Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, zychu napisał:

A na internetach w dziale "niusy" takie cuś: "brawurowa akcja ukraińskich pilotów" Lecieli nisko i atakowali". Myślę sobie: "cóż takiego ci dzielni ukraińscy piloci odjebali? Pewnie jakiś dziki kosmos". Patrzę, a tu nagranie dwóch su-25, które robią za powietrzną artylerię - takie latające bm-21.

Nie no, szał pipy i opad szczęki. Sam Maverick by się na coś takiego nie porwał.

 

To mogliby pokazać. 
Javelinowanko z chatki (meble identyczne jak u mojej teściowej).
https://streamable.com/6vb4gc

 

Swoją drogą - potężny OSINTowiec masakruje polskiego ukrofila! ZOBACZ JAK!: 

 

Polecam: 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

To mogliby pokazać. 
Javelinowanko z chatki (meble identyczne jak u mojej teściowej).
https://streamable.com/6vb4gc

Aż mi na CoDa 4 ochoty narobiłeś, tam się wypalało do tanków z takiego cacka.

 

Swoją drogą, jak ktoś chce postrzelać do kacapów, to chyba nie ma lepszej gierki (może oprócz pierwszego Op. Flashpoint).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

 

Swoją drogą, jak ktoś chce postrzelać do kacapów, to chyba nie ma lepszej gierki

To byli jacyś ultranacjonliści z tego co pamiętam;) Na końcu Ruscy nas ratowali z tego mostu...

Nie wiem czy to prawda, ale Putin też się o CoD4 wypowiadał, strasznie skrytykował fabułę, ale podobał mu się multiplayer, ale czy to prawda to nie wiem.

Natomiast bardziej niż walenie z tych javelinów, wspominam misję w Prypeci, ale to chyba każdy.

 

W te najnowsze CoDy nie grałem, ale ponoć niezła proamerykańska propaganda tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pietryło napisał:

W te najnowsze CoDy nie grałem, ale ponoć niezła proamerykańska propaganda tam jest.

W tym rebootowanym MW był - jak wtedy uważałem - wykoślawiony obraz rosyjskiej okupacji. ;P Ale teraz zwracam honor, powiedziałbym nawet, że pokazali kacapów w lepszym świetle, niż na to zasługują.

Cytat

To byli jacyś ultranacjonliści z tego co pamiętam

Może i ultranacjonaliści, ale ruscy - choć pod przywództwem jakiegoś kaukaskiego bandziora.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/Kalyna.lublin/?ref=page_internal

 

Ależ kisnę. Poczytajcie komentarze. Nawet pierogarnia stała się areną wojny polsko-polackiej. 

 

 

Tak swoją drogą, nie wiedziałem, że nadęte dziadki z Pink Floyd podpięły się pod utwór "Czerwona kalina" w wykonaniu jakiegoś ukraińskiego grajka. Cringe jak japierdolę. 

A co do rzekomej niewinności tej piosenki (znam jej rodowód, więc nie potrzebuję wykładu, dzięki) - ciekawe, co byście powiedzieli, gdyby Bundeswehra zaczęła w marszu podśpiewywać "Erikę" - piosenkę zupełnie niewinną w treści, ale do której przylgnął niezbyt ciekawy kontekst historyczny.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden głos (fachowca) w sprawie Mołdawii/Naddniestrza:

To dla tych, którzy już się podniecili, że szykuje się nowa wojenka do oglądania na tłiterze.

 

I co ważne - to Rosja rozsiewa różne informacje nt. rosnącego napięcia w Mołdawii. A polackie media tę narrację powielają.

Czyżby polackie media stały się użytecznimi idiotami Kremla? Na to wygląda.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/ToSw67/status/1634546973930844162

 

 

Miło, że zauważają problem.

Cytat

 

Problem naboru do wojska Stasię powszechny w krajach szeroko pojętego zachodu, ale nie tylko. Taki problem mają również Chiny. W USA które nie wypełniły planu naboru w 2022 o ok. 15k rozgorzała dyskusja o przyczynach tego pogłębiającego się zjawiska. 

Thomas Spoehr, dyrektor Centrum Obrony Narodowej w Think tanku The Heritage Foundation przedstawia swoją opinię nt. temat. Dodam że US media głównego nurtu gwałtownie zaprzeczają tezom zawartym w zamieszczonym artykule. Oto kilka fragmentów. Cenny czas i pieniądze są inwestowane w programy i projekty przebudzonych (woke), które można by lepiej zastosować w zwiększaniu zdolności wojskowych. Przebudzenie w wojsku jest narzucane przez wybranych i mianowanych przywódców w Białym Domu, Kongresie i Pentagonie, którzy mają niewielkie zrozumienie celu, charakteru, tradycji i wymagań instytucji, którą próbują zmienić.

Ideologia przebudzenia osłabia gotowość wojskową na różne sposoby. Podważa spójność, podkreślając różnice oparte na rasie, pochodzeniu etnicznym i płci.

 

Podważa autorytet przywództwa, wprowadzając pytania o to, czy awans opiera się na zasługach, czy też na wymogach kwotowych. Prowadzi to do tego, że personel wojskowy służy w specjalnościach i dziedzinach, do których nie ma kwalifikacji lub nie jest przygotowany. Zabiera czas i środki przeznaczone do działań szkoleniowych i rozwoju broni, które przyczyniają się do gotowości. W 2015 roku ówczesny Sekretarz Marynarki Wojennej Ray Mabus od razu odrzucił badanie Korpusu Piechoty Morskiej, w którym stwierdzono, że formacje bojowe zintegrowane z płcią nie poruszają się tak szybko ani nie strzelają tak celnie, a kobiety są dwukrotnie bardziej narażone na obrażenia bojowe niż mężczyźni . Odrzucił ją, ponieważ nie zgadzała się z agendą polityczną administracji Obamy. Departament Obrony otworzył wszystkie stanowiska bojowe w armii USA dla kobiet, a Sek. Obr. Carter zobowiązał się do przestrzegania „norm neutralnych pod względem płci”, aby kobiety-członkinie armii mogły sprostać wymagającym rygorom związanym z kwalifikacjami do walki. Od tego czasu armia przez dekadę pracowała nad wprowadzeniem obiecanego przez Cartera testu neutralności płci.

 

Ale po stwierdzeniu, że kobiety nie osiągają tak wysokich wyników jak mężczyźni i pod silną presją grup rzeczników, armia odrzuciła test. Teraz nie ma testu, który pozwoliłby określić, czy jakikolwiek żołnierz może spełnić wymagania dotyczące sprawności dla specjalności bojowych. W 2015 roku, pod koniec swojej drugiej kadencji, prezydent Obama zainicjował zmianę wieloletniej polityki Pentagonu wobec osób transpłciowych w wojsku. Nadchodząca administracja Trumpa wstrzymała ją w oczekiwaniu na przyszłe badania. Późniejsze dowody w tym fakt, że osoby transpłciowe cierpiące na dysforię płciową próbują popełnić samobójstwo i doświadczają silnego lęku dziewięciokrotnie częściej niż ogół populacji - wzbudziły uzasadnione obawy co do ich przydatności do służby wojskowej.

 

To skłoniło administrację Trumpa do nałożenia rozsądnych ograniczeń na służbę wojskową osób cierpiących na dysforię płciową. Ale zaledwie kilka godzin po swojej inauguracji w styczniu 2021 r. prezydent Biden podpisał dekret, który zniósł te ograniczenia i otworzył służbę wojskową dla wszystkich osób transpłciowych. Od tego czasu administracja Bidena zadekretowała, że aktywni członkowie wojska mogą wziąć wolne od swoich obowiązków, aby uzyskać operacje zmiany płci oraz wszystkie powiązane hormony i leki na koszt podatnika. Sprawność fizyczna od dawna jest znakiem rozpoznawczym armii . Ale w ostatnich latach standardy były stopniowo osłabiane w dążeniu do obudzonego celu, jakim jest „wyrównanie szans”. Np. obniżono minimalne standardy zaliczania pompek do niewiarygodnej liczby dziesięciu i wydłużyło minimalny czas biegu na 2 mile z 19 do 23 minut. Nowe Siły Kosmiczne rozważają całkowite zniesienie okresowych testów sprawności. 

 

Od naszych mężczyzn i kobiet wymaga się, aby uczestniczyli w programach indoktrynacji, często zakorzenionych w marksistowskich dogmatach krytycznej teorii rasy, albo przez dyktat Pentagonu, albo przez nieostrożność wyższych dowódców, którzy przekazują swoje obowiązki dowodzenia prywatnym instruktorom różnorodności, równości i integracji. Te programy indoktrynacji różnicują żołnierzy pod względem rasowym i płciowym, co jest całkowicie sprzeczne z wojskowym imperatywem budowania spójności w oparciu o wspólną lojalność, szkolenie i standardy. Te ideologiczne polityki przesuwają wojsko w kierunku odbiegającym od głównego nurtu amerykańskiego.

 

Na przykład w niedawnym sondażu wyborców 69 procent sprzeciwia się nauczaniu krytycznej teorii rasy w szkołach. W związku z tym Amerykanie coraz bardziej tracą zaufanie do wojska. Między 2021 a 2022 rokiem odsetek Amerykanów deklarujących duże lub całkiem duże zaufanie do wojska spadł o pięć punktów procentowych, z 69 do 64. W 2012 roku ten poziom zaufania wynosił 75 procent. Tak jak napisałem na początku, jest to jedna z opinii która spotkała się z gwałtownym atakiem mediów głównego nurtu. 

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, u nas jest podobnie, choć nie w takim natężeniu. Panie fajnie się prezentują na propagandowych ujęciach, a w rzeczywistości stanowią przede wszystkim ciężar. 

One nie rozumieją, co to jest służba, i czym się to różni od zwykłej pracy w budżetówce. 

 

Kiedyś byłem mocno nakręcony, aby dostać się do zmechu lub na wat. Ale samo wojsko rozwiało wszelkie moje złudzenia co do elitarności i wymagań służby. Chyba nie chcę być członkiem tego klubu, tym bardziej że z jednostek znikają urale, krazy, a mi-8 mają zostać zastąpione przez (oj, trzymajcie mnie) aw-149. A ja przecież zadeklarowaną onucą jestem, nie odnalazłbym się w takich luksusach. :) 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, zychu said:

nadęte dziadki z Pink Floyd podpięły się pod utwór "Czerwona kalina" w wykonaniu jakiegoś ukraińskiego grajka

 

Bo im Rogers zły PR robi mówiąc wprost o hipokryzji zachodu, przemawiał nawet w UN to im koncert odwołali w Niemczech xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Miło, że zauważają problem.

 

Niestety nic nie zostanie z tym zrobione.

Tutaj działa to w myśl, że lewactwo nie wie, że to nie działa, a ci co są zdroworozsądkowi nie mogą nic z tym zrobić, bo zostali by momentalnie zakrzyczani.

37 minut temu, zychu napisał:

@Strusprawa1, u nas jest podobnie, choć nie w takim natężeniu. Panie fajnie się prezentują na propagandowych ujęciach, a w rzeczywistości stanowią przede wszystkim ciężar.

Jedyne co wychodzi z tych galimatiasów ze slużbą kobiet i generalnie z ostatnimi zawirowaniami z obowiązkową służbą wojskową to dobre memy (śmiech przez łzy).

comment_167075763260qugsI9gnv3zd9Uw75ZQh

a6c131f7010d774455c5040cdb8aefc462460bc9

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedorzecznik PiSu Fogiel i zarządca naszej niezwyciężonej armii Dworczyk chwalili się, że Ukraińcy wyszli z inicjatywą pokazania "polskich" polityków, którzy im tak bardzo pomogli.

 

a7c51d8bc856aff9a2361c8b43f684f07990e838

 

Okazało się, że podmiot odpowiedzialny - firma Octagon Outdoor w Kijowie, zlecenie na te plakaty dostali z Polski. Ciekawe, Prawda? +38444069601 to telefon do nich.

 

874ef7a1de7f5917432c7978702795cd9fffd70d

 

Te gnidy same sobie zorganizowały swoją promocję. Zapłaciły oczywiście naszymi pieniędzmi, bo rząd swoich nie ma.

 

--

 

* wstawka Fogla

https://archive.is/gxlqk

 

** wstawka Dworczyka https://archive.is/7ABb4

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA traci swoją pozycję hegemona, jednak proces ten może odwrócić/zahamować za pomocą swojej najsilniejszej karty, czyli armii.

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/90639,Z-cyklu-Tajemnice-bezpieki-dyskusja-Czy-wywiad-cywilny-PRL-zostal-przejety-przez.html

Czy można połączyć kropki?

 

 

---

Tymczasem Prezydent Meksyku mówi, że może ingerować w wybory W USA, jeśli kraj ten nie zmieni swojej polityki względem południowego sąsiada:

"We are not a protectorate nor a colony of the US. We do not receive orders from anyone "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/474587,wolodymyr-zelenski-poparl-protestujacych-w-gruzji-doczekal-sie-riposty

W końcu ktoś podsumował tę amerykańską pacynę, żałosnego aktorzynę, któremu pierdoli się, co jest grą sceniczną, a co rzeczywistością.

 

Ciekawe, czy Zeniu odleci tak bardzo jak Putin?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.