Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, manygguh napisał:

Tak, o niego. Dalej podtrzymuję tezę, że wyglądasz dość blado na jego tle. Dalej podtrzymuję tezę, że jego argumentacja jest po prostu bardziej przekonywująca niż twoja, dalej podtrzymuję tezę, że wie więcej od ciebie. I dalej podtrzymuję tezę, że ty mając swoją tezę X, obstajesz przy niej bez względu na argumentację drugiej strony. Jednocześnie rozumiem, że raczej się to u ciebie nie zmieni.

Sikorski nawet go na żywo zaorał, zaś wyjaśnił Napierała słusznie i do niego odsyłam. Lepiej to zrobią niż ja...

I tak, wiem, że jest z PO, ale tutaj dobrze i logicznie gada. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, slusa napisał:

Na jakiej podstawie 

Sposobu wypowiadania się, kultury, bronienia swoich poglądów w sposób (z reguły) opanowany, nie reagowania zbytnio na zaczepki ;) etc. Nie muszę się z nim zgadzać, by to subiektywnie przyznać:)

 

@Strusprawa1, to przecież nie tylko Wołyń. Wołyń to jedynie element całości. I nie widzę, by Warzecha przeczył sam w sobie. Jest do bólu logiczny. Zawsze taki był. Tj. zawsze, odkąd śledzę jego publicystykę, czyli gdzieś tak od czasu gdy pisywał w "Nowym Państwie". A ten materiał, który linkowałem, warto zobaczyć w całości. Zobaczyć, jak argumentuje Ziemkiewicz i Koziński (Janecki to pisowski propagandysta, nie jest dla mnie publicystą od dawna).

 

Budzisz również prezentuje jasną, atlantycką deklarację ideologiczną, podobnie jak Bartosiak. Co nie znaczy, że nie warto zapoznać się z jego dorobkiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertJestem w 90% pewny, że wygra PiS. 

Jeszcze nawet daleko do wyborów a i tak mają duże poparcie, jak na to co się dzieje... Ba nawet rośnie. 

Ale myślę, że może coś się stać po wyborach. Jakieś dymy bo ci którzy są anty PiS mogą już emocjonalnie nie wytrzymać. 

 

Tak więc wrócę do tego wątku i zacytuję, jak już będzie po wyborach wygranych PiSu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

 

@Strusprawa1, to przecież nie tylko Wołyń. Wołyń to jedynie element całości. I nie widzę, by Warzecha przeczył sam w sobie. Jest do bólu logiczny. Zawsze taki był. Tj. zawsze, odkąd śledzę jego publicystykę, czyli gdzieś tak od czasu gdy pisywał w "Nowym Państwie". A ten materiał, który linkowałem, warto zobaczyć w całości. Zobaczyć, jak argumentuje Ziemkiewicz i Koziński (Janecki to pisowski propagandysta, nie jest dla mnie publicystą od dawna).

To nie jest logika, ale strategia chowania głowy w piasek i unikania nieprzyjemnych faktów odnośnie zagrożenia rosyjskiego oraz trollowania "WOŁYŃ WOŁYŃ WOŁYŃ". Znam to. Jak się nie zna całości w historii relacji polsko-rusińskich, jak choćby kwestii arenda, to także można mieć wykrzywiony obraz, że cała historia to jedynie 1943 rok. 

Nie, nie zawsze, bo zaprzecza sam sobie i to pokazał. Jak koszmarnym strategiem i gdybym miał się go słuchać, to bałbym się wychylić głowy na dwór, bo bałbym się, że ktoś mi ją obrąbie. To można podsumować gdy ocenia wszelkie większe działania Polski na arenie międzynarodowej - że nie warto, że po co, że prowokujemy i się narażamy podczas gdy świat tak nie działa, że będzie zajebiście gdy nic nie będziemy robić - będzie dużo gorzej, a tak wynika z tego co on opowiada (z całości zbioru wypowiedzi).

 

Polska jako kraj jest na tym stadium rozwoju, że ciężko będzie się przebić przez pułapkę średniego dochodu bez odważnych decyzji geostrategicznych lub infrastrukturalnych, a zegar demograficzny tyka. Jego dyskusja z Budziszem była kompletnym pokazaniem braku wyobraźni i wyczucia strategii (to bardziej sztuka niż nauka), gdzie nie rozumie, że lepiej dać sprzęt, który będzie walczyć przeciwko wrogowi niż dać wrogowi podbić sąsiada, by ten wróg wykorzystał także potencjał tego sąsiada, jakikolwiek by ten potencjał jeszcze nie został (prorosyjskich na Ukrainie trochę się uchowało). To jeszcze dłuższy temat i mógłbym się rozpisywać, ale prywatne obowiązki wzywają.


Bardzo miło mi się piszę z Tobą i także jesteś inteligentny, pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Obliteraror said:

Sposobu wypowiadania się, kultury, bronienia swoich poglądów w sposób (z reguły) opanowany, nie reagowania zbytnio na zaczepki ;) etc. Nie muszę się z nim zgadzać, by to subiektywnie przyznać:)

 

@Strusprawa1, to przecież nie tylko Wołyń. Wołyń to jedynie element całości. I nie widzę, by Warzecha przeczył sam w sobie. Jest do bólu logiczny. Zawsze taki był. Tj. zawsze, odkąd śledzę jego publicystykę, czyli gdzieś tak od czasu gdy pisywał w "Nowym Państwie". A ten materiał, który linkowałem, warto zobaczyć w całości. Zobaczyć, jak argumentuje Ziemkiewicz i Koziński (Janecki to pisowski propagandysta, nie jest dla mnie publicystą od dawna).

 

Budzisz również prezentuje jasną, atlantycką deklarację ideologiczną, podobnie jak Bartosiak. Co nie znaczy, że nie warto zapoznać się z jego dorobkiem.

 

W inteligentny sposób wypowiada się broniąc wrogich nam elit, inteligentnie i kulturalnie potrafi przemilczeć anty polska politykę ukraińskiego rządu, i w inteligentny sposób broni eskalacji konfliktu przez Stany oraz wciąganie nas w wojnę której nie mamy szans wygrać 

 

Nie rozumiem, to miało miał być jakiś przytyk w moja stronę? Jak tak to XD 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Dam ci przykłady ostatnio. 

 

Według mnie powinno się zadać pytanie: Czy polski rząd ma plan "B"? W przypadku:

- przegranej Ukrainy

- zakończeniu konfliktu pewnego rodzaju kompromisem.

 

I co w sytuacji gdy USA ew. zabierze swoje zabawki na daleki wschód?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Obliteraror napisał:

@Strusprawa1, to przecież nie tylko Wołyń. Wołyń to jedynie element całości.

Owszem, a całość nas nie stawia wyłącznie w roli niewiniątek.  Wołyń to lata 40 20 wieku.  Wyrzynający wtedy Polaków ówcześni 40  i 30 latkowie pewnie jeszcze słyszeli opowiadania dziadków jak polski pan przed Carskim uwłaszczeniem miał ich za mówiące narzędzia. Potem były walki o Lwów a następnie sojusz z Petlurą przeciw Bolszewikom i oddanie im URL w Rydze. I często faktyczne sprowadzenie Ukraińców do ludzi gorszej kategorii (urzędy, wojsko itd.)

No nie daliśmy im wielu powodów do miłości. 
Austriacy spowodowali Rabacje Galicyjską. 
Niemcy zaś jedynie dali okoliczności do Rabacji Wołyńskiej
A gdzie indziej mordowano żydokomune i żydowskie pijawki pasożytujące na różnych społeczeństwach. 



Wyobraź sobie ze jesteś chłopem, ja zresztą też. Gwałcę Ci żonę. I mi uchodzi to płazem po pan jest sędzią działającym we własnym interesie. A w jego interesie jest by więcej chłopów  odrabiało pańszczyznę więc wyrok jest taki że się spotykamy znów w polu a Ty nawet mi mocno przyłożyć nie będziesz bo to będzie psuło interes pana. 
Wyobraź sobie że Pan musi cos przewieźć, dlatego Ty organizujesz zaprzęgi i przewozisz jego dobro. 
Ewentualne jedzenie organizujesz sobie sam. 
Po powrocie musisz odrobić zaległą pańszczyznę z tytułu przewozu. 

 

Wyobraź sobie ze takie historie słyszysz od swojego dziadka. 
I nagle się okazuje że możesz się zemścić. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewakuacja rannego w wykonaniu Finów z Legionu Międzynarodowego. Generalnie jak bym miał walczyć z kimś ramię w ramię to wolałbym Finów. Ich kultura wychowuje ludzi na spokojnych. Z takimi można cos zdziałać, a nie z drącymi ryja z byle czego Polakami czy nasterydowanymi Amerykanami. 

 

 

Niżej ostatnie wideo z oblężenia domu w którym zabunkrował sie rosyjski Specnaz. Rosjanie chcieli się poddać ale jeden z amerykanów strzelił mu w głowę. Po tym Rosjanie się zabunkrowali i walczyli do końca. Ostatni żywy Rosjanin ranił 6 zanim zginął. Szacunek dla tych Ruskich w tym momencie. 

 

 

 

Na koniec w budynek uderzył ładunek termobaryczny zabijając i raniąc wielu z tych którzy oblegali budynek.

 

Mam wrażenie że obleganie takiej zabunkrowanej ekipy nie ma za bardzo sensu. Niszczysz dach, i wrzucasz do środka granaty albo walisz RPG po ścianach, i słabych punktach (jak ta roleta na drzwiach).

Wchodzenie do środka to głupota. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baca1980 napisał:

 

Według mnie powinno się zadać pytanie: Czy polski rząd ma plan "B"? W przypadku:

- przegranej Ukrainy

Warta nad Bugiem?

Teraz, Baca1980 napisał:

- zakończeniu konfliktu pewnego rodzaju kompromisem.

Nic się realnie nie zmieni. Przecież to nie będzie tak że stwierdzimy "nic się nie stało" i będzie jak dawniej z Rosją. Zresztą nawet jak my stwierdzimy to oni nie. Bo oni tam w Rosji nas nienawidzą. Saszka z jakiejś wiochy to nawet kupi historie o tym ze okupujemy ich ziemie. 

Teraz, Baca1980 napisał:

I co w sytuacji gdy USA ew. zabierze swoje zabawki na daleki wschód?

Będziemy mieli własne? Europa się budzi.  Zabawki NATO to nie tylko zabawki USA. To zabawki Holandii, Niemiec, Francji.  Polski. Polska dzięki tej wojnie nagle robi cos czego nie można było zrobić przez dziesięciolecia, bo mamy poczucie ze nam się gorąco robi pod tyłkiem.

Choć rodzinnej zbrojeniówce się obrywa bo. Nie ma nic gorszego dla eksportu jak importowanie tego co chce się  eksportować. Mowa oczywiscie o imporcie K9 przy chęci eksportowania Krabów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Libertyn napisał:

Nic się realnie nie zmieni. Przecież to nie będzie tak że stwierdzimy "nic się nie stało" i będzie jak dawniej z Rosją.

 

A jaka była sytuacja z Niemcami po II wś? W sumie z perspektywy czasu wyszło "nic się nie stało".

 

Bym się nie zdziwił jak reszta Europy za np. dekadę będzie robić interes z Rosją. Zresztą tak właśnie robią teraz Niemcy :).

 

16 minut temu, Libertyn napisał:

Będziemy mieli własne? Europa się budzi. 

 

Tak się budzi. Będzie business as usual. A całą winę zżuci się na Polaków jako sługusów USA.

 

Pamiętam co powiedział o nas Jacques Chirac.

 

Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho. Był to komentarz Jacques’a Chiraca na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku

 

Tak że według mnie jeśli USA zrobi nas w c.huja to mamy p.rzejebane.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według" Rzeczpospolitej " w 2022 mundury zdjęło kilka tysięcy polskich żołnierzy. Ogółem z armii odeszło 8988 żołnierzy zawodowych i 7962 żołnierzy terytorialnych sił obronnych. Ponadto w pierwszym miesiącu 2023 r. Wojsko Polskie opuściło ponad 4000 żołnierzy zawodowych.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Jak tak to XD 

Chłopie, w sporej części ja się z Tobą zgadzam xD Coś taki przewrażliwiony na swoim punkcie? ;)

 

@Strusprawa1, ja rozumiem leitmotiv obecnej polityki ukraińskiej. Nie stoję jednak na stanowisku, że interes Ukrainy jest tożsamy w większości z polskim interesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 na wstępie mała uwaga - wciąż pokazujesz że nie potrafisz kontrolować swoich emocji i niestabilności, nawet tym niemal codziennym zarzekaniem się, że zawieszasz dyskusję na forum, ale spokojnie możesz sobie oszczędzić podjazdy które wg. Ciebie mają ocierać się o drwiny i obelgi. Nie wiem jak innych, ale urazić mnie może osoba zupełnie innego poziomu i statusu więc traktuję takie teksty jakoby mnie pies obszczekał. Jednak jeśli chcesz, mogę zniżyć się do Twojego poziomu dyskusji.

 

5 hours ago, Strusprawa1 said:

Patrzcie, polska gospodarka się rozpada i ledwo zipie! Ukraińcy ją zniszczyli!!! ITS OVER 😭

 

A to jest PKB Polski nominalny (liczony w aktualnej "wartości" waluty) czy realny (skorygowany o 20% inflację)? A liczony metodą wydatkową czy dochodową? Jeśli podane jest PKB nominalne, czyli nie uwzględniające inflacji (wyrażone w wyinflacjowanej walucie) w dodatku jeśli liczone metodą wydatkową, to taki wskaźnik się znakomicie podkręca na potrzeby tworzenia iluzji dobrobytu, ze względu na udział w nim "inwestycji" i nawet absurdalnie przepalonej kasy ze strony aparatu państwowego. Tylko że z tego podkręcenia nie bierze się dobrobyt społeczeństwa, bo udział w takim wskaźniku zakredytowanego po korek budżetu jest gigantyczny. I potem się okazuje, że każde 100 PLN PKB kosztuje nas 130 PLN długu. Więc wiesz, poczytaj o PKB i dlaczego to nie jest do końca miarodajny wskaźnik dobrobytu społeczeństwa i nie ma powodu, żeby się nim szczególnie podniecać.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Ty natomiast nie podałeś nic, tylko ogólnikowe twierdzenia, które nie wiadomo czy są prawdą, bo nie opierają się na żadnych statystykach.

Pisałem, żebyś sam sobie znalazł jeśli masz wątpliwości. Twoja strategia pod tytułem "poprzyj każde swoje słowo bibliografią i linkami" jest oczywistą i naiwną metodą stosowaną przy tworzeniu iluzji braku racji u adwersarza. Tak samo jak weryfikujesz "prawdę", możesz zweryfikować czy teza jest kłamstwem. Nie wiem skąd ta wybiórczość? Więc powtórzę - sam sobie znajdź jak to jest dobrze a będzie jeszcze "dobrzej".

 

Możesz zacząć tutaj:

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8569550,ubostwo-w-polsce-raport-statystyki-poverty-watch.html

 

{...} Wskaźniki cofną nas do 2015 roku? W badaniach ankietowych oceny sytuacji finansowej przeprowadzonych w kwietniu 2022 r. w porównaniu z wynikami z poprzednich sondaży – odsetek deklarujących spokój i pewność, że sobie poradzą spadł z 30 w marcu 2021 r. do 24 proc. Wzrósł odsetek deklarujących lęk przed biedą, choć mających nadzieję, że sobie poradzą – z 21 proc. do 25 proc., a także tych, którzy boją się biedy i nie wiedzą, jak sobie poradzą – z 3 do 5 proc. - czytamy w raporcie

Prognozy na lata 2022 i 2023 są negatywne. Jak przypuszcza EAPN zasięg ubóstwa wzrośnie o co najmniej 2 punkty procentowe i sytuacja może przypominać 2015 r. Stanie się tak nie tylko ze względu na kryzys kosztów życia oraz przewidywany wzrost bezrobocia. Dodatkowo masowy napływ uchodźczyń z dziećmi z Ukrainy wpłynie zwiększająco na zasięg ubóstwa, bezdomności i korzystania z pomocy społecznej - piszą autorzy raportu.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Przecież jeszcze wiele Leopardów i Twardych zostało (gdy chodzi o czołgi bo temat HOT), więc to Ty tutaj z całym szacunkiem manipulujesz. 

Nie ja w takim razie manipuluję a sam zwierzchnik sił zbrojnych, który niedawno w Davos śmieszkował z faktu całkowitego rozbrojenia polskiej armii. Ale być może nie oglądałeś więc nie słyszałeś, bo to są fakty przeczące Twoim przekonaniom i tych nie należy słuchać. Obawiam się, że przy tej skali propagandy i dezinformacji, nie możemy już wierzyć, czy cokolwiek mamy na chodzie na stanie.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

A w czyim interesie one walczą jak nie w interesie Polaków.

W swoim i swoich oligarchów. To jest tak oczywista oczywistość, że w pale się nie mieści narracja "oni walczą za nas", którą tłuką do łbów ciemnemu ludowi, bo ten "wszystko kupi" jak stwierdził niegdyś sam Kurski (ten od kierowania propagandą do niedawna).

 

Quote

Wiesz jakby Polacy wszyscy straciliby - także gospodarczo - przez wycofanie się inwestycji w Polsce gdybyśmy na całej granicy od wschodu graniczyli z wrogą nam Rosją?

Gdybanie. Czyli w Rosji żadne zachodnie przedsiębiorstwo nie inwestowało? Nie było zagranicznego kapitału? Nawet w tak Ujowym państwie jak Rosja, kapitał płynął zza granicy. Inwestuje się tam, gdzie można zarobić a nie tam gdzie są sympatie i antypatie.

 

Quote

Bo powstaje taka narracja, że prawdziwi Polacy są za Rosją, przeciw Ukrainie,

Nie wiem gdzie. Może w Hrubieszowie :D Polacy są głównie za Polską, tylko często podstawia im się fałszywą rację stanu w interesie obcego mocarstwa. Propaganda rządowa stosuje permanentny gaslighting, więc ludzie głupieją i przestają dowierzać w to co myślą i widzą, "i nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne", jak się onegdaj wsypał sam Kaczyński.

 

Quote

a to tylko ten zły rząd warszawski nas okrada,

Co niestety jest prawdą. Policz sobie sumaryczne koszty podatkowe życia w PL.

 

Quote

a Rosja niczego złego od nas nie chce - wręcz przeciwnie - proponuje "rozsądny konserwatyzm". Tragifarsa do kwadratu.

Tragifarsą to jest teatrzyk dla jedwabnika choćby z sankcjami. Tu można z tego wręcz teatru absurdu (a nie tragifarsy) boki rwać. Bo nie przedłużymy umowy z Rosnieftem, ale za to zawrzemy nową z Tatinieftem :D. Funkcjonaujesz w tak naiwnych paradygmatach, że myślę iż może to niejednego czytelnika nawet przerażać i odbierać to jako zaślepienie albo wręcz głupotę, która pomnożona przez miliony podobnie (nie)myślących będzie katastrofalna dla suwerena rzeczypospolitej.

 

Na 20 grudnia wpłaty Polski do kasy Kremla wyniosły, według fińskiej niezależnej organizacji CREA, której licznik na bieżąco zlicza codzienne wpływy Rosji z eksportu surowców energetycznych - 7,352 mld euro za rosyjską ropę, 2,58 mld euro za gaz i 517 mln euro za węgiel. Łącznie daje to kwotę niemal 10,5 mld euro.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Większość z nich pracuje i jest w młodym wieku, więc to chyba dobrze, bo głównym zasobem gospodarczym, jaki ma Polska to są ludzie i ich praca... Nie?

Dżizss, napisałem o wzroście popytu a nie że ktoś tam pracuje czy nie. Nie odwracaj kota ogonem i odnoś się do treści bez tandetnej manipulacji. Zaspokojenie tak zwiększonego popytu w trybie natychmiastowym jest nierealne, co skutkuje windowaniem cen a więc formą "straty" i zwiększeia kosztów dla ludzi. Dodatkowych mieszkań nie da się wybudować nawet w rok a zwiększenie produkcji głupiego nawet makaronu, cukru czy papieru toaletowego również nie odbywa się przez szybsze kręcenie korbą na linii produkcyjnej tylko np. przez rozbudowę fabryki, czyli inwestycje, do których chęć niemal zanikła ze względu na inflację, "wysokie" niskie stopy, drenażowo-fiskalny klimat gospodarczy itd.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Ojojoj!! Wstydźmy się! Jak zawsze wstydźmy się przed niemiaszkami i francuzami, bo oni oświeceni dobrze lepiej wiedzą co jest dla nas dobre niż my sami!

Gratuluję doskonałego rozumienia polityki międzynarodowej, także tej wizerunkowej, jak również pojmowania "wstydu" i politycznego "pi-aru". Oby więcej tak myślących w rządzie i możemy zwijać flagę, nie do połowy ale do posadowienia masztu. I najlepiej niech prezydent zakłada gumiaki albo walonki na potrzeby zademonstrowania że my się nie będziemy niczego wstydzić.

 

7 hours ago, Strusprawa1 said:

To jest indywidualny wybór tych ludzi i to Ty sam przed chwilą pisałeś o tym narzekając, że politycy wydają nie swoją kasę. To jest hipokryzja i argument kompletnie na siłę by nadać sytuacji tragizmu.

Udajesz na siłę że nie rozumiesz czy naprawdę nie rozumiesz oczywistości o której piszę? Niezależnie czy dobrowolnie wydają kasę na coś, co nie przynosi im korzyści (no, może poza uczuciem bycia hojnym czy szlachetnym) - tracą efekty swojej pracy. Co nie ma związku z bizantyjskimi wydatkami rządowymi pochodzącymi z rabunku podatkowego i próba klejenia przez Ciebie tych dwóch aspektów to jakaś aberracja.

Poza tym pisałem o KOSZTACH a nie ich ocenie, więc kto tu manipuluje zmieniając przekaz o co chodziło.

 

A do reszty może się odniosę a może nie, bo stratą mojego czasu zaczyna być dyskusją z Tobą.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Baca1980 napisał:

 

A jaka była sytuacja z Niemcami po II wś? W sumie z perspektywy czasu wyszło "nic się nie stało".

 

A masz w niemczech weteranów w mundurach ss na oficjalnych uroczystościach? Bardzo duzo się zmieniło, w zasadzie to przebudowana została cała psychologia tego narodu. 

24 minuty temu, Baca1980 napisał:

Bym się nie zdziwił jak reszta Europy za np. dekadę będzie robić interes z Rosją. Zresztą tak właśnie robią teraz Niemcy :).

 

Pytanie czy Rosja będzie chciała robić na wcześniejszych zasadach czy bedzie wymuszała ustępstwa.

24 minuty temu, Baca1980 napisał:

Tak się budzi. Będzie business as usual. A całą winę zżuci się na Polaków jako sługusów USA.

Polacy to takie edgy sadboye. Zawsze ruchani i wietrzący bycie wyruchanymi. Czemu Polska sługusy? Czemu nie Finlanida, kraje bałtyckie  ?

24 minuty temu, Baca1980 napisał:

Pamiętam co powiedział o nas Jacques Chirac.

 

Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho. Był to komentarz Jacques’a Chiraca na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku

 

Tak że według mnie jeśli USA zrobi nas w c.huja to mamy p.rzejebane.

Dlatego zawczasu powinniśmy podłożyć sie Rosji? A może wybudować Alpy na granicy wschodniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, zauważcie, jak niektórzy stosują fikołki od początku tej wojny. 

 

Tyle tu pisania było, że nikt ukr nie pomoże i inne takie. No, że tylko my pomagamy, jak frajerzy. 

 

A teraz gdy 12 krajów - Podkreślam 12 - ogłosiło wysłanie czołgów ukr to jest cisza. 

 

Pisałem tutaj, że Bułgaria wysłała amunicję po cichu Ukrainie - wyszło na moje. Tydzień temu artykuły pojawiły pod tytułem: Bułgaria przekazywała ukr amunicję. 

 

Więc pytanie do tych osób.

 

Jaki interes ma Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy - i x innych krajów - a, dodam jeszcze. Turrecy przyjaciele Rosji też byli na konferencji w sprawie leopardów. 

Tureckie leopardy też najprawdopodobniej trafia na Ukrainę. Te ,,sojusznicze" dla Rosji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Libertyn napisał:

Polacy to takie edgy sadboye. Zawsze ruchani i wietrzący bycie wyruchanymi. Czemu Polska sługusy? Czemu nie Finlanida, kraje bałtyckie  ?

 

Co w tym dziwnego. Wystarczy popatrzeć na naszą historię. Ww. przez Ciebie kraje  nie wymachują tak ostentacyjnie szabelką.

 

22 minuty temu, Libertyn napisał:

Dlatego zawczasu powinniśmy podłożyć sie Rosji? A może wybudować Alpy na granicy wschodniej?

 

Może się może zdarzyć że będzie trzeba iść na jakieś ustępstwa. I co wtedy zrobimy. Dlatego zawsze powinien być jakiś plan "B". Jak układamy np. relację z Rosją w przypadku jej wygranej. Aby później nie było nagłej "sraczki".

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

Jaki interes ma Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy - i x innych krajów - a, dodam jeszcze. Turrecy przyjaciele Rosji też byli na konferencji w sprawie leopardów. 

Tureckie leopardy też najprawdopodobniej trafia na Ukrainę. Te ,,sojusznicze" dla Rosji. ;)

 

USA jest obecnie hegemonem więc panu bogu świeczkę(czołgi na Ukrainę) a diabłu ogarek (nieoficjalne interesy z Rosją).

 

Zresztą doskonale widać to w polityce Niemiec. Które dopiero pod międzynarodowym naciskiem zgodziły się wysłać czołgi. Daję im to furtkę  i jak by co mogą krzyknąć :"to nie my! Oni nas zmusili! i paluszek w stronę Polski :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Zresztą doskonale widać to w polityce Niemiec. Które dopiero pod międzynarodowym naciskiem zgodziły się wysłać czołgi. Daję im to furtkę  i jak by co mogą krzyknąć :"to nie my! Oni nas zmusili! i paluszek w stronę Polski :)

Oni też Ukrainy i tak już nie zdobędą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Obliteraror napisał:

Najlepszy moment od 19-tej minuty.

O kurde, ale facet rozjechał Ziemkiewicza tą rocznicą Wołynia :D

 

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

I wyjaśnienie:

Fest wyjaśnił Warzechę...

Podliczmy więc: na Ukrainę wysłaliśmy ponad 300 czołgów, wkrótce dorzucimy jeszcze 60 Twardych i 12 Leopardów. Do końca roku natomiast mamy otrzymać 58 Abramsów od USA.

 

To tylko czołgi, a gdzie reszta?

3 godziny temu, Kespert napisał:

Gdzieś wpadł mi dziś tytuł w oko, że niemiecki polityk się odgrażał publicznie o "chwilowym kwadransie Polski, a potem zobaczymy" - jak ktoś może poratować linkiem, to prosiłbym.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/byly-niemiecki-ambasador-ostrzega-polskie-piec-minut-moze-sie-szybko-skonczyc/y427jbb

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Patrzcie, polska gospodarka się rozpada i ledwo zipie! Ukraińcy ją zniszczyli!!! ITS OVER 😭

Szkoda, że nie podał o ile spadło PKB Ukrainy :P

edit: Gospodarka Ukrainy skurczyła się w 2022 r. o 30,4 proc.

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Tak więc wrócę do tego wątku i zacytuję, jak już będzie po wyborach

Historia uczy, że przegrani w polskich wyborach, lubią szukać "pomocy", także wojskowej, w Prusach lub Rosji.

I toczy się kołem.

1 hour ago, Strusprawa1 said:

ciężko będzie się przebić przez pułapkę średniego dochodu bez odważnych decyzji geostrategicznych lub infrastrukturalnych, a zegar demograficzny tyka

To wprost przepiękne zdanie, pod względem możliwości.

My nie musimy się bogacić, jeśli wszyscy inni zbiednieją... a to także poprawi demografię.

37 minutes ago, Baca1980 said:

Czy polski rząd ma plan "B"? W przypadku:

- przegranej Ukrainy

- zakończeniu konfliktu pewnego rodzaju kompromisem.

Wywieszenie oficjalnej flagi "lotniskowca USA", w pierwszym wariancie. Chodźcie, widzicie jakiego mam wielkiego brata?

Nikomu ważnemu w tej chwili nie zależy na kompromisie. Jedyny gracz który mógłby uratować Rosję - czyli Chiny - ma interes w tym, by rosyjska ropa i gaz były jak najtańsze, a sankcje robią ich robotę za nich... poświęcenie Rosji przez Chiny, w imię wielkich Chin, to kwestia czasu. Oczywiście wtedy handele, handele, aż zacznie się następna tura - ale wtedy to już po drugiej stronie globu.

37 minutes ago, Baca1980 said:

co w sytuacji gdy USA ew. zabierze swoje zabawki na daleki wschód?

W każdej niemal opcji konfliktu wojskowego USA-Chiny, USA "opłaca się" mieć lądowy dostęp do granic Chin. Z Rosją, albo po trupie Rosji.

Desant morski nie wchodzi w grę.

Chinom opłaca się podział na "ich" Syberię, i tereny za zachód od Uralu - pozostawioną USA katastrofę humanitarną, z bombami atomowymi w tle.

7 minutes ago, Baca1980 said:

według mnie jeśli USA zrobi nas w c.huja to mamy p.rzejebane

Prawda.

Ale jeśli Niemcy zrobią nas w ch.ja, to mamy przeje.ane - plus Auschwitz dla "untermensch".

A jeśli Rosja zrobi nas w ch.ja, to mamy przeje.ane - plus Katyń dla "buntowszczyków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trevor napisał:

Ewakuacja rannego w wykonaniu Finów z Legionu Międzynarodowego. Generalnie jak bym miał walczyć z kimś ramię w ramię to wolałbym Finów. Ich kultura wychowuje ludzi na spokojnych. Z takimi można cos zdziałać, a nie z drącymi ryja z byle czego Polakami czy nasterydowanymi Amerykanami. 

 

 

 

Cóż, dla mnie każdy nie-Ukrainiec, który tam się pojawił, to po prostu znudzony palant (mało tam takich?), który zasługuje na powolną śmierć z parującymi flakami na wierzchu.

A Jankesi mają okazję przekonać się, jak wygląda prawdziwa wojna, a nie te ich "ekspedycje" przeciwko bantustanom. 

 

58 minut temu, $Szarak$ napisał:

Turrecy przyjaciele Rosji

"Przyjaciele"? Czego ty się nałykałeś? ;) Turcja i Rosja zawsze miały sprzeczne interesy.

Oni mogą wspomóc Rosję, ale to wsparcie jest kierowane przeciw komuś, nigdy nie ma na celu wzmocnienia Rosji. Tym bardziej że Rosja trzyma z Iranem i Syrią, które mają kosę z Turkami (sprzeczne interesy).

Turcja gra tylko i wyłącznie w swojej drużynie, oni nawet dla NATO są bardzo niewiarygodnym sojusznikiem. 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Baca1980 napisał:

Zresztą doskonale widać to w polityce Niemiec. Które dopiero pod międzynarodowym naciskiem zgodziły się wysłać czołgi. Daję im to furtkę  i jak by co mogą krzyknąć :"to nie my! Oni nas zmusili! i paluszek w stronę Polski :).

Tylko, że oni mają w tym interes, bo ich gospodarka tak naprawdę jest zbudowana tylko na tanim gazie i chińskich częściach.

Ok, wiem, że to stare ale pokazuje tendencję: Z tym z kim chce kremlowska oligarcha żyć dobrze to mu daje tani gaz.

3DFD9930-33D5-4420-8805-7D9A0C7AE6ED_cx0

Ceny gazu z gazpromu za 2013. 

A co było w 2014? I czy goodwill chcieli mieć, żeby im Krym nie uciekł? ;)

 

Więc konkuruj sobie przemysłowo z Niemcami/Francją, jak oni mają 25% tańszy gaz dla przemysłu.

 

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

nas Jacques Chirac.

 

Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho. Był to komentarz Jacques’a Chiraca na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku

Bo Francja zawsze kochała Rosję ;) i ma w tym interes np. sprzedając tam swoją zbrojeniówkę. Zresztą do Kataru też sprzedali, a działacze piłkarscy dali im mundial m.in. w zamian za kontrakty zbrojeniowe.

Platini aresztowany

 

edit:

  

12 minut temu, Kespert napisał:

Historia uczy, że przegrani w polskich wyborach, lubią szukać "pomocy", także wojskowej, w Prusach lub Rosji.

I toczy się kołem.

Kto będzie Platformersko-Lewackim człowiekiem Bizonem? 🤣

Bo nikt inny nie dostanie pomocy od 2 cesarzy.

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, @Strusprawa1

Jak Wy widzicie zakończenie tego konfliktu?

Przecież Rosja się nie podda, a do Moskwy żadnym czołgom nie pozwolą wjechać nawet za cenę atomówek.

Jedyna opcja to pucz w Moskwie.

Dużo łatwiej zakończyć to zostawiając zajęte tereny Rosji i zacząć odbudowę Ukrainy i zmianę struktur z oligarchicznych na demokratyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.