmucie. Rozmawiał z wieloma żołnierzami, także z innymi wolontariuszami będących w okolicy. Ja też chciałbym, aby wszystko było zajebiście, że wjadą zachodnie czołgi i będzie git, ale to opiera się na tym, że Rosjanie to wieczne debile, a nie są - uczą się, mają motywację i o tym także u Stanowskiego niedawno mówił ochotnik. Według samych Ukraińców mobilizacja rosyjska udała im się. 

https://www.facebook.com/piotrryczek

Cytat

Teraz odrobinę poważniej.
Wszystkie historie prowadzą do Bachmutu.
Nie spodziewałem się takiej kondensacji opowieści i "starych znajomych" w jednym miejscu. I to co słyszę o Bachmucie przeraża. Jakaś pierdolona rzeź, wszystkie szpitale w Donbasie zapchane, ewakuacje rannych i zabitych w koszmarnych warunkach trwają ciągle, dobrze uzbrojone hordy Wagnerowców naćpane mieszaniną Tramadolu, Epinefryny i Metamizolu szturmują raz za razem, nieustanne ostrzały, niedobitki mieszkańców z których część kolaboruje do tego stopnia, że po godzinie policyjnej bywa tak, że strzela się do cywili bez ostrzeżenia. W tle wszechobecna korupcja i złodziejstwo.
I to wszystko w ramach walk o jakieś skurwiałe, zapyziałe donbaskie miasteczko. Póki jestem w Kijowie chyba mam jeszcze chwilę czasu, aby zadać sobie bezużyteczne pytanie: "Po chuj...?"

Cytat

To nie jest też tak, że "Ryczek" ma super tajne informacje i się dzieli tym, że jest naprawdę ciężko na całym froncie z Rosją.
Totalnie się myliłem odnośnie tego, że Ukraina co najmniej do wiosny zachowa inicjatywę strategiczną. W tym wyścigu (wsparcie zachodnim sprzętem Ukrainy, a mobilizacja w Rosji) okazało się, że Rosja radzi się znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Obecnie Rosja naciera nie tylko w Donbasie, ale nęka wojska ukraińskie na całej swojej granicy z Ukrainą i ostatnio zaczęła posuwać się do przodu na odcinku zaporoskim. Jedynie pod Kreminną i Swatowe sytuacja jest prawdopodobnie nieznacznie na korzyść ZSU. Ale to też nie jest pewne.


Wracając - wszyscy, którzy jeżdżą w pobliże frontu widzą i słyszą podobne rzeczy siłą rzeczy. Dlatego wielu innych Polaków pisze w podobnym tonie - jest źle. To nie jest też efektem nawet kręcenia takiej czy innej propagandy. Trwa wojna i nie wszystko można przewidzieć. Rosja to trudny przeciwnik i widocznie wielu z nas popłynęła na euforii po sukcesach pod Charkowem i Chersoniem (swoją drogą przypomnę, że dla mnie sukces pod Chersoniem był ogromnym zaskoczeniem... na miejscu nic nie wyglądało kolorowo).
Zawsze powtarzam, regularnie zapominamy, ordynarny truizm - wczoraj było wczoraj, a dzisiaj jest dziś.

 

Cytat

Zrozumcie jedno.
Przygniatająca większość (ponad 70%, prawdopodobnie i ponad 80%) Rosjan popiera inwazję na Ukrainę i kontynuowanie wojny, w ich mniemaniu, z NATO. Ta sama grupa nienawidzi naszego państwa, naszej historii, naszego rządu i w końcu nas Polaków. Nieważne dlaczego, nieważne czy to efekt propagandy - jakie to ma znaczenie w imię jakiej idei i z jakiego powodu ktoś chce Nas zniszczyć?! Liczy się tylko to, że dla 140 milionowego kraju jesteśmy jawnym wrogiem.
Jesteśmy stroną w tej wojnie czy nam się to podoba czy nie. Albo my, albo oni. I wojny nie są takie proste jak w grach komputerowych. Przykładowo Rosja nadal płaci Ukrainie za tranzyt gazu i ropy. I co to zmienia? Więc to, że pod Kaliningradem jest cicho nie oznacza, że nic się nie dzieje.
Zachodnie czołgi pójdą na Ukrainę. Za późno i pewnie z początku będzie ich za mało. Ale kolejna wyrwa powstała. Kurewsko się cieszę! Bo... powtarzam się... na ten moment Ukraina przegrywa w Donbasie.

 

Cytat

Rosja wchodzi w tryby wojny totalnej. Przed nami kolejna tura mobilizacji (po pierwszej, wbrew naszej propagandzie, udanej), przemysł zbrojeniowy (w tym zakłady naprawcze) pracuje na pełnych obrotach, poparcie społeczne dla wojny jest ogromne, a kolektywna solidarność w postaci zbiórek i dozbrajania środkami prostych Rosjan osiągnęła skalę masową. W Rosji obecnie przechodzi szkolenie prawdopodobnie ponad 100 tysięcy osób. Powszechne są centra szkolenia dronami. Rosjanie w przeciwieństwie do Ukraińców niestety posiadają ciężki sprzęt, którym są w stanie wyposażyć tych ludzi.
Ukraina dzień po dniu się wykrwawia, a Rosjanie zdobywają metr po metrze jej ziemi. "Pośmialiśmy się z nieudolności Rosjan", ale dzisiaj bitwa o Bachmut zaczyna wchodzić w decydującą fazę. Linia obrony Siwiersk - Soledar - Bachmut - Konstantinivka powoli zwija się.
To nie jest luty i pierwsza połowa marca kiedy mówiliśmy, że Ukraina wygrała tym, że nie przegrała. Wtedy wojna miała charakter umiarkowanie cywilizowany i wielu z nas miało nadzieję, że Rosja pod naciskiem Zachodu i widząc zażarty opór jednak wycofa się. Nie wycofała się. Z konfliktu politycznego stała się wojną egzystencjalną na wyniszczenie.
Dzisiaj jest albo my, albo oni. Bez naszej pomocy Ukraina przegra.

 

Cytat

Od wczoraj w Polsce, wracam z krótkiej fejsbukowej banicji, wszystko dostarczyłem, kogoś tam ewakuowaliśmy z wschodniego Bachmutu, podsumowanie na dniach napiszę.
Dojrzałem też do nagrania serii. W Polsce aż tak często nie rozmawiam o wojnie wiedząc, że mało kogo to interesuje. Ale z drugiej strony jak już to robię uderza mnie jak wiele mitów, urojeń i nieświadomych przekłamań się przewija. I także to... że mimo wszystko sporo jednak wiem o tej wojnie. Chciałbym odczarować niektóre tematy.
Mam też dość propagandy sukcesu. Jeśli jest tak zajebiście to dlaczego Rosjanie zajęli Soledar i dlaczego walają się tam ukraińskie trupy? Dlaczego Rosjanie stopniowo wgryzają sie kleszczami od południowego-zachodu Bachmutu? Dlaczego ciągle napierają na większości odcinków w Donbasie i jednak często stopniowo posuwają sie do przodu?
Ukraina tej wojny nie wygrywa. Jedynie bądź aż jej nie przegrywa ponosząc ogromne straty. Nie odbieram Ukraińcom wybitnego sukcesu pod Charkowem i rozbicia rosyjskiej logistyki w Chersoniu. Ale niestety nie ma czasu na świętowanie... media skupiły się na Bachmucie, a w rzeczywistości dosłownie każdy fragment frontu w Donbasie jest nieludzki.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja generalnie walczy o życie. W całej historii tego kraju - obojętnie od jego formy, nie było takiego zagrożenia jej strefy wpływów. Nawet podczas 2 wojny światowej mimo początkowej przewagi Rzeszy nie było takiego zagrożenia bo ZSRR stało się automatycznie jednym z aliantów i otrzymało wsparcie Zachodu. Tak więc sobie myślę, że wiosną będzie konkretna ofensywa rosyjska z użyciem lotnictwa. Być może uderzą też od strony Białorusi. Oczywiście możemy się także liczyć ze scenariuszem jakiego puczu w Kijowie chociaż Amerykanie czyszczą administrację ukraińską dość konkretnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Strusprawa1 said:

Co mam napisać ci o tym? Źle, że się wydarzyło i powinno się go wyjebać do kraju. To zresztą też wczoraj czy przedwczoraj pisałem, że brakuje już im ludzi. Takie jest moje zdanie. Wiadomo, że takie rzeczy wraz ze skalą będą się trafiać i było to oczywiste. Grasz na emocjach teraz i ośmieszasz mnie, co jest bezsensowne

Nie przesadzaj. Skoro marsze z Banderą, pomniki Szuchewycza czy nie ulice im. Melnyka są ok, to odchapanie ucha jakiejś Poznaniaczce jest akceptowalne. Niepokoję się. Jeszcze z pół roku temu byś bronił, a tu widzę jakiś defetyzm i nie tak gorliwe bronienie pobratymów. 

 

 

3 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie potrafisz patrzeć w większej skali, tylko patrzysz w małej i tu ktoś coś zrobił, tam ktoś kogoś jebnął, a tak nie patrzy się na decydowanie o strategiczno-politycznych kwestiach.

Niestety nie jestem takim omnibusem. Chylę czoła. Nie jestem w stanie być jednocześnie wirusologiem, socjologiem, demografem, historykiem, geopolitykiem, specjalistą ds wojskowości, rakiet i innego uzbrojenia. No i służb specjalnych. Ale się szkolę i obiecuję poprawę, bo tutaj mogę się uczyć od najlepszych. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 20:50, cst9191 napisał:

30 Abramsów trafi na Ukrainę najwcześniej jesienią. 

Nawet najlepsze czołgi nie wygrają wojny, jeśli Ukraina nie będzie mieć silne

Do tego czasu Rosja sobie wyciągnie z naftaliny 3000? ;)

Ile oni dostaną tych czołgów? Razem Leopardów, Leclercków i Abramsów? 200? No to od samej Polski dostali już prawie 300+.

 

🏴‍☠️

 

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-media-atak-na-fabryke-dronow-w-iranie,nId,6564449

 

 

https://www.onet.pl/informacje/businessinsider/ktore-czolgi-sa-najlepsze-na-swiecie-te-maszyny-nie-maja-sobie-rownych/njvxck2,211f4564

Trzy najlepsze tanki - abrams, k2 i leoś. :D Z czego tylko jeden przeszedł poważny chrzest bojowy (dwa razy w walce ze zdemoralizowaną armią trzeciego świata, co trzeba podkreślić), a tureckie leosie dostały bęcki w Syrii.

Jeden wielki lol.

 

https://wpolityce.pl/swiat/630314-gen-skrzypczakczy-zachod-czeka-az-wszyscy-ukraincy-zgina

Cytat

Powinniśmy zacząć wspólnie z NATO szkolić nowe formacje armii ukraińskiej – w Polsce, w Niemczech, we Francji. Szkolić tych obywateli ukraińskich, którzy tu są – mobilizować, szkolić, powoływać, wysyłać na front, bo Ukrainie jest coraz ciężej.

Czy dobrze Pana zrozumiałem – uważa Pan, że w Polsce powinno się mobilizować i szkolić tych Ukraińców, którzy teraz mieszkają w naszym kraju?

A dlaczego nie? We Francji w 1939 i 1940 roku zbudowaliśmy armię z emigrantów i tych, którzy uciekli z Polski po klęsce wrześniowej, mającą 80 tys. żołnierzy. A czemu nie zbudować w Polsce takich oddziałów ukraińskich i wysłać ich na front? To tylko kwestia porozumień międzyrządowych i można to robić, nie ma na co czekać.

Jeśli chodzi o obywateli ukraińskich przebywających w krajach NATO, w tym w Polsce, to ci z nich, którzy chcieli walczyć na froncie, już są na Ukrainie.

A to teraz będziemy ich pytać, czy chcą być żołnierzami, czy nie? Trzeba mobilizować, wcielić do armii i koniec. Proszę wybaczyć, że tak mówię, ale mnie jako żołnierza boli to, że Ukraina z naszym udziałem marnuje swoją szansę.

 

W dniu 27.01.2023 o 22:42, nowy00 napisał:

Nagrywa, żwawo komentuje a na powrót do Rosji się nie decyduje:

Rosjanin zobaczył je w Niemczech. Wpadł w szał. Mówił o Polsce - o2 - Serce Internetu

To tak jak Ukraińcy w Polsce. Emocjonują się, ale do kraju nie wrócą.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara " Jak 160 lat temu jesteśmy razem," Co ten aktor bredzi?

 

 

21 minut temu, zychu napisał:

Trzeba mobilizować, wcielić do armii i koniec. Proszę wybaczyć, że tak mówię, ale mnie jako żołnierza boli to, że Ukraina z naszym udziałem marnuje swoją szansę.

Byłoby to bardzo dobre posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie potrafisz patrzeć w większej skali, tylko patrzysz w małej i tu ktoś coś zrobił, tam ktoś kogoś jebnął, a tak nie patrzy się na decydowanie o strategiczno-politycznych kwestiach.

Czy kwesta znaczącego wzrostu przypadków wszelkiej maści weneryków z HIV włącznie w PL to już istotna strategicznie sprawa dla kraju? A może wzrost przestępczości, łapownictwa i szarej strefy też? Za chwilę będziemy tu mieli ukraińską "kulturę społeczną", czyli klon kacapskiego stylu funkcjonowania państwa a Ty nawet w pojedynczo nagłaśnianych (choć nie pojedynczych) przypadkach nie widzisz symptomów upadku i degradacji ojczyzny. O jej skrajnym zubożeniu i zadłużeniu za "jedynie słuszną sprawą ukraińską" tylko napomknę. Pełzająco zamienia się nasz kraj w jakiś potworny UkroPolin i tylko "ruskie onuce" widzą w tym problem i cywilizacyjną degradację.

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo minie rok czasu, jak roSSyjscy barbarzyńscy zaatakowali Ukrainę. 

 

Zginęło ponad 100 koła kacapów i jeszcze im mało. 

 

Generalnie ukr czeka na atak mobikow ruskich szczególnie od strony Białorusi to wpadną prosto w maszynkę. 

 

Polecam też każdemu pooglądać kacapskie media - potraktować w formie kabaretu.  Tam ci eksperci w studiu siedzą tacy smutni, widać zachowanie inne, niż wcześniej.

 

Ukr już dawno szkolenie przeszli na chellengerach, abramsach i Leopardach. Niedługo będą na froncie. KŁAMIĄ dowódcy NATO, że będą na wiosnę. Nie będą na wiosnę - zaraz będą. 

Szkolenie na f-16 też już zaczęli dawno. 

 

Tak więc poniżanie potężnej rosssji trwa dalej i trwać będzie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Pełzająco zamienia się nasz kraj w jakiś potworny UkroPolin 

Jeżeli Turkmen (który siedzi u nas niecałe pół roku) ma moją uwagę o ilości ruskich w Polsce zanosi się śmiechem i rzuca "Ukropolin xD", to coś jest na rzeczy.

 

Co do wypowiedzi kolegi powyżej - lol iksde, japierdole elo xD

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie i Ukraińcy jedni i drudzy będą dalej ginąć i stawać się kalekami by potem dostać medalik z gównolitu za zasługi dla ojczyzny. Czytając tu niektórych to odnoszę wrażenie jakby to z jednej strony ginęli. Lepiej się módlcie by do tej maszynki nie wpadli nasi rodacy, bo ćwiczenia trwają pod tytułem ochrona Warszawy przed rakietą a narracja w tv jedna czyt. Propaganda jak to Rosjanie są słabi ma jakiś cel aby większość dzbanów dało poparcie tak lećmy na Moskwę. Teraz czołgi zaraz samoloty a na końcu mięso armatnie z wgranym oprogramowaniem Rosja jest słaba. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas 2 wojny światowej dzisiejsza rosja była bez problemu do pogromienia tylko miała więcej szczęścia.

Jak tak się patrzy na tamte bitwy to NIC się nie zmieniło. Dalej są idiotami którzy prą do przodu, byle na ilość. 

Nawet na cała historię tego kraju. Ten kraj NIC nie potrafił wygrać nie mając ogromnej przewagi ilościowej. Zawsze x lat do tyłu w stosunku do najważniejszych w danym czasie krajów. 

 

Teraz jest o wiele słabsza, niz za czasów ZSRR, ale machają atomem - bo tyle im zostało. 

 

Ale dalej ma swój najsłabszy punkt - problemy wewnętrzne. Wojna na ukrainie nie wyjdzie to będzie w środku rozpierdziel. Ktoś MUSI głową zapłacić za niepowodzenia. 

 

Zachód ma teraz możliwość - nawet nie zachód tylko cały świat - dobicia ru na wiele wiele lat. Mają do tego narzędzia - i nie chodzi tutaj o militarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Czy kwesta znaczącego wzrostu przypadków wszelkiej maści weneryków z HIV włącznie w PL to już istotna strategicznie sprawa dla kraju? A może wzrost przestępczości, łapownictwa i szarej strefy też?

Daj konkretne dane.

 

4 godziny temu, Rnext napisał:

O jej skrajnym zubożeniu i zadłużeniu za "jedynie słuszną sprawą ukraińską" tylko napomknę. Pełzająco zamienia się nasz kraj w jakiś potworny UkroPolin i tylko "ruskie onuce" widzą w tym problem i cywilizacyjną degradację.

Zubożeniu przez Ukraińców? Przecież więcej do budżetu dają niż zabierają (dawałem na to konkretne legitne dane wcześniej). Na jakich danych się powołujesz? No jasne, zamieniamy kraj w potworny ukropolin bez podawania żadnych danych, tylko puste pitolenie. Nie ma sensownej debaty, tylko oparta na emocjach, to nie wiadomo w którą stronę, po co, na co Polska winna robić i my jako część jej.

Jasne, że na Ukrainie jest dużo większa przestępczość, większa korupcja i więcej bałaganu. Pytanie tylko co jest gorsze - czy wyludnianie (jakby Polska przez ostatnie 20 lat miała dzietność odpowiednią, to problemów by nie było - ja podziękuję pokoleniu 10-20 lat starszemu ode mnie i postaram się sam zrobić ile w mojej mocy by na starość mieć czyste sumienie) czy też imigracja ukraińska (ciężko to nazwać ukropolinem z nazwy od ludzi nienawidzących własnego państwa). 

Tak - jest tak, że Polska musi prowadzić określoną politykę wymierzoną na rozwiązanie zagrożeń nam grożących - na czele z problemami demograficznymi i zagrożeniem rosyjskim. To drugie zagrożenie tak czy srak sprowadzi na nas jeszcze większą na nas falę hiv do Polski, bo Rosja przewyższa 3 razy jeśli chodzi o zachorowania od Ukrainy. 

 

Ja widzę cywilizacyjną degradację w tych, którzy widzą w Rosji nadzieję, mimo że statystyki, na których się powołujesz wskazują Rosję na wylęgarnię degeneracji - to jak można się nie czepiać o to tych, którzy bezpośrednio ich popierają jak tmr czy slusa? To już jest ok i oni taką postawą chcą prawdziwej silnej moralnie Polski? Dodatkowo przekręcasz słowa na każdym kierunku. Typowe narzekanie zamiast zrozumienie problemów, alternatyw i najlepszej ścieżki. Też chciałbym, aby problemów demograficznych nie było, by było zajebiście, by kraj był rozwinięty pełny moralnych ludzi, ale to jest życzeniowe myślenie bez realnego planu.

 

19 godzin temu, manygguh napisał:

Nie przesadzaj. Skoro marsze z Banderą, pomniki Szuchewycza czy nie ulice im. Melnyka są ok, to odchapanie ucha jakiejś Poznaniaczce jest akceptowalne. Niepokoję się. Jeszcze z pół roku temu byś bronił, a tu widzę jakiś defetyzm i nie tak gorliwe bronienie pobratymów. 

No bo jestem Polakiem? Ahh ta argumentacja na poziomie. Musisz być z siebie dumny. ;)
 

 

19 godzin temu, manygguh napisał:

Niestety nie jestem takim omnibusem. Chylę czoła. Nie jestem w stanie być jednocześnie wirusologiem, socjologiem, demografem, historykiem, geopolitykiem, specjalistą ds wojskowości, rakiet i innego uzbrojenia. No i służb specjalnych. Ale się szkolę i obiecuję poprawę, bo tutaj mogę się uczyć od najlepszych. 

No właśnie ja też nie, dlatego na tematy pandemiczne w innym wątku się nie wypowiadam, natomiast o demografii, historii, geopolityce przeczytałem dziesiątki jeśli nie setki książek w ciągu życia. Nie ma za co bro.

 

21 godzin temu, Pietryło napisał:

Więc czym Twoim zdaniem może się to wszystko zakończyć?

Niestety Kabul 2.0 jest wielce prawdopodobny. Ewentualnie najlepiej krzywy rozejm i Mińsk 3.0. Bardzo niepokoi przestawienie się rosyjskiej gospodarki na stopę wojenną. Być może Kabul 2.0 doprowadziłby do tego, że po 1-2 latach Polska byłaby w wojnie. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Szkolenie na f-16 też już zaczęli dawno. 

Ale po co szkolenie? ;) Wystarczy, że John Smith i żona Hołowni odkryją swoje ukraińskie korzenie i wrócą do macierzy.

 

  

5 godzin temu, Brat Jan napisał:

" Jak 160 lat temu jesteśmy razem," Co ten aktor bredzi?

To się nazywa "polityka historyczna".

On już pewnie coś wie ;) np. że na wiosnę Polacy będą bronić Lwowa przed Białorusinami. :ph34r:

Macie już kamasze?

 

 

  

30 minut temu, zychu napisał:

Jeżeli Turkmen (który siedzi u nas niecałe pół roku) ma moją uwagę o ilości ruskich w Polsce zanosi się śmiechem i rzuca "Ukropolin xD", to coś jest na rzeczy.

Że rosyjska agentura wpływu jest silna mocą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuDobra to zapraszam do dyskusji. 

 

Rozwiń te wielkie rosyjskie zwycięstwa skoro mi zarzucasz brak jej znajomości. 

 

Ułatwie ci jeszcze i innym userom. 

 

Co rosja jako kraj sobą reprezentuje od wieków? 

Jakie ideologie wymyślili? Czy to z Rosji płyną najmądrzejsze nauki? 

Kim rosja w historii była jeśli chodzi o nauke w porównaniu do Holandii, Francji czy wielkiej Brytanii? 

 

Wiecznie zacofana, wiecznie biedna, wiecznie patologiczna władza.

 

Francja, Holandia, wielka Brytania i inne kraje zachodu DUŻO WIĘCEJ wnieśli do nauki, niż jakaś rosja. 

 

Więc czekam na informacje o jej wielkich zwycięstwach w historii, jak to mówi kłamcą putinowski. 

 

Swoją drogą sam Stalin mówił, że są zacofani i byli w historii bici. Ruskim nie był tylko gruzinem więc łatwiej prawdę mu było powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

natomiast o demografii, historii, geopolityce przeczytałem dziesiątki jeśli nie setki książek w ciągu życia. Nie ma za co bro.

Dwudziestokilkulatek przeczytał setki (lol) książek na temat demografii, historii, geopolityki i myśli, że jest ekspertem i znawcą. Gościu malinowy, masz ego wywalone w kosmos, a nie ekspercką wiedzę. Żeby być ekspertem, czy nawet znawcą, już pomijając twój wiek, to oprócz przeczytanych książek i czysto teoretycznej wiedzy, musiałbyś brać udział w praktycznych badaniach, publikacjach, czy choćby jakichś bardziej poważnych debatach itp. Wtedy spoko, ale nie ogólne naczytanie się książek. Zwłaszcza z biasem, bo jeśli ktoś pisze coś, co ci się nie podoba, to już jest fuj. Na przykład prof. Mearsheimer. Lol. Serio myślisz, że jesteś na poziomie żeby go krytykować? 😆 Z czym do ludzi? Pod względem dorobku naukowego, kariery, znajomości, wiedzy, doświadczenia (praktycznego, a nie tylko czytania Bartosiaka i Zychowicza), no z czym? Rozumiem młodzieńczą butę, ego i romantyzm w sercu, ale trochę pokory gościu malinowy, bo jest to po prostu smieszne, plus wyobraź sobie że może nie jesteś tak zajebisty jak ci się wydaje. Mimo setek przeczytanych książek.

 

Pomijam już fakt, że żeby coś konkretnego sobą reprezentować w powyższych dziedzinach, zwłaszcza w takim wieku, to musiałbyś się poświęcić jednej z nich, no góra dwóm, bo byś nie wyrabiał materiału i badań, pracy z archiwami itp. Masz jakikolwiek dorobek w tych dziedzinach oprócz znacząco zawyżonego mniemania o swojej wiedzy? Chętnie poczytam i wtedy zwrócę honor. Ale coś czuję, że nic tam nie ma. Ja rozumiem, że ktoś może mieć ego wyjebane w kosmos. To się nawet spotyka dość często, ale spojrz na to z boku. To już się powoli robi śmieszne. Ale w sumie to możesz kontynuować. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhA ty jaki masz autorytet w dziedzinie medycyny, skoro podważałeś opinie takich osób w wątku covidowym? 

Czy ty masz JAKIKOLWIEK medyczne wykształcenie, że wypowiadałeś w tamtym temacie i podważałeś profesorów słynnych na pół globu?

 

Jaki ty masz autorytet w dziedzinie medycyny? Proste pytanie. Jak nie masz, to jesteś po prostu hipokryta.

 

Ps A jeszcze tutaj pisałeś, że to była ,,na*ka" i mieliście rację. Nie to co te profesury z habilitacami z medycyny. :(

 

Zacznij człowieku od siebie. Bo wątek covidowy dalej jest i można pokazać sc, jak tam robiłeś za ,, eksperta " od szczepionek mając g*wno wspólnego z medycyną. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Strusprawa1 said:

Daj konkretne dane.

Dżizss, Google Ci działa tylko w zakresie ukrofilskim? Tyle rzeczy wyszukujesz a tego nie dajesz rady?

 

2 hours ago, Strusprawa1 said:

Zubożeniu przez Ukraińców? Przecież więcej do budżetu dają niż zabierają (dawałem na to konkretne legitne dane wcześniej).

Naprawdę to zaskakujące, że miewasz tak głębokie zaćmienia umysłu. Nie wiem o których przywołanych danych piszesz, bo szczerze mówiąc czytam Twoje wpisy zaledwie pobieżnie, ze względu na ich manipulacyjno-dezinformacyjny charakter "powtórzonej propagandy". Pewnie przytoczyłeś jakiś bilans socjalu z wpływami podatkowymi. Zgadłem? To w razie gdybyś nie uwzględnił a jednak by wypadało:

- koszty polskich swapów (NBP) na Hrywnie i koszty kredytów/gwarancji walutowych (USD, EUR) udzielanych Ukrainie

- koszty rozbrojenia polskiej armii (w ogóle da się wycenić kompletną bezbronność?)

- koszty skradzionej podatnikowi przez rząd, własności (no bo czyje są te czołgi, amunicja i inny złom? Przecież nie Morawieckich i Kaczyńskich)

- koszty społeczne części inflacji spowodowane popytem ze strony Ukraińców

- koszty po stronie indywidualnych osób sponsorujących pomoc, mieszkania itd.

- koszty polityczne (szydera Zachodu z naszej głupoty i naiwności w rozdawnictwie, wzrost wrogości ze strony Rosji...)

- koszty sponsorowania Ukrainie gigantycznych dostaw paliw, ponoszone przez polskich obywateli na stacjach benzynowych

- koszty niedostępności np. węgla, który wysyłamy na UKR (sic!!!). Szczęśliwie zima nie daje wycisku.

- koszty społeczne wzrostu czynszów najmu dzięki wzmożonemu popytowi

- koszty wpuszczenia do polski milionów ludzi, bez weryfikacji i "niewiadomokogo" wśród nich, na fali oślego zaćmienia

itd...

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracalem ostatnio z polin samolotem z pewna atrakcyjna ukrainka +30 . Jako ze mialem sluchawki na uszach nie mogla nawiazac dialogu to szturchala mnie przypadkowo co chwila  . Pozniej naprawiala dmuchawe nade mna a ja nic jak sztywny jak kamien . W koncu musialem zdjac sluchawki gdyz dziewcze martwilo sie o moje zdrowie i poczestowalo strepsilsem . Jako ze po angielsku dopiero co zaczynala mowic przeszlismy na pl .Z tego co mi o sobie opowiadala wnioski wysuwaja sie same . Laska zostala wywieziona przez korpo na szkolenia 😂 2 tyg przed inwazja . Dobrze sie orietowala ze ich nierzad to takie same ukrainskokojezyczne czosnki 👍 Szok i niedowierzanie 🤜🏼 Ale naprawde przedsiebiorcza babeczka bo juz po kilku miechach spiertholila do jukej zostawiajac polinskiego bojfrenda ( w jej opowiesci on byl ten zly 😂) Biedactwo wyladowalo na peryferiach i same wsioki wokol tak wiec naturalnie nie mogla przepuscic okazji  i troche mnie nakrecila ( w innych okolicznosciach 😂)  .Wniosek jest taki ze i nawet tam mieszkaja jacys rozsadni ludzie ba nawet rozsadne kobialki z duzym sylikonowym biustem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.