Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Rnext said:

@thyr a znaczki pocztowe może panna zbiera? ;)

Bo nasze braty Ukraińcy, oprócz ładnych serii panien to i ładne serie znaczków pocztowych robią. Szczególnie ku czci swoich bohaterów narodowych. Braty! Buuuzziii!

sssssssss.jpg?resize=696,907&ssl=1

 

To chyba z 2018, fakt faktem pojawiły się xD 

 

@$Szarak$ czemu się nie zaciągniesz bić Moskali? A o cmentarzu pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

Bo nasze braty Ukraińcy, oprócz ładnych serii panien to i ładne serie znaczków pocztowych robią. Szczególnie ku czci swoich bohaterów narodowych.

Banderyzm jest ok, bo jest antyrosyjski. SS Galizien też. A poza tym Polacy walczyli razem z UPA koło Hrubieszowa, więc sam widzisz. Już nie mogę się doczekać jak pojadę do Lwowa do knajpy Kryjówka, by na pytanie: HASŁO? Odpowiem te dwa magiczne słowa! <3 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kraj ma swoją Julkę co lubi podróże, ah te Słowianki:

Julia Tymoszenko przyłapana na wakacjach w Dubaju. Ukraiński serwis opublikował zdjęcia – Wprost

 

Tyle dobrze dla gościa iż tak się skończyło mając na tylnej klapie samochodu symbol "Z":

nexta_tv_480x848_1618905490830012417 (streamable.com)

Ah Ci przybysze ze wschodu, nawet odgryźć ucho potrafią niczym Michaił Tajsenko: 

Dębiec: kobieta chciała przepuścić pieszego na pasach, wtargnął do jej auta, odgryzł jej kawałek ucha i odjechał jej samochodem (epoznan.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas wrzucałem 2-3 tygodniową kronikę niechwalebnych czynów 

"W czwartek, 19 stycznia, przed budynkiem szkoły w Łobudzicach miał miejsce groźny wypadek. Kierujący samochodem osobowym, obywatel Ukrainy, przejechał przez chodnik i wbił się w ogrodzenie szkoły. Na miejsce wezwano służby"

https://ddzelow.pl/aktualnosci/wydarzenia/gmina-zelow-samochod-wbil-sie-w-szkolne-ogrodzenie-za-kierownica-pijany-ukrainiec-foto/9tBM4W5fMXBte4PYkmg4

 

"Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, zatrzymany przez tarnowskich policjantów na pasie awaryjnym autostrady A4 na Wysokości Bobrownik Wielkich. 55-letni Ukrainiec ze spokojem oświadczył mundurowym, że jest w pracy"

https://tarnow.net.pl/articles/s/i/398590

 

"Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy, który jechał autem kompletnie pijany. To nie wszystko. Jak się okazało, wcześniej ukradł ten samochód z terenu jednej z firm w Bytomiu."

http://www.wczestochowie.pl/artykul/41528,pijany-ukrainiec-w-skradzionym-dostawczaku

 

Itd...itp..slava hierojom w osranych hajdawerach

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuca się w oczy, że zarówno Ukr teraz jak i PL w czasie II światowej nie dbają o zasób ludzki. O Rus nie wspomnę bo u nich tak było od zawsze.

Udałoby się nawet rzezi wołyńskiej uniknąć, gdyby AK dostała rozkaz.

 

Poczytajcie o Czechach czy Słowacji jak oni unikali rzezi. Nawet ich holokaust minął mimo, że też są Słowianami.

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał:

@zychuDobra to zapraszam do dyskusji. 

Rozwiń te wielkie rosyjskie zwycięstwa skoro mi zarzucasz brak jej znajomości. 

Ułatwie ci jeszcze i innym userom. 

Co rosja jako kraj sobą reprezentuje od wieków? 

Jakie ideologie wymyślili? Czy to z Rosji płyną najmądrzejsze nauki? 

Kim rosja w historii była jeśli chodzi o nauke w porównaniu do Holandii, Francji czy wielkiej Brytanii? 

Wiecznie zacofana, wiecznie biedna, wiecznie patologiczna władza.

Francja, Holandia, wielka Brytania i inne kraje zachodu DUŻO WIĘCEJ wnieśli do nauki, niż jakaś rosja. 

Więc czekam na informacje o jej wielkich zwycięstwach w historii, jak to mówi kłamcą putinowski. 

Swoją drogą sam Stalin mówił, że są zacofani i byli w historii bici. Ruskim nie był tylko gruzinem więc łatwiej prawdę mu było powiedzieć...

Ale chłopakowi jeszcze nikt nie odpowiedział.

Puszkin, Tołstoj, Dostojewski..
Wojny Napoleońskie, 1sza WŚ, 2ga WŚ..
Równy konkurent z USA w wyścigu kosmicznym?

Czy to jest taka retoryka na zasadzie:
- <wymienia wpływ kulturowy narodu>
- I to wszystko? Ale to tyle co nic!

Wszystko to o czym wspominasz to kwestia "opinii" - a to, jak z dupą: każdy ma swoją.

Człowieku, mówisz o kulturze i narodzie który trwa od wieków przez gorsze czy lepsze okresy w historii, która rozpościera się na wieki.
Tak samo jak nasz, Polski naród. Zresztą, kulturowe i polityczne dzieje mamy podobne, również przeplatające się - też dużo się wycierpieliśmy (Ukraińcy też, pomimo że dopiero co zostali tak nazwani - taki okres w czasach) od marksistów, taoistów i innych autorytarnych lewaków.


Ja pierdolę.. zaprzeczać historycznej pozycji Rosji to normalnie jak być ignorantem do ^3.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

Już nie mogę się doczekać jak pojadę do Lwowa do knajpy Kryjówka, by na pytanie: HASŁO? Odpowiem te dwa magiczne słowa! ❤️

Nasi tam byli i polecają:

 

AD5-WClOR62xN4iCJFoKH8pkmCo5UlOfvSCORjhH
 
ic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngrok temu
 
Miejsce , do którego nie łatwo trafić. Nie ma szyldu , wchodzi się do korytarza i wali się w drzwi. Po podaniu hasła: Slava Ukraina! wpuszcza nas żołnierz z karabinem. Częstuje miodówka. Potem schodzimy do piwnicy schodami w dół . Drewniane stoły w podziemiach, jedzenie podane w menaszkach i metalowych talerzach. Barszcz z uszkami super, polmetrowa kiełbasa przeciętna. Pierogi z cebulą obłęd, do tego pieczone warzywa, niektóre trochę spalone ale wszystko okraszone nalewkami i bimbrem da się przetrawić :)
 
AD5-WCntAQZmxMH4AsSPE5Ynus_q5HR82aBjc1b6
 
ic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngrok temu
 
Cóż za miejsce. Wejście lekko ukryte a do samego lokalu trzeba nieźle w drzwi walić aby ochroniarz z "karabinem" je otworzył. Jak podasz hasło Chwała Ukrainie zostaniecie poczęstowani lokalnym procentowym napojem 👍. Po wejściu przenosimy w innym okres historyczny. Jedzenie rewelka. Poza kulinarnymi doznaniami sporo atrakcji w głębi lokalu. Naprawdę warto.
 
AD5-WCk3zXL2h6_3iw5SVU4mrNwgN2SYPPOnJEPy
 
ic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.pngic_star_rate_14.png11 miesięcy temu
 
Bardzo ciekawą przygoda, to nawet nie tylko przyjście na jedzenie a poznanie kawałka historii i naprawdę dobra zabawa. Chociaż samo jedzenie też na najwyższym poziomie
 
 
 
itd. itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wątku jest to, że co drugi ekspert covidowy zarzuca np @Strusprawa1, że robi z siebie eksperta w wątku wojnennym. XD 

 

PYtanie jest BARDZO proste. Ilu z was ma wykształcenie medyczne by podejmować się i robić z siebie eksportów w wątku covidowym? 

ZSpytałem @manygguh który robił za eksperta covidowego co ma wspólnego z medycyną. 

Nie odpowiedział to ja odpowiem. Nie MA NIC wspólnego hipokryta z medycyną a gada na kogoś. Widzicie wy to? 

Pseudo ekspert od covidu zarzuca komuś innemu, że jest pseudoekspetem XDDD.

 

CO ZA POZIOM HIPOKRYZJI.

 

 @manygguhPochwalisz się nam wszystkim wykształceniem medycznym ekspercie covidowy?

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, cst9191 said:

tam byli i polecają

 

Też tam byłem, podpuściłem kogoś żeby powiedział slava rosii to dostanie nagrodę specjalna XDD ledwo nas wpuścili jebani banderowcy 

 

🇺🇲🇺🇦️The United States will send Abrams tanks to Ukraine no earlier than the end of 2023 - Washington Post

 

Ale sojusznik super o kurcze

6 minutes ago, $Szarak$ said:

 

PYtanie jest BARDZO proste. Ilu z was ma wykształcenie medyczne by podejmować się i robić z siebie eksportów w wątku covidowym

 

Ja mam wykształcenie z zakresu statystyki i analizy danych

 

In your face xD 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ConfuserKraj który bez surowców NIE ISTNIEJE praktycznie. 

Mają tak ogromna ilość surowców a i tak bardzo dużo ludzi żyje tam, jak gówno. 

 

Nawet, jak narkoman sprzedaje swoją działkę to wie, że za darmo nie wolno dać więc no rzeczywiście dziwne, że udaje im się utrzymać z surowców swoich. 

 

Poza surowcami to tam nie ma absolutnie na dzień dzisiejszy nic ciekawego. 

 

Ani technologii, ani nauki jakiejś, ani nic takiego. 

 

Wystarczy, że surowce się skończą to zostaną zdegradowani do kraju 3 świata. Tylko atom im zostanie i podniecanie się ile mają bombek bo nic innego nie umieją. 

 

Są jak patus typowy. Nie zrobisz coś to ci wbije kosę - a ta kosa jest broń atomowa.

 

Tak wygląda sylwetka tego kraju w skrócie. XD

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, ogólnie to się zgodzę, ale przy założeniu, że upraszczamy. Oni też mają/mieli swoje osiągnięcia, także w kwestii wojskowości (wypracowaną w czasie II wś rosyjską sztukę operacyjną studiuje się na każdej akademii wojskowej - zatem nie tylko ilość i mityczny jeden karabin na dwóch).

Jako ktoś, kto amatorsko interesuje się lotnictwem i techniką lotniczą, również mógłbym się rozpisać o radzieckich osiągnięciach na tym polu. 

Fakt, że w Rosji każde osiągnięcie jest wynikiem zmagań wybitnych jednostek lub zespołów ludzi z systemem i bylejakością, niemniej te osiągnięcia były.

A czy są teraz, to czas pokaże. Na tę chwilę widać, że reforma i modernizacja armii rozpoczęta po 2008 roku zatrzymała się w połowie drogi, a przyczyny zapewne znasz. No i rosyjska cywilizacja, nawet jeżeli jest barbarzyńska i okrutna, wciąż może być uznawania za cywilizację. Albo dyskutujemy poważnie, albo pierdolimy sobie po publicystycznemu, aby sobie ulżyć. A ty ostatnio coraz bardziej się nakręcasz, walisz post za postem, i liczysz, że ilość zastąpi argumenty. Jesteś zbyt emocjonalny, co przeszkadza w odbiorze twoich wpisów.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Ilu z was ma wykształcenie medyczne by podejmować się i robić z siebie eksportów w wątku covidowym? 

Tylko że główne zarzuty, które tam padały, nie dotyczyły zagadnień medycznych. Wszystko wskazuje na to, że przedsięwzięte środki były nieadekwatne do zagrożenia, a w całej tej histerii chodziło o kasę i podporządkowanie ludzi. 

A to nie jest koniec. PiS jest partią stanu wyjątkowego (credit to Franciszek Ryszka), zatem nie potrafią rządzić inaczej, jak poprzez nakręcanie poczucia zagrożenia. Dlatego dobrze, że nad tymi skurwielami czuwają Amerykanie, bo gdyby nie ich rozsądek, to już pewnie byśmy mieli walki na granicy z Białorusią.

 

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

Taka ciekawostka. 

 

Ruscy chcieli pod propagande wziąć na front czołgi t-14 armata. Nawet je nie tak daleko od frontu mieli, ale okazało się, że jednak nie nadają się do walki i wróciły do koszar.

 

To było nie tak dawno. W ostatnim czasie.

Ja już w 2014, gdy zobaczyłem to nieruchawe monstrum, nabrałem przekonania, że to tylko wynalazek propagandowy. I tu rzeczywiście, jeżeli chodzi o technikę wojskową, to oni jadą na oparach tego, co zostawił im w spadku Związek Radziecki, podobno nawet ich MiGi-29 serwisowane są przez zakłady białoruskie, co daje do myślenia. Również ich silniki do śmigłowców ustępują tym, które do niedawna produkowali Ukraińcy (Motor Sicz).

Niemniej wojna napędza innowacje i przemysł, zatem jeżeli ruski szybko nie dostanie po dupie, to może się ogarnąć, jak to już bywało.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odizolowana Rosja bez sojuszników xD 

 

MSZ Chin wzywa USA do wstrzymania dostaw broni Ukrainie

Resort podkreślił, że Stany Zjednoczone są największym inicjatorem ukraińskiego kryzysu.

"USA zamiast myśleć o swoich działaniach na Ukrainie, wysuwają bezpodstawne oskarżenia pod adresem ChRL, Pekin nie będzie obserwował w milczeniu" — czytamy w komunikacie.

1 hour ago, spacemarine said:

Co nie znaczy że to co ru wyprawia to barbarzyństwo

 

Barbarzynskie 11 tys ofiar vs kilka milionów pokojowych ofiar szerzenia demokracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuBardziej mi chodziło o coś innego w tym czy je ma czy nie. 

 

Dla mnie normalne jest, że każdy się wypowiada na jaki temat chce. 

 

A skoro użytkownik zarzuca innemu, żeby się nie wypowiadał, ani nie podważał autorytetów samemu to robiąc w innym wątku no to się pytam, jakie on ma, że podważał - wykształcenie. 

 

Dlaczego skoro w jednym wątku robi za eksperta covidowego ma pretensje do innego usera, że robi za eksperta wojskowego?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cała wypowiedź kitajcow 

 

Chinese Foreign Ministry spokesman Mao Ning: The United States is the main initiator and main driving force of the Ukrainian crisis. They are continuously supplying heavy and offensive weapons to Ukraine, prolonging the conflict and intensifying it. If the United States really wants the crisis to end soon, if they really care about the security of the Ukrainian people, then they should stop sending weapons there and profit from the war.

It is necessary to responsibly promote an early de-escalation and create a favorable environment and conditions for peace negotiations by the parties concerned. Instead of thinking about their actions in Ukraine, the American side has baseless suspicions and accusations against China. We will not accept such groundless blackmail, we will not sit back and watch the US unreasonably infringe on the legitimate rights and interests of Chinese companies .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuKwestia mają czy nie mają. Coś zawsze będą mieli, ale porównaniu do zachodu dalej są malutcy. Taka jest po prostu prawda. 

Spójrz sobie na osiągnięcia naukowe USA czy Chin a Rosji w ciągu ostatnich 30 lat. Przepaść...

 

Rosja przy USA naukowo jest karłem. Właściciwie praktycznie przy wszystkim są karłem właśnie oprócz narobienia sobie bombek które zostały wymyślone właśnie przez ludzi zachodu... Nie wschodu.

 

Więc dla mnie rosja to po prostu taki patus przerośnięty sterydami z iq szympansa. 

A zachód to taki chad typowy. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.