Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Z dobrze maskowaną radością przyjąlem inf., że Prezydent Wrocławia podpisał umowę o współpracy z Merem Kijowa panem bokserem klinczko. Nie udało mi się dotrzeć do treści tego wspaniałego dokumentu. Dostępne są ogólne warunki. Otóż, co to za współpraca : w pierwszej kolejności to .... pomoc materialna. Jeśli dobrze rozumiem to ukraińscy oligarchowie ( no ci co podczas nalotów grają w golfa pod kijowem )będą tworzyć jakieś programy socjalne dla ubogich mieszkańców Wroclawia.

To ja wczoraj zawarłem ustna umowę o współpracy z panem sinymnosem i dałem mu "5", ale kilka dni temu odrzuciłem ofertę współpracy z panem sinymnosem gdyż z kurteczki wystawała mu butelczyna.

Czyli oddawanie ukrom miliardów to....współpraca.

Kolejne obszary tej "współpracy" to transport ( czyli wyślą im na upaine autobusy, sam.osobowe, ciężarowe ), edukacja ( czyli wyremontowanie uczelni, wyposażenie jej, ew  przyjęcie studentów z upaniny )  ....jak oni qrwa chcą na polu kultury "współpracować" ze stepem? Nie mam pojęcia. Może konkurs piosenki upa, pochody z widłami w święto jakieś...kto wyrzeźbi w gównie popiersie bandery....itd.

Co może nam taka upaina zaoferować ?( tak, wiem nie czas, 80 lat nie był czas, pdolneli z granatnika-nie był czas, będą się odbudowywać-nie będzie czasu. To za te 300 lat może )

Współpracę rozumiem jako jakąś wzajemność. A nie jednostronnie oddawanie wsz co mamy. Bo to pasożytnictwo. A nie symbioza. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tmr napisał:

Prezydent Wrocławia podpisał umowę o współpracy z Merem Kijowa panem bokserem klinczko.

Wybory się zbliżają, więc trzeba się po-lansować na pomocy Ukrainie. Tyle.

Przecież on i tak tego za swoje nie robi, w koszta kampanii mu się nie wliczy, a głosów sobie nabije.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Poziom twitterowej propagandy tzw. piesków NAFO

To nie pierwsza taka. Pełno było takich artów, kampanii i zdjęć. Co ciekawe to wszystkie niczym modelki.

 

Oczywiście obowiązkowe zdjęcie w rozkroku do lustra.

rina-img-20230221-135125-772.jpg

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Czy rozumiesz, że ta symulacja jest już nieaktualna?

😄😄 

Naczelny rasisto, ale faktem jest że Rosja ma wyższe zdolności produkcyjne od całego NATO, trwa wojna materiałowa. Ogarniasz ? Przy odpowiedniej długości konfliktu skurczenie zapasów / niedostatki produkcji powodują słaby obraz. Trwa polityczne pierdolotto zachodu, zamiast pełnego skupienia na sprawach ważnych. 

 

Teraz wyobraź sobie Rosjanie potencjalnie eliminują złodziejstwo i korupcje tylko na dekadę, a są poważniejsi gracze od nich w orbicie "problemu". 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, tmr said:

Współpracę rozumiem jako jakąś wzajemność

https://defence24.pl/przemysl/ukrainska-amunicja-produkowana-w-nato

Quote

UkrOboronProm informuje, że we współpracy z jednym z państw NATO, na jego terytorium, rozpoczęto produkcję amunicji...

...

w procesie wytwarzania amunicji biorą udział również ukraińscy specjaliści, którzy zajmują się pracami projektowymi oraz biorą udział w produkcji

Połącz kropki.

 

Mnie jedynie zastanawia, jakim argumentem "wykręcono ręce" jednemu z hardkorowych PO-wców, Sutrykowi. Sam argument o lansie wyborczym to za mało. Przewał przyszły na unijnych zakupach amunicji dla Ukrainy wyczuwam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał:

Połącz kropki

I produkt finalny dostanie armia PL za darmo?

Czy sfinansuje PL budowe fabryki, w której będzie produkowana amunicja...i będzie ją można będzie nabyć drogą kupna po cenie 500% wyższej niż rynkowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kespert napisał:

 

Mnie jedynie zastanawia, jakim argumentem "wykręcono ręce" jednemu z hardkorowych PO-wców, Sutrykowi. Sam argument o lansie wyborczym to za mało. Przewał przyszły na unijnych zakupach amunicji dla Ukrainy wyczuwam...

 

A jakich nie ma.

Sutryk ma ostatnio pecha , bo mu ciągle ktoś kocyk podciąga.

- a to wyszły wałki , jakie robi z prezydentami kilku innych miast, m.in Jeleniej Góry, z którymi to zrobili sobie karuzelę zatrudniania - Sutryk doradza Wałbrzychowi w spółkach miejskich, Wałbrzych Jeleniej Górze, etc.

- potem wyszły wałki z jego uwłaszczeniem na kamienicy we Wrocławiu

- potem wyszły wałki z jego zatrudnianiem znajomych w spółkach miejskich, typu doradczyni programu kulturalnego dla basenu , też za grube $$$

- potem wyszło, że Sutryk zleca swoim urzędasom śledzenie i prześladowanie dziennikarzy wskazujących Sutrykowi jego lekko niemoralne finansowo prowadzenie się

 

Także Łysy Z Platformerzz ma sporo za paznokciami, choć chyba nie tyle, co Adamowiczowie z Gdańska, Gronkowce z Warszawy, czy Majcher z Krakowa.

Ale - kto wie - może to tylko początek.

 

Większość samorządowców to skorumpowane mendy, i tylko kwestią woli jest wyciągnięcie im czegoś.

A już kwestią stalowej woli jest wyciągnięcie konsekwencji - bo każdy się za jaja trzyma, chyba tylko jakiś Batman by dał radę xD

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Poziom twitterowej propagandy tzw. piesków NAFO ;)

 

 

Kompania desantowo-spermochłonowa

24 minuty temu, Brat Jan napisał:

 

Powtarzam pytanie.

Czy ofensywa została przeniesiona na inny termin?

Czy co się z nią stało.

Już się praktycznie zaczęła. Widać to pod Kupiańskiem, Kremienną, Bachmutem, Awdijówką i Ugledarem

2:55

 

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, tmr said:

I produkt finalny dostanie armia PL za darmo?

Odpowiem cytatem: "gdybym miał taką wiedzę, to by mnie stąd wynieśli na kopach" ;)

Na plus można zaliczyć napływ specjalistów, i zwiększenie możliwości produkcyjnych na terenie nienazwanego państwa NATO.

Na minus - koszty budowy... także społeczne. Sutryk chwalił się podobno, że populacja ukraińsko-języczna Wrocławia wzrosła ze 100 tysięcy do 200 tysięcy...

 

Cóż, plan C - jeśli Ukraina upadnie i nie da się na nią już wysyłać amunicji, przynajmniej zapełnią się magazyny NATO. Bo problem jest...

Miesięczna produkcja 155mm w USA jest większa niż roczna w Polsce... a nawet oni już wysyłać muszą z magazynów Tel Awiwu, z "żelaznych zapasów do obrony narodu wybranego". I w konsekwencji finansować "demokratyczną opozycję" w Izraelu - tego nie sądziłem, że kiedykolwiek doczekam :)

 

12 minutes ago, Brat Jan said:

Czy ofensywa została przeniesiona na inny termin?

Czy co się z nią stało.

Dobre pytanie.

Ja obstawiam, że Chiny się stały, a żadna ze stron (oficjalnie) nie brała tego pod uwagę, więc gumkuje się mapy...

Tym niemniej liczba "incydentów", decyzja o wsparciu polskimi MIG-29, i prowokacje na granicy Białorusi pokazują, że w kotle nadal się gotuje.

 

1 minute ago, sargon said:

chyba tylko jakiś Batman by dał radę

Albo dyktator czasu wojny. Nasz Generał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kespert napisał:

zwiększenie możliwości produkcyjnych na terenie nienazwanego państwa NATO.

To na ui nam ukry. Nadal zeto po stronie zysków. Wielki Brat podjął dec.to czy ukry sa czy nie....to projekt będxie zrealizowany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

"najlepszy rząd po '89")

@RealLife pozdrawiam zwolennika najlepszego rządu po 89 roku :)

 

https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-w-polsce-luty-2023-r-dane-gus-6876644154358592a.html

https://biznes.interia.pl/wideo/video,vId,3301965

 

Ach, zapomniałem, przecież to putinflacja.

 

Napisz komentarz pod artykułem na money.pl, a dostąpisz zaszczytu bycia jedyną osobą, która w sekcji komentarzy popiera ten rząd.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brat Jan napisał:

Czy ofensywa została przeniesiona na inny termin?

Moim zdaniem ona się jeszcze nie rozpoczęła. Ale ja jestem wojskowym laikiem i żadnym ekspertem się nie czuję. Mimo to chyba widać byłoby na froncie te nowe 300k żołnierzy, w różnych kierunkach. Sądzę, że samo dowództwo czuje że coś nie jest gotowe. Stawiałbym na połowę kwietnia +-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, UrodzonyS napisał:

ale faktem jest że Rosja ma wyższe zdolności produkcyjne od całego NATO, trwa wojna materiałowa. Ogarniasz ? Przy odpowiedniej długości konfliktu skurczenie zapasów / niedostatki produkcji powodują słaby obraz. Trwa polityczne pierdolotto zachodu, zamiast pełnego skupienia na sprawach ważnych. 

 

Teraz wyobraź sobie Rosjanie potencjalnie eliminują złodziejstwo i korupcje tylko na dekadę, a są poważniejsi gracze od nich w orbicie "problemu". 

@Strusprawa1 nienawiść do Rosji sprawiła, że zakrzywia rzeczywistość.

 

1. Ukraina nie odzyska Krymu.

2. Ukraina nie odzyska terytoriów aktualnie okupowanych przez Rosję.

3. Straty Ukrainy są szacowane na 120 tysięcy żołnierzy, Rosji podobnie. Kto ma większe rezerwy ludzkie? Jakie jest poparcie dla wojny wśród Rosjan?

4. Rosja narzuciła Ukrainie wojnę materiałową, Ukraina nie może jej wygrać, nie ma przewagi w powietrzu ani w artylerii, która masakruje Ukraińców.

5. Ukraina jest uzależniona od pomocy militarnej i finansowej Zachodu. Cierpliwość Zachodu się wyczerpuje, nawet w USA. Pionek zrobił swoje, może odejść.

6. Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów USD. Kto wyłoży te pieniądze? Kto będzie chciał odbudowywać Ukrainę, która nawet jeśli się obroni, to nadal będzie destabilizowana przez Rosję?

7. Niepowodzenia Rosjan sprawiają, że ich wojsko przechodzi zmiany, dostosowuje się do nowoczesnej wojny. Przykro mi, ale ich armia będzie coraz silniejsza.

8. Putin oczyszcza aparat władzy z ludzi, którzy szkodzili Rosji. Kilkadziesiąt trupów wystarczy, aby zmotywować do 'patriotyzmu' całą resztę.

 

Mógłbym tak wymieniać dalej, ale to nie ma sensu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitajce zaczynaja wyciagac lapy po Tajwan . Nie sadze aby jewropa ciagnela ten cyrk z banderlandem dluzej niz pare miesiecy . Trole pisiorskie , trzeba bedzie ponownie  ustawic sie w kolejce do drzwi ministerstwa propagandy . Troche sie doszkolic z chinskiego aby nie wyjsc na glupka przed biorobotem . 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, od jakiegoś psa. 😕 

Aż dziwne, że Ruscy swojej ulubionej piosenki artylerzysty nie podłożyli ;)

 

Wojna jest tam, gdzie młodzi i głupi są wkręcani przez starych i zawziętych w zabijanie siebie nawzajem.

 

Jak to powiedział Nico Bellic w moim ulubionym GTA4, najlepszej (i najsmutniejszej) części.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać że wojenka to głównie zajęcie dla młodych chłopców. Bo jak bym w moim wieku trafił na front. I jakaś lafirynda z oddziału szczuła cycem. To moment zagoniłbym ją do kopania wzorowego okopu do pozycji stojącej. A wszelkiej maści spermiarzy puścił "czołgiem" w maskach :).

 

Zresztą kumpel przerabia to WOT-ach gdzie na szkoleniach odbywa się regularne tarło. I trzeba kijem młodych rozganiać :).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.