Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, KolegiKolega said:

Oczywiście że jest. Dlatego rosja nie ma w tym starciu najmniejszych szans, nawet teoretycznych

 

XDDD rok pozbawionego szans wycofywania się wojsk rosyjskich wgłąb Ukrainy, uzbrojonych w saperki, składających się z niedoświadczonych przymusowo zmobilizowanych i więźniów

 

Co za szczur xD zrozumiem stanie po stronie światowych terrorystów dla własnych korzyści ale na boga, przecież nato przegrywa jak jasny ch*j. Którą to już wojnę z rzędu przegrywają Amerykanie? Są w stanie sobie poradzić z kimś bardziej rozwiniętym niż kraje trzeciego świata niemal pozbawione regularnej armii? 

 

Swoją drogą, jak tam hamerykańskie STANDARDY? Udało się z rekrutować do armii  wszystkich których planowano? Jakieś nowości w sprawie trans i LGBT w wojsku? :)))) 

 

2 minutes ago, Strusprawa1 said:

Jak patrzę sobie na k*rwy z rosyjskich trollowni, którzy plują na flagę Polski gdy tymczasem cieszą się poklaskiem "prawdziwych polskich Polaków patriotuf", to rzygać się chce. 

 

 

 

Dalej beka z pozbawionych myślenia logicznego zapadniaków xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Wyrwanie się ponad wszystko z roli montowni do czegoś "bardziej" nim wszyscy stąd uciekną przez brak perspektyw. 

 

Obawami się że nawet montowni nie będzie bo branża automoto zaczyna się pomału zwijać. Tak że niedługo będzie tu jedynie hulał zimny wiatr. Sam się zastanawiam nad emigracją i to kurła na stare lata. Bo nie widzę tu żadnych perspektyw na zmianę w przeciągu następnej dekady. No chyba że będzie tylko gorzej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

katastrofalny wpływ na rozwój kraju..

No tak bo teraz mamy rozwój 🤣 nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy, dostaniesz swoją klatkę i miskę robaków, wolę Rosję 🤣 jak mam wybierać. Zachód to sprzedane zgniłe gówno, ale to wina ludzi ze na to pozwolili aby błazny sterowane przez garstkę dytkowaly warunki.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tmr said:

Pełna listę krajów podaj

Mój błąd, miało być "Etiopii" a nie Somalii.

1 hour ago, slusa said:

Silna polska to polska pozbawiona takich szkodników jak ty

Silna Polska to Polska, w której każdy Polak odruchowo, bez zastanowienia, pisze nazwę swego kraju z wielkiej litery - a małą rozpoczyna co najwyżej wyraz "polactwo", a i to zawsze w tak zwanym cudzysłowie.

I nie musi pytać, dlaczego.

1 hour ago, Rnext said:

Zobaczymy.

Cóż... ja zagłosowałem swoimi zasobami. Czy popełniłem błąd, czy też "ochroniłem zasoby" - pokaże czas. Wszystko, co wiąże się z tzw. "bankami" to hazard, od czasu gdy na banknotach zniknęły napisy "depozyt wydamy na żądanie za okazaniem kwitu bankowego".

1 hour ago, Rnext said:

plan wspólnej waluty towarowej BRICS i jego nowych członków nadal jest w grze

Ten plan też opiera się na "resecie inflacyjnym" długu. O ile w długiej perspektywie czasu ~30 lat mają sporą szansę na "równowagę sił" wspartą wspólną walutą i rynkiem, o tyle krótkoterminowo "oderwanie" od hegemonii dolara wspartego ropą i lotniskowcami, może odbyć się tylko na kilka sposobów - i każdy z nich dla "szarego inwestora" będzie zły.

10 minutes ago, Baca1980 said:

nie widzę tu żadnych perspektyw na zmianę w przeciągu następnej dekady. No chyba że będzie tylko gorzej

Jest taki krótki dowcip o inflacji - "nam ona zaszkodzi".

"Czy inflacja nam zaszkodzi? - pytają obywatele. Inflacja nam zaszkodzi, ale was to rozpierdoli - mówią politycy".

Podobnie z perspektywami krajów - u nas będzie źle... ale gdzie indziej, to dopiero będzie rozpierdol. Importowany...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kespert napisał:

Mój błąd, miało być "Etiopii" a nie Somalii

Nie rozumiesz. Podaj pełną listę państw, w których może się popsuć agregat w szpitalu i w związku z tym musimy tam wysyłać paliwo. Czemu ograniczać się do upainy? Obywatele większości z tych państw nie mordowali mieszkańców PL, nie okradaja ich, nie zabijaja mieszkanców PL jeżdżąc po pijaku, nie ostrzelali naszych konsulatów z granatnika i nie glosili wszem i wobec, że będą lby ucinać rządzącym PL, baaaa nie wysuwali roszczeń terytorialnych względem PL....więc jakoś bym się skłaniał do pomocy im...a nie... 

Demografię się poprawi.

Same zalety 

Bo nadal nie widzę nic pozytywnego w oddawaniu 60 mld zł tej nacji. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, tmr said:

Podaj pełną listę państw, w których może się popsuć agregat w szpitalu i w związku z tym musimy tam wysyłać paliwo.

Pełnej to nie znam. Ale mogę podać przykład - https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwji8anv5er9AhWDUXcKHS7RD_wQFnoECAsQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2Fattachment%2Fa8ceaef7-d192-43bc-9261-6c6866755731&usg=AOvVaw0vxLiUxGn-838_-jVW8eyJ

 

Punkt 10, Kamerun, to między innymi było paliwo do agregatów w szpitalu. Z kasy z Twoich podatków.

39 minutes ago, tmr said:

Obywatele większości z tych państw nie mordowali mieszkańców PL...

...

więc jakoś bym się skłaniał do pomocy im

Pomimo tego, że najsłynniejszym obywatelem Kamerunu w Polsce był Simon Mol? W sumie - świadomie i z premedytacją prowadził do czynności narażających zdrowie i życie setek Polek, co stawia go pod względem liczby ofiar w samej czołówce... biorąc pod uwagę i Wołyń, i II WŚ.

I mogłeś mieć kontakt z "efektami" jego działań... płacąc w podatkach na pomoc dla jego rodaków.

 

39 minutes ago, tmr said:

nie glosili wszem i wobec, że będą lby ucinać rządzącym PL

Ale którymś konkretnie? Tak za darmo?

O tym nie słyszałem, ale brzmi... interesująco.

 

39 minutes ago, tmr said:

w oddawaniu 60 mld zł tej nacji

Podaj pełną listę danych, z których stworzono tą liczbę... ;)

 

A co tam, pobawię się:

https://www.money.pl/gospodarka/tyle-ukraina-dostala-do-tej-pory-od-zachodu-ta-pomoc-ma-jednak-swoje-granice-6846411607997280a.html

1.8mld Euro, to jakieś 8,5mld zł. W tym "czołgi radzieckie T-72" wycenione na 7mln zł sztuka.

https://www.gov.pl/web/mswia/prawie-700-mln-zl-z-ue-na-wsparcie-dla-uchodzcow-z-ukrainy

Ups, to trzeba będzie z minusem te 330mln zł wziąść... jak i inne, na przykład takie newsy "Ukraińcy zostawili w sklepach i na usługi w pierwszym półroczu tego (2022) roku 2,1 mld zł" - z samego VAT 8-23%, pewnie z 250mln zł będzie.

...

Ułatwię - najwyższy "koszt" jaki udało mi się znaleźć "w internetach", i to nie tych jawnie prorosyjskich, to 40 mld zł, policzone tak:

https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/5635962,Polska-pomoc-dla-Ukrainy-2022-ile-kosztowala.html

Quote

Polska w 2022 roku wydała łącznie około 35-40 mld zł na pomoc Ukrainie.

Struktura wydatków:

  • 10 mld zł - wydatki na broń przekazaną Ukrainie,  
  • 6 mld zł - wsparcie dla ukraińskich uchodźców bezpośrednio z budżetu państwa,
  • ok. 10 mld zł - pomoc ze strony samorządów i organizacji pozarządowych
  • ok. 10 mld zł to prywatna pomoc Polaków.

Momentalnie z tej listy "leci" pomoc prywatna, bo to osobista sprawa dających.

Kwoty "organizacji pozarządowych" zawierają dotacje z UE, leci prawie miliard, nie wiadomo ile więcej powinno.

W artykule, wpływy z podatków i składek szacowane są na 6 mld zł, tez "leci" na minus.

Zostaje 19 miliardów złotych.

 

Nadal jest to "godna" kwota, i trochę porażająca... po 7mln zł, to około 2700 czołgów T-72.

Ale do 60mld zł, czyli ~8600 T-72, trochę jeszcze brakuje - przy takiej skali pomocy, taniej by nam wyszło wynająć 30 tysięcy Ukraińców, i od razu puścić ich w tych 8000 czołgach na Moskwę ;)

 

8 minutes ago, $Szarak$ said:

Co myślisz o tym? Jakieś znaczenie napewno ma... 

"Strony będą w stanie znaleźć racjonalne wyjście z kryzysu na Ukrainie, jeśli będą przestrzegać koncepcji bezpieczeństwa powszechnego" - uważa chiński prezydent Xi Jinping w przededniu swojej wizyty w Moskwie.

"Cieszę się, że mam możliwość przemawiania do przyjaznego narodu chińskiego z łamów jednej z największych i najbardziej wiarygodnych gazet na świecie w przededniu wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Rosji. To znaczące wydarzenie potwierdza szczególny charakter rosyjsko-chińskiego partnerstwa, które opierało się na wzajemnym zaufaniu" - powiedział Władimir Putin w wywiadzie na łamach chińskiego dziennika.

 

A co o tym osobiście uważam? To na użytek "współpracy", i to użytek wewnętrzny - dozwolony akt nieposłuszeństwa, dozwolony "z łaski pana", i to skośnookiego pana.

Dodatkowo USA wyciągnęły na Ukrainie "chińską amunicję", i pewnie zagrają ta kartą, jak będą musiały (na razie oficjalnie "nie wiadomo kto z niej strzelał").

https://www.jpost.com/international/article-734760https://www.jpost.com/international/article-734760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kespert napisał:

O tym nie słyszałem, ale brzmi... interesująco

Wrzucałem link to filmiku na yt.

Hieroje z prawego sektora.

 

9 minut temu, Kespert napisał:

Ułatwię - najwyższy "koszt" jaki udało mi się znaleźć "w internetach", i to nie tych jawnie prorosyjskich, to 40 mld zł, policzone tak:

To dane z grudnia

 

10 minut temu, Kespert napisał:

 

Punkt 10, Kamerun, to między innymi było paliwo do agregatów w szpitalu. 

Godne pochwały.

Lepiej im niż rezunom

 

 

Wydali u nas....kasę jaką otrzymali od nas...to się nazywa interes życia. Dla nich. Nie dla nas

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

Hieroje z prawego sektora

Nadal to dość ciekawa propozycja. Nie dla polityków oczywiście, ale taka dla ludu...

1 hour ago, tmr said:

To dane z grudnia

Takie, jakie znalazłem.

I wątpię czy w ciągu 3 miesięcy wydaliśmy 40 mld zł, jeśli wcześniej wydaliśmy 19mld przez rok.

 

Natomiast jestem cholernie ciekawy, co będzie się działo w kwestii ukraińskich rozrób w Polsce, w okolicach końca kwietnia. Jak się zorientują, że się płaci podatek dochodowy - i ile z tego wyjdzie. VAT nikt nie da rady policzyć.

1 hour ago, tmr said:

Wydali u nas....kasę jaką otrzymali od nas...to się nazywa interes życia. Dla nich. Nie dla nas

Wierzysz, że bank oferujący Ci kasę "za otwarcie konta", celowo jak frajer daje się "wydymać z kasy", i nie wie co robi?

Im chodzi o to, byś w to wierzył.

O tu, 300zł, pieniądze dają:

https://www.santander.pl/konto-osobiste-kjces-2022/

 

@$Szarak$:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29579609,xi-jinping-z-wizyta-w-moskwie-byly-ambasador-byc-moze-chiny.html

Quote

Rosja jest przedmiotem, przy pomocy którego Chiny chcą podnieść swój status... Chiny tą wizytą potwierdzają status starszego brata Rosji.

Z drugiej strony, Blinken się wypowiadał, że nie może być mowy o pokoju na warunkach rosyjskich, tylko dlatego że Chiny go poprą.

Wyraźnie widać grę o status "żandarma świata".

Blinken swoją wypowiedź poparł ~350mln $ w pociskach do HIMARSów, amunicji 155mm i innych...

https://www.state.gov/additional-u-s-military-assistance-for-ukraine-2/

 

1679328065_qmyj7p_600.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kespert napisał:

I wątpię czy w ciągu 3 miesięcy wydaliśmy 40 mld zł

Jesli w 10 mcy 40 mld ( inwazja zaczęła się pod koniec lutego ) , to od stycznia do marca możliwe jest 20 mld. Pisałem o 60 mld w sumie. 

10 minut temu, Kespert napisał:

Wierzysz, że bank oferujący Ci kasę "za otwarcie konta", celowo jak frajer daje się "wydymać z kasy", i nie wie co robi?

Aaa to taki tajny plan finansjery. Oddajmy ukrom miliady w gotówce to oni wydadza tu jeszcze więcej. Nooo....logiczne. Dać dziadowi pod sklepem "5" to wróci jutro i wykupi cały dział "warzywa-owoce". Przebiegły plan :)

12 minut temu, Kespert napisał:

Nadal to dość ciekawa propozycja. Nie dla polityków oczywiście, ale taka dla ludu...

ukrofila to przedziwne uczucie. Wbrew logice, matematyce, historii i zwyklej przyzwoitości, "tlumaczy"(nieudolnie) z każdej zbrodni, występku, przedstawicieli nacji, która była/jest i będzie nam wroga. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piccardo napisał:

No tak bo teraz mamy rozwój 🤣 nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy, dostaniesz swoją klatkę i miskę robaków, wolę Rosję 🤣 jak mam wybierać. Zachód to sprzedane zgniłe gówno, ale to wina ludzi ze na to pozwolili aby błazny sterowane przez garstkę dytkowaly warunki.

Bardzo fajnie, że to przyznałeś bez zbędnego pitolenia i odkręcania. 
Natomiast bardzo smutno jest to, że zachodnią cywilizację kojarzysz z jedzenia robaków (?), a nie z rządów prawa, swobód obywatelskich (naprawdę na tle historycznym i ogólnoświatowym to nie jest zbyt powszechny zaszczyt żyć w kraju, gdzie obywatele realnie mają cokolwiek do powiedzenia) oraz gdzie jest czoło rozwoju technologicznego i naukowego niemal od zawsze. 
Natomiast kompletnie nie znasz Rosji, jeśli nieironicznie sądzisz, że to cokolwiek lepszego. Jedzenie robaków (którego w ogóle nie ma, a jest we łbach u niektórych) jest niczym przy tym co można spotkać w Rosji - wszechobecną korupcję (o której sami Rosjanie wiedzą i mówią), hiv, rozwody (70%!), samobójstwa, ekonomiczną przepaść czy alkoholizm.

Ale zostałeś ogłupiony. Zadanie sykulskich, pitoniów czy akolitów twitterowych zostało wykonane.

 

Cytat

, ale to wina ludzi ze na to pozwolili aby błazny sterowane przez garstkę dytkowaly warunki.

To właśnie na zachodzie zwykli ludzie mają najwięcej do powiedzenia. Kompletnie nie masz pojęcia o świecie.

 

Cytat

Zachód to sprzedane zgniłe gówno

Hmmm to dlaczego każdy chce mieszkać w zachodniej Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie? To jakim gównem musi być reszta świata? Dlaczego nikt na poważnie nie jeździ do Rosji z zachodu, a zawsze na odwrót? 

everyone-applying-for-life-in-eu-instead

 

Tak ostatnio wpadłem na rosyjski kanał "stolica świata", gdzie Rosjanin opowiada o Ameryce. Filmy mają miliony wyświetleń i Rosjanie w komentarzach piszą z zazdrością, zawiścią lub zachwytem nad widokami Ameryki

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tmr said:

ukrofila to przedziwne uczucie. Wbrew logice, matematyce, historii i zwyklej przyzwoitości, "tlumaczy"(nieudolnie) z każdej zbrodni, występku, przedstawicieli nacji, która była/jest i będzie nam wroga

 

Moim zdaniem to mechanizm ewolucyjny. Polacy ostatnie x set lat byli nieźle dymani, więc najsłabsze jednostki w przegrywającej grupie starają się przypodobać nowej fajnej grupie. To, że ukry są fajne wynika z głupiej i pozbawionej logiki propagandy, ale ukrofile łatwo się na to łapią bo nie są to wybitne jednostki. W fajniejszej grupie szanse przetrwania są większe. Zanegują wszystko co obnaża ich upodlenie, to nie ma dla nich  znaczenia, liczy się przetrwanie 

 

7 minutes ago, Strusprawa1 said:

rządów prawa, swobód obywatelskich

 

XD lol

 

10 minutes ago, Strusprawa1 said:

Ale zostałeś ogłupiony

 

Hola Hola to mój styl, znajdź sobie swój własny 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminiłem chwilę, jak by tu ująć Rosję w jakąś zgrabną definicję, która działa na wyobraźnię. I już wiem - Rosja to janusz biznesu. Ma wielkie ambicje i mniemanie o sobie, a jednocześnie z zazdrością patrzy na innych. I czego się nie tknie, to zamienia w gówno. Logistykę zbywa tekstem "jakoś to będzie", a na podwładnych patrzy jak na zasób z krótkim terminem żywotności.

Nikt nie żałuje, gdy januszerka upada.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ale zostałeś ogłupiony. Zadanie sykulskich, pitoniów czy akolitów twitterowych zostało wykonane.

Nie, ja żyję światem który mnie otacza, ty zatrzymałeś się na propagandzie z tv, rozwój 🤣 gdzie? Chłopie gdyby nie był blokowany przez chciwych dupków to może być go zobaczył...

 

Robaki kolego jesz nawet tego nie wiesz i to od lat, po prostu nie jest to wymienione jako robal ale jako jakiś tam znaczek E i cyferki, dodatkowo twoja kochana unia uwielbiająca wolność, daje ją w pełni korpo, pozwalając produkować żywność bez konieczności ujawniania pełni składu jak i nie muszą już informować o tym że skład się zmienił 🙂 i tak długo jak trucizn jest max 20% na produkt nikt tego nie widzi 🤣, a robaczki oficjalnie to teraz są promowane nawet w twojej telewizorni.

 

Wolność? Gdzie? Ja nie znam, mając dom płacisz za niego, nie jest twój, za swoją własność nie płaci się nikomu, chcą to cię z niego wyrzucą i to niebawem jak certyfikatu nie będzie posiadał, chyba że będziesz płacił jeszcze więcej za coś co jest rzekomo twoje... COVID jeszcze ci nie pokazał ile twoich praw i wolności w tym imaginowanym świecie po prostu nie ma? Wybierasz może ludzi w unii? W sejmie? Wybrałeś premiera? Możesz go lub kogoś innego odwołać? W ogóle masz prawa? Może referendum opiniotwórcze 🤣? Mam kontynuować? I to ja jestem ogłupiony... Chłopie ty nie wiesz w jak bardzo złym skorumpowanym, zbankrutowanym i kontrolowanym państwie żyjesz, cały zachód jest tak samo sprzedany i jedyne co osiągnie to dno i to niebawem niestety.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piccardo napisał:

Chłopie ty nie wiesz w jak bardzo złym skorumpowanym, zbankrutowanym i kontrolowanym państwie żyjesz, cały zachód jest tak samo sprzedany i jedyne co osiągnie to dno i to niebawem niestety.

Tylko jakimś dziwnym trafem wszędzie na świecie chcą mieszkać w Niemczech, UK, USA, Kanadzie, Francji... Nawet w Polsce, a nie w Chinach, Iranie, Rosji (tak, środkowa Azja chce, bo zna język i jest niewyobrażalnie biedna), albo Indiach.

Zobaczymy. Sam mniej-więcej sądziłem 1,5 roku temu, że zachód jest zgubiony przez feminizm, niską dzietność, multi-kulti i bankructwo. Nadto przesądzać nie będę, choć wciąż kocham Polskę i tradycyjne wartości zachodnie (filozofia grecka + prawo rzymskie + etyka chrześcijańska/konstytucja amerykańska (inni w to miejsce dają jeszcze mądrości Machiavelliego). Fakt, że zachód przeżywa kryzys, co widać mocno od 2015 roku - zresztą ta wojna częściowo też jest przez to. Jest to część większego obrazu...

Z resztą co pisałeś nie zgadzam się i mógłbym polemizować, ale ładnie przedstawiłeś i dosłownie, przez bez słowa szanuję. :)

33 minuty temu, zychu napisał:

Kminiłem chwilę, jak by tu ująć Rosję w jakąś zgrabną definicję, która działa na wyobraźnię. I już wiem - Rosja to janusz biznesu. Ma wielkie ambicje i mniemanie o sobie, a jednocześnie z zazdrością patrzy na innych. I czego się nie tknie, to zamienia w gówno. Logistykę zbywa tekstem "jakoś to będzie", a na podwładnych patrzy jak na zasób z krótkim terminem żywotności.

Nikt nie żałuje, gdy januszerka upada.

I zatrudnia Ukraińców (z Doniecka) bez ubezpieczenia? 

 

A swoją drogą przypomniały mi się memy z 2017. :D
LMIjB0Zh5JkRFPbd.jpg

 

91C948DD-2DC4-4FBB-856D-C06EAF50345D-545

 

Sef-ne-ksycy.jpg

 

JdeQoJOAkpAQBJ3R.jpg

 

kiedy-witalij-czyta-swoj-pierwszy_2021-0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Piccardo said:

 

Wolność? Gdzie? Ja nie znam, mając dom płacisz za niego, nie jest twój, za swoją własność nie płaci się nikomu, chcą to cię z niego wyrzucą i to niebawem jak certyfikatu nie będzie posiadał, chyba że będziesz płacił jeszcze więcej za coś co jest rzekomo twoje... 

 

Rozróżnij różne rodzaje "wolności" To o czym piszesz, to wolność posiadania. I jej tak naprawdę nigdzie na świecie nie ma, bo wszędzie komuś za to posiadanie musisz płacić jakiś haracz. Jak nie zapłacisz, to nie będziesz posiadał. W jednych miejscach szybciej, w innych wolniej, ale praktycznie wszędzie na świecie. I ten haracz w teorii płacisz za "ochronę" swojego prawa własności. Jak to natomiast w praktyce działa, to i historia i teraźniejszość nie raz pokazują. 

 

Jedyne 100% prawo własności jest na morzu, na wodach międzynarodowych. Tam nikomu za nic nie musisz płacić. Co oczywiście nie oznacza, że piraci somalijscy, czy inne Coast Guard, ci twojej własności nie zajebie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

Wierzysz, że bank oferujący Ci kasę "za otwarcie konta", celowo jak frajer daje się "wydymać z kasy", i nie wie co robi?

Im chodzi o to, byś w to wierzył.

O tu, 300zł, pieniądze dają:

https://www.santander.pl/konto-osobiste-kjces-2022/

 

A co robi? 

Konto bankowe się bardzo przydaje w życiu codziennym. Jeśli nie zgadzam się z polityką konkretnego banku (np tego wyżej, bo zaglądają nie tam gdzie powinni) a zależy mi na promocji - spełniam minimalne warunki aby się załapać i zamykam konto/przenoszę gdzie indziej. Tyle mnie widzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, BumTrarara said:

To już prędzej należało po cichu im te MIGi wywieźć w częściach i luz. Takie samoloty można kupić w każdym sklepie z ruskim demobilem/ukry miały ciągle zachomikowane. ;)

 

Wszelką broń, od samego początku, powinni Nie poszukać po cichu. Pomagamy humanitarnie, a nie militarnie. Taki powinien być przekaz.

 

Nie musieliby się z niczego tłumaczyć. Przecież samoloty się trzyma w hangarach. Jakby były przemalowane przed transportem to by nikt nie zauważył, że to nówki. MiG to MiG, Stary, nowy, polski, ukraiński, wszystkie są takie same.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie głównym problemem genetycznych rusofobów jest, że się nie zorientowali, że już nie jesteśmy w 16-17 wieku.

 

W międzyczasie doszło do sporej zmiany w regionie - powstały Prusy.

Prusy - na początku państwo bardzo słabe i mizerne, musiało postępować sprytnie i efektywnie.

Najpierw zostało bezpośrednim wykonawcą szambonurka dla Anglii - miało jak najwięcej namieszać w regionie, żeby utrudnić kontynentalną konsolidację, i pozwolić na rozrost monopolu morskiego Anglii - nikt nie mógł handlować bez zgody Anglii (Kompania Moskiewska), a jak już ktoś chciał - to należało wywołać jakąś wojenkę w regionie.

Prusy spasły się, szczując Polskę na Moskwę, i wzajemnie.

Granie na rusofobii pozwoliło im okradać RP, podrabiać masowo pieniądze, porywać niewolników do własnej armii.

Posiadanie wpływów na dworze moskiewskim i rugowanie stamtąd innych - też im pomagało - iluż pruskich dworaków naganiało na konflikty - na których zyskiwały głównie Prusy.

Same rozbiory - do których Prusy sprytnie doprowadziły, grając na sentymentach Polski i Rosji - wzmocniły głównie same Prusy,

 

Do wzniecania głupiej histerii państwo pruskie najmowało rozmaite agenturalne parówy - na tyle głupie i zajadłe szlachetki, że można im było wmówić pierdoły o "odwiecznym wrogu", podczas gdy nowy, bardziej bezwzględny - stał tuż u bram i konflikt Prus z RP stanowił o być albo nie być dla Prus.

 

Analogicznie Prusy i kolejne edycje Rzeszy rozgrywały polskie fobie , a w najnowszej edycji - kupując sobie rozmaite Paruwy pokroju Tuska , reszty KLD, SD, i innych, działając za pomocą dziesiątek fundacji i ngosów.

 

Działania Niemiec są realne, np. z ostatnich lat :

- sabotaż budowy gazoportów

- sabotaż budowy elektrowni atomowych

- sabotaż rozbudowy portów przeładunkowych

- sabotaż regulacji Odry

- sabotaż rozbudowy portu w Szczecinie

- sabotaż okręgu kopalni węgla i elektrowni w trójkącie przygranicznym

 

Wcześniej dosyć trącąca lewizną likwidacja przemysłu stoczniowego przez zwodzenie dostępnością środków UE na program naprawczy, a na końcu odmowa.

Niemieckie stocznie dostały kasę łatwo, a tysiące wykwalifikowanych spawaczy, monterów - zasiliło niemieckie zakłady.

Wcześniej sprawy przemysłu cukrowniczego, logistyki zbóż i pasz...i wiele wiele innych.

 

Dla Niemiec Polska jest bezpośrednim konkurentem, np. jako hub energetyczny czy towarów z Chin, centrum logistyczne, połączenie mórz.

Dla Rosji Polska nie ma znaczenia - każdy partner, z pośrednictwem którego mogą sprzedawać surowce do Europy jest ok, nawet do teraz nie mają problemów sprzedawać przez Ukrainę.

 

Nie wiem, czy rozmaite Paruwy sączące głupią rusofobię zdają sobie sprawę, że są cały czas pożyteczną pruską agenturą - za kasę lub ze zwykłego kretynizmu i nieznajomości historii.

To już nie 16 wiek, kiedy trzeba lecieć na Moskwę, od wieku 18 sytuacja się zmieniła, i dopóki Niemcy nie zostaną podzielone na 1815 państewek, albo znukowane do gołej ziemi - to sytuacja polityczna jest i będzie inna, i Rosja nie będzie głównym wrogiem Polski.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Kespert said:

A alternatywą podstawioną nam pod nos, jest "zabrać plebsowi prawo głosu, bo i tak tylko ich własna micha ich obchodzi".

 

Obecni politycy ale też ich mocodawcy mogą sprawować władzę tylko dzięki powszechnemu prawu głosu.

W momencie ograniczenia go, całą swą władzę stracą. Może utrzymają terrorem ale to nie potrwa wiecznie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Tylko jakimś dziwnym trafem wszędzie na świecie chcą mieszkać w Niemczech, UK, USA, Kanadzie, Francji... Nawet w Polsce, a nie w Chinach, Iranie, Rosji

Masz jakieś dane? Czy tak uważasz i już? Wymieniłeś państwa w których jest masa protestów i statystycznie te państwa uchodzą jako bardzo niebezpieczne do życia, w szczególności Francja, chyba że mówisz o tych "lekarzach" i innych "inżynierach" którzy przypłynęły po social a straż graniczna miast bronić granic ich wpuszczała. Niemcy upadają, ludzie również cały czas protestują, odbiera im się prawa i okrada się ludzi z ich własności, skoro Niemców wyjechało z kraju... wiem bo tu mieszkam i myślę o innym państwie, BRICS ma przyszłość, zachód nie.

 

Białoruś niech zgadnę powiesz o złe państwo... Bo tv tak mówi? Łukaszenka dla mnie ten gość to bohater, powiedział wprost i oficjalnie że chcieli go przekupić aby sprzedał swój naród i ludzi, aby plandemia mogła zaistnieć i tego nie zrobił, ochronił naród za to go cenie. Ty masz Pinokio morawieckiego, który już lata temu kiedy był w po powiedział że polska należy do kogoś innego!? Dalej nie dociera jak wygląda rzeczywistość? Niemcy też należą do kogoś innego itd. poczytaj poszukaj co to jest forum ekonomiczne, kto założył, kto finansuje, skąd się wziął, co to jest klub rzymski jakie ma cele, co to jest blackrock i vanguard, co posiadają i kogo finansują, sprawdź agendy i plany, a zobaczysz że to co jest dziś było omawiane nawet w 96r i wcześniej, to co się dzieje nie jest żadnym przypadkiem, tak jak ta wojna w której nikt nikomu nie niszczy strategicznych celów i nie używa broni którą posiada aby w krótkim czasie wygrać. Na zachodzie czy w Europie poświęca się ludzi bez mrugnięcia okiem aby wprowadzać swoje chore plany zawładnięcia ludzkością.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.