Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

A teraz coś z trochę innej beczki :).

 

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-pogwalcenie-suwerennosci-usa-bialy-dom-reaguje-na-lot-chinsk,nId,6575936

 

Obecność chińskiego balonu szpiegowskiego w naszej przestrzeni powietrznej, to pogwałcenie suwerenności USA - przekazała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Stwierdziła też, że prezydent Joe Biden zgadza się decyzją sekretarza stanu Antony'ego Blinkena, który odwołał wizytę w Chinach.

Trzymajmy się mocno :).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spacemarine said:

Przytaczałem niedawno kwoty jakie PL wydała na surowce z Rosji w samym tylko grudniu 2022 i było to coś koło 10 mld EUR. Zresztą o absurdzie "sankcji" tyle cyfrowego atramentu wylałem, że szkoda go więcej rozchlapywać. 

 

Natomiast pomocnicza refleksja tu dochodzi, rodem z narkobiznesu, który póki jest "nielegalny" (czyli po cichu koncesjonowany dla namaszczonych), jest przepysznie dochodowy. I podobnie zdaje się być z "sankcjami", które przy okazji pełnienia roli realizatora agendy FitFor55 i pretekstu do zamordyzmu reglamentacyjnego dla obywateli "Zachodu", są wyśmienitym wehikułem do kręcenia jeszcze grubszych lodów przez chciwe, narcystyczno-psychopatyczne elYty. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 15:54, KolegiKolega napisał:

Bekę mam z tych kacapów. Temperatury teraz:

- Londyn +10C

- Berlin +10C

- Paryż +13C

 

- Moskwa -25C

- Kazań -27C

- Workuta -34C

- Nowy Urengoj -40C

- Norylsk -43C

- Żygańsk -48C

 

Dalej chcecie Europę zamrozić? Zdychajcie w zimnie robale, amerykański HAARP działa bez zarzutu.

 

Coś im się ten harp zepsuł  :D

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29433445,fala-mrozow-uderzyla-w-usa-padl-krajowy-rekord-zimna-odnotowano.html

 

W odpowiedzi na ekstremalne warunki burmistrz Bostonu Michelle Wu ogłosiła stan wyjątkowy w całym mieście od piątku 3 do niedzieli 5 lutego. Tamtejsze szkoły zostały zamknięte do odwołania. Uruchomione zostały miejsca, w których przed mrozem mogą schronić się bezdomni.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Obliteraror napisał:

Bardzo dobry materiał. Szkoda, że taki krótki. Odtrutka na to bogojczyźniane, sanacyjne spierdolenie.

 

 

 

Chwilę pooglądałem i już czerwona lampka: 
>Dawanie sprzętu, zwłaszcza ciężkiego, Ukrainie tylko po to, aby go zniszczyli
Aha? xD 
To kraby wcale nie działają jako jedna z głównych artylerii, czołgi T-72 wcale nie przysłużyły się do ofensywy na Charków lub na Chersoń. Widać g*wno wie o przebiegu konfliktu, a to dopiero początek odlotu.

> (blabla że go interesują sprawy polskie) można pomagać Ukraińcom, ale nie ma to żadnego przełożenia co jest dobre dla Polski lub złe dla Polski

Kolejne kłamstwo/manipulacja w temacie
>Straż graniczna pochwaliła się, że 9 milionów ludzi wjechało
No wjechało. Duża część wyjechała dalej na zachód, część wróciła i zostało około 1 milion na moje oko z tego co przyjechało. Halo, Warzecha mi mówił w marcu, że mamy upaść w parę tygodni - to kartonowe państwo się rozleci (od wielkiego patrioty zaciągnięte).

38:15 "Polsce nie grozi wojna, bo jesteśmy w NATO" - no to chyba więc nic się nie stało, że Polska wysłała sprzęt? 

 

Mogę jechać dalej po wypowiedziach, bo co minutę dosłownie WIELKI PAN AMBASADOR zapodaje kłamstwo/manipulacje/wykrzywia dane.
Znów, to co się wyłania z jego narracji to "po co pomagać Ukrainie lub walczyć, bo w końcu Rosja i Rosjanie są niezniszczalni i nie do powstrzymania, więc nie ma co się łudzić"
Oczywiście taka narracja jest przyjęta z poklaskiem jako masakrowanie pro-sanacyjnego podejścia. Wybacz, musiałem dodać swoje dwa grosze rozsądku, bo chyba gdy mówi PAN AMBASADOR, to krytyczne myślenie się nie włącza.

Czy jestem wkurwiający, że się czepiam? :P
Tak jestem, ale jak nie ja, to kto? 

 

38:40 - "Polska by była superuzbrojonym krajem jak byłby RFN"
Czy on przypadkiem wcześniej na początku w pierwszych 20 minutach nie narzekał, że Polska się zbroi i że jest to złe? Przecież on sam sobie w tej jednej 50-minutowej wypowiedzi wyraźnie zaprzecza. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał:

A co to za facet, BTW? Znasz bliżej twórczość? Bo mi się od czasu do czasu przewija na TT. 

W swoich filmach głównie krytykuje konfederację i z nie wszystkimi filmami i jego argumentami się zgadzam/zgadzałem, jednak tutaj ma rację. Można powiedzieć, że to taki "umiarkowany lewak", który prowadzi kanał komentatorski, lecz stara się argumentować twardo, co trzeba mu przyznać, przez co w kontrargumentacji "jego oponenci" często wymiękają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Obliteraror napisał:

Bardzo dobry materiał. Szkoda, że taki krótki. Odtrutka na to bogojczyźniane, sanacyjne spierdolenie.

 

 

 

 

Dramatem dla państwa Polskiego będzie jak Rosjanie wojskowo staną od Grodna do Lwowa (już nie mówiąc o tym gdyby chcieli sobie np. przez Litwe korytarz lądowy zrobić do Kaliningradu).

 

 

Wtedy wydatki na armie nas zjedzą, firmy nie będą tu inwestować, te co są uciekać w bardziej bezpieczne miejsca, z Ruskimi będzie trzeba każdą większą inwestycje czy ustawę konsultować, a  Niemcy będą na nas mieli darmowy lewar, jeszcze większy niż teraz. Już nie mówiąc o amerykanach na których łasce będziemy.  PRL bis tylko z katastrofalna demografia.

 

Moim zdaniem im mocniej i dłużej ta wojna będzie trwać tym lepiej dla Polski. Typów uzbrojenia czy czołgów i tam mamy za dużo. Warto się staroci pozbyć.

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tamerlan napisał:

Dramatem dla państwa Polskiego będzie jak Rosjanie wojskowo staną od Grodna do Lwowa (już nie mówiąc o tym gdyby chcieli sobie np. przez Litwe korytarz lądowy zrobić do Kaliningradu).

Znam ten punkt widzenia, bo jest powszechny w przekazie ;) Jednakże - Polska ma stalą granicę z FR od lat. Nie tylko myślę o Kaliningradzie. Jakiekolwiek złe plany wobec PL mogła zrealizować wcześniej chociażby przez Białoruś.

 

Jak też wspominałem wcześniej, zachodnio - centralna Ukraina nie upadnie i nie będzie tak długiej granicy - moim zdaniem.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Znam ten punkt widzenia, bo jest powszechny w przekazie ;) Jednakże - Polska ma stalą granicę z FR od lat. Nie tylko myślę o Kaliningradzie. Jakiekolwiek złe plany wobec PL mogła zrealizować wcześniej chociażby przez Białoruś.

 

Jak też wspominałem wcześniej, zachodnio - centralna Ukraina nie upadnie i nie będzie tak długiej granicy - moim zdaniem.

 

 

Ukraina też miała stała granice z Rosją od lat, a w dodatku można powiedzieć że byli prawie rodziną.

 

A patrząc szerzej to Kaliningrad jest analogicznie takim Krymem. Rosjanie działają stopniowo, rozwiązują swoje problemy jeden po drugim. Problemu niezależności Białorusi jeszcze do końca nie rozwiazli- ale jak to zrobią to oczywiste że kwestia Kaliningradu będzie następna. A wjazd na maleńka  Litwę przy np. wycofaniu się USA z Europy/utraty pozycji hegemona to bułka z masłem w porównaniu do zajmowania połowy Ukrainy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Brat Jan said:

Coś im się ten harp zepsuł  :D

Ostatnio się na linii USA-Chiny robi ciekawie. Kilka godzin po zestrzeleniu "balonu meteo" miał w USA miejsce wypadek, pociąg z chemikaliami się wykoleił...

On 2/4/2023 at 9:13 PM, $Szarak$ said:

Pamiętasz

Z tego co słyszałem, oberwał zupełnie przypadkowo, i chyba nawet nie wiedzieli wcześniej że tam jest. Raczej kolejny przykład na to, że człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi.

19 hours ago, Strusprawa1 said:

Czy on przypadkiem wcześniej na początku w pierwszych 20 minutach nie narzekał, że Polska się zbroi i że jest to złe? Przecież on sam sobie w tej jednej 50-minutowej wypowiedzi wyraźnie zaprzecza. 

Dlatego właśnie nie oglądam godzinnych filmików... Bez reklamy, ale niektórzy potrafią się zmieścić w 10 minut, a i tak analiza zamyka się w pierwszym zdaniu "Putin myślał że pokona ukraińską armię, i miał wszelkie powody tak myśleć - czego nie wziął pod uwagę, to że nie walczy tylko z armią ukraińską, ale z państwem ukraińskim".

3 hours ago, Obliteraror said:

Jak też wspominałem wcześniej, zachodnio - centralna Ukraina nie upadnie i nie będzie tak długiej granicy - moim zdaniem.

W przypadku zajęcia ~50% Ukrainy od wschodu, jednym z możliwych wariantów stanie się podpisanie przez Ukrainę prośby o włączenie "dawnych polskich ziem" z powrotem do Rzeczypospolitej Obojga Narodów (i NATO przy okazji). Oczywiście USA to napisze, na Ukrainie przetłumaczą, a rękami naszego "długopisa" podpisze... wtedy nasza granica z Rosją będzie szła dookoła Lwowa. A nasz budżet będzie miał na utrzymaniu 20-30 milionów "uchodźców", zamiast miliona - sam wiesz, jak wtedy będzie wyglądać gospodarka Polski, bo wariantu z zagłodzeniem uchodźców nikt oficjalnie nie zaproponuje, nawet "nasi" politycy (prędzej już "w kamasze i nazad, bić wroga" co w sumie niewiele się różni). I jak będzie się przedstawiać sytuacja strategiczna... kilkadziesiąt Krabów to pikuś w porównaniu do takich wydatków.

Nie jest to wariant zupełnie nierealny, co potwierdza strona... rosyjska, publikując co i rusz wrzutki o "planach Polski względem rozbioru Ukrainy" (co jak co, ale analizę strategiczną zawsze mieli dobrą). Czy słynna wypowiedź imć Sikorskiego-Applebaum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kespert napisał:

W przypadku zajęcia ~50% Ukrainy od wschodu, jednym z możliwych wariantów stanie się podpisanie przez Ukrainę prośby o włączenie "dawnych polskich ziem" z powrotem do Rzeczypospolitej Obojga Narodów (i NATO przy okazji). Oczywiście USA to napisze, na Ukrainie przetłumaczą, a rękami naszego "długopisa" podpisze... wtedy nasza granica z Rosją będzie szła dookoła Lwowa.

To pomysł dla mnie całkowicie z gatunku fantastyki ;) Z kilku powodów - w aż tak udaną i dalekosiężną ofensywę Rosjan nie wierzę. Nie wierzę również, by obecnie szli po zmianę władzy w Kijowie. Urwany zostanie w całości Donbas. Taka granica nam zatem (wg. moich przypuszczeń) nie grozi. Do tego też nie dopuszczą Amerykanie, hamując już wielokrotnie zapędy wojenne polskich polityków i rezonatorów propagandowych. W to nie uwierzę. Chyba że to się Stanom w jakimś stopniu będzie opłacać. Na tę chwilę powodów ww. opłacalności nie dostrzegam.

 

PS. W pierdololo rosyjskich propagandzistów o chrapce na Lwów też nie wierzę. Gdyby realnie Polska chciała odzyskać swoje dawne ziemie, inaczej to powinno być przygotowane, nawet takie wariactwo trzeba by planować na zimno. Ale po co Polsce ziemie banderowskiej, zachodniej Ukrainy, nie mam pojęcia. Szalony pomysł.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Obliteraror napisał:

Do tego też nie dopuszczą Amerykanie, hamując już wielokrotnie zapędy wojenne polskich polityków i rezonatorów propagandowych. W to nie uwierzę.

Chyba, że im się Ukraińcy skończą. ;)

 

Prawdziwy podręcznik rosyjskiego mobika:

link to pdfa w cyrylicy

translacja na language ;)

 

 

Z:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.