Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Dassler89 napisał:

Podobno jednym z najłatwiejszych sposobów na zostanie milionerem jest wlaśnie napisanie ksiązki i jej udana sprzedaż

A co jakby używając ostatnie pluginy do chatGPT stworzyć całą serię książek? Analizy, bajki dla dzieci, historie analogiczne do tych z II wojny światowej, spokojnie o wojnie, niespokojnie o wojnie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie dla mnie dziwne jest to, że została pominięta w tym wątku kwestia ataku super hipersonicznych kindżalów - czy jakich tam jest - na patrioty. 

Użyli do ataku s-300, drony, kindzale i cos tam jeszcze. Efekt? Podobno uszkodzenie do naprawy - uszkodzenie ze zestrzelonego czegoś tam. 

 

Jest to o tyle ważne, bo to była chluba kremlowska - super pociski które miały niszczyć lotniskowce i inne takie nagle się okazuję, że są zestrzeliwane przez patrioty.

Najpoważniejszy test tego cacka i co ważniejsze - bardzo udany.

 

Udowodniono już wcześniej, że patrioty zestrzeliwały kindźale - zdjęcia zestrzelonego łatwo dostępne. 

 

Podobno już głowy za to lecą - tych którzy nad nim pracowali itd. 

 

Patrz @Kespert kolejne opadania kurtyn - a jeszcze przed wojną putin tak to zachwalał i straszył. 

A teraz:

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/kindzal-nie-jest-juz-cudowna-bronia-putina-tworcy-rakiet-aresztowani-za-zdrade,711028.html

Jeden z twórców rakiet Kindżał, Walerij Zwiegincew, został aresztowany z powodu podejrzeń o zdradę stanu. W areszcie w ciągu minionego roku znalazło się też trzech innych naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk w Nowysybirsku, poinformowało Radio Swoboda. Jeden z nich już nie żyje.

 

Nagranie z ataku:

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc delikatny off-top, chciałem tylko coś podrzucić.

 

Cała agresja tych dwóch krajów mnie brzydzi i jest patologiczna sama z siebie.

 

Ale podoba mi się w tym głównie jedna rzecz. Grupa Wagnera ma swój hymn, bardzo dobry kawałek. Znalazłem go jak od niechcenia buszowałem przez materiały z wojny i ktoś wrzucił w komentarze. Gdyby nie wojna, to nie miałoby szans tego znaleźć.

 

YT ciągle to usuwa, ale ja dawno nie słyszałem tak dobrego, skocznego kawałku. Absolutny banger :D polecam, może komuś zrobi dzień. 

 

Z jednej strony strony naturalna niechęć.. ale to jest tak dobre.. 😎 psychologiczne posunięcie na budowanie tej grupy/ biznesu - 11/10.
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KolegiKolega napisał:

FwbdVaKX0AI4Kji?format=png&name=900x900

 

 

Wiesz chociaż o czym to świadczy? 

 

Jesteś świadom, że gaz przez NS1 do połowy roku 22 płynął w 100% wydajności ceną maks kilkunastu € za 1MW w kontrakcie długoterminowym. 

Jesteś świadom, że statki LNG płynęły cały rok 22 w korzystnych cenowo kontraktach, są oficjalne wypowiedzi polityków  europejskich na ten temat.

Tak się goli Europejczyków na strachu wspieranym mediami. 

 

Obecnie cena węgla na giełdach wynosi 110€ za tonę. Rok temu w szczycie koło 400€, a w ujęciu 10 letnim o 55€ drożej za tonę. Jakie ceny na Polskich składach? 

 

Cena mąki za tonę  220 Euro, o 20% drożej niż przed pandemia a niższa niż w latach 2010 - 2013 !! Cena szczytowa była może 2-3 miesiące 4xx euro za tonę. Jak wyglądają ceny produktów mącznych? 

 

Unia Europejska to miejsce zbioru setek miliardów zysków w roku 2022. Jeśli nie zaniżam.

Edytowane przez UrodzonyS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Wiesz chociaż o czym to świadczy? 

Że Europa zamarzła.

 

Bawi mnie twoja bezsilna agresja. Właśnie z tego powodu że jest bezsilna. 

 

Niech żyje wolna i niezależna Ludowa Republika Biełgorodu! A może i zależna - zrobi się referendum i "ludzie zadecydują", być może będą woleli być zależni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka z ciekawostek dla was taka. 

Odbyło się przesłuchanie w kongresie Samuela Altmana. 

Prawą ręką tego osobnika jest.... Polak Kuba Pachocki który mu towarzyszył i który doradzał Altmanowi. 

 

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Z-Gdyni-na-Harvard-po-miliardy-USD-n176278.html

Sylwetka Pana Pachockiego:

,,Od najmłodszych lat wiadomo było, że jest i będzie osobą ponadprzeciętną. Gdy bez problemów zdawał międzynarodową maturę, wiedział, że pójdzie na studia informatyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jako finalista sześciu olimpiad technologicznych mógł studiować, gdzie chciał.

W 2012 roku, jeszcze jako student, jego trzyosobowy zespół pokonał 35 tys. programistów z całego świata w Google Code Jam w Nowym Jorku. Polacy zostali wtedy mistrzami świata programistów. Rok wcześniej zajął trzecie miejsce.

Po tym sukcesie zdecydował się na kontynuację nauki na Carnegie Mellon University, gdzie został doktorem nauk komputerowych. Wiedzy nie było mu jednak dość, bo skończył jeszcze studia podoktorskie na Uniwersytecie Harwardzkim."

 

Ot, tam z tyłu za nim po lewej. ;)

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu z Was umknęło a na pewno ukrofile zamykają oczy na rąbanie ich w dupsko aż trzeszczy, kiedy nasz los jest rozgrywany w bierki przez największe kanalie tego świata:

 

"Jak poinformował w środę portal Ukrinform powołując się na byłego Specjalnego Przedstawiciela USA na Ukrainę Kurta Volkera, przystąpienie Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego przed zakończeniem wojny w tym kraju nie jest wykluczone."

https://kresy.pl/wydarzenia/volker-istnieje-mozliwosc-ze-ukraina-dolaczy-do-nato-przed-zakonczeniem-wojny/

 

Jeden zwój mózgowy powinien wystarczyć, żeby zrozumieć co to może oznaczać. 

 

Kibicujcie temu burdelowi dalej, drodzy "szalikowcy", ogłaszając codziennie "zwycięstwo Ukrainy" i oglądajcie teatrzyk, wierząc że "to wszystko prawda najprawdziwsza".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Ale ze Jasina, "sługa narodu ukraińskiego" taką herezję publicznie powiedział? Skandal xD

 

 

Wypowiedz ambasadora świadczy o braterstwie między narodami oraz bezgranicznej chęci rozmowy o bolesnych kwestiach.

 

A poza tym to Bachmut wzięty....

Tysiące ofiar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleofas napisał:

Wybory się zbliżają, widocznie wyszło im w badaniach, że na tym więcej zyskają.

Też tak mi się wydaje. Zmiana narracji wynika ze zmeczęnia upaina i krytyki obłąkanego rozdawnictwa.

Teraz, Obliteraror napisał:

Jak to szło?

Co sobota

"Bar ...wzięty!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rnext said:

Zależy która frakcja to przepchnie. Oni tam nie są przecież monolitem. 

 

Pod względem etnicznym, na wszystkich ważnych stanowiskach, jak najbardziej! XD 

 

Poza tym 

 

39 minutes ago, Rnext said:

poinformował w środę portal Ukrinform powołując się na byłego Specjalnego Przedstawiciela USA

 

🤡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rnext napisał:

Oni tam nie są przecież monolitem. 

Prawda, ale co innego wspieranie Ukrainy i osłabianie Rosji, co innego tego typu zobowiązanie. Poza tym chyba nikt się nie ludzi, że to wsparcie jest z powodów emocjonalnych, z jakichś idei wolności, braterstwa i humanizmu  ;)

 

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/19/2023 at 1:18 PM, Messer said:

Cała agresja tych dwóch krajów mnie brzydzi i jest patologiczna sama z siebie

 

Ojej :( brzydkie wojny my tak nie lubimy :(

 

https://www.washingtonpost.com/world/2023/05/15/war-on-terror-911-deaths-afghanistan-iraq/

 

My tylko walczymy z terroryzmem i robimy o tym fajne filmy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.